18. 3. 2023, sobota, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Přeštice
4:0 (3:0)
Mlnařík 2x, Korbel 2x

14. kolo krajského přeboru

Na sobotu 18.3.2023 jsme se všichni těšili. Po bezmála 4 měsíční zimní pauze jsme se utkali s domácími Přešticemi. Do tohoto utkání nemohli nastoupit ze zdravotních důvodů nejlepší střelec soutěže Martin Mužík a kapitán Matyáš Holeček, nicméně i přesto jsme utkání zvládli.

Od samého úvodu utkání jsme měli více ze hry a dostávali jsme se postupem času stále častěji k zakončení. Bohužel, buď jsme byli v koncovce nepřesní, nebo výborně zasáhl domácí gólman. Nakonec i domácí měli své šance, v těchto momentech nás ale podržel brankář Čonka. Na úvodní gól jsme nakonec čekali do 27. minuty, kdy po přesné přihrávce Ondry Korbela se na úrovni velkého vápna uvolnil Kristián Mlnařík a přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Další gól padl po dalších 4 minutách, kdy se dostal za obranu domácích opět Kristián Mlnařík a nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci, tedy 31. minuta 2:0. V této pasáži utkání jsme hráli velmi dobře. Za další 2 minuty se přes dva obránce uvolnil Ondra Korbel a přesnou střelou na zadní tyč navýšil skóre utkání na 3:0. Za tohoto stavu se šlo nakonec i do ,,kabin,,.

Druhý poločas bohužel nebyl z naší strany tak aktivní, jako poločas první. Nicméně i přesto jsme si své šance vytvářeli. V 50. minutě utkání se dobře ve vápně uvolnil agilní Michael Šašek a byl faulován. Následoval pokutový kop, kterého se ujal dnes dvougólový Kristián Mlnařík, bohužel ale v tomto případě trefil pouze pravou tyč, stav utkání zůstal tedy nezměněn. Poté následovala 20 minutová pasáž utkání, kde se ani jedno z mužstev do gólových příležitostí nedostávalo. Až v 76.minutě jsme opět měli možnost zahrání pokutového kopu, kdy byl opět nedovoleně zastaven Michael Šašek. Tentokrát se ujal exekuce Ondřej Korbel a nedal domácímu gólmanovi šanci. Konečný stav se už nezměnil a utkání tedy skončilo 4:0.

S výkonem týmu v prvním poločase musíme být spokojeni, ve druhém dějství tempo hry opadlo a utkání se bohužel jen dohrávalo. Z naší strany bylo k vidění hned několik kvalitních individuálních výkonů, obzvláště výkony Ondry Korbela, Kristiána Mlnaříka a Michaela Šaška byly velmi povedené.

V příštím kole se v neděli 26.3. od 10:00 utkáme na hřišti v Hrádku s Křimicemi…

Naše góly vstřelili: Mlnařík Kristián 2, Korbel Ondřej 2.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Polomis Martin, Sládek Jakub, Šůsová Dora, Janeček Jindřich – Šašek Michael, Korbel Ondřej, Lávička Jakub, Matějka Jakub – Mlnařík Kristián ( C ), Kolář Martin.

Dále nastoupili: Pavelec Ondřej, Soukup Matěj, Prexl Tomáš.

Josef Korbel

 

---

13. 11. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Jiskra Domažlice
4:2 (1:1)
Mlnařík, Mužík, Matějka, Polomis

13. kolo krajského přeboru

V neděli 13.11.2022 jsme v Domažlicích odehráli poslední podzimní mistrovské utkání. O motivaci jsme měli postaráno, protože vítězství v tomto utkání nás mohlo za určitých okolností posunout na 1.místo podzimní části krajského přeboru.

Od úvodní minuty jsme byli aktivnějším týmem a netrvalo dlouho a začali jsme si vypracovávat brankové příležitosti. Tou největší příležitostí úvodních minut byla nastřelená tyč Kristiána Mlnaříka. Poté po pěkné přihrávce za obranu běžel sám na domácího brankáře opět Kristián Mlnařík, který byl při následném pokusu o střelu podražen. Bohužel píšťalka paní rozhodčí zůstala ,, němá ,,, tato situace nás ale nezlomila, a i nadále jsme hráli aktivně. Nakonec jsme po zásluze byli odměněni, k odraženému míči se na malém vápně dostal opět Kristián Mlnařík a hlavou přehodil domácího gólmana. Zanedlouho poté se pěkně uvolnil přes dva domácí hráče Ondra Korbel a mířil do blízkosti domácí svatyně. Bohužel pro nás byl opět podražen, a opět tento zákrok nebyl posouzen jako nedovolený !!! Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin za stavu 1:0, paní rozhodčí tentokráte neváhala a posoudila zákrok v našem pokutovém území jako nedovolený. V poslední minutě prvního poločasu tedy dostali domácí výhodu pokutového kopu. Ten také s přehledem proměnili a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili opět aktivně a hned po 10 minutách, tedy v 50.minutě došlo k podražení Matyho Holečka v pokutovém území. Pro tentokrát to ale paní rozhodčí posoudila jako zákrok nedovolený a nařídila pokutový kop. Ten proměnil nejlepší střelec soutěže Martin Mužík a svým 20. gólem v sezóně změnil stav utkání na 2:1 . Touto brankou jsme se uklidnili a začalo to tam, jak se říká ,,padat,,,..po dalších 6 minutách se individuálně prosadil Kuba Matějka a křížnou střelou k tyči navýšil stav utkání na 3:1. A to ještě nebylo vše, po dalších 4 minutách, tedy v 60. minutě utkání, se po pěkné přihrávce Martina Mužíka prosadil Martin Polomis a přesnou střelou k tyči navýšil skóre na 4:1.

Zbývalo 20 minut do konce utkání a domácí se vrhli do útoku. Vytvořili si nakonec i několik příležitostí, nicméně proměnili jen jednu z nich a zápas tedy skončil našim vítězstvím 4:2 !

Jelikož dosud první Nýrsko ztratilo všechny body na Košutce, toto vítězství znamenalo posun na 1.místo průběžné tabulky krajského přeboru !!!

Tedy podzimní mistři krajského přeboru starších žáků jsou z Horažďovic .

Za podzimní výkony musíme celý tým pochválit, vytvořila se zde dobrá parta a to byl bezesporu základ vynikajících podzimních výkonů !

Naše góly vstřelili: Mlnařík Kristián, Mužík Martin, Matějka Jakub, Polomis Martin.

Základní sestava: Čonka Filip ( B ) – Pavelec Ondřej, Janeček Jindřich, Šůsová Dora, Vacík Jakub – Matějka Jakub, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Lávička Jakub – Mlnařík Kristián, Mužík Martin.

K utkání byli připraveni: Prexl Tomáš, Polomis Martin, Soukup Matěj, Benda Václav.

Josef Korbel

 

---

6. 11. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Sušice
4:0 (1:0)
Mužík 2x, Korbel, Mlnařík

12. kolo krajského přeboru

V neděli 6.11.2022 jsme se na hřišti v Hrádku utkali v regionálním derby se sousedy ze Sušice. Při pohledu na tabulku by se zdálo, že se bude jednat o jednoduchý zápas, nicméně pohled na tabulku klame. Své poslední 4 zápasy Sušice neprohrála, kdy za zmínku stojí zejména remíza se silnými Domažlicemi…

Od samého úvodu utkání jsme drželi více míč a kombinovali na polovině soupeře, nicméně do přímého ohrožení hostující branky jsme se nedostávali. Hostující obranná čtveřice byla kompaktní a střely ze střední vzdálenosti likvidoval spolehlivý gólman hostů. Na velkou gólovou příležitost jsme si tedy museli počkat …Pomyslným klíčem k úspěchu byla i nadále aktivní a trpělivá hra, která nakonec vedla ke kýženému úspěchu. Nejprve po pěkné přihrávce Ondry Korbela šel sám na brankáře hostů Kuba Matějka, bohužel ale dobře vyběhnuvšího gólmana hostů nepřekonal. Další gólová šance na sebe nenechala dlouho čekat, Maty Holeček se dobře na levé straně hřiště uvolnil, zbavil se 2 protihráčů a křížnou střelou po zemi těsně minul tyč hostující ,, svatyně,,. Úvodní gól už visel doslova na vlásku…, ve 32.minutě se uvolnil přes stopera hostů agilní Martin Mužík a byl podražen, tudíž následovala penalta. Následný pokutový kop taktéž Martin Mužík neomylně proměnil, tedy 1:0. V následujících minutách prvního dějství se nic podstatného nepřihodilo a tudíž se šlo do kabin za stavu 1:0 pro nás ( domácí ).

Do druhé půle jsme se chtěli ještě více prosazovat ze stran hřiště a přeskupili posty. Druhý poločas jsme začali aktivně a zejména Kristián Mlnařík po své levé straně dělal soupeřovým obráncům značné problémy. Ve 45.minutě po jednom z Kristiánových průniků a následné zpětné přihrávce do vápna, soupeř opět nedovoleně bránil a opět po podražení našeho hráče následoval pokutový kop. Toho se ujal Ondra Korbel a neomylně zvýšil skóre utkání na 2:0. Po tomto vstřeleném gólu jsme se definitivně uklidnili a předváděli mnohdy velmi pěkné kombinační akce. V 51. minutě vstřelil gól Martin Mužík a svou 19. brankou v soutěži navýšil stav zápasu na 3 : 0. Ke konci utkání byl za svou aktivitu ve 2. dějství odměněn také Kristián Mlnařík a zpečetil tak skóre utkání na konečných 4:0.

Zápas jako takový musíme hodnotit kladně, aktivita a vůle po vítězství nám určitě nechyběla. Většina našich hráčů podala velmi dobré výkony a zaslouží si tedy pochválit. Nicméně se sluší zmínit výkon Ondry Korbela, který od samého začátku až do konce utkání snesl velmi vysoké měřítko. Poslední kolo podzimní části odehrajeme v neděli 13.11. v Domažlicích. Už teď ale můžeme říci, že ať dopadne utkání jakýmkoliv výsledkem, podzim budeme hodnotit určitě velmi pozitivně.

Naše góly vstřelili: Mužík Martin 2, Korbel Ondřej, Mlnařík Kristián.

Základní sestava: Čonka Filip ( B ) – Polomis Martin, Janeček Jindřich, Šůsová Dora, Soukup Matěj – Matějka Jakub, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Lávička Jakub – Mlnařík Kristián, Mužík Martin.

K utkání byli připraveni: Prexl Tomáš, Jarolím Filip a Šebesta Václav.

Josef Korbel

 

---

5. 11. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Kovo Strážov
1:6 (1:2)
Jarolím

3. kolo okresního přeboru

Sestava: Pacholík, Šlechta, Faltys, Boř, Končal, Benda, Zajíček, Prexl T., Koudelka, Soukup, Jarolím

Střídali: Bílek, Makovec, Prexl V.

Podzimní část soutěže jsme zakončili dohrávkou třetího kola. Na hřišti v Hrádku jsme se utkali s vedoucím týmem ze Strážova.

Vstup do utkání se nám povedl na jedničku. Ve 3. minutě Filip Jarolím postupoval sám na brankáře a střelou na vzdálenější tyč si zapsal svůj premiérový gól ve své fotbalové kariéře. K naší smůle jsme již brankový účet nerozšířili, ale naopak, do poločasu jsme 2x inkasovali.

Do druhého dějství jsme změnili rozestavění, ale bohužel, góly střílel už jenom soupeř. Výborně hrající kapitán hostů si udělal v naší obraně „ den otevřených dveří „.

O zimní přestávce se budeme připravovat na jarní boje, abychom se poprali o první čtyřku. Zúčastníme se zimní ligy starších žáků, trénovat budeme v hale i venku a čeká nás zimní soustředění.

FKHD – SVATOBOR – OLÉ !!!

Miloš Boř


 

 

---

30. 10. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Kovo Strážov
1:3 (0:1)
Končal

10. kolo okresní přebor

Sestava: Pacholík, Soukup, Šlechta, Faltys, Boř, Končal, Lávička, Bílek, Jarolím, Koudelka, Makovcová

Střídali: Benda, Prexl T., Šašek, Prexl V.

V 10.kole jsme zajížděli na hřiště vedoucího týmu OP. Již při rozcvičce bylo zřejmé, že nás nečeká lehká práce. Urostlí hráči soupeře vzbuzovali obavy u některých našich borců.

Před utkáním jsme kluky nabádali, aby se snažili hrát v pohybu, kombinovat, zbytečně se nepouštět do osobních soubojů. Hráči vše plnili jak měli, dostávali jsme se před branku soupeře na dostřel, ale v koncovce jsme se opět trápili. Soupeř využil zaváhání v obraně a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, ale bohužel, hned v úvodu jsme inkasovali podruhé. Po inkasování třetí branky jsem změnili rozestavění a vzápětí se do míče opřel kapitán Míra Končal a propálil vše, co mu stálo a leželo v cestě. Závěrečný tlak si hráči Strážova pohlídali a dokráčeli si pro desátou výhru v sezóně.

Následující víkend máme šanci soupeři oplatit prohru na domácím hřišti v Hrádku, kdy uzavřeme podzimní část soutěže.

Miloš Boř

---

29. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - FK Tachov
2:2 (1:0)
Mužík, Mlnařík

11. kolo krajský přebor

V sobotu 29.10.2022 jsme zajížděli na ,, horkou půdu ,, do Tachova, třetího týmu průběžné tabulky krajského přeboru. Čekalo nás jednoznačně jedno z nejtěžších utkání podzimu.

Úvodních 10 minut utkání bylo opatrných z obou stran, nicméně ve 12. minutě se v pokutovém území soupeře dokázal uvolnit Martin Mužík a po mírné teči domácího obránce vsítil již svůj 17.gól v soutěži. Od tohoto momentu jsme měli po celý 1. poločas utkání ve své režii a dokonce jsme mohli vedení ještě zvýšit. Ve 25. minutě utkání po krásné přihrávce za obranu soupeře nedokázal tváří tvář gólmanovi svou obrovskou šanci proměnit Tomáš Prexl. Do konce 1.poločasu jsme hráli pozorně a aktivně, do kabin se šlo tedy za stavu 0:1.

Do 2.poločasu jsme chtěli více napadat rozehrávku domácím a vstřelit další góly. Druhé dějství začalo stejně, jak skončilo to první… my jsme hráli pozorně a domácí byli bezzubí. Až v 55. minutě po průniku po pravé straně došlo k zablokování našeho centru do pokutového území a následoval tedy rohový kop. Toho se ujal Kuba Matějka, který ho precizně zahrál na zadní tyč, kde neomylně zakončoval Kristián Mlnařík, tedy 0:2.

Od tohoto momentu jsme hráli velmi dobře a měli několik situací, kdy jsme mohli utkání rozhodnout. Několikrát dobře postupoval do pokutového území Kuba Matějka, bohužel špatně zvolená řešení stála za tím, že skóre utkání bylo i nadále ,,jen,, 0:2. Nejvíce nás ovšem mrzí, že alespoň jeden ze dvou samostatných úniků Martin Mužík tváří tvář gólmanovi nezvládl gólově, mohlo být už rozhodnuto..

A pak se stalo to, co se ve fotbale občas stává..2 minuty před koncem utkání došlo k nedorozumění v naší obraně a soupeř snížil na 1:2. Poté se samozřejmě domácí tlačili do útoku. Snad při posledním nákopu do našeho pokutového území, se k odraženému míči dostali domácí a přesnou střelou do horního rohu naší ,, svatyně,, dokázali utkání vyrovnat. Bohužel k tomu došlo až ve 2. minutě nastaveného času, takže defacto krátce poté bylo utkání ukončeno.

Zápas jsme odehráli velmi dobře a jen špatná koncovka nás stála 2 body, v tomto utkání jsme body ztratili a to ke vší úctě k domácímu týmu. Za odvedené výkony můžeme pochválit každého jednotlivce. Skvělé výkony ovšem předvedli Kristián Mlnařík s Martinem Mužíkem.

Příští zápas nás čeká regionální derby se Sušicí. Utkání se uskuteční na hřišti v Hrádku a to v neděli 6.11. od 10:00.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Pavelec Ondřej, Mlnařík Kristián, Janeček Jindřich, Polomis Martin – Matějka Jakub, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Šašek Michael – Prexl Tomáš, Mužík Martin.

Dále nastoupili:

Lávička Jakub, Šůsová Dora, Šebesta Václav.

Josef Korbel


 

 

---

28. 10. 2022, pátek, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - FC Švihov
1:2 (1:2)
Soukup

6. kolo okresní přebor

Sestava: Šůsová, Benda, Zajíček, Makovec, Soukup, Šlechta, Červeňák, Bílek, Jarolím, Kolář, Koudelka

Střídali: Pacholík, Faltys

V dohrávce 6. kola OPSŽ jsme se na domácím hřišti utkali s týmem ze Švihova. Poprvé v této sezóně jsme si vyzkoušeli hru na zkráceném hřišti a s počtem 7+1.

Vstup do utkání se nám opět nepovedl, dlouhé nákopy za obranu nám dělaly problémy a soupeř se již v 10. minutě dostal do dvoubrankového vedení. Do konce první půle jsme byli fotbalovější, vytvořili si spousty šancí, ale koncovka byla špatná. Ze všech šancí jsme využili pouze jednu, kdy po krásné kombinaci Matěj Soukup uklidil míč do prázdné branky.

V druhém poločase se obraz hry neměnil. Míč jsme měli často na svých kopačkách, ale soupeř ve svém vápně postavil nepropustnou hráz a za cenu odkopů kamkoliv drželi hubené vítězství.

Po závěrečném hvizdu jsme mohli litovat nevyužitých šancí. Je škoda, že soupeř přijede se 13ti fotbalisty a hraje se na malé hřiště. Myslím si, že každému by určitě prospělo zahrát si fotbal.

Miloš Boř


 

 

---

23. 10. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Košutka Plzeň
1:0 (0:0)
Šašek

10. kolo krajského přeboru

V neděli 23.10.2022 jsme na domácím hřišti přivítali velmi silného protivníka. Plzeňská Košutka v předchozím kole rozstřílela 14:0 Křimice a v případě dnešní výhry by se nám přiblížila na 3 body.

Od samého úvodu utkání se hrál rychlý a důrazný fotbal. Do první šance jsme se dostali Martinem Mužíkem, který postupoval zcela sám na branku, bohužel jeho střela na zadní tyč mířila těsně vedle levé tyče hostující svatyně. Košutka byla rovněž velmi aktivní, zvláště hostující kanonýr Kavetskyy obzvláště ,,zatápěl,, naší obrané čtveřici. Naštěstí gólman Čonka dvě velké gólové příležitosti s bravurou zlikvidoval. Nicméně do poločasu jsme mohli otevřít skóre my, bohužel, Kristián Mlnařík nedokázal tváří tvář hostujícímu gólmanovi vstřelit úvodní gól.. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu…

V 1.polovině druhého poločasu oba týmy pozorně bránily a pokoušely se podnikat rychlé protiútoky. Ale až na střely ze střední vzdálenosti, neměli gólmani obou týmů větší množství práce. Změnila to až 72.minuta, kdy po přesné přihrávce Martina Mužíka přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání Michael Šašek. Hosté se následně vrhli do útoku a ,,otevřeli,, hru. Nicméně větší šance si nevypracovali, zato my jsme mohli vstřelit další 3 góly. Nejprve Martin Mužík po krásném úniku trefil horní tyč hostující branky, a krátce poté po odraženém míči Tomáš Prexl netrefil opuštěnou hostující branku. Aby toho nebylo málo, v poslední minutě utkání po faulu na Michaela Šaška jsme neproměnili nařízený pokutový kop. Nicméně krátce poté rozhodčí utkání ukončil a tak nás neproměněné příležitosti nemusely mrzet .

Pokud jde o zhodnocení zápasu… do 60. minuty by si asi utkání zasloužilo remízový výsledek, nicméně za posledních 20 minut jsme si vítězství o ten 1.gól zasloužili… Jednalo se zcela určitě o nejtěžší podzimní konfrontaci, soupeř hrál skvěle a donutil nás k nadstandardnímu týmovému výkonu. Dnes musíme náš tým jednoznačně pochválit! Navíc každý jednotlivec předvedl skvělý výkon !

Po této výhře jsme se vrátili do čela tabulky, čehož si velmi vážíme. Jen tak dále.

Příští týden jedeme do Tachova a i tam očekáváme velmi těžký zápas.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Pavelec Ondřej, Sládek Jakub, Janeček Jindřich, Polomis Martin – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Šašek Michael – Matějka Jakub, Mužík Martin.

Připraveni byli:

Lávička Jakub, Prexl Tomáš, Benda Václav.

Josef Korbel


 

---

22. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Chudenice/Koloveč
2:0 (1:0)
Prexl 2x

9. kolo okresního přeboru

Sestava: Pacholík, Faltys, Zajíček, Makovec, Bílek, Jarolím, Koudelka, Soukup, Boř, Lávička, Šlechta

Střídali: Prexl T., Kolář, Červeňák

Kdo si myslel, že zápas zvládneme v suchém triku, se velmi mýlil. Na 24 vstřelených gólů z prvého měření sil jsme mohli rychle zapomenout.

V brance si vychutnal svoji premiéru mezi tyčemi Martin Pacholík a byla vítězná.

Od samého úvodu byla taktika soupeře jasná. Dlouhými míči hledal své urostlé útočníky. Naší obraně se je dařilo zdvojovat a co propadlo, pohodlně sbíral gólman.

Proti zatažené obraně soupeře jsme museli být trpěliví, kombinovat a čekat na šance. Těch opět bylo spoustu, ale jako v minulém utkání jsme se v koncovce trápili. Naštěstí se nám v závěru obou poločasů podařilo hostujícího brankáře překonat a Tomáš Prexl si mohl udělat dva zářezy na své pažbě.

Obranná hra se oproti minulému utkání zlepšila a na koncovce je třeba stále pracovat.

Miloš Boř

 

---

16. 10. 2022, neděle, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - SK Rapid Plzeň
0:2 (0:1)

9. kolo krajského přeboru

Netradičně v neděli odpoledne 16.10. jsme odehráli utkání v Plzni na Rapidu. Bohužel nutno říci, že jen krásné slunečné počasí mohlo uspokojit naše představy o stráveném fotbalovém odpoledni.

I přesto, že jsme v kabině upozorňovali hráče na to, jak je důležité dobře vstoupit do utkání, jsme hned v 1. minutě po nepochopitelné zpětné přihrávce Dorky Šůsové a špatném postavení stoperů darovali gól soupeři ! Tím jsme domácí dostali na ,, koně,, a nemohli jsme se dlouho dostat do žádné gólové šance. Nakonec jsme svoje velké šance v 1. poločase měli, bohužel Kristián Mlnařík obě své příležitosti trestuhodně neproměnil a tváří tvář gólmanovi neuspěl. A tak jsme šli do kabin za nepříznivého stavu 0:1.

Naše hra v prvním poločase nebyla vůbec dobrá, neprosazovali jsme se týmovou souhrou a nepomohly nám ani individuální výkony jednotlivců, které defacto žádné uspokojivé nebyly… Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a chtěli brzo srovnat skóre.

Vstup do druhého poločasu se nám povedl a hned ve 45.minutě po dlouhé přihrávce přehodil gólmana Kuba Matějka a řítil by se sám na prázdnou bránu. Bohužel domácí brankář zasáhl míč rukou mimo pokutové území a velkou šanci nám tím zmařil, poté následovala červená karta a vyloučení. Bohužel, následný přímý volný kop z 18 m Matyáš Holeček neprovedl vůbec dobře, a nevyužili jsme tudíž nabízenou šanci skórovat. Od této chvíle se soupeř ještě více zatáhl a podnikal nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich i vstřelil ještě jednu branku a rozhodl o výsledku utkání. My jsme si ve zbývajících 25 minutách nevytvořili vůbec nic a zaslouženě jsme prohráli.

Co říci k našemu výkonu…Od brankáře až po útočníky jsme neodehráli vůbec dobré utkání. Byli jsme bojácní, nepřesní a v osobních soubojích neúspěšní. Těžko někoho pochválit, snad za druhou půli Jindru Janečka, jinak zejména starší hráči ročníku 2008 odehráli utkání velmi špatně a týmu nepomohli! Pokud bychom se takto prezentovali i ve zbývajících utkáních podzimní části soutěže, budeme jen stěží sbírat nějaké body.

Další mistrovské utkáni hrajeme doma na Lipkách v neděli 23.10.2022 od 10:00.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Šůsová Dora, Janeček Jindřich, Polomis Martin, Lávička Jakub – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Šašek Michael – Matějka Jakub, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Soukup Matěj, Prexl Tomáš, Vacík Jakub.

Josef Korbel


 

---

15. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Sokol Kolinec
1:2 (0:2)
Šašek

8. kolo okresního přeboru

Sestava: Kočí, Boř, Benda, Faltys, Zajíček, Končal, Kolář, Makovcová, Jarolím, Pacholík, Koudelka

 

Střídali: Šašek, Makovec

Utkání v Kolinci jsme nezačali vůbec dobře. Ihned v samém začátku jsme udělali hrubé chyby v obraně a soupeř dvě využil ke vstřelení branek. Až poté jsme začali hrát to, co jsme si řekli před utkáním. Kluci chtěli otočit vývoj utkání, herně byli lepší, ale v koncovce jsme nebyli důslední.

V druhém dějství soupeř ještě více zalezl před svoji branku a hrál jenom na brejky. Náš tlak se ještě více vystupňoval, ale šance jsme nedokázali využít. V samém závěru utkání se k odraženému míči dostal Michal Šašek a upravil výsledek na konečný stav 1:2.

Do příštích utkání si je třeba vzít poučení, že zápas začíná od první minuty, a je třeba zapracovat na útočné fázi v poslední třetině hřiště.

Miloš Boř


 

 

---

9. 10. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - SK Klatovy 1898
4:0 (1:0)
Mužík 2x, Mlnařík, Šašek

8. kolo krajského přeboru

V neděli 9.10. jsme na domácím hřišti ,,na Lipkách,, přivítali soupeře z našeho okresního města - tým SK Klatovy 1898. Podle průběžných výsledků krajského přeboru se před zápasem mohl někdo domnívat, že se bude jednat o jeden z jednodušších zápasů, nicméně opak byl pravdou..

Bohužel mlhavý opar na začátku utkání, jako by dával předzvěst našeho výkonu v prvním dějství. Od samého začátku bylo zřejmé, že nás čeká velmi houževnatý protivník. Byli jsme dobře dostupováni a neměli tak potřebný čas na ,, kloudnou,, kombinační hru. Zejména ve středu hřiště se odehrával souboj za soubojem a v prvních 15 minutách ani jeden z týmů neohrozil branku soupeře. Defakto až v 17. minutě soupeř udělal větší chybu, kdy za pokutovým územím fauloval a my měli možnost zahrávat přímý kop. K rozehrání přímého kopu se postavil Kristián Mlnařík a tvrdou ranou do středu branky donutil gólmana hostů míč pouze vyrazit, k tomuto míči se dostal Martin Mužík a nechytatelnou střelou otevřel skóre utkání. Bohužel i po tomto gólu jsme neměli na ,, kopačkách,, potřebný klid, zejména zpracování a kontrola míče bylo od mnohých doslova zoufalé ! Logicky jsme se již poté do konce poločasu neprosadili…

Do druhého poločasu jsme chtěli být dominantnější, zklidnit rozehrávku, zlepšit kontrolu míče a dostávat se více do brankových příležitostí. Do druhého poločasu vysvitlo sluníčko a naše hra byla o poznání lepší .-). Trpělivou rozehrávkou jsme si byli schopni připravit více příležitostí , nicméně paradoxně druhý gól padl po chybě hostující obrany, kdy se na malém vápně dostal míč ke Kristiánovi Mlnaříkovi, který s přehledem proměnil a zvýšil naše vedení na 2:0. Tento stav utkání nás definitivně uklidnil a hráli jsme pěkný, kombinační fotbal. V 70. minutě utkání došlo k podklouznutí obránce hostů, míč se dostal k Martinu Mužíkovi který na dvakrát dokázal překonat brankáře hostů, tedy 3:0. Konečný stav na 4:0 završil gól Michaela Šaška 3 minuty před koncem po krásné kombinační akci.

Pokud jde o zhodnocení zápasu.. určitě se nejednalo o náš nejlepší výkon, jak se říká, moc nám to tentokrát ,, nelepilo,,…Nicméně za bojovnost a vůli zvítězit jsme si 3 body určitě zasloužili. Výborně odehrála zápas naše obranná čtveřice, která defacto soupeře nepustila do jediné větší šance.

Za zmínku určitě stojí, že se nám Martin Mužík osamostatnil v tabulce střelců a se 16 góly vede průběžnou tabulku kanonýrů soutěže.

A co je důležitější, po tomto zápase jsme se i my vrátili na čelo tabulky a se 100 % ziskem jsme na 1. místě průběžné tabulky krajského přeboru!!

Naše góly vstřelili:

Mužík Martin 2, Mlnařík Kristián 1, Šašek Michael 1.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Šašek Michael, Šůsová Dora, Janeček Jindřich, Polomis Martin – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Matějka Jakub – Sládek Jakub, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Lávička Jakub, Pavelec Ondřej, Prexl Tomáš.

Josef Korbel

---

9. 10. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Start Luby B
0:3 (0:2)

7. kolo okresního přeboru

Sestava: Prexl V., Končal, Boř, Červeňák, Soukup, Benda, Makovec, Faltys, Bílek, Kolář, Pacholík

Střídali: Koudelka, Zajíček, Jarolím

O uplynulém víkendu jsme odehráli své utkání OP na lubském hřišti.

Úvod utkání byl z naší strany velmi opatrný. Tak, jak se zvedala mlha, tak se zvedala i naše hra. Začali jsme si více věřit, několikrát jsme ohrozili domácí branku, soupeř pouze odkopával míče. Při jednom takovém odkopu došlo ke špatné komunikaci mezi naším gólmanem a obráncem. Útočící hráč domácích pohodlně skóroval do prázdné branky. Laciný gól nás nepoložil, byli jsme nadále aktivní, mnoho střeleckých pokusů končilo mimo branku, nebo v náručí lubského brankáře. Ke konci poločasu se měnilo skóre ještě jednou, bohužel v náš neprospěch. Střelu z dálky náš brankář nadvakrát krotil a když už chtěl rozehrávat, rozhodčí na naléhání domácích písknul do píšťalky a ukázal na středový kruh (???).

Do druhé půle jsme šli s tím, že nedáme svou kůži zadarmo, ale hned v úvodu jsme museli lovit z naší sítě potřetí, když soupeř střelou z dálky přehodil brankáře. Po zbytek utkání jsme byli herně aktivnější než soupeř, ale naše šance, a že jich bylo, ke vstřelení gólu nevedly.

Závěrem bych poděkoval klukům, že dokázali hrát fotbal po celý zápas, vyhrávali osobní souboje. Byli silní ve hře 1:1 a hlavně byli na hřišti slyšet. K naší smůle jsem soupeři branky darovali, ale chyby jsou od toho, abychom se mohli posouvat dál.

Miloš Boř

 


 

 

---

28. 9. 2022, středa, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Pačejov/Chanovice
3:3 (1:2)
Soukup, Pacholík, Zajíček

5. kolo okresního přeboru

Sestava: Šůsová, Zajíček, Končal, Boř, Pavelec, Bílek, Koudelka, Červeňák, Soukup, Lávička, Benda

Střídali: Makovec, Pacholík

Za vytrvalého deště jsme odehráli 5. kolo OP starších žáků v Pačejově.

Od úvodních minut naše hra postrádala jakoukoliv fotbalovou myšlenku, vše jsme se snažili řešit individuálně, z toho pramenily ztráty míčů ve středu hřiště. Toho soupeř využil k rychlému vedení. Obraz hry se po celý poločas neměnil a když se nám podařilo vyrovnat, soupeř si vzal vedení zpět.

Do druhé půle jsme zamíchali sestavou a hned jsme byli před brankou soupeře nebezpečnější. Podařilo se nám dvěma brankami otočit skóre, dále jsme byli aktivní, soupeř hrozil rychlými protiútoky a to se mu v závěru zápasu vyplatilo.

Závěrečná remíza je asi ztrátou i ziskem pro oba týmy, kdy během utkání oba týmy sahaly po vítězství.

Miloš Boř


 

 

 

---

25. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nýrsko / Železná Ruda
5:3 (2:3)
Mužík 3x, Sládek, Prexl

 6. kolo krajského přeboru starších žáků

V neděli 25.9.2022 jsme se na hřišti v Hrádku utkali s týmem Okula Nýrsko. My i Nýrští jsme byli po 5 kolech bodově 100%, a tak se jednalo o přímý souboj o 1. místo. Po všech peripetiích jsme se celkem dali zdravotně dohromady a až na nemocnou oporu Kristiána Mlnaříka jsme byli na tento ,, šlágr,, kompletní, věřili jsme tedy ve vítězství.

Do úvodu utkání jsme vstoupili velmi aktivně a zejména v útočné fázi jsme hostujícím obráncům dělali značné problémy. Hned v 6.minutě, po uvolnění na hranici velkého vápna, zakončil přesně střelou na zadní tyč Martin Mužík. Po vstřelení gólu jsme byli i nadále aktivnější a v 9.minutě po přesné přihrávce Ondry Korbela zakončil přesně, opět na zadní tyč, Jakub Sládek. Tedy 9. minuta, stav 2:0, a vypadalo to všechno jednoznačně, jenže…

Jenže jsme si zřejmě mysleli, že to půjde samo, že nemusíme hráče obsazovat, nebo, že bránit vlastně ani nepotřebujeme, vždyť vedeme přece o 2 góly… Netrvalo dlouho a soupeř nás zcela po zásluze hned 3x potrestal a v rozmezí 4 minut otočil skóre zápasu. Dá se říci, že to byla pro nás docela ,,sprcha,, a byli jsme velmi rádi, že jsme to za tohoto stavu do poločasu udrželi.

O poločasové přestávce v naší kabině rozhodně klid nepanoval, nebyli jsme spokojeni zejména s výkonem naší obranné čtveřice a proto jsme se rozhodli sestavu pozměnit. Po utkání lze říci, že se jednalo o rozhodnutí správné…

Do druhého poločasu jsme nastoupili opět nabití energií a soupeře zatlačili před jejich pokutové území. Hned po 6 minutách to přineslo ,,ovoce,, kdy se k odraženému míči dostal Martin Mužík a z 18 metrů přesnou ranou pod břevno vyrovnal na 3:3. Po vstřelené brance jsme nepolevili a po 3 minutách hry po kombinaci Holeček – Mužík – Prexl, poslední zmiňovaný přesnou střelou k přední tyči otočil skóre utkání na naší stranu. Hosté se po této brance nevzdávali a v několika případech mohli skóre opět vyrovnat. Nicméně k naší velké radosti jsme již do konce zápasu gól neobdrželi a navíc, v minutě poslední po přesné kolmici Matyho Holečka završil svůj hattrick náš kanonýr Martin Mužík!

Dnes jsme potkali velmi kvalitního soupeře, který se za svůj výkon nemusí stydět a zaslouží si náš velký respekt. Nicméně i přesto všechno jsme chtěli více MY a díky nasazení a výkonu v druhém poločase jsme si 3 body zasloužili .

Dnes předvedli výborný výkon všichni naši hráči a zaslouží si velkou pochvalu. Nicméně předvedené výkony Kuby Sládka, Martina ,, Muže,, Mužíka, Kuby Matějky a Matyho Holečka byly prostě skvělé !

Po 6 kolech máme i nadále plný počet bodů a při vysoce aktivním skóre 39:7 vedeme průběžnou tabulku krajského přeboru.

Příští víkend máme volný los, nicméně volno mít nebudeme. V sobotu 1.10. odehrajeme v Plzni PU s FC Viktoria Plzeň U13.

Naše góly vstřelili:

Mužík Martin 3, Prexl Tomáš 1, Sládek Jakub 1.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Polomis Martin, Vacík Jan, Šůsová Dora, Janeček Jindřich – Matějka Jakub, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Prexl Tomáš – Sládek Jakub, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Soukup Matěj, Vacík Jakub, Benda Václav.

Josef Korbel


 

---

24. 9. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - SK Bolešiny
3:5 (1:4)
Zajíček, Kolář, Makovec

4. kolo okresního přeboru

Sestava: Červeňák, Makovec, Zajíček, Šebesta, Boř, Pavelec, Faltys, Bílek, Koudelka, Pacholík, Kolář

Střídali: Končal

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Soupeř se poněkud lehce dostal do dvoubrankového vedení, kdy jsme mu to ulehčili naší lehkovážnou hrou v zadních řadách. Po čtvrt hodině hry se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Kluci byli v této pasáži utkání lepším týmem, ale bohužel nám zvlhnul střelecký prach. Tak moc jsme chtěli vstřelit gól, že jsme úplně zapomněli na bránění, čehož soupeř využil ke vstřelení dvou branek po rychlých brejcích.

O poločasové přestávce jsme si vysvětlili jak chceme hrát a čeho se vyvarovat. Do druhé půle nastoupil úplně jiný tým. Najednou nás bylo plné hřiště, protiútoky jsme zachytávali včas, byli jsme aktivní v útočné fázi, ale bohužel jsme manko již nedokázali dohnat. V závěru utkání se krásně trefil Honza Makovec, který výstavním „angličákem“ uzavřel konečný stav.

Z prvního poločasu si je třeba vzít poučení a navázat v dalších utkáních na poločas druhý.

Miloš Boř


 

 

---

17. 9. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Baník Stříbro
5:1 (3:0)
Holeček, Mužík, Sládek, Matějka, Korbel

 5. kolo krajského přeboru

V sobotu 17.9.2022 jsme odjeli na utkání do ,, dalekého ,, Stříbra. Podle dosud odehraných utkání nás měl čekat jednoduchý zápas, nicméně nabylo to docela tak..

Jelikož je hrací plocha ve Stříbře v rekonstrukci, odehráli jsme utkání na hřišti s umělým povrchem. Menší rozměry hřiště a povrch na který nejsme zvyklí, nám v určitých fázích zápasu znemožňovali hrát kombinačně a museli jsme mnohdy hru zjednodušit, což nám není úplně vlastní.

Od úvodních minut jsme se dostávali celkem snadno do pokutového území, nicméně jsme si zbytečně komplikovali ,, život ,, a snažili se vstřelit gól mnohdy míč až na brankové čáře . Až po 11 minutách se v pokutovém území nerozpakoval Maty Holeček a otevřel skóre utkání. Po vstřelené brance jsme i nadále byli aktivní. Odměnou za naší aktivitu bylo velké množství rohových kopů. Ve 21. minutě zahrával Ondra Korbel rohový kop, na přední tyč si naběhl Martin Mužík a hlavou přesně skóroval. Do poločasu se ještě v pokutovém území prosadil Kuba Sládek a tak jsme šli do ,, kabin ,, za příznivého stavu 3:0.

V úvodu druhého poločasu soupeř zjednodušil hru, kdy zejména po naší levé straně podnikal nebezpečné útoky. Dá se říci, že jsme si v úvodní 20 - ti minutovce ,, koledovali,, a tak v 60. minutě po naší zbytečné ztrátě soupeř snížil na 1:3. Následně jsme udělali několik změn a poté opět měli zápas ve své režii. V důsledku naší aktivity jsme se dostávali stále častěji k zakončení a měli několik brankových příležitostí. V 66. minutě se po přesné kolmici Ondry Korbela a po pěkné individuální akci prosadila naše nová posila Kuba Matějka. Vstřelená branka nám ještě více zvedla sebevědomí a po zbytek utkání jsme už nedopustili žádné komplikace . Poslední gól jsme vstřelili v 80. minutě, kdy po pěkné přihrávce Martina Mužíka a uvolnění Matyho Holečka následoval na nás faul domácích v pokutovém území. Nemohlo tedy následovat nic jiného, než pokutový kop. Zahrání pokutového kopu se zhostil Ondra Korbel a přesnou střelou do levého rohu branky stanovil konečný výsledek utkání na 5:1 .

Příští kolo přivítáme v neděli 25.9. od 10:00 na hřišti v Hrádku mužstvo Nýrska a čeká nás tedy boj o 1.místo .

Naše góly vstřelili:Holeček Matyáš 1, Mužík Martin 1, Sládek Jakub 1, Matějka Jakub 1, Korbel Ondřej 1 ( PK ).

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Polomis Martin, Vacík Jan, Janeček Jindřich, Lávička Jakub – Matějka Jakub, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Sládek Jakub – Prexl Tomáš, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Kolář Martin, Koudelka Ondřej, Benda Václav.

Josef Korbel

---

11. 9. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Start Luby
8:1 (7:0)
Mužík 2x, Sládek, Mlnařík 2x, Prexl, Holeček, Šašek

 4. kolo krajského přeboru

V neděli 11.9.2022 jsme na domácím hřišti ,,na Lipkách,, přivítali hostující celek z Lub. Luby získaly v úvodních 3 kolech pěkných 6 bodů, s tím, že podlehli jen Jiskře Domažlice, jednomu z adeptů na celkové prvenství. Do zápasu jsme tedy šli s potřebnou pokorou, nicméně přesvědčení, že utkání zvládneme..

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a vytvořili si během úvodních 5 minut tři gólové příležitosti. Z těchto situací jsme sice nevyšli úspěšně, nicméně na úvodní gól jsme nečekali dlouho. Již v 6.minutě se dostal za obranu soupeře Martin Mužík, kdy neomylně přehodil hostujícího brankáře. Touto brankou z nás spadla nervozita a do konce prvního poločasu jsme dokázali vstřelit dalších 6 gólů. Zejména náš 5. a 7.gól stojí určitě za zmínku … Gól číslo 5 vstřelil Michael Šašek po krásném křížném pasu na 40m od Kristiána Mlnaříka. Náš poslední gól v prvním poločase padl po precizně zahraném přímém kopu Ondry Korbela a přesné hlavičce Kristiána Mlnaříka do horního rohu hostující branky. Prostě fotbalová paráda …

Úvodní část utkání jsme zvládli na výbornou a mohli jsme vstřelit dokonce ještě více branek. Co se týče defenzivní činnosti, soupeř měl pouze 1 střelu na naší branku, tudíž pro nás velmi dobrá první půle .

Druhé dějství se už jen dohrávalo, soupeř ještě pozorněji bránil a nám už chyběl ten potřebný drajv! Ve druhém poločase se podařilo vstřelit branku oběma týmům a zápas tedy skončil našim vítězstvím 8:1! Hráči si za předvedené výkony zaslouží pochválit, zejména v první půli to byl excelentní výkon ve vysokém nasazení. Možná tedy ten důvod ,,vlažnějšího,, druhého poločasu…

Po 4. kole jsme tedy i nadále na 1.místě tabulky krajského přeboru s plným počtem 12 bodů a skvělým skóre 29:3 !!!

Příští sobotu 17.9. zajíždíme do Stříbra a budeme v našich výkonech chtít určitě pokračovat.

Naše góly vstřelili:

Mužík Martin 2, Mlnařík Kristián 2, Sládek Jakub 1, Prexl Tomáš 1, Šašek Michael 1, Holeček Matyáš 1.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Šašek Michael, Vacík Jan, Janeček Jindřich, Polomis Martin – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Kolář Martin – Sládek Jakub, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Šůsová Dora, Lávička Jakub, Soukup Matěj, Prexl Tomáš.

Josef Korbel

---

10. 9. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Chudenice/Koloveč
24:2 (10:0)
Makovcová 5x, Končal 3x, Soukup 3x, Pavelec 2x, Boř 2x, Červeňák 2x, Faltys 2x, Pacholík 2x, Makovec 1x, Šlechta 1x, vlastní

2. kolo okresní přebor

V sobotu 10.9.2022 odehrála naše druhá parta svůj zápas v Chudenicích. Na nově zrekonstruovaném hřišti a za pěkného fotbalového počasí si naše mužstvo doslova zastřílelo. Samotný průběh utkání se hodnotí velmi obtížně. Soupeř, který měl ve svém středu polovinu hráčů věkově zapadající spíše do žáků mladších, zaostával ve všech možných herních prvcích.

Nicméně žádný soupeř se neporazí sám! Prosazovali jsme se velmi dobře individuálně a mnohdy bylo k vidění mnoho pěkných fotbalových akcí. Bylo doslova vidět, jak to naše hráče baví. Všichni zaslouží za předvedené výkony rozhodně pochválit! Jen tak dále .

Další kolo hrajeme doma ,, na Lipkách,, v sobotu 17.9. od 10:00. Soupeřem nám budou starší žáci SK Kovodružstvo Strážov.

Naše góly vstřelili:

Makovcová Karolína 5, Končal Miroslav 3, Soukup Matěj 3, Pavelec Ondřej 2, Boř Jan 2, Červeňák Kristián 2, Faltys Martin 2, Pacholík Martin 2, Makovec Jan 1, Šlechta Vladimír 1, Vlastní 1.

Základní sestava:

Prexl Vojtěch( B ) – Pavelec Ondřej, Šlechta Vladimír, Soukup Matěj, Makovec Jan, Makovcová Karolína, Boř Jan, Bílek Dominik, Faltys Martin, Červeňák Kristián, Pacholík Martin.

Dále nastoupili: Zajíček Luca, Končal Miroslav

Josef Korbel

 

 

 

---

4. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - SK Slavia Vejprnice
6:0 (2:0)
Mužík 3x, Mlnařík 2x, Sládek

 3. kolo krajského přeboru

V neděli 4.9.2022 jsme se na ,, Lipkách,, odehráli již 3.kolo krajského přeboru starších žáků. Předešlé zápasy jsme zvládli herně i výsledkově na výbornou a věřili jsme , že toto utkání nebude jiné.

Již od samého začátku jsme hostující tým zatlačili před jejich branku a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme úvodní gól utkání. V 8.minutě utkání Ondra Korbel našel zcela volného Martina Mužíka, který s přehledem zakončil a vstřelil úvodní branku utkání. Od tohoto momentu jsme zcela dominovali a jen díky nepřesnosti v zakončení byl dlouho stav utkání ,,jen,, 1 : 0 … Až ve 39. minutě utkání Martin Mužík pronikl do ,, šestnáctky,, soupeře a předložil gólovou přihrávku Kubovi Sládkovi, tedy 2:0 a šlo se do kabin za dvoubrankového vedení.

O poločasové přestávce jsme si zopakovali základní principy hry, kterými se chceme v utkání presentovat a nabádali k důslednějšímu a přesnějšímu zakončení.

Do druhého poločasu hosté nastoupili v defenzivnějším postavení a bylo pro nás tudíž obtížnější se dostat do finální fáze. Až v 60. minutě se po přesné přihrávce Ondry Korbela prosadil Kristián Mlnařík a navýšil skóre utkání na 3:0. Posledních 20 minut jsme si zahráli s chutí a bylo vidět mnoho krásných kombinačních akcí. Když ještě přidali další góly Kristián Mlnařík a 2x Martin Mužík, utkání skončilo našim výrazným vítězstvím v poměru 6:0.

Po třech úvodních kolech máme plný počet 9b a při aktivním skóre 21:2 vedeme tabulku krajského přeboru. A když se daří střelecky týmu, daří se poté i jednotlivcům… Kristán Mlnařík vede tabulku střelců s 9 góly a na druhém místě je Martin Mužík s 8 góly …

Příště hrajeme opět doma na ,, Lipkách,, v neděli 11.9. hostíme netradičně od 12:00 s TJ Start Luby.

Naše góly vstřelili:

Mužík Martin 3, Mlnařík Kristián 2, Sládek Jakub 1.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Šašek Michael, Vacík Jan, Šůsová Dora, Polomis Martin – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Kolář Martin – Prexl Tomáš, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Sládek Jakub, Janeček Jindřich, Lávička Jakub, Koudelka Ondřej.

Josef Korbel

 

---

3. 9. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Sokol Kolinec
3:1 (0:1)
Soukup, Makovcová, 1x vlastní

 1. kolo okresního přeboru

 

Sestava: Prexl V., Faltys, Pavelec, Šlechta, Makovec, Pacholík, Benda, Soukup, Makovcová, Zajíček, Boř

Střídali: Končal, Prexl T., Holeček

54. vl., 70. Soukup, 75. Makovcová

V prvním kole OPSŽ jsme na domácím hřišti v Hrádku přivítali tým ze sousedního Kolince.

Úvod utkání nás nezastihl v nejlepší formě. Hlavně v defenzivní činnosti, kdy se projevil tréninkový výpadek a menší rozehranost některých hráčů, jsme dělali mnoho chyb. Jedné z nich soupeř využil a otevřel účet utkání. V útočné činnosti jsme byli nebezpeční, ale vše končilo mimo branku, nebo na pozorném brankáři soupeře.

V druhém poločase jsme zlepšili obrannou činnost a prakticky se hrálo na jednu bránu. K srovnání nám dopomohl soupeř, kdy si srazil míč po centru do vlastní branky. Skóre se měnilo ještě 2x, po individuálním průniku středem hřiště Matěje Soukupa a krásnou křižnou střelou Karolíny.

Za předvedenou hru je třeba pochválit nejen naše hráče, ale i soupeře z Kolince. V dalším kole zajíždíme na hřiště Chudenic, kde budeme chtít navázat na naše výkony.

Miloš Boř

 

 

---

27. 8. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - FC Křimice
6:1 (3:0)
Mlnařík 3x, Mužík 3x

 2. kolo krajského přeboru

V sobotu 27.8. jsme odehráli utkáni v Plzni s týmem FC Křimice. Jako každý zápas v nové sezóně jsme nevěděli , do jaké míry se změnil tým domácích a co vlastně máme očekávat.

Úvod utkání patřil nám a hned ve 2.minutě se po pěkné průnikové přihrávce od Matyho Holečka prosadil Martin Mužík. Po vstřelené brance jsme i nadále pokračovali v aktivním pojetí hry a vytvářeli jsme si mnoho brankových příležitostí. Když v 17.minutě proměnil šanci Kristián Mlnařík a ve 33. minutě svou druhou branku vstřelil Martin Mužík, šli jsme do kabin za stavu 3:0. Díky dobré organizaci hry domácích jsme hráli často v zahuštěném prostoru a nedařilo se nám tak, jak bychom si představovali, dostávat míč do volných prostorů. Apelovali jsem tedy na krajní obránce, aby více podporovali tým v útočné fázi a využívali více volné prostory na krajích hřiště.

Ve druhém poločase jsme si opět vytvářeli dostatek šancí a předváděli dobrý fotbal. Nakonec jsme přidali další 3 góly a poté co domácí také skórovali, utkání skončilo v našim vítězstvím 6:1.

Jelikož jsme na hřišti soupeře dokázali vstřelit 6 gólů, převažuje samozřejmě spokojenost. Nicméně pokud bychom lépe řešili předfinální fázi, mohlo být skóre ještě výraznější. Dobrý výkon podal celý tým, nicméně nadprůměrné výkony dnes podali produktivní střelci Martin Mužík s Kristiánem Mlnaříkem a kreativní Matyáš Holeček.

Příští kolo přivítáme v neděli 4.9. od 10:00 v Horažďovicích mužstvo Vejprnic…

Naše góly vstřelili:

Mlnařík Kristián 3, Mužík Martin 3.

Základní sestava:

Čonka Filip ( B ) – Kolář Martin, Vacík Jan, Šůsová Dora, Lávička Jakub – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Polomis Martin – Sládek Jakub, Mužík Martin.

Dále nastoupili: Pavelec Ondřej, Boř Jan, Červeňák Kristián, Koudelka Ondřej, Benda Václav.

Josef Korbel

---

21. 8. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Přeštice
9:1 (5:0)
Mlnařík 4x, Mužík 2x, Prexl 3x

 1. kolo krajského přeboru

V neděli 21.8. jsme se na hřišti v Hrádku utkali s týmem TJ Přeštice. Jelikož jsme absolvovali vydařenou letní přípravu, věřili jsme, že nás vstup do sezóny zastihne v dobré formě.

V úvodu utkání na nás hosté ,,vlítli,, a jen díky perfektnímu zákroku brankáře Filipa Čonky se skóre zápasu neměnilo. Po dalším závaru před naší brankou, jsme šli do rychlého protiútoku, kdy po parádní individuální akci otevřel skóre Martin Mužík. Od tohoto momentu jsme se uklidnili a zejména obránci získali potřebnou sebedůvěru při výstavbě hry. Dá se říci, že od 10. minuty utkání jsme byli klidní na míči, přesní v před finální fázi a produktivní v zakončení. Do konce poločasu jsme vstřelili další 4 góly a do kabin se šlo za příznivého stavu 5:0.

O poločasové přestávce jsme upozorňovali před lehkovážnou hrou a nabádali k aktivnímu pojetí hry i v druhém poločase. Po 5 minutách druhého poločasu jsme navýšili skóre gólem Tomáše Prexla a definitivně jsme se uklidnili. Po zbytek druhého poločasu jsme předváděli dobrý fotbal a přidali další 3 góly. Poté, co hosté vsítili čestnou branku, utkání skončilo zaslouženě našim vysokým vítězstvím 9:1.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Většina atributů hry, kterou jsme chtěli předvádět, se nám víceméně dařila ,a navíc jsme vstřelili skvělých 9 gólů.

Příští kolo zajíždíme do Křimic, kde budeme opět chtít předvést kvalitní výkon…

Naše góly vstřelili:

Mlnařík Kristián 4, Prexl Tomáš 3, Mužík Martin 2.

Sestava:

Čonka Filip ( B ) – Šašek Michael, Vacík Jan, Šůsová Dora, Lávička Jakub – Mlnařík Kristián, Korbel Ondřej, Holeček Matyáš ( K ), Polomis Martin – Prexl Tomáš, Mužík Martin.

Dále hráli: Pavelec Ondřej, Boř Jan, Červeňák Kristián, Koudelka Ondřej, Kolář Martin, Soukup Matěj.

Josef Korbel


 

---

28. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nýrsko
6:5 (5:0)
Mužík, Mlnařík 4x, Sládek

 23. kolo krajského přeboru starších žáků

10. Mužík, 19. Mlnařík, 26. Sládek, 27. Mlnařík, 31. Mlnařík, 50. Mlnařík

Sestava: Čonka, Mlnařík, Sládek, Janeček, Vacík, Mužík, Fabián, Holeček, Kolář M., Šašek, Korbel

Střídali: Grama, Benda, Boř, Pavelec

Tak jak se měnilo počasí v Nýrsku, tak se měnil i náš výkon na hřišti. Soupeři jsme chtěli vrátit podzimní porážku z domácího hřiště.

Od úvodu utkání jsme šli za tímto cílem. Vše podstatné z našeho pohledu se odehrálo v první půl hodině zápasu. Brankový účet otevřel Martin Mužík, který zužitkoval zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna od Kristiána Mlnaříka. Další tři góly jsme přidali ze standardních situací. Účet prvního poločasu podtrhl Kristián Mlnařík, kdy zužitkoval průnikovou přihrávku od Ondřeje Korbela.

V druhé půli jsme chtěli navázat na hru z prvního dějství, ale pětigólový náskok nás ukolébal a na hřišti byl v ten moment jeden tým. Na první gól soupeře jsme dokázali ještě odpovědět, ale další zůstaly bez odpovědi. Vysvobozením byl pro nás závěrečný hvizd rozhodčího.

Je potřeba klukům poděkovat za výkon v prvním poločase a vzít si ponaučení z druhého.

Miloš Boř

---

24. 5. 2022, úterý, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Tachov
0:2 (0:0)

 24. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Mlnařík, Polomis, Pavelec, Mužík, Grama, Sládek, Janeček, Fabián, Holeček, Benda

Střídali: Boř, Kolář M., Šašek

Za deštivého počasí jsme předehrávali 24. kolo KPSŽ se soupeřem z Tachova. Před zápasem jsme udělali několik změn oproti předchozímu utkání. Dostali příležitost kluci, kteří nebyli tak vytíženi.

V úvodu utkání jsme soupeře přehrávali, více jsme se tlačili do koncovky, drželi míč a zkoušeli zahrozit ze standardních situací. Soupeř toho směrem dopředu moc nevymyslel, vše končilo na kopačkách naší obrany. Změnu ve hře přineslo až tachovské střídání v ofenzivních řadách. Pomalu se začali osmělovat, ale do konce poločasu se stav utkání neměnil.

Druhá půle se vyvíjela podobně jako závěr první. Hrálo se na polovině soupeře, který pozorně bránil a spoléhal na své brejkové hráče. K naší velké smůle jsme v závěrečné desetiminutovce nepokryli tyto situace a dvakrát inkasovali.

Zápas nám ukázal, že i hráči kteří do hry naskočí z lavičky jsou schopni odvést na hřišti maximum. A na druhé straně, když polevíme v koncentraci, děláme stejné zbytečné chyby.

Miloš Boř


 

---

22. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Stříbro
2:1 (0:0)
Mlnařík, Holeček

22. kolo krajského přeboru starších žáků

Střelci branek: 74. Mlnařík, 80. Holeček (p)

Sestava: Čonka, Mlnařík, Korbel, Sládek, Fabián, Holeček, Kolář M., Mohrbach, Mužík, Šašek, Janeček

Střídali: Lávička, Polomis, Pavelec, Benda, Grama, Boř, Končal

 

Další důležitý zápas pro naše barvy dopadl na výbornou, i když se zápas pro nás nevyvíjel podle očekávání.

Úvodní desetiminutovka byla v režii hostujícího týmu ze Stříbra. Během níž si vypracovali jednu velkou šanci. Poté jsme se osmělili i my a hru jsme vyrovnali. Do konce poločasu se mnoho neudálo. Pozorné obrany na obou stranách bránily svědomitě a tak se hra nejvíce odvíjela ve středu hřiště.

Vše důležité se odehrálo v druhém dějství. Hned v úvodu jsme měli obrovskou šanci, kdy brankář nedosáhl na centr a poskakující míč na brankové čáře jsme k naší smůle neuklidili do branky. Scénář druhé půle kopíroval první, pozorná obrana, minimum šancí, hra mezi vápny. Vše podstatné se odehrálo po naší chybě, když soupeř náběhem za obranu skóroval na bližší tyč naší branky. Obdržená branka nám paradoxně pomohla. Začali jsme hrát jednoduše dopředu, pomohl nám soupeř, který začal bránit jednobrankový náskok. Čas nás tlačil, proto jsme hru vytáhli na tři útočníky a změna hned přinesla ovoce. Po faulu na hranici vápna si Kristián Mlnařík postavil míč a nádhernou střelou vymetl šibenici. Stav 1:1 netrval dlouho. Když rozhodčí avizoval 4 minutové nastavení, krásnou průnikovou přihrávkou Ondra Korbel našel Matyho Holečka, který kličkou posadil na zadek bránícího hráče a přesným centrem posadil míč na hlavu Dumiho Gramy, jemuž v cestě do brány stála soupeřova ruka. Míč na značku pokutového kopu si postavil Mates Holeček a rozvlnil síť podruhé. Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukla velká radost a závěrečný pokřik vítězství bylo slyšet hodně daleko.

Z pohledu vývoje utkání by se řeklo remízové utkání, ale když se přikloní trochu fotbalového štěstí, může být bodů víc. V úterý nás čeká předehrávka s Tachovem na domácím hřišti od 16:00 h.

Miloš Boř

 

---

15. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Košutka Plzeň
8 : 1 ( 1 : 1 )
Mohrbach

  Sestava: Čonka, Fabián, Sládek, Mohrbach, Lávička, Mlnařík, Mužík, Polomis, Pavelec, Holeček, Pančenko

  Střídali: Benda, Korbel, Grama, Kolář M., Boř, Šašek

  K dalšímu utkání KPSŽ jsme zajížděli na hřiště Košutky Plzeň. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Na hřiště jsme vstupovali s tím, že můžeme soupeře překvapit a to se nám podařilo, ale naše šance, nedůrazem a nepřesným zakončením, zůstaly nepotrestány. Domácí se před naši branku dostávali vvjímečně. Při jedné naší šanci, kdy jsme zakončovali se k odraženému míči dostal Petr Mohrbach a rozvlnil domácí síť. Soupeř bohužel odpověděl před koncem poločasu po špatné komunikaci v našich zadních řadách.

  Druhý poločas začal jako ten první, kdy jsme byli více na míči, hrálo se před brankou domácích. Po krásné kombinaci středem hřiště a krásnému zakončení jsme rozvlnili síť podruhé, ale k překvapení všech přítomných hlavní rozhodčí ze středového kruhu pískl ofsajd, aniž by ho domácí pomezní signalizoval. Výrokem, „že se pomezní určitě přehlédl“ některé rozesmál a některé slušně naštval. Pocit křivdy ještě více umocnil vstřelený gól Košutky z následné akce. Snažili jsem se kluky povzbudit, ale definitivně nám srazila vaz pětiminutovka, kdy jsme inkasovali čtyři góly. Je třeba hodit zápas za hlavu a připravit se na další důležitější utkání a ponaučit se z našich chyb.

Miloš Boř

---

8. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Rapid Plzeň
5:1 (2:1)
Kolář 2x, Mužík 2x, Mlnařík

 20. kolo krajského přeboru starších žáků

 

Sestava: Čonka, Janeček, Pančenko, Sládek, Holeček, Kolář M., Kolář F., Fabián, Lávička, Mužík, Mlnařík

Střídali: Grama, Benda, Pavelec, Korbel, Polomis, Šašek, Boř

8. Kolář F., 17. Mužík, 43. Kolář F., 53. Mlnařík, 73. Mužík

Nedělní domácí zápas s Rapidem jsme zvládli na 1-, ale podtrženou.

Důležitost zápasu pro naše barvy si kluci uvědomovali a chtěli vyhrát.

V úvodu prvního poločasu se hra odehrávala ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. V 8. minutě jsme zahrávali rohový kop, kdy poskakující míč v malém vápně uklidil do sítě Filip Kolář. Radost ze vstřelené branky nám moc dlouho nevydržela. Inkasovali jsme branku po špatně ubráněném rohovém kopu. Na vstřelený gól soupeře jsme odpověděli vzápětí, kdy Martin Mužík zachoval chladnou hlavu v koncovce a kličkou brankáři rozvlnil síť podruhé. Do konce poločasu jsme měli šance na navýšení skóre, ale šance Martina Mužíka, Matese Holečka i Fíly Koláře zůstaly nevyužité. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací.

Do druhé půle jsme šli s cílem navýšit skóre a vyvarovat se zbytečných ztrát a standardních situací soupeře. To se nám podařilo na 100%, kdy jsme hned v úvodu překonali brankáře. O několik minut později krásnou přihrávkou za obranu Kristián Mlnařík vstřelil 4. branku. Konečný účet uzavřel Martin Mužík individuální akcí. Druhou půli soupeř působil po vstřelené třetí brance odevzdaně a naši svatyni vůbec neohrozil i díky výborně hrající obraně. Je důležité vyzdvihnout i výkon Kuby Lávičky, Ondry Korbela a Michala Šaška, kteří se popasovali se svými úkoly na výbornou.

Na první jarní vítězství je třeba navázat v dalších kolech a jít zodpovědně zápas od zápasu za dalšími body.

Miloš Boř

 

---

30. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Klatovy
1:6 (0:2)
Holeček

19. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Mlnařík, Kolář M., Janeček, Pančenko, Sládek, Benda, Pavelec, Mužík, Fabián, Holeček

Střídali: Grama, Boř, Lávička, Šašek, Korbel

Sen o dobrém výsledku s vedoucím týmem KPSŽ se rozplynul po čtvrt hodině hry, kdy jsme soupeře svými chybami dostali do dvoubrankového vedení. Až poté jsme se probrali, přitvrdili v osobních soubojích, snažili se kombinovat a po zbytek prvního poločasu jsme byli více aktivní než soupeř a v závěru se dostali do dvou slibných šancí.

V druhém dějství jsme pokračovali v aktivní hře, ale soupeř přidal na tvrdosti, někdy až za hranou pravidel. Na třetí gól soupeře jsme odpověděli nádhernou kombinací, na jejímž konci byl Maty Holeček. Kluci nabuzeni gólem se hrnuli do útoku a zapomněli na zadní vrátka. Soupeři jsme dovolili skórovat ještě 3x. Opět musíme pochválit brankáře Filipa Čonku, který svými zákroky a chycenou penaltou přiváděl klatovské hráče na pokraj šílenství.

Doufám, že klukům vydrží bojovnost do dalších zápasů a konečně soupeřům vezmeme nějaké body.

Miloš Boř

 

---

24. 4. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Luby
0:1 (0:0)

 18. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Polomis, Mlnařík, Mužík, Grama, Janeček, Pančenko, Sládek, Fabián, Holeček, Kolář F.

Střídali: Kolář M., Končal, Benda, Pavelec, Šašek

O tomto víkendu nás čekal důležitý zápas z pohledu vývoje tabulky. I přes podzimní výhru v Lubech 5:2, jsme věděli, že nás nečeká žádný lehký zápas. To se projevilo od prvních minut, kdy se soupeř dostal do několika slibných šancí, které zneškodnil výborný gólman Filip Čonka. V dalším průběhu zápasu se nám již dařilo zachytávat útoky hostů a sami jsme se dostali do několika šancí. Do kabin se šlo za stavu 0:0. V úvodu 2.půle jsme měli obrovskou šanci. Kolář F. postupoval od půlky hřiště sám na gólmana, ale v koncovce nezachoval chladnou hlavu. Trest pro nás přišel v 66. minutě, kdy jsme propadli v obraně a soupeř ve dvou postupoval na naši bránu. Nabídnutou šanci využil na 100%. Po zbytek zápasu jsme se snažili vykřesat nějakou naději, ale lubská obrana byla proti. Příští zápas odehrajeme na hřišti Klatov.

Miloš Boř

 

---

16. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Přeštice
1:2 (0:2)

17. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Vacík, Fabián, Polomis, Mlnařík, Mužík, Benda, Grama, Janeček, Holeček, Kolář M.

Střídali: Pavelec, Šlapka, Boř, Končal, Šašek

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, drželi jsme balon na půlce soupeře, ale bohužel první chybu v naší obraně soupeř využil na 100%. V dalším průběhu poločasu se hra přelévala na obě strany, s množstvím šancí na obou stranách, ale k naší smůle jsme žádnou nevyužili a soupeř v závěru poločasu jednu promněnil.

V druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře. Soupeř pozorně bránil, hrál na brejky, proto jsme pozměnili rozestavení. Naše snaha byla odměněna brankou, kdy si odraženou střelu našel Martin Mužík a nedal domácím šanci. V posledních minutách jsme vše vrhli do útoku, ale vyrovnat se nám nepodařilo.

Ve druhém zápase po sobě jsme odešli ze hřiště s nejtěsnější prohrou. Do dalších bojů je třeba se vyvarovat chyb a navázat na hru z předešlých zápasů.

 Miloš Boř

---

10. 4. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice ( hřiště Hrádek )
1:2 (0:1)
Janeček

16. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Mlnařík, Grama, Holeček, Sládek, Vacík, Kolář M., Janeček, Polomis, Mužík, Fabián

Střídali: Pavelec, Končal, Benda, Šlapka, Šašek

V neděli 20. dubna jsme v Hrádku odehráli miniderby se Sušicí. Kvůli nemocnosti některých hráčů jsme nastoupili v lehce pozměněné sestavě.

Do utkání se naši hráči pustili s chutí, snažili se útočit a zodpovědně bránit. Sušici jsme nepouštěli do žádných výraznějších akcí. Po asi 25 minutách prvního poločasu byla naše aktivita odměněna šancí a následně odpískanou penaltou v náš prospěch. Penaltu jsme bohužel neproměnili, a jak se říká – nedáš – dostaneš, velmi rychle jsme ze zcela ojedinělé akce Sušice dostali gól. Skóre 0:1, hra byla dále vyrovnaná a za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Ve druhém poločase jsme se snažili útočit, bohužel byla naše hra často nepřesná. Také nám chyběla větší podpora ve středu hřiště. Nicméně po jedné naší útočné akci jsme zahrávali volný přímý kop, trefili jsme tyč a z následné dorážky srovnali na 1:1. Vyrovnávací gól nás povzbudil, bohužel nedůraz v naší obraně vyústil v další gól Sušice. Stav 1:2. Do konce zbývalo již jen pár minut, soupeř si konec zápasu zkušeně pohlídal a my se už neprosadili.

Jitka Šedivá

---

2. 4. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Domažlice
odloženo na 15.6. od 18:00

 15. kolo krajského přeboru starších žáků

---

27. 3. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Senco Doubravka ( hřiště Hrádek )
1:3
M. Kolář

14. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Fremund, Mlnařík, Kolář F., Pančenko, Sládek, Vacík, Fabián, Holeček, Kolář M., Mužík, Boř

Střídali: Janeček, Pavelec, Čonka, Benda, Šašek

V prvním jarním kole jsme na domácím hřišti v Hrádku přivítali hráče Doubravky, 3. tým po podzimní části soutěže.

Od prvních minut se soupeř snažil rozhodnout zápas na svoji stranu. Slibné šance hostů pokryla pozorná obrana a když se soupeř dostal do zakončení, byl mu velkou překážkou výborně chytající gólman. S přibývajícím časem se osmělila i naše ofenziva a v rozmezí 20. – 30. minuty jsme měli dvě čisté tutovky, které bohužel skončily na břevně a mimo bránu. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním soupeře ještě více potrápit. Kluci začali hrát aktivněji a Doubravka měla plné nohy práce ustát náš úvodní tlak. Bohužel v největším tlaku přišel pro nás trest v podobě pokutového kopu, který soupeř proměnil. Přeskupením středových řad jsme se chtěli více tlačit před branku hostí. Naše aktivita byla odměněna vyrovnávací brankou, kdy se přímo z rohu trefil Martin Kolář.

Dalších 20 minut se hra uklidnila, nikdo nechtěl udělat chybu. Tři minuty před koncem byl proti nám nařízen přísný přímý kop a soupeř nepohrdl nabídkou a ujal se vedení. V závěru jsme inkasovali potřetí, když jsme zcela otevřeli hru.

Kluky je potřeba pochválit za bojovnost i krásné herní situace, byli jsme důstojným soupeřem. Když zapracujeme na koncovce, můžeme potrápit i silnější týmy.

Miloš Boř

---

30. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Vejprnice
1:2 (1:1)
Mlnařík

12. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Vacík, Janeček, Mužík, Mlnařík, Grama, Kolář F., Pavelec, Fabián, Holeček, Kolář M.

Střídali: Šrámek, Benda, Lávička, Šašek.

 

Ve vejprnické mlze jsme body nenašli.

K poslednímu podzimnímu kolu jsme zajížděli na hřiště Vejprnic. První poločas se odehrával v husté mlze, tak jsme si některé části hry museli domýšlet. V úvodu zápasu jsme měli více ze hry, zahrávali jsme spousty standardních situací, ale bez výsledného efektu. Hra soupeře byla postavena na důsledném bránění a rychlých protiútocích, k tomu měl vhodné typy hráčů. Po jednom takovém úniku jsme inkasovali branku. V samém závěru poločasu jsme zahrávali přímý volný kop, odražený míč jsme poslali napodruhé před branku a zcela nekrytý Kristián Mlnařík se nemýlil.

V druhém poločase se obraz hry neměnil. Herně jsme soupeře přehrávali, ale důrazná hra soupeře nám dělala problémy. Největší problém jsme si ovšem způsobili sami, kdy náš brankář špatně vyhodnotil situaci a po špatném odkopu vše hasil za cenu faulu.

Z následné penalty se vejprničtí nemýlili a ujali se vedení. Do konce zápasu jsme již nenalezli recept na překonání soupeřova brankáře, soupeř se taky nikam netlačil , proto se zápas dohrál uprostřed  hřiště.

Do zahájení jarní části soutěže je dost dlouhá doba, kterou využijeme všichni k tomu, abychom byli na jaře silnější a fotbal nás bavil.

Miloš Boř

---

23. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Tachov
1:4 (1:0)
Kolář

11. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Fremund, Polomis, Vacík, Janeček, Benda, Mlnařík, Grama, Fabián, Kolář F., Holeček, Kolář M.

Střídali: Šrámek, Lávička, Prexl.

 

Diváci v Tachově viděli zápas dvou rozdílných poločasů, se šťastným koncem pro domácí.

Od prvních minut bylo znát, že soupeř chce rozhodnout o vítězství hned v úvodních minutách zápasu. Naše pozorná obrana si dobře poradila se všemi pokusy a naopak našimi rychlými kontry jsme přidělávali starosti domácí obraně, která vše odvracela na poslední chvíli. Po jednom takovém úniku po lajně Dumiho Grami se před bránou prosadil Filip Kolář. Obraz hry se do konce poločasu neměnil. Je velká škoda, že jsme se z mnoha standartních situací nedokázali prosadit.

Vstup do druhé půle se nám moc nevyvedl. Soupeř začal hrát agresivněji, více začal hrát středem hřiště a během pěti minut vedl 2:1. Zbraně jsme nesložili a stále jsme se snažili hrát fotbal. Šance na vyrovnání byly, ale bohužel se štěstí od nás odvrátilo. V samém závěru, kdy jsme otevřeli hru, soupeř ještě dvakrát skóroval.

Po celý zápas bylo na klucích vidět, že chtějí vyhrát a nechali na hřišti všechno. Po závěrečném hvizdu byli kluci hodně zklamaní, ale ze hřiště odešli se vztyčenou hlavou.

Miloš Boř

---

17. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nýrsko / Železná Ruda ( hř. Hrádek )
0:2 (0:1)

10. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Kolář F., Polomis, Sládek, Vacík, Janeček, Mohrbach, Mlnařík, Fabián, Holeček, Mužík.

Střídali: Pavelec, Šrámek, Kolář M., Končal, Fremund, Grama.

V sychravém nedělním dopoledni nám zvlhnul střelecký prach.

V prvním poločase jsme se hlavně zaměřili na to, neudělat chybu v zadních řadách a hrozit z rychlých brejků. To se nám podařilo tak napůl. Vzadu jsme herně nepropadli, ale bohužel se nám nedařil přechod dopředu a už vůbec se nám nedařilo udržet míč na útočné polovině. Soupeř v závěru poločasu využil naší chybné rozehrávky a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Do druhé půle jsme změnili rozestavení, tím se zlepšil náš herní projev, ale v koncovce jsme se stále trápili. Soupeř hrál trpělivě a vyčkával na naše chyby. Bohužel chyby přišly a soupeř jednu z nich potrestal gólem. V závěru jsme vše vrhli do útoku, šance přibývaly, ale když už jsme překonali brankáře, tak jsme míč do sítě nedopravili. Je škoda, že naše hra je stále jako na houpačce. Když budeme schopni podávat vyrovnané výkony, můžeme naši hru posunout o stupínek výš.

Miloš Boř

---

9. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Stříbro
4:1 (3:0)
Sládek, Mlnařík, Grama, Kolář

9. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Mlnařík, Kolář F., Polomis, Holeček, Sládek, Vacík, Mohrbach, Mužík, Janeček, Kolář M.

Střídali: Gramma, Pavelec, Šrámek, Šašek

 

Dlouhá cesta se vyplatila. Ze Stříbra jsme přivezli tři zlaté body.

Zápas jsme sehráli na menším hřišti s umělým povrchem. To se podepsalo na úvodu hry, kdy se spíše bojovalo, než hrál fotbal. Soupeř hrozil dlouhými míči za obranu. Postupně jsme přebírali zápas do svých rukou. Kluci se snažili držet balon na svých kopačkách, uklidnila se tím hra a bylo otázkou času, kdy se prosadíme střelecky. V krátkém úseku jsme se dvakrát prosadili střelami z dálky. Střela Kuby Sládka byla tečována a druhou střelu od Kristiána Mlnaříka gólman podcenil. V závěru první půle utekl po křídle Dumi Grama a navýšil naše vedení na 3:0.

Do druhé půle jsme prostřídali hráče a nadále jsme měli více ze hry. Hned v úvodu se nám podařilo vsítit branku, kdy Filip Kolář byl na správném místě ve správný čas. Další naše šance zůstaly již nevyužité a polevením v koncentraci  jsme pustili soupeře do šancí, kdy jednu v samotném závěru využili.

V tomto zápase je potřeba pochválit všechny hráče, i ty, kteří naskočili do hry z lavičky.

Miloš Boř

---

3. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Košutka Plzeň
0:2 (0:1)

8. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Fremund, Janeček, Vacík, Sládek, Kolář M., Mužík, Holeček, Mlnařík, Pavelec, Mohrbach, Kolář F.

Střídali: Polomis, Gramma, Šrámek, Hvostál, Šašek 

 

V minulém kole jsme si vybrali asi všechno štěstí, které nám dnes chybělo.

V prvním poločase naše hra byla plná nepřesností, zbytečných ztrát a když jsme se dostali do šestnáctky soupeře, nebyli jsme schopni zakončit. Soupeř těžil především z větší fyzické vyspělosti a rychlých brejků. Do kabin se šlo za stavu 0:1, kdy soupeř využil jeden ze svých brejků.

Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme otočit výsledek, ale bohužel jsme brzy inkasovali. Herně jsme soupeře dále přehrávali, ale bránu jsme vážně ohrozili pouze ze standardních situací.

Hodnotit tento zápas je těžké. Fotbalově jsme nepropadli, soupeře jsme přehrávali, ale bylo na hřišti znát, že soupeř měl v týmu především hráče r.2007, což nám dělalo problémy v osobních soubojích.

Miloš Boř


 

---

28. 9. 2021, úterý, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Křimice ( hř. Hrádek )
3:2 (2:1)
Kolář, Mlnařík, Sládek

13. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Sládek, Janeček, Pančenko, Mlnařík, Mužík, Kolář F., Polomis, Gramma, Fabián, Mohrbach.

Střídali: Kolář M.,Holeček, Boř, Benda, Šrámek, Drázda, Pavelec.

Domácí utkání jsme poprvé odehráli v Hrádku a hned úspěšně.

Od první minuty bylo znát, že nás bude čekat kvalitní soupeř. Od začátku jsme hrozili rychlými útoky. Při jednom z nich Filip Kolář utekl obraně a po kličce brankáři dával do prázdné branky. Hra byla dále vyrovnaná, soupeř nám dělal největší problémy s vysokým pressingem, tím trpěla naše rozehra. Po jedné takové ztrátě jsme zbytečně inkasovali. Naštěstí jsme odpověděli hned Kristiánem Mlnaříkem, který střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci.

Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl, hned v 1. minutě jsme inkasovali, když soupeř na třikrát překonal brankáře. Ve zbytku utkání se hra přelévala od vápna k vápnu, s většími šancemi soupeře, ale svými zákroky nás podržel  Filip Čonka. Když už to vypadalo, že o utkání rozhodnou pokutové kopy, dostali jsme v poslední minutě utkání výhodu rohového kopu. K odraženému míči se ve vápně dostal Kuba Sládek a prostřelil všechno co mu stálo v cestě.

I když nám v závěru utkání docházely síly, bylo na hráčích vidět, že chtějí odčinit porážku z předcházejícího utkání.

Miloš Boř

---

26. 9. 2021, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Rapid Plzeň
3:6 (1:3)
Mlnařík, Pančenko 2x

7. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Fremund, Vacík, Sládek, Fabián, Janeček, Pančenko, Mlnařík, Kolář M., Boř, Kolář F., Pavelec.

Střídali: Polomis, Končal, Holeček, Šašek. 

 

Zápas, od kterého jsme očekávali víc se nám bohužel moc nepovedl.

Úvod zápasu lépe vyšel nám, když jsme měnili stav v náš prospěch. To bylo v první půli z naší strany vše. Vstřelená branka nám paradoxně ublížila.Byli jsme bez pohybu, soupeř nás přehrával rychlými protiútoky, které jsme nebyli schopni zachytit. Do šaten se šlo za stavu 3:1 pro domácí, když jsme ještě odmítli snížení stavu z pokutového kopu.

Po poločasové domluvě a změn v sestavě jsme se probudili a začali hrát. Bohužel přišel desetiminutový výpadek, kdy jsme inkasovali další tři branky. Na konci této desetiminutovky byl Rapidu vyloučen golman a tím jsme přebrali iniciativu na naše kopačky a vstřelili dvě branky.

O svátku nás čeká vložené kolo, kdy se utkáme se soupeřem s Křimic.Je na samotných hráčích, aby ze sebe dostali to nejlepší a ukázali, že hrát fotbal umí.

Miloš Boř

 

 

---

19. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Klatovy
0:7 (0:4)

6. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Vacík, Gramma, Sládek, Boř, Mlnařík, Pančenko, Fabián, Janeček, Mužík, Kolář M.

Střídali: Pavelec, Šrámek, Končal, Kolář F.

 

V dalším kole jsme přivítali vedoucí tým KPSŽ, celek Klatov. S tímto týmem jsme se střetli v rámci přípravy před 3 měsíci a prohráli 15:0. Byli jsme zvědavi, kam jsme se za tuto dobu posunuli.

Vstup do utkání se nám moc nepovedl a hned v úvodu jsme inkasovali branku. V průběhu 1. poločasu se hra moc neměnila. Kluci bojovali, nedali soupeři nic zadarmo, ale každou chybu klatovští potrestali. Do šaten se odcházelo za stavu 0:4.

Do druhé půle jsme kluky pobídli, ať se nebojí hrát kombinačně a přitvrdí v osobních soubojích. Hra se tím vyrovnala a byly části hry, kdy jsme soupeře přehrávali. V závěru utkání se projevila fyzická vyspělost protivníka a dvěma brankami klatovští podtrhli konečný výsledek.

Kluci tímto zápasem zjistili, že je možné hrát i se silnějšími soupeři, když se k fotbalovosti přidá bojovnost a chuť hrát. Nám trenérům tento zápas ukázal, kde jsme se posunuli výše a kde je třeba ještě zabrat.

Miloš Boř

 

---

11. 9. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Luby
5:2 (4:0)
Mlnařík 2x, Janeček, Fabián, Mohrbach

5. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Fremund, Fabián, Kolář F., Vacík, Gramma, Sládek, Mohrbach, Mužík, Janeček, Mlnařík, Pančenko.

Střídali: Končal, Šrámek, Boř, Kolář M., Polomis.

 

Do Lub jsme odjížděli s úkolem odčinit domácí porážku s Přešticemi a celý týden jsme poctivě pracovali na koncovce, která se nám v zápase nedařila.

Od prvních minut jsme byli aktivnější, soupeře jsme přehrávali ve všech fázích hry. Čekání na gól naštěstí netrvalo dlouho. Po krásné kombinaci postupoval Kristián Mlnařík sám na gólmana a střelou na vzdálenější tyč poprvé rozvlnil síť. Druhé branky jsme se dočkali vzápětí, kdy si po centru z pravé strany Jindra Janeček naběhl na přední tyč a nedal brankáři šanci. Soupeř hrozil z ojedinělých brejků a zbytečných ztrát ve středu hřiště. Se vším si ale poradila obrana. Po faulu na Dumiho Grammu, který po krásné přihrávce od Tomáše Pančenka prošel obranou jako nůž máslem, byl zastaven za cenu faulu na hranici pokutového území. Míč si postavil Martin Fabián a krásnou střelou kolem zdi navýšil vedení na 3:0. To ještě nebyl konečný účet prvního poločasu. V 32. minutě se nejlépe orientoval ve vápně Petr Mohrbach, 4:0. V závěru půle jsme polevili v koncentraci a pustili soupeře zbytečně do hry.

Do druhé půle jsme prostřídali hráče a šli jsme na hřiště s úkolem nedostat gól a naopak ještě nějaký přidat. Prvních 5 minut jsme asi ještě zůstali v kabině a soupeři darovali dvě obrovské šance, při nichž nás podržel brankář Jonáš Fremund. Postupně jsme se začali vracet na hřiště a pokračovali v naší hře. Po krásné průnikové přihrávce Honza Vacík našel Kristiána Mlnaříka. Jeho střelu domácí brankář pouze vyrazil před sebe a na dorážku Kristiána už byl krátký. V posledních 20 minutách jsme soupeře zbytečně dostali do hry. Každý si chtěl dát gól a zapomínali jsme na zadní vrátka. Díky tomu soupeř v samém závěru utkání vstřelil dvě branky.

Kluky je třeba pochválit, že dokázali do zápasu dostat nacvičované prvky z tréninků a sami viděli, že poctivým tréninkem se dá zlepšovat.

Miloš Boř


 

---

5. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Přeštice
1:4 (0:1)
Grama

4. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Drázda, Mlnařík, Boř, Kolář F., Vacík, Grama, Sládek, Mužík, Polomis, Mohrbach, Fabián.

Střídali: Pavelec, Janeček, Kolář M., Končal, Benda.

V dalším kole KPSŽ jsme přivítali hráče Přeštic. Hned v úvodu zápasu jsme měli dvě slibné šance na otevření skore, ale bohužel stav se měnil v náš neprospěch , kdy jsme nepokryli standardní situaci a soupeř nám vstřelil  branku. Po celý první poločas jsme byli aktivnější, ale srovnat brankový účet se nám nepodařilo.

Obraz hry v druhém poločase byl stejný. My jsme spalovali jednu šanci za druhou a soupeř hrozil z rychlých protiútoků, které svými včastnými výběhy likvidoval Peťa Drázda. Srovnání stavu jsme se nakonec dočkali, kdy střelou z dálky nedal Dumi Gramma přeštickému golmanovi šanci. Ze srovnání skore jsme se dlouho neradovali. Po prohraném souboji na polovině soupeře šli hráči Přeštic do přečíslení a nabídnuté šance využili. V závěru utkání jsme hru otevřeli, abychom se pokusili srovnat stav, ale bohužel jsme ještě dvakrát inkasovali.

Kluky musíme pochválit za předvedenou hru, ale bohužel nás zklamala koncovka, větší klid v zakončení. 

Miloš Boř

 

---

28. 8. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice
3:1 (1:1)
Mlnařík, Sládek, Mohrbach

3. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka,Sládek, Fabián, Vacík, Kolář F., Mlnařík, Pančenko, Mužík, Kolář M., Mohrbach, Boř

Střídali: Polomis, Janeček, Grama, Benda, Hvostál

 

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Sušice, kde jsme se museli popasovat nejen se soupeřem, ale hlavně s umělým travnatým povrchem. Díky tomu byla naše hra nepřesná, vázla nám kombinace a zbytečnými chybami jsme soupeře dostávali do hry. Po jedné takové ztrátě se soupeř dostal do brejku a otevřel skore. Po celý první poločas byla hra vyrovnaná ale šance nepřicházely. Až v závěru poločasu se odvážil Kristián Mlnařík projít obranou soupeře a byl zastaven za cenu faulu a nařízenou penaltu sám proměnil.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním výsledek otočit na naši stranu. Kluci začali hrát více po křídlech a více si věřili. V této fázi hry byla patrná naše lepší fyzická připravenost . Po jedné z mnoha standartních situacích se míč odrazil ke Kubovi Sládkovi, který s velkým štěstím dostal míč za záda brankáře hostí. Po pár minutách se stav opět měnil, po krásné křídelní akci Vacík, Mlnařík, Mohrbach, posledně jmenovaný s ledovým klidem uklidil míč do sítě soupeře. V závěru se soupeř dostal do ojedinělé šance, ale trefil pouze břevno.

Po závěrečném hvizdu vypukla velká radost z prvních bodů v soutěži.

Miloš Boř

 

---

22. 8. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Domažlice
2:7 (0:3)
vlastní, Grama

2. kolo krajského přeboru starších žáků 

Sestava: Čonka, Sládek, Fabián, Kolář M., Janeček, Mlnařík, Pančenko, Pavelec, Kolář F., Mužík, Mohrbach.

Střídali: Vacík, Boř, Končal.

 

V úvodu zápasu jsme promarnili obrovskou šanci ke skórování a naopak soupeř potrestal chyby v naší defenzivě. Šancí ke vstřelení branky jsme měli dostatek, ale zradila nás koncovka.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním změnit skóre, což se nám podařilo po několika vteřinách. Bohužel v 50. minutě po vyloučení brankáře jsme šli do deseti, ale zbraně jsme nesložili a po krásné akci snížíli na rozdíl jediné branky. Závěr zápasu si soupeř pohlídal a nepřipustil drama.

Musíme kluky pochválit za předvedenou hru a mnoho krásných fotbalových akcí. Když se k tomu přidá lepší koncovka a bojovnost, bude blízko k úspěchu.

 

Miloš Boř

 

---

14. 8. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - SK SENCO Doubravka
0:6 (0:3)

1. kolo krajského přeboru starších žáků

Sestava: Čonka, Boř, Polomis, Janeček, Kolář F., Mlnařík, Pančenko, Fabián, Kolář M., Mohrbach, Mužík, Hvostál, Šašek.

S velmi úzkým kádrem jsme odcestovali k 1. mistrovskému utkání do Plzně. Vydržet co nejdéle bez inkasované branky se nám rozplynulo po čtvrt hodině hry, kdy jsme prohrávali 2:0. Poté se obraz hry vyrovnal, měli jsme několik slibných šancí na vstřelení branky, ale bohužel v závěru poločasu soupeř udeřil potřetí.

Za 2. poločas musíme kluky pochválit za bojovnost, že chtěli hrát a bojovali. Díky možnosti střídání pěti hráčů nás začal soupeř přehrávat. V této části hry nás svými skvělými zákroky podržel brankář Čonka.

Do příštího zápasu méně omluvenek a můžeme se s takovými soupeři srovnávat důstojněji.

Miloš Boř

 

 

---

13. 6. 2021, neděle, 12:43 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice
Výsledek ještě není znám

Sestava: Čonka,Sládek, Fabián, Vacík, Kolář F., Mlnařík, Pančenko, Mužík, Kolář M., Mohrbach, Boř

Střídali: Polomis, Janeček, Grama, Benda, Hvostál

 

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Sušice, kde jsme se museli popasovat nejen se soupeřem, ale hlavně s umělým travnatým povrchem. Díky tomu byla naše hra nepřesná, vázla nám kombinace a zbytečnými chybami jsme soupeře dostávali do hry. Po jedné takové ztrátě se soupeř dostal do brejku a otevřel skore. Po celý první poločas byla hra vyrovnaná ale šance nepřicházely. Až v závěru poločasu se odvážil Kristián Mlnařík projít obranou soupeře a byl zastaven za cenu faulu a nařízenou penaltu sám proměnil.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním výsledek otočit na naši stranu. Kluci začali hrát více po křídlech a více si věřili. V této fázi hry byla patrná naše lepší fyzická připravenost . Po jedné z mnoha standartních situacích se míč odrazil ke Kubovi Sládkovi, který s velkým štěstím dostal míč za záda brankáře hostí. Po pár minutách se stav opět měnil, po krásné křídelní akci Vacík, Mlnařík, Mohrbach, posledně jmenovaný s ledovým klidem uklidil míč do sítě soupeře. V závěru se soupeř dostal do ojedinělé šance, ale trefil pouze břevno.

Po závěrečném hvizdu vypukla velká radost z prvních bodů v soutěži.

 Miloš Boř

---

12. 1. 2019, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Coach Cup Rokycany
Výsledek ještě není znám
---

9. 8. 2017, středa, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Strakonice
2:1
Potužák, Smíšek

Přípravné utkání.

---

14. 2. 2016, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Junior Strakonice
3:3 (1:1)
3x Hnídek -

Sestava:

Přerost (Masopust) - Polena, Bartheldy, Pavelec, Pančenko - Král, Štěch, Stulík, Boček - Polomis, Hnídek (střídali Zábranský, Smíšek, Faltys)

Nemoc, zranění Pikeš, Koloros, Jedlička

 

---

26. 8. 2015, středa, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Doubravka
5:2 (2:2)
15. a 42. Hnídek Tomáš , 35. Pikeš Radim, 61. Bartheldy Václav, 68.Polomis Lukáš - 3. Eliášek Jiří, 19. Cirok Adrian

J. Přerost – D. Jedlička, M. Pitulová, L. Král, J. Masopust, T. Stulík, J. Boček, J. Štěch, R. Pikeš, V. Bartheldy, T. Hnídek, L. Polomis, V. Král, D. Bartoš, J. Koloros, A. Pančenko.

---

8. 8. 2015, sobota, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Junior Strakonice
3:3 (1:0)
Boček 2, Hnídek -

 Přerost - Jedlička, Pavelec, Bartheldy, Polena - Boček, Král, Hnídek, Štěch - Pikeš, Polomis (Bartoš)

---

3. 8. 2015, pondělí, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Spartak Příbram
3:5 (1:1)
Pikeš, Hnídek, Bartheldy -

 Sestava: Přerost - Pavelec, Bartheldy, Pitulová Jedlička - Boček, Hnídek, Král L, Polena - Stěch, Pikeš (Král V, Faltys)  

---

1. 8. 2015, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Sušice
2:1 (2:1)
Pančenko, Hnídek -

 Sestava: Přerost - Pavelec, Pitulová, Bartheldy, Jedlička - Štěch, Hnídek, Král L, Polena - Stulík, Pikeš (Král V, Pančenko, Faltys)

---

14. 8. 2014, čtvrtek, 17:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - TJ Sušice
5:0 (2:0)
2xBartheldy M, 2xHnídek, Vítovec

Forman - Polena, Bartheldy V, Fuščič, Buchta - Bartheldy M, Štěch, Vítovec, Boček - Hájek, Hnídek (Hlaváč)

---

22. 3. 2014, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Košutka
0:4 (0:0)

 Sestava: Forman, Fuščič, Štěch, Barthedly M, Trejbal, Hnídek, Hájek, Kubovec, Vítovec, Guman, Masopust, Macoun, Batrheldy V, Řánek, Pivnička

---

9. 2. 2014, neděle, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - SK Strakonice
5:8 (4:0)

Do zápasu jsem nastupovali, bez několika opor (Forman, Macoun, Pivnička, Pícha, Fuščič) a proto nám domácí, po vzájemné dohodě zapůjčili brankáře. V průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili několik šancí a po zásluze jsme vedli o čtyři góly. Na začátku druhého poločasu, se udělalo několik chyb a domácí během 10 minut snížili na 3:4. Konečný výsledek 8:5 pro domácí není tak špatný, protože muselo nastoupit 6 mladších žáků.

Sestava: Trejbal, Guman, Vítovec, Kubovec, Masopust, Věneček, Hájek, Bartheldy M, Bartheldy V, Hnídek, Štěch, Boček, Ráž, Polena  

 

---

2. 11. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - ZČE Plzeň
3:2 (2:1)
Hájek Marek 2x, Vítovec Martin - Těžký Samuel

 Sestava : Macoun Daniel - Šatra Pavel, Šatra Libor, Věneček Michal, Pícha Martin - Forman Jakub, Polívka Jindřich, Trejbal Filip, Fuščič Filip - Hájek Marek, Vítovec Martin -  Bartheldy Marek, Bartheldy Václav, Masopust Marek, Štěch Jakub, Řánek Ladislav,        

---

27. 10. 2013, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Smíchov
6:1 (1:0)
3 x Šatra Pavel, 2 x Marek Hájek, Trejbal Filip

 Sestava: Tomáš Macoun - Michal Věneček, Pavel Šatra, Filip Fuščič, Jindřich Polívka - Ladislav Řánek, Jan Forman, Libor Šatra, Martin Vítovec - Marek Hájek, Filip Trejbal - Martin Pícha, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Václav Bartheldy.

---

5. 10. 2013, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Doubravka
1:3 (1:2)
Trejbal

 Sestava: Batrheldy Václav - Pícha Martin,  Šatra Pavel, Fuščič Filip, Věneček Michal - Trejbal Filip, Jan Forman, Šatra Libor, Macoun Tomáš - Vítovec Martin, Bartheldy Marek - Hnídek Tomáš, Štěch Jakub, Mareš Karel    

 

---

28. 9. 2013, sobota, 9:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Vejprnice
0:8 (0:2)

 Sestava: Barheldy Václav - Polena Matěj, Hájek Marek, Vítovec Martin, Masopust Marek - Štěch Jakub, Hnídek Tomáš, Fuščič Filip, Forman Jan - Bartheldy Marek, Trejbal Filip -  Ráž Pavel, Hlaváč Radim, Pikeš Radim

---

21. 9. 2013, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice
0:8 (0:4)

 Sestava: Hájek Marek  (Bartheldy Václav) - Fuščič Filip, Trejbal Filip, Pícha Martin, Šatra Libor, Vítovec Martin, Věneček Michal, Karel Mareš, Masopust Marek, Forman Jan, Hnídek Tomáš, Štěch Jakub, Bartheldy Marek  

---

14. 9. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Přeštice
2:3 (1:0)
Trejbal, Šatra P. - 2xŠesták, Bluďovský

Sestava: Bartheldy Václav -  Pícha Martin, Fuščič Filip, Věneček Martin, Libor Šatra, - Trejbal Filip,  Šatra Pavel,                            Hájek Marek, Řánek Ladislav, Vítovec Martin, Forman Jan  - Hnídek Tomáš, Štěch Jakub,

---

11. 9. 2013, středa, 15:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Domažlice
1:7 (1:4)
Šatra Pavel

 Sestava: Bartheldy Václav -  Pícha Martin, Fuščič Filip, Věneček Martin, Libor Šatra, - Trejbal Filip,  Šatra Pavel,                         Hájek Marek, Řánek Ladislav, Mareš Karel, Vítovec Martin - Hnídek Tomáš, Štěch Jakub, Forman Jan

---

8. 9. 2013, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nepomuk
0:12 (0:6)

Sestava: Forman Jan -   Pícha Martin, Fuščič Filip, Věneček Martin, Slepička Vladimír - Trejbal Filip,  Šatra Pavel, Hájek Marek, Řánek Ladislav, Mareš Karel, Vítovec Martin - Hnídek Tomáš, Štěch Jakub, Bartheldy Václav

---

28. 8. 2013, středa, 15:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Tachov
1:5
Marek Hájek

 Sestava: Tomáš Macoun -  Martin Pícha, , Libor Šatra, Filip Fuščič,  Michal Věneček   - Filip Trejbal,  Pavel Šatra,  Marek   Bartheldy, Jakub Štěch  , Marek Hájek, Václav Bartheldy - Tomáš Hnídek, Jan Forman, Marek Masopust, Vladimír Slepička

---

24. 8. 2013, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Košutka
5:3 (3:1)
2x Marek Hájek, 2x Pavel Šatra, Marek Bartheldy

První mistrovský zápas jsme odjeli hrát do Plzně s napjatým očekáváním, jak se nám podaří  ostrý zápas, když všechny přípravné zápasy jsme s přehledem vyhráli. První poločas jsme byli o trochu lepším týmemnež domácí a vytvořili jsme si dvoubrankový náskok, na kterém měli velkou zásluhu Pavel Šatra a Marek Hájek. Několik dobrých šancí jsme ještě neproměnili. Sestava: Tomáš Macoun -  Martin Pícha, , Libor Šatra, Filip Fuščič,  Michal Věneček   - Filip Trejbal,  Pavel Šatra, Marek Bartheldy, Jakub Štěch  , Marek Hájek, Václav Bartheldy - Tomáš Hnídek, Jan Forman, Karel Mareš

---

4. 5. 2013, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Vejprnice
0:2(0:0)

 Utkání, které se nám vůbec nepovedlo. Výsledek je pro nás hodně lichotivý, hlavně za první poločas. Domácí v něm měli příležitostí tak na deset branek a jen díky skvělým zákrokům Karla Přibyla a jejich vlastní nemohoucnosti se skore nepohnulo. Ve druhé půli už byla hra vyrovnanější avšak paradoxně jsme dvakrát ikasovali.

Sestava: Karel Přibyl - Vladimír Slepička, Tomáš Pikeš, David Vaněček,  Matěj Heimlich - Tomáš Macoun, Jan Boček, Michael buchta, Jakub Boček - Marek Hájek, Jan Stulík.

Střídali: Jan Forman, Tomáš Hnídek, Jakub Štěch.  Chyběli: Jiří Motl, Michal Kovář, Adam Pena.

---

20. 4. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice
2:5 (0:5)
Michael Buchta 2x

Utkání dvou rozdílných poločasů, v prvním nás hosté školili, zvláště hodně naivně hrající obranu a výsledkem bylo 5 branek v naší síti. Do druhého poločasu jsme nastoupili s koncentrovanějším a odhodlanějším výkonem a výsledkem byli dva vstřelené góly, které kosmeticky upravily skóre. 

Sestava: Přibyl Karel - Slepička Vladimír, Pikeš Tomáš, Vaněček David, Pena Adam - Macoun Tomáš, Buchta Michael, Hnídek Tomáš, Stulík Jan - Hájek Marek, Boček Jakub - Jakub Štěch 

---

31. 3. 2013, neděle, 13:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - ZČE
1:7 (1:3)
Jan Boček

 Velmi smolný zápas nás čekal na hřišti ZČE v Plzni. Nastoupili jsme pouze v 11 lidech a navíc se čtyřmi mladšími žáky v základní sestavě. Domácí vědomi si své fyzické převahy vstoupili do zápasu hodně aktivně a v prvních minutách si vytvářeli i dost brankových příležitostí, které až na jednu vyjímku končili vedle naší branky, nebo je pochytal Karel Přibyl. Po obdrženém gólu, jsme se trochu otrkali a začali jsme se častěji dostávat do brejkových situací, z nichž dokázal Honza Boček proměnit pouze jednu. V okamžiku, kdy jsme se začali dostávat více na půlku soupeře, se nešťastně zranil právě Honza Boček a bohužel musel také kvůli tomuto zranění odstoupit ze hry, takže jsme asi od 25 minuty hráli celý zbytek zápasu o deseti. Do druhé půle jsme nastupovali s vědomím, že další otázka zápasu bude jenom to, kolik gólů dostaneme. Když v 60.minutě musel po střetu s protihráčem odstoupit i zraněný golman Karel Přibyl, neměl už zápas vůbec žádnou cenu ani pro jednu stranu. Přesto musím všechny pochválit za to, že se snažili zápas odehrát se ctí až do konce. Zápas nakonec skončil, z tohoto pohledu, vcelku přijatelným skorem 1:7. Litovat musíme toho, že jsme nebyli kompletní, protože to by byl soupeř velmi "hratelný".

Sestava: Karel Přibyl - Matěj Heimlich, Tomáš Pikeš, Michal Buchta, Marek Masopust - Jakub Štěch (roč. 2001), Michal Kovář, Tomáš Hnídek (2001), Jan Forman (2000), Jakub Boček (2001) - Jan Boček.

Chyběli: David Vaněček, Jan Stulík, Tomáš Macoun, Marek Hájek - (nemoc), Jiří Motl, Adam Pena - (zranění)

---

23. 3. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Košutka
5:3 (4:0)
Jan Boček 3x, Jiří Motl 2x

 Zápas, který jsme odehráli vcelku s přehledem do doby než se zranil Jirka Motl a musel odstoupit ze hry. Protože chyběl i David Vaněček (nemoc) byla mezera v sestavě velká a soupeř začal náš čtyřgólový náskok z prvního poločasu dotahovat.  V prvním poločase jsme soupeři po krásných akcích a přihrávkách vstřelili čtyři góly, když se o ně podělili Jirka Motl a Jan Boček. Ve druhé půli, právě při vstřelení páté branky se nešťastně zranil Jirka Motl a na naší hře to bylo znát. Nakonec jsme vítězství i přes mohutný finiš hostů uhájili.

Sestava: Karel Přibyl - Michal Kovář, Tomáš Pikeš, Michael Buchta, Matěj Heimlich - Tomáš Macoun, Jiří Motl, Tomáš Hnídek, Marek Hájek - Jan Boček, Jakub Štěch. Střídali: Marek Masopust, Václav Bartheldy.

---

2. 3. 2013, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Benešov ml. žáci
3:2 (1:2)
Boček 2x, Motl

 Zápas proti mladším žákům Benešova, kteří hrají českou ligu, jsme odehráli s kombinovanou sestavou složenou ze starších i mladších žáků.

Bylo vidět, že jsme poprvé po zimě na velkém hřišti a někteří hráči poprvé na jarním "tréninku".  Střídali se pohledné akce s hluchými místy, ale celkový dojem ze zápasu je dobrý. O našem vítězství rozhodla zkušenost a fyzická vyspělost našich starších hráčů.

Sestava: Karel Přibyl - Adam Pena, David Vaněček, Tomáš Pikeš, Vladimír Slepička - Tomáš Macoun, Jiří Motl, Michal Buchta, Jan Stulík - Jan Boček, Marek Hájek . Střídali:  Jan Forman, Jakub Boček, Tomáš Hnídek, Marek Masopust.

---

28. 10. 2012, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Tachov
2:1 (2:0)
Jiří Motl, Jan Boček

 Herně vcelku vyrovnaný zápas, ve kterém jsme však měli podstatně více brankových příležitostí. Domácí moc šancí ke vstřelení branky neměli a tak jsme nakonec zvítězili jen nejtěsnějším rozdílem, když jasných  pět tutovek neproměnil Honza Boček. První gól vstřelil Jirka Motl, když střelu z vápna trefil přesně k pravé tyči domácí  branky. Druhý gól pak přidal Jan Boček, když dokázal nadvakrát zblízka prostřelit domácího gólmana.

Sestava: Karel Přibyl - Jan Stulík, David Vaněček, Tomáš Pikeš, Matěj Heimlich - Tomáš Macoun, Jiří Motl, Adam Pena, Michal Kovář - Marek Hájek, Jan Boček - Jakub Boček, Tomáš Hnídek

---

20. 10. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nýrsko
17:1 (6:0)
14., 19., 20., 23., 47., 50., 57., 59. Boček Jan, 34., 37., 53., 62., 64 Motl Jiří, 31. Hnídek Tomáš, 39. Hájek Marek, 48. Vaněček David, 70. Kovář Michal

 Hosté se dostavili prakticky jenom s mladšími žáky a tak naším vyspělejším hráčům nemohli dlouho odolávat, což je nakonec vidět na vstřelených brankách.

Sestava: Adam Pena - Vladimír Slepička, Tomáš Pikeš, David Vaněček, Jan Stulík - Michal Kovář, Jiří Motl, Marek Masopust, Tomáš Macoun - Jan Boček,  Marek Hájek - Matěj Heimlich, Tomáš Hnídek

---

14. 10. 2012, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nepomuk
2:8 (0:3)
Jiří Motl, Jan Boček

Zápas s Nepomukem má nakonec horší výsledek než průběh. V prvním poločase jsme dvacet minut hráli naprosto vyrovnanou hru, ale protože jsme  nevyužili čtyři čisté gólové šance a domácí ano, odcházeli jsme do šaten s třígolovým mankem. Ve druhé půli jsme ve střední části hry nechali po rohu třikrát za sebou volného hráče na malém vápně a tak domácí pohodlně vstřelili další tři góly. V závěru jsme sice vstřelili dva góly, ale domácí přidali také dva, takže jsme skóre moc nevylepšili. 

Sestava: Adam Pena - Jan Stulík, David Vaněček, Tomáš Pikeš, Vladimír Slepička - Michal Kovář, Jiří Motl, Marek Masopust, Tomáš Macoun - Marek Hájek, Jan Boček  ( Tomáš Hnídek, Jakub Boček)

---

22. 9. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice
0:6 (0:2)

Výsledek zápasu odpovídá tomu, čeho jsme v dané sestavě byli schopni odehrát. Na snížení  skoré jsme prakticky měli jedinou šanci, kdy centr Jirky Motla zpracoval Honza Boček a střelou levou nohou bez přípravy nastřelil břevno domácí branky.

Sestava: David Chmelík - Vladimír Slepička, Tomáš Pikeš, Jiří Motl, Jan Stulík - Tomáš Macoun, Michal Kovář, Jan Boček, Marek Masopust - Tomáš Hnídek, Marek Hájek - Jakub Boček

---

15. 9. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Klatovy
1:7 (0:4)
Boček Jan

Utkání kdy hosté byli komplexně lepším týmem. Ve druhé půli trochu prostřídali sestavu a my jsme se dostávali i do brejkových příležitostí, z nichž jsme proměnili pouze jednu. Marek Hájek utekl obráncům po levé straně a poslal přízemní přihrávku před branku, kde už Jan Boček neměl problém ji proměnit v čestný gól.

Sestava: Karel Přibyl - Jan Stulík, Tomáš Pikeš, Michael Buchta , Vladimír Slepička - Michal Kovář,  Jiří Motl, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun -Marek Hájek , Jan Boček - Jan Forman, Karel Pivnička, Jakub Boček

---

1. 9. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - ZČE Plzeň
1:4 (0:1)
Motl Jiří

 Prví poločas zápasu byl vcelku vyrovnaný, když úvod patřil spíše hostům, kteří předváděli velmi důraznou hru. Později jsme dokázali srovnat krok a šance se objevovali na obou stranách. Bohužel my jsme nedokázali proměnit naše šance a naopak jsme inkasovali, když hosté jednu ze svých proměnili. Ve druhém poločase jsme začali opět nedůsledně a  nezodpovědně a inkasovali jsme další branku. Poté si hráči dělali na hřišti co chtěli a hosté nás zatlačili a fotbalově vyučovali. Až v závěru utkání jsme měli několik brankových příležitostí po brejkových situacích, z nichž jsme dokázali využít jen jednu, kterou proměnil Jiří Motl.

Sestava: Karel Přibyl - Jan Stulík, Tomáš Pikeš, Jiří Motl, Vladimír Slepička - Michal Kovář, Michael Buchta, David Vaněček, Tomáš Macoun - David Chmelík, Jan Boček - Matěj Heimlich, Marek Hájek

---

29. 8. 2012, středa, 15:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Doubravka
3:5 (2:3)
Boček Jan, Chmelík David, Motl Jiří

 Zápas nás nezastihl zrovna v nejlepším rozpoložení. V kombinaci nám to dost skřípalo a tak jsme nakonec odešli poraženi.

Sestava: Karel Přibyl - Matěj Heimlich, David Vaněček, Tomáš Pikeš, Vladimír Slepička - Michal Kovář, Jiří Motl, Michael Buchta, Tomáš Macoun - David Chmelík, Jan Boček - Marek Hájek, Karel Pivnička

---

25. 8. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Košutka
2:1 (1:1)
Marek Hájek, Jan Boček

Úvod zápasu patřil spíše domácím, kteří působili sehranějším dojmem, což vzhledem  k počtu absolvovaných tréninků a zápasů našimi hráči není vůbec divu. Po počáteční bojácné a nevyrazné dvacetiminutovce, jsme dokázali začít hrozit z brejkových situací, z nichž jednu s přehledem hráče hrajícího nejvyšší evropské soutěže dokázal proměnit Marek Hájek. Domácími to značně zacloumalo a do konce první půle jsme byli lepším týmem, jen jsme nedokázali proměnit žádnou šanci. První část druhé půle byla opět v naší režii, ale bez gólového efektu. Ke konci zápasu se domácí dostali k výraznější převaze, ale bez vyložené brankové příležitosti a tak zápas skončil naším vítězstvím. Herně bylo utkání vyrovnané, na brankové příležitosti a jejich proměňování jsme zvítězili my a to rozhodlo o výsledku.

Sestava: Karel Přibyl - Karel Pivnička, Jiří Motl, Tomáš Pikeš, Vladimír Slepička - Jan Stulík (ve druhé půli už nenastoupil pro zranění), Michael Buchta, David Chmelík, Tomáš Macoun - Marek Hájek, Jan Boček -  Tomáš Hnídek, Jan Forman 

---

10. 6. 2012, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Domažlice
0:2 (0:2)

 Sestava FK Horažďovice: Přibyl, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Rejšek, Stulík, Buchta, Ondrejíčka, Boček, Hlaváč, Vaněček, Panuška, Kovář, Macoun

---

8. 5. 2012, úterý, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Přeštice
6:1 (3:0)
Hlaváč 3x, Nauš, Boček, Šašek

 

Sestava: Přibyl, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Vaněček, Ondrejíčka, Buchta, Motl, Boček, Hlaváč,  Nauš, Stulík, Kovář, Rejšek, Šašek

---

21. 4. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice
1:3 (1:0)

Bylo to takové klasické derby. Kluci na hřišti se znají, trenéři obou týmů jsou kamarádi. Byl to velice vyrovnaný souboj. Prvních dvacet minut jsme byli o něco lepší a po nedorozumění mezi domácí obranou a brankářem jsme také vstřelili vedoucí gól do prázdné branky. To domácí trochu nakoplo a zbytek poločasu byli lepším týmem, ale bez gólového efektu. Ve druhém poločasu domácí ještě zvýšili snahu a ve 40. minutě po zásluze vyrovnali. V 54. minutě hostující brankář udělal velkou chybu, když chytil míč rukama za velkým vápnem a z přímého kopu zvyšoval na 2:1 opět  Sedláček. V 63. minutě po ukázkové akci dovršil hatrick Jirka Sedláček. Tímto výsledkem také zápas skončil. My jsme měli ještě asi tři vyložené šance, které jsme však nedokázali proměnit a tak jsme se vrátili z derby bez bodů.

---

8. 4. 2012, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Stříbro
15:1 (7:1)
Hlaváč 6x, Boček 3x, Chalupný 2x, Vaněček 2x, Ondrejíčka, Buchta

Sestava FKHD: Přibyl, Pikeš, Jedlička, Rejšek, Stulík, Vaněček, Buchta, Chalupný, Boček, Hlaváč, Ondrejíčka

---

3. 3. 2012, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Strakonice
14:1 (6:1)
Hlaváč 6x, Motl 4x, Šašek 2x, Chalupný, Vaněček

 Sestava: Panuška, Jedlička, Rejšek, Stulík, Pikeš, Boček, Chalupný, Šašek, Vaněček, Motl, Hlaváč

---

25. 2. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Domažlice
4:3 (2:2)
Motl 2x, Hlaváč 2x

 

Sestava: Přibyl, Chalupný, Jedlička, Pikeš, Rejšek, Vaněček, Buchta, Šašek, Boček, Motl, Hlaváč

---

18. 2. 2012, sobota, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Vacov
5:3 (1:1)
Milan Hlaváč 2x, Jiří Motl 2x, Martin Ondrejíčka

Sestava: K. Přibyl, M. Panuška, M. Jedlička, J. Rejšek, D. Vaněček, M. Buchta, J. Motl, M. Ondrejíčka, M. Šašek, M. Hlaváč, J. Boček.

---

13. 11. 2011, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Stříbro
16:1 (10:1)
6x Hlaváč Milan, 4x Šašek Martin, 2x Hájek Marek, Boček Jan, Jedlička Marek, Vaněček David, Ondrejička Martin

Dohrávka 3. kola dopadla podle očekávání. Hosté přijeli s velmi mladým týmem a i když bojovali statečně, byla herní převaha Horažďovic jasná od prvních minut.

Sestava Horažďovic: Přibyl – Hájek, Buchta, Pikeš, Boček, Rejšek, Šašek, Vaněček, Ondrejička, Hlaváč, Panuška, Jedlička, Stulík.

Branky: 4., 5., 8.,13.,41. a 60. Hlaváč, 3., 19.,26. a 35. Šašek, 51. a 67. Hájek, 24. Boček, 33. Vaněček, 42. Jedlička, 64. Ondrejička Rozhodčí:Bína Roman;   Diváků : 20

 

---

22. 10. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Vejprnice
7:1 (1:0)
3 x Milan Hlaváč, 2 x Martin Šašek, 2 x Jan Boček

Daniel Martínek

Postavení družstev v tabulce jasně odpovědělo na otázku favorita dnešního utkání. Horažďovice na 9. příčce bez bodového zisku v posledních třech utkáních, Vejprnice v čele bez ztráty bodu. Proto je výsledek velmi překvapující a výkon domácích skutečně potěšil! V prvním poločase se hrálo za mrazivého počasí vyrovnané utkání, ani jedno mužstvo se do šancí příliš nedostávalo. V 19. minutě ovšem domácí Šašek ze skrumáže vstřelil gól a hosté vzápětí nastřelili pouze tyč. Ani po přestávce očekávaný nápor hostů nepřišel. Naopak po 3 minutách Hlaváč zvyšuje na 2:0 a po této brance hosté prakticky ze hřiště odešli. Domácí se rozstříleli a výsledek mohl být i vyšší. Horažďoviční chlapci si za výkon zaslouží jednoznačně velkou pochvalu!

Sestava FKHD: Panuška – Přibyl, Buchta, Pikeš, Boček, Rejšek, Šašek, Ondrejička, Hlaváč, Hájek, Martínek, Jedlička, Stulík, Vaněček.

 

---

10. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Stříbro
3:0 kontumačně

 Hosté se k utkání nedostavili.

---

3. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nýrsko
6:5 (3:3)

 

Nýrsko-FK Horažďovice 5:6 (3:3)

Branky: 30., 40. a 42. Jiří Motl, 32. a 59. Martin Šašek, 21. Martin Ondrejička

Úvod zápasu byl pro nás skutečným hororem. Po 20 minutách jsme prohrávali 0:3! Domácí tlačili, naše obrana nestíhala a vázla i spolupráce s brankářem. Až v jednadvacáté minutě se rozběhl Martin Ondrejička, dlouho se nerozmýšlel a z dálky prostřelil domácího gólmana. Ve třicáté minutě se trefil Jirka Motl a za další dvě minuty srovnal Martin Šašek!

Po přestávce obrat Horažďovic pokračoval. Jirka Motl dostal míč na půlce, prošel sám a zvýšil na 4:3. Za chvíli Martin Ondrejička skvěle našel opět Jirku a ten dokonal svůj hattrick! Kluci během dvaadvaceti minut otočili z 0:3 na 5:3! Ovšem dramatu ještě nebyl konec. Domácí zabrali a nejprve v 48. minutě po závaru před naší brankou snížili a deset minut na to po rohu dokonce vyrovnali. Naši ovšem bojovali až do konce a ze spolupráce trojice Ondrejička, Motl, Šašek se zrodila vítězná branka.

Sestava: Přibyl – Motl, Buchta, Šašek, Panuška, Ondrejička, Hlaváč, Chalupný, Jedlička, Stulík, Vaněček, Boček, Pikeš.

 

---

27. 8. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Nepomuk
5:1 (2:1)
Jiří Motl 2x, Jan Boček, Martin Ondrejíčka, Milan Hlaváč

 

V úvodu zápasu se naši nemohli dostat do tempa. Hosté měli převahu v poli a také jako první vystřelili na bránu. Až v 10. minutě prošel Jirka Motl obranou Nepomuku a vstřelil první branku zápasu. To byla pro nás opravdová živá voda. Hru jsme vyrovnali a začínali jsme mít i navrch. Ovšem v 32.minutě přišel přímý kop soupeře, brankář Míra Panuška míč neudržel a nejdůraznější byl hostující Brudna – bylo vyrovnáno! Horažďovičtí ale přidali na tlaku a v závěru poločasu přidal po rohovém kopu druhou branku hlavou opět Jirka Motl.

Po přestávce se do naší branky postavil Karel Přibyl a Míra Panuška se posunul do pole. Naši ovládli hřiště, ale na další branku jsme čekali téměř 20 minut. Pak byl ve vápně faulovaný Jirka Motl a Honza Boček se z penalty nemýlil. V 60. minutě dostal Milan Hlaváč za zbytečný faul žlutou kartu. V 64. minutě prošel Martin Ondrejička obranou a sám zvýšil na 4:1. Tečku za zápasem udělal v 66. minutě Milan Hlaváč.

Naši odehráli dobrý zápas, ovšem ve středu v Domažlicích a za týden v Nýrsku to bude asi obtížnější.

Sestava: Panuška Miroslav, Přibyl Karel, Motl Jiří, Boček Jan, Buchta Michael, Rejšek Jindřich, Ondrejička Martin, Hlaváč Milan, Chalupný Jakub, Vaněček David, Stulík Jan, Jedlička Marek, Pikeš Tomáš.

 

---

5. 6. 2011, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Hrádek
5:2 (4:0)
Milan Hlaváč 3x, Aleš Vachuška, Martin Ondrejička

 

 I v závěrečném utkání potvrdily Horažďovice svou neporazitelnost. První poločas byl jasně v jejich režii. Po přestávce ovšem domácí přestali hrát a hosté chtěli zápas zdramatizovat. O rozruch se staral nejmladší hráč na hřišti – hrádecký Daniel Špička. Nejprve sám utekl obraně domácích a skóroval, podruhé hosté snížily z penalty nařízené za faul na něho. Další drama již ale jistí vítězové skupiny nepřipustili a v závěru skóre ještě navýšili. Střelecky se dařilo domácímu Hlaváčovi, blýskl se čistým hattrickem.

Sestava Horažďovic: Chmelík, Greger, Vachuška, Vrzal, Berger, Rejšek, Ondrejička, Vaněček F., Hlaváč, Vaněček D., Boček, Martínek, Dlouhý, Slepička.

Branky: 4., 14., 28. Hlaváč, 2. Vachuška, 64. Ondrejička – 54. Špička D., 59. Říha (PK)

Rozhodčí:Bureš Michal; Diváků : 20

 

---

23. 4. 2011, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice B
7:2 (3:1)
Hlaváč Milan 3x, Vrzal Václav, Aleš Vachuška, Boček Jan, Greger Tomáš

Jednoznačné utkání, ke kterému nepřijel delegovaný rozhodčí, odehráli naši v tréninkovém tempu. Střelecky se dařilo Milanu Hlaváčovi, v prvním poločase průnikem přes celé hřiště připravil gólovou situaci Tomášovi Gregerovi, po přestávce se sám blýsknul čistým hattrickem. Domáci snižovali v závěru poločasů; v závěru prvního z přísné penalty a 7 minut před koncem naši zapomněli na pravidlo, že ofsajd je, až když ho pískne rozhodčí, a hostující hráč měl snadnou práci. Oceňme mladíky v dresech Sušice, že i přes narůstající skóre nesložili zbraně a bojovali až do konce. Stínem bylo zranění Vaška Vrzala, který musel pět minut před koncem vystřídat. Věřme, že se nejedná o nic vážného a 30. dubna ho opět na hřišti uvidíme! V domácím zápase s béčkem Klatov bude jeho přehled a obětavost určitě potřeba!
Sestava FK Horažďovice: Chmelík David, Hlaváč Milan, Greger Tomáš, Vaněček Filip, Martínek Tomáš, Ondrejička Martin, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Rejšek Jindřich, Vaněček David, Boček Jan, Berger Lukáš, Slepička Vladimír.

 

---

16. 4. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Měčín
5:2 (2:1)
David Vaněček, Jiří Motl, Aleš Vachuška, Václav Vrzal, Tomáš Greger

 

Utkání prvního s posledním mělo být jednoznačnou záležitostí domácích a také tak začalo. V 7. minutě otevřel skóre ze skrumáže ve vápně Vachuška a v 10. po rychlém přechodu do útoku zvýšil Motl na 2:0. Pak ale horažďovičtí zvolnili a po přesné střele hostujícího Petrželky do šibenice i inkasovali! Měčínští vycítili šanci, bojovali, kdežto domáci se dostali do útlumu.

Ten pokračoval i po přestávce. Ve 42. minutě průnik hostů domáci obrana podcenila a „ušmudlanou“ střelu podcenil i domácí brankář. Až v poslední čtvrthodině favorité zabrali a třemi brankami zápas rozhodli. Měčín si rozhodně zaslouží uznání za bojovnost, Horažďovičtí budou muset v dalších, obtížnějších zápasech přidat na bojovnosti a důrazu.

Sestava Horažďovic:

Martínek, Motl, Vachuška, Vrzal, Rejšek, Ondrejička, Vaněček F., Hlaváč, Boček, Vaněček D., Greger, Dlouhý

 

---

10. 4. 2011, neděle, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Svéradice
4:0 (0:0)
45.58. Motl Jiří, 51.Vachuška Aleš, 55.Vrzal Václav

 Měli jsme po celý první poločas herní převahu, ale domácí statečně bránili a dokonce si po úniku Martina Klase dokázali vypracovat šanci. Utkání se ještě více zdramatizovalo ve 37.minutě, kdy Míra Panuška chytil v afektu přiťuknutí Tomáše Gregera do rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. V brance ho zastoupil Milan Hlaváč a hned se musel vytáhnout proti přímému volnému kopu Filipa Prokopiuse. Hra v deseti nám však paradoxně více prospěla, dokázali jsme vstřelit 4 branky a zaslouženě jsme získali vítězství.

Sestava: Panuška - Rejšek, F.Vaněček, T.Greger, Hlaváč - Ondrejička, Vrzal, Vachuška, Macoun - D.Vaněček,  Motl (Boček, Berger)

---

5. 4. 2011, úterý, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Osek
1:9
Vachuška

 Sestava devíti statečných: Tomáš Martínek, Tomáš Greger, Martin Ondrejička, Jiří Motl, Jan Boček, Aleš Vachuška, Laďa Slepička, Jan Dlouhý, Marek Hájek

---

31. 10. 2010, neděle, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Svatobor Hrádek
4:0 (2:0)
32´, 52´Aleš Vachuška, 14´Jiří Motl, 68´Václav Vrzal
Poslední podzimní kolo bylo přímým soubojem o první místo v tabulce. Proto všichni očekávali tuhý boj dosud neporažených týmů. Hosté z Horažďovic měli ovšem po většinu zápasu více ze hry a vítězství si nenechali uniknout. Pochválit musíme všechny hráče za bojovnost a odpovědný výkon. Branky: 32. A 52. Vachuška A., 14. Motl Jiří, 68. Vrzal F. Rozhodčí: Holeček Luboš. Sestava FK Horažďovice: Panuška, Motl, Vachuška, Vrzal, Rejšek, Greger, Ondrejička, Vaněček Filip, Boček, Hlaváč, Martínek, Vaněček David, Pikeš, Macoun, Berger
---

23. 10. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Mrákov
8:0 (6:0)
5´, 14´, 31´, 68´Motl, 3´Ondrejička, 21´ Vrzal, 29´ Vachuška, 60´ Rejšek
V krásném podzimním počasí Horažďovice získaly „povinné“ body. Uznání si zaslouží zejména za 1. poločas, ve kterém téměř nepustily Mrákov na svou polovinu. Po přestávce tempo hry domácích I vlivem změn v sestavě polevilo, přesto utkání v poklidu dovedli do vítězného konce. Střelecky se tentokrát prosadili vedle Jirky Motla i záložníci. Poslední podzimní zápas v Hrádku by měl být skvělou tečkou za podzimní částí.soutěže. Branky: 5., 14., 31., 68. Motl, 3. Ondrejička, 21. Vrzal, 29. Vachuška, 60. Rejšek. Rozhodčí: Brůha Radek. Diváků: 30 Sestava FK Horažďovice: Chmelík, Motl, Vachuška, Vrzal, Greger, Rejšek, Ondrejička, Vaněček Filip, Berger, Hlaváč, Martínek, Vaněček David, Boček.
---

17. 10. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Koloveč
6:2 (4:2)
10´. 20´. 46´ Jiří Motl, 4´. 49 Vaněček David, 26´ Aleš Vachuška
V prvním poločase se domácí ještě snažili s Horažďovicemi držet krok, za stavu 0:1 nastřelili tyč a za stavu 0:2 ve 13. minutě snížili z penalty. Od té doby si už hosté vítězství pohlídali. Na Koloveč platila zejména rychlost a vtip útočné dvojice Jiří Motl, David Vaněček.
Branky hostů: 10. 20. 46. Jiří Motl, 4. 49. Vaněček David, 26. Aleš Vachuška.
Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 0:1. Diváků: 20
Sestava FK Horažďovice: Panuška, Greger, Vaněček Filip, Boček, Vrzal, Vachuška, Hlaváč, Ondrejička, Macoun, Motl, Vaněček David, Rejšek, Berger, Pikeš
---

10. 10. 2010, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Staňkov
6:0 (1:0)
7´, 43´Aleš Vachuška, 42´, 64 David Vaněček, 41´ Jiří Motl, 70´Tomáš Greger
Do utkání proti předposlednímu týmu tabulky nastupovali naši hráči v roli favorita, kterou jednoznačně potvrdili. Staňkovu patřily úvodní dvě minuty zápasu, pak už vládlo na hřišti jen mužstvo domácích. Nejprve se ve 3. minutě ocitl Motl před brankářem, ale střílí do něj. O chvíli později střílí Rejšek přímý kop, brankář kryje. Konečně v 7. minutě dává Vachuška po Motlově autovém vhazování první gól! Z prvního poločasu stojí za zmínku také několik akcí Hlaváče z místa levého krajního obránce. Ať už připravil šance spoluhráčům nebo zakončoval sám, žádná z akcí se tentokrát neujala. Po přestávce se rozstříleli horažďovičtí útočníci. David Vaněček se ve vápně zbavil soupeře, přihrál Motlovi a ten zvyšuje na 2:0! Vzápětí si úlohy prohodili – Motl přihrával, Vaněček skóroval! V další minutě přidal svůj druhý gól Vachuška – 4:0! Z dalších příležitostí našich se ujaly až dvě na konci utkání. V 64. minutě zahráli naši učebnicovou akci: Vrzal poslal dopředu Macouna, ten zleva příhrál před branku a David Vaněček už neměl prakticky žádnou práci! Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Greger – 6:0! Naši tímto výsledkem potvrdili, že mají výborný tým a stále se v tabulce drží s jednobodovou ztrátou za vedoucím Hrádkem. Pokud zvládnou zápasy v Kolovči a doma s Mrákovem, bude zřejmě utkání posledního podzimního kola 31. října v Hrádku bojem o titul „půlmistra“. Sestava FK Horažďovice: Panuška Miroslav, Motl Jiří, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Greger Tomáš, Rejšek Jindřich, Ondrejička Martin, Vaněček Filip, Macoun Tomáš, Hlaváč Milan, Martínek Tomáš, Vaněček David, Boček Jan, Pikeš Tomáš Branky: 7. a 43. Vachuška, 42. a 64. Vaněček David, 41. Motl, 70. Greger. Rozhodčí: Simbartl Václav. Diváků: 20
---

3. 10. 2010, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Holýšov
4:1 (2:0)
11´, 21´, 52 Jiří Motl, 60´Václav Vrzal
Utkání dvou družstev z popředí tabulky slibovalo tuhý boj.
Hosté měli první šanci v 11. minutě, přímý kop z hranice velkého vápna zlikvidoval Míra Panuška. Pak už po zbytek první půle ovládli hřiště horažďovičtí kluci. Ve 14. minutě po centru Jirka Motl přehodil brankáře hostů a otevřel skóre – 1:0! Ve dvacáté minutě opět Motl z vápna střílí těsně vedle branky. O minutu později se již nemýlil – 2:0!
Do druhého poločasu nastoupili naši, dalo by se říci již tradičně, uspokojeni hladkým průběhem první půle a aktivitu přenechali hostům. A ti toho chtěli rychle využít. Ve 44. minutě po rohu snižují Tumpachem - 2:1! A tři minuty nato mohlo být ještě hůř: holýšovští stříleli z dálky, zazvonila tyč a míč se odrazil těsně před čáru. Zde ho konečně Míra Panuška zkrotil. Až tohle zvonění chlapce probudilo. V 51. minutě se David Vaněček ocitl sám před brankou, ale střílí těsně nad. Při další akci našel Aleš Vachuška přesným pasem Jirku Motla a ten potřetí skóruje – 3:1! 60. minuta – Milan Hlaváč rozehrál přímý kop a Vašek Vrzal hlavou uzavřel skóre na 4:1! Na závěr šel ještě jednou Motl sám na branku hostů, ovšem příliš dlouho přemýšlel a nakonec střílí jen do brankáře.
Všichni hráči si zaslouží uznání za zodpovědný kolektivní výkon. Jirka Motl měl střelecký den i díky podpoře ostatních. Snad jen jsme viděli hodně spálených tutovek, což by se nám příště mohlo vymstít.
Sestava FK Horažďovice: Panuška Miroslav, Motl Jiří, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Greger Tomáš, Rejšek Jindřich, Ondrejička Martin, Vaněček Filip, Chmelík David, Hlaváč Milan, Boček Jan, Vaněček David, Macoun Tomáš, Berger Lukáš
 
Branky: 14., 21. a 52. Motl Jiří, 60. Vrzal Václav – 44. Tumpach David
Rozhodčí: Bína Roman. ŽK: 0:0. Diváků: 40. 
---

26. 9. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Klatovy B
2:1 (1:0)
10´Jiří Motl, 68´Aleš Vachuška
Branky: 10. Motl, 68. Vachuška
Rozhodčí Bureš, ŽK 3:0, 20 diváků
 
Utkání dvou týmů z popředí tabulky slibovalo vyrovnaný boj a diváci se ho skutečně dočkali. Značnou měrou k němu přispěl i trávník, který byl po dlouhém dešti opravdu nepředvídatelný.
 
Naši vstoupili do zápasu nebojácně a již v 10. minutě zahrál výborně volný kop Rejšek a Motl hlavou otevřel skóre. Za pět minut ovšem zachraňovali po rohu domácích Filip Vaněček s brankářem Chmelíkem. Když své další brejkové šance neproměnil Motl a netrefili se ani domácí, odcházeli jsme do kabin s nejtěsnějším náskokem 1:0.
 
Po přestávce se naši snad až příliš zatáhli a v útoku začali spoléhat jen na úniky útočné dvojice Motl - Macoun. Po jednom takovém neproměněném úniku se v 60. minutě opět potvrdilo „nedáš – dostaneš“; z protiútoku vyrovnal klatovský Kozák. Vyrovnání naše kluky ovšem zdravě vyburcovalo, vylezli z ulity, přitlačili klatovské a dvě minuty před koncem opět po standardce odmítl kopání penalt Vachuška.
 
Za dnešní, po většinu zápasu zodpovědný výkon si zaslouží poděkování všichni hráči, nezalekli se ostrého soupeře (žluté karty 3:0, navíc zákrok gólmana Klatov na Bočka v závěru volal po červené) a ukázali, že 3 body opravdu chtějí.
 
Sestava FK Horažďovice: Chmelík David – Hlaváč Milan, Greger Tomáš, Vaněček Filip, Ondrejička Martin, Rejšek Jindřich, Vrzal Václav, Vachuška Aleš, Boček Jan, Motl Jiří, Macoun Tomáš, Martínek Tomáš, Berger Lukáš, Pikeš Tomáš
---

12. 9. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Měčín - hřiště Bíluky
6:1 (5:0)
16', 21', 60 Aleš Vachuška, 13' Filip Vaněček, 26 Jiří Motl, 31 Milan Hlaváč

 Sokol Měčín - FK Horažďovice 1 : 6 (0 : 5)

Favorizovaní horažďovičtí neměli s nováčkem soutěže těžkou práci a utkání rozhodli již v prvním poločase. Po přestávce polevili a dovolili Měčínu zaznamenat čestný úspěch. Střelecky se hattrickem blýskl Vachuška. Sestava FK Horažďovice – Panuška Miroslav, Boček Jan, Vaněček Filip, Greger Tomáš, Rejšek Jindřich, Ondrejička Martin, Vrzal Václav, Vachuška Aleš, Vaněček David, Hlaváč Milan, Motl Jiří, Berger Lukáš, Pikeš Tomáš, Martínek Tomáš Branky : 62. Borka – 16., 21. a 60. Vachuška, 13. Vaněček Filip, 26. Motl, 31. Hlaváč. Rozhodčí: Škoda Petr. ŽK: 0 : 1 .Diváků : 50

 

---

4. 9. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Svéradice
1:1 (0:0) PK 5:4
62' V. Vrzal

Svéradičtí byli i s několika hráči přípravky domácím více než důstojným soupeřem. Zejména ve druhém poločase měli více ze hry, což vyjádřili i prvním gólem. Žáci Horažďovic předvedli větší herní zkušenost až v poslední čtvrthodině, kdy ovládli hru; stihli ovšem pouze vyrovnat. V penaltové loterii o zisku prémiového bodu pro Horažďovice rozhodli oba jejich brankáři. Nejprve ve čtvrté sérii vystihl Martínek směr střely hráče hostů a vyrazil ji. A poté Hlaváč, který chytal v prvním poločase, proměnil rozhodující pátou penaltu.

Sestava FK Horažďovice – Hlaváč Milan, Berger Lukáš, Vaněček Filip, Greger Tomáš, Pikeš Tomáš, Martínek Tomáš, Vrzal Václav, Vachuška Aleš, Boček Jan, Ondrejička Martin, Vaněček David, Rejšek Jindřich

FK Svéradice – Hájek Martin, Hájek Jiří, Brokeš Pavel, Klas Daniel, Kříž Matěj, Makovec Jaroslav, Prokopius Filip, Jedlička Marek, Sivák David, Korbel Jaroslav, Hájek Marek, Šuba Adam. Branky: 62. Vrzal – 38. Makovec

Rozhodčí: Cihlář Jan. Diváků: 30

---

19. 6. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Svatobor Hrádek
1:2 (1:1)
Panuška Václav
Branky: Panuška Závěrečné utkání žákovské sezóny, ve kterém měli nakonec více štěstí hosté. Zápas rozhodl nešťastný vlastní gól Horažďovic v polovině druhého poločasu. V závěru se při rohu domácích před branku soupeře podíval i brankář Ondrejička, skóre se však již nezměnilo. I přes tuto porážku obsadili naši hráči v tabulce výborné 4. místo. Poděkování za výkony v celé sezóně si zaslouží všichni hráči. Zejména oceňme hráče ročníku 95, kteří na podzim nastoupí již za dorostence. Jsou to Vláďa Ondrejička, Petr Nováček, Tomáš Pařil, Venca Panuška, Marek Hlaváč a posila z Malého Boru Vojta Melka. Kluci, děkujeme!! Sestava FK Horažďovice – Ondrejička Vladimír, Pikeš Tomáš, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Hlaváč Marek, Martínek Tomáš, Boček Jan, Berger Lukáš, Rejšek Jindřich
---

12. 6. 2010, sobota, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Stod
2:0 (0:0)
50., 55. Hlaváč Milan
Favorizovaní hosté vyjádřili svou převahu až po přestávce. Sestava FK Horažďovice – Ondrejička Vladimír, Boček Jan, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Panuška Václav, Hlaváč Marek, Vaněček David, Pikeš Tomáš, Martínek Tomáš Branky: 50., 55. Hlaváč Milan
---

5. 6. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Blížejov
2:2 (1:1) PK4:3
24. Ondrejička Martin, 43. Vaněček David
Výsledek odpovídá obrazu na hřišti. Vyrovnané utkání, ke kterému nastoupili hosté jen v deseti. Přesto byli domácím důstojným soupeřem a o zisku alespoň 2 bodů pro domácí rozhodl penaltový rozstřel a autor vítězného pokutového kopu Aleš Vachuška. Branky : 24. Ondrejička Martin, 43. Vaněček David – 5. Mach David, 55. Braun Robin Rozhodčí: Dušek Václav. Diváků : 30 Sestava FK Horažďovice – Ondrejička Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Panuška Václav, Hlaváč Marek, Vaněček David, Pikeš Tomáš, Rejšek Jindřich, Berger Lukáš
---

30. 5. 2010, neděle, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Svéradice
3:1 (3:1)
11´V. Melka, 17´D. Vaněček, 32´A. Vachuška

Vše podstatné se v tomto utkání událo v 1. poločase. Hosté zužitkovali mírnou převahu v dvoubrankové vedení. Domácí pak snížili, ale horažďovičtí si vítězství pohlídali.

Sestava FK Horažďovice – Ondrejička Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Hlaváč Marek, Vaněček David, Martínek Tomáš, Pikeš Tomáš, Rejšek Jindřich, Berger Lukáš Branky: 20. Beránek Daniel – 11. Melka Vojtěch, 17. Vaněček David, 32. Vachuška Aleš. Rozhodčí: Kraus Jan. Diváků: 40

---

22. 5. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Holýšov
3:2 (2:1)
16., 43 Aleš Vachuška, 19. Vojtěch Melka

Branky Horažďovic: 12. Panuška, 26. Hlaváč Milan, 50. Hlaváč Marek Rozhodčí Pašek, žluté karty 1:1, 20 diváků. Utkání ve Staňkově proti místnímu FK bylo přímým soubojem o 4. místo. Vzhledem k podzimnímu výsledku, kdy jsme doma prohráli 0:2 a absenci dvou opor naší obrany – Vaška Vrzala a Tomáše Pařila, nikdo nečekal, že to bude procházka růžovým sadem. První poločas nám ovšem vyšel výborně, jen s malým mráčkem na závěr. Přečkali jsme úvodní nápor domácích a od 10. minuty jsme měli více ze hry. Skóre otevřel Vašek Panuška parádní střelou z dálky do tyče a od ní putoval míč za brankovou čáru. Později se Vaškovi ale ozval zraněný kotník a tak zbytek poločasu raději odpočíval na střídačce. Za čtvrt hodiny po prvním gólu kopal Milan Hlaváč přímý kop, zamířil pod břevno a brankář domácích se natahoval marně. Před koncem půle nám Staňkov poslal varování. Domácí útočník Výrut prošel naší obranou a snížil. Mělo to být pro naše chlapce varování, ti si ho ovšem k srdci nevzali. Druhý poločas – to byl skutečně zlý sen. Vašek Panuška se sice vrátil na hřiště, zranění ho ovšem přece jen limitovalo ve výkonu. A domácí na nás skutečně vlétli. Prakticky z prvního útoku vyrovnali a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Naše obrana nedokázala uhlídat především střelce prvního gólu domácích Výruta. Ten přidal ještě 3 další. Z našich akcí se ujala jen dorážka Marka Hlaváče. To bylo ovšem zatraceně málo. 

Sestava FK Horažďovice: Ondrejička Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Hlaváč Milan, Hlaváč Marek, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Martínek Tomáš, Vaněček David, Rejšek Jindřich.

---

15. 5. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Staňkov
3:6 (2:1)
12. Panuška, 26. Hlaváč Milan, 50. Hlaváč Marek
Branky Horažďovic: 12. Panuška, 26. Hlaváč Milan, 50. Hlaváč Marek Rozhodčí Pašek, žluté karty 1:1, 20 diváků. Utkání ve Staňkově proti místnímu FK bylo přímým soubojem o 4. místo. Vzhledem k podzimnímu výsledku, kdy jsme doma prohráli 0:2 a absenci dvou opor naší obrany – Vaška Vrzala a Tomáše Pařila, nikdo nečekal, že to bude procházka růžovým sadem. První poločas nám ovšem vyšel výborně, jen s malým mráčkem na závěr. Přečkali jsme úvodní nápor domácích a od 10. minuty jsme měli více ze hry. Skóre otevřel Vašek Panuška parádní střelou z dálky do tyče a od ní putoval míč za brankovou čáru. Později se Vaškovi ale ozval zraněný kotník a tak zbytek poločasu raději odpočíval na střídačce. Za čtvrt hodiny po prvním gólu kopal Milan Hlaváč přímý kop, zamířil pod břevno a brankář domácích se natahoval marně. Před koncem půle nám Staňkov poslal varování. Domácí útočník Výrut prošel naší obranou a snížil. Mělo to být pro naše chlapce varování, ti si ho ovšem k srdci nevzali. Druhý poločas – to byl skutečně zlý sen. Vašek Panuška se sice vrátil na hřiště, zranění ho ovšem přece jen limitovalo ve výkonu. A domácí na nás skutečně vlétli. Prakticky z prvního útoku vyrovnali a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Naše obrana nedokázala uhlídat především střelce prvního gólu domácích Výruta. Ten přidal ještě 3 další. Z našich akcí se ujala jen dorážka Marka Hlaváče. To bylo ovšem zatraceně málo. Sestava FK Horažďovice: Ondrejička Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Hlaváč Milan, Hlaváč Marek, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Martínek Tomáš, Vaněček David, Rejšek Jindřich.
---

8. 5. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Postřekov
4:2 (2:1)
3., 11. Hlaváč Milan, 48. Hlaváč Marek, 70. Panuška

Na podzim jsme v Postřekově jen remizovali a na penalty prohráli. Věřili jsme, že doma získáme všechny body. Ovšem trenérské trio Motl – Pavlík – Jůda se muselo obejít bez dvou opor základní sestavy. Nemocného Vaška Vrzala a Vojty Melky, který nastoupil za domovský Malý Bor v souběžně hraném utkání.
A do soupeře jsme se obuli hned od začátku. První branku vstřelil již ve 3. minutě Milan Hlaváč. Tentýž hráč přidal po osmi minutách druhý gól po samostatné akci. Ve 13. minutě dostal žlutou kartu za taktický faul Tomáš Pařil. I když jsme měli další šance, skóre jsme do přestávky již nezvýšili, naopak 6 minut před koncem hosté snížili.
Druhý poločas jsme zahájili trochu v útlumu, Až v 48. minutě obešel Aleš Vachuška na hranici velkého vápna několik hráčů soupeře a Marku Hlaváčovi nezbylo než skórovat. V 56. minutě se Vláďa Ondrejička rozhodl zápas trochu zdramatizovat a míč, který šel do zámezí, odkopl přímo k hráči hostů. Ten nezaváhal a zkorigoval na 3 : 2. Postřekovští vycítili šanci na vyrovnání a přitlačili nás na naší polovině. Naštěstí z toho bylo jen břevno a těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího Vašek Panuška zvýšil na konečných 4 : 2.
Sestava: Ondrejička Vladimír - Martínek Tomáš, Pařil Tomáš, Nováček Petr, Boček Jan - Vaněček David, Vachuška Aleš, Panuška Václav ?, Ondrejička Martin - Hlaváč Milan, Hlaváč Marek.
Střídali: Pikeš Tomáš, Rejšek Jindřich, Berger Lukáš.

Aktuální tabulka zde.

---

2. 5. 2010, neděle, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Mrákov
0:0 (0:0) na penalty 3:4

Hráči Horažďovic odcestovali na zápas bez tří hráčů základní sestavy. Na začátku měli převahu domácí hráči, kteří svými nakopávanými míči dělali problém obraně hostí. Po té se hra vyrovnala a hosté začali kombinovat a technicky převyšovat domácí hráče. Hosté naráželi na obranný val na hranici velkého vápna, k jeho překonání nemohli najít recept. Oba celky podrželi hlavně brankáři.
Sestava: Horažďovice - Ondrejička V., Nováček, Vrzal, Pařil, Pikeš, Martínek, Ondrejička M., Panuška, Vachuška, Hlaváč Milan, Hlaváč Marek
Rozhodčí: Pajma R.

---

24. 4. 2010, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Sušice B
3:0 (0:0)
44' Hlaváč Marek, 60' Hlaváč Milan, 69' Panuška Václav

Po béčku Klatov čekal na naše chlapce další těžký soupeř – B mužstvo TJ Sušice, které doposud získalo o 3 body více než naši. Na podzim jsme ovšem sušické „roznesli“ 5:0. Utkání slibovalo i trochu pikantní příchuť; proti nám měli nastoupit i horažďovičtí odchovanci Motl, Šašek, Greger a Reisner (ten nakonec nenastoupil).
Trenérské duo Motl - Pavlík postavilo do zápasu tuto sestavu:

Vláďa Ondrejička

Vojta Melka   Vašek Vrzal   Peťa Nováček   Tomáš Pařil

David Vaněček   Aleš Vachuška   Vašek Panuška   Martin Ondrejička

Milan Hlaváč   Marek Hlaváč

Střídali: Honza Boček, Tomáš Martínek

Začátek zápasu naznačil, že domácí nám chtějí vrátit podzimní porážku, hodně byli vidět Jirka Motl s Martinem Šaškem. Naše výborně hrající obrana je ovšem s přehledem zpacifikovala. Ale v útoku se naši dlouho nemohli výrazněji prosadit. Řada domácích hráčů měla v nohách zápas v žákovské divizi a tak jim síly rychle ubývaly. Naši je tak v závěru první půle přitlačili k vlastní brance, zatím ale bez gólového efektu.

Po přestávce už jsme převahu vyjádřili i gólově. První gól rozhodčí Marku Hlaváčovi neuznal pro ofsajd, ovšem v 44. minutě mu výborně přihrál Vojta Melka a Marek zblízka dorazil. Vedení pojistil o čtvrt hodiny později Milan Hlaváč a gólový účet uzavřel před koncem zápasu krásnou střelou z přímého kopu Vašek Panuška.

Pochvalu si opět zaslouží za obětavost všichni, skvěle zahrála obrana, především stoperská dvojice Nováček – Vrzal a před nimi hrající duo Vachuška – Panuška. Určitě kilometry naběhal Martin Ondrejička.

 

---

17. 4. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Klatovy
3:0 (2:0)
Hlaváč Marek, Vachuška Aleš, Ondrejička Martin


Jarní část zahájili žáci Horažďovic výhrou na hřišti posledního Chotěšova, v sobotu je navštívil soupeř z opačného konce tabulky - vedoucí Klatovy B. Ty ovšem nepřivezly nejsilnější sestavu a domácí této skutečnosti dokonale využili k překvapivému výsledku.
Skóre otevřel Marek Hlaváč. Dostal míč od Aleše Vachušky na hranici malého vápna a dělovkou prostřelil klatovského brankáře. Aleš Vachuška byl i u druhé branky - jeho střelu zpoza velkého vápna neúmyslně tečoval jeden z hostů a bylo to 2:0. Krátce po začátku druhého poločasu Vašek Panuška poslal dlouhou přihrávku Martinu Ondrejičkovi a ten lehce pod padajícím brankářem uzavřel skóre.
Branky: 6. Hlaváč, 31.Vachuška Aleš, 41. Ondrejíčka . Rozhodčí: Velíšek Jiří. Diváků: 30.
Sestavy:
FK Horažďovice - Ondrejička Vladimír, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Vaněček David, Hlaváč Marek, Boček Jan, Martínek Tomáš, Berger Lukáš, Rejšek Jindřich.

---

11. 4. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Chotěšov
4:0 (2:0)
Vachuška Aleš 2x, Ondrejička Martin, Ondrejička Vladimír


Naši žáci nastoupili k prvnímu jarnímu utkání v po změněné sestavě. Chyběli Martin Šašek (hostování Sušice), David Chmelík (hostování Malý Bor), další hráči nemohli nastoupit ze zdravotních důvodů. Naopak se po návratu z hostování v Sušici poprvé představil Aleš Vachuška.

Trenér Jirka Motl poslal do zápasu tuto sestavu:

Vláďa Ondrejička

Honza Boček   Vašek Vrzal   Peťa Nováček   Tomáš Martínek

Tomáš Pařil   Aleš Vachuška   Vašek Panuška ?   Martin Ondrejička

Milan Hlaváč     Marek Hlaváč

Střídal: Lukáš Berger

Naši měli od počátku mírnou převahu, kterou poprvé gólově vyjádřil Aleš Vachuška v 15. minutě, když na několikrát dorazil míč z malého vápna za záda domácího brankáře. Za 10 minut přidal druhý gól Martin Ondrejička, který zužitkoval krásně zahraný roh. Pak vystřídal Lukáš Berger Marka Hlaváče a rozestavení se trochu pozměnilo (krajní obránci Pařil a Berger, Martínek levá záloha, Boček útok k Milanovi Hlaváčovi). Další branky jsme se už do poločasu ale nedočkali.

Do druhé půle jsme provedli zásadnější změnu v sestavě: zmrzlého Vláďu Ondrejičku v brance vystřídal Milan Hlaváč a do útoku vyrazily „dvě věže“ – Marek Hlaváč a Vláďa Ondrejička. Tentokrát ovšem tato spolupráce efekt nepřinesla. Až když Honza Boček vystřídal zraněného Marka Hlaváče, zapsal se i Vláďa Ondrejička mezi střelce. A účet uzavřel opět Aleš Vachuška v 69. minutě.

Pochvalu si zaslouží všichni hráči, zejména autor 2 branek Aleš Vachuška a další opory Vaškové Panuška a Vrzal a vzadu jako vždy s přehledem hrající Petr Nováček.

Branky : 15´ a 69´ Vachuška Aleš, 25´ Ondrejička Martin, 65´Ondřejíčka Vladimír.Rozhodčí : Pohančeník. Diváků: 20.
 

---

26. 3. 2010, pátek, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Osek
6:1 (3:0)
Ondrejička Vladimír 4x, Hlaváč Marek 2x

 

Hráči vyrazili na přátelský zápas do Oseka ve složení: Láďa Ondrejička, Petr Nováček, Tomáš Pařil, Tomáš Martínek, Tomáš Pikeš, Václav Vrzal, Honza Boček, Aleš Vachuška, Martin Ondrejička, Marek Hlaváč. Brankáře jsme si půjčili od domácího mužstva a tak Láďa Ondrejička mohl společně s Markem Hlaváčů vytvořit dvojici dvou nejvyšších útočníků na hřišti. Svou rychlostí neustále zaměstnávali obranu domácích. Přínosem pro naše mužstvo je příchod z hostování Aleše Vachušky, který zásobuje útočníky svými přesnými přihrávkami. Dnešní kvalitní hra celého mužstva vycházela od zajištěné obrany přes pracovitou zálohu až po rychlý útok. V útoku se hlavně dařilo Láďovi Ondrejičkovi, který svou tvrdou střelou přiváděl domácího brankářek v beznaděj. Za kvalitní hru je třeba pochválit všechny hráče. Mrzí jenom nepřítomnost některých hráčů na zápase.

 

---

6. 3. 2010, sobota, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Turnaj v Oseku - V.část
2. místo v dlouhodobém turnaji

5. kolo uzavřelo 6. března halový turnaj starších žáků v Oseku. Nastoupili jsme v sestavě: Vláďa Ondrejička, Vojta Melka, Tomáš Martínek, Milan Hlaváč, Marek Hlaváč, Vašek Vrzal, Honza Boček, Aleš Vachuška a Martin Ondrejička.
K vítězství v turnaji jsme museli získat alespoň o 1 bod více než domácí Osek, se kterým jsme měli stejný bodový zisk, ale o 7 branek horší rozdíl ve skóre. A 4 zápasy jsme s ním drželi krok. Porazili jsme Volyni i Bělčice, v předčasném finále jsme s Osekem remizovali 0:0 po výborné hře, kdy jsme měli i více šancí. Plzeňankám jsme vrátili porážku z předchozího kola. Zaváhali jsme až v posledních 2 zápasech. V utkání s Vlachovým Březím jsme tentokrát v závěrečných vteřinách dostali 2. gól a prohráli. Závěrečný zápas s Doubravicí už hoši trochu vypustili, Vláďa Ondrejička si zkusil útok a do branky se postavil Milan Hlaváč, který se předvedl několika dobrými zákroky a udržel čisté konto. Bohužel, stejně se dařilo i brankáři Doubravice a tak jsme ztratili další body za druhou remízu.
Výborně dnes zahrály tradiční opory Vašek Vrzal, Vojta Melka a Aleš Vachuška. Také Vláďa Ondrejička v brance čaroval a občas zachraňoval až na brankové čáře. 11 bodů v tomto kole nám stačilo tentokrát na 3. místo. Druhý skončil Osek (13 bodů), který už trochu vypustil poslední zápas s Vlachovým Březím a stejně jako my s ním prohrál. Chlapci z Vlachova Březí odehráli toto závěrečné kolo výborně, ztratili jen 2 body za remízu s posledními Bělčicemi a se 16 body byli dnes nejlepší.
Při závěrečném vyhodnocení naši kluci dostali za 2. místo pohár, diplom a sladké zákusky. Určitě ještě musíme vyzdvihnout naši obrannou hru, kdy jsme ze všech mužstev obdrželi nejméně branek – 20 v 29 zápasech

Naše výsledky v 5. kole:
Horažďovice - Volyně 1:0 (Vachuška)
- Bělčíce 5:0 (Ondrejička M. 2, Hlaváč Marek, Vrzal, Melka)
- Osek 0:0
- Viktoria Plzeň dívky 3:0 (Hlaváč Milan 2, Boček)
- Vlachovo Březí 1:2 (Vachuška)
- Doubravice 0:0

Závěrečná tabulka turnaje:


Pořadí / Mužstvo / Skóre / Body
1. Osek / 67:23 / 63
2. FK Horažďovice / 55:20 / 61
3. Vlachovo Březí / 46:48 / 46
4. Viktoria Plzeň - dívky / 39:31 / 42
5. Doubravice / 29:38 / 36
6. Volyně / 42:53 / 29
7. Bělčice / 7:79 / 8

---

14. 2. 2010, neděle, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Turnaj v Oseku - IV.část
dělíme se o vedení s domácími hráči

Halový turnaj starších žáků pokračoval v Oseku 14. února již předposledním 4. kolem. Nastoupili jsme bez několika zkušených hráčů v sestavě: Vláďa Ondrejička, Vojta Melka, Tomáš Martínek, Milan Hlaváč, David Vaněček, Vašek Vrzal, Honza Boček, Tomáš Pařil a Martin Ondrejička.

Skvělý výkon z předchozího kola jsme ovšem nedokázali zopakovat a po 2 prohrách a 1 remíze jsme dnes obsadili až 4. místo a prohospodařili pětibodový náskok před domácím Osekem. Nedařilo se nám především v obraně. Obdrželi jsme 9 branek, stejně jako ve třech předchozích kolech dohromady. Také nám chyběla větší zarputilost a vůle po vítězství. Tyto vlastnosti jsme ukázali jen v utkání s mužstvem Vlachova Březí. Dvakrát jsme prohrávali, ale kluci dokázali v závěru zabojovat a výsledek otočit v náš prospěch! Opět jsme prohráli s Plzní, nad naše síly byl tentokrát i výborný Osek. Nejvíce ale mrzí remíza s dnes slabou Doubravicí. Ta v ostatních zápasech nevstřelila ani gól, nám ale dala 2; ten druhý půl minuty před koncem. Potěší alespoň 10 získaných bodů. To znamená, že i kdybychom v posledním kole již neuhráli ani bod, skončíme nejhůř 3. a k zisku stříbra nám stačí v posledním kole získat 2 body, tedy dvakrát remizovat! Střelecky se prosadil s 5 góly Milan Hlaváč.

Osek se tentokrát předvedl v silné sestavě, ztratil jen 3 body za jedinou prohru s Volyní, dnes byl 1. a i celkově nás o skóre předběhl. Výborný den měli také hráči Volyně, byli druzí o skóre před děvčaty z Plzně.

Výsledky 4. kola:

Horažďovice - Volyně 1:0 (Hlaváč)

- Bělčíce 3:1 (Hlaváč 2, Ondrejička M.)
- Osek 0:3
- Viktoria Plzeň dívky 0:1
- Vlachovo Březí 4:2 (Vrzal 2, Hlaváč, Boček)
- Doubravice 2:2 (Vaněček, Hlaváč)

A takto vypadá neoficiální tabulka po 4. kole:

Pořadí / Mužstvo / Skóre / Body
1. Osek / 55:21 / 50
2. FK Horažďovice / 45:18 / 50
3. Viktoria Plzeň - dívky / 30:22 / 33
4. Vlachovo Březí / 33:43 / 30
5. Doubravice / 24:27 / 29
6. Volyně / 36:44 / 26
7. Bělčice / 5:60 / 7

Závěrečné kolo je na pořadu 6. 3.

---

6. 2. 2010, sobota, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Turnaj v Oseku - III.část
Po třetím kole naši žáci převzali vedení v dlouhodobém turnaji.

Ke 3. kolu halového turnaje se v Oseku sešli starší žáci 6. 2. Za Horažďovice tentokrát hrála již celkem stabilní sestava: Vláďa Ondrejička, Petr Nováček, Tomáš Martínek, Aleš Vachuška, Vašek Panuška, Vašek Vrzal, Honza Boček, Vojta Melka a Martin Ondrejička. A s vyjímkou 1 utkání odehráli všechny zápasy s přehledem a jistotou. Body jim odebraly jen slečny Viktorie Plzeň. Naši zapomněli na svůj „profesorský“ fotbal založený na delším držení míče a přesných rychlých přihrávkách. Již po 4 minutách zamotaly technicky zdatné „Viktorky“ hlavu našim obráncům – 0:1. Čtyři minuty před koncem brankář Vláďa Ondrejička odložil přílišnou galantnost, šel ostře do souboje s plzeňskou kapitánkou a byla z toho žlutá karta a dvouminutové oslabení. Trvalo ale snad jen půl minuty - 0:2. Vojta Melka ještě zkorigoval na 1:2, ale víc už jsme nestihli. Potěšila naopak zejména vítězství nad Doubravicí a dosud vedoucím Osekem. Ten byl dnes až 4. se 7 body a v průběžné tabulce nám přepustil veden

Výsledky 3. kola:

Horažďovice -

- Volyně 2:1 (naše branky Panuška, Melka)
- Doubravice 3:0 (Vachuška, Melka, Boček)
- Osek 2:0 (Vachuška, Melka)
- Vlachovo Březí 2:0 (Panuška, Boček)
- Viktoria Plzeň dívky 1:2 (Melka)
- Bělčice 3:1 (Panuška 2, Nováček)

A takto vypadá neoficiální tabulka po 3. kole:

Pořadí. Mužstvo / Skóre / Bod

1. FK Horažďovice / 35:9 / 40
2. Osek / 38:17 / 35
3. Doubravice / 22:19 / 27
4. Viktoria Plzeň - dívky / 20:16 / 21
5. Vlachovo Březí / 23:32 / 21
6. Volyně / 22:39 / 14
7. Bělčice / 7:41 / 6

Další kola jsou na pořadu 14. 2. a 6. 3.

---

2. 1. 2010, sobota, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Turnaj v Oseku - II.část
2. místo

Druhou várku zápasů odehrála 2. ledna tato horažďovická sestava: Vláďa Ondrejička, Martin Ondrejička, Honza Boček, Tomáš Martínek, Aleš Vachuška, Vašek Vrzal, Vašek Panuška, Vojta Melka a David Vaněček. Ozdobou byla kombinační hra plzeňských děvčat. Naše chlapce v první polovině zápasů trápila při neúčasti Milana Hlaváče střelecká nemohoucnost, až ve druhé polovině se rozstříleli zkušení borci Aleš Vachuška (4 branky), Martin Ondrejička a Vašek Panuška (oba po 3 gólech).

Zde jsou výsledky 2. turnaje:

- Volyně 1:0 (Martínek)
- Doubravice 1:0 (Panuška)
- Osek 0:1
- Vlachovo Březí 4:1 (Vachuška 2, Melka, Ondrejička M.)
- Viktoria Plzeň 2:0 (Panuška, Ondrejička M.)
- Bělčice 4:0 (Vachuška 2, Panuška, Ondrejička M.)

A takto vypadá neoficiální tabulka:

Pořadí / Mužstvo / Skóre / Body

1. Osek / 34:11 / 28
2. FK Horažďovice / 22:5 / 25
3. Doubravice / 15:13 / 16
4. Vlachovo Březí / 16:22 / 15
5. Viktoria Plzeň - dívky / 14:10 / 12
6. Volyně / 15:30 / 9
7. Bělčice / 7:32 / 1

Další kola jsou na pořadu 6. 2., 14. 2. a 6. 3.

---

12. 12. 2009, sobota, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší žáci) - Turnaj v Oseku - I.část
3. místo


Žákům se na halovém turnaji v Oseku daří

Žáci se v rámci zimní přípravy zúčastní dlouhodobého halového turnaje starších žáků (r.95 a mladší) v Oseku na umělé trávě.

Celá soutěž se skládá z 5 dílčích turnajů, ve kterých se jednotlivá mužstva utkají systémem každý s každým; zápas trvá 1x14 minut, body a skóre z dílčích turnajů se sčítají do celkové tabulky. Našimi soupeři jsou týmy Bělčic, Doubravice, Oseku, Volyně, Vlachova Březí a děvčata Viktorie Plzeň.

První turnaj se uskutečnil 12. prosince a Horažďovice na něm reprezentovali Vláďa Ondrejička, Petr Nováček, Martin Ondrejička, Jirka Motl, Tomáš Martínek, Milan Hlaváč, Marek Hlaváč, Vašek Vrzal a Vašek Panuška. Při neúčasti plzeňských děvčat dosáhli v těchto výsledků:

- Osek 1:1 (za HD Hlaváč Milan)

- Volyně 3:0 (Hlaváč Milan 2, Panuška)

- Bělčice 2:0 (Hlaváč Milan, Motl)

- Doubravice 0:2

- Vlachovo Březí 4:0 (Hlaváč Milan 2, Nováček, Hlaváč Marek)

Za výkon je třeba chlapce pochválit, bohužel v rozhodujících zápasech s Osekem a Doubravicí se jim nepodařilo proměnit řadu šancí. Střelecky se v turnaji dařilo především Milanu Hlaváčovi se 6 góly.

Po prvním dnu jsme tedy byli s 10 body 3. za vedoucí Doubravicí (12 bodů) a o skóre za 2. domácím Osekem (10 bodů).

Hlavní partneři

Naši hlavní partneři, kteří umožňují existenci a celosezónní provoz FK Horažďovice. Děkujeme!

Sponzoři

Níže uvedení příznivci fotbalu v Horažďovicích tuto sezonu podporují rozvoj fotbalu v našem městě. Děkujeme!       

 • Pizzerie V Zámku - Roubal
 • Devětsil - lékárna
 • Hospoda U Hlaváčků
 • Petr Bednarik - zemědělské, zámečnické služby