26. 5. 2024, neděle, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Rapid/Prazdroj
2:2 (2:0)
Karásek, Šabek

5. kolo krajský přebor - skupina o postup

---

19. 5. 2024, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice
1:4 (0:2)
Končal

4. kolo krajský přebor - skupina o postup

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Makovec Jan, Fabián Martin /Boř Jan/, Janeček Jindřich, Pavelec Ondřej, Pavlíček Martin, Holeček Matyáš /Končal Miroslav/, Kolář /Filip Kolář Martin/, Beníšek Vojtěch, Karásek Jan, Ondřej Šabek

 

Na zápas do Vejprnic jsme odjížděli bez několika zraněných hráčů základní sestavy /Mlnařík, Pančenko, Pivnička, Kodýdek, Jiřina, Fremund Š., Přibyl/, a nastoupili do zápasu tři hráči, kteří absolvovali sobotní utkání mužů. Zápas pro nás neprobíhal dobře, soupeř byl od začátku do konce lepší. My jsme hrozili pouze z rychlých protiútoků. Ve 12. a 26. minutě, po chybě přetížené obrany, jsme prohrávali již 2 : 0 a vypadalo to na debakl! Domácí byli velmi důrazní, hlavně při standardních situacích, kdy měli i výškovou převahu. Postupem času jsme začali více držet míč a občas jsme vystřelili, ale žádnou gólovou šanci jsme si za první poločas nevytvořili! Domácí byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

Ve druhém poločase jsme dostali dva góly, což bylo hlavně zásluhou našeho brankáře. V závěru jsme vstřelili branku po špatném odkopu brankáře domácích. Do prázdné branky se trefil ze 40 metrů Míra Končal. Gratuluji Mírovi k prvnímu vstřelenému gólu za starší dorost. Pozitivní jsou dobré výkony mladších dorostenců, kteří stále častěji nastupují za starší dorost. Nejlepším hráčem našeho týmu byl Ondra Šabek.

Miroslav Lávička

---

12. 5. 2024, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Plzeń Košutka
0:2 (0:0)

3. kolo krajský přebor - skupina o postup

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Ondřej Pavelec, Kodýdek Jakub /Polomis Martin/, Jindřich Janeček, Fabián Martin /Boř Jan/, Makovec Jan, Mlnařík Marek, Pančenko Tomáš /Končal Miroslav/, Ondřej Šabek, Karásek Jan, Holeček Matyáš /Kolář Martin/

Na umělé trávě na Bolevci jsme za slunečného počasí odehráli vyrovnaný první poločas s druhým týmem tabulky z Košutky. Druhý poločas na nás dolehla únava našich hráčů ze sobotních utkání mužů Horažďovic i Hrádku. Prvních dvacet minut bylo v naší režii, drželi jsme míč na kopačkách a měli jsme více ze hry. Bohužel jsme převahu nevyjádřili gólově. Postupem času byla Košutka vyrovnaným soupeřem, až nás v závěru poločasu začala přehrávat a následovalo několik šancí, které náš brankář chytil. V úvodu druhého poločasu soupeř vstřelil dva góly a zápas byl téměř rozhodnutý. Gólové šance byly k vidění jen na straně domácích.

 

Miroslav Lávička

 

---

8. 5. 2024, středa, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Rapid/Prazdroj Plzeń
0:3 (0:1)

10. kolo krajký přebor - skupina o postup

 

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavelec Ondřej, Pavlíček Martin /Kolář Filip/, Pivnička Jakub /Boř Jan/, Karásek Jan, Šabek Ondřej [K], Jiřina Martin /Kolář Martin/, Fabián Martin, Janeček Jindřich /Polomis Martin/

První poločas byl vyrovnaný. Soupeř hrál tvrdě, bylo hodně soubojů, skluzů, většinou za hranicí pravidel. Bohužel rozhodčí hru pouštěl. Měl jsem obavy o zdraví hráčů. V prvním poločase jsme měli několik pěkných střel. V závěru poločasu běžel sám na branku domácích Ondra Šabek, stoper domácích jednoznačně fauloval v pokutovém území, bohužel rozhodčí neodpískal. V nastaveném čase po rohovém kopu, trefil hráč soupeře horní roh branky a odcházeli jsme do kabin za stavu 1 : 0 pro domácí.

Po přestávce došlo k několika nuceným střídáním důležitých hráčů. Nepříjemné je zranění Jakuba Pivničky. Po přestávce už jsme byli horším týmem a ještě dvakrát inkasovali a prohráli 3: 0.

Miroslav Lávička

 

---

5. 5. 2024, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Jiskra Domažlice
0:2 (0:0)

 2. kolo krajský přebor - skupina o postup

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Bubela Štěpán /Kolář Martin/, Kodýdek Jakub, Jiřina Martin /Holeček Matyáš/, Pavelec Ondřej /Fabián Martin/, Pavlíček Martin, Jindřich Janeček, Šabek Ondřej [K], Mlnařík Marek /Polomis Martin/, Přibyl Odřej /Beníšek Vojtěch/, Pančenko Tomáš

Další utkání ve skupině o postup do divize jsme odehráli v Hrádku. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, my jsme měli jednu brankovou příležitost a několik střel a centrů, které ani neprověřily brankáře hostů. Domažlice měly také jednu velkou šanci, kterou vychytal náš brankář. Nutno dodat, že jsme se poučili ze zápasu z Domažlic, kde jsme dostali tři branky z rohových kopů a odbránili je na výbornou.

Po přestávce jsme byli téměř celý poločas lepším týmem na hřišti, vyhrávali jsme osobní souboje, obrana hosty nepouštěla do žádné šance, měli jsme převahu. Bohužel jsme dostali branku po našem rohu, kdy jsme se nestačili v dostatečném počtu hráčů vrátit a hosté vstřelili v 63. minutě branku. V 83. minutě jsme dostali druhou branku, když jsme se snažili vyrovnat. Dobrý výkon předvedl Martin Pavlíček, který bohužel neproměnil dvě své šance a naše jediné v druhém poločasu. Neproměněné šance nás nakonec mrzely. Domažlice proměnily z pěti šancí dvě a vyhrály.

Odehráli jsme pěkný zápas s těžkým soupeřem. Musím všechny pochválit za výkon. Kluci děkuji!

Miroslav Lávička

---

1. 5. 2024, středa, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice
1:3 (1:1)
Šabek

9. kolo krajský přebor - skupina o postup

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavelec Odřej, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub, Makovec Jan /Bubela Štěpán/, Pivnička Jakub, Pančenko Tomáš, Ondřej Šabek [K], Kolář Filip /Polomis Martin/, Jiřina Martin, Janeček Jindřich /Heberlain Karel/

Mistrovský zápas s Vejprnicemi jsme odehráli v Hrádku, bohužel jsme nevyužili domácího prostředí a po dobrém výkonu a téměř ideální sestavě, jsme prohráli. Soupeř byl po fotbalové stránce velmi kvalitní. Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali. Byl to vyrovnaný zápas i na gólové šance, ale na šance se nehraje. Soupeř proměnil dva rychlé protiútoky, které rozhodly.

V prvních deseti minutách měl Šance Ondřej Šabek a jednu proměnil ve čtvrté minutě. V 18. minutě nám soupeř vstřelil z brejku první branku, po špatné komunikaci stopera s brankářem.

Ve druhé polovině zápasu jsme soupeře zatlačili a měli více šancí než v prvním poločase. V 50. minutě po faulu kopal soupeř přímý kop a hlavou vstřelil branku. Do konce zápasu kluci makali, chtěli vstřelit branku, ale nepovedlo se. Nejlepším hráčem na hřišti byl suverénně Ondřej Šabek.

Miroslav Lávička

---

27. 4. 2024, sobota, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Chlumčany/Dobřany
5:3 (3:0)
Kolář 2x, Pavelec

 1. kolo krajský přebor - skupina o  postup

Sestava: Čonka Filip /brankář/, Makovec Jan [K], Ondřej Pavelec /Boř Jan/, Fabián Martin, Janeček Jindřich, Polomis Martin, Vacík Jan, Filip Kolář, Tomáš Pančenko /Benda Václav/, Kolář Martin, Končal Miroslav /Zajíček Luca Roman/

Na zápas do Chlumčan jsme odjížděli s mladším dorostem, když jsme napočítali deset absencí hráčů. Většinou chyběli z důvodu souběhu zápasu mužů Horažďovic i Hrádku.

První poločas jsme odehráli pod velkým tlakem na své polovině a dostali tři góly. Domácí byli velmi důrazní a produktivní. Po celý první poločas byli lepším týmem. Do druhé poloviny jsme vstoupili aktivně a byli jsme lepší. První šanci měl Filip Kolář, po střele brankář domácích výborným zákrokem vyrazil. Za chvíli, ve 49. minutě, střelou pod břevno skóroval Ondřej Pavelec. V 52. a 63. minutě dal góly Filip Kolář po individuálních akcích. Bohužel největší šanci neproměnil Míra Končal a odmítnul naše vedení. Domácí pak vstřelili dvě branky a výsledek stanovili na 5 : 3.

Musím pochválit všechny mladší dorostence za bojovnost. Nejlepšími hráči byli Tomáš Pančenko a Filip Kolář.

Miroslav Lávička

---

21. 4. 2024, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Žákavá
6:2 (2:0)
Fremund, Pančenko, Pavlíček 2x, Skala, Mlnařík

16. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Jan Makovec /Ondřej Pavelec/, Kodýdek Jakub, Pivnička Jakub, Bubela Štěpán, Pavlíček Martin, Pančenko Tomáš, Šabek Ondřej, Mlnařík Marek[K], Fremund Šimon /Janeček Jindřich/, Martin Jiřina

Po minulém zápase za letního počasí jsme za mrazivého a větrného počasí odehráli utkání s předposledním týmem tabulky. Musíme si přiznat, že soupeř byl velmi slabý.

Do zápasu jsme nastupovali v roli favorita, což jsme potvrzovali po celé utkání. Už v desáté minutě vstřelil branku Šimon Fremund. Ve 30. minutě dal branku Tomáš Pančenko po krásné kombinaci několika našich hráčů. Hra se odehrávala na polovině domácích, měli jsme neustále gólové šance. Po poločase jsme vstřelili další dvě branky a v 57. minutě bylo utkání rozhodnuté. Soupeř proměnil maximum, co mohl, po špatném odkopu a po podklouznutí našeho brankáře vstřelil dvě branky. Naší největší rezervou bylo neproměňování gólových příležitostí. Další dvě branky vstřelil Martin Pavlíček a v závěru vstřelil branku po samostatné akci Marek Mlnařík. Výsledek je pro domácí ještě hodně přijatelný, po téměř dalších deseti 100% šancích našich hráčů.

Miroslav Lávička

---

14. 4. 2024, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Smíchov Plzeň
5:1 (1:1)
Makovec, Kodýdek 2x, Holeček, Janeček

21. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund J., Pavelec, Kodýdek, Jiřina, Pančenko, Mlnařík, Fremund Š., Šabek, Karásek, Pavlíček, Makovec

Střídali: Polomis, Kolář F., Heberlein, Bubela, Janeček, Čonka, Holeček

K nedělnímu utkání staršího dorostu proti SK Smíchov Plzeň vyběhla na hřiště jedenáctka domácích hráčů, kdy většina měla v nohou již sobotní utkání za muže.

Z toho důvodu jsme chtěli do zápasu vstoupit aktivně, co nejrychleji strhnout vítězství na naši stranu, ale dobře hrající soupeř byl proti. Byly vidět šance na obou stranách, při kterých se vyznamenávali oba brankáři. Nakonec padly dvě branky z rohových kopů, kdy se nejdříve prosadil soupeř přímo z rohu a ke konci poločasu si odražený míč ve vápně našel Honza Makovec, 1:1.

Do druhé půle jsme udělali několik změn a naše hra byla mnohem živější, zatlačili jsme soupeře před jeho branku a bylo otázkou času, kdy prolomíme obrannou hráz. Velkou měrou nám k tomu dopomohl i soupeř, kterému docházely síly a často zastavoval útoky nedovoleně. A když se z přímých kopů dvakrát prosadil Kuba Kodýdek, bylo o zápase rozhodnuto. V samém závěru utkání se prosadili střídající hráči, Mates Holeček a Jindra Janeček.

Výsledek utkání je za průběh prvního poločasu pro hosty krutý, ale v druhém dějství jsme si jednoznačně zasloužili vítězství.

Miloš Boř

---

29. 3. 2024, pátek, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SKP Rapid Plzeň, hř.Hrádek
2:3 (2:1)
Šabek, Kodýdek

20. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavelec Ondřej/Kolář Filip/, Pavlíček Martin /Heberlein Karel/, Kodýdek Jakub, Pivnička Jakub, Hanula David, Pančenko Tomáš, Karásek Jan [K], Šabek Ondřej, Jiřina Martin /Janeček Jindřich/, Fremund Šimon

Za krásného fotbalového počasí jsme v Hrádku přivítali pátý tým tabulky, Rapid Plzeň, a odehráli vyrovnaný zápas se smolným koncem.

Prvních patnáct minut bylo v režii soupeře, který měl více ze hry. Nejvíce nás převyšoval tvrdou hrou, většinou za hranicí pravidel. Bohužel nezkušený a nepřesný rozhodčí hru pouštěl. Měl jsem obavy o zdraví hráčů. Převahu vyjádřili hráči soupeře gólově v osmnácté minutě.

Hned v následující minutách jsme začali držet míč na zemi na našich kopačkách. Nenakopávali jsme dlouhé míče a začali jsme být lepším týmem na hřišti. Po několika standardních situacích vstřelil z rohového kopu hlavou gól Odřej Šabek. Zanedlouho z přímého kopu vstřelil branku Jakub Kodýdek, a poločas skončil 2 : 1 pro nás.

Po přestávce jsme zbytečně nakopávali dlouhé míče a více než důrazný soupeř byl lepší v druhé polovině zápasu. Rozhodujícím momentem byla neproměněná 100% šance na 3 : 1 pro nás, bohužel jsme hned z protiútoku dostali branku a bylo vyrovnáno! Další průběh moc fotbalové krásy nenabízel. Odehrávali se samé souboje, fauly, dlouhé nákopy. V 78. minutě jsme dostali branku, na kterou jsme už nedokázali zareagovat a poprvé letos prohráli. Zápasu by slušela remíza! Jsem rád, že všichni dohráli bez zranění!!!

Miroslav Lávička

---

24. 3. 2024, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Vodní stavby Plzeň
8:1 (3:0)
Heberlein, Mlnařík 3x, Šabek 3x, Pavlíček

19. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka Filip /brankář/, Ondřej Pavelec, Kodýdek, Hanula David, Bubela Štěpán, Pavlíček Martin /Holeček Matyáš/, Pančenko Tomáš, Šabek Ondřej, Mlnařík Marek[K], Karásek Jan, Heberlein Karel /Janeček Jindřich/

Po prvních dvou kolech se špičkou tabulky jsme za mrazivého a větrného počasí odehráli utkání s posledním týmem tabulky. Po domácím zápase s Domažlicemi jsme nastoupili s pěti změnami, na hře to nebylo vůbec poznat. Mladší hráči výborně zahráli. Musíme si přiznat, že soupeř byl velmi slabý.

Do zápasu jsme konečně nastupovali v roli favorita, což jsme potvrzovali po celé utkání. Už ve třetí minutě vstřelil branku Karel Heberlein. Hra se odehrávala na polovině domácích, měli jsme neustále gólové šance. Soupeř neproměnil v 50. minutě penaltu, kterou chytil náš brankář Filip Čonka. Bohužel z následného rohového kopu za velkého větru skončil míč v naší brance. Naší největší rezervou bylo neproměňování gólových příležitostí. Výsledek je pro domácí ještě hodně přijatelný, po téměř dalších deseti 100% šancích našich hráčů, z nichž jich měl nejvíce Jan Karásek.

Miroslav Lávička

---

17. 3. 2024, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Jiskra Domažlice
2:1 (0:0)
Mlnařík, Šabek

18. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Makovec Jan, Kodýdek Jakub, Jiřina Martin, Pavlíček Martin, Pivnička Jakub, Šabek Ondřej, Mlnařík Marek [K], Karásek Jan, Karel Balog

Střídali: Jindřich Janeček, Štěpán Bubela,

Minulý týden jsme si po dobrém výkonu s druhým týmem tabulky, Košutkou, odvezli z Plzně bod za remízu 2 : 2. V prvním domácím zápase jarní části sezóny za slunečného počasí jsme navázali na výkon z Plzně a odehráli vyrovnaný zápas s prvním týmem tabulky z Domažlic. Před zápasem v Horažďovicích Domažlice dosud neztratily ani bod, a skóre 78 : 6 budilo respekt.

Na zápas jsme se konečně sešli v nejlepší sestavě v probíhající sezóně. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, my jsme neměli žádnou brankovou příležitost. Jen několik střel a centrů, které neprověřily brankáře hostů. Domažlice měly dvě velké šance po chybách naší obrany, které neproměnily. Nutno dodat, že jsme se poučili ze zápasu z Domažlic, kde jsme dostali tři branky z rohových kopů, a odbránili je na výbornou.

Po přestávce jsme byli téměř celý poločas lepším týmem na hřišti, vyhrávali jsme osobní souboje, obrana hosty nepouštěla do žádné šance, měli jsme převahu. První branku vstřelil v 60. minutě Marek Mlnařík z přímého kopu, za tři minuty se po centru prosadil hlavou Ondřej Šabek, a vedli jsme 2 : 0. Hráči Domažlic byli zaskočeni a škoda jen, že Šimon Fremund neproměnil dvě superšance a Odřej Šabek trefil hráče hostů na brankové čáře, když byl brankář hostů překonaný. V 83. minutě jsme přece jen dostali branku po centru ze strany, kdy byl u míče nejdříve hráč hostů a z blízka šanci proměnil. Pak jsme se začali bát o vítězství a Domažlice měli posledních sedm minut výraznou převahu. Náš brankář nás podržel, když v závěru chytil velkou šanci.

Neproměněné šance nás nakonec nemrzely. Nejlepší náš výkon v sezóně, víc jsme v utkání bojovali, a zasloužili si vyhrát. Týmový výkon! Kluci děkuji!

Miroslav Lávička

---

10. 3. 2024, neděle, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Košutka Plzeň ( UMT Bolevec )
2:2 (2:2)
Vacík, Šabek

17. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Ondřej Pavelec /65‘ Jindřich Janeček/, Pivnička Jakub, Jiřina Martin, Makovec Jan, Přibyl Ondřej, Mlnařík Marek, Ondřej Šabek, Jan Vacík /74‘ Bubela Štěpán/, Karásek Jan, Balog Karel /46‘ Kolář Filip/

Na umělé trávě na Bolevci jsme za slunečného počasí odehráli vyrovnaný zápas s druhým týmem tabulky, s Košutkou Plzeň. Prvních deset minut bylo v naší režii, drželi jsme míč na kopačkách a měli jsme více ze hry. Převahu jsme vyjádřili gólově již v osmé minutě, kdy Jan Vacík centroval, a míč zapadl do branky za záda brankáře Košutky.

Hned v následujících momentech nás Košutka začala přehrávat a následovalo několik šancí, které náš brankář chytil. Zanedlouho jsme inkasovali dvakrát během tří minut, v 21. a 24. minutě. Poté jsme otupili tlak a soupeř už neměl vyložené šance. Ve 34. minutě vyrovnal Ondřej Šabek, když po špatné rozehrávce obrany Košutky sám vybojoval míč a po samostatném nájezdu překonal brankáře domácích.

Druhý poločas byl vyrovnaný, náš tým i soupeř měli několik náznaků šancí. Gólové šance nebyly k vidění. V závěru jsme měli několik nebezpečných rohů, ale branku už jsme nedokázali vstřelit. Nejlepšími hráči byli tradičně hráči hrající za muže. Dobrý bod!!!

Miroslav Lávička

---

12. 11. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Chlumčany / Dobřany
2:1 (1:0)
Šabek 2x

13. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Makovec Jan, Pavelec Ondřej /Sládek Jakub/, Kodýdek Jakub [K], Pivnička Jakub, Jiřina Martin /Janeček Jindřich/, Pančenko Tomáš, Karásek Jan, Mlnařík Marek /Kolář Filip/, Ondřej Šabek, Fremund Šimon /Balog Karel/

Celý měsíc čekali diváci i hráči na domácí mistrovský zápas dorostu v Horažďovicích. Využili jsme domácího prostředí a po dobrém výkonu v téměř ideální sestavě, jsme vyhráli gólem v poslední minutě! Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali.

Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale pokračovali jsme v neproměňování šancí. Nejvíc šancí měl Šimon Fremund, který opětovně neproměnil dvě slibné akce, kdy běžel sám na brankáře hostů. Šanci měl i Ondřej Šabek. Pak dvakrát krásně vystřelil Marek Mlnařík, ale brankář Chlumčan obě střely zneškodnil. Gólu jsme se dočkali ve 41. minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval Marek Mlnařík a po dorážce vstřelil branku Ondřej Šabek.

Po přestávce se hra většinou odehrávala uprostřed hřiště bez větších šancí. Hosté zvýšili úsilí, chtěli vyrovnat, ale velmi dobře hrající Jakub Pivnička jim výborně odebíral míče. V 65. minutě jsme dostali branku po rohovém kopu. Kluci chtěli vyhrát, makali, bojovali, měli jsme několik náznaků šancí a přímých kopů. V závěru jsme vystřídali, všichni střídající hráči ukázali fotbalovost a zvýšili náš tlak. V 90. minutě utekl z pravé strany Filip Kolář a poslední hráč soupeře ho fauloval těsně před pokutovým územím. Míč si postavil Ondřej Šabek a střelou do horního rohu branky dal vítěznou branku.

Miroslav Lávička

---

4. 11. 2023, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SSC Bolevec
4:1 (2:1)
Přibyl, Makovec, Pavlíček, Pavelec

12. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavelec Ondřej, Makovec Jan, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub [K], Pivnička Jakub, Hanula David, Pančenko Tomáš, Karásek Jan, Přibyl Ondřej, Kolář Filip,

Do Plzně na Bolevec jsme odjeli v jedenácti hráčích, kteří utkání na umělé trávě zvládli a zaslouženě vyhráli. Je nutné zmínit, že soupeř byl věkově mladší dorostenci, až na pár výjimek. Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale pokračovali jsme v neproměňování šancí ze hry. Standardní situace, zejména z rohových kopů, jsme byli nebezpeční a dali jsme obě branky. První naši branku vstřelil Ondřej Přibyl, po několika odrazech, nekompromisně tvrdou střelou pod břevno. Soupeř měl v prvním poločase dvě brankové příležitosti po chybách v obraně, na kterých se podílel odlišný odskok míče na umělé trávě. Z jedné šance vstřelil Bolevec branku, druhou vychytal náš brankář. Druhý gól vstřelil z rohového kopu, téměř identicky jako v při prvním našem gólu, Jan Makovec.

Po přestávce jsme výborně vstoupili do druhého poločasu, kdy Martin Pavlíček utekl obraně hostů a vstřelil gól na 3 : 1. Po této brance už jsme dominovali na hřišti, ale neproměňovali šance! V 85. minutě vstřelil branku Ondřej Pavelec, střelou k tyči z cca deseti metrů od branky, po přihrávce od Filipa Koláře. Celé utkání jsme byli lepším týmem. Nejlepší hráči utkání byli Jakub Pivnička a Filip Kolář.

Miroslav Lávička

---

29. 10. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Smíchov Plzeň
3:3 (3:2)
Jiřina 3x

11. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavlíček Martin Jakub Sládek/, Kodýdek Jakub [K], Jan Makovec, Ondřej Pavelec, Hanula David, Přibyl Ondřej /Martin Mužík/, Šimon Fremund /Kolář Filip/, Jiřina Martin, Jan Karásek, Tomáš Pančenko

Za pěkného fotbalového počasí jsme zajížděli do Plzně, kde bylo velmi měkké a bahnité hřiště. První poločas začal pro nás výborně, v páté minutě vystřelil Martin Jiřina z dvaceti metrů k tyči, a vedli jsme 1 : 0. V osmé minutě vstřelil Martin Jiřina druhý gól, tentokrát hlavou po standardní situaci. Třetí gól a hattrick vstřelil v 10. minutě po úniku Šimona Fremunda z pravé strany, kdy po jeho centru po zemi vstřelil branku na 3 : 0! Lepší začátek zápasu jsme si nemohli přát. Pak jsme měli ještě dvě obrovské šance. Martin Pavlíček dvakrát běžel sám na brankáře, ani jednou ho neprostřelil.

V 17. minutě byla naše obrana nedůrazná a hráč Smíchova prošel přes čtyři naše hráče a byl faulován v pokutovém území. Nařízenou penaltu sám proměnil Jiří Louda. Tento hráč byl jednoznačně nejlepším hráčem celého utkání, pokaždé vzal míč a přešel přes tři naše hráče. Díky Janu Karáskovi, který se musel celý druhý poločas věnovat jeho bránění, nebyl už ve druhém poločasu tak nebezpečný. Od této doby už jsme postupem času byli vyrovnaným, až horším týmem na hřišti. Ve 29. minutě nám soupeř vstřelil branku po centru na zadní tyč.

Druhý poločas probíhal podobně, domácí měli mírnou převahu, šancí už bylo pomálu. V 61. minutě jsme dostali branku z centru ze strany, kdy jsme nechali hlavičkovat samotného hráče domácích. Po vyrovnávací brance jsme se snažili vyhrát, ale neměli jsme téměř žádnou šanci. Domácí také neměli. V závěru vystřelil z dálky Tomáš Pančenko, jeho střela jen těsně minula horní roh branky. Závěrem stačí jen potvrdit, zasloužená remíza!

Miroslav Lávička

---

22. 10. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - FK Žákava, hřiště Hrádek
2:3 (0:2)
Pavlíček, Pivnička

9. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund J., Makovec, Pivnička, Pavelec, Kodýdek, Hanula, Balog, Pavlíček, Kolář, Karásek, Šabek

Střídali: Fabián, Mužík, Janeček, Sládek, Čonka, Červeňák, Holeček

Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Hned v úvodu jsme špatně pokryli centr z levé strany a soupeř pohodlně hlavou otevřel skóre. A když o pár minut později se situace opakovala, bylo načase začít hrát. Hra se vyrovnala, ale branku soupeře jsme přímo neohrozili.

Bez střelby se nedá gól, a to jsme chtěli změnit v druhém poločase. Hned první střela ze střední vzdálenosti se ujala, autorem byl Martin Pavlíček. Ani ne za minutu předvedl Kuba Pivnička fotbalovou lahůdku, kdy na půli hřiště vybojoval míč a jeho dalekonosný projektil zaplul za záda bezmocného brankáře. Tyto dva rychlé góly nás nabudili, byli jsme více aktivnější než domácí, ale žádná z našich šancí již v brance neskončila. Bohužel, soupeř z ojedinělé šance, za přispění špatné komunikace v zadních řadách rozhodl o osudu utkání ve svůj prospěch.

O nastávajícím víkendu nás čeká dohrávka 5. kola. V neděli se utkáme na hřišti v Hrádku s týmem ze Žákavé.

Miloš Boř

---

14. 10. 2023, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Rapid / Prazdroj Plzeň
2:3 (0:2)
Pavlíček, Pivnička

9. kolo krajský přebor

---

8. 10. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Vodní stavby Plzeň
4:1 (1:0)
Mlnařík, Pavlíček, vlastní 2x

8. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Makovec Jan /Ondřej Pavelec/, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub [K], Pivnička Jakub Fabián Martin/, Hanula David, Karásek Jan, Přibyl Ondřej, Mlnařík Marek, Jiřina Martin /Kolář Filip/, Fremund Šimon /Balog Karel/

Do domácího zápasu jsme konečně nastupovali v plném složení v roli favorita, což jsme potvrzovali po celé utkání. Soupeř proměnil svou jedinou šanci na gól, další šance neměl. Naší největší rezervou je proměňování gólových příležitostí.

Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale pokračovali jsme v neproměňování šancí z předcházejících zápasů. Ve 24. minutě Marek Mlnařík vstřelil, po přetaženém centru Šimona Fremunda, gól hlavou. Od tohoto momentu jsme měli výrazný tlak a jednu šanci za druhou. Několik gólových šancí měl Jan Karásek.

Po přestávce jsme výborně vstoupili do druhého poločasu, kdy jsme během prvních patnácti minut rozhodli utkání v náš prospěch. Martin Pavlíček v padesáté minutě, po přihrávce Martina Jiřiny, vstřelil branku. Pak Jan Karásek v 54. minutě, při rohovém kopu vyskočil nejvýše, a bylo to 3 : 0.

Ve druhé polovině zápasu jsme soupeře zatlačili, a měli ještě více šancí než v prvním poločase. V 74. minutě proběhl Martin Pavlíček mezi třemi obránci hostů a tečovanou střelou k tyči dal na 4 : 0. V závěru, po dlouhém pasu a samostatném úniku, vstřelili jedinou branku hosté. Výsledek je pro hosty hodně přijatelný, po téměř dvaceti šancích našich hráčů, z nichž jich měl nejvíce Jan Karásek.

Miroslav Lávička

---

1. 10. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Jiskra Domažlice
0:4 (0:3)

7. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Makovec Jan, Kodýdek Jakub [K], Fabián Martin, David Hanula, Pivnička Jakub, Tomáš Pančenko, Mlnařík Marek, Karásek Jan, Ondřej Přibyl, Karel Balog

Střídali: Martin Mužík, Ondřej Pavelec, Jindřich Janeček

Na zápas do Domažlic k vedoucímu týmu tabulky jsme odjížděli bez tří hráčů základní sestavy z Hrádku a dvou našich hráčů. Zápas pro nás nezačal dobře, z prvních dvou rohových kopů jsme dostali dva góly do 24. minuty. Ve 26. minutě, po chybě stopera, jsme prohrávali již 3 : 0 a vypadalo to na debakl! Domácí byli velmi důrazní, hlavně při standardních situacích, kdy měli i výškovou převahu. Postupem času jsme začali více držet míč a občas jsme vystřelili, ale žádnou gólovou šanci jsme si za celé utkání nevytvořili!

Domácí byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Ve druhém poločase jsme dostali pouze jeden gól, což bylo hlavně zásluhou našeho brankáře a zlepšenou hrou našeho týmu.

Miroslav Lávička

---

28. 9. 2023, čtvrtek, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ START Luby, hřiště Hrádek
6:1 (2:1)
Pivnička, Mlnařík, Karásek 2x, Šabek 2x

15. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Makovec Jan, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub [K], Pivnička Jakub, Hanula David, Pančenko Tomáš, Karásek Jan /Přibyl Ondřej/, Mlnařík Marek, Ondřej Šabek, /Kolář Filip/, Fremund Šimon /Balog Karel/

Druhý domácí mistrovský zápas jsme odehráli v Hrádku. Využili jsme domácího prostředí, a po dobrém výkonu a téměř v ideální sestavě, jsme konečně začali proměňovat šance a vyhráli! Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali. Na gólové šance bychom vyhráli cca 15 : 2. Soupeř proměnil jeden rychlý protiútok. Celé utkání jsme byli lepším týmem.

Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale pokračovali jsme v neproměňování šancí. Ve 20. minutě jsme ztratili míč na polovině hřiště a soupeř nám vstřelil z brejku první branku. Od tohoto momentu jsme měli výrazný tlak a jednu šanci za druhou. Největší šance měl Jan Karásek a Šimon Fremund, Ondřej Šabek. Do konce poločasu vstřelil branku stoper Jakub Pivnička, kdy střelou ze střední vzdálenosti k tyči překonal velmi dobře chytajícího brankáře hostů. V závěru poločasu po standardní situaci ze strany hřiště vstřelil gól hlavou Marek Mlnařík.

Po přestávce jsme výborně vstoupili do druhého poločasu, kdy během prvních pěti minut, po identických akcích, kdy Šimon Fremund utekl obraně hostů, přihrál po zemi na malé vápno a Jan Karásek vstřelil dva góly. Ve druhé polovině zápasu jsme soupeře zatlačili a měli ještě více šancí než v prvním poločase. Další dva góly vstřelil Ondřej Šabek, který byl i nejlepším hráčem na hřišti. Další šance skončili na tyči po střele Martina Pavlíčka a hlavičce Marka Mlnaříka. Náš nejlepší výkon, kluci děkuji!!!

Miroslav Lávička

---

24. 9. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Košutka Plzeň
2:3 (1:2)
Přibyl, Pančenko

6. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub [K] /Jakub Sládek/, Pivnička Jakub, Hanula David, Pančenko Tomáš, Karásek Jan /Balog Karel/, Přibyl Ondřej /Kolář Filip/, Mlnařík Marek, Fremund Šimon

V Horažďovicích jsme za krásného fotbalového počasí přivítali první tým tabulky z Košutky, a odehráli vyrovnaný zápas se smolným koncem.

Prvních patnáct minut bylo v naší režii, soupeře jsme zatlačili a měli jsme více ze hry. Převahu jsme vyjádřili gólově v patnácté minutě, kdy Marek Mlnařík nahrál na malé vápno Odrovi Přibylovi, a ten střelou na vzdálenější tyč skóroval. Hned v následující minutě, po hrubé chybě obrany, náš brankář chytil dvě šance, ale po vyraženém míči jsme opět přihráli soupeři do ideálního prostoru před brankou, a ten vyrovnal. Celý první poločas byl vyrovnaný, náš tým i soupeř měli několik náznaků šancí. Ve 41. minutě, po standardní situaci ze strany hřiště, propadl míč za obranu, kde jsme nedohráli situaci, a po další velké individuální chybě a špatné komunikaci mezi hráči jsme dostali jednoduchý gól.

Celý druhý poločas jsme se snažili vyrovnat, což se nám povedlo po standardní situaci, kdy se nejlépe zorientoval Tomáš Pančenko a odražený míč dorazil do branky. V závěru jsme po rychlém protiútoku dostali branku a už jsme na ni nedokázali odpovědět. Zápasu by slušela remíza!!!

Miroslav Lávička

---

10. 9. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ START Luby
1:1 (0:1)
Přibyl

4. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund J., Mlnařík, Pivnička, Pavlíček (66.Fabián), Pavelec, Fremund Š. (66. Kolář F.), Jiřina (46.Kodýdek), Karásek (66.Sládek), Pančenko, Šabek (66.Balog), Přibyl

Po třech prohrách v řadě, bylo naší povinností přivézt body z venkovního hřiště.

Od prvních minut utkání jsme šli za tímto cílem, ale tato povinnost nám spíše svazovala nohy, než by byla hracím motorem. K naší škodě jsme většinu útoků řešili individuálně, a tak spousta ofenzivních výpadů končila již v zárodku, a soupeři jsme ulehčovali jejich obrannou hru. Dlouhými odkopy kamkoliv, většinou ukončovali naše útočné snažení. Bohužel, v závěru poločasu, při jednom takovém odkopu, našli svého útočníka, který z poloviny hřiště postupoval sám na branku. Při snaze o zakončení byl lehce přistrčen dobíhajícím stoperem a píšťalka rozhodčího nezůstala němá. Soupeř se ze značky PK nemýlil, a do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme po klucích chtěli zrychlit hru přihrávkami, hrát v pohybu a být trpěliví. V této fázi hry soupeř ke své defenzivní činnosti přidal i zdržovací taktiku, a byl zázrak, když se hrálo v kuse víc jak 30 vteřin. Po hodině hry jsme na plac vypustili „mladé pušky“ a na hře to bylo znát. Při standartní situaci si odražený míč ve vápně našel Ondřej Přibyl a k naší radosti rozvlnil domácí síť. Do konce utkání se obraz hry moc neměnil. Vše podstatné se odehrávalo na naší útočné polovině, ale bohužel jsme již nedokázali domácí obranu překonat.

Miloš Boř

---

3. 9. 2023, neděle, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Slavia Vejprnice
1:4 (1:2)
Jiřina

3. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub [K], Pivnička Jakub, Hanula David, Ondřej Šabek /Jindřich Janeček/, Přibyl Ondřej, Kolář Filip, Jiřina Martin, Marek Mlnařík /Martin Fabián/, Ondřej Pavelec

Po středečním zápase doma s Vejprnicemi jsme zajížděli k odvetě do Vejprnic. Bohužel jsme nezopakovali dobrý výkon ze středy. Herně byl zápas vyrovnaný v prvním poločase, ve druhém jsme byli horší.

První poločas začal pro nás výborně, v 17. minutě, po úniku Filipa Koláře z pravé strany a jeho centru po zemi, Martin Jiřina vstřelil branku a vedli jsme 1:0. Naše obrana byla nedůrazná a nadělala mnoho chyb, měli jsme štěstí až do 30. minuty, kdy soupeř vyrovnal po rohovém kopu. Netrvalo dlouho a ve 41. minutě jsme dostali další gól. Během první poloviny jsme měli i my gólové příležitosti. Odřej Šabek běžel sám na brankáře, přestřelil. Pak jsme měli několik zajímavých střel, bez efektu. Velmi dobře hrál Filip Kolář na pravé záloze. Druhý poločas nám docházely síly, po třetím gólu Vejprnic a vystřídání hráčů, kteří hráli zápas za muže, bylo rozhodnuto. V 79. minutě vstřelil soupeř branku na 4 : 1 a uzavřel skóre.

Miroslav Lávička

---

30. 8. 2023, středa, 15:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice, hřiště Hrádek
0:2 (0:2)

14. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Pavlíček Martin, Kodýdek Jakub [K], Pivnička Jakub, Hanula David, Pančenko Tomáš, Karásek Jan, Ondřej Šabek, Přibyl Ondřej /Kolář Filip/, Jiřina Martin, Fremund Šimon

Druhý domácí mistrovský zápas jsme odehráli v Hrádku, bohužel jsme nevyužili domácího prostředí a po dobrém výkonu a téměř ideální sestavě, jsme prohráli. Soupeř byl po fotbalové stránce velmi kvalitní. Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali. Na gólové šance bychom vyhráli cca 20 : 5, plus neproměněná penalta Jakubem Kodýdkem, ale na šance se nehraje. Soupeř proměnil dva rychlé protiútoky.

Prvních deset minut bylo vyrovnaných, v 18. minutě nám soupeř vstřelil z brejku první branku. Od tohoto momentu jsme měli výrazný tlak a jednu šanci za druhou. Největší šance měli Šimon Fremund, Odřej Přibyl, Ondřej Šabek, Jan Karásek, ale i další. Do konce poločasu jsme opět z brejku inkasovali.

Ve druhé polovině zápasu jsme soupeře zatlačili a měli ještě více šancí než v prvním poločase. V 65. minutě, po faulu na Ondřeje Šabka, kopal Jakub Kodýdek penaltu a přestřelil. Pak nastřelil Ondra Šabek tyč, a Šimon Fremund při samostatném nájezdu trefil brankáře do obličeje. Do konce zápasu kluci makali, chtěli vstřelit branku, ale nepovedlo se. Nejlepším hráčem na hřišti byl suverénně Ondřej Šabek. Trenér hostů sportovně uznal, že prohrál lepší tým. V neděli zajíždíme k odvetě do Vejprnic, snad budeme produktivnější a oplatíme jim porážku.

Miroslav Lávička

---

26. 8. 2023, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Chlumčany / Dobřany
0:9 (0:6)

2. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka Filip /brankář/, Kodýdek Jakub [K], Ondřej Pavelec, Jakub Sládek, Ondřej Šabek, David Hanula, Martin Pavlíček, Filip Kolář, Tomáš Pančenko, Ondřej Přibyl, Karel Balog

Střídali: Kristián Červeňák, Martin Fabián, Martin Mužík, Martin Kolář, Matyáš Holeček

Na zápas do Chlumčan jsme odjížděli téměř s mladším dorostem, když jsme napočítali devět absencí hráčů. Většinou chyběli z důvodu zranění, z menší části byli na dovolené. Bohužel, zranění našich hráčů jsou dlouhodobějšího rázu.

Zápas pro nás začal špatně, z prvních šancí jsme dostali tři góly do třinácté minuty. Domácí byli velmi důrazní a produktivní. Postupem času jen navyšovali skóre. Po celý zápas byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Bohužel jsme neproměnili žádnou z šesti gólových šancí, abychom alespoň zkorigovali skóre.

 

Miroslav Lávička

---

19. 8. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SSC Bolevec
6:3 (5:1)
Přibyl 2x, Mlnařík, Pavlíček 2x, Fremund

1. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka, Pavlíček, Pivnička, Kodýdek (46. Fabián), Hanula (64. Sládek), Fremund (46. Kolář), Mlnařík (24.Karásek), Pančenko, Pavelec, Šabek (46. Balog), Přibyl

Vstup do nové sezóny se nám výsledkově povedl na jedničku. Herně jsme v první půli dominovali, což se projevilo na ukazateli skóre. Po vstřelení páté branky jsme zbytečně polevili v koncentraci a toho využil soupeř v samém závěru poločasu ke vstřelení branky.

Do druhé půle jsme udělali několik hráčských změn, abychom pošetřili síly klíčových hráčů. Hra se vyrovnala, šance byly na obou stranách hřiště. Nakonec se soupeři podařilo rozvlnit síť 2x a nám pouze jednou.

Soupeř se prezentoval sympatickým výkonem, s řadou výborných individualit. To samé bylo k vidění i na naší straně, a navíc jsme přidali trošku větší herní vyspělost, což se nakonec ukázalo v konečném výsledku rozhodující.

Miloš Boř


 

---

10. 6. 2023, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
0:7 (0:1)

 20. kolo krajský přebor

Sestava: Filip Čonka /brankář/, Jan Makovec, Jakub Kodýdek, Martin Jiřina, Štěpán Urban, Jan Karásek, Šimon Fremund, Jiří Chroust, Sebastián Ryba, Tomáš Pančenko, Martin Pavlíček

Střídali: Ondřej Přibyl, Karel Balog, Martin Fabián

V sobotu 10. 6. 2023 jsme zajížděli v rámci 20. kola krajského přeboru staršího dorostu k poslednímu zápasu na SŠ Plzeň. Dorazili jsme bohužel v oslabené sestavě, která byla dána jak nedělním zápasem našeho týmu mužů, tak kumulující se únavou ke konci sezóny. Do 20. minuty jsme se snažili soupeři vzdorovat, pak jsme dostali smolný vlastní gól a od té doby nás SŠ přehrávala. Ne nadarmo je vítězem soutěže. My jsme obsadili třetí místo.

Jitka Šedivá


 


 

---

4. 6. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
5:2 (2:1)
Marc, Ryba, Jiřina, Urban, Šabek

19. kolo krajský přebor

Sestava: Filip Čonka /brankář/, Petr Klečka, Jan Makovec, Jan Karásek, Martin Jiřina, Adam Němec, František Marc, Urban Štěpán /Ondřej Šabek/, Aleš Rojt /Marek Mlnařík/, Šimon Fremund /Jiří Chroust/, Sebastián Ryba/K/

V posledním domácím zápase v Hrádku jsme byli po celé utkání lepším týmem. Hráli jsme o třetí místo a zvládli jsme to!

Zápas začal naším tlakem a už ve třetí minutě František Marc proměnil pokutový kop po faulu na Sebastiána Rybu. Přehrávali jsme Luby ve všech směrech, měli jsme několik gólových šancí, které jsme neproměnili. Naší nesoustředěností z jediné šance Lub v prvním poločase jsme inkasovali. Po obdrženém gólu jsme Luby začali zase přehrávat a vstřelili gól po individuálním průniku Sebastiána Ryby.

Hned v úvodu druhého poločasu si naběhl z postu stopera Martin Jiřina před vápno a krásnou střelou z dálky trefil horní roh branky a vedli jsme 3:1! Tento gól nás až moc uspokojil, hráli jsme jen dopředu. Všichni si chtěli dát gól, soupeř běžel třikrát samostatně na Filipa Čonku, ten všechno chytil. V 79. minutě, po nedorozumění Honzy Makovce s brankářem, se kopal po faulu pokutový kop, a hosté proměnili. Po obdrženém gólu jsme hned po minutě vstřelili gól po individuálním průniku Štěpána Urbana. V závěru vstřelil branku na 5 : 2 Onděj Šabek, který byl sotva 5 minut na hřišti. Dobrý výkon, kluci děkuji!!! Po vyhraném zápase máme jistotu třetího místa v krajském přeboru.

Miroslav Lávička

---

21. 5. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Košutka Plzeň
2:8 (0:3)
Šabek, Fremund

17. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Jan Makovec, Kodýdek Jakub, Lojík Martin, Adam Němec, Urban Štěpán /, Martin Jiřina/, Karásek Jan, Šimon Fremund, Aleš Rojt, Ondřej Šabek, František Marc

Za krásného slunečného počasí jsme předvedli nejhorší výkon za celou letošní sezónu! Měli jsme špatný pohyb, nevycházela nám kombinace a dělali jsme velké chyby. Většina hráčů měla z minulého dne zápas v nohách, postupem času to bylo vidět výrazněji. Soupeř hraje o první místo, ale v předešlém utkání s Košutkou 16.4. jsme odehráli vyrovnané utkání. Příští týden máme volný víkend a pak odehrajeme poslední domácí zápas s Luby. Pokud vyhrajeme, měli bychom se umístit na třetím místě.

Miroslav Lávička

---

13. 5. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice
1:4 (1:1)
Ryba

16. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka/Jan Makovec/, Kodýdek Jakub, Martin Jiřina /Jiří Chroust/, Martin Lojík, Adam Němec, Urban Štěpán [K]Ondřej Šabek, Karásek Jan, Šimon Fremund, Jan Reindl

První poločas začal velkým tlakem našeho týmu, ve 4. minutě přehodil brankáře hostů po samostatném úniku. V deváté minutě bylo vyrovnáno, po rychlém protiútoku se objevil sám před naším brankářem hráč hostů a vstřelil branku. Měli jsme v této fázi zápasu více ze hry i další šance. Tyčku nestřelil Sebastián Ryba, bohužel jsme neproměnili žádnou z dalších šancí. Postupem času soupeř hru vyrovnal a druhý poločas byl lepší.

Druhý poločas začal velkou šancí našeho útočníka Sebastiána Ryby, kdy přehodil brankáře hostů, ale netrefil branku. Další šanci měl Martin Jiřina, který zachytil rozehrávku brankáře hostů, prázdnou bránu ze 30 metrů ale netrefil. Po těchto našich šancích už byly Vejprnice lepším týmem a nepustily nás do žádné šance. V 69. a v 78. minutě vstřelili hosté góly po standardních situacích po chybách našeho brankáře. Poslední gól jsme dostali po chybě, když po odkopu našeho obránce pohodlně vstřelil gól útočník hostů.

Miroslav Lávička

---

7. 5. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
1:3 (1:1)
Šabek

15. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Klečka Petr, Kodýdek Jakub, Lojík Martin, Makovec Jan, Urban Štěpán [K], Karásek Jan, Fremund Šimon, Sebastián Ryba, Pančenko Tomáš, Šabek Ondřej

První domácí mistrovský zápas na jaře jsme odehráli v Hrádku a předvedli jsme dobrý týmový výkon. Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali. Soupeř byl po fotbalové stránce velmi kvalitní. My jsme se mu vyrovnali bojovností a týmovým výkonem. Bohužel jsme dostali v druhé půli dva slepené góly, které rozhodly o vítězství soupeře.

Zápas začal v dobrém tempu. První poločas byl vyrovnaný, ve 21. minutě jsme vstřelili první gól z rohového kopu. Střílený roh po mnoha odrazech svým důrazem doklepl míč do branky Ondřej Šabek. Soupeř i my jsme měli několik dobrých útoků a standardních situací. Na konci prvního poločasu jsme dostali gól po rohu.

Druhý poločas jsme začali špatně, obdrželi jsme dva góly, a to po dvou nedůrazných odkopech. Inkasovali jsme ve 47. minutě a po samostatném úniku v 51. minutě. Snažili jsme se, bojovali, ale bohužel, další gól už se nám nepovedlo vstřelit. Mrzí mě absence několika hráčů, kteří by měli hrát, ale nepřišli. Buď bez omluvy, nebo jen napíšou v noci před zápasem!

Miroslav Lávička


 

---

30. 4. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
4:2 (2:1)
Urban, Lojík, Ryba, Šabek

14. kolo krajský přebor

Sestava: Jan Karásek /brankář/, Jan Makovec, Kodýdek Jakub, Martin Jiřina /Martin Pavlíček/, Martin Lojík, Urban Štěpán [K], Ondřej Šabek, Marek Mlnařík, Aleš Rojt, Jiří Chroust, Sebastián Ryba


Do Lub jsme přijeli v oslabené sestavě, chybělo pět hráčů základní sestavy. Pozitivní je, že i přes absence jsme byli celé utkání lepším týmem. Zápas začal naší nesoustředěností, a hned v úvodu jsme inkasovali. Po obdrženém gólu jsme Luby začali přehrávat a vstřelili dva góly po individuálních průnicích. V desáté minutě proběhl Štěpán Urban středem vápna přes tři hráče a vstřelil k tyči svůj první gól po návratu k fotbalu. Za chvíli z postu levého obránce prošel přes tři protihráče Martin Lojík, a jeho typickou ,,pumelicí“ napálil míč pod břevno! Od této branky jsme pokračovali náporem a neproměňováním mnoha šancí, které měl Jirka Chrous, Sebastián Ryba, Aleš Rojt a další. Soupeř neměl žádné šance.

Druhý poločas jsme hned od začátku navázali na první a pokračovali v dobré hře. V 55. minutě Sebastián Ryba vystřelil křížem po zemi a vedli jsme 3:1. Po mnoha neproměněných šancích jsme v závěru zvýšili Ondřejem Šabkem na 4:1. Rezervou našeho týmu je zahrávání standartních situací, přímých kopů apod., kterých jsme měli opravdu hodně. Dobrý výkon, kluci děkuji!!!

Miroslav Lávička

---

16. 4. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Košutka Plzeň (UMT Bolevec)
5:2 (2:0)
Šabek, Krotkovský

12. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka/Jan Makovec/, Martin Jiřina, Martin Lojík /David Hanula/, Adam Němec, Urban Štěpán [K], Marek Lávička Martin Pavlíček/, Šimon Fremund, Karásek Jan /Odřej Šabek, Aleš Rojt /Zdeněk Krotkovský/, Jiří Chroust

První poločas začal velkou převahou domácího týmu a pokračoval téměř do konce prvního poločasu. Nevytvořili jsme si jedinou gólovou šanci. Košutka byla ve všech směrech lepším týmem! Prví gól domácí vstřelili po narážečce ve středu pole, když Jan Karásek správně nezareagoval a hráč domácích samostatný únik proměnil. Druhý gól jsme dostali po chybě stoperů, když při centru měli špatné postavení a útočník hlavičkoval sám před naší brankou.

V poločase jsme vystřídali a nástup do druhé půle se podařil. Zatlačili jsme domácí před jejich branku a hned z prvního rohu jsme vstřelili gól, když Jiřina na přední tyči prodloužil a Ondřej Šabek pohodlně dorazil míč do prázdné brány. Za chvilku už bylo vyrovnáno. Vše proběhlo jak přes kopírák, Lávička zahrával roh, opět na přední tyč a Krotkovský střelou ze vzduchu dal gól. Za pár minut Marek Lávička vystřelil z vápna a trefil horní tyč. Bohužel hned z protiútoku domácí vstřelili gól po špatné rozehrávce naší obrany. Měli jsme ještě dvě šance, které neproměnil Ondřej Šabek. V závěru, při snaze vyrovnat, jsme z rychlých protiútoků dostali dva góly. Přesto, že jsme druhý poločas odehráli s pěti mladšími dorostenci, tak jsme odehráli velice povedených 45 minut.

Miroslav Lávička


 

---

9. 4. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice
4:0 (1:0)
Ryba, Fremund, Kodýdek, Marc

11. kolo krajský přebor 

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka/Jan Makovec/, Kodýdek Jakub, Martin Lojík, Adam Němec, Urban Štěpán, František Marc [K], Marek Lávička, Šimon Fremund /Karásek Jan/, Aleš Rojt, Sebastián Ryba /Jiří Chroust/

První poločas začal velkou převahou našeho týmu a pokračoval téměř do konce zápasu. Byli jsme ve všech směrech lepším týmem! Důležité je zmínit, že na pozici brankáře Vejprnic nastoupil hráč. Teď k zápasu. V 16. minutě po přihrávce mezi stopery běžel Sebastián Ryba sám na brankáře a střelou k tyči proměnil. Břevno po střelách postupně trefil Sebastián Ryba, Marek Lávička, František Marc a tyč orazítkoval cca z metru, ale z úhlu Jakub Kodýdek. Soupeř neměl žádnou šanci, přesto po vyběhnutí našeho brankáře došlo ke zbytečnému dohrání a Jonáš utrpěl tržnou ránu na pravém obočí. Zápas dochytal, nechtěl střídat, i když byl ošetřován cca 10 minut. Další šance měl Marek Lávička, Šimon Fremund, Aleš Rojt, bohužel neproměnili.

V poločase jsme si řekli, že na ně ,,vlítneme“ a povedlo se! V 1. minutě 2. poločasu, po špatném odkopu brankáře domácích ,Šimon Fremund trefil prázdnou branku z cca 40 metrů. Další gól padl po standardce, kterou zahrával Marek Lávička, kdy po centru ze strany umístil Jakub Kodýdek k tyči. Pak následovalo mnoho šancí a střel, které jsme neproměnili. Poslední gól dal František Marc, když prostřelil brankáře tvrdou střelou z dálky mezi nohy.

Miroslav Lávička

---

6. 11. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Košutka Plzeň
2:4 (0:2)
Mlnařík, Š. Fremund

2. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka, Kodýdek Jakub, Pivnička Jakub, Adam Němec, Urban Štěpán, Jan Makovec, Němec Adam, Karásek Jan, Šimon Fremund, Aleš Rojt, Mlnařík Marek

První poločas jsme začali dobrou hrou cca do 15. minuty, pak jsme nakopávali dlouhé míče a soupeř měl do konce prvního poločasu navrch. Potrestal nás dvěma brankami. Během prvního poločasu byl velmi aktivní Šimon Fremund, bohužel ani jediný útok neohrozil brankáře domácích. Za zmínku stojí jen střela Štěpána Urbana. V kabině jsme si řekli, jak budeme hrát a od druhé poloviny jsme byli lepším týmem.

V 55. minutě, po několika standardních situacích, se prosadil Marek Mlnařík. V 62. minutě přihrál mezi stopery hostů ,,českou uličkou“ Marek Lávička a Šimon Fremund běžel sám na brankáře a proměnil! Za minutu jsme se radovali předčasně, když Šimon Fremund vstřelil branku, pomezní z Košutky zvedl praporek a gól neplatil. Vzápětí jsme dostali dvě branky a utkání skončilo 4:2. Utkání jsme odehráli bez střídání, důvodem byla zranění a podezřelé absence některých hráčů, kteří neodehráli během podzimu skoro nic.

Miroslav Lávička

---

30. 10. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice
1:2 (1:2)
Rojt

1. kolo krajského přeboru

Sestava:

Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka, Kodýdek Jakub, Pivnička Jakub, Adam Němec, Urban Štěpán /Jan Makovec/, František Marc [K], Karásek Jan, Šimon Fremund, Aleš Rojt, Mlnařík Marek

První poločas začal velkou chybou našeho brankáře, kdy váhal při vyběhnutí, následně jeho odkop trefil útočníka a ten pohodlně skóroval do prázdné branky. Ve 12. minutě jsme dostali druhý gól, což nás probralo a od této doby jsme byli lepším týmem. V 16. minutě nám daroval gól i domácí brankář, když rozehrával z rohu hřiště před prázdnou branku, kde Aleš Rojt zachytil přihrávku a dával gól do prázdné. Šance měl Jan Karásek, Adam Němec, Aleš Rojt.

Ve druhé polovině jsme zatlačili Vejprnice a měli dost šancí. Sám na brankáře běžel Šimon Fremud, Marek Mlnařík, velkou šanci měli i Rojt, Marc, Němec. Zasloužili jsme si minimálně remízu!

Miroslav Lávička

 

---

22. 10. 2022, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
0:7 (0:4)

10. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Kodýdek Jakub [K], Jakub Pivnička, Němec Adam, Marek Mlnařík, Ondřej Šabek /Kristyán Mlnařík, Makovec Jan /Zdeněk Krotkovský/, Lávička Marek /Martin Pavlíček/, Jiřina Martin

Zápas začal ve velkém tempu, šance se střídaly na obou stranách. Bohužel jsme inkasovali již v 9. minutě. Měli jsme velké šance, kdy se uvolnil Marek Lávička a krásnou střelu do horního rohu mu vyrazil výborným zákrokem brankář. Další šance měl Martin Jiřina, samostatným nájezdem na brankáře a střelou do tyče. Soupeř byl produktivnější a vstřelil další branky do poločasu. Po odstoupení zraněných hráčů v prvním poločasu a celý druhý poločas jsme se bránili. Důvodem bylo i šest našich hráčů, kteří hráli druhý zápas v řadě. Za zmínku stojí jen výborný výkon brankáře Jonáše Fremunda a nesmyslná červená karta Franty Marce.

Miroslav Lávička


 

---

15. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
4:0 (0:0)
Lávička, Rojt 2x, Marc

9. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka, Kodýdek Jakub, Pivnička Jakub, Urban Štěpán, Jan Makovec, František Marc [K], Martin Jiřina, Karásek Jan /Ondřej Šabek/, Aleš Rojt, Lávička Marek

Po vítězném utkání s Vejprnicemi jsme udrželi neporazitelnost na domácím hřišti v Horažďovicích a zaslouženě vyhráli. Luby si mohli odvést větší debakl, kdybychom proměňovali šance již v prvním poločasu. Celé utkání jsme byli lepším týmem.

Zápas začal naším náporem a neproměňováním mnoha šancí. Soupeř měl pouze jeden rychlý protiútok, který zneškodnil brankář Jonáš Fremund. V našich šancích byli v zakončení několikrát Rojt, Karásek, Lávička, Jiřina. Největšími šancemi byly střely mimo a nad prázdné branky Janem Makovcem a Janem Karáskem po dorážkách. Do kabin jsme šli za stavu 0:0, na šance cca 8:1 pro nás!

Druhý poločas jsme byli produktivnější, již v 1‘ vstřelil gól Marek Lávička a Aleš Rojt přidal dva góly. Dále jsme měli jednu šanci za druhou a hráli většinou na polovině soupeře. Na závěr se z 18 metrů trefil k tyči František Marc. Náš nejlepší výkon, kluci děkuji!!!

Miroslav Lávička


 

 

---

1. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Košutka Plzeň
0:4 (0:2)

7. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund, Klečka, Kodýdek, Urban, Němec, Marc, Karásek, Makovec, Mlnařík, Rojt, Lávička

Střídali: Šabek, Krotkovský, Pančenko, Pavlíček, Fabián

V 7. kole Krajského přeboru staršího dorostu jsme přivítali v domácím prostředí v Hrádku mužstvo TJ Košutka Plzeň. V minulém kole jsme získali první výhru a i v tomto jsme chtěli zabodovat. Utkání probíhalo od začátku ve vysokém tempu. Bohužel, TJ Košutka vstřelila první gól již v 11. minutě, kdy brankář nestačil na dorážku hostujícího hráče Manchenka. Hostující tým ještě zvýšil aktivitu a v 32. minutě zvýšil po rychlé akci na 2:0. Pokusy Františka Marce i Marka Mlnaříka po individuálních akcích skončily na dobře organizované obraně soupeře.

Druhý poločas po 3 střídání měl přinést oživení hry. Nejlepší hráč soupeře Manchenko ale hned ve 47. minutě dal gól na 3:0 a zápas byl rozhodnut. Hráči TJ Košutka pak jen kontrolovali zbytek zápasu a v 68. minutě přidali další gól. Po celý zápas byli aktivnější a důraznější. Nejblíže ke vstřelení branky domácích byl střídající Ondřej Šabek, ale ani on neproměnil. Domácí hráči byli málo aktivní, nedůrazní v osobních soubojích a za celý zápas pouze 3x vystřelili na brankáře. Při této aktivitě nelze vyhrát.

Petr Pavelec 

 

---

25. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Slavia Vejprnice
3:1 (0:1)
Rojt, Mlnařík, Marc

6. kolo krajského přeboru

Sestava:

Fremund Jonáš /brankář/, Petr Klečka, Kodýdek Jakub, Pivnička Jakub, Urban Štěpán, František Marc [K], Karásek Jan /Ondřej Šabek/, Chroust Jiří, Aleš Rojt, Lávička Marek, Mlnařík Marek

První domácí mistrovský zápas jsme odehráli v Horažďovicích v neděli 25.9.2022. Využili jsme domácího prostředí k výhře po výborném výkonu a téměř ideální sestavě. Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali. Soupeř byl po fotbalové stránce velmi kvalitní, ale my jsme mu byli rovnocenným soupeřem. Utkání rozhodla nedisciplinovanost soupeře, kdy po napadení protihráče byl vyloučen ve 45. minutě vejprnický Ngujen Karel.

První poločas byl vyrovnaný, hrozili jsme hlavně ze standartních situací a rohových kopů. Střílené rohy Markem Lávičkou a zakončení hlavou Jana Karáska, potom i 100% šance Jirky Chrousta bohužel neskončily gólem. Hosté měli také vyloženou příležitost, kdy hráč hostů postupoval sám na brankáře a vysoko přestřelil. Ve 28. minutě byl pro hosty odpískán pokutový kop za faul Jakuba Pivničky. Proměnil Karel Jan. Důležitý okamžik nastal ve 45. minutě, kdy byl vyloučen vejprnický Ngujen Karel za napadení protihráče.

Ve druhé polovině jsme využívali přesilovku, centry lítaly jeden za druhým do vápna hostů, zatlačili jsme soupeře na jejich polovinu, ze které málo kdy vyběhli. První gól dal z penalty Aleš Rojt po faulu na Marka Mlnaříka. Druhý gól, po jednom z rohů a odraženém míči, vstřelil krásnou střelou o tyč Marek Mlnařík. Třetí gól padl z přímého kopu. František Marc trefil horní roh branky a zápas skončil 3 : 1. Hosté si za celý druhý poločas nevytvořili žádnou šanci. Každá porážka Slávie potěší!

Miroslav Lávička


 

 

---

17. 9. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
3:7 (2:2)
Karásek, Chroust, Fremund

5. kolo krajského přeboru

Střelci HD: 15. Karásek Jan, 43. Chroust Jiří, 58. Fremund Šimon

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Kodýdek Jakub [K], Urban Štěpán /Zdeněk Krotkovský/, Němec Adam /Ondřej Přibyl/, Karásek Jan, Fremund Šimon, Chroust Jiří, Pivnička Jakub /Jiří Stupka/, Makovec Jan, Lávička Marek, Jiřina Martin

První domácí mistrovský zápas jsme odehráli 17.9.2022 v Hrádku a předvedli jsme dobrý týmový výkon. Musím všechny pochválit, jak utkání odmakali. Soupeř byl po fotbalové stránce velmi kvalitní. My jsme se mu vyrovnali bojovností a týmovým výkonem. Bohužel, po vynucených střídáních v závěru a sporné penaltě jsme v posledních minutách dostali dva zbytečné góly.

Zápas začal za deště na mokrém terénu. První poločas byl vyrovnaný, v 15. minutě jsme vstřelili první gól z rohového kopu, kdy střílený roh Markem Lávičkou na přední tyč usměrnil hlavou do branky Honza Karásek. V 19. minutě jsme inkasovali vyrovnávací gól, soupeř nás od té doby zatlačil a výsledkem toho byl gól v naší síti na 2:1. Od té doby jsme měli několik dobrý útoků a standartních situací. Musím zmínit krásnou střelu z dálky Jakuba Pivničky do horního rohu branky, kterou brankář hostů vyrazil na rohový kop. Náš vyrovnávací gól na 2:2 byl jako přes kopírák. Dobře kopnutý roh si našel na přední tyči nečekaný hlavičkář Jirka Chroust a vyrovnal ve 43. minutě. Druhý poločas jsme začali špatně, a to obdržením třetího gólu, kdy po dvou nedůrazných odkopech jsme inkasovali ve 47. minutě. Naši hráči makali a po dlouhém pasu Šimon Fremund obešel brankáře a vsítil vyrovnávací gól na 3:3. Od té doby hráči hostů přistoupili k tvrdé hře. Bohužel to vyústilo ke střídání Jakuba Pivničky, kterému při skluzu údajně ,,nechtěně“ protihráč stoupl kopačkou na koleno. Následovaly na nás další ostré fauly /např. skluz ze předu špičkou kopačky skoro u kolene apod./. Nechápu pana rozhodčího, neudělil žádnou kartu. Důsledkem toho byly dvě strkanice. V 62. minutě jsme po nedorozumění dostali gól na 3:4 a za dvě minuty po sporné penaltě jsme prohrávali 3:5. Snažili jsme se, bojovali, ale bohužel další dva góly v závěru zkazily po dobrém výkonu pěkný výsledek.

Miroslav Lávička


 


 

 

 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
1:3 (1:2)
Marc

4. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund – Lávička, Makovec, Němec, Karásek, Marc, Kodýdek, Urban, Chroust, Fremund, Kouba

Střídali: Krotkovský, Hanula, Pivnička, Pavlíček

Střelci HD: Marc

 

V neděli 11.9.2022 jsme zajížděli do Lub. Náš první mistrovský zápas byl hodně ovlivněn počasím, což nevyhovovalo naší hře, ale soupeři. Hřiště bylo po vydatném dešti, na části byly louže. Luby nakopávaly dlouhé pasy na naší defenzívu, která sváděla neustálé souboje s protihráči. Hlavním důvodem našeho neúspěchu bylo, že jsme na těžkém terénu prohrávali souboje, jak v útoku, tak i v obraně.

V 18. minutě jsme inkasovali první gól z rohového kopu, kdy nám nízký roh propadl až na zadní tyč branky a Petr Roháč byl na správném místě. Ve 26. minutě jsme dostali druhý gól, kdy po dlouhém nákopu prošel míč naší obranou.

Naší největší šancí byl průnik Fandy Marce, kdy ve středu hřiště v pokutovém území přestřelil branku asi o 2 metry. Měli jsme i další náznaky šancí a možná se mohla kopat i penalta po zákrocích na Frantu Marce a Marka Lávičku. Zahrávali jsme i několik rohů a standartních situací. Jakub Kodýdek vyzkoušel velmi kvalitního brankáře domácích.

V závěru poločasu jsme snížili, když jsme překvapili Luby a rozehráli přímý kop od rohu vápna. Marek Lávička posunul míč Frantovi M. a ten vstřelil gól. Druhý poločas jsme byli lepším týmem, soupeř bránil a podnikal rychlé protiútoky, po jednom z nich jsme v 61. minutě inkasovali.

Po fotbalové stránce jsme se snažili hrát fotbal a po poločase, když se voda vsákla, jsme byli lepším týmem.

Miroslav Lávička

 

---

29. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov ( hř. Hrádek )
4:2 (1:1)
2 x Mlnařík, Rojt, Šabek

 

STARŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

FKHD – Luby 4 : 2 (1 : 1)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Faltys, Illek, Rojt, Klečka, Fremund Š., Marc, Němec, Mlnařík, Lávička.

Střídali: Šabek, Karásek.

 

Góly: 2 x Mlnařík, Rojt, Šabek.

 

 

 

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

FKHD – Luby 5 : 0 (2 : 0)

 

Sestava: Fremund J. – Mlnařík M., Stupka, Krotkovský, Lojík, Illek, Karásek, Šabek, Fabián, Kodýdek, Pavlíček.

Střídali: Mlnařík K., Sládek, Fremund Š., Lávička.

 

Góly: 2 x Krotkovský, Illek, Šabek, Karásek.

 

 

Závěrečná utkání této sezóny zvládli starší i mladší dorostenci velmi dobře. Obě mužstva podala kvalitní výkon a po zásluze vyhrála. Chtěl bych všem klukům za celou sezónu poděkovat, vybojovali jsme pěkná umístění v konečných tabulkách a celou dobu jsme předváděli dobrý fotbal. Jaro bylo trochu náročnější vzhledem k tomu, že plno kluků vypomáhalo mužům a na naší hře to samozřejmě bylo znát. Nyní nás čeká ještě pár tréninků, závěrečná dokopná a poté již zasloužený krátký odpočinek, než se zase začneme připravovat na nový soutěžní ročník.

 

Michal Šedivý

 

---

22. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň
1:6 (1:3)
Rojt

STARŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Košutka Plzeň – FKHD 6 : 1 (3 : 1)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Ryba, Karásek, Rojt, Klečka, Fremund Š., Marc, Němec, Mlnařík, Chroust.

Střídali: Kodýdek, Lávička.

 

Góly: Rojt.

 

 

 

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Košutka Plzeň – FKHD 6 : 1 (4 : 0)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Stupka, Lávička, Fremund Š., Illek, Karásek, Šabek, Jiřina, Kodýdek, Pavlíček.

Střídali: Mlnařík.

 

Góly: Lávička.

 

 

Utkání starších i mladších dorostenců mělo nejenom stejný výsledek, ale i podobný průběh. Všude jsme byli druzí a málo důrazní. Obranná hra celého mužstva byla velmi špatná, domácí hráče jsme pouštěli velice snadno do gólových příležitostí. Ještě nám zbývá poslední zápas nadstavbové části, který bychom chtěli určitě zvládnout lépe.

 

Michal Šedivý

---

15. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
1:4 (1:3)
Fremund Š.

STARŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

FKHD – Tachov 1 : 4 (1 : 3)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Reindl, Šedivý, Rojt, Klečka, Fremund Š., Marc, Němec, Faltys, Chroust.

Střídali: Mlnařík, Karásek, Šabek, Illek, Kodýdek.

 

Utkání starších i mladších dorostenců bylo hodně ovlivněno tím, že celkem 12 hráčů (7 za Horažďovice a 5 za Hrádek) hrálo v sobotu zápas za muže, který jim sebral hodně sil. Klukům nelze upřít snahu, ale chyběla tomu jiskra a už hold nebylo kde brát.

 

Góly: Fremund Š.

Michal Šedivý

---

15. 5. 2022, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
1:3 (1:1)
Krotkovský

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

FKHD – Tachov 1 : 3 (1 : 1)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Hanula, Krotkovský, Illek, Karásek, Šabek, Jiřina, Kodýdek, Pavlíček, Mlnařík.

Střídali: Stupka, Fremund Š.

 

Naše mužstvo vstoupilo do zápasu dobře a vše nasvědčovalo tomu, že bychom mohli zápas zvládnout jak herně, tak výsledkově. Bohužel již v 17. minutě byla našemu Hanulovi udělena hodně přísná červená karta a rozhodčí velmi necitlivě ovlivnil další průběh zápasu. I přesto jsme se ujali vedení a celý 1. poločas zvládli velmi dobře. Bohužel v 2. poločasu nám již síly rychle ubývaly a bylo pouze otázkou času, kdy nám kvalitní soupeř vsítí gól. Nakonec jsme prohráli 1:3, ale kluky musím pochválit, protože na hřišti odvedli maximum, i když hráli skoro celý zápas v tom horku v deseti.

 

Góly: Krotkovský.

Michal Šedivý

 

 

---

8. 5. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
3:0 (1:0)
2 x Ryba, Illek

STARŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Luby – FKHD 0 : 3 (0 : 1)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Reindl, Šedivý, Rojt, Klečka, Fremund Š., Marc, Němec, Karásek, Ryba.

Střídali: Šabek, Illek.

 

Starší dorostenci pokračují v dobrých jarních výkonech, když poprvé v této sezóně porazili Luby, a to zcela zaslouženě. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem, měli lepší pohyb a lépe kombinovali. Jediné, co scházelo, byl gól, který by naší převahu korunoval. 7 minut před koncem poločasu se povedlo, Kapr se trefil. 2. poločas se nesl v podobném duchu, přidali jsme ještě 2 góly a po zásluze vyhráli.

 

Góly: 2 x Ryba, Illek.

Michal Šedivý

 

---

8. 5. 2022, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
3:1 (1:1)
Šabek, Fremund Š., Mlnařík

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Luby – FKHD 1 : 3 (1 : 1)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Stupka, Lojík, Illek, Karásek, Šabek, Fremund Š., Kodýdek, Pavlíček, Mlnařík.

Střídali: Krotkovský.

 

Opět nám chyběla lehkost, která nás zdobila na podzim, nicméně jsme makali a odměnou nám bylo vítězství. Bohužel jsme po celý zápas měli problém s proměňováním šancí, proto jsme soupeře udolali až ke konci zápasu. Během zápasu jsme nastřelili 3 tyče a neproměnili spoustu dalších dobrých příležitostí. I přesto musím kluky pochválit.

 

Góly: Šabek, Fremund Š. Mlnařík.

Michal Šedivý

 

---

30. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň
4:1 (0:0)
2 x Rojt, Ryba, Mlnařík

STARŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Reindl, Šedivý, Rojt, Klečka, Fremund Š., Marc, Hanula, Chroust, Ryba.

Střídali: Mlnařík, Illek, Kodýdek, Karásek.

 

V dalším kole nadstavbové části jsme doma přivítali mužstvo Košutky Plzeň. Prvních 20 minut zápasu jsme hráli velice dobře, škoda, že jsme dobrou hru s dobrým pohybem nedokázali proměnit v nějaký gól. Po těchto 20 minutách jsme malinko ubrali na tempu, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Celý 2. poločas byl ovšem v naší režii a postupně jsme soupeři zaslouženě nastříleli 4 góly a přesvědčivě dovedli zápas do vítězného konce.

 

Góly: 2 x Rojt, Ryba, Mlnařík.

Michal Šedivý

---

30. 4. 2022, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň
1:2 (1:2)
Šabek

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pančenko, Jiřina, Illek, Karásek, Šabek, Fremund Š., Kodýdek, Hanula, Mlnařík M.

Střídali: Mlnařík K.

 

Jak jsme celý podzim všechny soupeře válcovali, tak na jaře to bohužel není ono, a stále se pokoušíme přijít na to, čím to je. Tentokrát jsme celý zápas byli nevýrazní a vyhrát jsme si nezasloužili. Pracujeme dál, snad se to zlepší již v dalším zápase v Lubech.

 

Góly: Šabek.

Michal Šedivý

 

---

24. 4. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
1:3 (0:1)
Ryba

STARŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Reindl, Karásek, Stupka, Němec, Rojt, Klečka, Pavlíček, Jiřina, Ryba.

Střídali: Šedivý, Pivnička J., Fremund Š., Marc.

 

První kolo nadstavbové části jsme za deštivého počasí v Tachově prohráli. 1. poločas byl z naší strany hodně ustrašený, v nekompletní sestavě jsme se báli hrát a lacině odevzdávali míče soupeři. Nebýt našeho skvělého brankáře Jonáše, skóre by po 1. poločase bylo pro nás nepříznivější. Ve 2. poločase jsme se zlepšili a hru trochu vyrovnali. Bohužel ke konci zápasu jsme dostali během 10 minut 2 góly a zápas byl rozhodnut. Jak jsme s Tachovem před měsícem doma po zásluze vyhráli, tak nyní bohužel po zásluze vyhrál domácí tým. Skvělý výkon podal v naší brance Jonáš.

 

Góly: Ryba.

Michal Šedivý

---

24. 4. 2022, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
2:4 (1:1)
Jiřina, Šedivý.

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor - nadstavba)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Jiřina, Illek, Karásek, Šabek, Fremund Š., Kodýdek, Šedivý, Mlnařík.

Střídali: Lojík.

 

Mladší dorostenci bohužel odehráli jeden ze svých slabších zápasů. Proti jiným soupeřům by tento výkon ještě možná obstál, ale proti dobře hrajícímu soupeři nikoliv. Dá se říci, že jsme se celý zápas nemohli dostat do naší obvyklé kombinační hry, celá naše záložní řada, která vždy táhne tým, tentokrát zahrála pod svoje možnosti. Soupeř vyhrál zaslouženě a opět nás ještě dost podržel náš brankář Jonáš. Musíme tuto prohru hodit za hlavu a Tachovu to příště oplatit na našem domácím hřišti.

 

Góly: Jiřina, Šedivý.

Michal Šedivý

---

13. 4. 2022, středa, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Staňkov / Holýšov
4:1 (3:0)
Rojt, Ryba, Klečka, vlastní.

STARŠÍ DOROST (krajský přebor)

 

Sestava: Fremund J. – Lojík, Reindl, Fremund Š., Šedivý, Němec, Rojt, Klečka, Chroust, Marc, Ryba.

Střídali: Šabek, Lávička, Hanula, Illek.

 

Poslední kolo základní části jsme vyhráli a zajistili si tak účast v nadstavbové části o 1. až 4. místo. Hrálo se ve středu po škole, takže jako vždy, když hrajeme v týdnu, nebyl výkon optimální, nicméně jsme byli produktivní a v klidu si došli pro 3 body. Klukům patří dík, že tuto část soutěže zvládli a všechny 4 zápasy na jaře vyhráli. Uvidíme, jak se nám povede v nadstavbové části.

 

Góly: Rojt, Ryba, Klečka, vlastní.

Michal Šedivý

---

13. 4. 2022, středa, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Staňkov / Holýšov
2:3p
Lávička, Illek

MLADŠÍ DOROST (krajský přebor)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Jiřina, Illek, Karásek, Šabek, Pavlíček, Kodýtek, Hanula, Mlnařík.

Střídali: Lávička, Fremund Š.

 

1. poločas se odehrával v duchu zápasu našich starších dorostenců s tím rozdílem, že kromě malého nasazení, jsme obdrželi 2 branky a v poločase prohrávali 0 : 2. Do 2. půle se povedlo kluky namotivovat a ti odjezdili celý 2. poločas tak, jak by to mělo být. Zásluhou jim za to bylo vyrovnání a nebýt trochu smůly v poslední minutě zápasu, kdy jsme po dobře kopnutém rohu trefili břevno, mohli jsme dokonce zápas vyhrát v normální hrací době. Penalty nám normálně jdou dobře, ale tentokrát byl šťastnější soupeř. Klukům patří velké díky za celou základní část soutěže, protože jsme skončili na 1. místě o 1 bod před Tachovem. V nadstavbové části se samozřejmě budeme snažit 1. místo udržet a celou soutěž vyhrát.

 

Góly: Lávička, Illek.

Michal Šedivý

 

---

26. 3. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Bolevec / Rapid
5:0 (3:0)
Rojt, Ryba, Mlnařík, Lávička, Fremund

Sestava: Fremund J. – Lojík, Hanula, Fremund Š., Mlnařík, Faltys, Rojt, Klečka, Illek, Marc, Ryba.

Střídali: Šabek, Lávička, Pivnička J.

 

Přímý souboj o pro nás důležité 4. místo jsme výsledkově zvládli na jedničku, i když soupeř byl fotbalově zdatný a tak vysokou porážku si nezasloužil. Kluci věděli, o co hrají, snažili se plnit, co jsme si před zápasem řekli a odměnou jim byla vysoká výhra. Chtěli jsme hrát jednoduše a rychle dopředu, protože jsme pro tuto hru měli k dispozici vhodné hráče. Náš záměr nám vyšel výborně a i přesto, že soupeř hrál dobře kombinačně, ještě jsme nějaké vyložené šance neproměnili. Kluci zatím v jarní části soutěže odvádějí dobré výkony.

 

Góly: Rojt, Ryba, Mlnařík, Lávička, Fremund.

Michal Šedivý

---

26. 3. 2022, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Bolevec / Rapid
1:2 (1:1)
Jiřina

Sestava: Fremund J. – Krotkovský, Pivnička J., Jiřina, Illek, Karásek, Šabek, Pavlíček, Kodýtek, Hanula, Stupka.

Střídali: Pančenko, Lávička, Fremund Š., Lojík, Mlnařík

 

1. prohra v normální hrací době nás v tomto soutěžním ročníku potkala na hřišti na Bolevci. Naši kluci zápas odmakali, bojovali, ale směrem dopředu jsme špatně a pomalu doplňovali naše útočníky, zkrátka do útoku jsme byli málo nebezpeční. Když už jsem si myslel, že dotáhneme zápas do penalt, soupeř 10 minut před koncem povedenou střelou z dálky strhl vítězství na svojí stranu a musím uznat, že po zásluze vyhrál.

 

Góly: Jiřina.

Michal Šedivý

---

20. 3. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
4:2 (2:1)
2 x Ryba, Šabek, Fremund Š.

Sestava: Karásek – Lojík, Hanula, Fremund Š., Šedivý, Faltys, Rojt, Reindl, Illek, Marc, Ryba.

Střídali: Šabek, Mlnařík, Pivnička J.

 

V 1. mistrovském zápase po zimní přestávce jsme doma přivítali vedoucí mužstvo soutěže Tachov. Poslední vzájemné utkání jsme těsně prohráli v Tachově, tentokrát bylo vše jinak. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a kromě posledních 10 minut 1. poločasu jsme odehráli celý zápas v dobrém tempu a svého soupeře po zásluze porazili. Pochválit musím všechny kluky, trochu víc však našeho obětavého Honzu Karáska (Karyho), který skvěle nahradil našeho nemocného brankáře Jonáše. Odchytal zápas jak za starší, tak i mladší dorost.

 

Góly: 2 x Ryba, Šabek, Fremund.

Michal Šedivý

---

20. 3. 2022, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
2:1 (2:0)
Mlnařík, Šabek

Sestava: Karásek – Pivnička A., Pivnička J., Jiřina, Illek, Mlnařík, Šabek, Pavlíček, Kodýtek, Hanula, Lávička.

Střídali: Pančenko, Krotkovský, Fremund Š.

 

1. zápas po zimní přestávce jsme výsledkově proti silnému Tachovu zvládli a uhájili jsme 1. místo v tabulce. Jednalo se o vyrovnané utkání, ne úplně nejlepší úrovně. Omluvou ne tak dobré předvedené hry by mohlo být to, že někteří hráči již část zápasu odehráli i za starší dorost, někteří byli nastydlí a vcelku silný vítr kvalitě zápasu taktéž nepřidal. No, nicméně je to pro nás cenná výhra.

 

Góly: Mlnařík, Šabek.

Michal Šedivý

 

---

6. 11. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
0:3 (0:1)

Luby – FKHD 3 : 0 (1 : 0)

STARŠÍ DOROST (10. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Karásek – Lojík, Faltys, Fremund Š., Šedivý, Chroust, Rojt, Reindl, Marc, Krotkovský, Hanula.

Střídali: Šabek, Illek.

 

Tento víkend jsme dohrávali 10. kolo, které bylo odloženo kvůli karanténě hráčů Lub. První duel s tímto soupeřem jsme na vlastním hřišti prohráli 1:2, a tak jsme doufali, že soupeři porážku vrátíme. V 1. poločase jsme měli tři nepezpečné příležitosti, všechny byly ale zakončeny nedůrazně, a tak gólem neskončily. Soupeř se prakticky po našem jediném zaváhání ujal vedení 1:0, to byl i poločasový výsledek. Ve 2. půli byla hra stejně jako v první vyrovnaná, my jsme ale bohužel směrem dopředu nebyli vůbec nebezpeční, naopak soupeř se dokázal ještě dvakrát prosadit. Jednalo se o poslední mistrovský zápas podzimní části soutěže a my se budeme muset přes zimu zlepšit, protože 2. polovina podzima nebyla z naší strany fotbalově moc povedená.

 

Góly: ------.

Michal Šedivý

---

6. 11. 2021, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
9:1 (0:4)
4 x Krotkovský, 2 x Mlnařík, 2 x Pivnička J., Illek

Luby – FKHD 1 : 9 (0 : 4)

MLADŠÍ DOROST (10. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Karásek – Pivnička A., Pivnička J., Jiřina, Illek, Mlnařík, Šabek, Fremund Š., Stupka, Kodýdek, Krotkovský.

Střídali: Hanula.

 

Odložené 10. kolo s posledním týmem tabulky nepřineslo žádné překvapení a naše mužstvo si s přehledem došlo pro jasné vítězství. Kromě 9 gólů jsme nastřelili ještě asi 4 tyčky a předvedli spopustu pěkných akcí. Celkově musím zhodnotit odehranou polovinu soutěže velmi kladně, protože jsme první v tabulce a ztratili jsme pouze 3 body, kdy jsme jednou vyhráli a jednou prohráli po penaltovém rozstřelu. Během 12 utkání jsme celkem vstřelili 84 gólů, což znamená přesně 7 vstřelených gólů na zápas, bravo. Nyní nás čeká krátký odpočinek a pak se budeme pozvolna připravovat na jarní část soutěže.

 

Góly: 4 x Krotkovský, 2 x Mlnařík, 2 x Pivnička J.

Michal Šedivý

 

---

31. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - FC Rokycany U17
0:6 (0:4)

S ligovým soupeřem jsme neodehráli špatné utkání. Soupeř byl lepší, ale kluky musím za předvedený výkon pochválit. Pro nás to byl velmi přínosný zápas, takových bychom potřebovali více.

---

24. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nýrsko (hř. Hrádek)
2:1 (1:0)
Ryba, Rojt

FKHD – Nýrsko 2 : 1 (1 : 0)

STARŠÍ DOROST (11. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Těžký – Lojík, Klečka, Fremund Š., Šedivý, Chroust, Rojt, Reindl, Karásek, Lávička, Ryba.

Střídali: bez střídání.

 

Další kolo mistrovské soutěže jsme sehráli na hřišti v Hrádku. Očekávali jsme výhru podpořenou dobrým výkonem, což se nám úplně nepovedlo. Na začátku 1. poločasu jsme měli špatný pohyb, přesto jsme se rychle ujali vedení a postupem času se vylepšili i v kombinaci. Do konce poločasu jsme bohužel skóre nenavýšili, a tak jsme v to doufali v poločasu druhém. Ten se nám bohužel vůbec nepovedl, a tak nějak jsme se spíše protrápili ke konečnému vítězství 2:1. I tak body bereme a příště se zlepšíme i herně.

 

Góly: Ryba, Rojt.

Michal Šedivý

---

24. 10. 2021, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nýrsko (hř. Hádek)
15:0 (8:0)
6 x Krotkovský, 3 x Šabek, 3 x Illek, Stupka, Jiřina, Karásek

FKHD – Nýrsko 15 : 0 (8 : 0)

MLADŠÍ DOROST (11. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Jiřina, Illek, Mlnařík, Šabek, Pavlíček, Stupka, Kodýtek, Krotkovský.

Střídali: Karásek, Fremund Š.

 

K dalšímu domácímu utkání jsme nastoupili v Hrádku proti poslednímu Nýrsku. V posledním vzájemném měření sil v Nýrsku nám dost dlouho trvalo, než jsme se prosadili a zápas rozhodli v náš prospěch. To ovšem nebyl dnešní případ. Od začátku až do konce utkání jsme předváděli jednu hezčí akci za druhou a odměnou nám bylo plno gólů v soupeřově síti. Mohlo by se říci, že jsme hráli proti poslednímu, ale i takové zápasy, kdy celé soupeřovo mužstvo pilně brání, bývají někdy těžké a složité. Proto chválím přístup našich kluků, kdy se nepřizpůsobili hře soupeře a celý zápas odehráli v plném nasazení. Skvěle!

 

Góly: 6 x Krotkovský, 3 x Šabek, 3 x Illek,Stupka, Jiřina, Karásek.

Michal Šedivý

 

---

17. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
nehráno, odloženo - soupeř v karanténě

Zápas přeložen na 6. 11. 2021 od 10:00 v Lubech.

---

17. 10. 2021, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
nehráno, odloženo - soupeř v karanténě

Zápas přeložen na 6. 11. 2021 od 12:15 v Lubech.

---

10. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Chlumčany ( hř. Hrádek )
3:2p (0:2)
Karásek, Faltys

FKHD – Chlumčany 3 : 2p (0 : 2)

STARŠÍ DOROST (9. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Těžký – Lojík, Klečka, Fremund Š., Marc, Chroust, Rojt, Reindl, Faltys, Lávička, Ryba.

Střídali: Illek, Karásek.

 

Od začátku zápasu jsme měli značnou převahu, jenže dávat góly nám tentokrát nešlo. Občas hrajete zápas, kdy ať děláte, co děláte, gól nedáte. Přesně takový zápas jsme hráli tento víkend. Bohužel soupeř dvakrát v 1. poločase vystřelil na branku a bylo z toho jeho poločasové vedení 0 : 2. Do 2. poločasu jsme kluky nabádali pouze k trpělivosti a k tomu, aby se snažili hrát ještě více kolektivně. 2. poločas probíhal jako přes kopírák. Náš tlak sílil, kluci makali, až v 74. minutě se nám podařilo snížit na 1 : 2. Náporem jsme pokračovali pořád, a když už jsme mysleli, že utkání prohrajeme, udělal jinak celý zápas vynikající brankář soupeře jedinou chybu v zápase a nám se v nastavení povedlo vyrovnat. Naší velikou radost z vyrovnání ještě kluci potvrdili vítězstvím v penaltovém rozstřelu. Pozitivní bylo, že i když jsme se nemohli prosadit gólově, kluci až do konce zápasu dřeli a nakonec byli odměněni.

 

Góly: Karásek, Faltys.

Michal Šedivý

---

10. 10. 2021, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Chlumčany ( hř. Hrádek )
6:1 (2:1)
2 x Illek, Krotkovský, Hanula, Pivnička J., Stupka

FKHD – Chlumčany 6 : 1 (2 : 1)

MLADŠÍ DOROST (9. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Karásek, Illek, Mlnařík, Lojík, Hanula, Stupka, Fremund Š., Krotkovský.

Střídali: Lávička.

 

Od začátku utkání jsme soupeře ve všech směrech přehrávali a i když jsme po jedné jeho akci prohrávali 0 : 1, po 20 minutách jsme již vedli 2 : 1. Ke konci 1. poločasu jsme trochu ztratili koncentraci a soupeř nás tak 10 minut trochu přehrával. O přestávce jsme si jasně řekli, že to nedovolíme a budeme to stále my, kdo bude diktovat tempo hry. Kluci to náramně splnili, soupeř už si ve 2. poločase vůbec nekopl, za to my jsme po jasném průběhu přidali ještě další 4 góly. Jako ti starší, tak i naši mladší dorostenci si zaslouží velkou pochvalu za to, jak zvládli tento víkend svůj zápas.

 

Góly: 2 x Illek, Krotkovský, Hanula, Pivnička J., Stupka.

Michal Šedivý

 

---

2. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Staňkov / Holýšov
0:2 (0:1)

Staňkov/Holýšov – FKHD 2 : 0 (1 : 0)

STARŠÍ DOROST (8. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Těžký – Lojík, Klečka, Fremund Š., Marc, Chroust, Kodýdek, Karásek, Rojt, Krotkovský, Illek.

Střídali: Šabek, Pivnička J., Mlnařík, Jiřina.

 

S velice fyzicky vyspělým soupeřem jsme měli od počátku problémy. Protože jsme lehkomyslně bránili, naše hra neměla dobrý základ a tím i herní projev nebyl dobrý. Soupeř se během 1. poločasu dostal asi do tří brejkových nebezpečných situací, přičemž tu poslední už proměnil a po poločase tak vedl 1:0. Do 2. dějství jsme trochu prostřídali sestavu a nabádali kluky k větší aktivitě. Výsledkem byly naše tři gólové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili, a tak nás soupeř v poslední minutě zápasu potrestal a stanovil tak konečné skóre. Závěrem je třeba říct, že se nehrálo na moc pěkném hřišti proti mužstvu, které bychom za normálních podmínek měli porazit. Bohužel se zbytek týmu nedokázal vypořádat s absencí tří opor a po pravdě jsme si ani moc vyhrát nezasloužili.

 

Góly: -

Michal Šedivý

---

2. 10. 2021, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Staňkov / Holýšov
3:2p (1:0)
2 x Šabek

Staňkov/Holýšov – FKHD 2 : 3p (0 : 1)

MLADŠÍ DOROST (8. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek, Stupka, Fremund Š., Krotkovský.

Střídali: Karásek, Lojík.

 

Kvalitní mužstvo domácích na nás od samého počátku vlétlo a my jsme měli co dělat, než se nám povedlo jeho tlak otupit. Po úvodních 5 minutách se nám to ale povedlo a hru jsme vyrovnali. V průběhu 1. půle jsme se pořád zlepšovali a stávali se tím týmem, který přebírá otěže zápasu. Nakonec se nám povedlo i vstřelit gól a po zásluze poločas vyhráli 1:0. Prvních 20 minut 2. poločasu byla hra vyrovnaná, přičemž se nám podařilo zvýšit vedení na 2:0. Bohužel vzhledem tomu, že muselo 8 našich hráčů odehrát minimálně poločas za starší, nám v tomto okamžiku začaly docházet síly a bylo pouze otázkou, jestli tu výhru nějak ukopeme. Snížení na 2:1 přišlo v 83. minutě a vyrovnání přesně se závěrečným hvizdem. Penaltový rozstřel kluci zvládli výborně a odvážíme tak 2 body. Po Tachovu se jednalo o 2. zápas, kdy jsme ve finále dojeli na neúčast více hráčů, jinak by výsledek byl o mnoho lepší jak ve starších, tak v mladších. Škoda.

 

Góly: 2 x Šabek.

Michal Šedivý

 

---

28. 9. 2021, úterý, 10:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - VS Plzeň / Prazdroj
5:2 (2:0)
Ryba, Marc, Šedivý, Fremund Š., Illek.

FKHD – VS Plzeň/Prazdroj 5 : 2 (2 : 0)

STARŠÍ DOROST (předehrávané 13. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Šedivý, Lojík, Klečka, Fremund Š., Marc, Chroust, Kodýdek, Ryba, Karásek, Rojt.

Střídali: Šabek, Hanula, Illek, Mlnařík.

 

Další zápas, který se nám herně nevydařil, nicméně bereme 3 body. Do dalšího zápasu musíme hledat způsob, jak vylepšit naší herní stránku a obrannou činnost.

 

Góly: Ryba, Marc, Šedivý, Fremund Š., Illek.

Michal Šedivý


---

28. 9. 2021, úterý, 13:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - VS Plzeň / Prazdroj
9:2 (5:2)
2x Illek, 3x Šabek, 2 x Hanula, Šedivý, Mlnařík

FKHD – VS Plzeň/Prazdroj 9 : 2 (5 : 2)

MLADŠÍ DOROST (předehrávané 13. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Šabek, Illek, Mlnařík, Šedivý, Kodýdek, Stupka, Hanula, Krotkovský.

Střídali: Karásek, Fremund Š.

 

Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme navyšovali vedení. Zhruba 10 minut před koncem poločasu jsme ztratili koncentraci na hru a zbytečně se dostali pod tlak, který vyústil ve snížení soupeřem na 5:2. Od začátku 2. půle se ale naše hra opět srovnala a celý zbytek zápasu jsme již dominovali na míči a předváděli pěkné fotbalové akce. Náš tým po zásluze vysoko zvítězil.

 

Góly: 2 x Illek, 3 x Šabek, 2 x Hanula, 2 x Illek, Šedivý, Mlnařík.

Michal Šedivý

 

---

25. 9. 2021, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Bolevec / Rapid
5:2 (2:1)
Karásek, Rojt, Marc, Šedivý, Fremund Š.

FKHD – Bolevec/Rapid 5 : 2 (2 : 1)

STARŠÍ DOROST (7. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Těžký – Šedivý, Lojík, Klečka, Fremund Š., Marc, Chroust, Kodýdek, Hanula, Karásek, Rojt.

Střídali: bez střídání.

 

Komentář tohoto zápasu bude velice stručný. Po fotbalové stránce nemůžeme být se zápasem moc spokojení, po stránce střílení gólů ano. 1. poločas jsme vyhráli sice 2:1, přesto byli hráči o přestávce razantně nabádáni, aby se zlepšili hlavně v pohybu bez míče a v práci s míčem. Ze začátku 2. poločasu to vypadalo nadějně, vlétli jsme na soupeře a rázem bylo skóre 4:1 v náš prospěch. Tím to ale skončilo a doslova jsme se protrápili k vítězství 5:2. Nicméně bereme 3 body, hold se vždycky herně nedaří.

 

Góly: Karásek, Rojt, Marc, Šedivý, Fremund Š..

Michal Šedivý

---

25. 9. 2021, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Bolevec / Rapid
5:1 (2:0)
2 x Krotkovský, Illek, Pavlíček, Hanula

FKHD – Bolevec/Rapid 5 : 1 (2 : 0)

MLADŠÍ DOROST (7. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Pivnička A., Pivnička J., Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek, Stupka, Pavlíček, Krotkovský.

Střídali: Hanula, Karásek, Fremund Š.

 

Během celého zápasu jsme byli lepším týmem, dobré okamžiky naší kombinační hry střídaly i ty horší, nicméně jsme zaslouženě vyhráli, když jsme ještě v závěru utkání neproměnili spoustu gólových šancí. Tentokrát musím pochválit našeho brankáře Jonáše za zodpovědný a soustředěný výkon.

 

Góly: 2 x Krotkovský, Pavlíček, Hanula, Illek.

Michal Šedivý

 

---

19. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
5:4 (3:2)
2 x Ryba, Lávička, Fremund Š.

 

Tachov – FKHD 5 : 4 (3 : 2)

STARŠÍ DOROST (6. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Těžký – Šedivý, Lojík, Jiřina, Ryba, Stupka, Fremund J., Pavlíček, Šabek, Lávička, Chroust.

Střídali: Kodýdek, Fremund Š, Mlnařík.

 

K zápasu jsme bohužel přicestovali bez pěti hráčů základní sestavy a protože se jednalo o nejstarší a nejzkušenější hráče, věděli jsme, že nahradit je bude těžké. Sestava namíchaná i z hráčů mladší kategorie byla v 1. poločase sice pod neustálým tlakem, do vedení 2:0 jsme šli ale my, a to díky využití dvou rychlých protiútoků. Zbytek poločasu byl obraz hry stejný s tou výjimkou, že se již domácí prosazovali i střelecky a výsledek otočili na poločasových 3:2. V 2. poločase se nejdříve hra vyrovnala a s přibývajícím časem jsme se stávali lepším týmem, když góly padaly do obou branek. V závěru jsme nebyli daleko od vyrovnání, bohužel se nepovedlo, a tak jsme zápas prohráli 4:5. S trenéry Tachova jsme se shodli, že se jednalo o utkání výborné úrovně a klukům tímto musím poděkovat za velmi bojovný výkon, kdy jsme i v hodně oslabené sestavě obstáli s prvním týmem tabulky.

 

Góly: 2 x Ryba, Lávička, Fremund Š..

Michal Šedivý

 

---

19. 9. 2021, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
2:3p (2:1)
Illek, Mlnařík

Tachov – FKHD 3 : 2p (1 : 2)

MLADŠÍ DOROST (6. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Šedivý, Pivnička A., Pivnička J., Fremund Š., Hanula, Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek.

Střídali: Lojík, Pavlíček.

 

K zápasu o 1. místo jsme přijeli téměř v kompletní sestavě, chyběli pouze dva hráči. Předem jsme ovšem věděli, že utkání s 1. týmem tabulky nebude samo o sobě lehké, natož když plno našich mladších dorostenců hrálo zápas i za starší dorost. Do začátku zápasu jsme vstoupili skvěle, gólem již ve 3. minutě, a i nadále jsme byli lepším týmem. V 16. minutě krásným gólem z přímého kopu zvýšil na 2:0 Marek Mlnařík. Pouze o 4 minuty později se podařilo soupeři vyrovnat a v dalším průběhu 1. poločasu byla hra velmi vyrovnaná. Ve 2. poločase došlo na naše slova a klukům postupně začaly docházet síly. I přes veškerou snahu a velkou bojovnost našeho mužstva se povedlo 4 minuty před koncem zápasu soupeři vyrovnat a zápas tak dospěl k rozhodnutí prostřednictvím pokutových kopů, které jsme bohužel prohráli. Obě mužstva předvedla velmi kvalitní výkon, naši kluci bohužel během celého zápasu nevyužili možná dalších 5 vyložených šancí, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu a jsem přesvědčen, že Tachovu prohru vrátíme příště na našem hřišti.

 

Góly: Mlnařík, Illek.

Michal Šedivý

 

---

12. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň ( hř. Hrádek )
6:1 (3:1)
2 x Šedivý, Karásek, Rojt, Ryba, Klečka

FKHD – Košutka Plzeň 6 : 1 (3 : 1)

(5. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Těžký – Šedivý, Lojík, Reindl, Ryba, Marc, Klečka, Karásek, Rojt, Fremund, Faltys.

Střídali: Kodýdek, Lávička.

 

Do zápasu jsme nastoupili s respektem, protože jsme s tímto soupeřem před 3 týdny na jeho hřišti prohráli 2:3. Jeho tým je složen převážně z hráčů staršího ročníku, kteří jsou fyzicky velmi vyspělí. Od začátku zápasu jsme velice zodpovědně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky, které jsme proměňovali i v důležité góly. Dostali jsme se do vedení 3:0, které nám krásným gólem do šatny trochu pokazil jinak dobře hrající soupeř. Kromě toho všeho jsme během 1. poločasu ještě neproměnili dvě šance a penaltu. 2. poločas probíhal v podobném duchu s vyjímkou posledních 20 minut, kdy už jsme hru již plně kontrolovali a soupeř trochu rezignoval. Zápas byl i díky našemu soupeři rychlý a velice kvalitní, naši kluci podali velmi dobrý výkon a po zásluze vyhráli

 

Góly: 2 x Šedivý, Karásek, Rojt, Ryba, Klečka.

Michal Šedivý

---

12. 9. 2021, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň ( hř. Hrádek )
9:1 (4:0)
5 x Lávička, 2 x Šabek, Mlnařík, Illek

FKHD – Košutka Plzeň 9 : 1 ( 4 : 0 )

(5. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Stupka, Pivnička A., Pivnička J., Šuhajda, Lávička, Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek.

Střídali: bez střídání.

 

Prvních 25 minut zápasu bylo z naší strany neurovnaných, kazili jsme spoustu míčů a hodně pomalu jsme se dostávali do očekávaného tempa. Postupem času se naše hra zlepšovala, což jsme potvrdili i gólově a do šaten jsme šli s náskokem čtyř gólů. 2. poločas jsme chtěli odehrát ve větší pohodě, s míčem na noze, což se nám bohužel nepovedlo. Zbytečně jsme se tempem a stylem hry přizpůsobili ne moc dobře hrajícímu soupeři a i přesto, že jsme vstřelili dalších 5 gólů, jsme dnes s předvedenou hrou nemohli být spokojeni. Pozitivní je, že máme z pěti zápasů plný počet bodů a příští kolo budeme hrát v Tachově o 1. místo.

 

Góly: 5 x Lávička, 2 x Šabek, Mlnařík, Illek.

Michal Šedivý

---

5. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - VS Plzeň / Prazdroj
9:2 (4:2)
2 x Lávička, 2 x Fremund, Rojt, Marc, Klečka, Krotkovský, Mlnařík

VS Plzeň/Prazdroj - FKHD 2 : 9 ( 2 : 4 )

(4. kolo krajského přeboru)


Sestava: Těžký – Lávička, Lojík, Reindl, Ryba, Marc, Klečka, Karásek, Rojt, Fremund, Chroust.

Střídali: Kodýdek, Krotkovský, Pivnička J., Mlnařík.

 

Do zápasu jsme měli výborný vstup, když se již ve 3. minutě z rohového kopu trefil Rojt. Zbytek 1. poločasu byl vyrovnaný, vedení v zápase se nejdříve otočilo ve prospěch domácích, aby se v zápětí obrátilo zase v náš prospěch. Poločas tedy skončil 4:2 pro nás. Ve 2. poločase jsme již nad soupeřem jasně dominovali, což se projevilo i v konečném skóre. Naše mužstvo musím za celý zápas pochválit, vstřelili jsme mnoho gólů, některé po krásných akcích.

 

Góly: 2 x Lávička, 2 x Fremund, Rojt, Marc, Klečka, Krotkovský, Mlnařík.

Michal Šedivý

 

---

5. 9. 2021, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - VS Plzeň / Prazdroj
4:2 (0:1)
Mlnařík, Šabek, Fremund, Kodýdek

VS Plzeň/Prazdroj - FKHD 2 : 4 ( 1 : 0 )

(4. kolo krajského přeboru)

 

Sestava: Fremund J. – Krotkovský, Pivnička A., Pivnička J., Pavlíček, Lojík, Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek.

Střídali: Lávička, Fremund Š, Karásek.

 

Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Od samého začátku jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Naše zakončení bylo ovšem tragické, za což jsme byli po našem zaváhání v obraně potrestáni ve 22. minutě. Po tomto gólu se nám zranil ještě Kuba Pivnička, proto nám chvíli trvalo, než se naše hra zase urovnala. Do poločasu již gól nepadl, skončil tedy 1:0 pro domácí. O přestávce jsme hráče nabádali k pokračování v předváděné aktivní hře a k tomu, aby byli soustředěnější a klidnější v koncovce. V 2. poločase jsme pokračovali aktivně, bohužel i v neproměňování vyložených šancí, a opět nás z ojedinělé akce domácích stihl trest, 2:0! I přes dvougólové vedení domácích jsme stále nepanikařili a zhruba 20 minut před koncem stále věřili v obrat. Ten se začal již po chvíli konat, když jsme nejdříve snížili na rozdíl jediné branky a nakonec jsme v rozmezí 3 minut otočili skóre na naši stranu. Závěrem kluky musím pochválit za předváděnou aktivní pohlednou hru, bohužel musíme ještě více pracovat na lepším zakončování. Vzhledem k napínavému průběhu utkání si kluci vyloženě užili závěr zápasu, kdy se jim povedlo otočit výsledek a vyhrát.

 

Góly: Mlnařík, Šabek, Fremund, Kodýdek.

Michal Šedivý

 

---

25. 8. 2021, středa, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň
2:3 (1:2)
2 x Ryba

Košutka Plzeň - FKHD 3 : 2 ( 2 : 1 )

(předehrávané 14.kolo krajského přeboru staršího dorostu)

 

Sestava: Těžký – Lávička, Lojík, Faltys, Ryba, Marc, Klečka, Karásek, Rojt, Fremund, Chroust.

Střídali: Kodýdek.

 

První poločas jsme bohužel nepředvedli vůbec dobrý výkon. Ve 24. minutě jsme se sice ujali vedení dorážkou po střele z dálky, po pár minutách bylo ovšem skóre opačné, když jsme soupeři nabídli 2 góly našimi chybami v obraně. Většina týmu měla v prvním poločase špatný pohyb a chyběla nám větší soustředěnost na hru. Do druhé půle jsme šli se snahou lépe se pohybovat a otočit skóre v náš prospěch. Výkon jsme trochu zlepšili, ale na získání bodů z tohoto zápasu to ani po závěrečném tlaku nestačilo. Kromě dvou až tří hráčů nikdo z mužstva nesnese měřítko dobrého výkonu, který budeme očekávat v příštím zápase.

 

Góly: 2 x Ryba.

Michal Šedivý

---

25. 8. 2021, středa, 17:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Košutka Plzeň
7:1 (2:0)
4 x Krotkovský, 2 x Illek, Kodýdek

 Košutka Plzeň - FKHD 1 : 7 ( 0 : 2 )

(předehrávané 14.kolo krajského přeboru mladšího dorostu)

 

Sestava: Fremund J. – Krotkovský, Pivnička A., Pivnička J., Pavlíček, Hanula, Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek.

Střídali: Šuhajda.

 

Do začátku zápasu jsme ani nemohli vstoupit lépe, když v 1. minutě vsítil gól Zdenda Krotkovský, mimochodem autor 4 gólů v tomto zápase. Naši kluci chtěli celý zápas hrát fotbal a byli aktivnějším a lepším mužstvem. Je třeba pochválit i našeho brankáře Jonáše, který předvedl několik perfektních zákroků.

 

Góly: 4 x Krotkovský, 2 x Illek, Kodýdek.

Michal Šedivý

 

---

22. 8. 2021, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nýrsko
1:7 (0:1)
2x Karásek, 2x Illek, Kodýdek, Klečka, Rojt

Nýrsko - FKHD 1 : 7 ( 0 : 1 )

(2.kolo krajského přeboru staršího dorostu)

 

Sestava: Těžký – Lojík, Reindl, Ryba, Kodýdek, Marc, Klečka, Karásek, Rojt, Fremund, Chroust.

Střídali: Krotkovský, Illek, Pavlíček.

 

Do Nýrska jsme bohužel dorazili se zpožděním, což mělo vliv na délku naší rozcvičky a bohužel pravděpodobně i na výkon našeho mužstva v prvním poločase. Hráli jsme v pomalém tempu, naši hráči měli špatný pohyb. I přes poločasové vedení o 1 gól jsme o přestávce na hráče apelovali, aby zlepšili svůj pohyb bez míče a byli celkově aktivnější. Druhý poločas už byl z naší strany úplně odlišný, hra byla rychlejší a kvalitnější, což se nakonec odrazilo i v konečném skóre. Závěrem se dá říci, že se jednalo o pěkný zápas dobré fotbalové úrovně.

 

Góly: 2 x Karásek, 2 x Illek, Kodýdek, Klečka, Rojt.

 

Michal Šedivý

---

22. 8. 2021, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nýrsko
2:8 (1:3)
3x Illek, 3x Šabek, Jiřina, Fremund Š.

Nýrsko - FKHD 2 : 8 ( 1 : 3 )

 

(2.kolo krajského přeboru mladšího dorostu)

 

Sestava: Fremund J. – Šuhajda, Pivnička A., Pivnička J., Pavlíček, Hanula, Šabek, Illek, Mlnařík, Jiřina, Kodýdek.

Střídali: Krotkovský, Karásek, Fremund Š.

 

Po celý zápas jsme byli lepším týmem, a i když jsme tempo zápasu trochu přizpůsobili soupeři, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Ve druhém poločase se opět projevila naše lepší fyzická připravenost, s čímž přicházela řada gólových šancí a tím i větší počet vstřelených gólů.

 

Góly: 3 x Illek, 3 x Šabek, Jiřina, Fremund Š.

 

Michal Šedivý

---

14. 8. 2021, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
1:2 (0:2)
Lávička

FKHD – Luby / Švihov   1 : 2 

(1. kolo krajského přeboru staršího dorostu)

 

Naše mužstvo staršího dorostu nesehrálo špatný zápas. O těsném vítězství rozhodly dvě chyby v naší defenzivní činnosti a menší kvalita našeho týmu v útočné, resp. finální fázi. I přes toto všechno jsme mohli dosáhnout na výsledek zajišťující body do tabulky. Jediný gól našeho týmu vsítil krásnou střelou z poza vápna Marek Lávička.

 

Michal Šedivý

 

---

14. 8. 2021, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby / Švihov
8:0 (3:0)
2 x Šabek, 2 x Šuhajda, Pavlíček, Mlnařík, Krotkovský, Fremund

FKHD – Luby / Švihov   8:0  

(1. kolo krajského přeboru mladšího dorostu)

 

Utkání se hrálo ve velkém horku. Naše mužstvo mladšího dorostu bylo od začátku utkání jasně lepší a pouze neproměňováním šancí byl poločasový výsledek pro soupeře mírný 3:0. Po přestávce jsme bohužel pokračovali ve stejném trendu, a proto skončil zápas výsledkem „pouze“ 8:0. Soupeře jsme přehráli jak fotbalově, tak fyzicky, stále je přesto co zlepšovat.

 

Michal Šedivý

 

---

7. 9. 2019, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - FC Dynamo Horšovský Týn
INFO V KOMENTÁŘI

 STARŠÍ:

4:2 (3:1) 38 ŠTĚCH, 39 KRŮS, 40 JEDLIČKA, 85 KRŮS - 30 BALÁŠ, 63 ŠOPÍK 

 MLADŠÍ:

1:0 (1:0) 35 FALTYS (PENALTA)

---

31. 8. 2019, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Sokol Hradešice
INFO V KOMENTÁŘI

  STARŠÍ:

0:0 (0:0) na penalty 1:0

 MLADŠÍ:

3:2 (1:1) 11 Kolařík. 62 Faltys, 80 Krištof - 8 Fiala, 73 Říha

---

28. 8. 2019, středa, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - FK Tachov
INFO V KOMENTÁŘI

  STARŠÍ:

2:3 (0:2) 77král, 82 Kroutský - 40, 41, 53 Vrba

 MLADŠÍ:

5:2 (3:1) 10 Faltys, 32 Marc, 39 Potužák, 41 Míčka, 49 Míčka - 37 Roučka, 59 Plincelner

---

24. 8. 2019, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Okula Nýrsko
INFO V KOMENTÁŘI

 STARŠÍ:

4:2 (3:1) 38 ŠTĚCH, 39 KRŮS, 40 JEDLIČKA, 85 KRŮS - 30 BALÁŠ, 63 ŠOPÍK 

 MLADŠÍ:

1:0 (1:0) 35 FALTYS (PENALTA)

---

12. 1. 2019, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Coach Cup Rokycany
Výsledek ještě není znám
---

24. 5. 2014, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Klatovy
3:5 (2:2)
Jiří Motl, Václav Vrzal, Jan Boček
---

8. 5. 2014, čtvrtek, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Domažlice
9:1 (4:0)
Hlaváč Marek 2, Boček 2, Šašek, Motl, Nováček, Mareš, Panuška
---

12. 4. 2014, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Sušice
5:1 (2:1)
Jiří Motl 3, Roman Kovář, Tomáš Nováček (PK)
---

6. 4. 2014, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nepomuk
6:3 (2:2)
Marek Hlaváč 2, Jan Boček 2, Jiří Motl, Tomáš Nováček
---

29. 3. 2014, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Stříbro
6:0 (2:0)
Václav Panuška 2, Marek Hlaváč 2, Lukáš Mareš, Marek Bartheldy
---

22. 2. 2014, sobota, 8:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Turnaj v Klatovech
1. místo v turnaji

 HD-Luby 5:0; HD- Staňkov 1:0; HD-Doubravka 0:2; HD-Mochtín B 1:0; HD-Kdyně 1:0; HD-MochtínA 1:0

---

5. 10. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Přeštice
2:2 (1:0) PK 4:5
Tomáš Nováček (PK), Václav Vrzal

 Sestava: Ondrejíčka, Pařil, Greger, Šašek, Nováček, Boček, Vrzal, Panuška, Mareš, Vachuška, Kovář, Motl, Hlaváč, Pikeš

---

24. 8. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Rokycany
8:1 (3:0)
Jiří Motl 5x, Václav Vrzal 2x, Roman Kovář

 Sestava: Ondrejíčka, Pařil, Chalupný, Greger, Šašek, Kovář, Panuška, Vrzal, Nováček, Motl, Mareš, Pikeš

---

15. 8. 2013, čtvrtek, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Dlouhá Ves
3:2 (3:0)
Roman Kovář 2, Václav Panuška

 Sestava: Ondrejíčka, Greger, Šašek, Chalupný, Panuška, Vrzal, Nováček, Kovář, Motl, Mareš

---

10. 8. 2013, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Sušice
4:1 (2:0)
Aleš Vachuška 2x, Václav Panuška, Roman Kovář

 Sestava: Ondrejíčka, Šašek, Chalupný, Pařil, Boček, Vachuška, Panuška, R. Kovář, Nováček, Mareš, M. Kovář, Borka

---

8. 8. 2013, čtvrtek, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Blatná
4:0 (1:0)
Lukáš Mareš 2x, Tomáš Nováček, Aleš Vachuška

Sestava: Ondrejíčka, Vrzal, Pařil, Šašek, Kovář, Panuška, Vachuška, Nováček, Motl, Mareš, Boček.

---

6. 8. 2013, úterý, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Svéradice muži B
3:1 (1:1)
Lukáš Mareš, Tomáš Nováček, Aleš Vachuška

Sestava: Ondrejíčka, Vrzal, Janouškovec, Pařil, Šašek, Kovář, Panuška, Vachuška, Nováček, Motl, Mareš, Boček, Želíska.

---

4. 8. 2013, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Blatná
4:2 (2:1)
Tomáš Nováček 2x, Lukáš Mareš, Jiří Motl

Sestava: Ondrejíčka V., Vrzal, Šašek, Pařil, Boček, Panuška, Vachuška, Kovář, Nováček, Motl, Mareš, Pikeš.

---

18. 11. 2012, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Rokycany
2:2 (2:1) PK 4:2
Václav Vrzal, Lukáš Zdichynec

 Sestava: Ondrejíčka V., Pintíř, Greger, Pařil, Toman, Zdichynec, Panuška V., Ondrejíčka M., Vrzal, Mareš, Panuška M., Motl

---

3. 11. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Domažlice
0:2 (0:1)

 Sestava: Vladimír Ondrejička - Martin Ondrejička, Milan Podzimek, Tomáš Greger, Martin Toman, Roman Kába, Václav Vrzal, Roman Kovář, Ladislav Kliment, Lukáš Zdichynec, Lukáš Mareš - Milan Hlaváč, Václav Panuška, Miroslav Panuška

---

22. 9. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Přeštice
4:2 (2:2)
2 x Zdichynec Lukáš, Pintíř Radek (PK), Hlaváč Milan

Sestava FKHD: Ondrejíčka V., Podzimek, Pintíř, Greger, Pařil, Toman, Kliment, Vrzal, Vachuška, Zdichynec, Hlaváč, Panuška

---

11. 8. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Strakonice
2:7 (1:5)
Aleš Vachuška 2x

 Sestava: Ondrejíčka V., Toman, Podzimek, Greger, Vaněček, Vrzal, Zdichynec, Kliment, Mareš, Vachuška, Hlaváč Milan, Jedlička

---

4. 8. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Sušice
1:5 (1:1)
Lukáš Mareš

Sestava: V. Ondrejíčka, Pařil, Greger, Podzimek,Vaněček, Vrzal, Zdichynec, Kovář, Kliment, Mareš, Korytář, Vachuška,  Hlaváč Marek, Nováček Fr., Toman

---

1. 8. 2012, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Blatná (mladší dorost)
6:1 (1:0)
Aleš Vachuška 2x, Lukáš Zdichynec 2x, Roman Kovář, Lukáš Mareš

Sestava: Pena, Pařil, Greger, Podzimek,Vaněček, Vrzal, Zdichynec, M. Ondrejíčka, Kliment, Mareš, Korytář, Vachuška, Kovář, Hlaváč

---

12. 5. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Přeštice
0:3 (0:2)

Sestava FKHD: Kylián - Dom.Vonášek, Vaněček, Pintíř, T.Greger - T.Nováček, Vrzal, Kliment, Vachuška, J.Pařil - Zdichynec (Červený)

---

5. 5. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Postřekov
6:0 (2:0)
3 x Sova Jan, Vachuška Alex, Kliment, Nováček

Sestava FKHD: Macoun - J.Pařil, Dom.Vonášek, Dan Vonášek, T.Greger - Kliment, Pintíř, Sova, Štěpán - Zdichynec, Vachuška (T.Nováček, Kylián)

---

28. 4. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Vejprnice
2:2 (1:0), na penalty 3:4
2 x Sova Jan

Sestava FKHD: Kylián (65.Macoun) - Dom.Vonášek, Dan Vonášek, Pintíř, J.Pařil - Kliment, Sova, Vrzal, Štěpán - Macoun, Zdichynec (T.Greger, T.Nováček, Červený)

---

21. 4. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby
3:1 (3:1)
Kába, Vachuška, Kliment

V Horažďovicích bylo k vidění utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jasná převaha domácích, kterým se marodka až na Kubaně vyprázdnila, ve druhém pak podstatně lepší výkon hostů. Domácí do utkání do slova vlétli, po pár vteřinách je poslal dovedení střelou k tyči Kába a když brzy zakončili brejkové situace do nestíhající lubské obrany Vachuška a Kliment, vše vypadalo, že si Luby odvezou podobnou nadílku jako nedávno v tabulce podobně postavený Nepomuk. Domácí se v dalším průběhu nepochopitelně uspokojili se skórem, výrazně zvolnili a Luby je před přestávkou dokázali potrestat brankou Pivoňky z pokutového kopu. Toto varování však zřejmě nestačilo a v úvodních deseti minutách druhého poločasu měli Luby dvě slušné příležitosti na další korekci výsledku. Neuspěli, a tak se utkání dohrálo bez dalších rušivých momentů za současného stavu až do konce. Výkon domácích v prvním poločase, který byl plný pěkných kombinačních akcí, si zasluhuje uznání. S přehledem řídil rozhodčí Petrželka František.

Sestava FKHD: Macoun - Dom.Vonášek, Dan Vonášek, Pintíř, Štěpán, Kliment, Sova, Vachuška, Vrzal, Kába, Zdichynec (T.Nováček, J.Pařil, T.Greger - Kylián)

---

15. 4. 2012, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Doubravka
0:3 (0:1)

O zápase rozhodla poslední minuta prvního poločasu a prvních pět minut druhé půle, kdy jsme třikrát inkasovali. Nutno říct, že domácí byli lepším týmem a jejich vítězství je zasloužené. V sestavě za zraněné Alexe Vachušku a Jardu Kubaně zaskakovali mladší dorostenci Vojta Červený a Václav Vrzal.

 

---

7. 4. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
0:6 (0:2)

Zatím těžko uvěřitelný lazaret připomíná v jarní části sezóny horažďovický dorost. Derby v Klatovech, ve kterém před týdnem dlouho zaslouženě tahali za delší konec, je nakonec stálo nejen body, ale i 4 další zraněné hráče, z nichž jediný Kába se dal do týdne dohromady, zatímco u Panušky, Kubaně a Vachušky to vypadá na dlouhodobá zranění. Proti lídrovi soutěže moc šancí na úspěch neměli a když se k tomu přidal slabý přístup a nasazení hráčů, brzké góly v jejich síti, jednalo se jen o to, kolik branek jim favorizovaní hosté z Plzně nasází.

Sestava FKHD: Macoun - J.Pařil, Dan Vonášek, Dom.Vonášek, Štěpán, T. Nováček, Kába, Sova, Kliment, Jiřík, Zdichynec (Kovář)

---

31. 3. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Klatovy
1:2 (1:0)
Sova

 V Klatovech jsme byli lepší než domácí, měli jsme více brankových příležitostí. Do vedení jsme šli po hlavičce kapitána Honzy Sovy, bohužel jsme však v průběhu zápasu přišli o zraněné klíčové hráče Kubaně a Kábu a v 11 hráčích bez možnosti střídání vedení nejen neudrželi, ale nechali dát domácí i druhou branku. První branka domácích však nese kontroverzní pachuť, když akci domácích předcházelo nepotrestané podražení zezadu střelce naší branky. Pak nastal i kličový moment zápasu, když jsme sehráli krásnou kombinační akci po ose Vachuška - Panuška - T.Nováček, přičemž poslední jmenovaný nedokázal přesně zakončit a nechal vyniknout domácího brankáře. Vítěznou branku domácí vstřelili 10 minut před koncem po stejné brejkové akci a křížné střele jako při první brance. Za výkon zaslouží kluci pochvalu, v Klatovech nevyhrálo lepší mužstvo.

---

24. 3. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nepomuk
8:0 (7:0)
4 x Kába, 2 x Zdichynec, 2 x Kubaň

Domácím se příprava výsledkově vůbec nevydařila, zvítězili pouze jednou a když jim na premiérové jarní mistrovské utkání narostla marodka na 6 hráčů, vstupovali do utkání s jistými obavami. Ty se však nakonec ukázali jako liché, neboť i Nepomuk některé hráče postrádal a navíc nastupoval s náhradním brankářem. Domácím se vydařil vstup do utkání a brzy dali úvodní branku Kábou, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu a střelou z pozice zády k brance skóroval. O chvilku později vysunul krasným pasem Vachuška do křídla T.Nováčka, ten stříleným centrem nahrál o tyčku Kábovi, který už jen zasunul do odkryté branky. Bylo odehráno sotva 20 minut a domácí po hlavičce Kubaně přidali třetí branku. Do půl hodiny hry to bylo už 6:0 po brankách Zdichynce, Káby a dalekonesné střele Kubaně. Do poločasu ještě přidal sedmou trefu Zdichynec. Druhý poločas se už jen dohrával, domácí přestali hrát týmově, a výsledkem byla pouze jedna branka, v pořádí čtvrtá Kábova a osmá celkem.

Sestava Horažďovic: Macoun - J.Pařil, Dan Vonášek, Dom.Vonášek, Štěpán - T.Nováček, Sova, Vachuška, Kubaň - Kliment, Zdichynec (Kovář)

Trenér Jiří Brabec: "Spokojen jsem pouze s hrou v prvním poločase. V tom druhém kluci nevyužili rozhodnutého stavu k tomu, aby si zahráli kombinační fotbal a přidali další branky. Místo toho se uchýlili k individuálnostem a jediným výsledkem jsou zbytečné šrámy, které si několik hráčů odneslo po logických snahách soupeře o přerušení našich akcí. Chtěl bych pochválit oba mladší dorostence v sestavě. Tomáš Nováček už s námi hrál na podzim, Roman Kovář dnes také ukázal, že s ním jako s alternativou můžeme počítat."

---

17. 3. 2012, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - FK Horažďovice (muži B)
2:5

V posledním přípravném utkání obou mužstev před jarní sezónou rozhodla větší chuť do fotbalu na straně "B" týmu mužů.

---

19. 11. 2011, sobota, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Holýšov
4:5 (1:1)
Kliment Ladislav, Kubaň Jaroslav, Sova Jan, Zdichynec Lukáš

13.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Macoun Daniel - Vrzal Václav, Vonášek Dominik, Pintíř Radek, Greger Tomáš - Jiřík Josef, Sova Jan, Panuška Václav, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav, Zdichynec Lukáš (Korytář Karel)

Přes problémy v sestavě (absence Alexe Vachušky, Tondy Štepána, Romana Káby a Honzy Pařila) jsme jeli do Holýšova zvítězit. Bohužel - nepodařilo se. Po vyrovnaném prvním poločase jsme šli do vedení, bohužel pak přišel smutný moment, když mladý rozhodčí odpískal penaltu, o které nevěděl ani nikdo z domácích. Na hřišti vznikly obrovské emoce, trenér Jiří Brabec byl vykázán, domácí skóre srovnali a ve zbývajícím průběhu měli více zejména psychických sil a utkání dovedli do vítězného konce.

---

12. 11. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Domažlice
1:1 (0:0), 4:2 na PK
Zdichynec Lukáš ('61)

12.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Kylián Jakub - Pařil Jan, Vonášek Daniel, Pintíř Radek, Greger Tomáš - Panuška Václav, Sova Jan, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Zdichynec Lukáš, Kliment Ladislav (Vonášek Dominik, Jiřík Josef, Vrzal Václav)

S domácím hřištěm jsme se pro rok 2011 chtěli rozloučit vítězstvím, ač nám chyběli dva hráči z minulé základní sestavy Tonda Štěpán a Roman Kába. Soupeř z Domažlic však v prvním poločase ukazoval svoje kvality a bylo těžké se dostat za jeho defenzivu. Ve druhém poločase jsme tradičně přitlačili na pilu především v útočné fázi a za odměnu jsme se dostali ke vstřelení branky, když akci začal krásnou kolmicí Alex Vachuška, Láďa Kliment po svém sólu oslovil Lukáše Zdichynce, který již skóroval. Za chvilku jsme měli šanci na pojištění, ale Láďa Kliment tentokrát neuspěl. Škoda, že se nám jednogólový náskok nepodařilo uhlídat a hosté v 86.minutě po standartní situaci vyrovnali. Bonusový bod jsme si připsali z penaltového rozstřelu.

---

5. 11. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
1:1 (0:1)
Sova Jan ('80)

11.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Kylián Jakub - Štěpán Antonín, Vonášek Daniel, Pintíř Radek, Pařil Jan - Kába Roman, Sova Jan, Kliment Ladislav, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Zdichynec Lukáš (Panuška Václav, Greger Tomáš)

Na horké půdě v Tachově jsme na výborně připravené UMT tahali celý první poločas za kratší konec a to, že jsme prohrávali jen o branku, bylo hratelným stavem pro druhý poločas. Po již tradiční domluvě trenéra Brabce o přestávce, jsme ve druhém poločase přidali a domácí to zjevně zaskočilo. Honza Sova nejdřív trefil z poloviny hřiště nečekanou střelou břevno a poté co jsme přežili brejkové akce domácích, deset minut před koncem po rohovém kopu hlavou vyrovnal. V závěru mohli brát 3 body oba celky, ale utkání dospělo k penaltám, které nám nevyšly. Přesto je bod cenný.

---

29. 10. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK ZČE
1:0 (1:0)
Pařil Jan ('42)

10.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Kylián Jakub - Štěpán Antonín, Vonášek Daniel, Nováček Petr, Pařil Jan - Kába Roman, Sova Jan, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav, Zdichynec Lukáš (Panuška Václav, Greger Tomáš, Nováček Tomáš)

Doma jsme po prohře v Sušici chtěli bodovat, což se podařilo, ale nervů bylo zbytečně moc. V prvním poločase jsme zazdili 5 vyložených šancí a vedení se ujali až po lobu obránce Honzi "Páři" Pařila po rohovém kopu. Ve druhém poločase jsme měli další šance vedení pojistit, ale opět jsme několik nájezdů na hostujícího brankáře nevyužili a museli se tak o body strachovat až do závěrečného hvizdu.

---

22. 10. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Sušice
0:4 (0:3)

9.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Macoun Daniel - Štěpán Antonín, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Greger Tomáš - Kába Roman, Sova Jan, Vachuška Alex, Pařil Jan, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav (Zdichynec Lukáš, Jiřík Josef, Nováček Petr - Kylián Jakub)

V očekávaném derby v Sušici jsme shořeli jako papír hned v prvním poločase nebo lépe řečeno hned v samém úvodu utkání. Domácí velmi brzy vedli 2:0 a obracet utkání hrané na UMT, na které domácí hrají i trénují a my ji potkáme jednou za rok, je velmi složité. Po celý prvním poločas jsme se moc nezmátořili a domácí nás potrestali ještě jednou. Poločasová domluva kluky zvedla, většina druhého poločasu se hrála jen na domácí polovině, branku jsme však, i přes výborné zákroky brankáře Jandy nevstřelili, a naopak to byli domácí kdo se opět dokázal prosadit, když využili brejkovou situaci, která se jim nutno uznat povedla. Konečný čtyřgólový rozdíl ale průběhu utkání neodpovídá. Opět se budeme muset připravit na jaro a stejně jako loni to Sušici v odvětě oplatit.

---

15. 10. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Přeštice
1:1 (0:1), 6:5 na PK
Kubaň Jaroslav ('81)

Penalty proměnili: Pintíř Radek, Vachuška Alexander, Kubaň Jaroslav, Sova Jan, Kába Roman, Vonášek Daniel

8.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Macoun Daniel - Štěpán Antonín, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Pařil Jan - Kába Roman, Sova Jan, Vachuška Alexander, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav, Zdichynec Lukáš (Panuška Václav, Greger Tomáš, Vonášek Daniel, Jiřík Josef, Nováček Petr - Kylián Jakub)

Doma jsme chtěli potvrdit tři body z Postřekova, ale v prvním poločase jsme zahráli hluboko pod svoje možnosti, což byla voda na soupeřův mlýn. Přeštice nás přehrávali a zaslouženě vedli, naše štěstí bylo, že se prosadili jen jednou. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a začali dobývat soupeřovu branku. Vyrovnání přišlo až deset minut před koncem, brankou Jardy Kubaně. Druhý bod jsme si připsali po vítězných penaltách.

---

9. 10. 2011, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Postřekov
5:0 (2:0)
Zdichynec Lukáš 2, Kliment Ladislav, Sova Jan, Vachuška Alexander

7.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Macoun Daniel - Vonášek Dominik, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Greger Tomáš - Kába Roman, Sova Jan, Vachuška Alexander, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav, Zdichynec Lukáš (Pařil Jan, Panuška Václav, Nováček Petr)

Na půdě jednoho z outsiderů přeboru jsme si připsali snadnou výhru, která mohla být mnohem vyšší.

---

1. 10. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Vejprnice
4:2 (1:2)
Kliment Ladislav ('40, '81), Sova Jan ('47), Kubaň Jaroslav ('59)

6.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Macoun Daniel - Štěpán Antonín, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Pařil Jan - Kába Roman, Panuška Václav, Sova Jan, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav, Vachuška Alex (Zdichynec Lukáš, Greger Tomáš, Jiřík Josef, Vonášek Dominik, Nováček Petr)

Proti kvalitinímu, ale věkově hodně mladému soupeři, jsme prospali první poločas a nechali jít hosty do dvoubrankového vedení. Do přestávky se nám podařilo snížit brankou Ládi Klimenta po chybě brankáře. Po důrazné domluvě trenéra Brabce o poločasové přestávky jsme ve druhém poločase přidali a nakonec hosty jasně přehráli.

---

24. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby
7:1 (2:0)
2 x Sova Jan, Štěpán, Nováček, Kubáň, Kliment, Kába

5.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Macoun Daniel - Štěpán Antonín, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Greger Tomáš - Pařil Jan, Sova Jan, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Kába Roman, Kliment Ladislav (Panuška Václav, Nováček Petr, Nováček Tomáš - Kylián Jakub)

Jasné vítězství našeho týmu, které dle trenéra Brabce mohlo být i vyšší.

---

17. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Doubravka
3:1 (2:1)
Kubaň Jaroslav, Kába Roman, Sova Jan

4.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Kylián Jakub - Štěpán Antonín, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Pařil Jan, Jiřík Josef, Sova Jan, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav, Kliment Ladislav, Kába Roman (Macoun Daniel, Greger Tomáš, Vrzal Václav)

Doubravka přijela hrát do Horažďovic kvalitiní kombinační fotbal, domácím se ji však podařilo zaskočit dvěma slepenými brankami po půlhodině hry. Nejprve Kubaň potrestal z přímého volného kopu faul na Sovu a záhy poslal Kába do sítě centr z levé strany. Hosté udeřili brankou do šatny, klid však dodal domácím kapitán Sova, který ve druhém poločase pečetil vítězství svého týmu brankou hlavou po standartní situaci.

---

10. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
1:2 (0:1)
Pintíř Radek

3.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Kylián Jakub - Pařil Jan, Pintíř Radek, Vonášek Daniel, Štěpán Antonín - Kába Roman, Sova Jan, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Zdichynec Lukáš, Kliment Ladislav (Macoun Daniel, Nováček Petr, Vonášek Dominik, Jiřík Josef)

Na půdě jednoho z hlavních favoritů soutěže jsme neměli příliš šancí na úspěch. Konečný výsledek lze i přes prohru hodnotit jako úspěšný, domácí byli dobří a měli více šancí.

---

3. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Klatovy
1:1 (0:0), 2:4 na PK
Štěpán Antonín

2.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Kylián Jakub - Vonášek Dominik, Vonášek Daniel, Nováček Petr, Štěpán Antonín - Kába Roman, Pintíř Radek, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Zdichynec Lukáš, Kliment Ladislav (Pařil Jan, Korytář Karel, Jiřík Josef, Macoun Daniel)

V prvním domácím utkání kluci zahráli pod svoje možnosti a vyrovnali až brankou v nastavení, když se trefil přímo z rohu Tonda Štěpán.

---

27. 8. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nepomuk
1:1 (0:0), 4:2 na PK
Kába Roman

1.kolo KP staršího dorostu

Sestava: Vonášek Dominik - Štěpán Antonín, Vonášek Daniel, Nováček Petr, Pařil Jan - Kába Roman, Pintíř Radek, Vachuška Alex, Kubaň Jaroslav - Kliment Ladislav, Zdichynec Lukáš (Jiřík Josef, Korytář Karel, Greger Tomáš, Vrzal Václav)

Mistrovská premiéra dorostenců Horažďovic měla dramatickou předehru, když jeden z automobilů s hráči měl dopravní nehodu, kterou naštěstí odnesl jen lehkým zraněním brankář Daniel Macoun (den předtím odchytal celý zápas za A tým v Chotíkově), jenž následně do utkání zasáhnout nemohl a protože ze zranění se zotavuje i druhý brankář Jakub Kylián, do branky se v nouzi musel postavit jinak obránce Dominik Vonášek, který si však tuto pozici již vyzkoušel v minulé sezóně za horažďovický B dorost. V utkání měli po většinu utkání hosté uzemní převahu, kterou korunoval vedoucí brankou ve druhém poločase Kába. Domácím se však podařilo vyrovnat a utkání dospělo k penaltovému rozstřelu, ve kterém si hosté připsali bonusový bod. Největší vítězstvím však je, že těžkou situaci ustáli zúčastnění hráči zdravotně v pořádku.

---

18. 6. 2011, sobota, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Zruč
8:0 (1:0)
Kába Roman 3, Nauš Josef 2, Klíma Tomáš, Kylián Jakub PK, Kubaň Jaroslav

Dorostenci zakončili premiérovou sezónu po návratu do krajském přeboru dorostu krásným třetím místem, které jim pojistila povinná výhra ve Zruči. V prvním poločase se domácí ještě drželi, když inkasovali jen jednou a jejich naděje dlouho držel výborně chytající brankář. Ve druhém poločase domácí odpadávali, ale především naši se po domluvě v kabině vrátili ke své hře a konečně se začali prosazovat i střelecky a skóre narostlo na normu, na kterou jsou ve Zruči již tuto sezónu zvyklí.

Sestava Horažďovic: Kylián - Sova, Dan Vonášek, Forman, J.Pařil - Vachuška, Hlůžek, Nauš, Kubaň - Klíma, Zdichynec (Kába, Dom.Vonášek)

---

11. 6. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Postřekov
7:0 (4:0)
2.Kába Roman, 13.Nauš Josef, 19.Kába Roman, 42.Vachuška Alexander, 52.Nauš Josef, 71.Nauš Josef, 82.Kodýdek Jan

Horažďovice se s domácím prostředím, ve kterém nenašli za celou sezónu přemožitele, rozloučily se ctí a odevzdanému soupeři z Chodska nasázeli sedm branek. Hned po pár vteřinách vstřelil úvodní branku Kába, o deset minut později se Nauš rozběhl ke slalomu, při kterém obešel 5 soupeřů a střelou pod brankářem přidal druhou branku. Třetí branku přidal opět Kába. I hosté měli své šance, ale v koncovce se jim vůbec nedařilo. S tímto vyjádřením přesně korespondovala 42. minuta. Hosté po centrovaném míči měli během několika vteřin hned tři obrovské šance na snížení, ale neproměnili a po dlouhém odkopu a brejku domácích přidal Vachuška snadno čtvrtou branku. Druhý poločas se celý jen dohrával a domácí přidali další tři branky. Mohli přidat i celkově 8. v utkání, ale nejmladší hráč domácích Tomáš Greger nevyzrál na brankáře hostů z pokutového kopu nařízeného za podražení Klímy. Na cti hostů je potřeba vyzdvihnout, že do Horažďovic nepřijeli betonovat, hráli až do konce otevřený fotbal a kdyby byli v koncovce úspěšnější, mohla by početná skupinka diváků vidět ještě o několik branek více.

Sestava: Kylián - Sova, Forman, P.Nováček, T.Greger - Kába, M.Greger, Nauš, Kubaň - Vachuška, Klíma (Dan.Vonášek, Kodýdek, Dom.Vonášek, Korytář, Pařil, Macoun)

 

---

5. 6. 2011, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Křimice
1:2 (0:2)
Vonášek Daniel

 Utkání jsme nezačali dobře, hráli jsme nedůrazně, nepřesně a domácí, kteří v první půli předváděli kombinačně pohledné akce,  dokázali dvě z nich zakončit i gólově. Po domluvě v kabině, jsme šli do druhého poločasu se snahou zvrátit vývoj utkání. Protože domácím (asi po včerejší oslavě záchrany mužů v 1.A třídě) postupně docházeli síly, přebírali jsme  iniciativu, ale nebezpečné brejky domácích několikrát volali po brance, ta však naštěstí do naší branky nepadla. Když jsme pak vstřelili kontaktní branku a domácím byl vyloučen hráč (po druhé žluté za podruhé zakopnutý balón), vypadalo to , že utkání ještě obrátíme. Ve vyložených šancích však neuspěli  Lukáš Zdichynec, Alex Vachuška, Pepa Nauš a znovu Lukáš Zdichynec. V samotném závěru se nám podařilo vstřelit regulérní vyrovnávací gól, který však domácí pomezní zamával jako ofsajd a hlavní arbitr nám gól sebral. Domácí pomezní nás v posledních minutách pro "ofsajdy" do šancí nepouštěl a tak jsme na jaře po žalostném neproměňování vyložených šancí ztratili první tři body.

Sestava: Daniel Macoun - Jan Sova (Jan Pařil), Dan Vonášek, Jakub Forman, Jaroslav Kubaň - Josef Hlůžek, Martin Greger, Alex Vachuška, Roman Kába (Dominik Vonášek) - Jan Kodýdek (Josef Nauš), Lukáš Zdichynec.

---

28. 5. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby
4:2 (1:2)
2x Nauš Josef, 2x Zdichynec Lukáš

 Na kluzkém terénu hráli hosté v Horažďovicích od úvodních minut dosti tvrdě, ale ukázali i svoji hlavní sílu - kvalitní brejkové situace. Přestože jsme měli od úvodních minut územní převahu, do vedení šli hosté po pěkně sehrané akci, když Kurc dostal krásnou přihrávku mezi stopery a sám proti Danu Macounovi bezpečně proměnil. Dobývali jsme branku Lub do 31.minuty, kdy po přímém volném kopu Jakuba Formana vyrovnal tečí Pepa Nauš . Odpověď hostů však byla blesková, Voldán dostal milimetrovou přihrávku do pravého křídla, přiťukl zpět Čížkovi, jehož tečovaná střela zapadla za bezmocného Mácu podruhé. V prvním poločase jsme nepředváděli optimální výkon a po poločasové domluvě jsme ve druhé půli přidali. Přesto mohli hosté utkání rozhodnout. Měli k tomu dvě velmi dobré příležitosti. Nejdříve po brejkové akci a zpětné přihrávce zachránil proti gólové střele Sýkory opět Máca a o chvilku později měli hosté další velkou šanci, když dvojice útočníků Plánička - Čížek postupovala sama na Macouna, ale hosté  sami sebe vystavili do postavení mimo hru. Za neproměnění šancí byli hosté záhy potrestáni, Lukáš Zdichynec si udělal prostor v pokutovém území a prudkou střelou odrazem o břevno vyrovnal. O pět minut později byl na hranici šestnáctky sražen Jarda Kubaň a Nauš z přímého volného kopu strhl vedení na naši stranu. Hosté už pak neměli síly na zvrat a vítězství domácích pečetil, po vysunutí Pepou Hlůžkem, svou druhou brankou v zápase Lukáš Zdichynec.

Sestava: Macoun - Sova, Forman, Dan Vonášek, Dom.Vonášek - Kába, Greger, Nauš, Kubaň - Klíma, Zdichynec (Šmat, Vachuška, Kodýdek, Hlůžek - připraven: Kylián); trenér: Brabec Jiří

---

21. 5. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
5:3 (2:1)
Nauš Josef, Forman Jakub (PK), Greger Martin, Kodýdek Jan, Kubaň Jaroslav

 Tachov vyhrál poslední tři utkání a svými výkony si vyvolal respekt, který potvrzoval i na hřišti a také proti nám šel do vedení. My jsme však vyrovnali Pepou Naušem a zlomový okamžik nastal tři minuty před přestávkou, když došlo k penaltovému zákroku a navíc vyloučení domácího hráče. Penaltu s přehledem proměnil Jakub Forman. Ve druhém poločase skóre narůstalo, trefili se ještě Martin Greger, Honza Kodýdek a Jarda Kubaň , nicméně vítězství mohlo být výrazně vyšší, neboť řadu vyložených šancí jsme ještě promarnili, hlavně výborně hrající Pepa Nauš.

Sestava: Kylián - Sova, Forman, Dan Vonášek, Dom.Vonášek - Kába, Greger, Hlůžek, Kubaň - Zdichynec, Nauš (Vachuška, Kodýdek, Macoun)

 

---

14. 5. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Přeštice
3:3 (1:2)
2x Jakub Forman, Josef Nauš

 V  Horažďovicích se hrálo utkání nadprůměrné úrovně, což odpovídalo postavení obou mužstev v tabulce. My jsme úvod zaspali a lídra soutěže poslal do vedení hned v 1.minutě po brejkové akci střelec Přibáň. První desetiminutovka dále patřila hostům, ale pak jsme se osmělili a zaslouženě "vyrovnali". Sova zatočil rozhový kop do branky, který se odrazil od tyče za brankovou čaru, hosté míč vykopli půl metru za ní, ale asistent rozhodčího, laik z Přeštic, se fair-play nezachoval a pokračovalo se ve hře. To nás nabudilo a hodně jsme se  tlačili se do koncovky, abychom vstřelili branku, ale hosté odolávali. Po více než půlhodině hry přišel moment, který nám situaci  ještě více zkomplikoval. Opět rychlík Přibáň pláchl naší nepříliš důrazné obraně, situaci si však zkomplikoval, míč si příliš předkopl a ačkoliv ke kontaktu s "Mácou" nedošlo, teatrálně upadl a rozhodčí nařídil pokutový kop, ze kterého hosté přidali druhou branku. Naštěstí jsme se však brzy vrátili do hry, když přetažený rohový kop napálil na branku Jakub Forman a prostřelil míč shlukem těl až do sítě. Ve druhém poločase jsme byli  aktivnější a zcela zaslouženě vyrovnali. Přeštický obránce přidržel do šance se tlačícího Zdichynce a možnost pokutového kopu dostali i my. Jakub Forman z něj přidal druhou branku v zápase. Záhy jsme mohli  vést, ale Tomáš Klíma v domění, že bude pískán faul po jeho střetu s hostujícím golmanem, záhrál míč na branku jen tak patou a hosté ho stačili vykopnout z brankové čáry. Přeštický brankář se v souboji zranil a musel jej nahradit jeho kolega. Tento tah však hostům zjevně pomohl, neboť náhradník v brance působil mnohem jistěji a své spoluhráče držel nad vodou, zejména proti gólovce Vachušky, který šel sám na branku, ale vylámal si zuby právě na výborném brankáři. V závěru to vypadalo, že vypijeme kalich hořkosti až do dna, neboť dvě minuty před koncem nám utekl opět Přibáň a překonal Macouna. Naštěstí jsme to nevzdali a zaslouženě alespoň vyrovnali. V nastaveném čase vyhrál Kodýdek hlavičkový souboj pro Nauše, ten šel sám na branku a prostřelil brankáře. V penaltovém rozstřelu jsme pak byli úspěšnější a připsali si navíc bonusový bod.

Sestava: Macoun (Kylián) - Sova, Forman, Dan Vonášek, Kubaň - Kába, Greger, Nauš, Hlůžek - Klíma, Zdichynec (Vachuška, Kodýdek; dále připraveni: Dom.Vonášek, Jiřík); trenér: Brabec Jiří

 

 

---

30. 4. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Domažlice
0:0 (0:0), 5:3 na PK
Penalty proměnili: Forman Jakub, Šmat, Kubaň, Pařil, Vachuška.

Domažlice v Horažďovicích potvrdili svojí jarní formu, představili se zatím jako soupeř s nejpropracovanější defenzívou, na kterou domácí nedokázali za celý zápas najít recept. Úvodních dvacet minut hráli domácí aktivně, ale vytvořili si pouze jednu možnost, když Sova točil rohový kop rovnou do branky a brankář hostů s námahou míč vytěsnil. První větší příležitost si ve 21. minutě vypracovali hosté, po centru z pravé strany jejich hráč ve výhodné pozici nezakončil. Ještě do poločasu stihli hosté nenápadnou střelou zacinkat na břevno Macounovy branky. Ve druhém poločase domácí přidali, ale zámek na domažlické defenzivě neodemkli. Nemohlo jim ani vyloučení hostů po 2.ŽK v 78.minutě. Nejblíže ke vstřelení branky byl v závěru po vybídnutí Formana Šmat, ale jako střelu brankář vytáhl na roh. I hosté měli několik nebezpečných situací z brejkových akcí a na čistém kontu domácích nese velký podíl brankář Macoun. Dva body získané po penaltovém rozstřelu se silným soupeřem mají pro domácí svoji cenu.

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Forman, Dan Vonášek, Kubaň - Hlůžek, Vachuška, Greger, Nauš, Kába - Zdichynec (Šmat, Kodýdek, J.Pařil - dále připraveni: Dom.Vonášek, F.Nováček), trenér: Brabec Jiří

---

23. 4. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Sušice
1:0 (0:0)
Vachuška (85.)

Hrálo se především ve středu hřiště, ale každé z mužstev si dokázalo v prvním poločase vypracovat gólovou šanci. V 10.minutě zahrával kapitán hostů Tomáš Klíma přímý volný kop a brankář Macoun s Danem Vonáškem zastavovali pohromu těsně před brankovou čarou. Vzápětí zahrávali rohový kop domácí. Jmenovec hostujícího kapitána Tomáš Klíma v domácím dresu vrátil přetažený míč do šestnáctky a Lukáš Zdichynec z blízka přestřelil. Hosté pak zaujali ještě průniky Vargy a Šimona Svobody, ale skóre zůstalo bez branek. Ve druhém poločase vyvíjeli větší iniciativu domácí a její intenzitu umocnilo vyloučení Skuhry. Hosté pak spoleháli prakticky jen na brejky nebezpečného Vargy, domácí hráli do zformované sušické obrany. V největší šanci byl v 68.minutě po individuální akci Nauš, ale překáželo mu břevno. Tlak domácích sílil, čas ubíhal a v 85.minutě se Horažďovice dočkali. Kombinací se prosadili na hranici šestnáctky, odkud Vachuška vystřelil přesně k tyči. I výborně chytající Karel Gill byl na jeho pokus krátký. V závěru domácí zazdili dvě gólové šanci na rozhodnutí. Nejdříve po akci Zdichynce přestřelil Kába, následně v obrovské šanci Klíma nastřelil jen brankáře Gilla. Závěr však domácí přečkali bez úhony a dovedli utkání k zaslouženému vítězství. Ke cti sušického mužstva určitě patří, že až na brankáře Gilla hrají s mužstvem, které bude v dorostenecké kategorii působit i příští rok.

Branka: 85.Vachuška Alexander

Sestava:

Horažďovice: Macoun - Sova, Forman, Dan Vonášek, Kubaň - Hlůžek, M.Greger, Nauš, Vachuška - Zdichynec, Klíma (Kába - dále připraveni: Jiřík, Dom.Vonášek, Pařil, T.Greger, Kylián); Trenér: Brabec Jiří

 

---

16. 4. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Klatovy
3:1 (2:0)
Josef Nauš, Jan Kodýdek, Tomáš Klíma

Věděli jsme, že nás v Klatovech čeká těžký zápas a to se potvrdilo. Chvíli byla převaha na naší straně, chvíli na straně domácích, ale do konce 1. poločasu jsme přesto získali dvoubrankový náskok. Trefil se Pepa Nauš a Honza Kodýdek, který přehodil domácí gólmana, ale naneštěstí se v následné srážce s ním zranil a nemohl dál ve hře pokračovat. Ve 2. půli byli domácí aktivnější a měli místy i mírnou převahu, ale naopak branku vstřelil Tomáš Klíma a zvýšil náš náskok na tři góly. To však netrvalo dlouho a domácí po jedné z četných chyb naší obrany snížili na 3:1. V samotném závěru jsme mohli potvrdit vítězství, ale i při nás stálo štěstí, když lob domácích, opět po nedorozumění naší obrany, skončil těsně vedle naší tyče. Náš tým výbornými zákroky podržel i Jakub Kylián, který v brance zaskočil za Dana Macouna.

Sestava: Jakub Kylián - Jan Sova, Jakub Forman, Dan Vonášek, Jaroslav Kubáň - Josef Hlůžek, Martin Greger, Alex Vachuška, Josef Nauš - Tomáš Klíma, Lukáš Zdichynec, Roman Kába, Jan Kodýdek, Josef Jiřík, Jan Pařil

---

9. 4. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nepomuk
4:0 (2:0)
Kodýdek 2, Nauš, Zdichynec

 

Dorostence Horažďovic čekala prvně na jaře nová role. Po utkáních s Doubravkou a Sportovní školou, ve kterých mohli jen získat, je čekal Nepomuk a poprvé museli potvrdit roli favorita. Oběma týmum výrazně ztěžoval hru silný vítr a v úvodu se hrál průměrný fotbal uprostřed hřiště. Utkání na stranu domácích zlomila úvodní branka domácí po hezké kombinační akci. Vachuška vysunul do křídla Nauše a jeho prudkou přihrávku zakončil na zadní tyči do sítě Zdichynec. Do šaten šli domácí ještě spokojenější. Přímý volný kop Sovy brankář hostů neudržel a Nauš dorážkou zvýšil na rozdíl dvou branek. Chleba se lámal v úvodu druhého poločasu, hosté si vytvořili gólovku v 52.minutě ale ani na třikrát z malého vápna nedokázali Macouna překonat. Když vzápětí domácí dorážkou Kodýdka přidali třetí branku, bylo zřejmě, že míří poklidně za vítězstvím. Hosté měli další příležitost se vrátit do utkání, ale opět ji neproměnili a naopak opět Kodýdek přidal o chvilku později po akci Nauše čtvrtou branku domácích. Domácí byli i nadále aktivnější a řadu brankových příležitostí ještě promarnili. I hosté si za své útočné výpady branku zasloužili, ale pět minut před koncem jim stálo v cestě břevno. Horažďovice tak potvrdili vydřené body z Plzně vysokým vítězství proti Nepomuku.

Branky: 29.Zdichynec Lukáš, 40.Nauš Josef, 56.Kodýdek Jan, 71.Kodýdek Jan. Rozhodčí: Cihlář Jan, ŽK: 1:3, Diváků: 40

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Forman, Dan Vonášek, Pařil - Vachuška, Hlůžek, Greger, Jiřík - Zdichynec, Nauš (Kubaň, Kodýdek, Kába)

---

2. 4. 2011, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SŠ Plzeň
3:2 (1:1)
vlastní, Nauš, Klíma

 Těžké utkání na hřišti SŠ mělo šťastný konec pro nás, když vítěznou branku jsme vstřelili pár minut před koncem. Domácí měli zvláště ve druhé půli více ze hry, ale my jsme pozorně bránili a nakonec jsme dokázali vstřelit i vítěznou branku.

---

26. 3. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Doubravka
0:0 (0:0) 10:11 na pk

Souboj s druhým mužstvem tabulky přinesl na úvod sezóny velmi kvalitní fotbal, při kterém bylo vidět, že oba soupeři patří do horních pater tabulky.  Ve druhém poločase jsme byli o malinko lepší, ale když těsně před vkoncem zápasu střelu Tomáše Klímy z malého vápna vytěsnil hostující gólman se štěstím na roh, šlo se na penaltový rozstřel.  Při něm pak hosté dokázali ve třinácté sérii rozhodnout pro sebe 11:10!!!!

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Greger, Forman, Dan Vonášek - Klíma, Vachuška, Nauš, Hlůžek, Kubaň - Zdichynec (Kodýdek, Jiřík, Pařil)

 

---

13. 3. 2011, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Střelské Hoštice muži
2:5 (1:4)

 První zápas na jaře dopadl přímo fiaskem, obdrželi jsme 5 branek a bylo vidět, že dlouhá zimní přestávka zanechala stopy i na naší fyzické kondici. Poprvé v zápase viděl mužstvo také nový trenér Jiří Brabec ze Sušice, který minulý týden nahradil Václava Staňka, jenž trénování našeho dorostu ukončil z osobních důvodů.

---

13. 11. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Zruč
7:1 (5:1)
2x alex Vachuška, 2x Jaroslav Kubaň, Jan Kodýdek, Martin Greger, Josef Jiřík

Naše jednoznačná  záležitost, zápas se dohrával v treninkovém tempu, kdy si zahráli i všichni  náhradníci, včetně nadějného žáka Tomáše Gregera.

---

7. 11. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Postřekov
5:1 (2:0)
Václav Šmat, Tomáš Klíma, Josef Nauš, Lukáš Zdichynec, Jan Kodýdek

 Utkání mělo, zvláště v prvním poločase, vyrovnaný průběh, my jsme měli více gólových příležitostí a také jsme vstřelili dva góly. Nutno podotknout, že velkou měrou se o ně svými chybami zasloužil domácí golman. Ve druhé části hry, už jsme kontrolovali hru a přidali další branky.

---

30. 10. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Křimice
7:1 (4:1)
11. Lukáš Zdichynec,17.,19. Václav Šmat, 23.,85 - Jan Kodýdek, 65.,75. Alexander Vachuška

 Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, hra byla v prvním poločase vyrovnaná. Hosté měli silný úvod utkání, pak jsme hru vyrovnali a vstřelili jsme šťastný gól, když centr Lukáše Zdichynce skončil, k překvapení všech, za zády hostujícího gólmana. Do poločasu se ještě dvakrát prosadil Venca Šmat a jednou Honza Kodýdek. Hosté snížili na 4:1, když naše obrana  za sebou nechala hostujícího hráče a ten zblízka Dana Macouna prostřelil. Do poločasu si hosté spolkli ještě jednu hořkou pilulku, a to když po velmi nevybíravem faulu dostal druhou žlutou hostující záložník. Ve druhé části se sice hosté nevzdávali, ale my jsme už kontrolovali hru a přidali jsme ještě další tři branky.

---

23. 10. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby
0:1 (0:0)

První čtvrtina utkání patřila nám, hráli jsme po zemi kombinačně a měli jsme i šance na vstřelení branky, které se ale  neujali, protože jsme vždy vybrali to komplikovanější řešení a domácí nás stačili vždy zablokovat. Pak jsme se přizpůsobili domácím, začali jsme míče nakopávat a hra byla hodně neurovnaná. Poté si naopak několik brankových příležitostí z rychlých protiútoků vytvořili domácí, ale naštěstí žádnou neproměnili. Trest v podobě branky v naší síti přišel až v počátku druhé půle, a za několik málo minut mohli domácí ještě navýšit skóre, ale nařízenou penaltu bravurně zlikvidoval Jakub Kylián, zaskakující za zraněného Dana Macouna. Postupně narůstající tlak našeho mužstva, podpořený ještě vyloučením domácího hráče za ošklivý faul na Jardu Kubaně, nevedl ke kýženému gólu a tak jsme z Lub odjížděli s prázdnou.

Základní sestava:  Jakub Kylián - Dominik Vonášek, Dan Vonášek, Martin Greger, Jan Sova - Josef Nauš, Alex Vachuška, Josef Hlůžek, Lukáš Zdichynec - Václav Šmat, Tomáš Klíma.

Vprůběhu hry střídali:  Jakub Forman, Jaroslav Kubaň,  Jan Kodýdek,  Jan Pařil, Josef Jiřík. 

---

16. 10. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Tachov
2:1 (0:1)
Jakub Forman, Jan Kodýdek

 Hned v úvodu utkání jsme se na soupeře vrhli a přehrávali jsme ho, žádný gól však z tlaku nepadl. S postupem času soupeř více vyrovnával hru a po jedné akci se dokonce dostal do vedení. My jsme sice ještě zvýšili aktivitu, ale protože hra byla neustéle přerušována někdy dosti tvrdými zákroky, které bohužel rozhodčí netrestal ani žlutou kartou, nemohli jsme se dostat do souvislého tlaku a tak poločas skončil 1:0 v náš neprospěch. Po změně stran bylo vidět, že chceme vývoj zápasu otočit, zvýšili jsme aktivitu a důraz a nakonec po jedné standartní situaci jsme i vyrovnali. Trestný kop zahrával Jakub Forman a míč netečován žádným hráčem skončil za zády překvapeného brankáře. Zanedlouho poté jsme vstřelili vedoucí a jak se ukázalo i vítězný gól, když křížnou střelou z hranice velkého vápna se prosadil Jan Kodýdek. Hosté svoji prohru nedokázali unést a následkem další tvrdé hry, kterou už rozhodčí naštěstí "žlutil", bylo zranění Honzy Sovy, které se po vyšetření na chirurgii naštěstí ukázalo jako velká zhmožděnina na holení kosti.

---

9. 10. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Přeštice
0:6 (0:2)

 Utkání s lídrem tabulky ukázalo, že mít sebevědomí nepodložené kolektivním a disciplinovaným výkonem rozhodně nestačí. Po zbytečných a v posledních zápasech opakovaných chybách těch zkušenějších hráčů, jsme v první půli dvakrát inkasovali. My jsme sice mohli za stavu 1:0 vyrovnat, ale prudkou střelu Vency Šmata zastavilo břevno domácí branky. Po druhém gólu se domácí uklidnili a ve druhé půli nás vyškolovali v kombinaci na útočné polovině, my jsme jim to hodně usnadnili oteřenou hrou a vzálemným nezajišťováním, na což jsme hrubě, ale poprávu, doplatili. Sice jsme ve druhém poločase předvedli několik pěkných kombinací, ale ani ty ke vstřelení čestného úspěchu nevedly.

Sestava: Daniel Macoun - Jan Sova ( Jan Pařil), Daniel Vonášek, Petr Nováček (Josef Jiřík), Dominik Vonášek - Jaroslav Kubaň, Jakub Forman ( Aleš Vachuška), Josef Hlůžek, Josef Nauš (Jan Kodýdek), Václav Šmat, Lukáš Zdichynec.

Nehráli: Martin Greger - zranění, Tomáš Klíma - Kasejovice

---

2. 10. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - SK Smíchov Plzeň
3:0 (1:0)
45. Lukáš Zdichynec, 78.,81. Jaroslav Kubáň

Úvod utkání patřil nám, hned v prvních minutách jsme neproměnili dvě velké brankové příležitosti. Pak se hra trošku vyrovnala a střelou zahrozili i hosté, s výborným zákrokem se vytasil Dan Macoun. Do konce prvního poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, až golóvě udeřilo v 45. minutě, když krásné vysunutí Jana Sovy proměnil Lukáš zdichynec ve vedoucí gól. Ve druhé půli jsme si v úvodu vybrali slabší chvilku, ale hosté se k pořádnému zakončení nedostali. Poté jsme přidali na tempu a konec zápasu, kdy vítězství pojistil dvěma brankami Jaroslav Kubaň, jsme si už v pohodě pohlídali.

---

25. 9. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Domažlice
2:0 (1:0)
Jaroslav Kubaň, Tomáš Klíma

 

V prvním poločase vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro nás, když jsme využili první chyby domácí obrany ke vstřelení vedoucího gólu. Na tečovanou střelu Jardy Kubaně domácí golman nedosáhl. Další dvě tutovky zahodil tradičně Václav Šmat a když ani domácí dvě své šance neproměnili, jednu zastavila tyč a druhou zákrok Dana Macouna, šlo se za stavu 1:0 pro nás do kabin. Druhou půli už jsme kontrolovali hru , domácí  jsme do vyložené šance nepustili a naopak jsme stále častěji ohrožovali domácí svatyni. Pojišťovací gól na 2:0, kterému předcházelo břevno Martina Gregera, přidal v závěru Tomáš Klíma.

---

18. 9. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - TJ Sušice
0:1 (0:0)

 

Zápas jsme začali lépe my, domácí se v úvodním minutách hledali, ale po té se hra vyrovnala a do konce první půle branka nepadla. My jsme sice měli několik nevýrazných šancí, ale žádná nevedla ke vstřelení branky.Také druhý poločas přinesl vyrovnanou hru bohužel se šťastnějším koncem pro domácí, když  o zisku tří bodů padlo rozhodnutí v 59. minutě, kdy po našich několika následujících chybách vstřelili domácí vítězný gól.

---

11. 9. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Klatovy
3:1 (2:0)
11. Forman Jakub, 25. Šmat Václav, 78. Kubaň Jaroslav

Domácí měli do utkání dobrý vstup, zatlačili svého soupeře na vlastní polovinu a hned ve 4. minutě neprostřelil míč do branky z hranice malého vápna Forman, hosté odpověděli tečovanou střelou, která zazvonila na tyč překvapeného brankáře Macouna. Pak však již aktivnější domácí udeřili. Hosté přerušili kombinační akci domácích faulem na Formana a sám faulovaný si s přímým volným kopem poradil přesnou střelou k tyči. Převahu domácí korunovali ve 25. minutě druhou brankou, jejímž autorem byl po náběhu mezi střední obránce a přesném zakončení Václav Šmat. Pak však následovalo uspokojení domácích a hosté začali hru vyrovnávat. Ve druhém poločase jí převzali úplně, Klatovy byli jednoznačně lepší a snížení bylo otázkou času. Hosté si svoje šance utkání zdramatizovat komplikovali především v koncovce, neboť je neproměňovali, přestože jednou postupovali dva sami na brankáře Macouna. Kýžené branky se dočkali v 71.minutě, když centr z pravé strany usměrnil do sítě nabíhající Brož. Domácí znervózněli, ale vysvobodila je 78.minuta a faul hostů na vlastní polovině. Kapitán domácích Greger nacentroval míč do šestáncky a Kubaň přesnou hlavičkou poslal míč k tyči. Zbytek zápasu už žádný vzruch nepřinesl a domácí jej dovedl k zisku cenných bodů v okresním derby.

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Dan Vonášek, P.Nováček, Dom.Vonášek - Hlůžek, M.Greger, J.Forman, Kubaň - Šmat, Nauš (Zdichynec, Vachuška, Kodýdek, Jiřík, J.Pařil)

---

5. 9. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nepomuk
2:0 (2:0)
Václav Šmat, Josef Nauš

 Zápas byl mnohem těžší než jsme čekali a nebýt toho, že nám domácí na oba góly namazali a Máca chytil dvě tutovky, kdoví jak by to s výsledkem vypadalo. Domácí rozhodně nehráli špatný fotbal a až na 30 minut druhé půle, kdy jsme byli jasně lepší, nám byli vyrovnaným soupeřem.

---

8. 8. 2010, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Blatná
3:4 (2:1)
Josef Nauš, Václav Šmat, Jaroslav Kubáň

 Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách, naši v prvním poločase nevyužili tři gólové šance a naopak ve druhé půli byli potrestáni za své chyby.

Sestava 1. půli: Jakub Kozlík ( Máca je nemocen) - Jan Sova, Dan Vonášek, Jakub Forman, Jan Pařil - Jaroslav Kubáň, Alex Vachuška, Petr Prokopec, Josef Nauš - Jan Kodýdek, Tomáš Klíma. 

Sestava 2.půle: Jakub Kozlík - Jan Sova, Petr Nováček, Jakub Forman, Dan Vonášek - Jaroslav Kubáň, Alex Vachuška, Josef Hlůžek, Josef Jiřík - Josef Nauš, Václav Šmat.

---

19. 6. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Mrákov
1:1 (0:0)
Josef Nauš

Zápas se odehrával ve vysokém tempu protože domácí měli ještě teoretickou šanci na postup do krajského přeboru. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a první velkou šanci měli domácí, když se se svým hráčem nevrátil Pepa Nauš a ten dostal hezkou přihrávku do běhu a šel sám na branku. Dobře chytající Dan Macoun ho ale vychytal. To byla jediná větší šance domácích. My jsme měli tak 3 až 4 velké šance ale nedokázali jsme míč "dokopat" do branky a tak po prvním poločase byl stav 0:0. Na začátku druhého poločasu jsme byli lepším týmem a dokázali jsme i vstřelit branku. Hra byla ale stále vyrovnaná a zhruba v 80' minutě se i domácí dočkali branky. Mrákov se stále snažil vstřelit branku ale my jsme byli proti. Zápas skončil spravedlivě remízou 1:1.

---

12. 6. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Koloveč
4:3 (2:0)

Od začátku zápasu jsme byli jednoznačně lepším týmem a rychle vstřelenou brankou jsme to jen potvrdili. Koloveč hrozila jen z nakopnutých míčů na kapitána, a zároveň nejlepšího hráče Kolovče, Jana Součka. Zhruba v polovině prvního poločasu naši dorostenci vstřelili ještě jednu branku a zbytek poločasu se dohrával povětšinou na polovině hostů. Do druhého poločasu jsme šli s tím že přidáme ještě nějakou branku a zápas v pohodě dovedeme do konce. Zanedlouho to bylo 3:0, o chvíli později 4:0 a vše šlo jak jsme si představovali. Ale zhruba v 70' minutě se trefil z trestného kopu Souček a o 10 minut později ten samý hráč snížil z přísně nařízené poenalty na 4:2. V 85' minutě Koloveč přidala ještě jednu branku po zaváhání našich dorostenců. Po celou dobu utkání jsme byli lepším týmem jen škoda těch inkasovaných branek.

---

6. 6. 2010, neděle, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Holýšov
2:1 (1:0)
Tomáš Klíma, Alex Vachuška (PK)

 Vítězství na horké půdě Holýšova nám definitivně zajistilo postup do KP. Na utkání jsme zajížděli bez zraněného Vency Šmata, ale Lukáš Zdichynec, který ho nahradil, odvedl také dobrou práci. Mužem utkání se stal bezesporu  Tomáš Klíma, který první gól dal a druhý mu překazil faul, po nemž byla nařízena penalta, kterou bezpečně proměnil Alex Vachuška. Stínem bylo zranění Pepy Nauše, který se srazil s Danem Vonášků a domácím útočníkem a musel být pro nekoordinaci pohybu spojenou s výpadkem paměti vystřídán. Snad se nám na dokopnou dá dohromady :-).

---

29. 5. 2010, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Luby
2:0 (1:0)
22. Václav Šmat, 90. Jan Pařil
Zápas vedoucího a druhého celku tabulky sliboval dobrý a bojovný fotbal. Očekávání se naplnilo, hosté nabuzeni předzápasovým pokřikem v kabině na hřiště vlítli jako rozzuřený býk. My jsme se však nezalekli a dokázali jsme, že máme sebevědomí i v těžkých zápasech. Důraz hostů nás nepřekvapil, drželi jsme s nimi krok a navíc přidali svoji kombinaci. Akce se přelévaly ze strany na stranu, hosté hrozili ze standardních situací a my z rychlých útoků po stranách. Jeden z nich jsme přetavili ve vedoucí gól, když se důrazem nadvakrát prosadil Václav Šmat. Hosté zase nastřelili tyč po odraženém balónu ze standardní situace. Na druhé straně krásně kopnutý míč Jakuba Formana z trestného kopu jen těsně minul hostující branku. Poločas tak skončil naším těsným vítězstvím. V druhé půli se očekával velký nápor hostů, ten se však nedostavil a my jsme kontrolovali hru. Hosté se soustředili na nakopávání balónů na své útočníky, ale ty si naši obránci pohlídali a trpělivě čekali na svoji druhou šanci. Tu měl na svých kopačkách opět Václav Šmat a Josef Nauš, první prokličkoval podle brankové čáry, ale nezakončil přesně a druhý hlavou netrefil odkrytou branku. Hosté neustále hrozili ze standardních situací, kde využívali svých fyzických předností. Oživení hry přinesl na kopačky hostů střídající útočník, ale my jsme jeho několik průniků se štěstím zastavili. Pojistku vítězství v podobě druhého gólu jsme přidali v poslední minutě, když trestný kop Jakuba Formana prodloužil na břevno Josef Nauš a odražený balón vrátil do prázdné branky hlavičkou zblízka Jan Pařil. Zaslouženě jsme zvítězili a pojistili si vedení v tabulce. Celé mužstvo v čele s kapitánem Martinem Gregerem podalo velmi dobrý výkon. Sestava: Daniel Macoun - Dan Vonášek, Dominik Vonášek, Jan Sova, Martin Greger - Alex Vachuška (Jan Pařil), Petr Prokopec, Jakub Forman, Josef Nauš (Roman Kába) - Tomáš Klíma (Milan Podzimek), Václav Šmat.
---

22. 5. 2010, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Měčín
5:1 (1:0)
Tomáš Klíma, Vašek Šmat, Petr Prokopec, Alex Vachuška, Jan Sova

 V prvním poločase se hrál průměrný fotbal s většími šancemi na našich kopačkách. Průběh zápasu ovlivnilo zranění nejlepšího domácího hráče, který musel odstoupit ze hry. Ve druhém poločase jsme konečně začali hrát po zemi a prosadili jsme se i střelecky. Domácí hrozili jen nakopávanými míči, které však nedokázali až na jeden zužitkovat.

Sestava: daniel Macoun - Daniel Vonášek, Jan Sova, Dominik Vonášek, Roman Kába - Jan Pařil (Lukáš Zdichynec), Jakub Forman, Petr Prokopec, Alex Vachuška - Tomáš Klíma (Karel Korytář), Václav Šmat

---

15. 5. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Hrádek
6:0 (3:0)
2 x Martin Greger, Václav Šmat, Karel Korytář, Jakub Forman, Vonášek Daniel
Hosté se na utkání dostavili pouze s osmi hráči a soustředili se, zvláště ve druhé půli, pouze na odkopávání míčů od vlastní branky. Domácí hráli v tréninkovém tempu a tak byl k vidění velmi podprůměrný fotbal s půltuctem gólů v hostující brance. Sestava: Daniel Macoun -Daniel Vonášek, Dominik Vonášek, Jan Sova, Jan Pařil - Alexander Vachuška (Roman Kába), Jakub Forman, Petr Prokopec, Martin Greger - Václav Šmat (Karel Korytář), Lukáš Zdichynec.
---

8. 5. 2010, sobota, 14:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Blovice
3:2 (0:0)
Václav Šmat, vlastní, Jakub Forman (PK)

Do zápasu jsme vstoupily jako favorité, ale první poločas tomu nenasvědčoval. Hra byla vyrovnaná a to i na neproměněné šance. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a v 50. minutě jsme šli do vedení brankou Václava Šmata. Domácí Blovice na naší branku rychle odpověděli stejnou mincí - 1:1. V 60. minutě po závaru před domácí brankou si srazil míč do vlastní sítě blovický obránce a byli jsem zase ve vedení. 5 minut na to po krásném pasu na Alexe Vachušku, který proklouzl mezi dvěma obránci a ti ho faulovali, byla nařízená penalta. Ujal se jí Jakub Forman a proměnil - 3:1. Těsně před koncem zápasu Josef Nauš zakopával míč mimo hrací plochu, z důvodu ležícího hráče na hrišti, ale domácí útočník míč zastihl, běžel sám na bránu a proměnil - 3:2. Svědomí pana rozhodčího trápilo a tak hned po tom raději ukončil utkání.

Sestava: Daniel Macoun - Jan Pařil, Daniel Vonášek, Jan Sova, Dominik Vonášek - Alex Vachuška (Karel Korytář), Martin Greger, Petr Prokopec (Jakub Forman), Josef Nauš - Lukáš Zdichynec (Milan Podzimek), Václav Šmat

Aktuální tabulka zde.

---

1. 5. 2010, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Horš. Týn
4:1 (3:0)
Josef Nauš 2, Václav Šmat, Dominik Vonášek

Fotbalová mizérie byla tentokrát k vidění v našem duelu se soupeřem z druhé poloviny tabulky. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a podali na svoje možnosti podprůměrný výkon.

Sestava: Daniel Macoun - Roman Kába (Petr Nováček), Dan Vonášek, Jan Sova, Dominik Vonášek - Alex Vachuška, Martin Greger, Petr Prokopec (Jakub Forman), Josef Nauš - Václav Šmat, Tomáš Klíma (Lukáš Zdichynec)

 

Aktuální tabulka zde

 

---

24. 4. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nýřany
6:0 (3:0)
Josef Nauš (PK), Václav Šmat, Petr Prokopec, Martin Greger, Jan Sova, Jan Pařil

V první poločase jednoznačná záležitost pro náš tým, který ale nedokázal svojí drtivou převahu vyjádřit brankově. Do vedení jsme šli ve 12.minutě gólem z penalty, kterou za faul na Nauše sám postižený proměnil. Pak přidali další dvě branky ještě Venca Šmat a Petr Prokopec. Další pokutový kop ve druhé půli, kdy se již hra vyrovnala, neproměnil chytající Daniel Macoun. V závěru zápasu přidali další góly Martin Greger, Honza Pařil a Honza Sova.

---

10. 4. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nýrsko
7:1 (4:0)
Václav Šmat 3x, Tomáš Klíma 2x, Josef Nauš, Lukáš Zdichynec

Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Díky dvěma gólům během prvních 10 minut hosté složily zbraně a my jsme pokračovali v několika zápasové šnůře neproměněných stoprocentních šancí. Nakonec se nám podařilo ještě pětkrát skórovat, ale čisté konto jsme neuhájili díky přísně písknuté penaltě, kterou proměnil nejlépe hrající nýrský hráč.

Sestava:  Daniel Macoun - Roman Kába (Jan Pařil), Daniel Vonášek, Jan Sova, Dominik Vonášek - Martin Greger, Jakub Forman (Karel Korytář), Josef Nauš, Petr Prokopec (Alex Vachuška) - Tomáš Klíma (Lukáš Zdichynec), Václav Šmat (Milan Podzimek)

---

5. 4. 2010, pondělí, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Pačejov
1:1 (0:0)

 Neproměnili jsme dost gólových šancí na vítězství a navíc jsme v nastaveném čase po nedůsledně pokrytém brejku zbytečně inkasovali  vyrovnávací gól.

Sestava: Daniel Macoun, Dominik Vonášek, Jan Sova, Dan Vonášek, Roman Kába (Jan Pařil), Josef Nauš, Petr Prokopec (Milan Podzimek), Jakub Forman, Martin Greger, Václav Šmat (Karel Korytář), Tomáš Klíma (Lukáš Zdichynec).

---

4. 4. 2010, neděle, 10:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Poděvousy
5:1 (1:0)
Václav Šmat 2x, Josef Nauš, Jan Sova, vlastní

V prvním poločase jsme hráli co jsme chtěli. Domácí se jen bránili a my měli několik tutových šancí které jsme bohužel nedokázali zužitkovat v gól. Až 5 minut před koncem se trefil Šmat. ve druhém poločase jsme dali rychlé dvě branky a domácí začali vypouštět. Chvíli na to se nevídaně trefil do vlastní branky domácí předstoper a rázem nebylo o co hrát. Zápas jsme kontrolovali do poslední minuty až na jeden výpadek, kdy mezi třemi hráči trestuhodně proběhl domácí hráč a nahrál před prázdnou branku spoluhráči.

Sestava: Dniel Macoun - Dominik Vonášek, Jan Sova, Dan Vonášek, Roman Kába (Jan Pařil), Josef Nauš, Petr Prokopec (Milan Podzimek), Jakub Forman, Martin Greger, Václav Šmat (Karel Korytář), Tomáš Klíma (Lukáš Zdichynec).

---

27. 3. 2010, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Chotěšov
6:1 (1:0)
Josef Nauš 2x, Jan Sova, Václav Šmat, Domink Vonášek, vlastní

Začali jsme zápas velkým tlakem. Bylo jen otázkou času kdy hosté inkasují. Po několika neproměněných stoprocentích šancí jsme začali být nervózní.V půlce prvního poločasu se trefil Šmat. My jsme si víc věřili ale hosti zdatně odolávali našemu tlaku. První poločas tedy skončil 1:0. Druhý poločas byl o hodně lepší, a v tom že jsme začali proměňovat šance. Nejdříve se po centru prosadil Vonášek a chvíli na to si hosté vstřelili vlastní. Pak už jsme zápas kontrolovali.

---

21. 3. 2010, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Dobřany
8:0 (4:0)
Josef Nauš 2x, Jakub Forman 2x, Václav Šmat, Tomáš Klíma, Karel Korytář, Martin Greger

 Jednoznačná záležitost našich dorostenců, kteří svoji převahu vyjádřili i střelecky.

---

28. 2. 2010, neděle, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Bělčice
3:3
Forman, Prokopec, Kába

Před zápasem panovala v kabině radostná nálada. I na hřišti to tak zpočátku bylo, ale po ušmudlaném gólu Jakuba Formana a hrozné první půli tomu tak nakonec nebylo. Druhá půle nebyla o moc lepší, naopak  po krásně trefeném balónu jsme dostali gól a bylo to 1:1. Za chvíli se nečekanou střelou trefil Petr Prokopec, ale Bělčice odpověděla dvěma góly a rázem to bylo 2:3 v náš neprospěch. Na zasloužených 3:3 vyrovnal 15 minut před koncem po rohovém kopu Roman Kába.

---

21. 2. 2010, neděle, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Blatná
4:2
Zdichynec 2x, Klíma, Nauš

Asi nejtěžší soupeř celého turnaje vstoupil do zápasu s trochu laksním přístupem a po chybách domácí obrany a golmana jsme vstřelili laciné branky. V druhém poločase se hra vyrovnala, bohužel už jsme nedokázali vstřelit gol a naopak jsme dva inkasovali. Pro diváka to ale musel být vcelku pohledný zápas.

---

14. 2. 2010, neděle, 9:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Starší dorost) - Nepomuk
6:0
Nauš 2x, Klíma 2x, Zdichynec, Vachuška

Měli jsme zápas pod kontrolou a takřka jsme si dělali co jsme chtěli. 

Hlavní partneři

Naši hlavní partneři, kteří umožňují existenci a celosezónní provoz FK Horažďovice. Děkujeme!

Sponzoři

Níže uvedení příznivci fotbalu v Horažďovicích tuto sezonu podporují rozvoj fotbalu v našem městě. Děkujeme!       

  • Lukeš Karel – Papírnictví
  • Devětsil - lékárna
  • Ing. Petr Klečka
  • Hana Zímová - Restaurace U Hlaváčků