1. 6. 2024, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Hrádek
2:4 (0:0)
Šedivý, Jůda

MUŽI (15. kolo I. B třída) 

 
---

25. 5. 2024, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Švihov
1:1 (0:0)
Boček

MUŽI (26. kolo I. B třída) 

---

18. 5. 2024, sobota, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Blovice
3:0 (1:0)

MUŽI (25. kolo I. B třída) 

Branky: 3 x Boček Jan.

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Pančenko, Jůda, Klečka, Šabek, Karásek, Šedivý, Faltys, Šašek, Macoun.

Střídali: Pavlík, Urban, Forman.

 

V tomto kole jsme zajížděli do Blovic, kde nás hostil aktuálně 4. tým tabulky. Bohužel nás celé jaro provází mnohačetné absence a jinak to nebylo ani v Blovicích, kde nám chybělo hned 7 hráčů. To nezměnilo nic na tom, že i tak naše sestava byla velmi kvalitní a v utkání jsme se s tím vypořádali velmi dobře. Po trochu rozpačitých prvních 10 minutách se naše hra uspořádala a postupně jsme se stávali lepším týmem, hráli jsme trpělivě, pozorně a čekali na svojí příležitost. Naše velká příležitost nepřišla, za to se na konci poločasu hned dvakrát blýskl hlavní rozhodčí, když na každé straně nařídil pokutový kop. My ho na rozdíl od Blovic proměnili, a tak jsme poločas vyhráli 1:0. Ve 2. poločase jsme byli lepším týmem, hráli soustředěně v obraně a podnikali nebezpečné brejky, z kterých se nám nakonec podařilo ještě dvakrát skórovat. Tento těžký zápas jsme tedy vyhráli 3:0 a podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon.

Michal

---

11. 5. 2024, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy
7:0 (4:0)
Karásek, Faltys, Klečka, Boček 4x

MUŽI (24. kolo I. B třída)

---

4. 5. 2024, sobota, 10:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Mochtín
2:1 (0:0)
Boček 2x

MUŽI (23. kolo I. B třída)

---

27. 4. 2024, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Strážov
2:2 (0:1)
Pavlík, Macoun

MUŽI (22. kolo I. B třída)

---

20. 4. 2024, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Bolešiny
5:0 (3:0)
Klečka, Boček 2x, Šabek, Faltys

MUŽI (21. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Kodýdek, Jůda, Klečka, Šabek, Pivnička, Mlnařík, Faltys, Boček Jakub, Macoun.

Střídali: Pančenko, Urban, Šašek, Forman.

V tomto kole jsme na našem stadiónu přivítali mužstvo z Bolešin a všichni jsme věděli, že cokoliv jiného než vítězství by bylo bráno jako velká ztráta a překvapení kola. Vstup do utkání nebyl úplně dle našich představ, naše aktivita byla slabá a pohyb pomalý. Naštěstí jsme se postupně dostávali do tempa, a když ve 23. minutě otevřel skóre Petr Klečka, naše převaha byla již značná a do poločasu jsme vedení navýšili na 3:0. 2. poločas byl plně v naší režii a dvěma dalšími góly jsme zpečetili naši výhru na konečných 5:0. Příští sobotu zajíždíme do Strážova.

Michal Šedivý

---

13. 4. 2024, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Spálené Poříčí
2:2 (1:1)
Jůda, Boček

 MUŽI (20. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Kodýdek, Jůda, Klečka, Pančenko, Šabek, Pivnička, Mlnařík, Faltys, Karásek.

Střídali: ---.

 

Spálené Poříčí má dobré mužstvo a doma body neztrácí. Nám naopak z různých příčin chybělo 7 hráčů, a tak bylo jasné, že to bude těžký zápas. Těžký zápas to byl, ale naše mladá jedenáctka ho zvládla skoro na výbornou. Jedinou skvrnou na našem výkonu byla branka obdržená 2 minuty před koncem zápasu, což pro nás ve výsledku znamenalo ztrátu 2 bodů. Celé utkání jsme odehráli bez střídání, 1. poločas byl z naší strany výborný, ve 2. už nám vlivem ubývání sil trochu chyběla koncentrace a kvalita. Přesto se jednalo o pozitivní zápas a všichni doufáme, že příští zápas s Bolešinami doma nastartujeme vítěznou sérii.

Michal Šedivý

---

6. 4. 2024, sobota, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
0:0 (0:0)

MUŽI (19. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Macoun, Pavlík, Klečka, Šedivý, Šabek, Boček Jakub, Mlnařík, Faltys, Karásek.

Střídali: Pivnička, Urban, Jůda, Šašek, Kodýdek.

 

V 19. kole jsme přivítali mužstvo z Chanovic a opět se prokázalo, že nám tento soupeř moc nesedí. 1. poločas jsme se do dobře seskupené obrany Chanovic nemohli dostat, naše hra byla neurovnaná a směrem dopředu zbytečně zbrklá. 2. poločas byl o něco lepší, hostům docházely síly a my se začínali dostávat do brankových příležitostí, které jsme nevyužili a tak bereme pouze bod, což je pro nás v dané chvíli ztráta. Příští týden zajíždíme do Spáleného Poříčí, kde nás nečeká nic lehkého.

Michal Šedivý

---

30. 3. 2024, sobota, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Svéradice
7:0 (1:0)
Boček 4x, Šabek, Klečka, Kodýdek

MUŽI (18. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Macoun, Pavlík, Klečka, Rojt, Šabek, Pivnička, Mlnařík, Faltys, Karásek.

Střídali: Urban, Šašek, Kodýdek.

Do Svéradic jsme jeli v roli favorita a i když se jedná o derby, jakýkoliv bodový zisk domácích z tohoto zápasu by byl určitě velkým překvapením. Do zápasu jsme nastupovali s taktikou rychlé kombinace, velmi aktivního a běhavého fotbalu. V žádném případě jsme se nechtěli přizpůsobit hře domácích, chtěli jsme mít zápas plně pod kontrolou a snažit se co nejdříve rozhodnout o našem vítězství. V celku nám vše vycházelo až na to nejdůležitější, a to proměňování gólových příležitostí, tedy co nejdříve rozhodnout zápas v náš prospěch. O jediný zápis do listiny střelců se v 1. půli postaral Ondra Šabek, když další velké šance zůstaly nevyužity a poločasový výsledek 0:1 byl tak pro domácí přívětivý a stále nadějný.

Tyto naděje jsme však domácím sebrali hned v úvodu 2. dějství, když během 15 minut svým dalším hattrickem rozhodl o naší výhře náš kapitán a nejlepší střelec Honza Boček. Utkání jsme již v pohodě dohráli a k velkému vítězství ještě gólově přispěli Klečka, Kodýdek a znovu Honza Boček. Příští týden doma v dalším derby přivítáme mužstvo Chanovic.

 

Michal Šedivý

 

---

23. 3. 2024, sobota, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Losiná
4:1 (2:0)
Boček 3x, Rojt

MUŽI (17. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Šedivý, Urban, Klečka, Rojt, Jůda, Pivnička, Mlnařík, Faltys, Karásek.

Střídali: Šabek, Macoun, Kodýdek.

 

Po dlouhé zimní přestávce jsme se konečně dočkali 1. mistrovského zápasu, a protože se první 3 kola odsunula na závěr soutěže, naším 1. soupeřem bylo mužstvo TJ Sokol Losiná. Se zimní přípravou jsme byli spokojeni, a tak jsme doufali, že se nám vstup do jarní části sezóny povede. Za velmi nepříznivého počasí jsme na domácím hřišti nastoupili proti soupeři, se kterým je každý zápas těžký a tento nebyl výjimkou. Vstup do zápasu se nám povedl, když jsme se po chybě hostů dostali do brejkové situace a Honza Boček se nemýlil, 1:0. V dalším průběhu 1. půle jsme byli o něco lepším týmem, ale museli jsme být zodpovědní i směrem dozadu a trpělivě čekat na další příležitost. Gólově se nám podařila proměnit až ta v poslední minutě 1. poločasu, kdy po krásné kombinaci naší mládeže zvýšil na 2:0 Aleš Rojt. Ve 2. půli jsme hráli soustředěně, aktivně, ale zároveň trpělivě a až po několika slibných příležitostech nás svojí 2. brankou v zápase uklidnil Honza Boček. Svůj hattrick pak dokonal 5 minut před koncem zápasu a zápas se mohl v klidu dohrát. Nutno přiznat, že jsme v poslední pětiminutovce polevili v koncentraci a soupeři se podařilo zkorigovat skóre na konečných 4:1. Celé mužstvo zaslouží pochvalu a nyní se již těšíme na příští víkend, kdy zajíždíme k místnímu derby na hřiště do Svéradic.

Michal Šedivý

---

11. 11. 2023, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - FC Švihov
1:0 (0:0)
Jůda

MUŽI (13. kolo I. B třída)

 

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Šedivý, Šabek, Klečka, Rojt, Jůda, Šašek, Boček Jakub, Faltys, Pavlík.

Střídali: Marc.

 

Na závěr podzimní části sezóny jsme zajížděli do Švihova, kde nás čekal přímý souboj o 1. místo v tabulce. Švihov je sice nováčkem I. B třídy, když do ní postoupil z okresního přeboru, do této sezóny se mu ale povedlo sestavit výborné mladé mužstvo, které se hned zapojilo do boje o postup do vyšší soutěže. Před samotným hodnocením zápasu ještě nutno říci, že se utkání hrálo za chladného, větrného a lehce deštivého počasí, ale v tomto listopadovém období na výborně připraveném hřišti. Do utkání jsme vstupovali se záměrem pozorně bránit, soupeře zbytečně nepouštět do brejkových situací a sami na nějaký brejk počkat. Tato taktika nám 1. poločas vcelku vycházela, nicméně výsledkem byla pouze poločasová bezbranková remíza, kdy sice domácí byli více na míči, měli asi optickou převahu, ale k šancím to ani na jedné straně nevedlo. Na obou stranách se jednalo o 1 až 2 náznaky příležitosti, nic víc. Poločasová remíza na hřišti těžkého soupeře není špatnou výchozí pozicí do 2. dějství zápasu, my jsme chtěli pokračovat v zodpovědném výkonu s vírou, že po přestávce většinou všechny týmy přehráváme jak fyzicky, tak i fotbalově. Tyto předpoklady se potvrdili, když jsme od 46. minuty byli na hřišti lepším týmem. Hráli jsme dobře ve všech řadách, poctivě bránili a jednoduchou kombinací se dostávali do rychlých protiútoků, které domácí jen s potížemi odvraceli. V 65. minutě nám odměnou za aktivitu byl vedoucí a nakonec i vítězný gól Tomáše Jůdy. Do konce zápasu jsme byli nebezpečnějším mužstvem a vypracovali si ještě možná 2 nebo 3 dobré šance, bohužel je ale nevyužili. Celé mužstvo si zaslouží pochvalu, když podalo poctivý, aktivní a takticky vyzrálý výkon a myslím, že po zásluze vezeme ze Švihova 3 body a přezimujeme v čele tabulky. Na závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří do Švihova dorazili v hojném počtu a skvěle fandili. Nyní si všichni budeme do konce roku užívat zasloužené volno, a pak se již začneme připravovat na jarní část sezóny, kde se budeme snažit uhájit 1. místo a vyhrát celou soutěž.

Michal Šedivý

---

5. 11. 2023, neděle, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Blovice
6:0 (1:0)
Boček Jan, Boček Jakub 2x, Faltys, Pavlík, Šabek

MUŽI (12. kolo I. B třída)

 

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Šedivý, Pivnička, Klečka, Rojt, Karásek, Šašek, Boček Jakub, Faltys, Pavlík.

Střídali: Urban, Šabek, Marc, Fuščič.

 

Ve 12. kole nás čekalo poslední domácí představení v podzimní části sezóny, a myslím, že naši fanoušci mohli odcházet po zápase spokojení. Nyní ale už k samotnému zápasu. Vstup do zápasu lepší být nemohl, když se hned ve 2. minutě prosadil náš kanonýr Honza Boček. Vést takto tychle je na jednu stranu dobré, nás ale gól malinko ukolébal, a místo abychom pokračovali v aktivní hře a snažili se soupeře tzv. dorazit, do konce 1. poločasu jsme hráli více na vlastní půlce hřiště než před brankou soupeře. Ten držel míč více na svých kopačkách, do žádné gólové šance jsme ho ale nepustili. Vstup do 2. poločasu byl totožný s tím prvním, ve 49. minutě 2:0. To bylo pro náš tým samozřejmě uklidňující a zbytek zápasu jsme odehráli výborně, když jsme z pozorné obrany vyráželi do „smrtících útoků“ a soupeře trestali krásnými góly do jeho sítě. Zápas jsme zvládli dobře jak takticky, tak fyzicky a nyní už nás čeká poslední zápas na půdě Švihova. Bude se tedy jednat o přímý souboj o podzimního mistra soutěže. Doufáme, že pro nás zápas dobře dopadne a radovat se budeme v Horažďovicích.

Michal Šedivý

---

29. 10. 2023, neděle, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - SK Klatovy 1898 ´B´
3:2 (2:2)
Boček Jan, 2 x Faltys

MUŽI (11. kolo I. B třída)

 

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Jůda, Pivnička, Klečka, Rojt, Marc, Šašek, Boček Jakub, Faltys, Šabek.

Střídali: Urban, Forman, Karásek.

 

V 11. kole jsme zajížděli k dalšímu zápasu do Klatov, kde na nás čekalo klatovské béčko. Přijeli jsme sem s respektem a s obavou toho, že zápasy s rezervními týmy jsou nevyzpytatelné a i když se soupeř nachází ve spodních patrech tabulky, umí předvést dobré zápasy, což v poslední době dokazoval, když vyhrál 3 z posledních 4 zápasů. Zápas se hrál na umělé trávě za krásného počasí. Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeře kombinačně přehrávali, což vedlo k jedné dobré šanci, kterou jsme ale nevyužili. Soupeř se prakticky poprvé v zápase přiblížil k našemu vápnu v 8. minutě a hned z toho byla standardní situace, přímý kop a gól. Tímto okamžikem bohužel naše převaha skončila a hra se víceméně vyrovnala. Aby toho nebylo málo, ve 31. minutě jsme byli podruhé potrestáni ze značky pokutového kopu, když rozhodčí odpískal jakési postrčení ve vápně, z našeho pohledu dost přísná penalta. Za stavu 0:2 se náš tým nesložil, naopak se snažil zvýšit úsilí ke vstřelení gólu a snaha se vyplatila. Ještě do poločasu jsme skóre srovnali. 2. poločas byl z naší strany ještě lepší, soupeře jsme přehrávali, hru jsme měli pod kontrolou, nicméně do gólových šancí nás soupeř moc nepouštěl. To platilo až do 71. minuty, kdy po krásné přihrávce Tomáše Jůdy se dokázal prosadit Adam Faktys a rozhodl zápas v náš prospěch. Do konce zápasu se domácí snažili vyrovnat, ale byli jsme to my, kdo mohl své vítězství ještě potvrdit, ale šanci jsme neproměnili. Pochvalu zaslouží celý tým, konkrétně bych za tento zápas vyzdvihl naší trojčlennou obranu a Tomáše Jůdu.

Michal Šedivý

---

21. 10. 2023, sobota, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Mochtín
5:0 (3:0)
Šabek 2x, Boček J. 2x, Klečka

MUŽI (10. kolo I. B třída)

 

Sestava: Petržílka, Šašek, Jůda, Faltys, Rojt, Pivnička, Boček Jan, Boček Jakub, Mlnařík, Klečka, Šabek.

Střídali: Urban, Karásek, Marc, Pavlík, Fuščič.

 

V 10. kole jsme po týdnu opět na domácím hřišti přivítali mužstvo z Mochtína. Na základě soupeřovo zkušeností z I.A třídy a ze skutečnosti, že je v tabulce 3. hned za námi, jsme očekávali velmi těžký zápas. Skutečnost na hřišti byla ovšem úplně jiná. Celý zápas jsme zvládli na jedničku a jasně vyhráli 5:0. Určitou zásluhu na tom mělo asi oslabení hostů, kdy jim chybělo možná 5 hráčů sestavy, ale největší zásluhu na tom nese náš tým, který k zápasu přistoupil zodpovědně a aktivní hrou jsme celý zápas udávali tempo hry. Konečný výsledek mohl být ještě vyšší, kdybychom proměnili více gólových příležitostí, ale vzadu „0“ a vpředu „5“ je dobrý výsledek. Ostatní výsledky kola nám velice nahráli, kdy jsme se odpoutali od mužstev pod námi a na rozdíl 1 bodu se dotáhli na vedoucí Švihov. Nyní nás čekají poslední 3 utkání podzimu (všechny 3 velmi těžké), tak doufáme, že z nich získáme co nejvíce bodů.

Michal Šedivý

 

---

15. 10. 2023, neděle, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - SK Kovodružstvo Strážov
3:0 (0:0)
Šabek 3x

MUŽI (9. kolo I. B třída)

Sestava: Forman, Šašek, Urban, Jůda, Faltys, Pavlík, Rojt, Pivnička, Boček Jan, Boček Jakub, Mlnařík.

Střídali: Šabek, Klečka, Fuščič.

 

V 9. kole jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo ze Strážova. Toto mužstvo praktikuje jednodušší systém hry dopředu pomocí delších nákopů, trochu méně kombinuje a je nebezpečné hlavně ze standardních situací. Doufali jsme, že bychom na našem hřišti měli být ve výhodě a Strážov přehrát aktivní, kombinační hrou na velkém hřišti. Nástup do utkání a vlastně celý první poločas ovšem vůbec neodpovídal našim představám. Měli jsme málo pohybu, hráli jsme staticky, vůbec jsme nebyli aktivní tak, jak jsme chtěli. I přesto jsme si vypracovali možná 3 gólové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. Nutno zmínit, že soupeř se mockrát před naší branku v 1. půli nedostal, ale když už, tak z toho byly velké šance, při kterých nás podržel náš brankář. O přestávce v kabině jsme si vše rázně vysvětlili, provedli jsme nějaká střídání a 2. poločas už byl o něčem jiném. Ten jsme vyhráli zaslouženě 3:0, když se blýskl hattrickem střídající Ondřej Šabek. Nebyla to ovšem pouze jeho zásluha, celý tým hrál aktivně, dobře kombinoval a vytvářel si střelecké příležitosti. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a příští týden, opět doma, přivítáme silné mužstvo z Mochtína.

Michal Šedivý

---

7. 10. 2023, sobota, 10:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - SK Bolešiny
3:1 (1:0)
Boček 2x, Pavlík

MUŽI (8. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Jůda, Pivnička, Urban, Mlnařík, Marc, Šedivý, Boček Jakub, Faltys, Pavlík.

Střídali: Rojt, Fuščič, Karásek.

 

V 8. kole jsme zajížděli k dalšímu zápasu do Bolešin, odkud obvykle moc bodů nevozíme. Hřiště je zde ještě menší než v Chanovicích a naší hře to moc nesvědčí. Do začátku zápasu jsme chtěli vstoupit s cílem hrát rychlou kombinační hru, dávat rychle míč od nohy a určovat tempo hry tak, abychom domácí zbytečně nepouštěli do jejich obvyklé hry dlouhých nakopávaných míčů, což je na tomto malém hřišti pro soupeře vždy nebezpečné. Toto se nám dařilo přesně prvních 25 minut. Již ve 3. minutě jsme se dostali do vedení (Honza Boček), to ale bylo vše, co jsme z naší převahy dokázali vytěžit. Z dalších 3 šancí jsme akorát jednou trefili břevno, jinak nic. Ve zbylých 20 minutách poločasu se hra vyrovnala a do kabin jsme šli s nejtěsnějším vedením. Ve 2. poločasu byla hra z obou stran neurovnaná, a když už se zdálo, že bychom mohli uhájit vítězství 1:0, soupeř po naší chybě vyrovnal. My jsme se ovšem nevzdali a po pěkné spolupráci bratrů Bočků jsme se hned za 3 minuty dostali opět do vedení, které jsme již uhájili a v samotném závěru stvrdil naše vítězství Jirka Pavlík z penalty. Těchto bodů si moc ceníme a těšíme se na další utkání doma, tentokrát v neděli od 16:00.

Michal Šedivý

---

30. 9. 2023, sobota, 10:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Spálené Poříčí
1:1 (1:1)
Boček J.

 

MUŽI (7. kolo I. B třída)

Sestava: Forman, Šašek, Urban, Jůda, Faltys, Marc, Rojt, Šabek, Boček Jan, Klečka, Mlnařík.

Střídali: Pivnička, Karásek, Pavlík.

 

V 7. kole jsme hostili na domácím hřišti, neobvykle dopoledne, nováčka soutěže ze Spáleného Poříčí. Věděli jsme, že se jedná o mladý tým, který má vyrovnané, dobré výsledky v dosavadní části soutěže. I když se zdá, že náš vstup do zápasu byl výborný (již ve 3. minutě zápasu jsme se ujali vedení, když Petr Klečka našel dlouhým pasem na hranici vápna Honzu Bočků a ten po drobném zaváhání hostujícího obránce vsítil krásný gól), nebylo tomu tak. Od 1. minuty jsme byli pod tlakem hostujícího mužstva, které také srovnalo skóre v 11. minutě. Postupně jsme se dostávali do zápasu a zhruba tak od 25. minuty jsme začínali určovat tempo hry my. Náš tlak se stupňoval a soupeř mohl být rád, že do poločasu neinkasoval, když jsme nevyužili minimálně 2 gólové šance. Místo abychom v 2. půli v tomto trendu pokračovali, soupeř se trochu více zatáhl a naše kombinace začaly skřípat. Hra byla neurovnaná, chyběl nám lepší pohyb a špatně jsme se dostávali před branku soupeře. I přesto jsme si ke konci zápasu připravili velkou příležitost, kterou jsme bohužel neproměnili, a tak skončil zápas nerozhodným výsledkem.

Michal Šedivý

 

---

23. 9. 2023, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Pfeifer Chanovice
2:3 (0:0)
Mlnařík, Boček

MUŽI (6. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Šašek, Urban, Jůda, Faltys, Kodýdek, Rojt, Boček Jakub, Boček Jan, Karásek, Mlnařík.

Střídali: Pavlík.

 

V 6. kole jsme zajížděli k zápasu do Chanovic. Jak už jsem zmínil minule, opět nás čekalo místní derby – těžké utkání. Obecně se nám na nepatrně menším hřišti v Chanovicích nehraje nejlépe, pro naši kombinační hru po stranách hřiště nám tu chybí trochu více prostoru, a to nám dělá problémy. Jinak se tu většinou hraje derby dobré kvality, mírně emocionálně vyhrocené, prostě derby, jak má být. Ne jinak tomu bylo i tentokrát.

V 1. poločase se toho celkem moc nedělo, trochu více jsme kombinovali, ale k žádným velkým příležitostem to nevedlo, takže se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 0:0. Ve 2. poločase to ovšem pro diváka bylo o poznání zajímavější. Předváděná hra nejdříve začala v podobných kolejích, jak v 1. půli skončila až do chvíle, kdy nás po pěkné akci poslal do vedení Marek Mlnařík. Naše radost trvala 2 minuty a po naší první velké chybě bylo srovnáno. Za pouhé 3 minuty krásnou střelou k tyči náš Honza Boček zvyšuje na 2:1, za 4 minuty opět srovnáno 2:2. A aby toho nebylo málo, za nedlouho po dalším velkém zaváhání prohráváme 2:3, což je konečné skóre, které se nám již zvrátit nepodařilo. Co říct závěrem. Nám bohužel zápas od samého začátku úplně nesedl, nepodali jsme sice nijak špatný výkon, ale vzhledem k chybám, kterých jsme se v zápasu dopustili, to na zisk bodů nestačilo. Soupeř zvládl zápas dobře a nezbývá než mu pogratulovat. My se budeme tuto prohru snažit napravit již příští sobotu doma se Spáleným Poříčím, pozor, již v 10:15.

Michal Šedivý

---

16. 9. 2023, sobota, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - FK Svéradice
9:1 (4:1)
Boček 3x, Karásek 2x, Šabek, Faltys, vlastní 2x

MUŽI (5. kolo I. B třída)

 

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Jůda, Klečka, Urban, Mlnařík, Rojt, Šedivý, Boček Jakub, Faltys, Šabek

Střídali: Fuščič, Kodýdek, Karásek, Marc, Šašek.

 

V 5. kole nás doma čekalo další derby, tentrokrát s FK Svéradice a byť derby nikdy nemá favorita, určitě jsme doma favoritem byli a chtěli jsme to dokázat i na hřišti. Od začátku zápasu jsme byli aktivní a rovněž střelecky potentní, takže se zápas od samého začátku pro nás vyvíjel velmi příznivě. V 24. minutě bylo již 4:0 a zápas byl rozhodnutý. Poté jsme, pod vlivem jasného skóre, ubrali na intenzitě a zbytek 1. půle dohráli ne úplně podle našich představ. Hosté dokonce dokázali snížit na poločasové skóre 4:1. O přestávce jsme se opět zkoncentrovali, oživili hru několika střídáními a celý 2. poločas jsme hru měli pevně ve své režii. Naše aktivita byla odměněna dalšími góly do sítě soupeře a konečné skóre 9:1 je sice pro soupeře ze sousedních Svéradic kruté, ale plně odpovídá předváděné hře na hřišti. Co na závěr, Svéradicím přejeme určitě lepší výsledky v dalších zápasech a fanoušky zveme na další derby, tentokrát do Chanovic, kde se představíme v sobotu 23. 9. v 16:30.

 

Michal Šedivý

 

---

9. 9. 2023, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Losiná
3:3 (2:3)
Šabek, Pavlík, vlastní

MUŽI (4. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Boček Jan, Jůda, Klečka (82. Urban), Mlnařík, Rojt, Kodýdek (46.Pivnička), Boček Jakub, Faltys, Šabek (85.Karásek), Pavlík

Forman, Fuščič, Pančenko

Utkání v Losiné pro nás nezačalo moc šťastně. Úvod kopíroval průběh utkání, které jsme zde odehráli před rokem. Po chybách v obranné řadě, jsme soupeři darovali tři gólové šance, kterými neopovrhnul. Na vývoj utkání jsme zareagovali změnou rozestavení a ukázalo se, že to bylo dobré řešení. Na gól jsme nečekali dlouho, rychlým protiútokem a milimetrovým zakončením Ondry Šabka jsme snížili ztrátu, po faulu ve vápně Jirka Pavlík s přehledem proměnil PK, a do šatny se odcházelo s jednobrankovým mankem.

Do druhé půle jsme vlétli ve velkém stylu a po krásné kombinační akci na jejímž konci byl Kuba Boček a soupeřovo pozadí jsme srovnali na 3:3. Vyrovnání nás nakoplo ještě k větší aktivitě, ale soupeř s vidinou zisku bodu se ještě více zatáhl k vlastní brance a hrozil z rychlých brejků, které naštěstí pro nás, nevyřešil dobře. Naše snaha ke vstřelení branky ale nevedla a tak jsme si z Losiné přivezli bod.

Chyby v utkání jsme rozebírali ještě dlouho po jeho skončení, ale je třeba také připomenout pozitivum, že tak mladý tým nesložil zbraně a bojoval o vítězství do poslední minuty.

 

Miloš Boř

 

---

2. 9. 2023, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - SK Starý Plzenec
2:1 (2:1)
Boček Jan, Mlnařík

MUŽI (3. kolo I. B třída)

Sestava: Forman, Šašek, Urban, Jůda, Šabek, Klečka, Mlnařík, Boček Jan, Rojt, Faltys, Boček Jakub

Střídali: Petržílka, Kodýdek, Pivnička, Pavlík, Marc.

 

Ve 3. kole jsme doma přivítali nováčka soutěže ze Starého Plzence. Jedná se o zkušený tým, který před tímto zápasem posbíral 4 z možných 6 bodů, čímž bylo jasné, že se nebude jednat o lehký zápas. Do utkání jsme vstoupili aktivně, nicméně se nám nepovedlo dostat se brzy do vedení, a tak se hra trochu vyrovnala. Držení míče bylo zhruba vyrovnané, a zatímco my jsme hrozili z rychlých protiútoků, soupeř se před naší bránu moc nedostával. Za větší aktivitu jsme byli odměněni gólem Honzy Bočka na 1:0 a hned za 10 minut jsme vedení navýšili proměněnou penaltou (Marek Mlnařík). 1. poločas mířil ke svému konci, když jsme si tzv. do šatny nechali vsítit branku a tím dostali zbytečně soupeře do hry. Ve 2. poločase jsme byli místy lepším týmem, místy byla hra vyrovnaná. My jsme mohli nejednou vedení navýšit, ale nutno říci, že soupeř měl také jednu obrovskou příležitost, a tak jsme nakonec rádi, že vítězství zůstalo doma a v tabulce se po 3. odehraném kole vyhříváme na 1. místě s plným počtem bodů. Toto utkání nám zatím herně asi vyšlo nejméně, ale soupeř byl zdatný a síla mužstva se pozná právě v těchto chvílích. Příští týden zajíždíme do Losiné.

Michal Šedivý

 

---

26. 8. 2023, sobota, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Svatobor Hrádek
2:1 (1:0)
Jůda, Šabek

MUŽI (2. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Šašek, Urban, Jůda, Faltys, Marc, Rojt, Boček Jakub, Boček Jan, Klečka, Mlnařík.

Střídali: Šabek, Kodýdek, Pavlík, Forman, Šedivý.

 

Ve 2. kole nás čekalo těžké derby, když jsme zajížděli na hřiště Svatoboru Hrádek. V minulé sezóně jsme s tímto soupeřem ztratili všech 6 bodů, takže bylo co napravovat. Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe, u některých hráčů byl znát zbytečný respekt ze soupeře, u některých zase menší soustředěnost, a tak jsme byli rádi, že se skóre po prvních 10 minutách nezměnilo v náš neprospěch. Po této úvodní části jsme se postupně uklidnili a začali předvádět hru, na kterou jsme z posledních zápasů zvyklí, tedy jednoduchou, rychlou a kombinační. Od této chvíle jsme byli lepším týmem a odměnou nám byl gól do šatny, který vsítil Tomáš Jůda. Do 2. poločasu v našem mužstvu, kromě jiných, došlo k vystřídání brankářů, a to z důvodu poranění. V 2. poločase jsme pokračovali v dobré hře, soupeře jsme do ničeho nepouštěli a v 68. minutě zvýšil naše vedení Ondra Šabek. Do 87. minuty zápasu, kdy domácí po naší hrubé chybě snížili, jsme byli lepším týmem, ale skóre jsme bohužel i přes dobré šance již nenavýšili. To se nám mohlo stát osudným, protože v samém konci zápasu domácí vše vrhli do útoku a moc nescházelo, aby vyrovnali. Nakonec pro nás vše dobře dopadlo, zápas jsme vyhráli a myslím, že i zaslouženě.

 

Michal Šedivý

 

---

19. 8. 2023, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Měcholupy
4:0 (0:0)
Šabek, Jůda, Boček 2x

MUŽI (1. kolo I. B třída)

Sestava: Petržílka, Šedivý, Urban, Jůda, Karásek, Klečka, Mlnařík, Boček Jan, Rojt, Marc, Boček Jakub

Střídali: Kodýdek, Pivnička, Šabek, Šašek, Pavlík


To, na co se všichni hráči, ale i fanoušci těší, je konec přípravného období, resp. začátek nové sezóny. Tuto sobotu jsme se tedy konečně dočkali a v 1. kole mistrovské soutěže jsme doma přivítali mužstvo z Měcholup. Naše natěšení bylo ještě umocněné tím, že se zároveň jednalo o zápas v rámci horažďovických pouťových oslav. Nyní již k samotnému zápasu.

TJ Měcholupy mají určitě ty nejvyšší ambice, což dokazovaly již v minulé sozóně, a tak jsme věděli, že nás čeká na začátek těžký zápas. Protože jsme s tímto soupeřem zároveň sehráli poslední zápas minulé sezóny, s napětím jsme očekávali, jestli se nám během letní přípravy podařil nějaký progres. V 1. poločase jsme byli po herní stránce mírně lepším týmem, po stránce gólových šancí jsme ovšem soupeře jasně předčili, bohužel se nám branku vsítit nepovedlo. Do obrany jsme hráli pozorně, přesto nás musel brankář podržet při soupeřově rohových kopech, které byly velmi nepezpečné. Do 2. poločasu jsme si řekli, že musíme pokračovat v aktivní hře dopředu, v zodpovědné hře dozadu, a více v klidu řešit gólové příležitosti. To se povedlo hned na úvod 2. půle, kdy se v útoku prosadil Ondra Šabek a pak už to byla jízda. Krásné rychlé akce se nám dařilo proměňovat v góly a to nutno říci, že jsme jich mohli dát ještě o něco víc. Postupně se do střelecké listiny zapsal ještě Tomáš Jůda a zápas uzavřel 2 góly náš kapitán Honza Boček. Celý 2. poločas jsme soupeře převyšovali a po zásluze získali první 3 body do tabulky. I když se hrálo za horkého počasí, zápas se nám povedl a měli jsme ohromnou radost z vítezství. Velký dík patří také divákům, kteří nás v hojném počtu přišli podpořit a nakonec musím poděkovat Jirkovi Motlů ml. a Tomáši Hnídkovi, kteří se ujmuli hlasatelské činnosti a pozápasových oslav a bylo to přímo skvělé.

Michal Šedivý

 

---

3. 6. 2023, sobota, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Blovice
2:2 (1:0)
Pavlík, Karásek

MUŽI (25. kolo I. B třída)

Sestava: Forman, Šašek, Kodýdek, Lojík, Faltys, Pavík, Pivnička, Šabek, Karásek, Klečka, Mlnařík,

Střídali: Urban, Reindl, Marc

K sobotnímu utkání do Blovic jsme odjížděli s cílem urvat bod, ale díky průběhu utkání jsme mohli odvést všechny tři.

Od úvodních minut se hrál pohledný fotbal na obou stranách. Hned na začátku byli domácí nuceni střídat kvůli zranění. To se nevyhnulo ani nám, kdy po čtvrt hodině hry odstoupil pro zranění Martin Lojík. S přibývajícím časem jsme se více tlačili před branku a šance Honzy Karáska, který tváří v tvář gólmanovi neuspěl a Kuby Kodýdka, který střelou z dálky překvapil strážce domácí svatyně, rozvlnil síť, ale verdikt rozhodčího potěšil domácí. Po půl hodině hry jsme rychle rozehráli standardku, Kuba Pivnička nikým nestřežen pronikl do vápna, odcentroval a poté byl nevybíravým způsobem atakován soupeřem. Místo, aby byl soupeř poslán do deseti, byl Kuba poslán do nemocnice. Nařízenou penaltu proměnil Jirka Pavlík.

Do druhé půle jsem vstoupili ve velkém stylu, kdy hned v první šanci si odražený míč našel Honza Karásek a umístěnou střelou podtrhl svůj výborný výkon. Po obdržené brance domácí přidali na důrazu, který byl kolikrát i za hranou pravidel, ale píšťalka rozhodčího zůstávala němá. V závěru utkání jsme bohužel neudrželi koncentraci a během jedné minuty jsme 2x inkasovali. Za časté ošetřování hlavní arbitr nenastavil ani minutu a po odpískaném konci utkání předvedl svůj nejrychlejší pohyb toho odpoledne a zmizel do kabiny.

Získaný bod má trochu pachuť hořkosti, ale je třeba si uvědomit, že i takové zápasy dokážou posílit tým i jednotlivce. V pátek nás čeká dokopná, tak ať jste všichni fit a v plné formě.

P.S: Jó, volali z Blovic, že prý jejich trenér stále čeká a někoho hledá

Miloš Boř

---

28. 5. 2023, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy B
6:1 (1:0)
Vlastní, Faltys 2x, Marc 2x, Pavlík

MUŽI (24. kolo I. B třída)

Sestava: Forman (B), Kodýdek, Pivnička, Pavlík, Šabek, Rojt, Boček, Šašek, Faltys, Karásek, Lojík.

Střídali: Mlnařík, Marc, Urban, Reindl, Klečka.

V tomto kole jsme doma hostili rezervu divizního mužstva z Klatov, a utkání se nám velice povedlo. Již od začátku utkání jsme byli aktivní, rychle kombinovali a již v 7. minutě jsme byli odměněni gólem na 1:0. Asi tak do 20. minuty jsme diktovali tempo hry, poté jsme udělali pár chyb, kombinace nám začala váznout a do konce poločasu jsme soupeře zbytečně pustili do hry. Na stavu 1:0 se již do poločasu nic nezměnilo.

Do 2. půle jsme vstoupili stejně jako do té první a tentokrát jsme vydrželi hrát v dobrém tempu celý poločas, soupeře jsme vůbec k ničemu nepouštěli, naopak se nám vedlo i střelecky a konečné skóre se zastavilo až na čísle 6. Mužstvo je třeba pochválit za kolektivní, aktivní výkon a naše střelce za pěkné góly.

Michal Šedivý


 

 

---

20. 5. 2023, sobota, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Pačejov
3 : 0 ( 1 : 0 )
Jůda, Karásek, Pavlík

MUŽI (23. kolo I. B třída)

Sestava: Forman (B), Kodýdek, Jůda, Pavlík, Šabek, Rojt, Boček, Šašek, Faltys, Klečka, Lojík.

Střídali: Karásek, Pivnička.

V tomto kole nás opět čekalo místní derby, tentokrát s mužstvem Pačejova, které tento rok bojuje o záchranu v této soutěži. Utkání se odehrálo na pěkně připraveném hřišti v Pačejově. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem, snažili jsme se hru roztahovat do co největšího prostoru, abychom eliminovali pro nás nevýhodu trochu menšího hřiště. Pačejov se snažil pozorně bránit, což se mu poměrně dobře dařilo. Postupem času se naše kombinace zlepšovaly, což nakonec vedlo k 1. gólu, který vsítil Tomáš Jůda krásnou hlavičkou. V poločase jsme tedy vedli o jeden gól a cílem do 2. poločasu bylo pořád trpělivě, ale rychle a jednoduše kombinovat a tím přehrát soupeře. To se nám celý 2. poločas dařilo, a tím, jak soupeři ubývaly síly, jsme se dostávali do stále více gólových příležitostí. Kdybychom je lépe proměňovali, mohlo utkání skončit větším rozdílem, takto se nám povedly vsítit 2 góly až čtvrt hodiny před koncem zápasu. I tak jsme moc rádi za vyhrané derby a v příštím kole nás na domácím hřišti čeká rezerva Klatov.

Michal Šedivý

---

14. 5. 2023, neděle, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Strážov
1 : 1 ( 0 : 0 )
Boček

MUŽI (22. kolo I. B třída)

Sestava: Forman, Jůda, Mlnařík, Šašek, Karásek, Šabek, Klečka, Pavlík, Lojík, Boček, Kodýdek

Střídali: Reindl, Rojt, Pivnička

K zápasu do Strážova jsme odjížděli v roli mírného favorita. Od prvních minut jsme tuto roli potvrzovali, a hned v úvodu utkání jsme si vypracovali tři obrovské šance ke vstřelení branky. Bohužel, v cestě nám stál domácí brankář. Poté se hra vyrovnala, práci měli obě obrany, ale do vyložené šance se nedostal žádný tým. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji než domácí, byli jsme více na míči a po jedné povedené akci, na jejímž konci byl Honza Boček, jsme se ujali vedení. Obdržená branka nakopla domácí k větší aktivitě a začali více zaměstnávat naši obranu. K naší smůle soupeř srovnal skóre 20 minut před koncem. Závěr utkání se odehrával ve středu hřiště, kdy žádný tým nechtěl udělat větší chybu.

V příštím kole opět hrajeme na hřišti soupeře, tentokrát nás přivítá celek Pačejova. Doufejme, že si obujeme vítězné kopačky.

Miloš Boř


 

---

6. 5. 2023, sobota, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Bolešiny
2 : 0 ( 0 : 0 )
Šabek 2x

MUŽI (21. kolo I. B třída)

Sestava: Forman ( B ), Pivnička, Mlnařík, Jůda, Pavlík, Šabek, Klečka, Lojík, Šašek, Šedivý, Karásek.

Střídali: Urban, Rojt, Reindl.

Bolešiny nepatří mezi naše nejoblíbenější soupeře, proto jsme šli do zápasu se zdravým respektem. Od začátku zápasu jsme byli aktivnějším a lepším týmem, bohužel se nám nedařilo v zakončení, za 1. půli jsme spálili možná 5 gólových příležitostí. Nutno přiznat, že soupeř mohl možná dvakrát také skórovat. Ve 2. poločasu jsme pokračovali v dobrém výkonu, zlepšili jsme ještě defenzivu tak, že se soupeř již do žádné šance nedostal a proměnili jsme 2 naše šance, konkrétně Ondra Šabek. Tento zápas se nám po dlouhé době povedl, nemyslím jenom výsledkově, ale hlavně herně a doufám, že takto budeme pokračovat i v dalších zápasech.


 

 

Michal Šedivý


---

29. 4. 2023, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Dobřany
0 : 5 ( 0 : 2 )

 MUŽI (20. kolo I. B třída)

Sestava: Forman ( B ), Kodýdek, Mlnařík, Jůda, Pavlík, Šabek, Rojt, Boček, Šašek, Šedivý, Karásek.

Góly: ----

Střídali: Urban, Lojík, Krotkovský, Reindl.

V tomto kole jsme zavítali na poměrně nový stadion v Dobřanech, kde nás čekalo krásné hřiště, zázemí a soupeř, kterému v tabulce patří 1. příčka a usiluje o postup o soutěž výše. Taktiku, kterou jsme si před zápasem stanovili, se nám dařilo plnit prvních 35 minut, kdy jsme poctivě bránili a čekali na brejky. Když jsme jeden takový nevyužili, přišlo zaváhání v obraně a prohrávali jsme 1 : 0. Nebyl by to tak špatný poločasový výsledek, kdybychom do šatny nedostali 2. gól. Ve 2. poločasu jsme nebyli vůbec špatným soupeřem, jenomže jsme hráli až moc uvolněně a riskantně a soupeř nás za to trestal. Budeme se snažit na tento zápas co nejdříve zapomenout a příště to odčinit.

Michal Šedivý

---

23. 4. 2023, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
1 : 1 ( 1 : 0 )
Boček

MUŽI (19. kolo I. B třída)

Sestava: Forman ( B ), Kodýdek, Mlnařík, Jůda, Klečka, Šabek, Rojt, Boček, Šašek, Šedivý, Karásek.

Střídali: Urban, Marc, Pavlík.

Po Svéradicích nás toto kolo čekalo opět atraktivní derby s mužstvem Chanovic. Chtěli jsme potvrdit vítězství ze Svéradic, ale derby je derby, a to favorita nemá. Vstup do 1. poločasu se nám vcelku vydařil, začali jsme v dobrém nasazení, rychle jsme kombinovali na velkém prostoru a odměnou nám byl již ve 3. minutě gól, který vsítil náš nejlepší střelec Honza Boček. V takovém tempu jsme pokračovali ještě zhruba dalších 10 minut, kdy jsme se pokoušeli soupeře tzv. dorazit, což se nám bohužel nepodařilo. Hra se začala vyrovnávat, soupeř ve zbytku poločasu získával dokonce herní převahu a byli jsme rádi, že poločas skončil našim vedením. Do 2. půle jsme se rozhodně chtěli zlepšit jak v nasazení, tak v napadání a aktivitě, která nás po první čtvrthodině zápasu bohužel opustila. I díky dvojímu vystřídání se náš herní projev místy zlepšil, ale nevedlo to k ničemu jinému, než že se hra vyrovnala. Bohužel nám soupeř v 57. minutě po jednom z útoků srovnal na 1:1, když jsme zaplatili za lehkovážné bránění této situace. Do konce zápasu si už ani jeden z týmů gólovou situaci nevypracoval, a tak skončil zápas asi zaslouženou remízou.

Michal Šedivý


 

---

16. 4. 2023, neděle, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Svéradice
1 : 0 ( 0 : 0 )
Boček

MUŽI (18. kolo I. B třída)

Sestava: Forman ( B ), Kodýdek, Mlnařík, Jůda, Klečka, Marc, Šimsa, Boček, Reindl, Šedivý, Karásek.

Střídali: Rojt, Šabek, Šašek, Urban, Lojík.

 

V tomto kole nás čekalo opět místní derby, tentokrát na hřišti ve Svéradicích. Počasí bylo pěkné, na zápas přišla obstojná návštěva a očekával se velký boj. Celý první poločas jsme byli lepším týmem, bohužel jsme neproměnili možná 5 tutových gólových šancí, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase se zhoršila naše defenzivní hra, zbytečně jsme pouštěli soupeře do nebezpečných situací a sami řešili spoustu akcí bez patřičného klidu. I přesto jsme, jako soupeř, měli několik slibných šancí, když se nám povedla využít až ta poslední, a to na samý závěr zápasu v 90. minutě. Tento stav se nám již podařilo udržet do konce, a tak slavíme důležité a myslím, že i zasloužené vítězství.

 

Michal Šedivý

 

---

8. 4. 2023, sobota, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Losiná
0 : 3 ( 0 : 1 )

 

MUŽI (17. kolo I. B třída)

Sestava: Forman ( B ), Faltys, Mlnařík, Šabek, Klečka, Pivnička, Rojt, Boček, Šašek, Šedivý, Karásek.

Střídali: Jůda, Kodýdek, Marc.

 

V dalším kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo z Losiné a cíl byl jediný, potvrdit venkovní vítězství z minulého kola. Věděli jsme, že to nebude vůbec lehké, což se v samotném zápase potvrdilo. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, snažili se soupeře napadat a dostat ho tím pod tlak. To se nám tak prvních deset, patnáct minut vcelku dařilo a vše vyvrcholilo nařízenou penaltou v náš prospěch. Bohužel se dnes náš kanonýr mýlil a penaltu neproměnil. Od této chvíle se čím dál více dostával do hry soupeř a dá se říct, že po celý zbytek zápasu byl asi lepším týmem. Naše mužstvo, narozdíl od soupeře, působilo dost nezkušeně, měli jsme velký problém s kombinací v ofenzivě a tím pádem se nám nedařilo si vytvářet gólové příležitosti. Do druhé půle se udělalo pár změn v sestavě, ale obraz hry byl bohužel stále stejný. Nedá se nic dělat, prohráli jsme zaslouženě, náš tým je stále hodně mladý, musíme zvednout hlavu a soustředit se na další zápas.

 

Michal Šedivý

 

---

1. 4. 2023, sobota, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Štěnovice
3 : 1 ( 1 : 1 )
Boček 3x

 

MUŽI (16. kolo I. B třída)

Sestava: Karásek ( B ), Faltys, Mlnařík, Šabek, Klečka, Pivnička, Rojt, Boček, Šašek ( K ), Jůda, Lojík

Střídali: Urban, Krotkovský

Do třetice se to povedlo. Po úvodní remíze, domácí prohře, jsme naplno bodovali ve Štěnovicích. Na těžkém podmáčeném terénu se výhra nerodila lehce.

V úvodu poločasu jsme se snažili o přímočaré kombinace, kterými jsme chtěli překonat obranu domácích. Těžký terén tomu ale moc nepomáhal, většinu útoků jsme vedli středem hřiště, kde soupeř postavil nepropustnou hráz. Štěnovičtí po zisku míče dlouhými nákopy hledali své útočníky, které jsme většinou zastavovali nedovoleně, a tak jsme jim věnovali mnoho standardních situací. Po jednom takovém brejku a špatné komunikaci v zadních řadách soupeř rozvlnil naši síť. K naší velké radosti jsme odpověděli tím nejlepším způsobem, kdy Honza Boček s přispěním teče obrany překonal brankáře a krátce poté se šlo do kabin.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji, více jsme využívali krajní prostory a bylo otázkou času, kdy zlomíme odpor soupeře, kterému docházely síly a po hodině hry se prakticky hrálo na jednu branku. Náš tlak zesiloval. Při jenom průniku do vápna byl faulován Marek Mlnařík. Míč si na značku pokutového kopu postavil Honza Boček a nemýlil se. Na třetí branku jsme nečekali dlouho. Honza Boček utekl po levé straně a střelou na zadní tyč dovršil svůj hattrick.

Miloš Boř


 

 

---

25. 3. 2023, sobota, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Sv. Hrádek
0 : 1 ( 0 : 0 )

 MUŽI (15. kolo I. B třída)

Sestava: Forman ( B ) , Faltys, Karásek, Mlnařík, Marc, Klečka, Kodýdek, Rojt, Boček, Šedivý, Šašek

Střídali: Šabek, Pivnička

V 15. kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Hrádku. Už předem se jednalo o zajímavý zápas, na jednu stranu jde o místní derby, na druhou stranu s tímto klubem úspěšně spolupracujeme na úrovni mládeže. Na podzim jsme v Hrádku prohráli vysokým rozdílem, proto bylo jediným cílem porážku soupeři oplatit.

Zápas byl hodně ovlivněn povětrnostními podmínkami, silným větrem a ve 2. půli ještě dešťovými přeháňkami.

Z tohoto důvodu byl každý poločas lepší ten tým, který hrál s větrem v zádech, první půli my, druhou Hrádek. V zápase jsme podali aktivní, velice dobrý výkon, bohužel o nejtěsnějším vítězství hostů rozhodlo prakticky jediné zaváhání v naší defenzívě a trochu naší nezkušenosti v útočné fázi. Příští zápas hrajeme ve Štěnovicích a budeme se snažit toto zaváhání napravit.

Michal Šedivý

---

18. 3. 2023, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chotěšov
1:1 ( 1 : 1 )
Boček

 

MUŽI (14. kolo I. B třída)

Branky: Boček.

Sestava: Forman – Šedivý, Marc, Karásek, Faltys, Pivnička, Lojík, Boček, Mlnařík, Šašek, Reindl.

Střídali: Klečka, Rojt, Kodýdek, Pavlík, Šabek.


V prvním zápase jarní části soutěže jsme zavítali do Chotěšova. Domácí, kteří se před zápasem nacházeli v tabulce těsně před námi, byli před zápasem mírným favoritem, my jsme sem ale přijeli s cílem odvézt odtud nějaký bod. Do zápasu jsme bohužel vstoupili vlažně, naše hra neměla šťávu jako v přípravných zápasech a po celý první poločas jsme byli horším týmem. Domácí se ujali vedení v 31. minutě, nám se po jejich hrubé chybě povedlo v 44. minutě vyrovnat, když se trefil Honza Boček. Ve 2. půli jsme již předváděli lepší hru a domácí jsme začali herně přehrávat. Vytvořili jsme si i několik slibných šancí, žádnou jsme ale v gól neproměnili. Na závěr nutno říct, že zápas mohl skončit naší prohrou, ale i našim vítězstvím, remíza je možná spravedlivá. Nejlepším hráčem byl bezesporu náš brankář Jenda Forman, který nás několikrát podržel a má největší zásluhu na tom, že odvážíme z Chotěšova cenný bod.

Michal Šedivý

 

---

12. 11. 2022, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Měcholupy
1:3 (1:1)
Šimsa

MUŽI (13. kolo I. B třída)

Sestava: Forman – Janouškovec, Marc, Karásek, Faltys, Pavelec, Šimsa, Šabek, Mlnařík, Rojt, Reindl

Střídali: Klečka, Krotkovský, Šašek.


V posledním kole podzimní části soutěže jsme zavítali do Měcholup. Domácí, jakožto 2. tým tabulky, byl před zápasem určitě favoritem, my ve velmi zdecimovaném stavu, jsme chtěli překvapit a odvézt z Měcholup nějaký bod. I přes četné absence (Jůda, Šedivý, Kodýdek, Pivnička, Lojík, Boček) jsme poskládali velmi kvalitní tým, který se chtěl porvat o úspěch. Od začátku utkání jsme byli na hřišti velmi aktivní a první čtvrthodinu jsme domácí nepouštěli ze svojí poloviny. Odměnou za dobré napadání a dobrý pohyb nám bylo vedení, když se v 17. minutě trefil poprvé v životě Jarda Šimsa. Ve zbytku poločasu jsme se snažili hrát pořád stejně, nicméně hra se postupně vyrovnávala a 10 minut před přestávkou se domácím podařilo srovnat skóre. V 2. poločase se domácí zlepšili, my se také snažili, ale nutno říct, že tomu chyběla trochu zkušenost v našich řadách, a tak se domácím nakonec podařilo dovést utkání do vítězného konce, když vyhráli 3:1. Náše mužstvo je ale třeba pochválit, určitě se nemá za co stydět. To samé by se dalo říct o celém podzimu, určitě nejsme zklamaní a doufáme, že to po zimní přípravě bude ještě lepší.

Michal Šedivý

---

5. 11. 2022, sobota, 10:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Blovice
1:5 (0:1)
Janouškovec

MUŽI (12. kolo I. B třída)


Sestava: Forman – Janouškovec, Pivnička, Karásek, Faltys, Jůda, Šimsa, Kodýdek, Mlnařík, Rojt, Reindl

Střídali: Marc, Pavelec, Klečka, Krotkovský.


V tomto kole jsme před domácími diváky v neobvyklém čase od 10:15 přivítali mužstvo Blovic. Soupeř je velice fotbalový, hraje rychlý a kombinační fotbal. To vše jsme předem věděli, i přesto jsme do zápasu nevstoupili dobře a prakticky celý 1. poločas jsme byli horším týmem. Polovina hráčů bohužel neodevzdala stoprocentní výkon, celkové nasazení týmu bylo malé a výsledkem toho bylo poločasové skóre 0:1. V kabině měli tentokrát trenéři jediný úkol, probrat hráče a zdravě je nabudit do druhého poločasu. To se docela povedlo, když v prvních dvaceti minutách 2. půle jsme se daleko lépe pohybovali, napadali soupeře při jeho rozehrávce, mírně přehrávali Blovice v poli a začali se dostávat do slibných šancí. Jedna taková se povedla zakončit gólem a srovnat stav na 1:1. Pak se nám během 10 minut zranili dva obránci a po vystřídání naše obrana vykazovala hodně málo zkušeností v mužském fotbalu, což se záhy projevilo jako zásadní, protože jsme během 9 minut třikrát inkasovali a bylo po zápase. Co se dá dělat, mladí musí získávat zkušenosti, příště to bude už určitě lepší. Poslední kolo podzimní části soutěže zajíždíme do Měcholup, kde nás čeká další těžké utkání.


Michal Šedivý

---

29. 10. 2022, sobota, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - SK Klatovy 1898 B
3:3 (2:2)
Faltys, Šabek, Karásek

11. kolo I. B třída

Sestava: Forman – Janouškovec, Pivnička, Marc, Faltys, Jůda, Pavlík, Kodýdek, Mlnařík, Rojt, Šabek

Střídali: Reindl, Karásek, Pavelec.


V tomto kole jsme zajížděli do Klatov, kde na nás čekalo pro nás nepopulární a také dosti malé hřiště s umělou trávou. Klatovská rezerva v předchozích kolech předváděla výborné výkony, a tak nás nečekalo vůbec jednoduché utkání. Od začátku zápasu se to potvrzovalo, domácí byli aktivnějším týmem, my jsme hráli ze zajištěné obrany a čekali na brejkové příležitosti. Ve 26. minutě se nám jeden takový útok povedl a dostali jsme se do vedení. Během dalších 13 minut si ovšem domácí vzali vedení na svoji stranu a zdálo se, že se půjde do kabin za jejich vedení, nám se ale povedlo dát gól do šatny. Ve 2. půli se obraz hry moc nezměnil, domácí více drželi míč, ale do šancí se příliš nedostávali. V 72. minutě jsme bohužel jeden z útoků domácích nezachytili a rázem jsme prohrávali o gól. Poslední čtvrthodinu jsme se tedy vrhli do aktivního napadání a riskantnějšího pojetí hry a hned jsme si začali vytvářet i příležitosti, které jsme ale nezakončovali dobře. Když už to vypadalo, že v Klatovech nezískáme ani bod, těsně před koncem se nám naše snaha vyplatila a střídající Honza Karásek vyrovnal na konečných 3:3. Myslím, že se v Klatovech za krásného počasí sehrálo velmi kvalitní utkání a získaného bodu si velmi vážíme.


Michal Šedivý

 

---

23. 10. 2022, neděle, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Pačejov
3:1 (1:1)
Faltys, Jůda, Janouškovec

10. kolo 1.B třída B

 

Sestava: Forman – Janouškovec, Pivnička, Šedivý, Faltys, Jůda, Pavlík, Kodýdek, Mlnařík, Rojt, Šabek

Střídali: Reindl, Karásek, Pavelec, Krotkovský.


V dalším podzimním derby jsme přivítali mužstvo z Pačejova a věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, o čemž jsme se přesvědčili při posledním vzájemném utkání na našem hřišti, kdy jsme prohráli a nutno říct, že dosti ostudně. I toto utkání pro nás nezačalo dobře, když už v 5. minutě hostující kapitán z přímého kopu rozvlnil síť po chybném pohybu v naší obranné zdi. Hra byla v tuto chvíli vyrovnaná, nám se ale ve 14. minutě podařilo z rohového kopu vstřelit gól, kdy se krásně hlavou trefil Adam Faltys. Zbytek 1. poločasu jsme se ještě do nějaké té šance dostali jak my, tak i hostující tým. Z našeho pohledu byl náš výkon do přestávky mdlý a unavený. V poločase jsme provedli jednu změnu v sestavě a řekli si, že se musí z naší strany úplně změnit obraz hry. Nástup do 2. půle se nám opravdu povedl, hru jsme více roztahovali do stran, byli jsme v lepším pohybu a hned ve 49. minutě jsme se ujali vedení. V této hře jsme pokračovali dále až do 71. minuty, kdy na 3:1 zvýšil Jirka Janouškovec. Od této chvíle jsme bohužel polevili a nutno říci, že i trochu se štěstím už jsme do konce zápasu neobdrželi gól, protože hráči z Pačejova byli nebezpeční až do konce zápasu. Zápas tedy z našeho pohledu nebyl úplně ideální, ale bylo to derby a 3 body z něj jsou velmi cenné.

 

Michal Šedivý

  

---

16. 10. 2022, neděle, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - SK Strážov
4:1 (0:0)
Karásek, Jůda, 2 x Šabek

MUŽI (9. kolo I. B třída)

 

Sestava: Forman – Šimsa, Pivnička, Šedivý, Faltys, Jůda, Pavlík, Marc, Mlnařík, Rojt, Šabek

Střídali: Klečka, Kodýdek, Reindl, Karásek.

 

Po třech kolech bez výhry jsme chtěli tentokrát naplno bodovat doma proti nebezpečnému Strážovu. Od začátku zápasu jsme byli aktivnějším týmem a většina 1. poločasu se odehrávala na polovině hostujícího celku. Výsledkem byla 1 neproměněná gólová šance a nespočet náznaků šancí na vstřelení gólu. Poločas skončil ale 0:0 a za tohoto stavu se šlo do kabin. V 2. poločase jsme pokračovali ve stejné hře, snažili jsme se Strážov udolat dobrým pohybem a odměnou nám byly postupně vstřelené 4 góly do branky hostů, kteří pouze zkorigovali výsledek na konečných 4:1. Příští týden hrajeme opět doma, kdy v neděli přivítáme mužstvo z Pačejova.

 

Michal Šedivý

---

9. 10. 2022, neděle, 10:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - SK Bolešiny
0:0 (0:0)

MUŽI 7. kolo I. B třída B

 

Branky: ---

Sestava: Forman – Šimsa, Pivnička, Kodýdek, Faltys, Jůda, Pavlík, Karásek, Mlnařík, Rojt, Šabek

Střídali: Marc, Klečka.

Toto kolo jsme zajížděli do Bolešin, kde se lehce nevyhrává, což se opět potvrdilo. Konečná bezgólová remíza je asi spravedlivá. Nám se moc nedařilo držet míč na svých kopačkách a hrát dle našich představ, a tak jsme s bodem z Bolešin nakonec spokojeni.

Michal Šedivý

 

---

2. 10. 2022, neděle, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Dobřany
3:4 (2:1)
Pavlík, Faltys, Mlnařík

MUŽI (7. kolo I. B třída)

Branky: Pavlík, Faltys, Mlnařík

Sestava: Karásek – Šedivý, Pivnička, Kodýdek, Faltys, Jůda, Pavlík, Janouškovec, Mlnařík, Rojt, Šabek

Střídali: Marc, Klečka.

V tomto kole jsme se na domácím hřišti utkali s vedoucím týmem tabulky TJ Dobřany. Naše mužstvo je třeba pochválit za výborný výkon v celém zápase, který byl bohužel ovlivněn brzkou červenou kartou, kterou oprávněně obdržel náš Jirka Janouškovec. Od té doby jsme se víceméně bránili, bojovali, ale i přesto jsme sahali až do samého konce po bodech. Bohužel „vyšší moc“ byla proti. Příští zápas zajíždíme do Bolešin, kde hrajeme netradičně v neděli dopoledne.

Michal Šedivý

 

---

24. 9. 2022, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
2:2 (1:0)
Jůda, Pavlík

MUŽI (6. kolo I. B třída)  

Branky: Jůda, Pavlík

Sestava: Forman – Šedivý, Šimsa, Kodýdek, Faltys, Jůda, Pavlík, Marc, Mlnařík, Boček, Šabek

Střídali: Rojt, Pivnička, Karásek.


V 6. kole nás čekalo opět derby, tentokrát na hřišti v Chanovicích. Do Chanovic jsme odjížděli s vědomím, že se domácím na svém hřišti daří a že nás nečeká lehký zápas. Se zdravým respektem, ale aktivně, jsme vstoupili do zápasu a od začátku byli týmem, který udává rytmus zápasu. Naše herní převaha přinesla ovoce již ve 20. minutě, kdy jsme se ujali vedení gólem Tomáše Jůdy. I po vstřelení vedoucí branky jsme byli aktivnějším mužstvem, ale další vyloženou šanci jsme bohužel neproměnili. V tuto dobu jsme hráli velice pěkný, kombinační fotbal, měli jsme dobrý pohyb a domácím to dělalo velké starosti. Bohužel přišla 42. minuta a nejzkušenější hráč na hřišti Michal Šedivý se nechal vyloučit, když jako poslední hráč fauloval chanovického Michala Polenu. 2. poločas jsme odehráli také velice dobře, když jsme v 10 hráčích pozorně a poctivě bránili a vyráželi do protiútoků. Jeden takový v 67. minutě proměnil Jirka Pavlík v gól na 2:0. V tuto chvíli už si asi skoro nikdo nemyslel, že bychom z Chanovic neodvezli 3 body, nicméně ke konci zápasu nám již trochu docházely síly, domácím závěr vyšel a srovnali na konečných 2:2. Před zápasem bychom asi bod za remízu brali, po zápase to hodnotíme jako ztrátu. Na závěr je třeba říci, že nebýt mého vyloučení, zápas v Chanovicích bychom neprohráli.

 

Michal Šedivý

 

 

---

18. 9. 2022, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Svéradice
4:1 (1:1)
Šabek 2x, Boček, Marc

5. kolo 1. B třída B

Sestava: Forman – Šedivý, Šimsa, Kodýdek, Faltys, Jůda, Janouškovec, Rojt, Mlnařík, Boček, Šabek

 

Střídali: Pavlík, Pivnička, Karásek, Marc, Pavelec.


V 5. kole jsme doma přivítali mužstvo ze sousedních Svéradic. Jednalo se tedy o derby, na které i přes chladné a deštivé počasí přišla slušná návštěva. My jsme byli odhodláni do utkání vstoupit aktivně a od začátku se snažit dostat soupeře pod tlak. Opak byl však realitou, do zápasu jsme vstoupili vlažně, málo jsme běhali, všude byli druzí a Svéradice nás přehrávali, což po zásluze vyústilo v 1. gól zápasu, samozřejmě do naší sítě. I když se hra postupně během 1. poločasu vyrovnávala a nám se podařilo vyrovnat, musíme uznat, že mužstvo Svéradic bylo 1. poločas lepším týmem. Po hlasitějším projevu našeho trenéra o přestávce do 2. poločasu nastoupil úplně jiný tým. Hostům po přestávce možná trochu došly síly, ale najednou jsme hru ovládali, prakticky se hrálo pořád na polovině Svéradic a náš tlak jsme proměnili ve 3 vstřelené góly do sítě hostů. Zápas jsme tak dovedli do vítězného konce a v tabulce se posunuli na pěkné 2. místo.

Michal Šedivý

 

---

10. 9. 2022, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Losiná
4:3 ( 3:2)
Boček 3x, Pavlík

4. kolo 1. B třída B

Sestava: Forman – Šedivý, Lojík, Kodýdek, Faltys, Karásek, Pavlík, Rojt, Mlnařík, Boček, Šabek.

 
V tomto kole jsme zajížděli na hřiště TJ Sokol Losiná, kde na nás čekalo velmi zkušené domácí mužstvo. Nám navíc chyběli zkušení Jůda a Janoškovec, takže jsme nastoupili s velmi mladým týmem. Od začátku zápasu jsme nicméně byli aktivnějším týmem a první čtvrt hodiny jsme domácí herně přehrávali. Po této fázi bohužel přišly 2 rychlé góly během 3 minut do naší sítě a stav 2:0 pro domácí. Kdo by očekával, že se naše mladé mužstvo psychicky složí, by se hodně mýlil, protože jsme během dalších 15 minut dokázali skóre zápasu otočit na 2:3 v náš prospěch. Největší podíl na tomto zvratu měl Honza Boček, kterému se povedl čistý hatrick. Konec 1. poločasu se již dohrával více pod naší taktovkou. V 2. poločase se nám bohužel nedařilo držet míč a domácí tým nás svým úsilím držel pod tlakem. Od vstřelení vyrovnávacího gólu nás několikrát zachránilo štěstí, když domácí nastřelili asi 3 břevna. Domácí nedali a my jsme v 74. minutě využili standartní situaci ke zvýšení náskoku. Konec zápasu jsme si opět zkomplikovali úplně zbytečným kontaktním gólem, který domácí vstřelili po naší špatné rozehrávce v obraně. Vítězství jsme nicméně již udrželi a získali cenné body. Myslím, že z Losiné moc mužstev body neodveze.

 

Michal Šedivý

 

---

4. 9. 2022, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Sokol Štěnovice
4:0 (3:0)
Faltys, Šabek, Rojt, Karásek

3. kolo 1. B třída B

Sestava: Forman – Šedivý, Lojík, Kodýdek, Faltys, Jůda, Pavlík, Rojt, Mlnařík, Janouškovec, Šabek

 

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s jasným cílem odčinit porážku v Hrádku, soupeře od začátku přehrávat kombinací ve velkém pohybu a snažit se co nejrychleji rozhodnout zápas. Tato taktika se nám od začátku dařila, prakticky se hrálo na polovině hostujícího celku a bylo jen otázkou, kdy převahu proměníme v góly. To se do poločasu povedlo hned třikrát, kdy jsme po pěkných rychlých akcích rozhodli zápas. V 2. poločase jsme trochu ubrali na intenzitě, i tak jsme měli zápas pod kontrolou a přidali jeden gól, i když jich mohlo být více. Všechny hráče musím pochválit za dobrý poctivý výkon, zvláště jsme rádi, že se po zranění v dobré formě ukázal náš Ondra Šabek.

Michal Šedivý


 

---

27. 8. 2022, sobota, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Svatobor Hrádek
1:5 (1:4)
Boček

2. kolo 1. B třída

Sestava: Karásek – Šedivý, Lojík, Kodýdek, Faltys, Jůda, Pavlík, Rojt, Mlnařík, Janouškovec, Boček

Střídali: Marc, Pivnička Jakub

 

V 2. kole jsme zavítali na hřiště Svatoboru Hrádek a jednalo se o střet 2 mužstev, které spolupracují na úrovni mládeže, a to tak, že mají společné mužstvo žáků a dorostu. Zápas pro nás výsledkově neskončil dobře, domácí po zásluze vyhráli, když lépe zvládli hlavně 1. poločas. Ve 2. poločase se hra vyrovnala, ale to již bylo o výsledku rozhodnuto. O zápasu lze stručně říct, že náš mladý tým tentokrát tak dobře nezvládl zápas proti zkušenějšímu soupeři, nasazení a výkon některých hráčů nebyl ideální. Prohru házíme za hlavu a těšíme se na příští domácí zápas proti Štěnovicím.
 

Michal Šedivý

 

---

21. 8. 2022, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - TJ Chotěšov
2:1 (1:1)
Boček, Janouškovec

1. kolo I. B třída B

Sestava: Forman – Šedivý, Lojík, Kodýdek, Marc, Jůda, Pavlík, Rojt, Mlnařík, Janouškovec, Boček

Do nové sezóny jsme vstoupili s velmi omlazeným týmem na svém hřišti v utkání proti TJ Chotěšov. Soupeř, jako by věděl, že naše mužstvo prošlo velkou proměnou, se nás hned od začátku snažil hodně napadat a vytvářet nátlakovou hru. Prvních dvacet minut se mu to celkem dařilo a my jsme byli rádi, že jsme tuto pasáž zápasu přežili bez inkasovaného gólu. Postupně se nám ale začali vytvářet brejkové situace a jednu z nich jsme ve 24. minutě proměnili ve vedoucí gól. Pro hráče z Chotěšova to byla studená sprcha, nicméně bohužel pro nás se jim za pouhé 3 minuty podařilo srovnat. Za vyrovnaného stavu skončil 1. poločas.

Do 2. půle jsme vstoupili výborně a hned v 47. minutě jsme se po pěkné akci ujali vedení 2:1. Soupeř z Chotěšova již neoplýval tak dobrým pohybem jako v 1. poločasu, a tak se hra vcelku vyrovnala. My jsme měli během zbytku utkání 3 dobré gólové příležitosti, nutno říci, že soupeř také. Žádná šance se ale již neujala, a tak jsme doma o pouti získali první cenné 3 body za vítězství.

Michal Šedivý

 


 

---

22. 5. 2022, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Bolešiny
3:1 (0:0)
Šabek 2x, Jůda

 22. kolo I. B třída B

Branky FKHD : Ondřej Šabek, Tomáš Jůda, Ondřej Šabek

Sestava FKHD : Forman – Pavelec, Faltys, Šedivý, Fuščič, Štěch, Pavlík, Jůda, Rojt, Janouškovec, Boček, Mlnařík, Karásek

 

Po delší pauze jsme odehráli domácí utkání. Sestava se nám doplnila o několik uzdravených hráčů a samozřejmě opět se šikovnými dorostenci. V prvním poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou i se slibnými šancemi na obou stranách. Soupeř jich měl poněkud více. Naše hra v prvním poločase nebyla tak dobrá a soupeř mohl rozvíjet své akce k naší brance. Špatně jsme dostupovali protihráče a i pohyb z naší strany byl špatný. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 0-0.

Do druhého poločasu jsme hru z naší strany zlepšili a hned jsme si vytvořili slibnou šanci ke skórování, kterou jsme bohužel neproměnili. Soupeř naopak svojí nabídnutou šanci po špatném obsazení a dostoupení protihráčů využil. Dvakrát jsme vystřídali a zvláště Ondřej Šabek svým důrazem srovnal na 1-1. Pak přišla chvíle zkušeného Tomáše Jůdy a z přímého kopu nádherně navýšil náš náskok na rozdíl jediné branky. V závěru se opět přihlásil o slovo Ondřej Šabek a krásně uklidil k tyči přihrávku od Honzy Bočka. Po delší době jsme opět dosáhli vítězství a doufám, že v příštím kole v Chotěšově se opět budeme radovat z vítězství a dobré hry. Do Chotěšova odjíždíme v sobotu 28.5. a hrajeme od 18.00 hodin. Autobus odjíždí z Lipek v 15.30 hodin.

Petr Janda

---

14. 5. 2022, sobota, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Měcholupy
2 : 3 p ( 1 : 0 )
Mlnařík, Karásek

 21. kolo I. B třída B

 Sestava – Forman, Marc,Lojík, Faltys, Pavelec, Boček, Jůda, Mlnařík, Rojt, Karásek, Šabek

 V 21. kole jsme zajížděli do Měcholup. V posledních kolech se naše sestava nedává dohromady lehce. Zranění přibyli a někteří mají důležitější věci. K utkání jsme přistoupili zodpovědně, s chutí si zahrát a užít si fotbal. Věkový průměr našeho mužstva byl spočítaný na 17 let, a i tak to na hřišti z naší strany byl výborný výkon. V prvním poločase se nám povedlo skórovat Markem Mlnaříkem a do kabin se odcházelo za našeho vedení 1-0. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve své kvalitní hře a zápas byl velice zajímavý. Nejprve soupeř srovnal na 1-1, potom jsme opět šli do vedení zásluhou Honzi Karáska. Kluci makali dál, ale bohužel jsme náskok neudrželi a utkání došlo na penaltový rozstřel. Penalty jsme nekopali nejhůře, ale soupeř byl přesnější a zvítězil 6-5 na penalty.

V příštím kole přivítáme na domácím hřišti mužstvo z Bolešin od 17.00 hodin.

Petr Janda

---

7. 5. 2022, sobota, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Blovice
2 : 5 ( 1 : 3 )
Rojt, Boček

  20. kolo I. B třída B

Sestava: Forman - Michelini, Šašek, Pavelec, Lojík, Fuščič, Macoun,Faltys,Marc, Boček,Rojt, Mlnařík,Šabek

 

V dalším kole jsme zajížděli do Blovic. Jako už po několikáté jsme byli doplněni o několik šikovných dorostenců. Ač mužstvo bylo hodně mladé, tak ukázalo, že potenciál určitě má. A pokud vydrží, tak se bude určitě na co koukat. Bohužel jsme hned v začátku udělali velkou chybu a prohrávali jedna nula. I když jsme šli dvakrát sami na domácího gólmana, tak jsme to byli my, kdo opět inkasoval. V rámci hesla nedáš – dostaneš. Potom se nám povedlo snížit na rozdíl jedné branky, ale v závěru jsme opět dostali branku a šlo se do kabin.

V druhém poločase se kluci snažili a nic nevzdávali. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a snažili jsme se korigovat výsledek. Momentálně jsme ve stavu, kdy kluci makají, ale výsledky se ještě nedostavují. Mužstvo je hodně mladé a musí dozrát, jak se říká. Máme hodně zranění, ale i různé jiné důvody u některých hráčů, proč nechodí. V dalším kole zajíždíme do Měcholup, tak uvidíme, jestli se nám povede urvat nějakej ten bodík.

Petr Janda

 

---

1. 5. 2022, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy B
3 : 5 ( 0 : 2 )
Boček, Jůda, Boček

19. kolo I. B třída B

Sestava: Forman - Michelini, Macoun, Lojík, Fuščič, Ondrejíčka, Jůda, Boček, Faltys, Rojt, Pavlík

Střídali: Pavelec, Šabek

V dalším kole jsme zajížděli do Klatov, kde nás nečekal jednoduchý zápas. I když po pravdě řečeno, pro nás je teď každé utkání těžké. Ve stylu, ve kterém se scházíme, je všechno náročné a velmi těžké. Tento zápas neměl z naší strany takový náboj jako minulé kolo s Přešticemi, ale kluci se snažili a hráli jsme to, na co jsme měli. První dva góly přišly po špatném postavení obranné řady a zahrání ofsajd pasti. A odcházeli jsme do kabin – 0 : 2.

Druhý poločas jsme se snažili se zápasem něco udělat, ale bohužel, po našich chybách jsme opět dvakrát inkasovali. Kluci nic nevzdávali a v závěru utkání jsme snížili na rozdíl jediné branky. Bohužel, jak jsme začali, tak jsme zakončili zápas. Opět jsme nezvládli ofsajd past, inkasovali pátý gól a utkání bylo ukončeno.

Příští zápas odehrajeme v sobotu 7.5. v Blovicích od 17.30 hodin.Autobus odjíždí z Lipek v 15.45 hodin..

 

Petr Janda

 

---

24. 4. 2022, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Přeštice B
0 : 2 ( 0 : 0 )

 18. kolo I. B třídy B

Sestava: Forman – Fuščič, Lojík, Šedivý, Šašek, Boček, Jůda, Pavlík, Faltys, Ondrejíčka, Rojt, Pavelec, Šabek

 V dalším kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo z Přeštic. Nebyl to pro nás jednoduchý zápas, protože máme zraněné hráče, ale i docházka na zápasy a tréninky od celé zimní přípravy není růžová. Proto, jako už několikrát, nás doplnili kluci z dorostu a ukázali, že fotbal hrát umí. Kluci k zápasu přistoupili velmi zodpovědně a plnili všechno, co jsme si před zápasem řekli. Dobře se po hřišti pohybovali, dostupovali hráče z Přeštic a hráli ve velkém nasazení. Vytvořili jsme si i několik výborných příležitostí ke skórování, které bohužel zůstaly nevyužité. Škoda jen, že jsme nezvládli závěr zápasu a dvakrát jsme inkasovali. Přiští kolo zajíždíme v neděli 1. 5. 2022 do Klatov. Autobus odjíždí ve čtvrt na dvě z Lipek..

Petr Janda

---

16. 4. 2022, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chlumčany
0 : 6 ( 0 : 2 )

 17. kolo I. B třída B

Sestava: Forman - Michelini, Macoun, Šašek, Pavelec, Štěch, Pavlík, Král, Boček, Vítovec, Jůda, Fuščič


V 17. kole jsme zajížděli do Chlumčan. Čekalo nás velmi těžké utkání, které jsme nezvládli. V prvním poločase jsme si ještě vytvořili nějaké příležitosti ke skórování, ale bohužel nevyužili. Místo toho jsme dvakrát inkasovali a šlo se do kabin. Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že na hřišti necháme všechno, abychom s výsledkem něco udělali. Bohužel ne všichni k tomu tak přistoupili a čtyřikrát jsme inkasovali. V příštím domácím prostředí přivítáme mužstvo z Přeštic od 17.00 hodin.

 

Petr Janda

---

10. 4. 2022, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Vrhaveč
1 : 0 ( 0 : 0 )
Štěch

16. kolo I. B třída B

Sestava : Forman - Michelini, Šedivý, Lojík, Pavelec, Štěch, Pavlík, Král, Šašek, Janouškovec, Jůda, (Klečka, Rojt, Fuščič).

V druhém domácím utkání jsme přivítali mužstvo z Vrhavče. Chtěli jsme navázat na dvě předešlá vítězství, která jsme zvládli. Zápas jsme začali vcelku dobře a hned ze začátku jsme měli velkou příležitost dát první branku. Bohužel jsme tuto příležitost špatně vyřešili a branku jsme nedali. Následovali další neproměněné příležitosti a hlavně jsme se přizpůsobili ke hře hostů a naše hra nebyla moc ke koukání. Tento průběh byl po celé utkání, takže pro diváka na koukání to moc nebylo. Naštěstí pro nás se nám těsně před koncem zápasu povedlo skórovat Kubou Štěchem a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Příští sobotu zajíždíme do Chlumčan. Autobus odjíždí v 14.30 hodin..

Petr Janda

---

2. 4. 2022, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Dobřany
2 : 0 ( 1 : 0 )
Janouškovec, Boček

15. kolo I. B třída B

Sestava - Forman – Michelini, Šašek, Macoun, Pavelec, Štěch, Pavlík, Král, Boček, Janouškovec, Jůda ( Lojík, Rojt)


V 15. kole jsme zajížděli do Dobřan. Počasí vypadalo spíš na zimní radovánky, ale hrací plocha v Dobřanech byla ve velmi dobrém stavu. V prvním poločase jsme hráli celkem dobrý fotbal a vytvořili si několik slibných šancí. Po jedné z nich Jiří Janouškovec vsítil první branku a do kabin jsme šli s vedením 0-1. Ve druhém poločase už nebyla naše hra tak dobrá a soupeř si vytvořil několik výborných šancí ke skórování. Naštěstí pro nás je nevyužil, i díky našemu gólmanovi. Kluci nic nevzdávali a makali až do konce, výsledkem byl pojišťovací gól na 0-2. V příštím kole přivítáme v domácím prostředí Vrhaveč od 16.30 hodin..

Petr Janda

---

27. 3. 2022, neděle, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
3 : 2 ( 2 : 1 )
Jůda, Štěch, Boček

 14. kolo I. B třída B 

Sestava: Forman, Michelini, Šašek, Macoun, Faltys, Štěch, Pavlík, Boček, Král, Janouškovec, Jůda

Šedivý, Karásek, Klečka

V neděli jsme začali za krásného počasí jarní část sezony.

Ve čtrnáctém kole jsme na domácím hřišti přivítali Chanovice.

K zápasu jsme nastoupili zodpovědně a prvních třicet minut bylo velmi kvalitních. Dobře jsme kombinovali, vystupovali a dělali to, co jsme měli. Dali jsme dva góly o které se postarali Tomáš Jůda a Kuba Štěch a šli jsme za pěkným výsledkem. Jenže bohužel po inkasovaném gólu, který jsme soupeři připravili sami, jsme vypadli ze hry a šlo se do kabin. Druhý poločas nebyl z naší strany takový, jako začátek prvního, ale kluci makali a dávali do zápasu všechno co mohli. Povedlo se nám odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, kterou vsítil Honza Boček. Dvou brankové vedení netrvalo dlouho. Po standardce, kterou soupeř rozehrál jsme lacino inkasovali.

Ve zbytku hrací doby jsme si vytvořili ještě dvě výborné příležitosti, k navýšení výsledku, ale tyto příležitosti nevedly.

Kluci makali a dovedli utkání do vítězného konce.

K dalšímu zápasu zajíždime v sobotu dopoledne do Dobřan. Autobus odjíždí v 8:15 z Lipek..
 Petr Janda

 

---

30. 10. 2021, sobota, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
3:6 (1:3)
Jůda 2x, Janouškovec

Sestava - Těžký – Šedivý, Vítovec, Pavelec, Šašek, Štěch, Jůda, Pavlík, Král, Boček, Janouškovec ( Fuščič, Jedlička, Marc, Klečka)


Poslední kolo jsme zajížděli do nedalekých Chanovic sehrát poslední utkání letošního podzimu. Zápas js me začali velkou šancí Honzy Bočka, který bohužel neproměnil. A jak se říká – nedáš - dostaneš, domácí proměnili rohový kop a šli do vedení. Naše hra už poslední kola není dobrá a ukázalo se to i v tomto utkání. Velké chyby a hodně nepřesností nás stály zápas. V prvním poločase jsme inkasovali ještě dva góly. Ke konci poločasu dostal Jiří Pavlík červenou kartu a bylo ještě hůř. Před odchodem do kabin zmírnil poločasový výsledek na 1:3 Tomáš Jůda. Druhý poločas jsme začali dobře, v deseti jsme se snažili se zápasem něco udělat. Snížili jsme na 2:3 a byli jsme na dobré cestě.
Ale opět velké chyby nás stály zápas. A prohráli jsme 3:6 .I tak bych chtěl klukům poděkovat za celý podzim, a že jsme se konečně dostali do horních pater tabulky. Momentálně nám patří 3. místo s 29 body ( skóre 38 : 26 ), před námi jsou druhé Chlumčany (31 bodů) a tabulku vedou Přeštice B s 33 body. Jěště jednou děkuji.. ⚽⚽⚽

Petr Janda

---

24. 10. 2021, neděle, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Kasejovice
3:0 (1:0)
Štěch, Boček, Pavlík

Sestava : Těžký - Šedivý, Michelini, Macoun, Šašek, Štěch, Jůda, Faltys, Vítovec, Janouškovec, Boček
( Pavlík, Pavelec, Jedlička, Fuščič )


Poslední domácí utkání jsme sehráli s Kasejovicemi. Naše hra již delší dobu není vůbec dobrá, a i když výsledkově nám zápasy vychází a vyhráváme, ke koukání to moc není. Zápas jsme nezačali moc dobře a byl ve stejném stylu jako ty poslední. Postupem času jsme se malinko zvedli a Jakub Štěch vstřelil vedoucí branku. Za stavu 1 : 0 jsme tedy odcházeli do kabin. Druhý poločas byl o něco lepší a svůj náskok jsme díky Honzovi Bočkovi navýšili o další gól. Ke konci druhého poločasu jsme přidali ještě třetí branku, kterou z pokutového kopu vstřelil Jiří Pavlík. V posledním kole zajíždíme v sobotu 13. 10. 2021 do nedalekých Chanovic, kde hrajeme od 15.30 hodin.

Petr Janda

---

16. 10. 2021, sobota, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Pačejov
3:0 (1:0)
Vítovec, Macoun, Boček

Sestava: Těžký- Šedivý, Michelini, Macoun, Šašek, Štěch, Jůda, Faltys, Vítovec, Janouškovec, Boček, (Pavelec, Jedlička, Fuščič)


V dalším venkovním zápase jsme zajížděli do nedalekého Pačejova. Zápas jsme měli od začátku až do konce pod kontrolou. Naše hra nebyla vždycky super a vlastními chybami jsme dovolovali soupeři jít do několika šancí, ale jinak jsme zápas vedli do vítězného konce. V prvním poločase jsme měli několik šancí, ale bohužel jsme proměnili jen jednu, a to zásluhou Martina Vítovce. V druhém poločase se trefili ještě Daniel Macoun a Honza Boček. Příští týden hrajeme na domácím hřišti v neděli 24.10.2021 od 15.30 hodin s Kasejovicemi.

Petr Janda

---

9. 10. 2021, sobota, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Štěnovice
3:2 (2:0)
Boček 2x, Janouškovec

Sestava: Těžký – Šedivý, Michelini, Pavelec, Šašek, Štěch, Jůda, Král, Faltys, Janouškovec, Boček


K dalšímu utkání jsme nastoupili ve Štěnovicích. Začátek zápasu jsme hráli velice špatně a nabídli jsme soupeři několik slibných šancí. Postupem času jsme přebírali iniciativu a dvěma góly Honzy Bočka jsme zápas dostávali do svých rukou. Koncem poločasu měl velkou šanci Adam Faltys, který bohužel neproměnil. Do druhé půle jsme nastoupili opět velmi špatně a nechali jsme soupeře vyrovnat na 2:2. Naštěstí jsme se srovnali a zbytek druhé půle jsme už hráli, abychom zápas zvládli. Ke konci zápasu Jiří Janouškovec zařídil vítěznou trefu na 3:2 a utkání jsme dovedli do dalšího vítězství. Utkání nebylo vůbec jednoduché, ale ze Štěnovic si vezeme další vítězství. K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 16.10.2021 od 15.30 hodin do Pačejova.

Petr Janda

---

3. 10. 2021, neděle, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chotěšov
3:1 (2:0)
Boček 2x, Jůda

Sestava:
Těžký – Šedivý, Michelini, Macoun, Šašek, Štěch, Jůda, Faltys, Vítovec, Janouškovec, Boček.

(Král, Ondrejíčka, Fuščič)


V dalším domácím kole jsme přivítali na domácím hřišti Chotěšov. Po náročném týdnu, kdy jsme hráli neděle, úterý, jsme v krátké době nastoupili k dalšímu utkání. Bylo znát na některých hráčích, že toho mají dost a né všichni jsou důkladně připraveni. Utkání jsme dovedli do vítězného konce a připsali jsme si další body, ale to bylo všechno. Jak v prvním, tak ve druhém poločase jsme nehráli dobře, pohyb byl špatný, přihrávky tragédie a hra ve všech směrech špatná. Ale i takové zápasy jsou a nás může těšit, že jsme utkání dovedli do vítězného konce. K dalšímu utkání zajíždime v sobotu 9. 10. 2021 do Štěnovic od 16.00 hodin.

Petr Janda

---

28. 9. 2021, úterý, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Blovice
2:0 (1:0)
Janouškovec, Štěch

 

Ve svátek 28. 9. 2021 jsme dohrávali domácí utkání, kdy jsme přivítali na domácím hřišti Blovice. Zápas byl od prvních minut ve velkém tempu. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé a nechyběly ani pěkné akce do zakončení. Do první velké šance se dostal domácí hráč Kuba Štěch, ale neproměnil. V zápětí šli do velké gólové šance hosté, ale také neproměnili. Hra se stále odehrávala ve stejném stylu, rychlá, tvrdá a se šancemi na obou stranách. Jednu velkou šanci využil domácí Jiří Janouškovec a do kabin jsme odcházeli ve vedení 1 : 0. Druhý poločas pokračoval podobně rychlou hrou, nechyběly tvrdé zákroky a šance na obou stranách. Černou tečkou na konci druhého poločasu bylo zranění domácího brankáře Jéni Formana, který po srážce s protihráčem utrpěl těžký otřes mozku a musel do nemocnice. Na zbytek hry musel do brány hráč z pole Dan Macoun a zápas dochytat. V devadesáté minutě jsme přidali ještě jeden gól, který zařídil Kuba Štěch. Přejeme brzké uzdravení našemu Jéňovi a brzký návrat do branky.

K dalšímu utkání nastoupíme v neděli 3. 10. 2021 na domácím hřišti proti Chotěšovu v 16.00 hodin. Budeme se na vás těšit.

Petr Janda

 

---

26. 9. 2021, neděle, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Bolešiny
3:4p (2:1)
Štěch, Boček 2x

Sestava: Forman – Šedivý, Faltys, Janouškovec, Vítovec, Jůda, Pavlík, Šašek, Štěch, Michelini, Boček

V 9. kole I. B třídy jsme zavítali na hřiště do Bolešin. V prvním poločase naše hra vykazovala nepřesnosti, zejména v přihrávkách. Bylo to dost dané i menším rozměrem bolešinského hřiště. Rezervy jsme měli i v agresivitě a napadání. Soupeře jsme i přes to přehrávali, ale ve 25. minutě jsme prakticky z ojedinělé střely inkasovali na 0:1. Dokázali jsme však rychle odpovědět a po naší pěkné akci srovnával na 1:1 Jakub Štěch. Uplynulo pár minut a Jan Boček nás ve 33. minutě dostal do vedení.

Druhý poločas byl velmi ovlivněn výkonem rozhodčího. V prvním poločase prakticky nebyly udělené žádné žluté karty, takže se utkání vyostřovalo každou minutou. V 52. minutě po riskantní rozehře našeho gólmana byla zapískaná velice přísná penalta, kterou soupeř proměnil a srovnal na 2:2. V 62. minutě přišla po lehkém kontaktu se soupeřem 2. žlutá karta Michala Šedivého a šli jsme do deseti. Po rohovém kopu jsme inkasovali a prohrávali 3:2. Přesto jsme se nevzdávali a snažili se útočit a zápas alespoň vyrovnat. Neuvěřitelné výroky rozhodčího ale pokračovaly a po faulu na našeho hráče ve vápně, kdy měla být odpískána penalta v náš prospěch, se naopak pískal faul našeho hráče. To se našich hráčů zastal i náš trenér a obdržel červenou kartu. Zápas šel již korigovat jen těžko a začalo přibývat žlutých karet, které již na konci zápasu nic neřešily. Přes vyhrocený konec zápasu jsme dokázali srovnat v 81. minutě gólem Jana Bočka. Poté jsme bohužel prohráli na penalty. U rozhodčího Kulhánka jsme ještě, bohužel, nezaregistrovali dobře odpískaný zápas.

Přes to, jak výrazně byl zápas ovlivněn, mělo naše mužstvo několik gólových šancí, které bohužel neproměnilo.

 

Další zápas odehrajeme 28. 9. 2021 na Lipkách. Soupeřem nám budou Blovice, začátek v 16:30.

Jitka Šedivá

 

---

19. 9. 2021, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Měcholupy
4:3 (1:2)
Pavlík, Boček, Janouškovec, Král

Sestava: Forman – Šedivý, Faltys, Janouškovec, Macoun, Jůda, Pavlík, Šašek, Vítovec, Pavelec, Král


Po týdenní pauze jsme přivítali na domácím hřišti Měcholupy. Od začátku utkání jsme soupeře přehrávali a měli spoustu šancí. Jednu z nich jsme zásluhou Jirky Pavlíka proměnili a šli do vedení. Místo toho, abychom kontrolovali hru a přidali další branky, jsme přestali hrát, nechali soupeře vyrovnat a vzápětí dát i vedoucí branku. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Do druhého poločasu jsme nastoupili se zlepšenou hrou a podařilo se nám vyrovnat zásluhou Honzy Bočka. Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou a bylo se na co koukat. Po prudké střele Luboše Krále dorážel Jiří Janouškovec a šli jsme do vedení. Zápas jsme si opět zkomplikovali a nechali soupeře vyrovnat. Závěr zápasu patřil opět nám a nechytatelnou bombou Luboše Krále jsme zápas dovedli do vítězného konce a připsali si další vítězství.

Petr Janda

---

5. 9. 2021, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy B
2:1 ( 1:1 )
Štěch, Janouškovec

 Sestava: Těžký – Šedivý, Faltys, Janouškovec, Michelini, Jůda, Macoun, Šašek, Ondrejíčka, Štěch, Král

 

Po nevydařeném zápase v Přešticích jsme přivítali na domácím hřišti rezervu Klatov. Zápas byl od začátku rychlý a přeléval se z jedné strany na druhou. Klatovští hráči byli po hřišti velice pohybliví a velice dobře technicky vybavení. V některých místech jsme měli problémy při přebírání protihráčů, ale postupem času jsme se s tím vyrovnali. Fotbal je o chybách, a při jedné akci jsme jich několik udělali a prohrávali jsme 1:0. Rychle jsme se oklepali a po krásné akci Jůda - Janouškovec a zakončující Štěch, jsme vyrovnali a šlo se do kabin. V druhém poločase byl průběh hry stejný -  rychlý, dynamický a tvrdý. Naši hráči makali a při přímém kopu, který si vzal na starost Jiří Janouškovec jsme šli do vedení. Zápas už jsme dovedli do vítězného konce. Příští týden nás čeká opět domácí zápas, kdy přivítáme v sobotu  11. 9. 2021 v 17.00 Sokol Blovice.

Petr Janda


 


 

---

29. 8. 2021, neděle, 10:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Přeštice B
0:6 (0:3)

FKHD – PŘEŠTICE B 0:6 (0:3)

Sestava: Těžký – Šedivý, Faltys, Janouškovec, Michelini, Jůda, Macoun, Šašek, Pavlík, Ondrejíčka, Pavelec

 

V dalším kole jsme zajížděli do Přeštic, kde jsme sehráli zápas s místním B týmem, 0-6, po poločase (0-3).
Od začátku zápasu se hrálo ve velkém tempu, od jedné branky ke druhé. Hra byla velice rychlá a zápas měl dobrou úroveň. Šance byly na obou stranách, ale k naší smůle zůstaly neproměněné. Soupeř každou šanci proměnil. Do kabin se odcházelo za nepříjemného stavu (0-3), i když hra tomu tolik neodpovídala. Ale na to se už nikdo neptá, výsledek je rozhodující. Druhý poločas už nebyl z naší strany takový, jaký bychom si představovali a špatným dostupováním soupeře, který byl velice rychlý v přechodové fázi, jsme si nechali dát další tři branky. Zápas nám hodně ukázal, v jakém tempu se musí hrát s kvalitním soupeřem, jakým Přeštická rezerva určitě je. Musíme se z toho oklepat a připravit se na nedělní domácí zápas s Klatovy B, který sehrajeme v neděli 5. 9. od 17:00 na našem hřišti.

Petr Janda

 

---

22. 8. 2021, neděle, 17:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chlumčany
2:3p (1:0)
Štěch, Pavlík

FKHD - Chlumčany 2 : 3p ( 1 : 0 )

 

Sestava: Forman - Šedivý, Faltys, Janouškovec, Michelini, Jůda, Král, Macoun, Šašek, Štěch, Pavlík.

Střídali: Vítovec, Ondrejíčka.

 

Před zápasem hodně pršelo a otázkou bylo, jestli vůbec zápas na těžkém terénu sehrát. Hřiště bylo hodně nasáklé vodou, místy i s loužemi. Protože je ovšem každé překládání zápasu problematické, rozhodnutí bylo hrát.

 

První poločas měl herně malinko navrch soupeř, my jsme nicméně bojovali a odměnou nám byl gól do šatny, který jsme vstřelili z dobře vyřešeného brejku. Věděli jsme, že druhý poločas nebude nic jednoduchého. Bohužel už v 47. minutě proti nám rozhodčí trochu přísně odpískal pokutový kop a bylo srovnáno. Za necelých 10 minut se penalta opakovala znovu, tentokrát na 2. straně a bylo to 2:1 v náš prospěch. K tomu všemu hříšník ještě dostal červenou kartu a od té doby jsme hráli přesilovku. Naše mužstvo hrálo pozorně, do žádných šancí soupeře nepouštělo a vypadalo to, že si dojde pro další výhru v tomto ročníku. Po naší šanci, kterou jsme bohužel neproměnili, však přišel z ničeho nic, 7 minut před koncem zápasu, vyrovnávací gól. V závěru zápasu ještě jednu šanci na strhnutí vítězství na svojí stranu naše mužstvo mělo, ale bohužel z ní gól nepadl, a tak skončil zápas v normální hrací době remízou. V penaltovém rozstřelu byl pak šťastnější soupeř, a tak jsme po prohře na penalty získali do tabulky pouze bod.

 

Závěrem je třeba říct, že vzhledem k tomu, na jak těžkém terénu se hrálo, se jednalo o bojovný a atraktivní zápas. Vítězství jsme sice byli blízko, ale remíza je asi spravedlivá. Soupeř byl velmi kvalitní.

 

Góly: Štěch, Pavlík

 

Michal Šedivý

---

14. 8. 2021, sobota, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Vrhaveč
6:1 (2:1)
2 x Boček, Janouškovec, Štěch, Pavlík, Faltys

Vrhaveč – FKHD  1:6 (1:2) 

(2. kolo 1.B třídy mužů)

Ke 2. zápasu jsme zajížděli na hřiště TJ Vrhaveč. Už dopředu jsme věděli, že bude zápas hodně bolet a zákroky od domácích hráčů budou nadmíru bolestivé. Od začátku zápasu jsme dostávali pěkně naloženo, ale nezalekli jsme se a šli jsme si za svým cílem zvítězit. Skóre v 1. poločase otevřel Jiří Janouškovec, k němu se přidal Jakub Štěch, a kdyby Jiří Pavlík proměnil své tutové šance, mohli jsme skóre navýšit větším rozdílem. Místo toho soupeř snížil na rozdíl jedné branky a šlo se do šaten. Ve 2. poločase jsme měli hru pod kontrolou a přidávali branky. Dvakrát se trefil Honza Bočků, po jednom gólu přidali Adam Faltys a Jiří Pavlík.

Příští zápas přivítáme doma o Horažďovické pouti od 17:30 TJ Chlumčany. Všechny srdečně zveme.

Petr Janda

---

8. 8. 2021, neděle, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Dobřany
4:1 (3:0)
Štěch, Pavlík, Faltys, Štěch
V 1. kole I.B třídy jsme zvítězili nad Dobřany 4:1.
 
V neděli 8. 8. 2021 v 18:00 sehráli naši muži zápas 1.kola I.B třídy s Dobřany. Střetli jsme se s rychlým a technicky dobře vybaveným soupeřem, který od začátku zápasu hrál aktivně a nebojácně. Náš tým se ale nenechal zaskočit a podporován dobrou obranou aktivně útočil. V 15.minutě utkání jsme předvedli rychlý protiútok vedený z pravé strany, na jehož konci byl Jakub Štěch, který se nemýlil a vstřelil branku na 1:0. V 1. poločase pokračoval náročný fotbal, kdy byly šance na obou stranách. Ve 40. minutě se ve vápně dobře zorientoval Jiří Pavlík a zvýšil na 2:0. Zanedlouho, ve 45. minutě utkání byl za svůj aktivní výkon odměněn třetí brankou Adam Faltys.
 
Do 2. poločasu jsme tedy vstupovali s pěkným náskokem 3:0 a tempo zápasu se stalo klidnějším, než v 1.poločase. Bohužel v 62. minutě dostal červenou kartu Martin Šašek a následně v 68. minutě povzbuzený soupeř upravil skóre na 3:1. I když jsme hráli o 10, dobře jsme si s danou situací poradili a v 71. minutě vstřelil náš 4. gól opět Jakub Štěch. Je třeba podotknout, že soupeř v závěru utkání nevyužil několik slibných šancí.
 
Do nové sezony jsme tedy vstoupili po dobrém výkonu výhrou.
Další zápas se hraje v sobotu 14. 8. 2021 v 18:00 ve Vrhavči.
---

1. 9. 2013, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Nepomuk
2:1 (1:1)
Josef Nauš, Michael Forman

 Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, přitlačili soupeře na jeho polovinu a již v 6.min vstřelil vedoucí branku Pepa Nauš, po hezké kombinaci. Pokračovali  jsme v aktivitě a vytvořili si další dvě stoprocentní příležitosti, jenže si v koncovce jsme si nepočínali důsledně, a tak šance Máry Šafandy a Honzy Sovy zůstaly nevyužity. Trest přišel ve 23.min, kdy po naší brankářské hrubce hosté lacino srovnali. Branka nás zlomila a do konce poločasu jsme se již  nedostali do potřebného tempa, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Jestliže očekávali domácí příznivci ve druhém poločase tlak domácích, čekali marně. Naše hra byla nervózní, uspěchaná a to evidentně vyhovovalo hostujícímu týmu, který postupně převzal iniciativu a během druhého poločasu byl lepším týmem, ovšem naštěstí bez příležitostí vstřelit další branku. Domácí se dostali do tlaku až deset minut před koncem, kdy v 86.min ještě neproměnili další tutovku, kdy míč v závaru nikdo z našich nedokázal protlačit do sítě. V 90.min jsme dokázali vstřelit vítězný gól, když po ideální přihrávce od Tomáše Jůdy se dokázal Michael Forman prosadit přes stopéra a brankáře hostů a tak rozhodl utkání. Zápas z naší strany nebyl po herní stránce moc povedený, ale důležité je, že jsme dokázali v závěrečných minutách vůlí po třech bodech strnout vítězství na svoji stranu.

---

27. 7. 2013, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Turnaj v Lubech
1. místo v turnaji (více v komentáři).

FKHD - Nýrsko 4:0

Branky:  Zdichynec, Nauš, Mičkal, Kozlík (PK)

FKHD - Domažlice "B"  4:0

Branky:  Mičkal, Nauš, Forman M., Melka

FKHD - Luby "A"  2:0

Branky:  Forman M., Melka

---

18. 5. 2013, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Horní Bříza
7:3 (5:2)
4., 28. Cihlář , 38., 74. Čadek, 19. vlastní, 21. Mičkal, 84. Kotrba

 Do utkání v Horní Bříze jsme oproti prohranému středečnímu zápasu doma se Sušicí, udělali několik změn v sestavě. Mimo chybějícího Beránka do hry zasáhli další hráči přímo od začátku zápasu a tyto změny se ukázaly jako pozitivní. Na těžkém terénu po předchozím prudkém lijáku vyběhl v barvách hostů tým, který od úvodních minut ovládl hru , hýřil bojovností, nasazením a šel úspěšnému výsledku vstříc. To se nám vyplatilo a již v první půlhodině zápasu když jsme vedli o čtyři branky a prakticky tak rozhodli o svém zaslouženém plném bodovém zisku.
Již ve 4.minutě jsme se ujali vedení, když vyslal střelu z 25 metrů Cihlář a ta skončila v šibenici domácí svatyně. Agilní Cihlář byl i u dalších třech branek hostů v tomto duelu. V 19. minutě rozehrál rohový kop a domácí obránce zasáhl hlavou míč tak, že skončil ve vlastní síti 0 : 2. O dvě minuty po té se měnilo skóre potřetí, když centr Choda Mičkal usměrnil hlavou potřetí do branky domácích. Ti ve 34. kontrovali po té kdy se dostal za obranu hostů Chocholatý a překonal poprvé brankáře Jandu 1 : 4. O čtyři minuty po té vrátil čtyřbrankové vedení hostům po rozehraném trestném kopu Cihlářem hlavou pátou brankou Čadek. Výborně rozehraný zápas si svěřenci trenéra Čadka zkomplikovali v samotném závěru první půle. Unik domácího útočníka zastavil Stulík za cenu faulu a musel minutu před koncem první části zápasu předčasně pod sprchy a domácí z trestného kopu upravili stav na 2 : 5.
Do druhé půle nastoupili hosté s vědomím, že budou celý poločas čelit přesilovce domácích, kdy se na post stopéra za vyloučeného Stulíka stáhl Křivanec a tuto svojí novou roli zvládl velmi dobře. V 74. minutě Čadek z přímého kopu prostřelil zeď z domácích hráčů a jeho přízemní střela skončila po šesté v domácí brance. V 81. minutě sice domácí Křížek snížil na 3:6, ale poslední slovo měli opět hosté, kteří zásluhou Kotrby z trestného kopu upravil na konečných 3 : 7.
 

---

10. 4. 2013, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Rapid Plzeň
1:0 (1:0)
Křivanec

Dohrávka 17. kola KP.

---

7. 4. 2013, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Holýšov
4:1 (2:1)
2 x Říský, Cihlář, Jůda

Zasloužené vítězství domácích.

---

2. 3. 2013, sobota, 9:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Katovice
4:1 (1:1)
Kotrba, Rejšek, Čadek, Cihlář

Poslední přípravný zápas před jarní sezónou skončil vítězstvím našeho mužstva, když se na poslední chvíli změnil začátek a místo sehrání zápasu, protože ve Velkých Hydčicích je zatím nezpůsobilý terén.

---

27. 2. 2013, středa, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Žichovice
4:2 (2:0)
Greger Tomáš, Mičkal, Kovář, Cihlář

Mužstvo mužů doplněné o dorostence porazilo mužstvo Žichovic.

---

3. 2. 2013, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Mirovice
1:2
Mičkal

Na poslední chvíli došlo ke změně soupeře, když Osek odřekl. Výborně ho zastoupili hráči z Mirovic, kteří se prezentovali kvalitním výkonem a dokázali využít únavy našeho mužstva ze soustředění.

---

17. 11. 2012, sobota, 13:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Stod
5:1 (4:0)
2 x Mičkal, 2 x Kotrba, Melka F.

Naše mužstvo svého soupeře jasně přehrálo, když hlavně v 1. poločase předvedlo spoustu pěkných akcí, které dokázalo i gólově zakončit. Nyní zajíždí naše áčko do Kolovče, kde si to rozdá s domácími o první místo v tabulce.

Sestava FKHD: Kozlík - Čadek, Stulík, Šafanda, Cihlář, Chod, Jůda (Sova Jan), Kotrba (Nauš), Křivanec, Beránek (Melka), Mičkal (Forman M.)

---

7. 10. 2012, neděle, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Horšovský Týn
3:0 (2:0)
Chod, Kotrba, Beránek

Hráno na těžkém, podmočeném terénu, na kterém se často tvořily louže. Domácí měli zápas od úvodních minut ve své režii a dvěma góly v prvních dvaceti minutách prakticky rozhodli o výsledku. V 11. minutě Chod po rohovém kopu otevřel brankový účet domácích, který v 19. minutě za první půli uzavřel po ideálním uvolnění od Beránka Kotrba. V úvodu druhé půle si oba hráči role vyměnili a Beránek střelou k tyči zvýšil na 3:0. V závěru utkání mohli domácí ještě své vítězství zvýraznit, ale střely Čadka a Nauše skončily na tyči branky hostů a neskóroval ani Mičkal, který z nařízeného pokutového kopu poslal míč nad svatyni hostů.

 

Sestava FKHD: Kozlík - Chod (74. Pintíř), Čadek, Butnaru (46. Nauš), Cihlář, Šafanda, Beránek, Stulík, Mičkal, Kotrba (60. Sova).

---

25. 8. 2012, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - SK ZČE Plzeň
1:1 (0:1), na penalty 3:4
Čadek

Manažer FKHD Milan Koželuh : „Není to ono, oproti jaru stále zůstáváme za svojí pověstnou kvalitou. Hráči jsou často nedůrazní před vlastní i brankou hostů . Střelecky se nedokážou prosadit ani hráči , kteří to mají v popisu práce . Ještě že se v koncovce prosadili a góly zařídili v posledních dvou zápasech oba naši stopeři. Snad střelecký útlum prolomíme a vrátíme se ke kvalitnější hře na kterou určitě máme!“

 Sestava FKHD : Kozlík – Chod (85. Forman J.), Čadek, Křivanec, Cihlář, Šafanda (76. Sova), Beránek (60. Greger), Stulík (60. Pintíř), Mičkal, Jůda a Melka F.

---

19. 8. 2012, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Rapid Plzeň
3:0 (1:0)
2 x Stulík, Melka Fr.

První poločas byl z herního hlediska vyrovnaný, i přesto se naše mužstvo dokázalo prosadit a do kabin šlo s poločasovým vedením 1:0. Druhý poločas již byl plně v naší režii a dokázali jsme se prosadit i střelecky a zvýšit na konečných 3:0.

Sestava FKHD: Kozlík - Čadek, Cihlář, Šafanda (Greger), Jůda, Beránek, Chod, Mičkal, Melka, Stulík (Pintíř), Křivanec (Sova)

---

15. 8. 2012, středa, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Žichovice
6:0 (2:0)

Přátelské utkání.

---

22. 7. 2012, neděle, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Svéradice, Blatná
1. místo v turnaji (podrobnosti v komentáři)

FK Horažďovice - Blatná 3:1 (1:1)

branky: Chod, Beránek, Kotrba

FK Horažďovice - Hradiště 7:1 (3:1)

branky: 2 x Mičkal, 2 x Beránek, Řiský, Melka, Cihlář

Sestava FKHD: Kozlík (Macoun) - Čadek, Forman J., Pintíř, Šafanda, Šedivý, Cihlář, Křivanec, Nauš, Jůda, Kotrba, Beránek, Řiský, Melka Fr., Mičkal, Chod. 

Naše mužstvo zaslouženě turnaj vyhrálo.

 

 

---

9. 6. 2012, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Stod
0:2 (0:2)

 Sestava: Jakub Kozlík - Martin Greger, Jakub Forman, Michal Šedivý, Jakub Melka - Vlasta Beránek, Jan Sova (Oldřich Chod), Tomáš Greger!! ( Petr Mičkal), Marek Šafanda - Jakub Říský, Josef Nauš

---

27. 5. 2012, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Stříbro
2:1 (0:1)
Nauš, Mičkal

Horažďovice na půdě o záchranu hrajícího Stříbra musely odehrát těžký zápas. Domácí hráli existenční zápas ve kterém jim šlo mnoho. V závěru první půlhodiny zápasu který přinesl vyrovnaný průběh se domácí ujali vedení . Ve 29. minutě Jareš  vyslal krásnou střelu nechytatelnou střelku z hranice velkého vápna která skončila za zády brankáře Kozlíka. Ve druhé půli přišel hostující tým na hřiště jako vyměněný. Od úvodní minuty této části zápasu převzali hosté iniciativu , zatlačili domácí na vlastní polovinu hřiště. Šance do kterých se postupně dostali Chod, Stulík, Beránek a další  se rodily jako na běžícím páse  a bylo jen otázkou času, kdy se střelecky hosté prosadí.  Podařilo se to až v 77. minutě po rozehraném rohovém kopu Beránka, kdy si na jeho centr naběhl Nauš a hlavičkou vyrovnal na 1:1. O dvě minuty po té se dostal k míči osamocený Mičkal a překonal domácího gólmana podruhé, když pro hosty to byl gól vítězný.   

Manažer Horažďovic Milan Koželuh k utkání řekl : „Věděli jsme , že nás čeká těžký duel. Chtěli jsme předně rozptýlit jakékoliv spekulace o otazníku nad výsledkem . Bohužel, hráči v prvním poločase nepodali zodpovědný výkon a dovolili domácí posadit na koně vedoucí brankou. Do druhé půle se nám podařilo náš tým zkoncentroval a zmotivovat  tak, že tato část zápasu již proběhla plně podle našich představ.  Mužstvo začalo šlapat na plné obrátky a za předvedený výkon si vítězství plně zasloužilo“.

Sestava FKHD: Kozlík – Greger, Čadek , Křivanec (68. Sova), Melka, Nauš, Stulík , Šafanda(70.Mičkal), Beránek,  Kotrba, Chod

---

20. 5. 2012, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Doubravka
1:1 (1:0), na penalty 2:3
Říský

V duelu prvního a třetího týmu tabulky viděli diváci v Horažďovicích naprůměrný fotbal, který nakonec skončil stejně jako ten na podzim v Plzni dělbou bodů. Prvním poločas přinesl vyrovnanou hru. Domácí byli nebezpečnější a měli několik slibných akcí, ale bez vyložené šance. Až v závěru první půle se prosadili i střelecky., Ve 42. minutě obdržel míč za obranu hostů Řiský a pohotovou střelou poslal svůj tým do vedení. Také úvodní čtvrthodina druhé půlke patřila aktivnějším domácím. S přibývajícím průběhem druhé části zápasu domácí polevili a taktovku zápasu začal přebírat lídr tabulky, kteří v 79. min utě zaslouženě přízemní střelou Petrželky zaslouženě vyrovnali na konečných     1 : 1.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh: Myslím si, že diváci viděli na krajský přebor velice kvalitní fotbal  který skončil zaslouženou dělbou bodů. V penaltovém rostřelu byli stejně jako na podzim v Plzni úspěšní hráči Senca“.

Sestava FKHD :  Rojík – Greger, Čadek, Křivanec, Nauš (82. Šedivý), Šafanda, Beránek, Stulík, Řiský (46. Koc), Kotrba, Chod (78. Sova).

---

6. 5. 2012, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Holýšov
2:0 (1:0)
Říský, Chod

Domácím, kteří nastoupili do utkání bez tří standardních hráčů Koce, Mičkala a Gregera, se podařil vstup do zápasu . V šesté minutě vybojoval ve středu hřiště míč Nauš, který prodloužil na nabíhajícího Řiského, a ten rychlý protiútok zakončil obstřelením brankáře hostů, 1 : 0. V dalším průběhu první půle mohli domácí Řiským, Chodem a nebo Šafandou, který šel sám na brankáře, ale nebyl rovněž úspěšný, své vedení pojistit. V závěrečné části po té, kdy domácí poněkud polevili v kombinační hře, se hra vyrovnala, a také proto odcházeli hosté vzhledem k průběhu hry do kabin s lichotivým skóre. Druhá půle se hrála opět v plné režii domácího třetího celku tabulky a bylo jen otázkou času, kdy své vedení navýší. Šanci k tomu měl Chod, který šel sám na brankáře, další svojí vyloženou příležitost neproměnil Nauš ani Šafanfa, až čtvrtá gólovka domácích se ujala. V 63. minutě po pravé straně zatáhl míč Řiský a jeho centr z blízka usměrnil do sítě hostů Chod. Domácí pak svůj zápas, ve kterém měli jasně nad soupeřem navrch a který si prakticky nevytvořil žádnou brankovou příležitost, dotáhli v klidu do vítězného konce.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh byl s výkonem týmu spokojen.“Myslím si, že se nám celkově zápas vydařil. Je škoda, že jsme nedokázali lepší koncovkou své šance proměnit, jinak by naše vítězství bylo v zhledem k průběhu hry daleko výraznější. “ 

 

Sestava FKHD : Rojík – Šedivý, Čadek, Křivanec, Nauš, Šafanda (64. Melka), Beránek, Stulík, Řiský (78. Sova Jan), Kotrba, Chod (85. Pintíř).

---

28. 4. 2012, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Horní Bříza
3:1 (1:1)
Stulík, Čadek, Nauš

Zasloužené vítězství našeho týmu, který tímto vítězstvím zvýšil svůj náskok na čtvrtý celek tabulky již na 13 bodů.

Sestava FKHD: Kozlík – Šedivý (66.Melka), Čadek, Křivanec, Nauš, Šafanda, Beránek, Stulík (64.Mičkal), Kotrba, Řiský, Chod (85.Sova).

---

22. 4. 2012, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Rapid Plzeň
2:0 (1:0)
Kotrba, Řiský

Zasloužené vítězství domácích, kteří byli po celé utkání lepší, diktovali průběh zápasu a vytvořili si celou řadu dalších brankových příležitostí, které ale již nebyly využity. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení gólem z trestného kopu Kotrba. O minutu později měl vyloženou šanci ke zvýšení Nauš, který centr Gregera poslal nad branku hostů. V 46. minutě přidal pojistku v podobě druhé branky Řiský přízemní střelou z hranici velkého vápna .

Sestava FKHD : Kozlík – Greger, Čadek, Křivanec, Nauš (79. Melka), Šafanda (87.. Sova), Beránek (89. Mičkal), Stulík, Řiský (73. Chod), Kotrba, Koc.

---

14. 4. 2012, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - SK ZČE
0:1 (0:0)

Naši hráči začali dobře, byli aktivnější, dařila se jim kombinace a domácí se v v úvodní části tohoto poločasu museli zaměřovat pouze na obranu své svatyně. S přibývajícím časem se jim podařilo hru vyrovnat, ale jelikož si žádný ze soupeřů žádnou vyloženou brankovou příležitost nevytvořil, skončil první poločas bez branek. V druhém poločase nedokázali hosté navázat na svojí hru z první půle, a tak o výsledku zápasu rozhodla 65. minuta, kdy domácí z brejku nekrytým Vohrnou, který hlavou pohodlně překonal brankáře Kozlíka, dosáhli vítězné branky. Snaha hostů o vyrovnání přinesla dvě šance, které ale gólem neskončily. Po Chodově rozehraném trestném kopu Řivský tečoval míč pouze do brankáře a po té domácí gólman zlikvidoval i gólovku Koce, který se sám před brankářem pohotově snažil o zakončení, ale jeho střelu mu domácí gólman stačil vyrazit na břevno.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh : „Z dnešního našeho výkonu, zejména pak ve druhém poločase jsem zklamán. Myslím si, že máme kvalitnější tým než domácí a pokud by jsme podali optimální výkon, určitě bychom neměli odjíždět domů s prázdnou. Dnes našim hráčům scházelo nasazení, bojovnost a větší hlad po dosažení branky. Že jsme prohráli v Chrástu se soupeřem, který měl svojí kvalitu budiž, ale ZČE bylo soupeřem, který zdaleka těchto kvalit nedosahoval.“

Sestava FKHD : Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda, Beránek (58. Řivský), Mičkal (77. Melka), Kotrba, Koc, Chod (68. Nauš). Trenér Čadek.

---

8. 4. 2012, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Přeštice
3:0 (0:0)
2 x Nauš, Koc

Domácí začali aktivně. Do první šance se dostal Beránek, kterého uvolnil Chod, ale zblízka neuspěl. Pak se sám Chod uvolnil po levé straně, ale jeho střela těsně minula branku Přeštic. Pak následovalo několik závarů před brankou hostů, ale bez výsledného efektu. Těm se podařilo postupně hru vyrovnat, ale do gólových šancí se ani oni do konce poločasu nedostali a ten skončil bez branek. Také do druhé půle vstoupili domácí aktivně a pokoušeli se prosadit proti pozorně hrající obraně Přeštic, ale bezvýsledně. Více se začali prosazovat poté, kdy šli hosté v 58. minutě do deseti, když jim byl vyloučen Bešta za úder Choda do hlavy.  Dočkali se v 72.minutě, kdy byl úspěšný v osobním souboji s obráncem hostů Koc a z blízka prostřelil brankáře, 1 : 0. Snahu hostů o vyrovnání zmrazila 81. minuta, kdy musel pod sprchy jejich další hráč Uzlík. Domácí této početní převahy využili až v závěru utkání, kdy Koc dvakrát uvolnil Nauše a ten nejprve z brejku přehodil brankáře a podruhé pak do prázdné branky svým druhým gólem pečetil zasloužené vítězství domácího týmu. 

Manažer Horažďovic Milan Koželuh: „Bylo to po našem  nejlepším jarním výkonu zasloužené vítězství. Bohužel jak to bývá, pro hosty ale kruté, nicméně přispěli tím sami dvojnásobným vyloučením. Do 80.minuty s námi hráli vyrovnanou partii a jejich výborná obranná hra se jen těžko překonávala. O to mne více výhra těší, neboť přeštická obrana slavila v předcházejících jarních zápasech úspěchy tím, že dosud ani jednou neinkasovala. Jsem rád, že se nám podařilo Přešticím vrátit podzimní prohru na jejich hřišti , která byla jedinou v průběhu podzimu na hřišti soupeře“. 

Sestava FKHD: Kozlík – Čadek, Stulík, Greger, Křivanec, Kotrba (85. Melka), Šafanda, Koc, Chod (70. Nauš), Mičkal, Beránek (88. Sova Jan).

---

4. 4. 2012, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chrást
0:3 (0:2)

Aktivněji začalo úvodní desetiminutovku  naše mužstvo, kterému ale vzal vítr z plachet domácí kanonýr Roubal. V 11. minutě po kombinační akci poslal domácí do vedení gólem z blízka a o čtyři minuty po té zvýšil tentýž hráč laciným gólem, když hosté nechali projít autora branky po levé straně do pokutového území a ten prostřelil brankáře Rojíka. Průběh další části první půle nepřinesl příliš rušných okamžiků ani před jednou z branek a do kabin odcházeli spokojeni domácí s dvoubrankovým náskokem. Druhá půle přinesla vyrovnanou hru bez vyložených šancí. Výjimkou byla pouze 65. minuta kdy se poměrně snadno opět střelecky prosadil Roubal a završil tím svůj hattrick. Hosté ve snaze zkorigovat výsledek se neprosadili, přestože v závěru měli několik možností k dosažení alespoň čestného úspěchu.

Sestava FKHD: Rojík – Čadek, Stulík, Greger (65. Šedivý), Křivanec, Kotrba, Šafanda, Koc, Chod, Mičkal (78. Sova Jan), Řiský (60. Melka).

---

18. 3. 2012, neděle, 10:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Hradešice
8:1 (4:0)

Kvůli odloženému zápasu s Chrástem bylo na poslední chvíli domluveno přípravné utkání s áčkem Hradešic, které naše mužstvo s přehledem vyhrálo. Nyní už se budeme všichni těšit na příští neděli, kdy už se snad dočkáme a naše mužstvo bude bojovat o první jarní body.

---

3. 3. 2012, sobota, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Sušice
1:3 (0:0)
Kotrba

Na dobrém terénu ve Velkých Hydčicích naše mužstvo sehrálo poslední přípravné utkání před jarní sezónou s mužstvem Sušice. Hrál se oboustranně kvalitní fotbal, přičemž domácím patřil 1. poločas, kdy jsme měli převahu v poli a několik brankových příležitostí. Bohužel jsme je nevyužili a poločas skončil bezgólovou remízou. Ve 2. poločase jsme se sice po přímém kopu Petra Kotrby ujali vedení 1:0, sušické hráče jsme však stále častěji pouštěli do nebezpečných brejků, které také nakonec proměnili ve tři góly.

Sestava FK Horažďovice: Rojík (46. Kozlík) - Čadek, Stulík, Křivanec, Šedivý (46. Janouškovec), Šafanda, Kotrba, Melka (Říský), Mičkal, Koc, Nauš.

Chyběli: Beránek, Chod, Greger

---

29. 2. 2012, středa, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Strakonice "A"
0:4 (0:2)

Zasloužené vítězství divizní ligové farmy Dynama České Budějovice.

---

26. 2. 2012, neděle, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Sedlice
2:2 (0:0)
Koc, Mičkal

Předposlední přípravné utkání před zahájením jarní části krajského přeboru jsme sehráli na UMT ve Strakonicích. V první půli duelu s kvalitním soupeřem jsme měli více ze hry, ale střelecky  se neprosadili. Paradoxně největší překážkou pro nás byl náš brankář  Rojík, který zaskočil  v brance Sedlice po té, kdy se jim po deseti minutách hry zranil gólman. Po výměně stran jsme šli do vedení po pěkné kombinační akci, kterou zakončil z blízka Koc. Sedlice otočila  během dalších deseti minut vedení ve svůj prospěch, kdy na 2:1 zvyšovala  po faulu Stulíka z PK. My jsme na konečných  2:2 srovnali rovněž z penalty po faulu na Koce gólem Mičkala. 

Sestava FK Horažďovice: Kozlík – Greger, Stulík, Křivanec, Šafanda, Chod, Kotrba, Koc, Beránek, Nauš.

Střídali Mičkal, Melka

---

11. 2. 2012, sobota, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Regen (SRN)
5:2 (2:0)
2 x Beránek, Koc, Nauš, Mičkal

Další přípravné utkání sehrál po podzimu druhý tým krajského přeboru FK Horažďovice na umělé trávě v Sušici s celkem ze sousedního regionu z Německa.

Po vyrovnané hře v úvodu zápasu začali mít více ze hry horažďovičtí fotbalisté, kteří se ve 33. minutě ujali vedení. Míč za obranu hostů dostal Koc, který v koncovce nezaváhal a prostřelil brankáře Regenu. Skóre první půle uzavřel brankou do kabin v poslední minutě první půle Nauš. V úvodu druhé půle měli možnost hosté snížit z pokutového kopu, který jim ale brankář Rojík zlikvidoval. Na 3:0 zvýšili svěřenci trenéra Čadka po té, kdy vystihl Melka chybnou rozehrávku obrany hostů a jeho přihrávku proměnil Beránek . Na snížení hostů z brejku na 3:1 odpověděli horažďovičtí dalšími dvěma góly. Nejprve po pravé straně unikl Koc a jeho přihrávku před branku zužitkoval Mičkal a z trestného kopu na 5:1 zvýšil Beránek. V poslední minutě ze závaru před brankou Horažďovic zkorigoval na konečných 5:2 odchovanec sušické kopané v dresu německého týmu Hrubec.

Sestava FK Horažďovice: Rojík – Greger, Čadek, Stulík, Křivanec, Janouškovec, Chod, Mičkal, Šafanda, Beránek, Nauš. Střídali: Koc, Melka, Kotrba. Trenér Čadek.

---

4. 2. 2012, sobota, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Horšovský Týn
1:3 (0:1)
Jan Sova

Na UMT v Horšovském Týně se hrál kvalitní fotbal . Zápas, který měl přípravný charakter, byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Domácí měli více ze hry v závěru první půle, kdy se ujali vedení a v úvodu druhého poločasu, kdy zvýšili dvěma góly na 3:0. Horažďovice korigovaly výsledek brankou v samotném závěru, kdy se střelecky prosadil střídající Jan Sova.

„Byla to dobrá prověrka dvou celků, které postoupily na podzim do krajského přeboru. Domácí prokázali, že na jaře budou ještě kvalitnější než tomu bylo v první části tohoto ročníku KP. My jsme v zápase postrádali zraněné a nemocné Čadka s Řivským, domácím chyběl Čtverák“, řekl k utkání v H. Týně manažer Horažďovic Milan Koželuh.

---

29. 1. 2012, neděle, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Bělčice
8:3 (4:1)
3 x Kotrba, Řivský, Křivanec, Koc, Nauš, Melka

Utkání se hrálo na UMT v Blatné. Horažďovičtí hráči měli za sebou v nohách čtyřdenní soustředění a tak příležitost na hřišti dostali všichni hráči.

---

19. 11. 2011, sobota, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Horšovský Týn
2:0 (1:0)
Melka, Říský

Skvělé zakončení podzimní části krajského přeboru našeho "A" týmu. Za celkový zisk 37 bodů a předváděnou atraktivní hru během celého podzimu patří dík všem hráčům, vedoucímu mužstva Milanu Koželuhovi, ale především trenéru Michalu Čadkovi. Jen tak dál.

Sestava FKHD: Kozlík (46. Rojík) – Čadek, Křivanec, Greger, Kotrba, Beránek (50. Šafanda), Stulík, Melka, Řiský (88. Nauš), Mičkal (83. Forman Michael), Koc.

---

13. 11. 2011, neděle, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Stod
4:3 (3:1)
2 x Řiský, Mičkal, Koc

Sestava FKHD: Rojík – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda, Beránek (90. Sova Jan), Stulík (71. Pintíř), Melka, Řiský (78. Nauš), Mičkal, Koc.

---

5. 11. 2011, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Bolevec
3:2 (1:1)
Řiský, Mičkal, Beránek

Sestava FKHD: Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda, Beránek (85. Pintíř), Stulík, Melka,  Řiský (55. Nauš), Mičkal, Kotrba  (75. Janouškovec).

---

22. 10. 2011, sobota, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Doubravka
2:2 (2:0)
Kotrba, Čadek

Na krajský přebor se hrál v Plzni velice kvalitní fotbal, o kterém se pochvalně, zejména na adresu hostů vyjadřovali i domácí příznivci. Ti viděli v prvním poločase ze strany hostů excelentní výkon, který jim vynesl dvoubrankové vedení.  První ještě odmítli v 7.minutě , kdy po faulu brankáře Kurce na Beránka sám faulovaný kopal pokutový kop, ale brankář domácích jeho střelu k tyči po zemi chytil. Ve 33.minutě ale musel již poprvé kapitulovat po kombinační akci hostů a přesném zakončení Kotrby. Hosté šli do vedení. Ve 41.minutě  po centru Beránka hlavou k tyči upravil konečný stav první půle na 0:2 Čadek. Do druhé půle nastoupili hosté s cílem pokusit se eliminovat očekávaný nápor domácích. To se ale nepodařilo a Doubravka se pět minut po přestávce vrátila zpět do utkání  brankou Šperla, který zblízka prostřelil Kozlíka, 1 : 2. V poslední půlhodině utkání již domácí získávali stále více ze hry a bylo otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat.  Podařilo se jim to až v 77.minutě šťastnou brankou poté, kdy centr Vaigla překvapivě prošel nikým netečován až do branky hostů. Domácí v samotném závěru sevřeli svého soupeře ve snaze zvrátit vítězství na svojí stranu. To se jim podařilo jen z části a to až ve střelbě pokutových kopů, za kterou získali druhý bod.

Sestava FKHD : Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Mičkal , Beránek (71. Nauš), Koc,  Stulík, Melka (84. Řivský),  Jůda, Kotrba.

---

16. 10. 2011, neděle, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Příkosice
4:0 (2:0)
2 x Melka, Mičkal, Nauš

Těsně před zápasem museli domácí řešit problém, když se při rozcvičování zranil Čadek. Toho na poslední chvíli v utkání velmi dobře nahradil Šafanda. Tato změna neměla na domácí tým žádný vliv.  Ten vstoupil do zápasu jako favorit a svojí roli v jejím průběhu dokonale naplnil. Již v 5. minutě se ujaly Horažďovice vedení, když přetažený centr Mičkala usměrnil střelou k tyči Melka do sítě hostů a otevřel skóre. V 35. minutě se tentýž hráč prodral za obranu hostů a po samostatné akci prostřelil brankáře hostů a zvýšil na 2:0. Po přestávce svojí převahu domácí stupňovali a vytvořili si další možnosti k navýšení skóre. Pepa Nauš sám neproměnil tři gólovky, když dvakrát skončily jeho střely na tyči a potřetí šel sám na brankáře hostů Vaníka, který ho vychytal. V 70. minutě nejprve Mičkal pálil těsně vedle, ale v 85. se již trefil do černého a zvýšil na 3:0. O tři minuty poté se také střelecky konečně prosadil smolař zápasu Nauš a upravil konečný stav na 4:0, který je pro hosty, kteří za celý zápas nevystřelili na domácí svatyni, až příliš lichotivý.

Sestava FKHD : Kozlík – Šafanda, Křivanec, Greger, Mičkal (86. Pintíř), Beránek (60. Koc), Stulík, Melka (78. Forman M.), Jůda, Nauš, Kotrba.

---

2. 10. 2011, neděle, 16:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Horní Bříza
2:0 (2:0)
Jůda, Beránek

Sestava FKHD : Kozlík  – Čadek, Greger, Krivanec, Šafanda(87. Pintíř), Stulík, Melka (77. Mičkal), Beránek, Jůda, Koc(68. Nauš), Kotrba.

---

24. 9. 2011, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Rapid Plzeň
4:1 (0:0)
2 x Kotrba, Jůda, Melka

První půlhodina utkání patřila hostů. Když dvě slibné šance Beránka, který stejně jako Nauš při zakončení měli nepřesnou mušku a jejich střely skončily nad brankou Rapidu se začali v poslední třetině první půle začínat stále více prosazovat domácí, ale jejich aktivita jim změnu ve skóre do konce poločasu nepřinesla. Po změně stran opět převzali opratě zápasu hosté a rychlými dvěma góly dali domácím na vědomí, že tentokráte body na jejich hřišti nezůstanou. V 53. minutě se parádně trefil Kotrba, který technickou střelou vymetl pavučinky v horním rohu domácí svatyně. Dvě minuty na to Beránek uvolnil přesnou přihrávkou Jůdu a ten svoje sólo z poloviny hřiště kdy šel sám na brankáře Rapidu zakončil zvýšením na 0 : 2. Po té další dvě branky v domácí síti , které na sebe nedaly dlouho čekat definitivně poslaly do kolen. V 62.minutě unikl Kotrba, obešel i brankáře 0 :3 a v 66.minutě uvolnil Beránek po levé straně Melku a ten se rovněž v koncovce nemýlit a zvýšil na 0 : 4. Otřesený Rapid, který na podobné brankové příděly není zvyklý jen stačil korigoval pět minut před koncem ze standardtmní situace po hlavičce Peroutky na 1:4.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh : „Myslím si, že za výkon , který jsme předvedli ve druhém poločase bylo naše vítězství zcela zasloužené. Naši hráči byli po přestávce jednoznačně lepší a při větším důrazu mohlo být nakonec naše vítězství ještě výraznější“.

Sestava FKHD : Kozlík (70. Macoun) – Čadek, Greger, Šafanda, Stulík, Melka (72. Janouškovec), Nauš, Beránek, Jůda( 82.Pintíř), Koc, Kotrba.

---

18. 9. 2011, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - SK ZČE
3:0 (0:0)
3 x Beránek

Domácí měli celý zápas pod kontrolou. Již v první půli si vypracovali nejméně pět vyložených šancí ke skórování, ale přesto zůstalo konto hostů do druhé půle čisté. Již ve druhé minutě z dobré pozice netrefil Beránek branku, ve 30.minutě Řivský z hranice velkého vápna nastřelil technickou střelou tyč, po té hosté po závaru vykopávali míč z brankové čáry. V 35.minutě Řivský po samostatné akci šel sám na brankáře, obešel i brankáře, ale míč směřující do branky na poslední chvíli obránce Plzně znovu vykopl z brankové čáry a ve 44.minutě Stulík z malého vápna přestřelil branku. Po přestávce domácí pokračovali v nátlakové hře a zásluhou agilního Beránka pak třikrát skórovali. V 76. minutě z přímého kopu poslal míč poprvé horažďovický kanonýr za záda brankáře hostů, v 67. zvýšil z pokutového kopu který byl nařízen za úmyslné hraní rukou hostů a hosté šli od tohoto okamžiku do deseti, když jim byl vyloučen Šiml. O dvacet minut dovršil Vlasta Beránek svůj hattrick, když zužitkoval po samostatném úniku Nauše po levé straně jeho přihrávku do velkého vápna .

Sestava FKHD : Kozlík – Šedivý (61. Šafanda), Čadek, Křivanec, Řivský (80. Forman M. ml.), Beránek, Stulík, Melka L.(75. Nauš), Jůda (85. Jiřík), Koc, Kotrba.

---

10. 9. 2011, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Přeštice
0:2 (0:0)

Na hřišti v Přešticích se hrály v utkání 5.kola krajského přeboru dva rozdílné poločasy. V prvním byli lepší hosté, kteří mohli již v této části zápasu rozhodnou o svém bodovém zisku. Již ve 3. minutě se do jasné gólovky dostal Beránek, který šel sám na brankáře domácích, ale při zakončení chybělo jen několik centimetrů k tomu, aby míč skončil v brance Přeštic. Druhou tutovku měli hosté ve 25.minutě, kdy Jiřík z malého vápna trefil pouze strážce domácí svatyně. Dvě vyložené brankové šance dali nevýraznému domácímu kolektivu v této části zápasu možnost doufat v dobrý výsledek a tak odcházeli do kabin s lichotivým bezbrankovým stavem. Po přestávce se ještě v prvních patnácti minutách hrál vyrovnaný fotbal, ale postupně převzali režii utkání domácí. Hosté přestali hrát svůj fotbal založený na kombinační hře a nepochopitelně nakopávali vysoké míče do útoku. V 85. minutě unikl Benedikt a nedal Kozlíkovi v brance hostů šanci, 1 : 0. Hosté začali hrát za tohoto stavu hru vabank, všechny síly vrhli do útoku a domácí v poslední minutě z dalšího brejku  zvýšili na konečných 2:0 a mohli se tak radovat z první výhry v novém ročníku.

Sestava FKHD : Kozlík – Jiřík, Stulík(75. Pintíř), Křivanec, Greger, Melka, Jůda, Kortba (74. Nauš), Řivský(46. Janouškovec), Beránek(80. Forman M.), Mičkal.

---

4. 9. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Vejprnice
5:3 (1:0)
2 x Beránek, Greger, Koc, Mičkal

Naše mužstvo zvládalo zápas velmi dobře a za stavu 2:0 pro domácí to vypadalo na pohodový zápas. Pak se ovšem rozpadl střed zálohy (Jůda i Kotrba se zranili) a náš tým si vybral slabší chvilku, během níž soupeř skóre otočil na 2:3. Naštěstí se nám povedlo opět zápas otočit a dvěma góly jsme nakonec zvítězili 5:3.

Sestava:  Forman - Křivanec, Čadek, Stulík, Greger, Koc (Janouškovec), Jůda (Pintíř), Kotrba (Říský), Melka, Beránek, Nauš (Mičkal)

---

27. 8. 2011, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chotíkov
3:2 (2:1)
2 x Beránek, Nauš

Náš tým byl lepším celkem a po zásluze vyhrál.

Sestava:  Macoun - Křivanec, Čadek, Stulík, Greger, Koc, Jůda, Kotrba, Melka, Beránek (Mičkal), Nauš (Forman)

---

21. 8. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chrást
2:2 (0:1), na penalty 3:4
Jůda, Nauš

Kvalitní a zajímavé fotbalové utkání s kvalitním soupeřem. V 90. minutě nám soupeř za stavu 2:2 nabídl zahrávat pokutový kop, který jsme bohužel neproměnili a tak zápas skončil remízou.

---

14. 8. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Sk Klatovy 1898
2:0 (0:0)
Beránek, Nauš

Naše mužstvo sehrálo dobré utkání a našeho soupeře z Klatov převýšilo ve všech herních činnostech. Velké poděkování patří fanouškům, kteří se dostavili v hojném počtu (650 platících) a vytvořili zápasu pěknou kulisu. Tímto je samozřejmě zveme na utkání příštího kola, které sehrajeme opět doma proti mužstvu z Chrástu, které bude i v této sezóně určitě patřit k favoritům soutěže.

Sestava:  Kozlík - Greger, Čadek, Stulík, Křivanec, Šafanda (Šedivý), Jůda, Kotrba, Melka, Koc (Nauš), Beránek (Jiřík)

 

---

17. 7. 2011, neděle, 10:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Strakonice
4:5 (2:1)
Kotrba, Melka, 2 x Forman

Dobré přípravné utkání, v kterém jsme ve 2. poločase vedli již 4:1. Vlivem absence hráčů obranné řady (dovolené) jsme vzadu nemohli vystřídat a široký kádr domácích hráčů nám v posledních 20 minutách, kdy už jsme fyzicky nestačili, dal 4 góly.

Sestava FK Horažďovice: Kozlík (Rojík) - Šedivý, Čadek, Jiřík, Šafanda (45. Janouškovec), Koc, Jůda, Kotrba, Melka, Beránek (Forman M.), Nauš (Mičkal)

Chyběli: Stulík, Křivanec, Gréger, Forman J.

---

12. 6. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Nýřany
9:0 (4:0)

Jasné vítězství domácího týmu proti odevzdanému soupeři z Nýřan.

---

29. 5. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Mýto
3:2 (2:0)
Beránek (36. a 59.), Cihlář (45.)

Domácí nastupovali vzhledem k sobotním výsledkům již v roli vítěze soutěže a postupujícího do KP se snahou potvrdit roli favorita. Po nevyužitých šancí Mičkala a Janouškovce otevřeli skóre ve 36. minutě Beránkem. Nejzkušenější domácí hráč po akci Křivance po levé straně a jeho následném centru na zadní tyč nejprve prudkou střele z voleje dal vyniknout brankáři hostů, který jeho střelu vyrazil, ale na dorážku Beránka již byl krátký, 1 : 0. Ve 41. minutě měli hosté možnost vyrovnat, když jeden z jejich hráčů šel sám na brankáře Jarolíma, ale při zakončení netrefil branku domácího gólmana. V 45. minutě zcela zasloužené jednobrankové vedení domácích ještě jistil Cihlář, který zvýšil na 2:0. Druhý poločas nebyl ze strany domácích dobrý, nicméně v 59. minutě střelou k tyči zvýšil na 3:0 opět Vlasta Beránek. Poté hosté nečekaně ze dvou brejků mezi 61. a 64. minutou snížili na rozdíl jedné branky, ale domácí i přes prostřídání, do dalších šancí hosty nepustili a dotáhli i tento duel do vítězného konce.

Sestava Horažďovice: Jarolím – Šedivý, Čadek, Mičkal(65. Forman M.), Janouškovec, Koc(60. Beneš R.) Stulík(46.Greger), Cihlář(58. Jiřík), Jůda, Beránek, Křivanec.

---

15. 5. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chlumčany
2:0 (2:0)
Mičkal (5.), Beránek (24.)

Zápas byl jednoznačně v režii FK Horažďovice. Domácí od úvodních minut vyvinuli na hosty velký tlak ve snaze rychle strhnout vedení na svojí stranu. To se podařilo již v 5. minutě, kdy se před brankou Chlumčan nejlépe zorientoval Mičkal a vstřelil vedoucí úspěch domácích. Horažďovice nadále pokračovaly v nátlakové hře . Možnost měl nejprve Mičkal, ale jeho střelu vytěsnil brankář mimo branku reflexivně pouze nohou . Ve 24. minutě se dostal k míči za hranicí pokutového území Beránek a technickou střelou k tyči po zemi zvýšil na 2 : 0. Do konce první půle měli domácí ještě další možnosti skórovat, ale tyto šance zůstaly nevyužity. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části zápasu. Domácí měli dobrý pohyb, dařila se jim kombinace a plně hru kontrolovali. Když velké šance skórovat, které měli Cihlář, Beneš, Beránek a Šafanda, zůstaly nevyužity, podařilo se jim dotáhnout zápas do vítězného konce.

Sestava FK Horažďovice : Jarolím - Šedivý (86. Sova Jan), Čadek, Koc (80. Nauš), Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář, Jůda, Beránek(82. Beneš), Křivanec.

 

---

7. 5. 2011, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Blovice
0:0 (0:0)

Sestava FK Horažďovice:  Jarolím – Čadek, Šafanda (80. Janouškovec), Mičkal (70. Forman), Stulík, Cihlář (46. Šedivý), Jůda, Beránek, Greger, Křivanec, Beneš (46.Jiřík).

---

1. 5. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy
1:0 (0:0)
Šafanda (85.)

Cenné vítězství 1:0 se v tomto utkání nerodilo jednoduše. S průměrným mužstvem Klatov jsme sehráli takové obyčejné, málo fotbalové derby, přičemž jsme se až moc přizpůsobili hře špatně hrajícího soupeře. Výsledkem byla mírná převaha a tři gólové šance, když až ta poslední skončila 5 minut před koncem utkání v síti. Nicméně jsme dokázali získat cenné body na cestě zpět do krajského přeboru a zvětšit svůj bodový náskok na naše pronásledovatele. Na závěr patří velký dík všem fanouškům a příznivcům za pěknou návštěvu na tomto zápase. Sestava: Horažďovice : Jarolím – Čadek, Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář (79.Janouškovec), Jůda, Beránwek, Greger, Křivanec, Jiřík(87.Beneš).

---

24. 4. 2011, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Křimice
1:0 (0:0)
Jiřík (67.)

Domácí byli po celý zápas lepší. Nejzaměstnanějším mužem na hřišti byl brankář hostů Hintehozinger, který byl jejich výraznou oporou. Mimo jiné úspěšně kryl dvě nebezpečné střely Beránka, zlikvidoval hlavičku Šafandy, ale také vyšel vítězně ze souboje při gólovce Koce. Obrázek hry se nezměnil ani po poločase, do kterého oba soupeři nastupovali po bezbrankové první části zápasu. Do druhé půle poslal trenér domácích Michal Čadek na hřiště svůj tradiční střídající žolík v podobě Honzy Jiříka. Ten v úvodu druhé půle měl možnost poslat svůj tým do vedení, ale v rozhodující chvíli špatně míč zpracoval. Podruhé již v 67.minutě nezaváhal a svojí střelou propálil vše co mu stálo v cestě a dal vítěznou branku. Vítězství lídra tabulky bylo naprosto zasloužené . Hosté se i přes prohru prezentovali bojovným výkonem a s omlazeným kádrem jsou na dobré cestě k záchraně. Branky: 67. Jiřík ŽK: 1:3. Diváků: 180. Rozhodčí: Brož Sestava Horažďovic : Jarolím – Šedivý, Čadek, Koc(46. Jiřík) Šafanda, Mičkal, Stulík(75.Greger), Cihlář(84.Beneš) , Jůda, Beránek , Křivanec.

---

17. 4. 2011, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Luby
3:1 (2:0)
Mičkal (12. a 16.), Jiřík (85.)
Naše mužstvo mělo výborný vstup do utkání a rychle vedlo 2:0. Zbytek 1. poločasu mělo pod kontrolou a mohlo přidat ještě další branky. Zápas byl skvěle rozehraný a nikdo nepochyboval o našem vítězství. To možná zapříčinilo menší soustředěnost celého týmu ve 2. poločase a ne moc dobrý výkon. Hosté snížili na 2:1 a utkání zdramatizovali. Pak přišla chvíle našeho trenéra Michal Čadka, který poslal 10 minut před koncem zápasu na hřiště Honzu Jiříka a ten během chvíle vstřelil náš 3. gól a zápas definitivně rozhodl. Sestava FK Horažďovice : Jarolím – Šedivý (Greger), Čadek, Křivanec, Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář (Beneš), Jůda, Beránek (Jiřík), Koc (Nauš).
---

10. 4. 2011, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chotíkov
1:0 (1:0)
Čadek (45.)
Před tímto důležitým soubojem oba dva aspiranty na postup do krajského přeboru dělily pouhé dva body. To, že v tomto zápase jde o mnoho, si velmi dobře uvědomovali i domácí svěřenci trenéra Čadka a od úvodních minut na hřišti hýřili aktivitou. Celý první poločas a první část druhé půle byli na hřišti jednoznačně lepším mužstvem. Již v páté minutě mohl otevřít skóre Šafanda, ale v cestě míči do branky stála tyč branky hostů. Domácí se změny skóre dočkali až gólem do šatny. Ve 45.minutě našel centrovaný míč Čadka a ten přesnou hlavičkou k tyči skóroval. Domácí nabuzeni tímto úspěchem začali ve velkém stylu také druhý poločas. Ve 47.minutě mohl zvýšit jejich nejlepší jarní střelec Mičkal, ale proti byl gólman hostů a bravurním zákrokem jeho šanci zlikvidoval. Ve 49.minutě tentýž hráč nastřelil břevno, odražený míč se dostal Beránkovi a ten hlavou mířil na branku. V posledních dvaceti minutách vsadili hosté vše na jednu kartu. Všechny síly soustředili na útok. Hrozili však pouze ze standardních situací, které si domácí pohlídali a podařilo se jim zápas úspěšně dotáhnout do vítězného konce. Branky: 45. Čadek; ŽK: 1:3. Diváků: 200 Sestava FK Horažďovice : Jarolím – Šedivý, Čadek, Šafanda, Mičkal, Stulík, Cihlář, Jůda, Beránek (85.Forman), Beneš (61.Koc).
---

2. 4. 2011, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Nepomuk
3:0 (2:0)
Jiřík (26.), Mičkal (40. a 54.)
Hosté měli po celý zápas hru pod kontrolou. Domácí hráli ze zajištěné obrany a z brejků spoléhali na své rychlonohé útočné hroty. Ty ale pozorná obrana hostů do šance nepustila. Ve 26.minutě se Horažďovice ujaly vedení. Jůda po levé straně uvolnil Cihláře, ten prodloužil na Jiříka, který propálil domácího gólmana 1 : 0. Pojistku tomuto vedení přidali hosté ve 40.minutě, kdy opět po levé straně pronikl Cihlář, který na hranici pokutového území našel Beránka. Jeho střelu domácí brankář pouze vyrazil a vyražený míč vrátil do branky Mičkal a zvýšil na 2:0. Domácí měli jedinečnou příležitost těsně po přestávce vstřelit kontaktní branku , ale Vosyka z vyložené pozice z bezprostřední blízkosti Jarolímovu branku přestřelil. Domácí odpor definitivně zlomila třetí branka, kterou obdrželi z pokutového kopu, když při centru Jiříka zahrál domácí obránce rukou a penaltu bezpečně proměnil nejlepší kanonýr jara hostů Mičkal po rozehrávce Beránka. Hosté pak měli možnost dvakrát skóre střídajícím Naušem navýšit, ale tomu se v koncovce nedařilo. Manažer Horažďovic byl po utkání s výkonem jeho týmu spokojen. „ Na nepříliš kvalitním terénu jsme po půlhodině hry, kdy jsme se ujali vedení, nenechali nikoho na pochybách, že jsme si přijeli pro tři body. Kluci se po vedoucí brance uklidnili a v dalším průběhu již žádnou zápletku nepřipustili. " Sestava FK Horažďovice : Jarolím – Šedivý, Čadek, Šafanda, Stulík, Greger, Jůda, Cihlář (82. Jan Sova), Beránek (75. Nauš), Mičkal, Jiřík (65. Forman).
---

26. 3. 2011, sobota, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Domažlice
2:1 (0:0)
Mičkal (59.), Jiřík (66.)
Domácím patřily úvodní dvacetiminutovky obou poločasů. V prvním poločase měli největší šance ke skórování Mičkal, který pálil vedle a Jůdova dělovka ze 30 metrů narazila na břevno domažlické svatyně. Hosté hrozili z nebezpečných protiútoků, ale žádnou vyloženou příležitost změnit skóre si nevytvořili. Přesto byli domácí rádi za konec první půle , neboť v závěru této části hry vypadli ze hry a lídr tabulky stále více přesvědčoval o svých kvalitách. Úvod druhého poločasu začal pro domácí velkým náporem. Výsledkem bylo přibývajících rohů a dalších standardních situací. Po rozehrání jedné z nich v 59.minutě se dostal odražený míč k nejlepšímu střelci jara Horažďovic Mičkalovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě a otevřel brankový účet tohoto zápasu 1 : 0. O sedm později dostal přihrávku za obranu hostů Jiřík a střelou levačkou z hranice šestnáctky k tyči zvýšil na 2:0. Chvilinka nepozornosti v obraně domácích využil domažlický Havlíček a po pěkné individuální akci snížil na 2:1. Hosté po vstřelení kontaktní branky která jim dávala naději bodovat o body převzali iniciativu a dvakrát mohli změnit skóre. Brankář domácích Jarolím ale byl proti a tyto gólovky jim zneškodnil. V posledních deseti minutách se podařilo domácímu týmu otupit soupeři jejich útočnou aktivitu a dotáhl duel o čelo tabulky do úspěšného konce. Manažer FK Horažďovice Milan Koželuh k průběhu zápasu uvedl:“ Bylo to bojovné utkání. Z pohledu obou soupeřů usilujících o postup z kategorie velice důležitých a tomu také odpovídal jeho průběh. Ten kdo očekával líbivý , kombinační fotbal byl asi zklamán, ale na druhé straně musel být spokojen s nasazením aktérů zápasu a dramatickou zápletkou až do samotného konce. Soupeř byl velice kvalitní a pro nás zisk plného počtu bodů znamená zcela otevřené možnosti bojovat o přímý postup a ten nám zaručuje umístění na prvních dvou místech tabulky“. Sestava FK Horažďovice : Jarolím – Šedivý, Čadek, Mičkal, Stulík, Cihlář (80. Forman), Jůda, Beránek (85. Greger), Beneš(70. Janouškovec), Křivanec, Jiřík (90. Mirvald).
---

20. 3. 2011, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Strážov
4:1 (0:1)
Jiřík (63. a 67.), Mičkal (82. a 87.)
Michal Čadek – trenér hostů: „ K utkání do Strážova jsme jeli s respektem před domácím týmem, který sice dává málo branek, ale na druhé straně má výbornou obranu, která málo inkasuje. Oba soupeři potřebovali maximální počet bodů z tohoto zápasu, my k posílení postupových ambicí a Strážov k záchraně. Podařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme mohli již během úvodních deseti minut zápas rozhodnout. Z vytvořených šancí jsme ale nic nevyprodukovali a přestože jsme měli více ze hry, byli jsme to my, kteří jsme v prvním poločase inkasovali. V poločase muselo dojít na důraznou domluvu hráčů v kabině . K vyrovnání nám pomohlo štěstí kdy jsem srovnali skóre vlastní brankou Strážova a v závěru jsme otočili výsledek myslím si že zcela zaslouženě v náš prospěch“. Po této výhře, kdy se vzhledem k tomu, že Klatovy svůj zápas v Chotíkově pro nezpůsobilý terén nehrály, v tabulce Horažďovice vyšvihly na 2.místo, již myslí trenér Michal Čadek na jeden z vrcholů jara na sobotní souboj doma s lídrem tabulky z Domažlic. „Čeká nás zápas, který nás může výrazně v případě úspěchu může přiblížit přímému postupu. V opačném případě jsme odhodláni bojovat až do konce . Postup je náš hlavní cíl a je jedno zda bude přímo nebo z baráže.“ Sestava: Jarolím - Šedivý (K), Čadek, Stulík, Křivanec, Šafanda (82. Greger), Jůda, Beránek (78. Forman), Cihlář, Mičkal, Beneš (45. Jiřík)
---

13. 3. 2011, neděle, 14:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Zruč
4:0 (1:0)
Beránek (30. a 52.), Mičkal (47. a 67.)

Je konec zimní přípravy a podařilo se nám úspěšně vstoupit do jarní části soutěže. Co víc si může vedení a trenér přát? I když výsledkově se nám zimní příprava moc nepodařila, kluci v zápase se Zručí ukázali, že hrát fotbal umí a to je s výhledem do dalších bojů potěšitelné konstatování. Musím pochválit celý tým včetně náhradníků, že táhnou za jeden provaz a od začátku utkání šel za jediným cílem. Malá okénka v obraně už asi budou součástí našeho herního projevu a tak nezbývá než spoléhat na velkou ofenzivní sílu mužstva. To by se mělo líbit i náročnému horaždovickému divákovi a já doufám, že na zápas s Domažlicemi jich nás přijde podpořit ješte více, než tomu bylo v neděli.

Sestava:  Jarolím - Šedivý (K), Čadek, Stulík, Křivanec, Šafanda, Jůda, Beránek, Cihlář (77. Mirvald), Mičkal (76. Jiřík), Beneš (64. Forman)

---

5. 3. 2011, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Strakonice
1:1 (0:0)
Cihlář

V tomto utkání se odehrály dva rozdílné poločasy. V prvním byli hosté lepší, měli více ze hry i více brankových příležitostí. Ve druhém poločase se  to obrátilo a přes několik gólových příležitostí domácích otevřel skóre až Jarda Cihlář 5 minut před koncem. Bohužel domácí vedení neudrželi a v samém závěru inkasovali na konečných 1:1.

Sestava: Jarolím (Kozlík) - Šedivý, Čadek, Stulík, Křivanec, Šafanda, Jůda, Beránek, Cihlář, Mičkal, Forman (Janouškovec)

---

26. 2. 2011, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Regen (SRN)
3:2 (1:1)
Mičkal 2, Beneš

Sestava (1. poločas):  Kozlík - Šedivý, Jiřík, Stulík, Mirvald, Srb, Šafanda, Jůda, Janouškovec, Forman, Mičkal

Sestava(2. poločas): Jarolím - Greger, Čadek, Stulík, Křivanec, Šafanda, Jůda, Beránek, Cihlář, Beneš, Mičkal

---

20. 2. 2011, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
2:3 (2:1)
Beneš, Beránek

Sestava: Jarolím - Čadek, Greger, Srb, Mirvald, Janouškovec, Šafanda, Jůda, Křivanec, Jiřík, Beneš, Forman, Mičkal, Beránek

Chyběli: Šedivý (zranění), Kozlík, Cihlář (nemoc), Stulík (zaměstnání)

---

19. 2. 2011, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Žichovice
7:0
Beneš 3, Mičkal 2, Jiřík, Greger

Sestava: Jarolím - Čadek, Greger, Srb, Mirvald, Stulík, Šafanda, Jůda, Křivanec, Jiřík, Beneš, Forman, Mičkal, Beránek

Chyběli: Šedivý (zranění), Kozlík, Cihlář (nemoc), Janouškovec (zaměstnání)

---

12. 2. 2011, sobota, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Koloveč
0:6 (0:1)

 Sestava: Jarolím (Kozlík) - Čadek (Jiřík), Greger, Srb, Stulík (Sova Jan), Křivanec, Cihlář, Jůda, Janouškovec (Beneš), Forman (Mičkal), Beránek,

Chyběli: Šedivý (zranění), Šafanda (zaměstnání), Mirvald (zaměstnání)

---

13. 11. 2010, sobota, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Dynamo Horšovský Týn
3:0 (2:0)
Vlasta Beránek (21.), Honza Jiřík (36.), Robert Beneš (80.)

Naši fotbalisté měli přes týden za úkol zbavit se psychické zátěže z minulého zápasu v Nýřanech. Od začátku zápasu bylo zřejmá snaha celého mužstva neudělat chybu v obraně, dát uklidňující branku a získat důležité 3 body. Tým Horšovského Týna ovšem nebyl snadným soupeřem, i když se jedná o nováčka soutěže. Ve 21. minutě vybojoval na půlce míč Tomáš Jůda, před velkým vápnem nahrál Péťovi Mičkalovi, který okamžitě předložil na penaltě volnému Vlastíkovi Beránkovi. Ten nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci 1:0. Ve 30. minutě potěšil  fotbalové fanoušky krásnou fotbalou akcí Tomáš Jůda. Technickými kousky se nádherně uvolnil v prostoru rohu a velkého vápna mezi dvěma obránci a učinil z nich další dva diváky sledující toto utkání (150 platících + „2“), nahrál ideálně do prostoru penalty Vlastovi Beránkovi, který však přestřelil. Ve 35. minutě přišla jediná gólová šance H. Týna. Po rohovém kopu z penalty střílel hostující útočník, Fanda Jarolím však tuto střelu bravurně chytil. Ve 36. minutě po rohovém kopu zahraném Vlastou Beránkem uklidnil všechny gólem na 2:0 Honza Jiřík (jak jinak než hlavou). Honza se tak stal nejlepším střelcem mužstva (8 branek) v podzimní části soutěže. Ve druhé půli pokračoval tlak našeho mužstva, jehož výsledkem bylo dvojnásobné nastřelení břevna (Péťa Čadek a Ondra Dvořák) a pumelice z voleje Ondry Stulíka, která bohužel trefila hlavu obránce (zachránil jistou branku). V 80. minutě pečetil vítězství „chytrou“ střelou k tyči střídající Robert Beneš. Naši hráči se tímto zápasem rozloučili důstojně s podzimní částí soutěže a večer je čekala dokopná. Do jarní části je přínosné, že v domácím prostředí jako jediný tým neztratili ani bod, přejme jim, aby přivezli více bodů i z venku.

Sestava: Fanda Jarolím – Jirka Sova, Petr Čadek, Michak Šedivý (K) (53. Martin Greger), Ondra Stulík, Vlastík Beránek (85. Michael Forman ml.), Petr Mičkal (76. Robert Beneš),  Jarda Cihlář, Tomáš Jůda, Honza  Jiřík, Ondra Dvořák

---

6. 11. 2010, sobota, 14:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Nýřany
2:4 (2:0)
Tomáš Jůda (8.), Petr Mičkal (18.)

Naši hráči v prvním poločase diktovali průběh zápasu a vedli 0 : 2 . V této části hry jsme měli možnost zvýšit Ondrou Dvořákem, který se ocitl sám před domácím brankářem, ale toho nepřekonal. Ve druhém poločase byl náš výkon  rozčarováním a vývoj této části zápasu znamenal, že nakonec jsme na body nedosáhli. Smolnou vlastní brankou jsme dali domácím šanci vstřelit kontaktní branku. Za stavu 1 : 2 jsme měli dvě gólové šance, nejprve  Vlasta Beránek propálil vše před sebou, ale míč skončil těsně mimo branku . Rozhodující pro další vývoj utkání byla velká šance Péti Mičkala, který se  ocitl sám před brankou domácích,  ale trefil pouze brankáře. Po nedorozumění mezi naším brankářem Kubou Kozlíkem a Honzou Jiříkem hosté v 70.minutě do prázdné branky vyrovnali . V 79. minutě fauloval náš brankář pronikajícího hráče domácích před pokutovým územím a obdržel červenou kartu. Do branky nastoupil Fanda Jarolím na úkor vynuceného střídání za Ondru Dvořáka a z rozehraného trestného kopu chytil míč až za brankovou čarou - 3 : 2. V 85.minutě rozhodnutí o tom, že s definitivní jistotou zůstanou body překvapivě v Nýřanech zpečetil domácí útočník, který naší  rozhozenou obranu vyškolil a  zvýšil tak na konečných 4:2.

Sestava: Kuba Kozlík – Péťa Čadek (77. Martin Greger), Vlasta Beránek, Péťa Mičkal, Ondra Stulík, Jarda Cihlář, Tomáš Jůda, Onra Dvořák (80. Fanda Jarolím), Jirka Sova , Honza Jiřík

---

31. 10. 2010, neděle, 14:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Sušice
2:1 (1:1)
Vlasta Beránek (26.), Honza Jiřík (68.)

Tradiční derby přineslo divákům poměrně zajímavou podívanou. Naše sestava opět nebyla kompletní, chyběl Ondřej Stulík ( ještě stále v trestu), Michal Šedivý a Robert Beneš jsou zranění. První gól dal Vlastík Beránek po chytré dlouhé přihrávce Tomáše Jůdy do vápna. Takové šance Vlastík s přehledem proměňuje. Potom ale hosté začali zlobit a po naší zbytečné ztrátě míče na prostředku hřiště se sušický Josef Farták uvolnil na velkém vápně a střelou k levé tyči překonal Fandu Jarolíma. V poločase byl tedy smírný stav 1:1. Ve druhé půlce utkání jsme sice měli převahu, rovněž i slibné šance ve vápně sušického mužstva, ale hosté hrozili nebezpečnými protiútoky. Naštěstí po krásně zahraném trestném kopu (exekutor Vlasta Beránek) od levé autové čáry rozvlnil podruhé síť sušické branky Honza Jiřík (jak jinak než hlavou). Naši hráči si vítězství již nenechali vzít a porazili sympaticky hrající mladé mužstvo TJ Sušice 2:1.

Sestava: František Jarolím – Jirka Sova (85. Martin Greger), Petr Čadek, Jirka Janouškovec, Jakub Mirvald, Vlastík Beránek (90. Míra Hlaváč), Petr Mičkal,  Jarda Cihlář, Tomáš Jůda (K), Honza  Jiřík, Ondra Dvořák (88. Vašek Šmat)

Diváci: 250

---

24. 10. 2010, neděle, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Mýto
4:0 (2:0)
2x Robert Beneš (26.,69.), Vlasta Beránek(43.), Petr Mičkal(68.)

Naprosto jasná převaha našeho týmu po celé utkání byla potvrzená hezkými góly. Velmi dobře pracovala i obrana dirigovaná Honzou Jiříkem. Všechny branky byly vstřeleny po krásných kombinačních akcích. Dokonce i domácí diváci velmi kladně hodnotili technickou a kombinační hru našeho týmu.

Sestava: František Jarolím – Jirka Sova (80. Martin Greger), Petr Čadek, Jirka Janouškovec, Jakub Mirvald, Vlastík Beránek, Petr Mičkal,  Jarda Cihlář, Tomáš Jůda, Jan  Jiřík, Robert Beneš (73. Vašek Šmat)

---

17. 10. 2010, neděle, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Zbiroh
5:1 (3:1)
2x Petr Mičkal (20´,59´), Michael Forman ml. (28´), Jan Jiřík (31´), Jarda Cihlář (87´)

Náš tým byl jednoznačně po celé utkání lepším týmem, pro TJ Město Zbiroh byl konečný výsledek milosrdný, neboť řada našich šancí byla nevyužita. Zajímavostí utkání bylo střídání Míry Hlaváče za zraněného Jirku Sovu. Míra nastoupil v dresu FK Horažďovice po 13 letech a rozhodně svou hrou nezklamal. Neudělal tak ostudu číslu 11, s kterým nastoupil a jež před ním nosili např. hráči Skalník, Jůda st. a další. Příjemně překvapil v obraně také dorostenec Martin Grégr.

Sestava FK Horažďovice: František Jarolím – Michal  Šedivý (57. Martin Greger), Jirka Janouškovec, Jakub Mirvald, Vlastík Beránek, Petr Mičkal, Jarda Cihlář,Tomáš Jůda, Jirka Sova (67. Míra Hlaváč), Jan  Jiřík, Michael Forman ml. (46. Robert Beneš).

---

9. 10. 2010, sobota, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chlumčany
0:1 (0:0)
Hosté byli celý zápas jasně lepší , ale jejich převaha se do změny skóre nepromítla. Jejich hra byla příliš komplikovaná, místo až přehnané kombinační hře chyběla jednoduchost a účelnost v zakončení. Málo využívali prostoru po stranách a střed obrany se domácím podařilo dostatečným počtem bránících hráčů úspěšně zahušťovat. Do největší šance v prvním poločase se dostal Beránek, který se ocitl sám před brankářem Chlumčan, ale ten míč nohama vyrazil. V druhém poločase z dalších šancí stojí za pozornost střela Mičkala, která skončila na tyči nebo Jiříkova hlavička z malého vápna, která minula branku , či po přihrávce od Sovy střela Beránka zase mířila nad svatyni domácích. Trest za neproměňování přišel pro hosty v 72.minutě. Po rohovém kopu a odraženém míči přešli domácí do rychlého brejku, následovala přihrávka do pokutového území na zcela volného Holého a ten nedal Kozlíkovi šanci, 1 : 0. Jediná střela mezi tyče, kterou domácí vyslali na Kozlíka, tak skončila za jeho zády a nakonec měla pro domácí hodnotu třech bodů. Snahu hostů alespoň o vyrovnání otupilo nejprve vyloučení Čadka a domácího hráče za vzájemný osobní souboj a v samotném závěru rovněž přísné vyloučení Stulíka, jehož čisté vypíchnutí míče hráči hostů viděl rozhodčí jako nedovolené a tak Horažďovice dohrávali pouze s devíti hráči a domácí si již vítězství pohlídali. Manažer hostů Milan Koželuh: „Jsem zklamaný ze ztracených bodů a navíc z důvodu dvojnásobného vyloučení, budeme muset v domácím duelu se Zbirohem v sestavě hledat náhradní řešení. Hráli jsme příliš profesorský fotbal, utápěli jsme se v kombinaci a v koncovce jsem nebyli dostatečně důrazní“. Branka: 72. Holý. ŽK: 1 : 4 . ČK: 1 : 2 (83. Čadek, 89. Stulík). Rozhodčí: Liškutín. Sestava Horažďovice: J. Kozlík – M. Šedivý (60. M. Forman), Čadek (ČK 83), Beránek, P. Mičkal – O. Stulík, J. Cihlář, T. Jůda, Beneš (46. J. Janouškovec), J. Sova, J. Jiřík.
---

18. 9. 2010, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Křimice
2:0 (0:0)
51. Žák Vladimír, 71. Jiřík Jaroslav

Zasloužené vítězství favorita na půdě posledního týmu tabulky

Sestava: Kozlík Jakub - Šedivý Michal, Čadek Petr, Janouškovec Jiří(76. Nauš Josef), Mičkal Petr (46. Žák Vladimír), Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav, Dvořák (85.Mirvald Jakub), Beneš Robert (79. Šmat Václav), Sova Jiří, Jiřík Jan

---

12. 9. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Luby
2:0 (0:0)
53. Mičkal Petr, 83. Koc Ondřej

První poločas začali domácí aktivně , získali převahu, ale dvě vytvořené šance neproměnili. S přibývajícím časem se do hry domácích vkládala nepřesnost, vázla kombinace a hráčům chyběl patřičný důraz. Zlepšení nastalo v jejich hře po přestávce. V 53.minutě Koc uvolnil Janouškovce který prodloužil před brankou na nekrytého Mičkala a ten poslal domácí do vedení. Po této brance se domácí uklidnili a v další části druhé půle již hru plně kontrolovali. Jejich zasloužené vítězství pečetil v 83. Koc, který technickou střelou z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0. Hosté si za celý zápas nevytvořili žádnou gólovou příležitost a několik centrů před branku skončilo zcela bezpečně na rukavicích brankáře Jarolíma.

Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 1:3. Diváků: 200.

Sestava: Jarolím František – Šedivý Michal, Čadek Petr, Janouškovec Jiří, Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav, Koc Ondřej(86. Šafanda Marek), Beneš Robert(78. Forman Michael ml.), Žák Vladimír(39. Mičkal Petr), Sova Jiří, Jiřík Jan

---

4. 9. 2010, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chotíkov
2:2 (2:1)
34. Žák Vladimír, 68. Forman Michael ml.

Naši fotbalisté neustále dotahovali, když obdrželi v prvním poločase po hloupých chybách v obraně dvě branky. Ve druhé půlce naše mužstvo mělo již trvalý tlak, z čehož vyplynula vyrovnávací branka.  Ale i tak bohužel naše mužstvo  na hřišti nováčka neuspělo, neboť na jaře činil rozdíl mezi námi a Chotíkovem dvě třídy (domácí hráli 1. B třídu).  Z tohoto pohledu jsme nesplnili roli favorita.

Sestava: Jarolím František – Šedivý Michal,Čadek Petr,Janouškovec Jiří, Šafanda Marek( 75.Beneš Robert), Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav(64. Forman Michael ml.), Koc Ondřej, Žák Vladimír, Sova Jiří, Jiřík Jan

---

29. 8. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Nepomuk
3:2 (1:0)
33. Šedivý Michal, 57. Koc Ondřej, 87. Stulík Ondřej

První poločas byl podle našich představ, pouze  jsme neproměnili všechny šance, skóroval Michal Šedivý. Ve druhé půli jsme hráli dobře do 70. minuty, když na 2:0 zvýšil Ondra Koc. Pak soupeř vycítil šanci po naší pasivitě na levé straně, dvakrát zde velmi dobře zakombinoval a dvěma slepenými góly  vyrovnal. Pak už to byl z naší strany zoufalý nápor (pro diváky infarktový), ale naštěstí díky neomylné hlavičce Ondry Stuulíka jsme  vstřelili vítězný gól.  Nakonec jsme mohli být spokojeni s bojovností všech hráčů (zejména Ondra Koc) a samozřejmě s konečným výsledkem.

---

22. 8. 2010, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Domažlice
1:3 (0:3)
67. Jiřík Jan

Zápas, který sledovala asi stovka diváků, byl ve znamení dvou rozdílných poločasů. Naši hráči v 1. poločase hráli bez nápadu a jejich chyby v rozehrávce soupeř nemilosrdně trestal. Při pohledu na soupisky obou mužstev se nabízelo, že naši přehrají velmi mladé domažlické mužstvo zejména zkušeností, ale bohužel tato představa se nevyplnila. Domažličtí útočníci hráli jednoduše, přímočaře na branku a své nebezpečné protiútoky dokázali zúročit v dvoubrankové vedení – v 10. minutě se trefil Waldman a v 38. minutě Mašek. Navíc těsně před přestávkou se proti nám po faulu Honzy Jiříka kopala penalta. Domažlický Ferra se nemýlil a tak naši hráči včetně trenéra Michala Čadka odcházeli do kabin hodně rozčarováni. Po přestávce jakoby naše mužstvo někdo polil živou vodou. Došlo k přeskupení mužstva, na hrot se vysunul Honza Jiřík, Jirka Sova se vrátil na beka, kde mu to „sedí“ opravdu lépe. I domácí trenér Ivan Rybár po zápase uznal, že jsme byli ve druhém poločase jasně lepší a strachoval se o vítězství svého týmu. Bohužel v 65. minutě byl velmi přísně vyloučen Michal Šedivý a je škoda, že asistent rozhodčího Duda při signalizaci této situace a nápovědě hlavnímu rozhodčímu nebyl stejně aktivní i v prvním poločase směrem k domažlickým hráčům (např. při tolerování hraní rukou domažlickému hráči, kdy následně padl gól do naší sítě). Oba pomezní byli mírně řečeno nepřesní. Naši hráči paradoxně i v oslabení zvyšovali tlak na soupeře a v 69. minutě snížili po rychlé akci na 3:1, když Tomáš Jůda vysunul Péťu Mičkala po pravém křídle a jeho přesnou přihrávku ve vápně zužitkoval Honza Jiřík. Dvě slibné šance měl Jirka Janouškovec, ale štěstí nám na Chodsku nepřálo. Je třeba se vzchopit, zejména zlepšený výkon a bojovnost mužstva ve druhém poločase je příslibem pro další zápasy.

Sestava: Jarolím František – Šedivý Michal (K), Čadek Petr (72. Janouškovec Jiří), Mirvald Jakub (46. Beneš Robert), Šafanda Marek (85. Forman Michael), Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav(46. Mičkal Petr), Jůda Tomáš, Koc Ondřej, Sova Jiří, Jiřík Jan.

---

15. 8. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Strážov
1:0 (1:0)
41. Jůda Tomáš

350 platících diváků vidělo o horažďovické pouti zajímavý a do poslední chvíle napínavý zápas. Na našich hráčích byla v první půli patrná nervozita, která se projevovala v řadě nepřesných přihrávek. Konec prvního poločasu pro nás byl ale šťastný. Po přihrávce Jirky Janouškovce ve velkém vápně se ve 41. minutě trefil k tyči kapitán týmu Tomáš Jůda. Druhý poločas byl vyrovnaný, hosté hru více otevřeli a hrozili nebezpečnými protiútoky. V 56. minutě měli strážovští fotbalisté velmi blízko ke vstřelení branky, sám před domácím brankářem Františkem Jarolímem se ocitl hostující Matějka. Domácího gólmana nepřekonal, neboť ten jeho střelu vyrazil. Domácí pak měli tři šance k zvýšení. Cihlářovi střelu z přímého kopu hostující brankář Javorský vyrazil. Následně nebyla uznána pro ofsajd branka Jardovi Cihlářovi. Obrovskou šanci měl také výborný Ondřej Koc, kterému se však nepodařilo Javorského prostřelit. Strážov tak mohl na konci zápasu získat bod. V 88. minutě po špatném odkopu Ondřeje Stulíka se dostal k míči Čeleda, který šel sám na branku Fandy Jarolíma, ale naštěstí netrefil branku.

Sestava : Jarolím František - Šedivý Michal (62. Mičkal Petr), Čadek Petr (86. Forman Michael), Janouškovec Jiří (46. Mirvald Jakub), Stulík Ondřej, Cihlář Jaroslav, Jůda Tomáš (K), Koc Ondřej, Beneš Robert (46. Šafanda Marek), Sova Jiří, Jiřík Jan

---

7. 8. 2010, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Zruč
5:0 (2:0)
39.,73. a 82. Jiřík, 26. Beneš, 55. Šafanda

Utkání se hrálo na hřišti s umělým povrchem menších rozměrů a to nám činilo v úvodních dvaceti minutám problémy. K uklidnění přispěla vedoucí branka . Po akci  Ondry Koce, který se uvolnil po pravé straně, následně přihrál na Robertu Benešovi a ten střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Zasloužené vedení po rohovém kopu Jardy Cihláře jistil do konce poločasu druhou branku Honza  Jiřík. V druhém poločase jsme již potvrdili zcela roli favorita. Domácí jsme přehrávali herně i fyzicky a vzhledem k průběhu hry je výsledek pro Zruč, která si za celý zápas vytvořila dvě šance, hodně přijatelný. V 55.minutě, po vyšachování domácí obrany, byl na konci kombinační spolupráce Jirky Janouškovce s Ondrou Kocem Marek  Šafanda, který zvýšil náskok hostů na 3:0. V dalším průběhu hry završil svůj hattrick Honza Jiřík a tak si vezeme zasloužené vítězství.

Sestava : Jarolím František - Čadek Petr, Janouškovec Jiří (89. Forman Michael), Mirvald Jakub, Šafanda Marek, Jůda Tomáš (K), Koc Ondřej, Cihlář Jaroslav, Beneš Robert (75. Stulík Ondřej), Sova Jiří, Jiřík Jan

---

28. 7. 2010, středa, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Písek
2:1 (0:0)
2 x Šmat - Hegebrant

Hráno ve Velkých Hydčicích.

Utkání s béčkem Písku ukázalo, že se zlepšujeme v obranné činnosti. V útoku to pořád není ono, ale máme ještě 10 dní do zahájení soutěže a můžeme na tom zapracovat. Dnes se prosadil jen mladý Venca Šmat po chybách hostující obrany. Doufáme, že se naši další útočníci prosadí už v sobotu od 17.00 hod. v Sedlici, což bude generálka před zahájením soutěže. Dnes z různých důvodů (zdravotní, dovolená) chyběli Šedivý, Stulík, Sova Jiří, Koc a Šafanda.

Sestava: Jarolím (Kozlík) - Grégr, Jiřík, Čadek, Sova Jan (Mirvald), Beneš, Jůda, Nauš, Janouškovec, Cihlář, Mičkal (Šmat)

---

24. 7. 2010, sobota, 10:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Strakonice
0:1 (0:0)

Ve Strakonicích jsme odehráli smolné utkání. Po viróze, kterou prodělali prakticky všichni hráči, bylo odehráno fyzicky velmi náročné utkání. Po 30 minutách se mohl z trestného kopu prosadit Cihlář, ale hostující brankář Mára výtečně zasáhl. Ve 2. půli měl vedení na hlavě Jiřík, bohužel trefil pouze tyč. Hra se přelévala a domácí rozhodli opět po standartní situaci, kdy jsme nepřistoupili včas k soupeři a Říský tečovanou střelou rozhodl. V závěru tohoto kvalitního přípravného utkání nás ještě podržel brankář Jarolím.

 Sestava: Kozlík (Jarolím) - Šedivý, Stulík, Jiřík (Čadek), Mirvald, Jůda, Sova Jiří (Beneš), Janouškovec, Cihlář, Koc, Mičkal

---

18. 7. 2010, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Svéradice
6:3 (3:0)
2 x Mičkal, Koc, Janouškovec, Beneš, Nauš

V Žichovicích (4:0) i ve Svéradicích (6:3) jsme odehráli téměř totožné zápasy. Drželi jsme více míč na kopačkách a čekali na zaváhání soupeře. V prvním zápase otevřel obranu krásnou střelou Jůda a dále přidali góly do totožného místa jako přes kopírák Mičkal, Janouškovec a Nauš. Ve druhém utkání jsme měli více práce s ofenzívou soupeře a ten nám nadělil tři branky po standartních situacích. Naše ofenzívní tažení nedělním odpolednem ošperkovali Mičkal dvěma trefami, po jedné Koc, Janouškovec, Beneš a Nauš. V obou zápasech se vystřídali: Kozlík, Macoun, Jarolím, Šedivý, Stulík, Mirvald, Nauš, Grégr, Sova Jan, Sova Jiří, Janouškovec, Cihlář, Jůda, Šafanda, Mičkal, Beneš, Jiřík, Čadek a Koc. V sobotu 24.7. zajížďíme do Strakonic, kde se v 10.15 hod. střetneme s místním "B" mužstvem.

---

19. 6. 2010, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Přeštice
0:2 (0:0)

 První střelu, která mířila těsně na Kozlíkovu branku, zaznamenaly Přeštice ve 2. minutě, ale pak se režie hry ujali hosté z Horažďovic. Ve 3. minutě zahrávali roh a Jiřík zahodil obrovskou šanci, když netrefil odkrytou branku domácích. Horažďovice hrály bojovně, usadily se na polovině soupeře a přeštičtí hráči jen míče odkopávali. Horažďovický Jiřík se dostal znovu do dvou vyložených šancí, ale do branky se trefit nedokázal. Po gólu volala hlavně jeho příležitost v 11. minutě, kdy šel sám na domácího gólmana Regnera, obešel ho, ale jeho střela pouze kopírovala brankovou čáru a skončila mimo. Hosté dál pokračovali v rychlém bojovném fotbalu, ale k finální střele se kvůli nervozitě na svých kopačkách a dobré domácí obraně nemohli dostat. Od půlky prvního poločasu se už začaly do hry dostávat Přeštice, mohutně povzbuzované domácím publikem. Ve 26. minutě si domácí vypracovali slibnou šanci, ale po centru z pravé strany hlavičkovali těsně vedle. Horažďovičtí se až do konce poločasu nemohli dostat z tlaku přeštických fotbalistů, bojovali o každý míč, ale na soupeře nedokázali nic vymyslet, a tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe přeštičtí hráči, byli lepším týmem na hřišti a Horažďovice vůbec k ničemu nepustili. Hosté se dostali k ohrožení domácí svatyně až po deseti minutách ze standardních situací, ale přeštický gólman vše v klidu řešil. Bojovalo se o každý míč hlavně ve středu hřiště. Pak se znovu vzchopili hosté, vytvořili si tlak v podobě série standardních situací, ale na branku vystřelit nedokázali. V 71. minutě se dostaly do šance Přeštice a před brankou hostů bylo horko. Na poslední chvíli míč, který už mířil mezi tři tyče, vyrazil horažďovický brankář Kozlík a následnou dorážku z prázdné branky vykopával jeho spoluhráč. V 74. minutě se stejná situace opakovala na druhé straně, podruhé míč v cestě do přeštické branky zastavilo břevno. A hned z rychlého protiútoku domácích padl první gól zápasu, když Kozlíka překonal Pavlík. Přeštičtí vedli a byli „na koni“. Hosté na jejich hru stále nemohli nic vymyslet, a když se dostali ke střele, tak byla slabá a přeštického gólmana vůbec neohrozila. Na hráčích z Pošumaví byla vidět zoufalá snaha alespoň o vyrovnání, ale nervozita je svazovala, nevycházela jim vůbec kombinace. Přesto se do dvou šancí dostali: střídající Mičkal ale pálil z dobré pozice vedle a Jůdovu technickou střelu z přímého kopu vytlačil brankář na břevno. V 84. minutě rozhodl utkání znovu přeštický Pavlík. Po obrovské chybě v obraně,  když Jůda špatně odkopl míč přímo na kopačky Pavlíka, šel přeštický hráč úplně sám na Kozlíka a v klidu si vybíral místo, kam míč umístí. Kozlík se snažil střelu krýt, ale neměl šanci. Druhá branka Horažďovice definitivně zlomila a zápas se už jen dohrával v režii domácích. Po konečném hvizdu rozhodčího zavládly v horažďovickém týmu smutek a zklamání, hráči seděli na hřišti a neskrývali zklamání z prohry a sestupu.

Sestava Horažďovic: Kozlík, Šedivý, Hadraba, Mirvald, Šalanda, Stulík, Cihlář (Mičkal), Jůda, Dytrt, Jiří Sova (Janouškovec), Jiřík.

Trenér Horažďovic Lubomír Vašica: „Jsme všichni hrozně zklamaní. Gólových příležitostí jsme měli spoustu, bohužel neschopnost hráčů vepředu, nemohu říct útočníků, protože my v podstatě klasické útočníky nemáme, vstřelit branku, se znovu potvrdila. Když nedáme gól ani z malého vápna, tak těžko můžeme chtít bodovat.  Ale to byl bohužel největší problém celého jara. Měli jsme rozehraných hodně dobrých zápasů, ale neschopnost skórovat nás skoro vždycky o body připravila. Ale kluci tu předvedli bojovný výkon, bylo tam vidět nasazení, ale opět nás zradila koncovka. Po zápase nám bylo všem hrozně smutno, pořád jsem si zápasy v duchu opakoval, asi nám prostě nejvíc chyběl střelec.“

---

13. 6. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Koloveč
0:0 (0:0)

 Hosté, kteří si přijeli pro tři body, jež by jim již kolo před koncem zaručily titul přeborníka, začali aktivněji a již ve 4. minutě mířil hlavou Černý těsně vedle. O 9 minut později po stejné standardní situaci dokonce zazvonila domácí tyč. A do třetice jako přes kopírák se zmatky v domácí obraně opakovaly po rohu ve 20. minutě, ale i tentokrát stálo při Horažďovických štěstí, když se jim podařilo odkopnout míč poskakující po brankové čáře. Ve 22. minutě napřáhl kolovečský Malý a jeho rána z 18 m prosvištěla kolem levé tyče domácí branky. Stejný hráč napřáhl o pár minut později ještě z větší dálky, ale gólman Kozlík měl opět štěstí, když se míč lehce tečovaný jedním z domácích beků zastavil o břevno. Lídr tabulky poté ještě předvedl několik rychlých kombinačních akcí, ale v poslední minutě před odchodem do kabin mohl paradoxně inkasovat. Domácí brejk však zhatila špatná finální přihrávka.

Druhá půle nabídla více bojovnosti, než pohledného fotbalu, a domácí v ní začali nervózní hosty více trápit. V 62. minutě se do rozhozené kolovečské obrany řítili Jůda s Cihlářem, ale míč je neposlechl. Kontrovat mohl hostující J. Bittengl, který dostal míč na malém vápně, ale namísto zakončení se ukličkoval. Na druhé straně předvedl parádní akci Jůda, jehož slalom zastavili hosté těsně před pokutovým územím. Míče se ujal sám faulovaný hráč, ale jeho rána mířila nad. V nervózním závěru doplatil na strkanici před horažďovickou brankou  hostující Černý, který viděl druhou žlutou kartu a šel předčasně do sprch. Gól ale už nepadl.

Sestavy:

Horažďovice: Kozlík – Šedivý, Hadraba, Janouškovec (62. Mičkal), Mirvald, Šafanda, Cihlář, Jůda (90. Greger), Dytrt, Sova, Jiřík. Koloveč: Míčka – Vlček, Baxa, Malý, Parlásek, Černohorský, M. Bittengl, Kovács, Šperl, Černý, J. Bittengl.

---

6. 6. 2010, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Holýšov
0:3 (0:1)

 Zápas bohužel dopadl podle papírových předpokladů a prohra nás posunula na sestupovou příčku.

---

30. 5. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Rozvadov
1:0 (0:0)
87. Šmat

 Duel o předposlední sestupové místo v tabulce přinesl v prvním poločase vyrovnanou hru bez vyložených brankových příležitostí. Po přestávce vstoupili do druhé části zápasu aktivněji  hosté  a vytvořili si dvě dobré brankové příležitosti. Tu největší měl Hanko který hlavičkoval míč pod víko , ale domácí podržel skvělým zákrokem gólman Kozlík, který míč vyrazil. Závěrečných dvacet minut patřilo domácím, kteří hnáni vědomím, že bod pro ně nic neřeší  šli úspěchu naproti a ten se dostavil. V 87. minutě střídající dorostenec Václav Šmat znovu prokázal jaký talent v něm Horažďovice mají , přehodil brankáře a míč poslal pod břevno svatyně hostů. .

Sestava:  Kozlík –  Šedivý, Hadraba,  Janouškovec (68.  Šmat),  Mičkal (90. Jan Sova),  Stulík,  Cihlář,  Jůda,  Dytrt, Jiří Sova,  Jiřík.

---

22. 5. 2010, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Město Touškov
3:4 (1:2)
9.,82. Mičkal , 66. Cihlář

 Do utkání nastoupili hosté oslabeni bez zraněného Mirvalda který nedohrál minulý zápas a pro otřes mozku je vyřazen na dobu neurčitou ze hry a bez nemocného Formana. Vstup do zápasu byl pro ně zmrazující, neboť již ve druhé minutě musel brankář Kozlík po vydařené střele z dálky která od břevna skončila v brance za jeho zády  lovit míč ze své sítě. V 9.minutě bylo ale již srovnáno, kdy Sova centroval před domácí branku a hlavičkující Mičkal zavěsil 1:1. Otěže zápasu v další části první půle  drželi v rukou horažďovičtí fotbalisté  V té době měli hosté více ze hry . Podařilo se jim vstřelit i vedoucí branku kdy Janoškovec šel sám na brankáře domácích, ale místo zakončení zvolil přihrávku na Mičkala. Ten  sice s přehledem zakončil, ale ouha, byl prý podle názoru AR v ofsajdu a branka z tohoto důvodu nebyla uznána. Naopak při střele z trestného kopu zkušeného kanonýra a úspěšného exekutora Bárty z 20 metrů nemohlo být o ofsajdu ani řeči a ten upravil skóre první půle na 2:1.

Důležitým okamžikem úvodu druhé půle byla 55.minuta. Domácí dostali výhodu pokutového kopu který kopal Holý, ale Kozlík byl proti a  jeho mu  střelu vyrazil. Z protiútoku trefil Mičkal tyč a štěstí na straně domácích stálo dál, když  odražený míč z kopačky Dytrta orazítkoval břevno jejich branky ! V té době se hrál otevřený  fotbal nahoru, dolů . Úsilí Horažďovic korunoval Cihlář, který v 66.miknutě vyrovnal. V 79.minutě pokračovalo přetahování o výsledek , kdy nejlepší hráč domácích Karbusický poslal svůj tým opět do vedení. To však mělo krátké trvání a v 82.minutě již bylo skóre zásluhou Mičkala srovnáno. V době kdy se zdálo, že alespoň bod si hosté odvezou našel dlouhý míč na obranu Horažďovic za hranicí, kdy se považuje hráč v ofsajdu Královce a ten střelou k tyči vzal hostům další naději přiblížit se záchraně.

 „V celé řadě zápasů ve kterých jsme byli herně lepší než naši soupeři dostáváme rozhodující a hloupé góly a to nás stojí body“ postěžoval si po zápase manažer Horažďovic a vedoucí týmu Milan Koželuh.

Sestava:  Kozlík –  Šedivý,  Janouškovec (60. Hadraba),  Šafanda,  Mičkal,  Stulík,  Cihlář,  Jůda,  Dytrt,  Sova,  Jiřík.

---

16. 5. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Horní Bříza
1:2 (1:0)
22. Jiřík (PK)

 Oba týmy s vědomím o důležitosti sehrály v nervózní atmosféře vyrovnané první poločas. Ve 22.minutě šli domácí do vedení,  kdy za úmyslné hraní rukou měli výhodu pokutového kopu, který Jiřík proměnil. To také z první půle bylo vše nejpodstatnější. Chleba se začal lámat po přestávce. V úvodu druhé půle přišel jeden ze zlomových okamžiků kdy domácí mohli Dytrtem ve vyložené šanci zvýšit na 2:0, ale domácí útočník trefil míč pouze do brankáře. Pak již začali úřadovat hosté, kteří s vědomím že nemají co ztratit  nejdříve zahrozili po kombinační akci Frázem, ale také on  mířil vedle. V 64.minutě již přišel pro domácí trest, když zcela volný Chocholatý se ocitl sám před Kozlíkem na srovnal na 1:1.O šest minut po té se dostal do velké šance Forman který šel sám na brankáře hostů, ale opět branku Horní Břízy netrefil. V 84.minutě si vypili domácí kalich hořkosti až do dna, když musili přihlížet jak krásně vystřelený míč z kopačky Schveinerta z 22 metrů skončil v jejich síti. 

Sestava: Kozlík –  Šedivý,  Janouškovec (46. ),  Mirvald (46. Hadraba),  Stulík,  Cihlář (81. Mičkal),  Jůda,  Dytrt,  Sova,  Jiřík,  Forman.

Trenér Lubomír Vašica : „Kluci byli nervóznější pod tíhou důležitého zápasu víc než jindy, a to se podepsalo na kvalitě jejich hry. Je to pořád stejná písnička – vypracujeme si gólové šance, ale skórovat z nich nedokážeme. Hráči se hlavně vepředu musí víc zklidnit. Sice jsme se dostali do vedení, ale hosté pak zjednodušili hru, po naší chybě v obraně vyrovnali a my jsme ještě víc znervózněli. Druhou branku  jsme dostali z nádherné střely z dvaadvaceti metrů, kterou Kozlík neměl šanci chytit. Teď se musíme soustředit na další zápas, který nás čeká v Městě Touškov, a pokud chceme zůstat v krajském přeboru, měli bychom zabodovat“ .

---

8. 5. 2010, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Bolevec
0:1 (0:0)

 Začátek první půle ve které byli hosté lepším týmem a  mohli jít do vedení Formanem, který  byl v jasné gólové pozici faulován na malém vápně domácím stoperem, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V závěru si Horažďovice  vytvořily další dvě velké brankové příležitosti. Ve 40.minutě  šel sám na brankáře  domácích Klečku Janouškovec , ale v zakončení mířil vedle. V zápětí měl obdobnou šanci Forman, ale v rozhodující chvíli netrefil míč.

Druhá půle byla vyrovnaná bez vyložených brankových příležitostí na obou stranách. Nakonec o svém šťastném vítězství rozhodli domácí, když Pelnař prostřelil Kozlíka a bylo  v duelu  o šest bodů rozhodnuto.

Sestava: Kozlík –  Šedivý,  Janouškovec (60. Hadraba),  Mirvald,  Stulík,  Cihlář,  Jůda,  Dytrt (70.  Šafanda),  Sova,  Jiřík,  Forman (82.  Mičkal).

Horažďovický trenér  Luboš Vašica po utkání řekl : „ Odehráli jsme na Bolevci jedno z nejlepších utkání. Bylo to o tom, kdo dá branku vyhraje.  Kdybychom proměnili vytvořené brankové šance, pak byl neměl svému týmu co na jejich hře vytknout. Bohužel to je nám málo platné, body domů nevezeme. Kluci zápas obmakali, prali se o výsledek, bojovali, nechyběla jim vůle po vítězství , ale když se nedá gól, nemohou vyhrát. Nic méně jedeme dál, nyní nás čekají další dva zřejmě nejdůležitější zápasy s týmy které s námi sousedí v tabulce  o šest bodů . V neděli hostíme Horní Břízu a pak ještě doma máme Rozvadov. Tyto zápasy musíme zvládnout a když jsme nepřivezli body z Plzně musíme se o ně pokusit na jiných hřištích.“

---

2. 5. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy
4:1 (1:1)
5. Jiřík, 52. Forman, 57. Janouškovec, 84. Jůda

 Do utkání stoupili lépe domácí kteří již v první minutě měli velkou příležitost , Jiříkem který míč v rozhodující chvíli minul. Tento hráč si vše vynahradil v páté minutě. Po rohovém kopu nejprve Dytrt odraženým míčem orazítkoval břevno branky hostů. Míč se dostal k Janouškovcovi který ho vrátil zpět do ohně před Riškovu branku a Jiřík hlavou  poprvé rozvlnil síť hostů. Po úvodní převaze domácích se hra vyrovnala  a do šancí se začali dostávat hosté. Ve 20.minutě měl na  své hlavě vyrovnávající branku  Hovorka který zcela nekrytý hlavičkoval vedle Kozlíkovy svatyně. Ve 26.minutě za Klatovy srovnal na 1:1 Zedník , když míč z jeho kopačky po standardní situaci  doputoval bez jakékoliv teči do domácí branky . Tento stav i před některé vytvořené příležitosti před oběma brankami se již do konce první půli nezměnil. O konečném vítězství domácích rozhodl jejich úspěšný vstup do druhé půle kdy na svého soupeře doslova vlítli.  V 52.minutě rozehrál Jůda rohový kop a mladíček Michael Forman potvrdil, že se mu po zranění vrací střelecká forma a poslal svůj tým do vedení 2:1. V 57.minutě střídající Hadraba  vysunul Dytrta který našel před brankou hostů Janouškovce a ten přidal pojistku vedení domácích na 3:1. Definitivní podobu konečnému výsledku dal v 84. minutě  Jůda , který střelou z trestného kopu umístil míč k tyči Riškovy branky 4 : 1.

Sestava:  Kozlík –  Šedivý,  Janouškovec (45. Mičkal),  Mirvald,  Stulík, Cihlář,  Jůda,  Dytrt (86. Greger),  Sova,  Jiřík,  Forman (55. Hadraba).

Řekli po zápase (převzato z Klatovského deníku) :

Úsměv a spokojenost neskrýval trenér FK Horažďovice Lubomír Vašica: „Zvládli jsme hodně důležité utkání. Bylo vidět, že kluky zklidnila výhra z minulého kola, měli víc jistoty i sebevědomí. Jsem opravdu spokojený z výkonu a nasazení, pochvalu si zaslouží úplně všichni hráči.“

Oproti tomu z Horažďovic odjížděl zklamaně trenér Klatov Roman Vonášek. „Znovu jsme se o lepší výsledek připravili sami, školáckými chybami a neschopností proměňovat šance. O přestávce jsem kluky varoval, pozor na začátek poločasu, všichni to odkývali, ale stačilo pět minut, prohrávali jsme 1:3 a bylo hotovo. Ne že by neměli fyzičku nebo neuměli hrát fotbal, ale to už je o psychice. V mužstvu není ani tahoun ani síla.“

---

25. 4. 2010, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - ZČE Plzeň
2:0 (1:0)
25. Forman Michael ml., 58. Jůda

Důležité tři body v boji o záchranu.

Sestava:  Kozlík –  Šedivý,  Janouškovec (60.  Cihlář),  Šafanda,  Mirvald,  Stulík,  Jůda,  Dytrt (88. Jan Sova) – Jiří Sova,  Jiřík, Forman (72.  Mičkal)

---

17. 4. 2010, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
0:3 (0:2)

 Důležitý zápas pro obě mužstva začal opatrně z obou stran. První se dostali do šance domácí. V 7 minutě Čadek střílí a hostující hráči sráží střelu těsně vedle branky. Ve 22 minutě zahrozil hostující Cihlář, ale jeho střela z hranice velkého vápna šla těsně nad domácí branku. V 25 minutě Šimsa střílí přes hlavu a míč těsně míjí levou tyčku hostů. Ve 26 minutě našel pěknou přihrávkou Beránek Čadka, který byl chvilku volný a ten z 22 metrů střílí první branku domácích. Potom převzali iniciativu domácí a nedovolili hostům žádnou větší šanci. Až přišla 45 minuta zápasu k Patschovi se dostal odražený míč obranou hostů a ten z rohu velkého vápna bombou zvyšuje na 2 : 0. Do druhého poločasu trenér hostů Vašica poslal do hry třetího útočníka, aby se pokusil zvrátit stav zápasu. Domácí dobře bránili a hosty do vyložené šance nepustili. V 64 minutě zvýšil na 3 : 0 opět Patsh, když obehrál ve vápně obránce hostů a podél bránkáře střílí branku. Potom hosté vsadili vše na útok. V 81.minutě utekl domácím obráncům Cihlář, šel sám na branku a střílí vedle branky. V 85.minutě měli hosté šanci vstřelit alespoň jednu branku. Kopali pokutová kop za ruku Pavlovského. Míč si postavil Jiří Sova a jeho umístěnou střelu k tyči brankář Jarolím chytá. Po té hosté již rezignovali a domácí dotáhli důležité utkání do vítězného konce.

Sestavy: Kozlík, Šedivý/68. Sova Jan/, Mirvald, Šafanda, Mičkal/46.min. Forman/, Stulík, Cihlář, Jůda, Dytrt, Sova Jiří, Jiřík

 

---

11. 4. 2010, neděle, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Stříbro
2:2 (2:2)
26. Dytrt, 32. Sova

 Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním byli lepší domácí  a zaslouženě získali dvoubrankové vedení.

Již v osmé minutě šel sám na brankáře Janouškovec. Ale svojí šanci nevyužil. Úspěšnější byli domácí ve 26.minutě , kdy po trestném kopu který rozehrál Jůda a jeho centr do pokutového území se dostal k Dytrtovi a ten střelou pod břevno otevřel skóre. Ve 32.minutě po faulu na Hadrabu rozehrávali domácí další standardní situaci. Míč z trestného kopu ze vzdálenosti 18 metrů poslal k tyči svatyně hostů Jiří Sova a zvýšil na 2:0.  Po přestávce nepochopitelně přenechali iniciativu hostům V  56.miutě po hrubce Jiříka na poslední chvíli vychytal soupeře skvělým zákrokem Kozlík. V 68.minujtě byl ale na rozehraný kop a následnou hlavičku Zámečka domácí gólman krátký a hosté snižili na 2:1. O tři minuty později lovili domácí podruhé míč ze své branky.  Po rozehraní standardní situace hosty došlo k nedorozumění, kdy se srazili dva domácí hráči s brankářem a Jaroš vyrovnal.  

Vedoucí týmu domácích Milan Koželuh: „ Je to obrovská škoda. Ze strany hráčů po velmi dobře rozehraném zápase a dvoubrankovém vedení to byl po přestávce jeden velký útlum který nás stál ztrátu dvou bodů. Takto rozehraný zápas na vítězství pokazit remízou je trestuhodné!“

Sestava:  Kozlík – Hadraba (66.  Forman),  Janouškovec,  Šafanda,  Mičkal –  Stulík,  Cihlář,  Jůda,  Dytrt (63.  Mirvald) –  Jiřík,  Sova.

 

---

5. 4. 2010, pondělí, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Rokycany
1:1 (0:0)
88.Šafanda

 V dohrávce 16.kola byl k vidění  kvalitní duel . Domácí po nejlepším jarním výkonu byli druhému týmu tabulky vyrovnaným soupeřem. Úvod patřil hostům kteří v páté minutě z brejku nastřelili tyč Kozlíkovy branky.Domácí kontrovali  v 8.minutě  se dostal do vyložené šance Dytrt , který se ocitl sám před brankářem hostů Bildem ,ale pouze nastřelil strážce rokycanského svatyně. Ve vyrovnaném zápase se diváci  branek dočkali  až v závěrečných minutách. Po sérii se ujali vedení hosté brankou kterou dal s přispěním  nešťastné teče  bránícího domácího hráče Šíša. Domácí se nevzdali a o osm minut později rovněž po sérii rohových kopů ten poslední nakrátko rozehrál Jůda a Šafanda přesně zakončil a vyrovnal na konečných 1:1.

Manažer domácích Milan Koželuh: „ Podařilo se nám s favorizovaným soupeřem sehrát vyrovnanou a kvalitní partii . Po nejlepším našem letošním výkonu bod v klání s druhým celkem tabulky bereme. Nyní již myslíme na příští zápas který sehrajeme v neděli doma se Stříbrem. Věřím, že pokud hráči svůj dnešní výkon zopakují v příštím kole doma se Stříbrem, může být po tomto zápase ještě spokojenější.“

Sestava: Kozlík –  Šedivý,  Stulík,  Jiřík, Hadraba –  Cihlář,  Jůda,  Janouškovec,  Dytrt (46.  Mičkal) –  Sova, Šafanda.

---

3. 4. 2010, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Vejprnice
0:0 (0:0)

 V úvodu hosté svého soupeře zaskočili, lépe kombinovali a  byli  herně aktivnější. Domácím s přibývajícím časem podařilo hru vyrovnat a byli to oni, kteří tahali v této části utkání za delší konec. Mimo několika pološancí a závarů po standardních situacích  si žádnou vyloženou příležitost ke skórování nevytvořili . Také poroto za bezbrankového stavu  odcházela obě mužstva do kabin. Přestávka prospěla hlavně hostům. Do druhé půle nastoupili opět z aktivní hrou. Dvě slibné brankové příležitosti měl Janouškovec, když jedna těsně minula svatyni domácích a jednou mu jeho střelecký pokus brankář domácích vyrazil. Když ani Mičkal svojí šanci nevyužil, byli to domácí kteří mohli v závěru rozhodnout. V 85.minutě ze po neodpískaném faulu na hráče Horažďovic  rázem ocitl před prázdnou brankou domácí útočník, ale naštěstí zatáhl za záchranou brzdu Hadraba a skluzem mu míč vypíchl na rohový kop a tím prakticky zachránil svůj tým od prohry.

Manažer Horažďovic a vedoucí týmu Milan Koželuh k utkání uvedl: „Bylo to typicky remízové utkání. Naši hráči tentokráte neponechali nic náhodě. Zápas si řádně odmakali a odměnou za jejich výkon je zisk prvního jarního bodu. Ten by je mohl správě“nakopnout“ a pokud by dokázali ještě tento úspěch vyšperkovat  úspěchem v dohrávce doma se silným soupeřem z Rokycan, pak by to znamenalo odškodnění nevydařeného úvodního zápasu doma s Chrástem. Každý zápas je ale jiný, bude to v pondělní dohrávce hodně náročné, ale i ten bod z Vejprnic se bude v tabulce počítat“

Sestava:  Kozlík –  Šedivý,  Stulík (60.  Šafanda), Jiřík, Hadraba –  Cihlář,  Jůda,  Janouškovec, Dytrt –  Mičkal,  Sova.

---

28. 3. 2010, neděle, 15:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chrást
0:3 (0:1)

 Utkání dopadlo podle papírových předpokladů vítězstvím lídra tabulky. Domácí jim ale jejich úlohu favorita hodně ulehčili. Celkově v tomto prvním jarním zápase před vlastním obecenstvem propadli po všech stránkách. O tom konec konců hovořil i na jedné straně zklamaný a na druhé straně hodně na své svěřence nahněvaný trenér Luboš Vašica : „To co jsem před solidní diváckou návštěvou předvedli bylo ostudné. Je mi líto hlavně těch diváků kterým bychom se měli za hráče za jejich výkon měli omluvit. Všichni hráči zůstali daleko za svými výkony který by možná nestačil ani na 1.B třídu , hráli bez zájmu, důrazu , bez vážnějšího ohrožení branky hostů a také odevzdaně. Pokud bychom se měli podobným výkonem prezentovat v dalších zápasech pak nemáme  v krajském přeboru co dělat ! “

Sestava: J. Kozlík –  Šedivý,  Stulík,  Jiřík – Hadraba,  Jůda,  Dytrt –  Mičkal,  Cihlář,  Jiří Sova (53.  Janouškovec), Jan Sova (78.  Nauš)

---

20. 3. 2010, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Rapid Plzeň
1:3 (1:1)
Jiřík

 V úvodních minutách měli herně navrch domácí  kteří byli nebezpeční z několika standardních situací . v 16.minutě  po zbytečném faulu rozehrával Rapid ze strany od svatyně  Kozlíka  trestný kop , který ve snaze o odvrácení hlavičkující kapitán hostů Šedivý poslal pod břevno do vlastní branky . Hostům se podařilo vyrovnat hru a s tím se dostavilo i vyrovnání skóre. Ve 23.minutě Dytrt ve vyložené šanci trefil pouze brankáře Štrunce a od něho skončil míč v zámezí. Následoval pěkný fotbalový moment, kdy po rohovém kopu míč z voleje poslal k tyči do branky Rapidu Jiřík. V další části první půle byla hra vyrovnaná  a za nerozhodného stavu také tento poločas skončil.

V druhém poločase se lépe dařilo hostům kteří měli herně navrch, ale střelecky se neprosadili. Naopak Rapid opět těžil ze standardní situace  a v 69.minutě z přímého kopou z 19 metrů skončila střela domácího kanonýra Hucla v síti hostů . Posledních dvacet minut se hrálo za stálé převahy Horažďovic. Z jednoho závaru před domácí brankou trefil Mirvald břevno . Velké šance měli Mičkal, v samotném závěru znovu Dytrt,  ale ten stejně jako jeho spoluhráči neměl v koncovce štěstí. Naopak to stálo při domácích kteří všemi prostředky drželi těsný výsledek. V 85.minutě za oplácení faulu byl vyloučen Mirvald a domácí v nastaveném  čase v době kdy hráli hosté vabank z brejku upravili Huclem na konečných 3:1.

Sestava: Kozlík – Šedivý, Stulík (77. Sova Jiří), Jiřík,  Mirvald - Šafanda, Hadraba, Jůda , Ditrt -  Cihlář, Mičkal

Trenér Horažďovic Luboš Vašica : „ Z mého pohledu to byl vyloženě remízový zápas. V úvodu se více prosazovali domácí kterým jednoznačně umělý povrch hřiště na němž trénují a odehráli i úvodní jarní vítězný zápas se ZČE vyhovoval. Naopak v našem týmu máme některé hráče kterým vyloženě povrch nevyhovuje a špatně se na něm pohybují. To ale není výmluva, jen vysvětlení proč jsme se začali herně prosazovat s přibývajícím hracím časem.Po přestávce hráči zlepšili pohyb, dařilo se jim kombinačně a dokázali soupeře dostat zejména v závěru pod tlak.  Pokud něčeho v tomto zápase lituji tak je to neproměňování gólových šancí a nedisciplinovanost do té doby velmi dobře hrajícího Mirvalda, která nás stála v době největšího tlaku jeho vyloučení“

---

18. 11. 2009, středa, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Přeštice
2:1 (1:1)
35. Ditrt, 75. Mičkal

 Domácí v posledním domácím letošním souboji o soutěžní body  herně příliš neoslnili a předvedený výkon nepatřil  mezi ty na které budou rádi z pohledu kvality  výkonu vzpomínat. Určitou omluvou snad je, že museli v sestavě improvizovat, když jim ve středu hřiště výrazně chyběl z důvodu nemoci Prchlík. Hosté se ujali vedení v 16.minutě  po akci  Lambora , který střelou z velkého úhlu k bližší tyči prostřelil brankáře Kozlíka. Domácí po této inkasované brance přitlačili na pilu a ve 22.minutě  mohl Cihlář vyrovnat, ale trefil pouze brankáře Regnera. Ve 35.minutě  namazal Jůda na střelu Dytrtovi a dělovka z jeho kopačky z 15 metrů poslala míč pod břevno přeštické branky 1 : 1. 

Druhý poločas patřil hostům, ale přesto to byli domácí kteří se radovali z vítězné branky. V 75.minutě  poslal Dytrt centr z levé strany  na zadní tyč Formanovi , ten nezištně přiťukl míč na lépe postaveného Míčkala, který střelou k tyči zajistil svému týmu tři cenné body. 

Vítězství se rodilo velice  těžko a  bylo z kategorie vydřených. Hosté se na hřišti v Horažďovicích představili jako fotbalově vyspělý tým, hráli aktivní, celoplošný fotbal. Celkově domácí převyšovali po všech stránkách  a konečný výsledek je pro ně krutý.

Sestava: Kozlík – Šedivý, Mirvald, Šafanda, Stulík, Cihlář, Jůda, Dytrt, Sova Jiří (60. Míčkal), Jiřík, Forman M ml.(90.Nauš).

---

1. 11. 2009, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Holýšov
2:2 (1:0)
  42.Jřík, 65. Dytrt

 První poločas přinesl vyrovnaný fotbal. Hladiny vody rozvířila pouze šance Tlustého, jehož střelu brankáři do protipohybu vyrazil Kozlík špičkou nohy. Ve 42.minutě rozehrával Prchlík ze strany trestný kop, jeho centr na zadní tyč hlavičkou poslal do holešovské svatyně Jiřík a domácí za jednobrankového vedení odcházeli spokojeni do kabin k poločasové přestávce. Zatím co domácím vyšel závěr poločasu, hosté se radovali v úvodu druhé půle, když ve 48.minutě  chybu ve středu obrany potrestal Tlustý. Kolík jeho první střelu stačil vyrazit k holešovskému kanonýrovi a ten se podruhé již nemýlil 1:1.V 65.minutě strhli domácí opět vedení na svojí stranu, když Dytrt dokázal potrestat nedorozumění v obraně hostů . Nevyužitými dalšími dvěma šancemi , kdy nejprve v 68.minutě Jiřík nastřelil břevno  a v 75 .minutě z blízka Pavlík těžký centrovaný míč netrefil dobře a svatyni hostů přestřelil se zřekli domácí navýšení skóre . To se jim v závěru zápasu stalo osudné. V 89.minutě hosté po závaru před Kozlíkovou brankou Jenšem z blízka vyrovnali na konečnou dělbu bodů. 

Sestava: Kohzlík – Šedivý, Šafanda, Prchlík, Stulík, Cihlář ( 88. Nauš), Jůda, Dytr (84. Beneš), Sova Jiří (77.  Mirvald), Forman (87. Míčkal)

---

25. 10. 2009, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Rozvadov
1:1 (1:1)
35. Cihlář

 Do 23.minuty kdy padla první branka hrály oba celky ze zajištěné obrany a tak se hra odehrávala převážně od šestnáctky k šestnáctce  bez gólových šancí.  Ve 23.minutě se ujali domácí vedení, když centrovaný míč ze strany hlavou nešťastně zasáhl Stulík a ten skončil v Kozlíkově brance.

Tato branka odstartovala další dějství ve kterém se určitě diváci nenudili. Oba celky hrály předváděly kvalitní a  otevřený fotbal . Hrálo se nahoru, dolů se šancemi před oběma brankami. Ve 35.minutě po individuální akci Sovy z levé strany přihrál míč na Cihláře, ten si ho zpracoval a střelou po zemi k tyči vyrovnal na 1:1. Druhá půle přinesla zvýšenou aktivitu na kopačky hostů, herně byli aktivnější , ale výraznou šanci si nevypracovali. Oba soupeři produkovali nadále otevřený fotbal se zjevnou snahou strnout vítězství na svojí stranu. Domácí po dvou závarech před Kozlíkovou brankou k tomu byli hodně blízko, ale brankář Kozlík  byl opět oporou a když obrana hostů odvracena míč téměř z brankové čáry mohlo vzápětí udeřil na druhé straně. Tři minuty před koncem  šel sám na brankáře domácích Mako(ten ještě před rokem chytal v Horažďovicích)  střídající Forman, ale ve snaze gólmana  prostřelit  trefil pouze  jeho tělo.

Manažer a vedoucí FK Horažďovice Milan Koželuh byl přesto po utkání spokojen: „ Výsledek zápasu byl až do poslední minuty stále na vážkách. Vyhrát mohly oba týmy, ale remíza je pro oba spravedlová. Získali jsme bod a jedeme dál, v sobotu nás čeká doma silný soupeř z Holýšova a k tomto duelu bychom chtěli být úspěšnější“.

Sestava: Kozlík – Šedivý, Mičkal(72.Forman M. ml.), Šafanda, Stulík, Cihlář, Jůda, Dytrt( 89. Nauš), Sova Jiří(75. Beneš), Jiřík.

---

18. 10. 2009, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Město Touškov
3:2 (1:0)
39. Sova Jiří(PK), 47. Dytrt, 75. Cihlář

 Utkání se  hrálo na  těžkém a kluzkém terénu. Z úvodní dvacetiminutovky stojí za zmínku šance Šafandy, který přetažený centrovaný míč rybičkou obětavě hlavičkoval,  obrana hostů míč však stačila míči do jejich branky zabránit. Hosté naplnili předpoklady a působili fotbalovějším dojmem. Vědomi si fotbalových kvalit hráli  sebevědomě, ale domácí netahali rozhodně za kratší konec, vynikali bojovností a to se jim vyplatilo. Ve 39.minutě byl faulován stažením za dres před brankou hostů Sova. Rozhodčí Kračmer pokutový kop jasný pokutový kop bez zaváhání nařídil a sám faulovaný Jiří Sova nedal brankáři Daňkovi šanci 1:0.

Ve 47.minutě  po akci Jiřího Sovy po levé straně si naběhl na centrovaný míč Dytrt a jeho hlavička skončila podruhé za zády brankáře Daňka 2 : 0. V 53.minutě zastavil brankář Kozlík  hosty v pokutovém území za cenu faulu a správně nařízenou penaltu Kovács proměnil 2:1. Hosté po této brance kterou se  vrátili zpět do hry o body  ožili a  domácí přitlačili. Domácí jim nezůstávali nic dlužni byli aktivní  v defenzívě a sami hrozili  z rychlých protiútoků.  Jeden z nich jim vyšel v 75.minutě kdy po levé straně dva na jednoho obránce šli do přečíslení  střídající Michal Forman s Cihlářem. Kapitán domácích Cihlář  řešil situaci velmi dobře , vzal zodpovědnost na sebe a sám prostřelil gólmana hostů 3:1. Tato branka přinesla do řad domácích klid který rozvířila až předposlední minuta kdy po rychle rozehrané standardní situaci vystřelil Kovács a jeho krásná střela vymetla pavučiny v horním růžku Kozlíkovy svatyně. Po další minutě velmi dobrý rozhodčí Kračmer  již písknul v tomto zápase naposledy a domácí se mohli radovat z cenných bodů a prodloužili tak s kvalitním soupeřem svojí úspěšnou sérii tří výher a jedné remízy , kterou nastartovali vítězstvím v Klatovech .   

Sestava:  Kozlík – Šedivý, Mirvald, Šafanda, Prchlík, Mičkal(65. Forman), Jiřík,  Jůda, Dytrt(78. Beneš), Sova Jiří(85. Nauš, Cihlář(90. Sova Jan). 

---

11. 10. 2009, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Horní Bříza
2:2 (0:2)
89. Jiřík, 90. Mičkal

 Úvod se hostům vůbec nevydařil. Již ve druhé minutě po nedůsledném atakování na středové  čáře přešli domácí po pravé straně  do brejku  který zakončili centrovaným míčem na zcela volného Kožíška a ten přesnou hlavičkou nedal brankáři Kozlíkovi žádnou šanci 1:0. Hostům trvalo téměř dalších minut, kdy se začali z této  ledové sprchy vzpamatovávat . Na hřišti  se začali stále více prosazovat a  domácí předčili ve fotbalovosti a v další části poločasu se rodily i možnosti ke skórování. Po gólu volala situace ve které se ocitl Mirvald, který byl sám v tváří v tvář s brankářem Mizerou, ale při zakončení nastřelil pouze strážce domácí svatyně.Když stálo při domácích štěstí i v 34.minutě, kdy  míč z kopačky Jiříka z trestného kopu v velké dálky zazvonil o tyč jejich branky a  vzápětí Stulítovu dorážku domácí obrana vykopávala z brankové čáry  přišla v zápětí druhá rána pro horažďovické fotbalisty. V následného rychlého protiútoku  se dostal před brankáře Kozlíka zcela osamocený Kožíšek a svojí druhou brankou upravil stav první půle na 2:0.

Do druhé půle vstoupily   Horažďovice  s velkým odhodláním , neboť cítily, že mají na lepší výsledek než který dosud visel na ukazateli skóre.Hráči přidali na agresivitě, důrazu a  měli ve druhé půli  také více ze hry. Útoky se střídaly na obou stranách  . Chleba se začal lámat v závěru utkání. Rozhodující zlom pro další vývoj nastal  v 80.minutě kdy domácí odmítli zvýšení na 3:0 po té,kdy jejich nejagilnější hráč Kožíšek sám před Kozlíkem jeho branku z malého vápna  sice trefil, ale pouze z boku.  Hosté tak ještě žili v naději na korigování výsledku, ale čas rychle ubýval a do konce zbývaly pouze dvě minuty. V 89.minutě Horažďovice zahrávaly rohový kop, k odraženému míči na hranici pokutového území se dostal Jiřík a prokázal, že umí dávat branky nejen z penalty, hlavou či ze skrumáže  a prudkou střelou snížil na 2:1. Naděje na zisk bodu tak ještě pro hosty problikávala a naplno jí rozsvítil po závaru před domácí brankou v poslední minutě střídající Mičkal , který ze skrumáže z blízka potlačil míč do domácí branky  a vyrovnal na 2:2.   

Sestava: Kozlík – Šedivý (38. M. Šafanda), Jiřík, Mirvald, Stulík – Prchlík (79. Beneš), Cihlář,  Jůda, Dytrt –  Nauš (46.  Forman),  Sova (70. Mičkal).

---

4. 10. 2009, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Bolevec
4:2 (3:1)
9.Cihlář, 36. Jiřík, 41. Prchlík, 89. Forman Michal

 Domácí do souboje o poslední místo  vstoupili úspěšně, když se již v 9.minutě ujali vedení . Jůda vybojoval míč, nezištně přihrál  před branku hostů na cihláře a ten z blízka  prostřelil brankáře hostů 1:0. V 17.minutě již bylo skóre srovnáno, po laciné brance kterou dostali domácí přímo  z rohového kopu z kopačky Zítka. O získání vedení na svojí stranu se postaral Prchlík, který byl u dalších třech branek Horažďovic. Na 2:1  centr Prchlíka ze standardní situace  dopravil hlavičkující Jiřík do sítě hostů. Ve 41.minutě  sám Prchlík po přihrávce od Cihláře v malého vápna  zvýšil na 3:1. Dobře rozehranou partii si po přestávce domácí zkomplikovali sami , když tři minuty po změně stran  střelou v velké vzdálenosti hosté snížili Šimlem na 3:2. Tato kontaktní branka tak zdramatizovala celý druhý poločas, Rozuzlení až v samotném závěru udělal střídající Michal Forman, který pět minut po svém pobytu na hřišti  po centru Prchlíka poslal míč hlavičkou  za zády brankáře Bolevce a definitivně tak pojistil první tři body získané na podzim v domácím prostředí.    

Sestava: Kozlík – Šedivý, J. Mirvald, O. Stulík, J. Jiřík – Prchlík, T. Jůda, Dytrt (72. M. Šafanda), J. Sova (83. M. Forman) – J. Nauš (52. Mičkal), Cihlář.

---

29. 9. 2009, úterý, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Vejprnice
1:1(0:0)
73. Michael forman ml.

Domácí měli v tomto zápase rozhodně více ze hry . Výraznější šanci si vytvořili až v závěru prvního poločasu do které se dostal Mičkal , ale brankář Hajžman hosty podržel a domácímu borci který se vrátil domů aby vstřílel branky  jeho snahu zlikvidoval. Paradoxně to byli hosté kteří mohli gólem do kabin jít do vedení , ale Fillinger Kozlíkovu branku přestřelil.

V druhou půli začali domácí  aktivně . Již ve 46.minutě  jako první ohrozil branku hostů Mičkal, ale dopadlo to stejně jako v závěru první části a úspěšnější byl opět gólman  hostů který jeho střelu vyrazil. Ve 48.minutě  byla akce která měla skončit gólem a vše by možná vypadalo v dalším průběhu jinak. Štěstí však stálo při hostech které po střele Beneše zachránilo břevno.  Nedáš dostaneš se opět potvrdilo, když o dvě minuty po té se k odraženému míči za pokutovým územím domácích dostal Prais a následná  dělovka nedala šanci ukázat brankáři Kozlíkovi svoje umění a skončila za jeho zády 0:1. Studená sprcha pro domácí v době kdy jejich vedení viselo na spadnutí vyústila v jejich úsilí o vyrovnání které se dostavilo v 73.minutě.  Po centru Cihláře si na míč naskočil střídající mladíček v desu Horažďovic Michal Forman ml. a jeho hlavička k tyči znamenala ve výsledném bilancování tohoto duelu záchranu bodu. Na víc  to již domácím přes jejich evidentní snahu o vstřelení vítězného branky opět nestačilo. Čekání na první vítězství na domácím hřišti se tak odkládá. S touto nadějí odcházeli ze stadionu Na Lipkách i příznivci horažďovické kopané. Nicméně i přes těžký los  jsou to čtyři body doma ztracené a ty mohou chybět.

Sestava: Kozlík, Šedivý, Jiřík, Janouškovec(58.Forman M.), Mirvald, Beneš (77.Nauš), Mičkal, Stulík, Mičkal, Cihlář, Jůda, Sova.

---

27. 9. 2009, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Klatovy
6:1 (4:0)
5. Sova(PK), 11. Nauš, 32. a 34. Cihlář, 70. Prchlík, 74. Forman

 Hosté o své výhře rozhodli vydařeným prvním poločasem ve kterém  u třech branek asistoval odchovanec mochtínské kopané Jaroslav Cihlář, který také nedávno dres domácího týmu přechodně oblékal.  Již v 5.minutě otevřel skóre Sova  z pokutového kopu který nařídil hlavní arbitr za ruku domácího hráče v pokutovém území. V 8.minutě mohli domácí skórovat, ale míč z hlavičky jejich hráče vyrazil bravurně Kozlík.V 11.minutě  se dostal Cihlář sám před brankáře Hermana, ten mu sice jeho střelu vyrazil a dobíhající  benjamínek v dresu hostů Nauš  se trenérovi Vašicovi který mu dal důvěru od prvních minut odvděčil a zvýšil na 0 : 2. O výsledku prakticky rozhodl mezi 32. a 34.minutou dvěma slepenými góly Cihlář a do kabin šli  hosté s bezpečným čtyřbrankovým náskokem. Těm jim dovolil po přestávce postupně prostřídat další čtyři hráče a po střele Prchlíka v 70.minutě k tyči ještě své vedení zvýšili a skóre z jejich strany uzavřel o čtyři minuty po té střídající další mladík v dresu Horažďovic Michal Forman . Čestný úspěch na Klatovy zaznamenal v 90.minutě hlavou po rohovém kopu Matějka. Domácí od 61.minuty hráli oslabeni o deseti, když musel ze hřiště po dvou ŽK Zbyněk Toman a do kabin předčasně musel za zbytečné komentáře v 90.minutě také Janouškovec, kterého určitě jinak spokojený trenér hostů Vašica za toto extempore v rozhodnutém zápase nepochválil.

Sestava: Kozlík – Šedivý,  Mirvald,  Stulík (65.  Forman),  Jiřík – Prchlík,  Jůda, Dytrt (73.  Janouškovec),  Sova (60. Beneš) –  Nauš (58. Mičkal), Cihlář.

---

20. 9. 2009, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - ZČE Plzeň
0:2 (0:1)

Utkání, ve kterém nás domácí potrestali za chyby.

---

13. 9. 2009, neděle, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Muži) - Chanovice
1:2 (1:1)
34. Michael Forman ml.

 Ještě před začátkem derby došlo k blahopřání k životnímu jubileu a k poděkování za celoživotní práci pro FK Horažďovice panu Antonínu Šourovi, který 9. září oslavil 80. narozeniny. Antonín Šour převzal dárky a horažďovický dres a k jeho jubileu mu popřáli nejen funkcionáři domácího klubu, ale i všichni hráči očekávaného derby.

Zápas začal ve svižném tempu, domácí od začátku útočili. Hosté pozorně bránili už ve středu hřiště, kde zachytávali útoky horažďovických hráčů a vyráželi do brejků. První šanci hostů měl Beránek, jehož střelu z přímého kopu v 9. minutě domácí brankář Kozlík nejdříve jen vyrazil, až potom bezpečně kryl. Ve 12. minutě hlavička chanovického Pícky skončila vedle Kozlíkovi branky. První půlhodinu hry nepustili hosté svého soupeře prakticky k ohrožení své branky. První šanci měli domácí v 16. minutě, ale střela do branky se odrazila jen od obránce. Chanovičtí si vytvářeli šance hlavně ze standardních situací, v 27. minutě kopali po sobě tři rohové kopy, ale obrana i brankář domácích všechny jejich snahy o skórování úspěšně likvidovali. V 30. minutě po faulu na Beránka sám postižený pálil z přímého kopu, ale jeho technická střela těsně minula domácí branku. V 34. minutě se po řadě střel na hostujícího brankáře Jarolíma a po zmatku v obraně Chanosu dostal k dorážce domácí Forman a otevřel tak skóre zápasu. Hosté do konce první půle ohrožovali domácí svatyni hlavně z řady přímých kopů a rohů, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

V prvních deseti minutách druhého poločasu byli aktivnější domácí, odehráli je na půlce soupeře a neustále odstřelovali chanovickou branku. Hned v 46. minutě nevyužil obrovské šance ke zvýšení skóre Forman. Pak se hra vyrovnala a také to začalo jiskřit v osobních soubojích. Obě mužstva hrála tvrdě, ale byli tři domácí hráči, kteří viděli od rozhodčího Dudy žluté karty. To se samozřejmě nelíbilo domácím fanouškům a  hlavní sudí dokonce jednoho z nich z hlediště vykázal. Po faulu na Horvátha se v 76. minutě tvrdou střelou přesně trefil z přímého kopu chanovický Beránek a vyrovnal. Pět minut nato, po odstřelování domácí branky ze všech stran, se k vyraženému míči dostal Polena a zvýšil náskok Chanosu na 2:1. Domácí se snažili vyrovnat, ale hostující obrana pozorně bránila a Chanos si své vítězství v derby už vzít nenechal.

Sestava: Kozlík – Šedivý, J. Mirvald, Beneš, Prchlík (77. J. Nauš) – O. Stulík, Cihlář, T. Jůda, Mičkal (58. J. Janouškovec) – J. Jiřík, M. Forman.

---

5. 9. 2009, sobota, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Muži) - Stříbro
2:3 (2:2)
18. Janouškovec, 29. Jiřík

V úvodních minutách byli  domácí zaskočeni kvalitní soustředěnou hrou hostů  která jim přinesla první velké šance ke skórování. V 15.minutě  mohl skórovat ve vyložené šanci Jiřík, ale hlavou poslal míč nad branku. O tři minuty po té již byli hosté úspěšnější , když za htranicíc pokutového území domácích se dostal k odraženému míči Janouškovec a nezadržitelně posvěsil míč do domácí branky 0 : 1. Stačila ale chvíle nekoncentrovanosti v obranné činnosti a o dvě minuty již bylo skóre srovnáno  na 1:1 po té, kdy statická  hra obrany nechala tečovat střelu volného hráče před Kozlíkovou brankou . Ve 25.minutě šli hosté opět do vedení po rohovém kopu Prchlíka tentokráte Jiříkova hlavička již svůj cíl našla 1:2. Ve 37.minutě byl obranná činnost hostů opět nedůsledná v obsazování , přetažený centr našel zcela volného   Kertiše  a bylo opět srovnáno na 2:2.   Po přestávce rozhodla o těsné výhře domácích   62.minuta, kdy přízemní střela Čížka  k tyči  potřetí rozvlnila síť v Kozlíkově svatyni.

Sestava: Kozlík, Šedivý, Jiřík, Janouškovec(68.Forman M.), Mirvald, Beneš, Prchlík, Stulík, Jůda, Mičkal.

Hlavní partneři

Naši hlavní partneři, kteří umožňují existenci a celosezónní provoz FK Horažďovice. Děkujeme!

Sponzoři

Níže uvedení příznivci fotbalu v Horažďovicích tuto sezonu podporují rozvoj fotbalu v našem městě. Děkujeme!       

  • Lukeš Karel – Papírnictví
  • Devětsil - lékárna
  • Ing. Petr Klečka
  • Hana Zímová - Restaurace U Hlaváčků