2. 6. 2024, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby ´B´ / Bolešiny
3:0 (1:0)
Janeček, Němec, Mesiar S.

18. kolo okresní přebor

Sestava: Hermančak, Klečková, Korbelová, Štěpánová, Khín, Gökmen, Vivatěnko, Mesiar N., Lávička, Němec, Janeček, Mesiar S., Končal, Altschmied.

V 18. kole OPMŽ jsme na našem hřišti hostili smíšený tým Luby B/Bolešiny. A protože včerejší vítězství zajistilo fotbalistům z Hrádku již 1 kolo před koncem soutěže titul, naší motivací bylo a stále zůstává boj o 2. místo. Před posledním kolem, kdy zajíždíme k zápasu do Žichovic, máme stejný bodový zisk jako tým ze Sušice. Pokud jsme tedy chtěli zůstat v tomto souboji, museli jsme vyhrát. Celý zápas byl víceméně vyrovnaný, šance si vytvářely oba týmy. K naší radosti naši fotbalisté 3 proměnili, kdežto soupeř žádnou. Ne že by své šance řešil špatně, ovšem v naší brance stál opět vynikající Max. Ano, opět náš zlatý "šílený Max" zachránil zápas a body. V zápasech jsou u našeho týmu občas vidět hezké fotbalové momenty, ale dle mého gusta je jich příliš málo na to, abychom zápasy zvládali i bez mimořádného Maxova příspěvku. Pokud chceme a hlavně, pokud děti chtějí být lepšími fotbalisty a měřit se s týmy např. v krajském přeboru, musíme přidat. Přidat především ve fyzické připravenosti, výbušnosti, ochotě podstoupit osobní souboje, sáhnout si na dno. Asi bych se o všem dokázal rozepsat daleko více, ale nechci být příliš negativní, nemělo by to význam. Prostě a jednoduše, hrajeme s mladšími žáky v Horažďovicích okresní přebor. Jsem patriot a nechci hrát okresní přebor...ale dnes vítězství, tak dobrý.

Petr Klečka

 

---

26. 5. 2024, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Švihov
2:0 (1:0)
Lávička, Korbel

16. kolo okresní přebor

V neděli 26. 5. 2024 jsme odehráli celkem dobré utkání proti Švihovu. Herně jsme byli lepší, a hrálo se většinou na polovině soupeře. Útočné akce soupeře s jistou likvidoval Max v brance, o kterého jsme se mohli opět opřít. Zase nás může trochu mrzet zakončení, šancí na vstřelení více branek bylo dost. Musíme ale pochválit i soupeřova brankáře a vlastně i celý švihovský tým, který přijel v minimálním počtu bez možnosti střídání. Pro n ěkteré naše hráče můžou být příkladem, že je stále na čem pracovat a ne jít za hřiště jako od holiče. :-)

Tomáš Němec

---

15. 5. 2024, středa, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O Pohár Hejtmana Plzeňského kraje - semifinále
FKHD/Hrádek-Luby 1:2, FKHD/Hrádek-Chotěšov/Stod 4:0, FKHD/Hrádek-FCVP U12 1:1
Šimanovský, Šimanovský 2x, Míka, Janeček, Kolář

Po roce jsme opět ve finále turnaje O pohár Hejtmana Plzeňského kraje!!!

Semifinále - celoročního turnaje O pohár Hejtmana Plzeňského kraje

 

Ve středu 15.5.2024 se v Lubech konalo semifinále turnaje O pohár Hejtmana Plzeňského kraje. V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu celku z Lub. Zápas byl převážně vyrovnaný, ale nakonec o jeden gól byli spokojenější domácí, když zvítězili 2:1. Ve druhém zápase jsme se střetli se sloučeným týmem Chotěšov/Stod. V utkání jsme byli lepším týmem, a to jsme prokázali i střelecky, vítězství 4:0. V závěrečném zápase na nás čekali hráči z Viktorie Plzeň – U12. Byl to zápas o postup do finále. Tento důležitý zápas jsme zvládli a díky remíze 1:1 jsme postoupili opět po roce do finále tohoto turnaje. Do finálové skupiny s námi postoupili domácí Luby a z druhé souběžně hrané skupiny celky z Petřína Plzeň a Sušice. Za 14 dní se tedy máme na co těšit, za dnešní výkon děkuji všem hráčům a také početné skupině našich fanoušků, převážně rodičů.

 

Výsledky:

FK HD/Hrádek – Luby 1:2

Branka: F.Šimanovský 1x.

 

FK HD/Hrádek – Chotěšov/Stod 4:0

Branky: F.Šimanovský 2x, P.Míka 1x, V.Janeček 1x.

 

FK HD/Hrádek – Viktoria Plzeň U12 1:1

Branky: J.Kolář 1x.

 

Sestava: A.Svoboda – V.Otáhal, J.Kolář, M.Hermanchak, T.Štěpánová – P.Lávička, F.Šimanovský, P.Míka, T.Němec – V.Janeček, O.Koudelka.

 

Jiří Frýzek

---

12. 5. 2024, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice ´B´
4:0
Khín, Němec, Lávička 2x

14. kolo okresní přebor

Sestava: Hermančak M., Klečková L., Korbelová Z., Štěpánová T., Gökmen D., Altschmied V., Janeček V., Lávička P., Mesiar N., Němec T., Mesiar S., Khín S., Končal M.

Góly: Khín S., Němec T., Lávička P. 2x

 

V neděli 12.5.2024 jsme od 10.00 hod v rámci 14. kola OPMŽ přivítali na našem hřišti našeho tradičního soupeře ze Sušice. Zápas bychom mohli označit z našeho pohledu jako "zápas jara", neboť soupeř před tímto kolem vedl tabulku s náskokem 3 body na náš tým. V sázce tedy bylo, zda se na Sušici dotáhneme, nebo ztratíme asi již definitivně možnost porvat se o titul. Navíc jsme měli soupeři co oplácet, protože podzimní utkání jsme na jeho půdě prohráli. Jak už to tak někdy u dětí bývá, před zápasem se řešilo, jestli přijede "B" nebo někdo z "A" apod. Krátkou "mentální přípravou" jsme se shodli, že to nebudeme vůbec řešit, budeme se soustředit na svojí hru a každý bude hrát tak, jak nejlépe dovede.

K utkání jsme nominovali všechny hráče, kromě těch, kteří byli delší dobu nemocní a před zápasem neabsolvovali potřebný trénink. Objektivně je potřeba říci, že soupeř byl v utkání fotbalovější, kombinačně vyspělejší. Jeho útoky jsme ale buď zachytávali dobrým obranným postavením, mnohdy se soupeř o příležitost připravil sám nepřesným zakončením. Přesto si vytvořil řadu příležitostí, ovšem jeho koncovka byla žalostná. V naší brance stál "šílený Max", který si jednak správně postavil konstrukci a navíc předvedl fantastický výkon. Co ten kluk pochytal, to hlava nebere.. Soupeř, asi jak moc chtěl dávat góly, pozapomínal na obranu, a nám se tak otevíraly příležitosti k rychlým brejkům. Proměnili jsme nakonec 4, i když jich mohlo být i více, ale kdo dá ze všeho gól. Potvrdilo se tedy, že žádný zápas není předem prohraný. Je jen otázkou, čemu uvěříš a jak si nastavíš mysl. Týmovým výkonem, za který je potřeba všechny pochválit, jsme si trpělivě došli pro 3 body, které nás stále drží ve hře o nejvyšší příčky. Nakonec to ovšem může být tak, že 2 se perou a třetí, myšleno Hrádek, se směje. Ten se také ziskem 3 bodů posunul do čela tabulky a vše má nyní ve svých rukách, uvidíme...A na závěr citát " ..hlavně se z toho neposrat.." Všichni víme, kdo je jeho autorem. Ale přece jen na úplný závěr - četl jsem hodnocení zápasu týmu ze Sušice, prý byli celý zápas lepším týmem. No nevím, tak pro pořádek zopakuji výsledek HD - Sušice 4 : 0 !. Přeji všem hezký týden.

 

Petr Klečka

 

---

4. 5. 2024, sobota, 12:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Kovodružstvo Strážov
4:3 (3:1)
Lávička 3x, Mesiar

 13. kolo okresní přebor

Utkání hrané převážně na polovině soupeře. Naši hráči dobře kombinovali a soupeře příliš k ničemu nepustili. Z ojedinělé šance nás soupeř potrestal gólem, a tak po poločase byl výsledek 3:1 pro nás.

V druhé půli začal Strážov aktivněji a snížil na rozdíl jediné branky, čímž dostalo utkání větší náboj a bylo to dramatické až do konce. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli 4:3.  Jediné, co nás může mrzet je množství neproměněných šancí.

 

Němec Tomáš

 

---

28. 4. 2024, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FC Bezděkov
8:2 (6:1)
Lávička, Mesiar S. 3x, Janeček 2x, Němec 2x

12. kolo okresní přebor

Sestava: Hermančak M., Klečková L., Korbelová Z., Štěpánová T., Janeček V., Lávička P., Mesiar S., Gökmen D., Altschmied V., Mesiar N., Němec T., Korbel J.

V rámci 12. kola OPMŽ jsme svůj zápas sehráli na nově zrekonstruovaném hřišti domácího týmu Bezděkova u Klatov. V Bezděkově se opět začíná, po asi 7 letech, hrát fotbal a prvním týmem, zatím jediným, je právě mužstvo mladších žáků. Přejeme tedy domácím hodně štěstí s opětovným startem fotbalu.

Nyní již k samotnému zápasu. Tentokrát jsme vstup do zápasu nepodcenili a postupně si nad domácími vytvořili trvalou herní převahu, kterou jsme zhodnotili přibývajícími góly. I když je výsledek jednoznačný, fotbalisté a 1 fotbalistka, která mimochodem hrála výborně, soupeře, vůbec nehráli špatně. Pořadatelé postavili velmi široké hřiště,  a tak jsme naše hráče nabádali, aby právě tuto možnost co nejvíce využívali. Bohužel dařilo se nám to velmi sporadicky a většina našich útoků šla středem hřiště do připravené obrany soupeře. Ale i přesto, dali jsme 8 gólů, tak dobrý...

Abychom uspěli v očekávaném nejdůležitějším zápase jara proti týmu ze Sušice, budeme muset zapracovat na trpělivosti v kombinaci, přímočarosti v koncovce a vůbec osobním nasazení, to mi v zápasech mnohdy chybí. Příští zápas nás čeká na hřišti týmu ze Strážova, tak nám držte palce, ať nás plný bodový zisk udrží v boji o nejvyšší příčku.

Petr Klečka

---

24. 4. 2024, středa, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice / Kasejovice
4:3 (0:2)
Vivatenko, Lávička, Korbelová, Mesiar S.

11. kolo okresní přebor

Sestava: Hermančak M., Klečková L., Korbelová Z., Štěpánová T., Janeček V., Lávička P., Vivatěmko P., Mesiar S., Gökmen D., Altschmied V., Mesiar N.,Khín S., Němec T.

 

V dnešním 11. kole OPMŽ jsme na domácím hřišti přivítali tým TJ Pfeifer Chanovice hrající společně s fotbalisty z Kasejovic. Se soupeřem z Chanovic jsme před nedávnem sehráli přípravný zápas s výsledkem 8 : 1. Možná s tímto vědomím, že se "nemůže nic stát", jsme šli na hřiště. I přes důrazné varování, abychom nepodcenili začátek zápasu, tady bylo opět dejavu...Chybělo nám úplně všechno, pohyb bez míče, důraz v soubojích, hra po křídlech, osobní nasazení, hráli jsme opravdu špatně. Když postupně skóre narostlo do stavu 0 : 3, byli jsme na ručník. Nedovedli jsme si poradit s houževnatou obranou soupeře, byli jsme netrpěliví v kombinaci, ztráceli spoustu míčů a asi nám nepřálo i štěstí. Až po prvním gólu na 1 : 3 jsme přece jen ožili, a snad se ukázal i morální charakter mužstva, a postupně se nám podařilo zápas otočit na 4 : 3.

Když porovnám první jarní zápas v Hrádku s tím dnešním, tak je to jako den a noc. Ale, jak jednou řekl Jarda Jágr novináři po prohraném zápase " ty taky neuděláš každej den dobrej rozhovor..." V neděli nás čeká další zápas v Bezděkově, tak věřím, že náš výkon budu hodnotit úplně jinak.

Klečka Petr

---

17. 4. 2024, středa, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O Pohár Hejtmana Plzeňského kraje - čtvrtfinále
FKHD - Mrákov 1:2, FKHD - Touškov 3:0, FKHD - Rokycany 4:0
Míka, Herman 2x, Šimanovský, Frýzek 3x, Šimanovský

O Pohár Hejtmana Plzeňského kraje - čtvrtfinále

 

Ve středu 17.4.2024 pokračoval turnaj O pohár Hejtmana Plzeňského kraje již čtvrtfinálovými zápasy. Los nám přisoudil za soupeře TJ Mrákov (OFS Domažlice), Město Touškov a Rokycany.

V prvním zápase jsme se utkali s Mrákovem. Soupeře jsme od začátku přehrávali a vytvářeli velké množství brankových příležitostí (většinou 100 %), ale naší střeleckou nemohoucností jsme zbytečně soupeře nechávali ve hře o dobrý výsledek. Po jednom ojedinělém útoku nás soupeř potrestal a prohrávali jsme 0:1. Do konce zápasu už moc nezbývalo, ale vyrovnat se nám podařilo, kdy jsme konečně vyřešili zakončení správným způsobem. Nakonec jsme tahali za kratší konec, když soupeř z jednoduché střely stanovil na konečných 2:1. Tento zápas jsme si prohráli sami, i když jsme v poli byli jednoznačně lepší.

Ve druhém zápase nás čekal domácí tým z Touškova. Na začátku zápasu byli domácí aktivnější a vytvořili si pár nebezpečných příležitostí. V dalším průběhu zápasu nás uklidnil vstřelený gól na 1:0. Po zbytek zápasu jsme již předváděli dobrý výkon a skóre ještě navýšili na konečných 3:0. Ač výsledek vypadá jednoznačně, tak soupeř se prezentoval dobrým výkonem. My jsme však výrazně zlepšili zakončení oproti minulému zápasu, a to rozhodlo.

V posledním třetím zápase nás čekal divizní celek z Rokycan. Tento zápas se nám povedl nejvíce a od začátku jsme soupeře přehrávali. Dávali jsme pěkné góly, dobře kombinovali a v obraně jsme byli pozorní. Konečné skóre 4:0 bylo zcela zasloužené.

Celkově jsme se ve čtvrtfinálovém turnaji umístili na 2. místě s 6 body a skórem 8:2. A společně s prvním Mrákovem jsme postoupili do další fáze turnaje, který bude pokračovat v květnu.

Výsledky:

FK HD/Hrádek – Mrákov 1:2

Branka: P.Míka 1x.

 

FK HD/Hrádek – Město Touškov 3:0

Branky: J.Herman 2x, F.Šimanovský 1x.

 

FK HD/Hrádek – Rokycany 4:0

Branky: P.Frýzek 3x, F.Šimanovský 1x.

 

Sestava: M.Hermančak, A.Svoboda – P.Lávička, Š.Prexl, P.Frýzek, P.Němec – J.Jiřík, J.Herman, F.Šimanovský, P.Míka, T.Němec – V.Janeček.

Jiří Frýzek

 

---

14. 4. 2024, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Svatobor Hrádek
3:1 (1:0)
Mesiar, Janeček, Lávička

10. kolo okresní přebor

Sestava: Hermančak M, Klečková L, Korbelová Z, Štěpánová T, Mesiar N, Němec T, Vivatěnko P, Mesiar S, Janeček V, Khín S, Lávička P, Gökmen D

K zápasu 10. kola OPMŽ, prvnímu mistrovskému po zimní přestávce, jsme zajížděli na hřiště našeho partnerského klubu Hrádku u Sušice. A opět, jak je našim nedobrým zvykem, vstup do zápasu byl, velmi jemně řečeno, rozpačitý. Prvních 5 až 8 minut jsme pravděpodobně zjišťovali s kým hrajeme, jaké je počasí, kdo co hraje apod. Postupem času, když všichni zjistili potřebné informace k zápasu, jsme začali přídávat plyn a do poločasu bylo na hřišti úplně jiné mužstvo, než to, které do zápasu nastoupilo. To se hrál prostě fotbal, na který se dalo dívat, obrovské nasazení, krásné kombinace, šlo nám to...Naše postupná převaha a fotbalovost byla do poločasu odměněna vedoucím gólem Sama Mesiara.

Trochu jsem se obával vstupu do poločasu druhého, ale opak byl pravdou..Domácímu týmu se sice podařilo vyrovnat, ale naše pokračující aktivita přinesla opět vedoucí gól z kopačky Vojty Janečka. Vítězství pak ještě potvrdil Peťa Lávička 3. gólem v domácí síti. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, hrajeme jako tým, ale tentokrát musím. Naše obrana, kde se střídaly naše 3 holky s Denisem, hrála téměř bezchybně a zápas v Hrádku jim mimořádně sednul. A to, co prošlo obranou, pochytal vynikající Max v bráně. Shrnuto, dobrý vstup do jarní části sezóny, máme za sebou kvalitní zimní přípravu, pokračujeme ovšem s pokorou a cílem, o kterém zatím nahlas nemluvíme...

Klečka Petr

 

---

8. 11. 2023, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - 3. kolo O Pohár Hejtmana Plzeňského kraje
FKHD - Rokycany 1:2, FKHD - Košutka 2:1, FKHD - Stod 2:1, FKHD - FCVP B 1:1
Hermančak, Otáhal, Hermančak, Blahuta, Khín, Frýzek

O Pohár Hejtmana Plzeňského kraje

 

Ve středu 8.11.2023 se konalo 3. kolo celoročního turnaje O pohár Hejtmana Plzeňského kraje v Plzni na UMT 33. ZŠ za umělého osvětlení. Tento turnaj nás nezastihl v úplně ideálním rozpoložení. V jednotlivých zápasech jsme měli značné herní výkyvy, kdy pěkné fotbalové okamžiky se střídaly až se školáckými chybami. Kluci se nedostali do pořádného rytmu, a byli i málo důrazní v osobních soubojích. Turnaj jsme zakončili dvěma výhrami, jednou remízou a jednou prohrou a výsledným skóre 6:5. Další kolo bude následovat až na jaře.


Výsledky:

FK HD/Hrádek – Rokycany 1:2

Branka: M.Hermančak 1x.


FK HD/Hrádek – Košutka-Plzeň 2:1

Branky: M.Hermančak 1x, V.Otáhal 1x.


FK HD/Hrádek – Chotěšov/Stod 2:1

Branky: D.Blahuta 1x, S.Khín 1x.


FK HD/Hrádek – Viktoria Plzeň „B“ U11 1:1

Branka: P.Frýzek 1x.

 

Sestava: M.Hermančak, A.Svoboda – S.Khín, Š.Prexl, J.Kouba, V.Otáhal – J.Jiřík, V.Koudelka, P.Frýzek, P.Míka, D.Blahuta – T.Němec.

Jiří Frýzek

 

---

29. 10. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ START Luby ´B´ / Bolešiny
2:2 (1:1)
Němec 2x

9. kolo okresní přebor

Sestava: V.Altschmied, L.Klečková, T.Štěpánová, Z.Korbelová, V.Janeček, P.Lávička, N.Mesiar, S. Mesiar, T.Němec, D.Gökmen, M.Končal

V posledním podzimním kole OP mladších žáků jsme sehráli utkání na půdě smíšeného celku z Bolešin a Lub B (hřiště Bolešiny). Ve vyrovnaném utkání, plném nepřesností a chyb, jsme nejprve inkasovali na 0:1. Pak ovšem svými individuálními dovednostmi nás T.Němec posunul do vedení 2:1, když nakonec domácí vyrovnali na konečných 2:2. Utkání jsme sehráli v oslabené sestavě, kdy nám chyběli 3 hráči a navíc se ve 2 půli zranil náš špílmachr T.Neměc. Přesto jsme si vypracovali pár brejkových příležitostí, ale jejich zakončení bylo žalostné. Dnes jsem měl v úmyslu napsat pár vět o tréninkové morálce několika jedinců, kteří snad ani nemají chuť se zlepšovat ve svých dovednostech a trénink berou spíše jako zábavu. Pravda se pak ukáže na place při zápase, tam to jednoduše "neochč...š". Nechám to ale být, když je ten konec podzimu, uvidíme dále...

Petr Klečka

---

22. 10. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Žichovice
11:0 (6:0)
Němec 3x, vlastní, Korbel 2x, Khín, Vivatenko, Štěpánová, Mesiar, Korbelová

8. kolo okresní přebor

 

Sestava: Altschmied V., Vivatěnko P., Štěpánová T., Khín S., Mesiar N., Korbelová Z., Klečková L., Němec T., Hermanchak M., Mesiar S., Korbel J.

 

Branky: T.Němec 3x, vlastní, J.Korbel 2x, S.Khín, P.Vivatěnko, T.Štěpánová, S.Mesiar, Z.Korbelová

 

V dnešním 8. kole OP mladších žáků jsme hostili na našem hřišti tým TJ Žichovice. Postavení týmů v průběžné tabulce, kdy náš tým bojuje o čelní příčky a tým TJ Žichovice se momentálně nachází na jejím konci, odpovídal i průběh celého utkání. Ovšem ještě předtím, než hlavní rozhodčí P. Jedlička poprvé foukl do píšťalky, bylo se potřeba na utkání důkladně připravit. Řeklo by se, že se fotbalisté normálně převléknou, ti starší pak třeba namažou svaly hřejivkou apod. a jde se na plac. Ne tak v týmu, kde máte dívčí trio. Možná se to stávalo již dříve, ale teprve dnes jsem si všiml, jakou mají naše holky invenci - v kabině si operativně zřídily mobilní kosmetický salón ( viz foto ), a až po dokončení úprav šly na věc. Ale teď již k samotnému utkání.

Hned od první minuty jsme soupeři dali jasně najevo, kdo je doma pánem. Běžela 3. minuta utkání a náš tým vedl 2 : 0. Během utkání jsme střídali světlejší okamžiky s nevýrazným projevem, kdy nám chyběl hlavně pohyb bez míče. Ano, v zápase jsme nastříleli 11 gólů, což je jistě slušný balík, na druhou stranu je potřeba říci, že v naší hře jsou ještě velké rezervy. Před utkáním, během utkání, o poločase vysvětlujete dětem, že je potřeba hrát po stranách, kde je spoustu místa a sotva začne druhá půle, 14 fotbalistů hraje uprostřed hřiště na pruhu širokém 10 metrů. Kdybych před utkáním postavil pruh o takovéto šířce, asi by to stačilo. Soupeř se dnes nedostal snad ani do jedné příležitosti, a náš brankář Váša Altschmied, kdyby se neumazal na podmáčeném hřišti při rozcvičce, tak by mohl vyrazit na módní přehlídku, jak by byl čistý...

Utkání bylo tedy tak jednoznačné, že enfant terrible našeho týmu Steve Khín si dovolil během utkání pokusy o jakýsi taneček. Pozor, kdyby se jednalo o brazilský taneček s míčem na noze, my trenéři bychom byli nadšeni, ale protože, zřejmě omámen sledováním další řady STAR DANCE, jenom blbnul a nesoustředil se na hru, neměli jsme pro tuto Steveho vložku pochopení. Ale když pak skóroval, tak byl oslavný taneček na místě. Nakonec za výsledek pochvala, ale... Příští kolo bude pro podzimní část sezóny poslední. Ještě předtím nás však čeká ve čtvrtek 26.10.2023 vložené utkání s dívčím týmem výběru okresu, kde dojde k zajímavé konfrontaci našich holek proti vlastnímu týmu. Tak ať se všem daří co nejlépe a fanoušci, přijďte podpořit oba týmy. Všem hezký následující týden.

Petr Klečka

 

---

14. 10. 2023, sobota, 12:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FC Švihov
4:0 (1:0)
Němec 2x, Mesiar S., Lávička

 7. kolo okresní přebor

Utkání hrané ve Švihově bylo zpočátku vyrovnané a dlouho se naši hráči nemohli střelecky prosadit přes dobře chytajícího domácího brankáře, ač jsme od poloviny poločasu byli lepším týmem na hřišti. Závěrem poločasu jsme dali po hezké individuální akci gól. Druhý poločas byl herně jednoznačně v naší režii a soupeři jsme dali ještě tři branky.

Branky: T. Němec 2x, P. Lávička, S. Mesiar

Tomáš Němec

 

---

7. 10. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Klatovy ´B´ / Mochtín
5:1 (2:1)
Němec, Lávička, Mesiar, Salaba 2x

6. kolo okresní přebor

Sobotní utkání bylo ze začátku celkem vyrovnané, ale postupně se naši hráči dostali více do hry a soupeře příliš k ničemu nepouštěli. Ve druhém poločase se hrálo převážně na branku soupeře, ale proměňování jistých gólových šancí se nám příliš nedařilo. Utkání sice skončilo 5:1, ale výsledek mohl být podstatně rozdílnější.

I tak ale patří klukům a holkám dík za předvedenou hru.

 

Tomáš Němec

---

4. 10. 2023, středa, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - 2. kolo ,,Pohár Hejtmana U13,,
FKHD - Petřín Plzeň 2:2, FKHD - Sušice 0:0, FKHD - Rokycany 3:0, FKHD - Luby 2:0
Šimanovský, Kolář, Šimanovský 2x, Janeček, Kolář, Míka

2. kolo O pohár Hejtmana Plzeňského kraje

Ve středu 4.10.2023 se hrálo v Lubech 2. kolo celoročního turnaje „O pohár Hejtmana Plzeňského kraje“. Nalosovaná skupina slibovala kvalitní zápasy, a to se také potvrdilo.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Petřína Plzeň, který dorazil s ročníkem 2012. Nástup jsme měli raketový, a po chvilce jsme vedli 2:0. Poté jsme polevili v tempu a takřka „vlastními góly“ jsme soupeři nabídli vyrovnání. Tento zápas jsme měli dovést do vítězného konce, ale nestalo se.

Ve druhém zápase náš čekal tradiční okresní rival ze Sušice. Utkání žádný gól nepřineslo, ale zápas to byl plný nasazení z obou stran.

Ve třetím zápase jsme zaslouženě porazili Rokycany v poměru 3:0, i když jsme mohli vyhrát větším rozdílem. Tyče a břevna brankové konstrukce soupeře byly však proti. Každopádně cenná výhra.

V posledním zápase na nás čekal domácí tým z Lub. V tomto utkání jsme měli více ze hry a konečným výsledkem 2:0 jsme dnes z turnaje odjížděli s dvěma výhrami a dvěma remízami a celkovým skóre 7:2.

Výsledky:

FK HD/Hrádek – Petřín Plzeň U12 2:2

Branky: F.Šimanovský 1x, J.Kolář 1x.


FK HD/Hrádek – Sušice 0:0


FK HD/Hrádek – Rokycany 3:0

Branky: F.Šimanovský 2x, V.Janeček 1x.


FK HD/Hrádek – Luby 2:0

Branky: J.Kolář 1x, P.Míka 1x.

Sestava: M.Hermančak, A.Svoboda – D.Blahuta, P.Frýzek, V.Otáhal – P.Lávička, J.Jiřík, V.Koudelka, F.Šimanovský, P.Míka – J.Kolář, V.Janeček.

Jiří Frýzek

 

---

30. 9. 2023, sobota, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice ´B´
4:6 (1:4)
Kopnický, Janeček 3x

5. kolo okresní přebor

Sestava: M. Hermančak (G), L. Klečková, T. Štěpánová, Z. Korbelová, D. Gökmen, P. Lávička, M. Kopnický, N. Mesiar, S. Khín, V. Janeček, T. Němec

V rámci 5. kola OP mladších žáků jsme v sobotu 30.9.2023, zajížděli na hřiště našeho tradičního soupeře TJ Sušice. Zápasy v Sušici nejsou nikdy pouze dalšími v pořadí soutěže, vždy jde o něco navíc...rivalita mezi mužstvy všech věkových kategorií je dána od nepaměti. Nejinak tomu bylo i včera. Soupeř ze Sušice začal bez bázně a poměrně rychle šel do vedení, které v průběhu postupně navyšoval. Domácí měli k zápasu připraveny 2 týmy, řekněme Sušice A a Sušice B. S týmem A jsme tahali za kratší konec, kdy jsme inkasovali góly. Pokud byl na hřišti ale tým B, tak jsme se v průběhu zápasu dostali k soupeři na dostřel 1 gólu. Ovšem domácí hned reagovali střídáním a skóre uzavřeli s rozdílem 2 gólů. My jsme měli k utkání připravený pouze tým jeden, který od počátečního hledání se, kdy nám chyběl pohyb, důraz a vůbec chuť do hry, přece jen postupem času našel svoji tvář a zápas zdramatizoval. Všem klukům a holkám patří dík, že se ani za průběžného stavu 1 : 5 nevzdali, makali a skoro se jim podařilo vyrovnat. Opět všem přeji hezký týden.

Petr Klečka

---

23. 9. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Strážov
6:0 (1:0)
Lávička 2x, Štěpánová, Hermančak, Mesiar N., Janeček

4. kolo okresní přebor

V sobotu 23. 9. 2023 jsme od 10.00 hod na našem hřišti hostili v rámci 4. kola OP mladších žáků tým ze Strážova. Utkání mělo po celou dobu naše mužstvo pevně pod kontrolou, a až na pár nebezpečných akcí soupeře, se kterými si naše obrana, vedená výborně hrající Terkou Štěpánovou, a vše jistícím brankářem Denisem Gökmenem, poradila.

V utkání jsme vstřelili 6 gólů, což je samozřejmě velmi slušná nadílka, ale šancí bylo nejméně na 10 sítku. K zakončení jsme se dostávali po velmi zdařilých kombinacích, ale ta koncovka...Myslím, že ještě dneska musí strážovského gólmana brnět ruce od našich střel, které si našly cestu do jeho rukavic, bohužel. Ale kdo hrál někdy fotbal, ví, že v tomto věku je ještě nejlepší "dát bombu" ať to letí kam to letí. Naše fotbalisty a fotbalistky ( holky máme v týmu 3, jedna je dirigentkou obrany, druhá pak režisérkou hry a třetí je pilka na lajnu. Ještě, že je v týmu máme...), musím za sobotní výkon pochválit. Všichni si po zápase v kabině pořádně zařvali vítězný pokřik, nicméně již za týden nás čeká další zápas, tak se budeme v týdnu pilně připravovat.

Rád bych tímto pozval co nejvíce rodičů, babiček, dědečků a vlastně všech příznivců, aby dětem vytvořili trochu té fotbalové atmosféry. Přeji všem hezký týden. Ať žije FK HD.

Branky: Peťa Lávička 2x, Max Hermančak 1x, Terka Štěpánová 1x, Vojta Janeček 1x, Nick Mesiar 1x

Sestava : Denis Gökmen (G), Laura Klečková, Terka Štěpánová, Steve Khín, Peťa Lávička, Vojta Janěček, Zuza Korbelová, Nick Mesiar, Sam Mesiar, Max Hermanchak, Maty Končal

Petr Klečka

---

17. 9. 2023, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FC Bezděkov
9:1(4:0)
Němec 5x, Korbelová, Lávička, Janeček, Gökman

3. kolo okresní přebor

Hráči: Hermančak, Lávička, Němec, Khín, Vivatěnko, Gökman, Klečková, Štěpánová, Korbelová, Janeček, Kopnický, Končal

Od začátku utkání převzali naši hráči iniciativu a hrálo se převážně na polovině soupeře. Dobře jsme kombinovali, zodpovědně bránili, a tudíž soupeře nepustili do žádných větších šancí, kromě jedné, kterou soupeř proměnil v gól. Oproti minulým utkáním se nám dařilo v přesnějším zakončení. Pěti góly se blýskl kapitán týmu Tomáš Němec, po gólu zaznamenali Zuzka Korbelová, Vojta Janeček, Petr Lávička a Denis Gökman

Tomáš Němec

---

13. 9. 2023, středa, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Svatobor Hrádek
2:2 (2:1)
Korbelová, Němec

1. kolo okresní přebor

Hráči: Němec, Khín, Lá vička, Gökman, Mesiar N., Mesiar S., Korbel, Korbelová, Klečková, Štěpánová, Hermančak

Utkání skončilo sice smírně, remízou, ale na hřišti byli naši hráči jasně lepší prakticky ve všem, kromě proměňování gólových šancí. Soupeř z minima šancí dokázal dvakrát skórovat. Naše hráče trápil hlavně výborně chytající brankář soupeře a přesnější zakončení. Klukům a holkám patří určitě pochvala z a přístup k utkání.

Tomáš Němec

---

9. 9. 2023, sobota, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Pfeifer Chanovice
1:2 (0:2)
Němec

2. kolo okresní přebor 

O víkendu odstartoval okresní přebor mladších žáků. Ve 2. kole jsme zajížděli do Chanovic. Domácí byli na nás dobře připraveni a jednoduchým silovým fotbalem na brejky nám nepříjemně zatápěli. Dlouho jsme na tuto hru nemohli najít recept. Mezi 29. a 32. minutou jsme dvakrát inkasovali. Až po dvougólovém manku jsme se konečně dostávali do slibných šancí, které zůstaly nevyužity. První poločas tedy skončil 0:2.

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší a domácí jsme neustále dostávali pod tlak. Začali jsme hrát od zadu kombinačně a přes křídelní akce jsme neustále ohrožovali branku domácích. Brankových příležitostí jsme si vytvořili dost, ale žádná se neujala. Až v 65. minutě Tom Němec korigoval na 1:2. Do konce zbývalo ještě 5 minut, ale z následného tlaku už se nám vyrovnat nepodařilo. Za druhý poločas si tým zaslouží pochvalu. Hned ve středu proti Hrádku, je třeba na výkon ve druhém poločase navázat.

Branka: T.Němec 1x.

Jiří Frýzek


 

---

6. 9. 2023, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - 1. kolo ,,Pohár Hejtmana U13,,
FKHD - Chanovice 5:0, FKHD - FCVP A 1:2, FKHD - Vejprnice 1:1
Blahuta 3x, Jiřík, Šimanovský, Svoboda, Šimanovský

1. kolo Pohár Hejtmana Plzeňského kraje

 

Ve středu 6.9.2023 jsme byli pořadateli 1.kola „Hejtmana“. Postupně jsme se utkali s týmy z Chanovic, Viktorie Plzeň „A“ – U12 a Vejprnic. První zápas proti Chanovicím zdánlivě jasná výhra, ale výkon týmu nebyl dobrý. Druhý zápas proti Viktorce jsme se soupeřem drželi krok až do poslední minuty, kde jsme zbytečně inkasovali. Poslední zápas s Vejprnicemi přinesl remízu, i když jsme si vypracovali velký počet gólových šancí.

Výsledky:

FK HD/Hrádek – Chanovice 5:0

Branky: D.Blahuta 3x, J.Jiřík 1x, F.Šimanovský 1x.

FK HD/Hrádek – Viktoria Plzeň „A“ 1:2

Branka: A.Svoboda 1x.

FK HD/Hrádek – Vejprnice 1:1

Branka: F.Šimanovský 1x.

Sestava: P.Frýzek – M.Kubal, P.Němec, J.Kouba, S.Khín, Š.Prexl – P.Lávička, T.Němec. J.Jiřík, D.Blahuta, F.Šimanovský – A.Svoboda,V.Janeček.

Jiří Frýzek

 

---

11. 6. 2023, neděle, 10:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice - 20.kolo OP MŽ
3:5 (1:2)
Kotiš 3x

20. kolo okresní přebor

K poslednímu zápasu sezóny jsme zavítali do Chanovic. Utkání, kde už o "nic nešlo", neboť jsme měli na 1. místě dostatečný náskok před druhou Sušicí, a tím jsme vyhráli OP ml. žáků okr. Klatovy. Samozřejmě jsem chtěl, abychom se rozloučili výhrou, ale bohužel to nevyšlo.

Zápas jsme nezačali špatně, vytvořili si i brankové šance, ale zase jsme umožnili soupeři skórovat po našem nedůrazu a chybách v defenzívě.

Po 20 minutách zápasu jsme prohrávali 2:0, nabádal jsem hráče, aby chtěli pořád hrát fotbal, běhali a snažili se zakončit. Po individuální akci se prosadil V. Kotiš a snížil na poločasový výsledek 2:1.

Druhý poločas jsme začali aktivně, ale zase jsme soupeři po chybě dovolili odskočit na rozdíl 2 gólů - 3:1. V tuto chvíli jsme začali hrát svůj fotbal a dokázali jsme během dvou minut srovnat skóre po gólech Kotiše - 3:3, bohužel jsme neudrželi koncentraci a soupeř dokázal vsítit 2 branky a vyhrát 5:3.

Nedělní zápas bych nechtěl moc hodnotit, neboť kluci věděli, že soutěž vyhráli a motivace už nebyla taková. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za celou sezonu, jak ji odehráli, většina poctivě odtrénovala, a tím byl vidět fotbalový posun a vývoj. Odměnou pro ně je výhra v OP ml. žáků, a tak navázali na vítězství svých starších spoluhráčů v KP st. a ml. žáků plzeňského kraje. Prvenství v OP ml. žáků je o to cennější, že hráči to dokázali bez výrazné pomoci hráčů "A" týmu a ne jako to bylo u jiných mužstev, kde mají dva týmy a hrají jen ti dobří. Tímto ještě jednou děkuji hráčům za skvělou sezonu, kde i já jsem se mohl učit a posouvat v trénovaní dál. Děkuji také rodičům za jejich podporu, fandění a dopravu hráčů na zápasy.

Branky: V.Kotiš 3x.

Sestava: V.Ryba – D.Blahuta, V.Kotiš, M.Končal, O.Bereneyi, V.Otáhal, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Němec, V.Janeček.

Václav Ryba

 

---

11. 6. 2023, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice - 26.kolo KP MŽ
2:2 (2:1)
Vacík, Frýzek

26. kolo krajský přebor

V posledním 26. kole krajského přeboru mladších žáků jsme se na domácí půdě v Horažďovicích utkali proti našim největším pronásledovatelům v tabulce, celku z Domažlic. Tento zápas byl navíc slavnostní v tom, že hned po utkání jsme přebírali pohár pro vítěze krajského přeboru mladších žáků za ročník 2022/2023. Úvod zápasu jsme začali aktivně a dostávali jsme se do zajímavých příležitostí, které jsme však nevyužili. Naopak ve 13. minutě propadla naše obrana a hosté nás za to potrestali, kdy tváří tvář David Toman nedal Vojtovi Kočímu v brance šanci a chytrým dloubákem ho přehodil. Inkasovaný gól nás nakopl a byli jsme ještě více aktivní, ale vyrovnání pořád nepřicházelo. Hosté hrozili spíše z brejků, ale prakticky jsme jim žádnou šanci k navýšení skóre nedovolili. Ve 23. minutě se odražený míč před brankou hostů dostal k Vaškovi Šebestovi, který vrátil míč před bránu k Filipovi Šimanovskému. Filip se neunáhlil a zpětnou přihrávkou našel Kubu Vacíka, který vyrovnal na 1:1. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 1:1, tak po další naší chybě hosté ve 35. minutě udeřili a šli opět do vedení, jmenovitě to byl Kryštof Karlík. I když se pravděpodobně jednalo o ofsajd a gól neměl platit, rozhodčí byl, ale jiného názoru a gól uznal.

Druhý poločas jsme chtěli zápas zvrátit, ale to, co jsme si řekli o přestávce, jsme vůbec neplnili. Především jsme se málo nabízeli pro míč, dále chyběla bojovnost a prostě taková ta chuť s výsledkem něco udělat. Až po důrazném „křiku“ od trenérů jsme konečně začali předvádět fotbal na který jsme byli po většinu zápasů v sezóně zvyklí. Najednou dostal zápas úplně jiný rozměr. Z mého pohledu jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání v 67. minutě, kdy Kuba Vacík s Peťou Frýzkem dokonale vyřešili situaci 2 na 1. Kuba přihrával a Peťa ukázkovým „angličanem“ vsítil gól na 2:2. Závěr zápasu byl dost vyhrocený, 2 žluté karty pro domácí, a dokonce 1 červená pro hosty. Konečnou tečku za celou sezónou udělal pan rozhodčí závěrečným hvizdem a mohlo se jít slavit, protože bylo opravdu co. Po celou sezónu tým šlapal perfektně a celkové vítězství v soutěži si zasloužil. Všem, co se na tomto úspěchu podíleli děkujeme a nyní je před námi zasloužené volno.

Branky: J.Vacík 1x, P.Frýzek 1x.

Sestava: V.Kočí – M.Pančenko, A.Věchtík, V.Šebesta-F.Šimanovský, M.Melka, P.Frýzek, Š.Holeček, K.Makovcová, D.Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek


 

---

4. 6. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strážov - 19.kolo OP MŽ
6:4 (2:2)
Šimanovský 2x, Borovič 2x, Blahuta, vlastní

19. kolo okresní přebor

V posledním domácím zápase jsme přivítali nepříjemného soupeře ze Strážova a asi všichni věděli, že jestli chceme ovládnout okresní přebor před Sušicí "B", musíme bodovat. Už v kabině jsme upozorňovali hráče na jejich rychlé a urostlé kluky, a že z nich nesmějí být "podělaný", ale hrát po krajích a využívat svojí větší fotbalovosti.

Začátek zápasu nám docela vycházel, vytvořili jsme si 2 gólové příležitosti, které jsme bohužel, jak už je poslední dobou naším zvykem, neproměnili.

V 8. minutě a 11. minutě přišel trest, kdy jsme soupeři darovali 2 góly, když nám soupeř utekl a chladnokrevně skóroval. Pořád jsme kluky nabádali, aby byli v klidu, že je pořád dost času a snažili se hrát fotbal po krajích, který na soupeře platil. V 15. minutě jsme zahrávali trestný kop, ze kterého jsme nastřelili břevno a po odrazu ho pohotově dorážel Filip a snížil na 2:1. Klukům tento gól vlil krev do žil, hned ožili a začali si vytvářet brankové příležitosti. Do poločasu dokázal Šimanovský vyrovnat, kdy se individuálně prosadil.

Druhý poločas jsme začali výborně, když se krásně z dálky trefil "Ráďa" Borovič a vymetl pavučinky v hostující bráně. Hosté dokázali hned z protiútoku vyrovnat a dostat nás zase pod tlak. Kluci bojovali a vytvářeli si zajímavé příležitosti a některé dokázali proměnit. Na 4:3 zvyšuje Dominik a uklidňuje celý tým, o minutu později odpískává, do té doby velice dobře pískající rozhodčí, proti nám velmi spornou penaltu, kterou však hosté neproměňují. V 60. minutě se dostáváme do vedení o 2 góly, kdy si strážovský Janda střílí vlastní gól, hosté dokáží ještě snížit na rozdíl jedné branky a zdramatizovat závěr zápasu. Dvě minuty před koncem zápasu znovu Radek Borovič střelou z hranice vápna zvyšuje na konečných 6:4.

Po závěrečném hvizdu propukla u kluků veliká radost, neboť věděli, že už nás nemůže nikdo (Sušice) v tabulce předstihnout a vyhrát OP mladších žáků, tím navázat na své spoluhráče (vítěz KP). Na poslední zápas do Chanovic můžeme odjet v klidu, bez nervů a užít si dopolední nedělní zápas a nejlépe potvrdit vítězství v OP výhrou.

Branky: F.Šimanovský 2x, R.Borovič 2x, D.Blahuta 1x, vlastní 1x.

Sestava: A.Svoboda – D.Blahuta, V.Ryba, M.Končal, R.Borovič, V.Otáhal, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Němec, M.Kopnický, F.Šimanovský.

Václav Ryba


 

---

3. 6. 2023, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice - 25.kolo KP MŽ
0:2 (0:0)

25. kolo krajský přebor

Po čtrnáctidenní pauze jsme zajížděli v rámci 25. kola KP mladších žáků k okresnímu derby do Sušice. Až ve 25.kole skončila naše bodová dominance (24 vítězství v řadě) a ze Sušice jsme odjížděli s nula body.

A nyní již k průběhu zápasu. Celý první poločas byl z obou stran spíše taktický, s tím, neudělat žádnou chybu, která by vedla ke gólu. Domácí měli trochu více ze hry, hráli jednoduchý fotbal, kdy dlouhými nákopy většinou hledali svého rychlého útočníka Davida Vítka, který nám dělal problémy. Naopak my jsme se snažili hrát spíše kombinačně přes krajní prostory, jelikož ve středu nás domácí často přehrávali. Dalším důležitým momentem dnešního neúspěchu byla malá podpora útočníků od ostatních hráčů, takže pro domácí obránce nebyl problém zastavit naše útoky již v zárodku. Domácí si vytvořili během prvního poločasu 3 gólové branky, které však bravurně zneškodnil Vojta Kočí, náš nejlepší hráč v zápase. My jsme si nechali naši 100% gólovou šanci na závěr poločasu, Kuba Vacík bohužel nepřelstil domácí brankářku. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu soupeř přeskupil řady, a své dva klíčové hráče dal na levý a pravý kraj, a to se jim v dalším průběhu zápasu vyplatilo. Ve 41. minutě se po zmatcích v našem vápně dostal míč k domácímu hráči, který nebyl atakován a trochu šťastně, kdy byl míč asi dvakrát tečován, vsítil první branku dnešního zápasu. Gól nás zaskočil, ale pořád do konce zápasu zbývalo hodně času s nápravou skóre. Od vstřelené branky se domácí chytře zatáhli na svoji půlku, kde zavřeli střed hřiště a především oba krajní prostory, z kterých jsme v první půli byli aktivní. Vytvořili jsme si zdánlivě optickou převahu, ale bez efektu. Domácí vsadili na pozornou obranu s možnými rychlými brejky. Dvacet minut před koncem jsme změnili rozestavení z 3-3-1 na 2-3-2. Tímto tahem jsme si slibovali zvýšení útočné aktivity. Z tohoto našeho rozestavení začali domácí hrozit brejky, ale v brance nás pořád držel Vojta Kočí, který zlikvidoval minimálně 3-4 gólovky. Přes úpornou domácí obranu jsme si i my vytvořili 3 slibné šance, které mohly skončit gólem, ale dnes nám nebylo přáno a šance zůstaly nevyužity. V 68. minutě, po jednom z brejků, domácí navýšili skóre na 2:0, kdy takřka z nulového úhlu Matěj Ducháč skóroval. Tento gól pohřbil naše naděje a po závěrečném hvizdu jsme museli zkousnout porážku. I přes porážku dnes týmu děkujeme za odmakaný zápas, ale je třeba uznat, že domácí si dnes vítězství zasloužili více. Dobře se na nás takticky připravili a prostě chtěli vyhrát více. Závěrem bych také vyzdvihl výkon „Sedmi statečných Sušických borců „, kteří takřka bez střídání vydrželi odehrát celý zápas.

Příští víkend nás čeká poslední zápas Domažlicemi a hned po zápase korunovace pro vítěze krajského přeboru mladších žáků za ročník 2022/2023. A samozřejmě dokopná, kam jste všichni hráči a rodiče zváni.

Sestava : V.Kočí – M.Pančenko, Š. Holeček, A.Věchtík, V.Šebesta- F.Šimanovský, M.Melka, K.Makovcová, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek

---

21. 5. 2023, neděle, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka Plzeň - 23.kolo KP MŽ (UMT 33. ZŠ)
7:0 (4:0)
Vacík 3x, Kolář 2x, Frýzek, vlastní

23. kolo krajský přebor

V neděli 21. 5. 2023 jsme zajížděli k 23. kolu KP MŽ do Plzně, kde nás čekala Košutka. Utkání se neodehrálo na domácím hřišti Košutky, nýbrž na umělé trávě na 33. ZŠ na Skvrňanech. Počasí bylo ideální, a je proto až zarážející, že se hraje na „umělce“. Každopádně to bylo pro oba soupeře stejné a nějak jsme se museli s tímto terénem vyrovnat.

Dnešní střelecký účet načal v 8. minutě Kuba Kolář, který zužitkoval pěknou přihrávku od Máry Melky. Ve 14. a16. minutě přišly gólové chvíle Kuby Vacíka, který po individuálních akcích dal dva slepené góly. Skóre prvního poločasu uzavřel ve 33. minutě Kuba Kolář, který si naskočil na rohový kop od Davida Holečka a hlavou nám zajistil poločasové vedení 4:0.

Úvod druhého poločasu nám vyšel skvěle, ve 37. minutě si Peťa Frýzek pohrál s domácím obráncem a navýšil již na 5 : 0. V dalším průběhu zápasu jsme si vytvořili několik velmi slibných „gólovek“, které jsme však nevyužili. Skóre se pohnulo až v 50. minutě, to Kuba Vacík vymetl šibenici branky domácích, vedeme 6 : 0. V 66. minutě si hráči Košutky smolně vstřelili vlastní gól, a tím uzavřeli skóre dnešního zápasu na konečných 7:0 v náš prospěch. Za dnešní výkon v nevlídných podmínkách / dětem z tohoto terénu pálila chodidla /, chci všem poděkovat. Tímto vítězstvím jsme si zajistili titul přeborníka Plzeňského kraje a navázali tak na naše starší kamarády, kteří se mohli radovat z titulu již minulý týden. Do konce ročníku nám zbývají sehrát již jen 2 zápasy, nejdříve proti Sušici a poté proti Domažlicím.

Sestava: V.Kočí – M.Pančenko, Š. Holeček, A.Věchtík, K.Makovcová- F.Šimanovský, M.Melka, P.Frýzek, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek

 

---

20. 5. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny - 17.kolo OP MŽ, hřiště Hrádek
7:0 (1:0)
Blahuta 2x, Kotiš 2x, Končal, Borovič, Otáhal

17. kolo okresní přebor

Další zápas jsme odehráli na domácím hřišti v Hrádku, kdy k nám přijel soupeř z Bolešin. Taktika byla před zápasem jasně daná soupeřem, který je poslední - držet co nejvíce míč a snažit se je přehrávat po stranách a chodit do zakončení ve více lidech. A hlavně - být trpělivý.

Domácí plnili vše, jak měli a jen lepší koncovka a klid ve finální fázi byla příčinou toho, že byl poločas jen 1 : 0. Celý poločas se soupeř jen bránil a skoro neohrozil naši "náhradu" v bráně - "Kapřík" jen rozehrával nohama. Po jedné takové rozehrané akci na jeden/dva doteky, jsme se dostali až před branku hostů, kde si už Dominik uměl poradit se zakončením a ujali jsme se vedení 1 : 0. Do konce 1. poločasu jsme už žádnou šanci bohužel neproměnili, a šli jsme do kabin s jednogólovým vedením.

Druhý poločas jsme začali vlažně, a soupeř si vytvořil jedinou šanci, kterou však náš brankář nadvakrát zneškodnil. Naše hráče to naštěstí probudilo a začali hrát zase svůj fotbal. Začali si vypracovávat šance, které jsme na rozdíl od 1. půle dokázali proměňovat. Postupně se trefili znovu Blahuta a 2x po sobě V. Kotiš prostřelil brankáře hostů. Po výborné akci po pravé straně a předložení před bránu se trefil Matyáš Končal a vstřelil svůj premiérový gól. Borovič už zvyšoval na 6 : 0 a na konečných 7 : 0 upravil Otáhal, který přešel přes půl hřiště a chladnokrevně zavěsil.

Dnes to byl od našich hráčů zase odmakaný zápas, kde byla vidět touha po vítězství a navýšení náskoku na 1. místě, což se nám podařilo. Jen škoda neproměněných šancí, kdy mohlo být skóre daleko vyšší.

Příští víkend máme volno, a pak nás čekají dva poslední zápasy sezóny. Nejdříve se Strážovem doma, a poté do Chanovic.

Sestava: V.Ryba – D.Blahuta, V.Kotiš, M.Končal, R.Borovič, V.Otáhal, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Němec, M.Kopnický, O.Bereneyi.

Václav Ryba


 

 

---

16. 5. 2023, úterý, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
1:2 (1:1)
Blahuta

18. kolo okresní přebor

V předehrávaném kole nás čekala Sušice, která nám chtěla vrátit poslední porážku za každou cenu. Naše předtuchy se vyplnily hned při příjezdu na sušický stadion, kdy jsme byli posláni na umělou trávu, a ještě za domácí nastoupili hráči, kteří pravidelně hrají za A-tým žáků.

Nabádali jsme kluky, aby nebyli pasivní a hlavně se nebáli, prostě hráli si svou hru, kterou se snažíme trénovat a prezentovat.

Hned v úvodu jsme obdrželi branku, kdy naši hráči jen přihlíželi, jak domácí hráč skóruje. Po malém křiku trenérů, kvůli nedůrazu při obdržené brance, se naši hráči oklepali, začali se osmělovat a vyrovnávat se soupeři. Do konce poločasu jsme měli zajímavé výpady dopředu, a jen nepřesná finální přihrávka, nebo zbrklé zakončení, nás připravila o vyrovnání. Domácí byli dominantní na míči (jelikož skoro nestřídali své nejlepší hráče), ale naše obrana v čele s brankářem odváděli výbornou práci. My zlobili především z protiútoků. Po jednom z nich, vedeném po naší levé straně, po spolupráci Otáhal - Blahuta, druhý jmenovaný prostřeluje gólmana domácích a jde se do kabin za stavu 1:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, domácí byli lepší na míči, ale my jsme trpělivě bránili a vyráželi do zajímavých protiútoků. Ale jak jsem již říkal, chyběla nám finální přihrávka, nebo přesnější zakončení. Velice zajímavý zápas proti silnému soupeři rozhodla velmi šťastná branka domácích, cca 5min před koncem, po jejich rohu – 2 : 1. Kluci se ještě snažili o vyrovnání, které se bohužel nepovedlo.

Musím hráče pochválit za předvedený kolektivní výkon. I za trvalého deště a domácí dominanci, jsme se soupeři dokázali vyrovnat, a díky našemu nasazení, bojovnosti a týmovosti odehrát více než zajímavý zápas. K domácím se raději vyjadřovat nebudu, když je těší výhra s hráči A-týmu a vůbec je skoro nestřídají. Úkol zněl jasně, porazit HD/Hrádek.

Sestava: V.Kotiš – D.Blahuta, V.Ryba, V.Janeček, R.Borovič, V.Otáhal, V.Kubal, V.Prexl, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Míka, M.Kopnický.

Václav Ryba

 

---

14. 5. 2023, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid Plzeň - 22.kolo KP MŽ, hřiště Hrádek
6:0 (2:0)
Vacík 5x, Melka

22. kolo krajský přebor

Ve 22. kole krajského přeboru mladších žáků jsme přivítali v Hrádku tým z Rapidu Plzeň. Celý první poločas jsme působili velmi zpomaleně, hra z naší strany byla nepřesná, a celkově jsme k utkání přistoupili velmi vlažně. Dá se říci, že za zmínku stojí pouze naše dva vstřelené góly, které obstaral Kuba Vacík ve 12. a 32. minutě. Jinak byl první poločas z našeho pohledu velmi slabý.

O přestávce jsme se snažili kluky probudit, aby jich bylo plné hřiště. To se povedlo jen částečně, i když je dobré zmínit, že druhý poločas byl určitě lepší než ten první. Na hřišti jsme měli výraznou herní převahu, ale hra byla pořád dost nepřesná, a zbytečně jsme v několika případech nakopávali dlouhé míče, které nenašly adresáta. Třetí branku ve 44. minutě přidal opět Kuba Vacík. V dalším průběhu jsme si vytvořili docela dost gólových příležitostí, které však branky nepřinesly. Až v 62. minutě jsme se dočkali čtvrtého gólu, úspěšným střelcem byl Mára Melka, který zužitkoval pěknou přihrávku Kuby Koláře. V 65. minutě, po samostatné akci, na 5:0 zvyšuje Kuba Vacík. A v poslední, 69. minutě, svým pátým gólem Kuba Vacík uzavřel skóre dnešního zápasu na 6:0.

Všichni víme, že se dnes nejednalo o nejpovedenější zápas, ale takové během sezóny přijdou. Je třeba je hodit za hlavu a myslet na další zápasy. Přesto si všichni zaslouží pochvalu za zlepšený výkon ve druhém poločase. Příští týden nás čeká další tým z Plzně, tentokrát Košutka.

Sestava : V.Prexl – V.Kočí, Š. Holeček, A.Věchtík, V.Šebesta, V.Otáhal – R.Borovič, M.Melka, P.Frýzek, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek


 

---

13. 5. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
5:4 (4:1)
Šimanovský 3x, Beránek, Míka

16. kolo okresní přebor

 

Za mírného dopoledního deště jsme přivítali na hřišti v Hrádku nevyzpytatelného soupeře z Lub. Už od pátečního večera jsme řešili, koho z hráčů do brány? Vše se vyřešilo v sobotu ráno samo, a povolali jsme Adama Svobodu ze starší přípravky, který už s námi párkrát byl. A udělali jsme dobře, neboť nás Adam několikrát podržel skvělými zákroky, zejména ke konci zápasu.

Začali jsme velice aktivně, hráli pohledný fotbal a po 7 minutách jsme vedli 2:0, kdy se trefili Šimanovský a Míka. Hosté dokázali snížit, ale za 2 minuty se individuálně prosadil Šimanovský, který běžel sám na brankáře a chladnokrevně zakončil na 3:1. Za dalších pět minut už to bylo 4:1, kdy tentokrát z dorážky, se opět trefil Filip. Za tohoto stavu skončil 1. poločas.

Druhý poločas hosté posunuli dopředu svého nejlepšího hráče Pechana, který nám dělal velké problémy. Ale to, co nezachytila naše, dnes velmi dobře hrající obrana, pochytal výborný Adam v bráně. Na 5:1 se krásně trefil z dálky, po špatné rozehrávce hostujícího brankáře, Filip Beránek.

Hosté dokázali snížit na rozdíl 2 branek a v závěru nás hodně zatlačili. Musím uznat, že jsem udělal malou chybu, špatně vystřídal naše "sedmičky", a na konci jsme se strachovali o výsledek. Musím dnes všechny pochválit za nasazení a bojovnost, ale i fotbalovost, zejména v 1. poločase. Velmi dobrý výkon podali Šimanovský, Pančenko a v bráně Svoboda.

Ke vší úctě k soupeři a korektním vztahům, mrzelo mě, že trenér hostů ke konci zápasu nechával na hřišti své nejlepší hráče (4 z A-týmu) a ostatní na hřiště nepouštěl. Ano, výsledek je důležitý, ale nemohu přece nechat sedět hráče, který, byť není tak fotbalový, ale je skoro na každém tréninku.

Sestava: A.Svoboda – D.Blahuta, V.Ryba, V.Janeček, F.Šimanovský, M.Pančenko, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Míka, M.Končal, O.Bereneyi, P.Němec.

Václav Ryba


 

 

---

11. 5. 2023, čtvrtek, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Final Four - Pohár o Hejtmana Plzeňského kraje
FKHD - Domažlice 1:0, FKHD - Rokycany 4:3
Holeček, Vacík, Kolář

Velký úspěch mladších žáků O pohár Hejtmana Plzeňského kraje!!!

Na podzim začala naše cesta o pohár Hejtmana Plzeňského kraje, nejprve se odehráli tři kola základních skupin. Na jaře se poté pokračovalo jedním kolem základních skupin. Po čtyřech kolech základních skupin jsme postoupili do čtvrtfinále, kterým jsme úspěšně prošli do semifinále. V semifinále jsme nenašli přemožitele a mohli jsme se těšit na závěrečné Final Four, které vyvrcholilo ve čtvrtek 11. 5. 2023 v Klatovech.

Mezi poslední čtyři celky se kromě nás dostaly ještě týmy z Domažlic, Rokycan a Chotěšova. Finálový turnaj byl rozdělen na dvě semifinále. Vítězové šli do finále, poražení do souboje o třetí místo. Každé utkání se hrálo 1x30 minut.

 

Semifinále:

FK HD/Hrádek – Domažlice 1:0

Branka: D.Holeček 1x.

Zápas byl z obou stran celkem opatrný, o trochu více ze hry měli kluci z Domažlic. Po jednom rychlém protiútoku jsme vyzráli na domažlickou obranu, kdy Kuba Vacík přihrávkou před bránu našel Davida Holečka, který vsítil jedinou branku zápasu. Po vstřelené brance jsme si již vítězství pohlídali a mohli se těšit na vysněné finále. V souběžně hraném druhém semifinále porazili kluci z Rokycan Chotěšov.


Finále:

FK HD/Hrádek – Rokycany 4:3

Branky: J.Vacík 3x, J.Kolář 1x.

Finálový zápas byl opravdovou fotbalovou lahůdkou. V tomto zápasu bylo vidět z obou stran snad úplně vše-emoce, zápal pro hru, bojovnost, atmosféra, góly a takto bych mohl jmenovat další a další věci, které k fotbalu patří. Po gólu Kuby Koláře jsme se dostali do vedení 1:0, Rokycany zanedlouho vyrovnali na 1:1. Poté jsme na tahu byli opět my a díky brance Kuby Vacíka vedli 2:1. Rokycany, ale zápas otočili na 2:3 z našeho pohledu. V této fázi zápasu to už vypadalo na prohrané finále, ale naši nic nevzdali a sebrali všechny síly, aby zápas ještě otočili. To se povedlo a Kuba Vacík nejprve vyrovnal na 3:3 a pak opět Kuba Vacík brankou na 4:3 finálový duel rozhodl. Po závěrečném hvizdu propukla v našem týmu ohromující radost, která se jen těžko popisuje. Všem patří veliká gratulace za perfektní týmový výkon, který nás zdobí celý rok. Všichni táhnou za jeden provaz, díky parádní partě a fotbal si užívají. Jak se říká, když je zdravá kabina, tak výsledky se dostavují. U nás to tak platí. Velký dík patří i našim věrným fanouškům, kteří nás perfektně povzbuzovali.

Prostě je to tam a tento pohár za rok 2022/2023 už nám nikdo nevezme – Šampióni !!!

Sestava: V.Kočí – V.Šebesta, A.Věchtík, M.Pančenko, K.Makovcová – D.Holeček, M.Melka, P.Frýzek, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek


 

---

6. 5. 2023, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice - 15.kolo OP MŽ
4:1 (1:1)
Borovič 2x, Kubal, Hadvičák

15. kolo okresní přebor

V sobotu 6. 5. 2023 nás čekal o poznání těžší soupeř z Chanovic, kterému jsme měli co vracet z podzimu. Jelikož jsme měli k dispozici dostatek hráčů, mohli jsme udělat dvě sedmičky a střídat vždy všechny hráče. Zápas byl od začátku vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Po prvním střídání, než se mladší sedmička rozkoukala, se dostala do zakončení jejich nejlepší hráčka a po krásné střele jsme prohrávali 0:1. Jelikož to byl začátek zápasu, nabádal jsem kluky ke klidu a hře po stranách, což se nám dařilo a vytvořili jsme si zajímavé příležitosti, které jsme nedotáhli do gólu. Ujala se až šance na levé straně a zakončení od Boroviče – 1 : 1, to byl i poločasový výsledek.

Ve druhém poločase kluci opět uposlechli rady trenéra a zrychlením hry po stranách jsme si vytvářeli šance a některé jsme i proměnili znovu Borovičem a V. Kubalou. Soupeř v této chvíli odpadl fyzicky a vůbec nestíhal, proto se i dopouštěl faulů a z jedné standardní situace se krásně trefil Miloš Hadvičák, kdy svou silnou levou nohou obstřelil zeď a uzavřel skóre utkání na 4 : 1. Tímto výsledkem jsme si upevnili 1. místo OP.

Dnes to byl velmi odmakaný zápas, jak bojovností, tak nasazením a hlavně už i fotbalovostí a řešením fotbalových situací.

V dalším domácím utkání nás čekají nebezpečné Luby, a pak hned v úterý očekávané derby v Sušici.

Sestava: V.Prexl – D.Blahuta, V.Ryba, V.Janeček, M.Kopnický, R.Borovič, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Míka, V.Otáhal, M.Končal, O.Bereneyi.

Václav Ryba


 

---

6. 5. 2023, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy - 21.kolo KP MŽ
9:2 (5:2)
Holeček, Melka 2x, Kolář 3x, Pančenko, Vacík 2x

21. kolo krajský přebor

V rámci 21. kola krajského přeboru mladších žáků jsme zajížděli k okresnímu derby do Klatov. K naší radosti se utkání odehrálo na přírodní trávě, k tomu bylo hezké slunečné počasí. Samotný zápas jsme začali výborně, hned v 1. minutě dorazil David Holeček míč do brány po střele Kuby Vacíka. V 7. minutě jsme už vedli 2 : 0, Kája Makovcová rozehrála dlouhý aut na Kubu Koláře, který se šikovnou otočkou uvolnil kolem obránce a následně přihrál Márovi Melkovi, který střelou k tyči rozvlnil síť. V rozmezí mezi 11. a 12. minutou se nám povedlo vsítit dva slepené góly, jmenovitě se trefili nejprve Kuba Kolář a poté Martin Pančenko. Vzápětí ve 13. minutě se gólově připomněli i domácí, po naší špatné komunikaci skóroval Matyáš Rauner a upravil skóre na 4 : 1. Ještě do poločasu si připsal každý tým jeden zářez. Ve 27. minutě Kuba Kolář výborně napadal hostující obranu a odměnou mu za to byl gól. Domácí gólman ho nechtěně nastřelil a gólu již nestačil zabránit. Ve 32. minutě domácí, po závaru před naší brankou, snížili Martinem Hamákem. Poločas skončil v náš prospěch 5:2, především díky raketovému startu do utkání, kdy jsme ve 12. minutě vedli 4:0.

 

Vstup do druhé půlky nám moc nevyšel. Zbytečně jsme se nechali zatlačit a jen taktak jsme nedostali gól. Několika jistými zákroky nás podržel v bráně Vojta Kočí. Až do 47. minuty jsme se nemohli dostat do rytmu, poté David Holeček přes celou šířku hřiště našel polovysokým centrem Kubu Koláře, který míč dobře zpracoval a nekompromisně dával na 6 : 2. Kuba Kolář byl za dnešní výborný výkon odměněn hattrickem. Od tohoto stavu již domácím začaly pomalu docházet síly, a naši toho dokonale využili. V 54. minutě se prosadil kanonýr Kuba Vacík na 7:2, a v 60. minutě znovu Kuba Vacík skóruje již na 8 : 2. Poslední, devátou branku, jsme si nechali na 65. minutu, Mára Melka korunoval svůj dnešní výborný výkon zaslouženým gólem.

Konečný výsledek 9 : 2 je pro nás velmi cenný. Děkujeme všem našim svěřencům za koncentrovaný týmový výkon, který opět přinesl 3 body. Tímto bych chtěl pochválit i domácí tým v čele s jejich nejlepším hráčem Matyášem Raunerem. V příštím týdnu nás čeká „anglický týden“. Ve čtvrtek hrajeme očekávané Final Four o Hejtmana Plzeňského kraje a v neděli v Hrádku přivítáme ve 22. kole Rapid Plzeň.

Branky: J.Kolář 3x, J.Vacík 2x, M.Melka 2x, D.Holeček 1x, M.Pančenko 1x.

Sestava : V.Kočí – M.Pančenko, Š. Holeček, A.Věchtík, V.Šebesta - K.Makovcová, F.Šimanovský, M.Melka, P.Frýzek, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek


 

 

---

4. 5. 2023, čtvrtek, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny - 12.kolo OP MŽ
8:1 (1:0)
Borovič 2x, Kubal 2x, Janeček, Kopnický, Míka, Hadvičák

12. kolo okresní přebor

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 jsme zajížděli k dohrávce 12. kola do posledních Bolešin. Na pěkně připraveném hřišti jsme začali hned od začátku do domácích "bušit" a vytvářet si gólové šance, hlavně rychlonohý Ryba, které bohužel neproměnil. Domácí hrozili především z brejků, které tentokrát naše obrana s "mladším" gólmanem s přehledem vyřešila. V 15. minutě jsme se ujali vedení, kdy se krásně trefil Hadvičák, dále jsme si vytvářeli šance, ale jen naše nemohoucnost (spíše nezkušenost a ukvapenost) uchránila domácí od dalších branek v jejich síti.

Do 2. poločasu jsem chtěl, aby hráči více roztahovali hru a dělali větší hřiště. To se nám dařilo, a po krásných akcích po stranách jsme začali navyšovat skóre, domácí v tu chvíli nestíhali fyzicky. Po 2 gólech Boroviče a V. Kubala a po 1 gólu Janečka, Kopnického a Míky, se skóre zastavilo na 1 : 8.

Dnes jsem byl spokojený zejména s druhým poločasem, kdy jsme hráli pěkný fotbal po stranách, hlavně levá strana a duo Otáhal - Borovič, kteří se velmi dobře doplňovali, a tím jsme se dostávali do brankových situací.

Sestava: A.Svoboda – P.Němec, V.Ryba, V.Janeček, M.Kopnický, R.Borovič, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Míka, V.Prexl, V.Otáhal.

Václav Ryba


 

---

1. 5. 2023, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov - 24.kolo KP MŽ
6:3 (3:0)
Vacík 2x, Frýzek, Holeček, Kolář, Melka

24. kolo krajský přebor

Poprvé na jaře jsme odehráli v předehrávce 24. kola domácí zápas na Lipkách. Hřiště bylo výborně připravené, k tomu kvalitní soupeř, takže se očekával kvalitní zápas. To se do puntíku přesně potvrdilo a nyní již k samotnému zápasu.

Lepší úvod jsme si nemohli přát, už v 1. minutě Kuba Vacík vybojoval míč ve středu hřiště a krásnou průnikovou přihrávkou vybídl k šanci Peťu Frýzka, ten zachoval pevné nervy a zkušeně přehodil hostujícího gólmana, vedeme 1:0.

V dalším průběhu zápasu se odehrával z obou stran velmi kvalitní duel, plný soubojů, kombinací a individuálních akcí. Ve 22.minutě byla k vidění fotbalová nádhera, Filip Šimanovský po pravé straně utekl dvěma obráncům a ideálně naservíroval míč před prázdnou bránu, kde číhal Kuba Vacík a pohotově zvýšil na 2 : 0.

Hra byla nadále vyrovnaná a šance si připravovaly oba týmy. Ve 34. minutě hosté nevyužili velkou šanci, kterou perfektně zlikvidovala naše opora v brance Vojta Kočí, vzápětí se míč dostal k Filipu Šimanovskému, kterého hosté zastavili jen za cenu faulu. K přímému kopu se postavil David Holeček a velmi pěknou, umístěnou střelou zvyšuje už na 3 : 0. Gól byl o to důležitější, tím že byl tzv. do šatny.

Poločas tedy skončil z našeho pohledu velmi příznivě 3 : 0. Druhý poločas jsme začali úplně stejně jako ten první, ve 36. minutě Kuba Kolář ustál osobní souboj s o hlavu větším hráčem z Tachova a postupoval sám na bránu. Křížnou přízemní střelou, která se otřela o tyč navýšil na 4:0. Po čtvrté brance hosté přeskupili rozestavení a kapitána Marka Veselého vysunuli na hrot, toto byl od hostů dobrý tah, který se jim v dalším průběhu celkem vyplatil. Hosté také tímto zjednodušili hru a často míče nakopávali vzduchem, právě na jejich kapitána. Opět díky Vojtovi Kočímu jsme šance přestáli a drželi v obraně pořád nulu.

Ve 40.minutě přišla krásná fotbalová lahůdka od Máry Melky, ten se chopil míče na půlce a přes 3 hráče hostů se dostal až brance, levou nohou podél gólmana umístil míč do brány. Vedeme 5 : 0. Než jsme stačili oslavit naší pátou branku, tak hosté snížili na 5 : 1. Hosté zápas nezabalili a pořád nás nutili ke 100% výkonu. Ve 47. minutě, po jednom z dlouhých nákopů, utekl všem tachovský Marek Veselý a umístěnou střelou korigoval na 5 : 2.

Do konce zápasu pořád zbývalo dost času a ještě nebylo zdaleka vyhráno. Herní pasáž mezi 48. a 57. minutou se především odehrávala ve prostředku hřiště s častými souboji. V 58. minutě se na to nemohl už koukat Kuba Vacík, vzal si míč a rychlým slalomem se prokličkoval před hostujícího brankáře, kterému nedal šanci a opět navýšil skóre o 4 branky na 6 : 2.

Poslední gólovou radost zápasu si na závěr schovali hosté. Jejich nejlepší hráč Marek Veselý, akcí jako přes kopírák jeho prvního gólu, střelou do šibenice kontroloval na konečných 6 : 3.

Zápas byl velmi výživný z obou stran a skalpu Tachova si moc ceníme. Takovéto zápasy bychom potřebovali nejlépe každý týden. Všem našim hráčům a hráčce děkujeme za soustředěný výkon, který nám přinesl 3 důležité body. V sobotu 6.5.2023 zajíždíme k dalším těžkému utkání do Klatov.

Branky: J.Vacík 2x, P.Frýzek 1x, D.Holeček 1x, J.Kolář 1x, M.Melka 1x.

Sestava : V.Kočí – M.Pančenko, Š. Holeček, A.Věchtík, K.Makovcová- F.Šimanovský, M.Melka, P.Frýzek, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek

 

 

---

30. 4. 2023, neděle, 12:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strážov - 14.kolo OP MŽ
2:5 (1:3)
Janeček, Beránek

14. kolo okresní přebor

Ve Strážově nás čekal velice kvalitní soupeř, který to po celou dobu zápasu potvrzoval. Domácí mají založenou hru na jejich nejstarších a postavou vyšších hráčích. Od začátku se hrál zajímavý fotbal nahoru dolů, se šancemi na obou stranách. Domácí se ujali v 5. minutě vedení, na které jsme dokázali odpovědět po pěkné střele Hadvičáka a dorážce Janečka, 1:1. Stále jsme hráli svoji hru a vytvářeli si šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Strážovští do poločasu udeřili ze dvou brejků a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Druhý poločas jsme začali dobře a po tvrdé ráně Beránka snížili na 3:2, stále jsme měli více ze hry a několik šancí na srovnání, ale nedokázali jsme je proměnit, a to ani penaltu. V největším náporu se bohužel nedohodli obránci a pustili domácí hráče do samostatného úniku, který útočník proměnil a od té doby se zápas prakticky už jen dohrával. Domácí uzavřeli skóre na 5:2 po tvrdé ráně z prostoru vápna.

Dnes jsme bohužel doplatili na neproměňování šancí a někdy až zbytečných chyb v obraně, ale na druhou stranu musím některé hráče pochválit za nasazení a bojovnost, líbil se mi výkon gólmana a musím vyzdvihnout i výkon Miloše Hadvičáka, který se dobře začleňuje do našeho mužstva.

Ve čtvrtek nás čeká dohrávka v Bolešinech, kde věřím, že se vrátíme na vítěznou vlnu a první místo.

Branky: V.Janeček 1x, F.Beránek 1x.

Sestava: A.Svoboda – P.Němec, V.Ryba, V.Janeček, M.Kopnický, R.Borovič, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák, P.Míka.

Václav Ryba


 

---

27. 4. 2023, čtvrtek, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - OFS dívky
4:3
Věchtík 2x, Borovič, Janeček

V rámci atraktivity okresní soutěže mladších žáků jsme ve čtvrtek 27. 4. 2023 na domácí hřišti na Lipkách přivítali nejlepší dívky do 14 let okresu Klatovy. Zápas byl po celou dobu velmi zajímavý a pěkné akce se střídaly na obou stranách. Díky Tondovi Věchtíkovi jsme se ujali vedení 1:0, zanedlouho holky kontrolovaly na 1:1. Po brankách Vojty Janečka a Radka Boroviče jsme odskočili na rozdíl dvou branek, ale holky se s tímto výsledkem nechtěly spokojit a mocně finišovaly. Nejprve snížily na 3:2 a krátce nato zaslouženě vyrovnaly na 3:3. Už se zdálo, že zápas skončí remízou. Poslední slovo měl však Tonda Věchtík, který upravil na konečných 4:3 v náš prospěch. Zápas se povedl oběma týmům a byl hezkým zpestřením jarní soutěže.

Branky: A.Věchtík 2x, R.Borovič 1x, V.Janeček 1x.

Sestava: V.Prexl – P.Němec, V.Ryba, V.Janeček, A.Věchtík, R.Borovič, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Končal, P.Míka.

Jiří Frýzek


 

---

26. 4. 2023, středa, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana Plzeňského kraje - semifinále
3x výhra- více v komentáři

 Výsledky :

FK HD/Hrádek - FC Viktoria Plzeň "B" 2:0 , branky: J.Vacík 2x.

FK HD/Hrádek - Klatovy 3:0, branky: K.Makovcová 1x, M.Melka 1x, J.Vacík 1x.

FK HD/Hrádek - Chotěšov 2:1, branky: J.Vacík 1x, vlastní 1x.

Sestava: V.Kočí - V.Šebesta, Š.Holeček, V.Kotiš, M.Pančenko - K.Makovcová, P.Frýzek, M.Melka, D.Holeček, F.Šimanovský - J.Vacík, J.Kolář.

POSTUP do FINAL FOUR !!!

 

 

 

---

23. 4. 2023, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
4:2 (1:1)
Šimanovský 2x, Kouba 1x, Ryba 1x

13.kolo okresní přebor 

V neděli se na pěkném hřišti odehrálo očekávané žákovské derby našich "B" týmů.

Začátek zápasu vyšel lépe našim žákům, kteří se ujali vedení, ale Rybovi nebyl regulérní gól uznán a z následného útoku šel soupeř po šťastné teči do vedení. Naši mladíci hráli stále svoji hru a byli odměněni vyrovnávající brankou, kdy zase utekl Kapřík a prostřelil gólmana hostů.

Druhý poločas začal stejně jako skončil první, šancemi na obou stranách s mírnou převahou domácích hráčů. Sušičtí šli ve 43´ do vedení po pěkné brance jejich nejlepšího hráče, ale vzápětí bylo srovnáno po individuální akci Šimanovského. Od té doby byli Hrádečtí/Horažďovičtí mladíci lepší a svoji aktivitu přetavili v 52´ ve vedoucí gól, po napadání a předložení Rybou před prázdnou branku Koubovi, který se už nemýlil. O minutu později svým druhým gólem v zápase vnesl klid Šimanovský, který se opět prosadil po individuálním průniku a chladnokrevném zakončení.

Do konce zápasu jsme si už výsledek pohlídali a připsali si důležité 3 body v boji o 1. místo. Dnes byl zápas opět plný nasazení a bojovnosti, za co bych všechny hráče chtěl pochválit.

Branky: F. Šimanovský 2x, J. Kouba 1x, V. Ryba 1x.

Sestava: V.Prexl – M.Končal, P.Němec, V.Ryba, V.Janeček, F.Šimanovský, M.Kopnický, J.Kouba, D.Blahuta, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, M.Hadvičák.

Václav Ryba


 

---

22. 4. 2023, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko - 19.kolo KP MŽ
12:0 (7:0)
Kolář 4x, Frýzek 3x, Vacík 2x, Pančenko, Borovič, Melka

19. kolo krajský přebor

V 19. kole krajského přeboru mladších žáků jsme k dalšímu zápasu zajížděli do Nýrska. Již v 1.minutě jsme se ujali vedení, Peťa Frýzek zatáhl míč po levé straně a přízemním centrem našel Radka Boroviče, který se nemýlil. V 10. minutě Kuba Kolář vybojoval míč a vyslal do samostatného úniku Peťu Frýzka, který střelou podél gólmana navýšil skóre na 2:0. V 18. minutě, po samostatné akci, Kuba Vacík zvýšil již na 3:0. Hned za minutu byla k vidění parádní kombinace mezi Peťou Frýzkem a Kubou Vacíkem, který navyšuje skóre na 4:0. Mezi 20. a 29. minutou přišly gólové chvíle Kuby Koláře, v tomto časovém rozmezí Kuba zkompletoval hattrick. Výsledkem 7:0 skončil první poločas. Celý první poločas probíhal jasně v naší režii, i když se našlo pár okýnek v naší obraně, tak domácí si vyloženou šanci nevytvořili.

Druhý poločas jsme začali stejně jako ten první, ve 37. minutě utekl zleva David Holeček a krásně naservíroval míč před bránu Kubovi Kolářovi, který rozvlnil síť na 8:0. Ve 40. minutě vystřelil po zemi Peťa Frýzek, brankář jeho střelu pouze ztlumil, a míč se pomalu „došoural“ do brány, stav utkání 9:0. Ve 48. minutě se k odraženému míči ve vápně dostal Martin Pančenko a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a navýšil na 10:0. Jedenáctou branku vsítil Mára Melka v 53. minutě, když individuálně zakončil svoji akci. V 57. minutě byl k vidění poslední gól, Kája Makovcová z pozice pravého beka přešla přes 3 domácí hráče a přihrávkou pod sebe našla Peťu Frýzka, který s mírnou tečí domácího obránce uzavřel skóre dnešního utkání na 12:0. Druhý poločas už neměl takové tempo jako ten první. Častěji byla hra nepřesná a méně kombinační. I přesto je třeba všechny pochválit za předvedený dnešní výkon. Příští víkend máme volno, ale hned v pondělí 1.5.2023 nás čeká domácí zápas s hráči z Tachova.

Branky: J.Kolář 4x, P.Frýzek 3x, J.Vacík 2x, M.Pančenko 1x, R.Borovič 1x, M.Melka 1x.

Sestava : V.Kotiš – M.Pančenko, Š. Holeček, V.Kočí, K.Makovcová- P.Míka, M.Melka, P.Frýzek, R.Borovič, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek

---

15. 4. 2023, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro - 18.kolo KP MŽ
10:0 (7:0)
Vacík 3x, Kolář 2x, Pančenko 2x, Makovcová, Šimanovský, Holeček

18. kolo krajský přebor

 

V 18.kole krajského přeboru mladších žáků jsme sehráli domácí zápas z důvodu nehratelné plochy na Lipkách v sousedních Velkých Hydčicích. Utkání začalo za vytrvalého deště počátečním oťukáváním z obou stran. Hosté přijeli s velmi „mladým „ týmem a jejich malé postavy a pohyb nám na začátku zápasu moc neseděl. Ale v 5.minutě načala skóre zápasu Kája Makovcová, hned nato Filip Šimanovský navýšil na 2:0 a úvodní desetiminutovku uzavřel na 3:0 Kuba Kolář. Do poločasu jsme přidali ještě další 4 branky, jmenovitě se postupně trefili Kuba Vacík, Martin Pančenko, opět Kuba Vacík a Kuba Kolář. Od páté minuty byl první poločas jasně v naší režii, hosté měli pouze náznaky protiútoků, které však měly jepičí život.

Druhý poločas jsme zahájili aktivně a během pár minut jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí. Do branky spadla pouze střela Kuby Vacíka, který zkompletoval hattrick. Další průběh zápasu ukazoval pořád stejný obrázek, naši kombinovali, stříleli, ale v brance skončily již pouze dvě střely, a to Martina Pančenka a Davida Holečka. Všichni naši hráči za dnešní zápas zaslouží pochvalu. U hostů podal velmi dobrý výkon brankář, který nám zneškodnil mnoho šancí. Také děkujeme přítomným divákům, které neodradilo nevlídné počasí. K dalšímu zápasu zajíždíme příští sobotu do Nýrska.

Branky: J.Vacík 3x, J.Kolář 2x, M.Pančenko 2x, K.Makovcová 1x, F.Šimanovský 1x, D.Holeček 1x.

Sestava : V.Kotiš – M.Pančenko, Š. Holeček, V.Kočí, P.Procházka- K.Makovcová, M.Melka, P.Frýzek, F.Šimanovský, D. Holeček – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek

 

---

12. 4. 2023, středa, 17:25 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana Plzeňského kraje - čtvrtfinále ve Vejprnicích
1x výhra, 1x prohra - více v komentáři

 Výsledky:

FK HD/Hrádek - Rokycany 1:2 ( P.Procházka 1x )

FK HD/Hrádek - Vejprnice 8:1 ( P.Frýzek 4x, J.Kolář 2x, D.Holeček 1x, J.Vacík 1x )

Postup do semifinále.

Sestava: V.Kočí - M.Pančenko, V.Kotiš, D.Holeček, Š.Holeček - K.Makovcová, P.Frýzek, M.Melka, P.Procházka,  F.Šimanovský - J.Vacík, J.Kolář.

 

---

8. 4. 2023, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby - 17.kolo KP MŽ
5:2 (2:1)
Vacík 3x, Kolář, Melka

17. kolo krajský přebor

17. kolo KP nám za soupeře určilo tým z Lub. Už podzimní vzájemný zápas nám ukázal, že nás bude čekat těžká prověrka. A to se také potvrdilo. Luby se zcela zaslouženě drží na třetím místě tabulky krajského přeboru.

Zápas byl od první minuty bojovný a z naší strany bohužel i dost nepřesný. Luby potrestaly v 11. minutě naší chybu v obraně a zaslouženě se dostaly do vedení 1 : 0. Naši hráči naštěstí zareagovali nejlépe jak mohli a ve 14. minutě vyrovnal Marek Melka, 1 : 1. V dalším průběhu utkání nám soupeř dělal velké problémy svým pohybem a možná paradoxně i svou výškou. Lubští kluci byli ve většině případů minimálně o hlavu menší než naši hráči a ti dlouho nevěděli jak se s tím popasovat. K tomu v 1. pol. přispěl i rozhodčí, který každý náš kontakt se soupeřem pískal v náš neprospěch. Na to doplatil i Kuba Kolář, kterému nebyla uznána branka po čistém souboji s domácím brankářem. Dvě minuty před koncem první půle jsme se ale přeci jen dočkali a Kuba Vacík nás poslal do vedení 1 : 2.

O přestávce jsme kluky nabádali k lepšímu pohybu, ale jako rozhodující pro další vývoj zápasu se zřejmě ukazála změna našeho rozestavení.

Ve druhém poločase jsme postupem času i díky naší fyzické vyspělosti a zkušenostem získávali stále větší územní převahu a byla otázka času, kdy přidáme pojišťovací gól. To se v 50. minutě povedlo po pěkné akci Kubovi Vacíkovi 1 : 3. Poté jsme divákům předvedli několik pěkných akcí, ale bohužel bez gólového efektu. Lubští stále hrozili hlavně z protiútoků, ale se všemi si na výbornou poradila naše obrana. V  60. minutě se po naší další zdařilé akci prosadil Kuba Kolář a navýšil už na 1 : 4. A o čtyři minuty později zkompletoval hattrick Kuba Vacík, 1 : 5. Tečku za zápasem udělali domácí proměněnou penaltou, kterou uzavřeli skóre zápasu na 2 : 5.

Za dnešní výkon bychom chtěli pochválit všechny naše hráče a zároveň pochvala letí i do domácího družstva. Luby byl po delší době tým, který nás opravdu prověřil a přispěl svým výkonem ke kvalitnímu zápasu. Nás čeká v dalším kole na domácím hřišti Stříbro. Doufáme, že předvedeme výkon, kterým si upevníme naše vedení v tabulce KP.

Branky: Vacík 3, Kolář, Melka

Sestava : Šebesta - Pančenko, Š. Holeček, Věchtík, Blahuta - Makovcová, Melka, Kočí, Kolář, D. Holeček - Šimanovský, Vacík

    Miroslav Kočí

---

8. 4. 2023, sobota, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
3:3 (2:1)
Procházka 2x, Janeček

11. kolo okresní přebor

První jarní mistrovské utkání odehrálo "B" mužstvo v nedalekých Lubech.

Hned od začátku se hrál fotbal přesahující okresní přebor, obě mužstva hrála pohledný fotbal plný nasazení, individuálních výkonů, krásných akcí po stranách i s gólovými šancemi na obou stranách, kde výtečně zasahovali oba brankáři.

Domácí se ujali vedení po individuální akci domácího hráče, který prošel prostředkem hřiště až k bráně a nedal Kotišovi šanci. Vyrovnání přišlo záhy, kdy Janeček svým důrazem vsítil branku. Naši stále hráli běhavý fotbal po stranách, který dělal domácím problémy, zejména s rychlonohými Procházkou a Rybou si nevěděli rady a zastavovali je i za cenu faulů (po jednom zákroku, kdy šel Ryba sám na brankáře a byl vyloženě sestřelen by se nestyděl ani kdejaký muž, normálně by měla být červená). Před poločasem se ještě krásně prosadil ránou z dálky Patrik Procházka.

Druhý poločas začali lépe domácí, kteří srovnali stav zápasu. Několik minut se pak hra přelévala z jedné strany na druhou, kde však při šancích vynikali oba brankáři. Domácím se 10 min před koncem podařilo šťastnou brankou jít do vedení, ale naši nic nezabalili a hnali se za vyrovnáním.

To se podařilo 2 min před koncem, kdy "Kapřík" krásně našel Patrika a ten se tvrdou ranou nemýlil. Po zápase se oba trenéři shodli, že se odehrál velice pěkný zápas a remíza je spravedlivá. K dobrému průběhu zápasu přispěl i velmi dobrým výkonem rozhodčí Koura. Dnes bych pochválil všechny za předvedený a kolektivní výkon, jen tak dál chlapci.

Branky: P.Procházka 2x, V.Janeček 1x.

Sestava: V.Kotiš – M.Končal, P.Němec, V.Otáhal, V.Ryba, V.Janeček, J.Kouba, P.Míka, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka, F.Beránek.

Václav Ryba

---

1. 4. 2023, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice - 16.kolo KP MŽ
22:1 (11:0)
Kolář 5x, Vacík 3x, Melka 3x, Frýzek 2x, Makovcová 2x, D. Holeček, Otáhal, Š. Holeček, Kočí, Šimanovský, Borovič, Šebesta

16. kolo krajský přebor

V 16.kole KP mladších žáků jsme zavítali do Vejprnic. Utkání se odehrálo na umělé trávě. Už v 6.minutě jsme vedli 4:0, do konce poločasu jsme přidali ještě dalších 7 branek. První poločas byl jasně v naší režii.

Do druhého poločasu jsme si všichni řekli, že by bylo skvělé, kdyby si každý hráč mohl užít radost ze vstřeleného gólu. Góly postupně přibývaly a nakonec se podařilo náš poločasový cíl splnit. Gól tedy vstřelil každý náš hráč na hřišti i včetně brankáře. V zápise je sice uvedeno skóre 21:1, ale správně je konečný stav 22:1. Pan rozhodčí zapomněl zapsat gól Filipu Šimanovskému. Domácí působili, až na pár jedinců, po celé utkání odevzdaným dojmem. Všem našim hráčům děkujeme za vzorný přístup k utkání.

Branky: J.Kolář 5x, J.Vacík 3x, M.Melka 3x, P.Frýzek 2x, K.Makovcová 2x, D.Holeček 1x, V.Otáhal 1x, Š. Holeček 1x, V.Kočí 1x, F.Šimanovský 1x, R.Borovič 1x, V.Šebesta 1x.

Sestava: V.Šebesta – V.Kočí, Š.Holeček, D.Holeček, V.Otáhal – F.Šimanovský, P.Frýzek, R.Borovič, M.Melka, K.Makovcová – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek


 

---

26. 3. 2023, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Křimice - 15.kolo KP MŽ, hřiště Hrádek
3:1 (1:0)
Vacík, Věchtík, Míka

15. kolo krajský přebor

V 15.kole krajského přeboru mladších žáků jsme se představili v Hrádku proti Křimicím. Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas, jelikož většina hráčů z hostujícího týmu nastupuje pravidelně v kategorii starších žáků. Předpoklady se potvrdily a na konečný výsledek jsme se hodně nadřeli. Od začátku bylo vidět bojovné utkání. My jsme se snažili hrát kombinačně, hlavně po stranách, ale hostující obrana ve spolupráci s gólmanem si vždy naše náběhy pohlídala.

Hosté hrozili nejvíce z brejků, když byla naše obrana otevřená, ale náš stoper Vojta Kočí byl vždy na správném místě. Skoro celý první poločas nenabídl žádnou gólovou šanci. Až ve 34.minutě vybojoval Kuba Vacík míč a otevřel skóre utkání. Jak se říká, „vsítil gól do šatny „. Po první půlce vedeme 1:0.

O poločasové přestávce jsme kluky nabádali, aby více stříleli. A dále jsme také řešili včasné dostupování hráčů, mnohdy kluci byli od hostujících hráčů daleko. Začátek druhého poločasu probíhal podobně jako první poločas. Ve 47.minutě jsme zbytečně faulovali ve vápně a z nařízené penalty hosté srovnali na 1:1. Za průběh zápasu zcela zaslouženě. Na naše kluky padla na pár minut trochu „deka“, ale pořád jsme, jak trenéři, tak hráči věřili, že zápas rozhodneme v náš prospěch.

V 54. minutě jsme vybojovali rohový kop. David Holeček našel na zadní tyči Vojtu Kočího, který vrátil míč na hlavu Tondy Věchtíka a ten, k naší radosti, upravil stav zápasu na 2:1 pro nás. Druhý gól nám dodal sebevědomí, hosty naopak srazil. Od 55. mimuty jsme soupeře již přehrávali, jelikož jim začaly pomalu docházet síly. Není se čemu divit, když většina hráčů soupeře měla v nohách zápas za starší žáky. V 58. minutě jsme po pěkné akci po ose Frýzek – Kolář – Míka navýšili vedení na 3:1. Do konce zápasu už žádný gól nepadl, i když šance byly spíše na našich kopačkách. Velký respekt před hosty, kteří se u nás prezentovali opravdu velmi dobrým dojmem. Dnešní vítězství, jak řekl jeden z diváků „bylo vydřené „. Všem divákům děkujeme za podporu a klukům za chuť hrát naplno až do konce zápasu.

Branky: J. Vacík 1x, A. Věchtík 1x, P. Míka 1x.

Sestava: V. Šebesta – V. Kočí, M. Pančenko, P. Němec, A. Věchtík – D. Holeček, P. Frýzek, M. Melka, R. Borovič, P. Míka, F. Šimanovský – J. Vacík, J. Kolář

Jiří Frýzek


 

---

23. 3. 2023, čtvrtek, 16:35 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana Plzeňského kraje
3x výhra, 1x prohra - více v komentáři

 Výsledky:

FK HD/Hrádek - FC Viktoria Plzeň "B"  7:1 , J.Vacík 5x, K.Makovcová 1x,  F.Šimanovský 1x.

FK HD/Hrádek - TJ Chotěšov 0:2

FK HD/Hrádek - Senco Doubravka 2:0, D.Holeček 1x, P.Frýzek 1x.

FK HD/Hrádek - Jiskra Domažlice "B" 5:1, J.Kolář 2x, D.Holeček 1x, J.Vacík 1x, F.Šimanovský 1x.

Sestava: V.Kočí - M.Pančenko, A.Věchtík, V.Šebesta, D.Blahuta - D.Holeček, K.Makovcová, P.Frýzek, M.Melka, F.Šimanovský, P.Procházka - J.Vacík, J.Kolář.

Celkové 2.místo kvalifikačního turnaje - skupina A.

Postup do čtvrtfinále.

 

---

18. 3. 2023, sobota, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Přeštice - 14.kolo KP MŽ
14:1 (5:1)
Vacík 7x, Frýzek 3x, Borovič 2x, Melka, Pančenko

 14. kolo krajského přeboru

Po dlouhé zimní přípravě jsme se všichni těšili, až vypukne jarní část soutěže mladších žáků. V sobotu 18 .3. 2023 jsme se konečně dočkali. K prvnímu jarnímu kolu jsme zajížděli do Přeštic. Dle očekávání se zápas odehrál na umělé trávě. Celou zimu jsme taktéž odehráli na „umělce“, tak nás tento povrch nezaskočil.

Prvních 15 minut bylo z naší strany vlažných a nemohli jsme se moc dostat do hry. Prohrávali jsme osobní souboje, často nás soupeř vystavoval do ofsajdů, prostě nebylo to ono.

Až v 17.minutě jsme se dočkali první jarní branky. Náš tradiční střelec Kuba Vacík skóroval a vedeme 1:0. Tato branka nás uklidnila a najednou jsme byli všude první. Soupeř nás zastavoval jen za cenu faulů. Do poločasu jsme přidali ještě čtyři branky, postupně se trefili Peťa Frýzek 2x, Kuba Vacík 1x a Martin Pančenko 1x. Soupeř nám vstřelil jeden gól, poločas tedy 5:1 v náš prospěch. Druhý poločas byl již jednoznačně v naší režii. Diváci viděli z naší strany mnohé hezké akce, které končily většinou góly. O devět gólů ve druhém poločase se podělili Kuba Vacík 5x, Radek Borovič 2x, Mára Melka 1x a Peťa Frýzek 1x. Na konečném výsledku 14:1 se podíleli všichni hráči do jednoho, za což jsme rádi. Všichni si zaslouží pochvalu. Příští zápas, který sehrajeme v neděli 26. 3. 2023 v Hrádku, budeme atakovat hranici 100 vstřelených gólů. Pokud jste zvědaví, přijďte se všichni podívat.

Branky: J.Vacík 7x, P.Frýzek 3x, R.Borovič 2x, M.Melka 1x, M.Pančenko 1x.

Sestava: V.Šebesta – V.Kočí, M.Pančenko, K.Makovcová, D.Blahuta – D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, R.Borovič, – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

---

13. 11. 2022, neděle, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Jiskra Domažlice
3:1 (3:1)
Holeček, Makovcová, Vacík

13. kolo krajského přeboru

V neděli 13.11.2022 jsme v rámci 13. kola krajského přeboru mladších žáků zajížděli k očekávanému „zápasu podzimu“ do Domažlic. Vstup do utkání nám vyšel náramně. Již v 5.minutě vysunul krásnou přihrávkou Venca Šebesta Davida Holečka, a ten nechytatelnou střelou do šibenice rozjásal nás i naše zmrzlé fanoušky. Bohužel, hned po rozehrání soupeř vyšachoval naši obranu a bylo vyrovnáno na 1:1. Poté byl zápas většinou vyrovnaný. Několik zajímavých šancí jsme si připravili my i soupeř. Žádná šance, však nerozvlnila síť ani na jedné straně. Změna skóre přišla ve 28.minutě a k naší velké radosti do sítě domácích. Kuba Vacík ve středu pole udržel míč a skvostnou přihrávkou za obranu Domažlic nastartoval k úniku Káju Makovcovou. Kája má poslední dobu fantastickou formu a prokázala to i dnes. Křižnou přízemní střelou nám zajistila vedení 2:1. Hned za 3 minuty Kuba Vacík využil zaváhání domácího gólmana a navýšil již na 3:1. Takto i skončil velmi záživný první poločas.

I druhý poločas přinesl z obou stran vysoké tempo a kvalitní podívanou. Domácí měli mírnou převahu, ale naši svěřenci si pozornou a zodpovědnou hrou vše pohlídali. Po jednom našem protiútoku Fíla Šimanovský trefil tyč domácí branky. V poslední pětiminutovce se domácí nedechli k závěrečnému tlaku.

Nejprve nás podržel v brance Vojta Kočí, který byl dnes naší oporou. Pak přišla ještě jedna šance domácích, ale domácí hráč mířil vedle. Po závěrečném hvizdu paní rozhodčí, propukla v našem týmu velká radost. Vyhráli jsme 3:1!

Vynikající týmový výkon nám přinesl tři body. Znamená to, že jsme lídrem podzimní části tabulky bez ztráty bodu s celkovým skóre 83:12. Navíc Kuba Vacík je v gólově hitparádě s 25 góly podzimním králem střelců. Všem děkujeme za podzimní spanilou jízdu soutěží a věříme, že na jaře navážeme na úspěšný podzim. Úspěch nepřijde sám, je za ním tvrdá práce a především skvělá parta kluků a holek, kteří táhnou za jeden provaz.

Branky: D.Holeček 1x, K.Makovcová 1x, J.Vacík 1x.

Sestava: V.Kočí – A.Věchtík, V.Šebesta, M.Pančenko -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek


 

 

---

6. 11. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice
8:0 (5:0)
Frýzek 2x, Kolář, Makovcová, Šimanovský, Šebesta, Věchtík, Pančenko

12. kolo krajský přebor

Ve 12. kole krajského přeboru mladších žáků se odehrálo na domácí půdě v Hrádku regionální derby se Sušicí. Po počátečním oťukávání z obou stran jsme udeřili v 11. minutě. Kuba Kolář kolmicí vysunul Peťu Frýzka a ten nám ranou k tyči zajistil vedení 1:0. V 16.minutě Dáda Holeček odebral míč hostujícímu obránci a postupoval sám ze strany na branku hostí, před brankou viděl lépe postaveného Kubu Koláře a krásně mu naservíroval míč před prázdnou branku, vedeme 2:0. Ve 22.minutě velmi aktivní Dáda Holeček prošel až do vápna hostí a byl faulován. Penalty se ujal Tonda Věchtík a s přehledem navýšil skóre na 3:0. Ve 24. minutě Peťa Frýzek poslal přihrávku za obranu pro Fílu Šimanovského a ten křižnou střelou stanovil již na 4:0. O minutu později opět Peťa Frýzek přihrává za obranu hostí, tentokráte Káje Makovcové, která po dlouhém sprintu přízemní střelou stanovila poločasový výsledek 5:0.

Hned v první minutě druhé půlky zafungovala kombinace mezi Kubou Kolářem a Peťou Frýzkem, druhý jmenovaný si po přihrávce navedl míč do ještě lepší pozice a krásně vymetl šibenici hostující branky, 6:0. Na další gól se čekalo až do 56.minuty, Martin Pančenko po sérii přihrávek s Kubu Kolářem, povedenou střelou k tyči upravil na 7:0. V 59. minutě zahráli hosté v jejich pokutovém území rukou a kopala se další penalta v náš prospěch. Penalty se chopil Vašek Šebesta a uzavřel dnešní skóre na konečných 8:0.

K dnešnímu zápasu není skoro co vytknout, opět, jako proti Tachovu, jsme podali výborný kolektivní výkon. I přes vysokou porážku musíme ocenit i tým ze Sušice, který bojoval až do konce. Je třeba poděkovat našim i hostujícím fanouškům, kteří vytvořili pěknou fotbalovou atmosféru. Příští týden zajíždíme do Domažlic, kde nás čeká „zápas podzimu „.

Branky: P.Frýzek 2x, J.Kolář 1x, K.Makovcová 1x, F.Šimanovský 1x, V.Šebesta 1x, A.Věchtík 1x, M.Pančenko 1x.

Sestava: V.Kočí – V.Otáhal, A.Věchtík, V.Šebesta, M.Pančenko -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, – J.Kolář.

Jiří Frýzek


 

 

---

29. 10. 2022, sobota, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice/Kasejovice
1:4 (1:1)
Blahuta

10. kolo okresního přeboru

V 10. kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli do sousedních Chanovic k poslednímu zápasu podzimní části. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, jelikož soupeř se u nás prezentoval velmi dobře. První poločas byl většinou vyrovnaný, trochu více ze hry jsme měli my. První gól padl až ve 21. minutě, bohužel pro nás do naší sítě. Ve 27. minutě Domča Blahuta skóre vyrovnal a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhý poločas byl z naší strany lepší než ten první, ale k naší smůle jsme nedokázali využít i ty největší tutovky. Domácí brankář měl dnes skvělý den a jednoznačně nás vychytal. Zato domácí nás potrestali celkem 3x. Pravidlo nedáš dostaneš, dnes platilo snad trojnásob. I díky tomuto souběhu událostí, jsme po delší době tahali za kratší konec a prohráli 4:1. Není nutno věšet hlavy, i přes hru jsme podali bojovný výkon, který však nepřinesl žádný bod. Každopádně podzimní část soutěže ukončíme na 1.místě, za což patří klukům velké poděkování. Přes zimu budeme opět poctivě trénovat a připravíme se na jarní část, kde bychom chtěli navázat na úspěšný podzim.

Branky: D.Blahuta 1x.

Sestava: V.Prexl – M.Končal, V.Ryba, M.Kubal, D.Blahuta, M. Kopnický, V.Janeček, O.Beréneyi, R.Borovič, P.Míka, F.Beránek, J.Pilek, J.Jiřík.

Jiří Frýzek

---

29. 10. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Tachov
5:1 (1:0)
Kolář 2x, Makovcová 2x, Šimanovský

11. kolo krajského přeboru

V 11.kole krajského přeboru mladších žáků jsme zajížděli až do dalekého Tachova. Utkání slibovalo zajímavou podívanou, jelikož se střetl první tým tabulky s třetím týmem tabulky. Hned na začátku utkání se do nás pustil soupeř zhurta a vytvořil si mírný tlak, z kterého však nic nebylo. Po počáteční snaze domácích jsme poté převzali otěže zápasu již my. V 10.minutě atakoval Kuba Kolář velmi dobře gólmana domácích, ten chtěl míč odkopnout, ale Kubu trefil do nohy a od té se míč dokutálel do sítě. Vedeme 1:0. Tento gól nás vyloženě nastartoval a dodal sebevědomí. Do konce poločasu jsme měli několik vyložených šancí, které buď zneškodnil výborný brankář domácích, nebo jsme trefovali pouze tyče. Po hezkých individuálních akcích trefili tyč Tonda Věchtík a Dáda Holeček. Poločas skončil 1:0, ale skóre mohlo být o hodně vyšší v náš prospěch.

Ve druhém poločase se ke skvělému výkonu rozehrála Kája Makovcová, které bylo plné hřiště. Rychlostně jí soupeř vůbec nestíhal, a díku tomu v krajních prostorech vznikaly velmi zajímavé momenty. Ve 40. minutě, po jednom výpadu Káji z levé strany, se dostal míč ke Kubovi Kolářovi, a ten se většinou v těchto situacích nemýlí, což potvrdil i dnes. Skóre se posunulo na 2:0. I za tohoto stavu jsme hráli velmi dobře a další góly na sebe nenechaly čekat. Ve 49. minutě se po odražené střele Máry Melky dostal míč ke zcela volnému Fílovi Šimanovskému, který pohodlně upravil na 3:0. V 54.minutě si na dlouhý výkop našeho brankáře Vojty Kočího naběhla a následně krásně do běhu zpracovala Kája Makovcová, postupovala sama na domácího gólmana a umístěnou střelou k tyči upravila již na 4:0. V 59. minutě se dočkali gólu i domácí. Po zmatcích v naší obraně se dostal míč k domácímu kapitánovi Marku Veselému, který přízemní střelou snížil na 4:1. Poslední gól jsme si nechali na 68.minutu, Peťa Frýzek se na pravé straně zbavil domácí obrany a naservíroval míč před bránu, kam si naběhla Kája Makovcová a uklidila míč do branky. Po závěrečném hvizdu pana rozhodčího jsme si mohli užít radost z dnešní výhry 5:1.

S trenéry jsme se shodli, že dnešní zápas byl naším nejlepším výkonem podzimní části. V brance byl jistý Vojta Kočí, který nás v některých momentech podržel. Obranu tradičně držel Vašek Šebesta, kterému výborně sekundovali Tonda Věchtík, Vlasta Otáhal a Martin Pančenko. Dnes byla důležitá naše záloha, která jednoznačně předčila zálohu domácích. Ve středu pole se rvali jako lvi Peťa Frýzek s Márou Melkou, kteří i dobře zásobovali krajní záložníky, kde byli hodně vidět a připravili řadu šancí Dáda Holeček, Kája Makovcová a Fíla Šimanovský. Na hrotu útoku naběhal dnes mnoho kilometrů bojovník Kuba Kolář. Ještě jednou všem děkujeme za dnešní perfektní kolektivní výkon. Za týden nás čeká na domácí půdě v Hrádku derby se Sušicí.

Branky: J.Kolář 2x, K.Makovcová 2x, F.Šimanovský 1x.

Sestava: V.Kočí – V.Otáhal, A.Věchtík, V.Šebesta, M.Pančenko -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, – J.Kolář.

Jiří Frýzek


 

 

---

23. 10. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Košutka Plzeň
5:0 (4:0)
Vacík 3x, Frýzek, Melka

10. kolo krajského přeboru 

V 10.kole krajského přeboru mladších žáků jsme doma v Horažďovicích přivítali soupeře z Plzně - Košutky. Typicky podzimnímu počasí, odpovídal i terén. Hrací plocha dosti nerovná a hrbolatá. Do 15. minuty byla hra z obou stran neurovnaná a nepřesná. První gól zápasu přinesla právě 15.minuta, kdy si Peťa Frýzek stáhl na vápně míč na levou nohu a umístil střelu přesně k tyči. Vedeme 1:0. Ve 24.minutě rozehrála rychle aut z pravé strany Kája Makovcová na Peťu Frýzka, který zatáhl míč a přihrál Kubovi Vacíkovi před bránu. Pro toho již nebyl problém skórovat na 2:0. Ve 32.minutě byla k vidění další pěkná akce, tentokrát z levé strany. Dáda Holeček si navedl míč na levou nohu, s citem neservíroval míč Márovi Melkovi, který nejprve hlavou trefil gólmana. Gólman míč jen vyrazil před sebe a Mára pohotově doklepl do branky. Ještě do přestávky upravil na 4:0 Kuba Vacík, který z dálky překvapil hostujícího brankáře.

Do druhé půlky jsme vstoupili trochu ospale a nechali soupeře zbytečně hrát. Byly jsme málo důrazní a pozdě jsme přistupovali k hráčům soupeře. I tak jsme to byli opět my, kdo skóroval. Míč z pravé strany zatáhla Kája Makovcová, ideálně předložila Kubovi Vacíkovi a ten neměl problém přidat další branku. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo. I když jsme vyhráli 5:0, tak musíme ocenit výkon soupeře, který se u nás prezentoval velmi sympatickým dojmem a mnohdy nám nepříjemně stěžoval situaci. Hodnocení dnešního výkonu je takové, že zápas rozhodla první půlka, která byla z našeho pohledu velmi vydařená. Druhý poločas už takový nebyl a spíše se již dohrával. Některé herní situace jsme mohli řešit lépe. Přesto všem našim svěřencům děkuji za dnešní výkon. Ještě nás na podzim čekají 3 kola, kde změříme síly s velmi kvalitními týmy.

Branky: J.Vacík 3x, P.Frýzek 1x, M.Melka 1x.

Sestava: V.Kočí – V.Otáhal, A.Věchtík, V.Šebesta, V.Kotiš -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, P.Míka, – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

 

 

---

22. 10. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Kovo Strážov
6:1 (4:1)
Pančenko 2x, Blahuta, Ryba, Kopnický, Prexl

 9. kolo okresního přeboru

V 9. kole okresního přeboru mladších žáků jsme doma v Hrádku přivítali soupeře ze Strážova. Ze začátku na velmi těžkém terénu byla hra vyrovnaná. Ale v 6.minutě utekl všem Martin Pančenko a podél gólmana rozvlnil síť. Za necelé 2 minuty jsme už vedli 2:0, to se trefil Maty Kopnický. Ještě do poločasu jsme přidali další dvě branky, jmenovitě Martin Pančenko a Venca „Kapr“ Ryba. V závěru poločasu soupeř snížil na stav 4:1, takto se šlo i do kabin. Druhý poločas se již odehrával v naší režii. Po dalších brankách Vojty Prexla z penalty a Domčy Blahuty, jsme skóre navýšili již na 6:1. Do konce zápasu jsme si výsledek v klidu pohlídali. Dnes si všichni zaslouží pochvalu za bojovnost, neboť dnešní těžký terén moc kombinační hry nedovolil.

Branky: M.Pančenko 2x, D.Blahuta 1x, V.Ryba 1x, M.Kopnický 1x, V.Prexl 1x.

Sestava: M.Hermanchak – P.Němec, V.Ryba, M.Kubal, D.Blahuta, M. Kopnický, V.Prexl, M.Pančenko, R.Borovič,, J.Pavelec, F.Beránek, J.Pilek.

Jiří Frýzek


 

---

16. 10. 2022, neděle, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Rapid Plzeň
8:3 (3:1)
Vacík 3x, Borovič 2x, Frýzek, Kotiš, Kolář

9. kolo krajského přeboru

V 9.kole krajského přeboru mladších žáků jsme odjížděli k odpolednímu zápasu na půdu Rapidu Plzeň. Zápas jsme začali aktivně a během pár minut jsme si vytvořili minimálně 3 gólové situace. Změna skóre přišla až v 10.minutě, to se nádherně z dálky trefil Vašek Kotiš. I po gólu jsme měli převahu, kterou jsme však nedokázali využít v další branku. Ve 20.minutě po našem nedůrazu se dostal domácí hráč do střelecké pozice, kterou proměnil v gól. Naštěstí nás tento gól nerozhodil a o 5 minut později jsme šli opět do vedení, jmenovitě Peťa Frýzek si pohrál s domácí obranou a bodýlkem prostřelil gólmana. Ve 30. minutě byla k vidění další gólová situace. Po akci Peťa Frýzek – Dáda Holeček , uklidil míč do prázdné branky Kuba Vacík. Výsledkem 3:1 skončil také první poločas.

Ve druhém poločase se naše hra více a více stupňovala. Především naši krajní hráči byli velmi aktivní a připravovali šance pro ostatní. Na 4:1 zvyšoval Kuba Kolář, který hlavou dorazil povedenou střelu Káji Makovcové. Poté během jedné minuty dal dva slepené góly Kuba Vacík. Zvlášť druhý gól byl od Kuby velmi pěkný. Naběhl si na dlouhý aut a po vítězném osobním souboji postupoval sám na gólmana, kterému nedal šanci. V 54.minutě přišla velmi pěkná chvíle Máry Melky, prošel vším, co mu stálo v cestě a naservíroval míč před prázdnou branku, kde číhal Ráďa Borovič a upravil skóre na 7:1. V 55.minutě jsme měli trochu slabší chvilku a nechali jsme soupeře vstřelit zbytečný druhý gól. Poslední branku jsme si nechali na 60. minutu, Kája Makovcová z levé strany odcentrovala a Radek Borovič uklidil míč do sítě. Dnešní konečný stav tedy 8:2. Všichni naši hráči dnes podali velmi dobrý kolektivní výkon, soupeře jsme jasně přehráli. Jen je škoda dalších neproměněných šancí, kterých bylo dnes opravdu mnoho.

Branky: J.Vacík 3x, R.Borovič 2x, P.Frýzek 1x, V.Kotiš 1x, J.Kolář 1x.

Sestava: V.Prexl – V.Otáhal, V. Kočí, V.Šebesta, V.Kotiš -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, R.Borovič – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

15. 10. 2022, sobota, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice B
6:2 (1:1)
Míka, Blahuta, Šimanovský 4x

8. kolo okresního přeboru

V 8.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli do Sušice. Zápas se odehrál na umělé trávě. Soupeři jsme chtěli vrátit prohru z domácího prostředí. První poločas byl vyrovnaný. Soupeř se ujal vedení z pokutového kopu. My jsme ve 24. minutě kontrovali na 1:1, střelcem naší branky byl Pavel Míka. První poločas skončil 1:1. Ve 43.minutě jsme se ujali vedení, když se trefil Domča Blahuta. Domácí ve 46.minutě vyrovnali na 2:2. Od stavu 2:2 jsme již byli lepším týmem. Branky jsme si nechali až na poslední desetiminutovku, v rozmezí 63. až 73. minuty se 4x za sebou střelecky prosadil Fíla Šimanovský. Konečné dnešní skóre 6:2. Všichni kluci si zaslouží za dnešní zápas pochvalu.

Branky: F. Šimanovský 4x, D. Blahuta 1x, P. Míka 1x.

Sestava: A. Svoboda – P. Němec, V. Ryba, M. Kubal, D. Blahuta, M. Kopnický, P. Míka, M. Pančenko, F. Šimanovský, V. Prexl, F. Beránek.

Jiří Frýzek

---

9. 10. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Klatovy 1898
4:2 (2:0)
Vacík 2x, Holeček 2x

8. kolo krajského přeboru

V 8. kole krajského přeboru mladších žáků jsme doma v Horažďovicích přivítali „ligový tým z Klatov.„ Utkání slibovalo zajímavou podívanou, a to se také potvrdilo. Již ve 4. minutě Martin Pančenko vysunul krásnou kolmicí Kubu Vacíka, ten poslal míč ještě lépe postavenému Dádovi Holečkovi, který krásnou střelou do šibenice nedal brankáři hostí šanci. Vedeme 1:0!

Další průběh zápasu se většinou odehrával ve středu pole. Více ze hry měli hosté, především díky našemu nedůrazu. Až moc jednoduše jsme prohrávali osobní souboje, a z toho pramenily šance hostí. Vašek Kotiš, který dnes nastoupil do branky, byl však vždy, tam kde měl být. Ve 24. minutě jsme se dostali do dvoubrankového vedení, díky našemu ostrostřelci Kubovi Vacíkovi, ten sice nadvakrát, ale míč do sítě dostal. Takto skončil i první poločas.

Do druhé půlky vstoupili hosté aktivně, ve 38. minutě se po našem nedůrazu dostal míč až před naši branku, kde již nebyl problém pro útočníka hostí skórovat. Hned ve 40. minutě na pravé straně krásně zakombinovali Peťa Frýzek s Fílou Šimanovským, po tomto ťukesu, Fíla postupoval sám na gólmana a hosté jen za cenu faulu zabránili gólu. Faul se však stal ve vápně, a proto následovala penalta. K exekuci se postavil Dáda Holeček a suverénně navýšil skóre na 3:1. Vypadalo to, že nás třetí gól uklidnil, ale bohužel to tak nebylo. Hosté pořád hráli svoji agresivní hru, někdy až za hranicí regulérnosti, ale většinou zůstala píšťalka sudího němá. Našim hráčům dělal po celý zápas důrazný styl soupeře problémy. Po jednom ošemetném souboji před naší brankou, rozhodčí k údivu všech odpískal penaltu v náš neprospěch. Hosté, však darovanou penaltou pohrdli a kopli ji vedle branky. Ke snížení skóre stejně došlo. Po dalekonosné střele z pravé strany míč skončil v naší síti a bylo drama. Do konce zápasu chybělo ještě 7 minut. Závěr jsme si však pohlídali a naopak jsme ještě přidali pojišťovací gól. Peťa Frýzek se dobře vrátil s útočníkem hostů, vybojoval míč a dlouhou přihrávkou na pravou stranu, vybídl ke sprintu Káju Makovcovou, která výborně zatáhla míč až do vápna hostů, zvedla hlavu a nahrála Kubovi Vacíkovi před bránu. Ten se štěstím dotlačil míč do sítě. Do konce zápasu se už nic nestalo. Dnes jsme doslova vydřeli zápas 4:2. Bylo vidět, že hosté za dva měsíce, co hrají „ligovou soutěž žáků“ výkonnostně vyrostli. S důrazem jakým se dnes Klatovy prezentovaly, jsme se zatím v průběhu letošního ročníku nesetkali. Bylo vidět, že nám to dělalo po celý zápas potíže. Fotbal se ale hraje na góly, a těch jsme dnes dali více. Defenzivu držel dnešní kapitán Vojta Kočí, který byl vždy na správném místě a často zamezil nebezpečným útokům hostů. Dnešní výkon nebyl moc líbivý, byl vydřený. Díky všem za přístup a máknutí až do konce.

Branky: J.Vacík 2x, D.Holeček 2x.

Sestava: V.Kotiš – V.Otáhal, V. Kočí, F.Beránek, M.Pančenko-D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

8. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Bolešiny
11:0 (5:0)
Kotiš 3x, Borovič 2x, Míka 2x, Kubal, Beréneyi, vlastní 2x

7. kolo okresního přeboru

V 7.kole okresního přeboru mladších žáků jsme na domácí půdě v Hrádku přivítali hosty z Bolešin. Od začátku až do konce zápasu se jednalo o jednoznačnou dominanci našeho týmu. Jistá defenziva byla podpořena dnes velmi kvalitní ofenzivou. Všichni kluci si zahráli s chutí. Po poločase 5:0, jsme ve druhé půli přidali další branky, a konečné skóre se zastavilo na čísle 11:0. Nejvíce se střelecky dařilo Vaškovi Kotišovi, který vsítil hattrick. Samozřejmě, že pochvalu zaslouží i ostatní kluci, kteří Vaškovi dobře sekundovali. Příští zápas zajíždíme do Sušice, kde bychom chtěli soupeři oplatit porážku z 3.kola.

Branky: V.Kotiš 3x, R.Borovič 2x, P.Míka 2x, V.Kubal 1x, O.Beréneyi 1x, vlastní 2x.

Sestava: M.Hermanchak – P.Němec, V.Ryba, M.Kubal, R.Borovič, D.Blahuta, M.Končal, V.Kubal, V.Kotiš, P.Míka, O.Beréneyi, Š.Zemen, J.Pilek.

Jiří Frýzek


 

 

---

1. 10. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby B
10:1 (5:1)
Šimanovský 5x, Borovič 4x, Procházka

6. kolo okresního přeboru

V 6.kole OP mladších žáků jsme se střetli v podzimní sezóně již podruhé s týmem z Lub „B“. Tentokrát jsme hráli na domácím hřišti v Horažďovicích. Začátek utkání byl z obou stran dost nepřesný. Hosté se dostávali do šancí především dlouhými nákopy přes naši obranu, kde vždy číhal útočník. To nám dělalo problémy. Od sedmé minuty, kdy jsme vstřelili první gól Ráďou Borovičem, jsme se uklidnili a začali hrát výborný fotbal. Kluci dobře presovali soupeře, dále jsme využívali oba křídelní prostory, z kterých létaly velmi nebezpečné centry. Především Patrik Procházka svojí rychlostí dělal soupeři velké problémy. Do poločasu zkompletoval hattrick Fíla Šimanovský, jednu branku přidal, také dnes dobře hrající, Patrik Procházka. Poločasové skóre bylo 5:1 v náš prospěch.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek jako ten první. Naše aktivita a pohyb po hřišti, byl pro soupeře velmi nepříjemný. Z této naší aktivní hry pramenily i další branky v bráně hostů. Postupně se trefili, Ráďa Borovič 3x a Fíla Šimanovský 2x. Plno dalších tutovek jsme ještě nevyužili. I na druhé straně se činil náš brankář Adam Svoboda, který také zneškodnil několik nebezpečných šancí hostů. Za dnešní výkon je třeba vyzdvihnout celý tým, který šlapal po celý zápas perfektně a zcela zaslouženě zvítězil tímto vysokým poměrem. Díky tomuto vítězství jsme se vyhoupli do čela okresního přeboru mladších žáků.

Branky: F.Šimanovský 5x, R.Borovič 4x, P.Procházka 1x.

Sestava: A.Svoboda – P.Němec, V.Ryba, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, V.Otáhal, R.Borovič, D.Blahuta, F.Šimanovský, P.Procházka, M.Končal, V.Kubal.

Jiří Frýzek


 

 

---

28. 9. 2022, středa, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice/Kasejovice
3:1 (2:0)
Procházka, Hermanchak, Kubal

5. kolo okresního přeboru

Ve vloženém 5.kole na svátek Svatého Václava, jsme doma v Hrádku přivítali družstvo z Chanovic. Již ve třetí minutě jsme se ujali vedení, kdy Patrik Procházka po pravé straně utekl všem hráčům soupeře a přízemní střelou k pravé tyči vstřelil gól. Soupeř hrozil především z brejků, které měl opravdu nebezpečné. Během první půle se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři byli neprůstřelní. Až ve 24. minutě, tentokrát po levé straně, se pěkně uvolnil Max Hermanchak a postupoval sám na brankáře, zachoval pevné nervy a navýšil skóre na 2:0. Takto skončil i první poločas.

Druhá půlka byla hodně podobná té první. O šance na obou stranách nebyla nouze, avšak dnes byli oba brankáři vynikající. V 51. minutě se nám přece jenom podařilo navýšit skóre, v nepřehledné situaci před brankou hostí se míč dostal k Vaškovi Kubalovi a ten si s příležitostí poradil jako zkušený mazák a dostal nás do tříbrankového vedení. Čtyři minuty před koncem zápasu si i hosté užili radost z gólu, musíme říct, že si hosté za předvedený výkon minimálně jeden gól zasloužili. Konečné skóre tedy 3:1 pro nás. Hodnocení zápasu je pozitivní, kluci podali velmi dobrý výkon a diváci se nenudili. Nutno pochválit i tým hostí, který přispěl také ke kvalitnímu zápasu.

Branky: P.Procházka 1x, M.Hermanchak 1x, V.Kubal 1x.

Sestava: A.Svoboda – P.Němec, V.Ryba, J.Kouba, J.Pavelec, M.Kubal, O.Beréneyi, R.Borovič, Š.Zemen, M.Hermanchak, P.Procházka, P.Míka, V.Kubal.

Jiří Frýzek


 

 

---

27. 9. 2022, úterý, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FC Křimice
6:0 (2:0)
Vacík 2x, Šimanovský, Melka, Beránek, Holeček

2. kolo krajského přeboru

K dohrávce 2. kola krajského přeboru mladších žáků jsme zajížděli do Křimic. Očekávali jsme těžký zápas, jelikož 4 hráči z týmu Křimic hrají pravidelně za starší žáky. Prvních dvacet minut jsme měli územní převahu, ale bez gólového efektu. Šance přicházely, avšak finální fáze našeho zakončení byla mizerná. Prvního gólu jsme se dočkali ve 28. minutě, kdy Kuba Vacík doklepl do sítě střelu Dády Holečka. Za další 4 minuty vybojoval míč Kuba Vacík, individuálně se dostal až před branku soupeře a nekompromisně pod břevno skóroval. Po poločase jsme tedy vedli 2:0.

Hned na začátku druhé půlky se dostal míč po závaru k noze Fíly Šimanovského, který si míč navedl na pravou nohu a od tyčky branky upravil na 3:0. V dalším průběhu utkání jsme hru neustále kontrolovali, hlavně jsme využívali křídelní prostory, z kterých jsme si vytvářeli zajímavé brankové příležitosti. Skóre se měnilo až po jednom z mnoha rohových kopů, na centr Dády Holečka si naběhl na první tyč Fíla Beránek a upravil na 4:0. Chvíli na to si s obranou domácích včetně gólmana pohrál Mára Melka a dal na 5:0. Poslední, šestý gól, jsme si nechali na poslední minutu. Peťa Frýzek vysunul kolmicí Dádu Holečka a ten svojí slabší nohou (levačkou) uzavřel skóre dnešního zápasu. Dnešní výkon našeho týmu se nám moc líbil, všichni hráči zahráli velmi dobře a konečný výsledek je zcela zasloužený.

Branky: J.Vacík 2x, F.Šimanovský 1x, M.Melka 1x, F.Beránek 1x, D.Holeček 1x.

Sestava: D.Šůsová – V.Otáhal, V.Šebesta, A.Věchtík, F.Beránek, V.Kotiš-D.Holeček ,P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, P.Míka, F.Šimanovský – J.Vacík.

Jiří Frýzek

 

---

25. 9. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko / Železná Ruda
8:1 (5:0)
Vacík 4x, Frýzek 2x, Kotiš, Borovič

6. kolo krajského přeboru

V 6.kole krajského přeboru mladších žáků jsme na „domácím hřišti v Hrádku“ přivítali kluky z Nýrska. Tento zápas nás bohužel nezastihl v optimální formě. Po celý zápas se nám nechtělo moc běhat a už vůbec ne bojovat. I přes tyto nedostatky jsme soupeře přehráli výsledkem 8:1, po poločase 5:0. Gólově nás opět podržel Kuba Vacík, který vsítil 4 góly. Další góly dále přidali Peťa Frýzek 2x, Vašek Kotiš 1x a Ráďa Borovič také 1x. V celkové hitparádě krajského přeboru se Kuba Vacík vyšvihl na čelo střelců s celkem 14-ti zásahy. Většina našich hráčů zahrála pod své možnosti, což je škoda, protože víme, že mají určitě na mnohem lepší výkony. I takové zápasy se občas stanou a je třeba se z nich poučit, aby to v dalších zápasech vypadalo lépe.

Branky: J.Vacík 4x, P.Frýzek 2x, V.Kotiš 1x, R.Borovič 1x.

Sestava: V.Prexl – V.Otáhal, V.Šebesta, A.Věchtík, F.Beránek- D.Holeček -P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, R.Borovič – J.Vacík, V.Kotiš.

Jiří Frýzek

---

25. 9. 2022, neděle, 12:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Kovo Strážov
7:2 (4:1)
Kubal 2x, Khín 3x, Berényi, Kouba

4. kolo okresního přeboru

Ve 4.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli až do Strážova. Hned od první minuty jsme diktovali hru. Kluci dobře využívali křídelní prostory, hlavně pravá strana byla velmi aktivní. Poločas skončil 4:1 v náš prospěch. I ve druhé půlce jsme byli lepším týmem a přidali další branky. Střelecky se zaskvěl „host ze starší přípravky „Steve Khín, který vsítil hatrick. Další góly přidali Vašek Kubal 2x, Ondra Beréneyi 1x a Kuba Kouba 1x. Tento zápas se nám opravdu povedl, a proto chvála patří celému týmu.

Branky: S.Khín 3x, V.Kubal 2x, O.Beréneyi 1x, J.Kouba 1x.

Sestava: M.Hermanchak – M.Končal, P.Němec, V.Ryba, J.Kouba, J.Pavelec, M.Kubal, O.Beréneyi, S.Khín, P.Vivatěnko, M.Pančenko, P.Procházka, P.Míka, V.Kubal.

Jiří Frýzek

 

---

17. 9. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Baník Stříbro
5:3 (2:2)
Vacík, Melka 2x, Kolář, Holeček

5. kolo krajského přeboru

V 5. kole krajského přeboru mladších žáků jsme cestovali až do dalekého Stříbra. Zápas se odehrál na umělé trávě.

V prvních 15 minutách nás soupeř zaskočil velmi dobrým pohybem a napadáním. Z toho pramenilo, že po slepených gólech v 9. a 10. minutě zbytečně prohráváme 2:0. Po 15 minutách jsme konečně začali hrát svoji hru. Nejprve snížil Kuba Vacík na 2:1 a ještě do poločasu vyrovnal Mára Melka na 2:2.

V druhé půlce jsme již byli lepším týmem a zaslouženě šli do vedení, když náš třetí gól dal Kuba Kolář. Za chvíli svým druhým gólem v zápase navýšil skóre Mára Melka a vedeme 4:2. Následně však soupeř opět snížil na stav 4:3. Konečné uklidnění přinesl až gól na 5:3, o který se postaral Dáda Holeček. Konečné skóre mohlo být i vyšší, ale naše další střely zastavily buď tyčky, nebo břevna.

Hodnocení zápasu: Až na prvních 15 minut, kde nás soupeř zaskočil, jsme odehráli dobré utkání. Všichni zaslouží pochvalu za přístup k zápasu. Závěrem je nutno pochválit i kluky ze Stříbra, kteří také přispěli ke kvalitnímu utkání.

Branky: M.Melka 2x, J.Vacík 1x, J.Kolář 1x, D.Holeček 1x.

Sestava: V.Prexl – P.Procházka, F.Beránek, M.Pančenko, V.Kotiš, D.Holeček - P.Frýzek, M.Melka, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

---

17. 9. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice B
2:6 (1:4)
Zemen, Otáhal

3. kolo okresního přeboru

Za velmi nepříznivého počasí jsme ve 3.kole okresního přeboru mladších žáků doma v Horažďovicích, přivítali družstvo ze Sušice „B“. Od začátku zápasu působil soupeř fotbalověji. Největší problémy nám dělalo především dostupování k hráčům, všude jsme byli pozdě. Dalším negativním aspektem byly osobní souboje, skoro každý jsme prohráli. A bohužel, to ve fotbale rozhoduje. Soupeř nás potrestal třemi góly a prohráváme 3:0. Poté jsme se trochu oklepali a na 3:1 snížil velmi povedenou střelou Štěpa Zemen. Co to bylo platné, když hned z protiútoku opět soupeř navýšil skóre na 4:1, takto se šlo i do kabin.

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší než ten první. Po křídelních prostorech jsme si vypracovali i několik šancí, ale bez střeleckého úspěchu. A tak zase přišlo na řadu pravidlo nedáš, dostaneš. V tomto případě to platilo dvojnásob a soupeř navýšil skóre až na 6:1. I za tohoto stavu jsme nepřestali hrát a odměnou byla branka Vlasty Otáhala, který po individuální akci přesně zamířil a korigoval na konečných 6:2 v náš neprospěch.

Konečné hodnocení: Dnes rozhodovala agresivita v osobních soubojích, pohyb na hřišti a dostupování hráčů. Ve všech těchto věcech byl soupeř dnes lepší, a proto zaslouženě vyhrál. Naše kluky bych i přesto pochválil, že zápas nevzdali a bojovali až do konce zápasu. Tentokrát to nevyšlo, ale ještě je spousta dalších zápasů, kde si určitě spravíme chuť.

Branky: Š.Zemen 1x, V.Otáhal 1x.

Sestava: A.Svoboda – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, J.Kouba, J.Pavelec, M.Kubal, R.Borovič, V.Otáhal.

Jiří Frýzek


 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby
3:1(3:0)
Frýzek 2x, Vacík

4. kolo krajského přeboru

Ve 4. kole krajského přeboru mladších žáků, jsme doma v Horažďovicích, přivítali hosty z Lub. Utkání slibovalo kvalitní úroveň a vyrovnaný průběh. Hned ve 2. minutě, po rohu Davida Holečka, skóroval hlavou do sítě Kuba Vacík. Vedeme 1:0. Tato branka nás samozřejmě povzbudila. V 16. a 17. minutě přišly chvíle Peťi Frýzka. Nejdříve po samostatné akci, kdy obešel 3 hráče a levou nohou uklidil míč k tyči do sítě, 2:0, a poté po vysunutí od Kuby Vacíka šel sám na branku soupeře, zachoval pevné nervy a chytře přehodil gólmana, 3:0. Do konce poločasu se hra většinou odehrávala ve středu pole s mnoha osobními souboji.

V poločase jsme naše hráče varovali, že ještě není zdaleka vyhráno. Soupeř do druhého poločasu vstoupil aktivně a dobýval častěji naši branku. My jsme se naopak ze zabezpečené obrany snažili o brejkové situace, které již do konce utkání branku nepřinesly. Soupeř si za výkon ve druhém poločase branku zasloužil a ta také přišla. Na konečných 3:1 pro nás korigoval útočník hostí Honza Šilar. Zápas byl po celou dobu atraktivní a naše konečné vítězství je velmi cenné. Všem našim hráčům děkuji za přístup k utkání.

Branky: P.Frýzek 2x, J.Vacík 1x.

Sestava: V.Prexl – V.Šebesta, A.Věchtík, M.Pančenko, V.Kotiš, D.Holeček - P.Frýzek, K.Makovcová, P.Míka, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

 

Jiří Frýzek

 

 

 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Bolešiny
5:0 (2:0)
Zemen 2x, Borovič, Kubal, Kouba

2. kolo okresního přeboru

Ve 2.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli opět na venkovní zápas, tentokrát do Bolešin. Díky vytrvalému dešti bylo utkání ohroženo, ale počasí se nakonec umoudřilo a zápas se mohl odehrát. Po brankách Štěpána Zemena a Radka Boroviče, jsme vedli po prvním poločase 2:0. Druhý poločas jsme měli také herně pod kontrolou a přidali další branky, respektive se trefili Štěpán Zemen, svojí druhou brankou, Kuba Kouba a Vašek Kubal. Konečné skóre 5:0 pro nás. Všichni si zaslouží pochvalu, jak k zápasu přistoupili.

Branky: Š.Zemen 2x, V.Kubal 1x, J.Kouba 1x, R.Borovič 1x.

Sestava: M.Hermančak – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, O.Berenyi, J.Kouba, J.Pilek, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka, F.Beránek, R.Borovič.

Jiří Frýzek


 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Bolešiny
5:0 (2:0)
Zemen 2x, Borovič, Kubal, Kouba

2. kolo okresního přeboru

Ve 2.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli opět na venkovní zápas, tentokrát do Bolešin. Díky vytrvalému dešti bylo utkání ohroženo, ale počasí se nakonec umoudřilo a zápas se mohl odehrát. Po brankách Štěpána Zemena a Radka Boroviče, jsme vedli po prvním poločase 2:0. Druhý poločas jsme měli také herně pod kontrolou a přidali další branky, respektive se trefili Štěpán Zemen, svojí druhou brankou, Kuba Kouba a Vašek Kubal. Konečné skóre 5:0 pro nás. Všichni si zaslouží pochvalu, jak k zápasu přistoupili.

Branky: Š.Zemen 2x, V.Kubal 1x, J.Kouba 1x, R.Borovič 1x.

Sestava: M.Hermančak – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, O.Berenyi, J.Kouba, J.Pilek, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka, F.Beránek, R.Borovič.

Jiří Frýzek


 

---

4. 9. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Slavia Vejprnice
22:0 (10:0)
Kolář 5x, Vacík 8x, Kotiš 1x, Melka 3x, Holeček 2x, Frýzek 3x

3. kolo krajského přeboru

Ve 3. kole krajského přeboru mladších žáků jsme doma v Horažďovicích přivítali hosty z Vejprnic. Utkání bylo od 1. minuty jednoznačné. Soupeř bohužel nedosahoval naší úrovně a působil zcela odevzdaně. Naši svěřenci si s radostí zastříleli a neustále navyšovali skóre. Konečné skóre 22:0. Střelecky se nejvíce dařilo dvěma Kubům, Vacíkovi, který dal 8 gólů a Kolářovi, ten dal 5 gólů. Tento zápas nás neprověřil, ale na druhou stranu, žádný soupeř se neporazí sám. Všem hráčům a hráčce tímto děkuji, jak k zápasu přistoupili.

Branky: J.Vacík 8x, J.Kolář 5x, P.Frýzek 3x, M.Melka 3x, D.Holeček 2x, V.Kotiš 1x.

Sestava: V.Prexl – A.Věchtík, M.Pančenko, V.Kotiš, V.Czerwek – D.Holeček, P.Frýzek, R.Borovič, M.Melka, K.Makovcová – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

4. 9. 2022, neděle, 14:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby B
4:3 (2:1)
Zemen, Kubal 2x, Míka

1. kolo okresního přeboru

V 1. kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli do Lub. Zápas byl od začátku vyrovnaný. Soupeř šel do vedení 1:0, ještě do poločasu jsme zápas otočili na 2:1. Po přestávce dvěma slepenými góly soupeř dal na 3:2. Naši kluci, ale zápas nevzdali a makali až do konce. A přišla odměna v podobě dvou našich gólů. Konečné skóre 4:3 v náš prospěch. Všichni si zaslouží pochvalu za vzorně vybojovaný zápas.

 

Branky: V.Kubal 2x, Š.Zemen 1x, P.Míka 1x.

Sestava: M.Hermančak – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, O.Berenyi, J.Kouba, P.Míka, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka.

Jiří Frýzek


 

 

---

21. 8. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Přeštice
6:1 (3:1)
Melka 2x, Kolář, Šimanovský, Makovcová, Míka

 1. kolo krajského přeboru

Na „domácím hřišti“ v Hrádku odstartovala nová sezóna krajského přeboru mladších žáků. Los nám přisoudil jako prvního soupeře tým z Přeštic. Začátek zápasu nebyl z naší strany dobrý, soupeř hrál jednoduchý fotbal, z obrany dlouhé nákopy dopředu a to nám dělalo problémy. My se naopak snažili hrát po zemi a využívat křídelní prostory. Bohužel krajní hra v prvním poločase nefungovala, buď jsme se chytili do ofsajdu nebo jsme míč zbytečně ztráceli. Z jedné útočné akce hostů, jsme v obraně jen útočníka stínovali a nemohlo to skončit jinak než brankou v naší síti. Prohráváme 0:1. Inkasovaná branka nás nakopla a došlo ke zlepšení hry. Brankami Máry Melky, Kuby Koláře a Filipa Šimanovského jsme skóre do poločasu otočili v náš prospěch na 3:1.

Nutno říci, že jsme ještě zahodili několik tutovek. Do druhého poločasu jsme udělali změny na postech, především jsme chtěli oživit křídelní prostory. Soupeř hrál druhý poločas stejně houževnatě a bojovně jako první poločas. Z naší strany byl již výkon v druhé půli zlepšený a soupeře jsme zaměstnávali především z krajů. Náš čtvrtý gól byl po krásné akci, kdy si naběhla Kája Makovcová do uličky, utekla všem hráčům soupeře a křižnou střelou po zemi krásně zakončila do sítě. Za chvíli opět hrála důležitou roli rychlonožka Kája, která přízemním centrem nahrála Pavlovi Míkovi před prázdnou branku, ten šancí nepohrdl a poslal míč do branky. Vedeme 5:1. Na konečných 6:1 svým druhým gólem v zápasu upravil Mára Melka. Za druhý poločas zaslouží naši hráči pochvalu, jen je škoda, že některé vyložené šance řešíme příliš zbrkle a lehkomyslně. Konečné skóre mohlo být i vyšší. Je třeba pochválit i výkon soupeře, který nás opravdu prověřil a nedal nám vůbec nic zadarmo.

Branky: M.Melka 2x, J.Kolář 1x, F.Šimanovský 1x, K.Makovcová 1x, P.Míka 1x.

Sestava: V.Prexl – A.Věchtík, M.Pančenko, V.Šebesta, M.Melka, D.Blahuta – D.Holeček, P.Míka, F.Šimanovský, V.Kotiš, K.Makovcová – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

15. 6. 2022, středa, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
Výsledek ještě není znám

 15. kolo krajského přeboru mladších žáků

---

28. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chudenice
8:1 (2:1)
Kotiš 6x, Šlechta, Czerwek

 18. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 28.5. jsme odjeli do dalekých Chudenic odehrát s místními mladšími žáky zápas v rámci 18.kola okresního přeboru.

Postavení obou týmů v tabulce bylo vševypovídající a průběh utkání tomu i odpovídal. Kdybychom zachovali zejména v 1.poločase větší klid v koncovce, mohlo být konečné vítězství ještě výraznější. Opět byl produktivní nejlepší střelec okresního přeboru Vašek Kotiš, který rozvlnil síť soupeře celkem 6x. Zbylé 2 góly vstřelili Viktor Czerwek a Vláďa Šlechta. Soupeř z ojedinělého útoku vstřelil 1 gól a tak utkání skončilo našim vítězstvím 8:1. Za předvedené výkony si zaslouží děti určitě pochválit.

Po 18. kole okresního přeboru máme celkem 51 bodů při skóre 127:24. Klobouk dolů! Je ale nutné stále pilně pracovat..

Další kolo hrajeme v sobotu 4.6. na hřišti v Hrádku s 3. týmem tabulky Sokolem Kolinec a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 6, Šlechta, Czerwek.

Sestava: Prexl ( B ) – Beránek, Makovec, Pančenko – Šlechta, Pavelec, Šebesta ( K ) – Borovič, Czerwek – Kotiš.

Josef Korbel

 

---

28. 5. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
16:0 (7:0)
Kolář 4x, Prexl 4x, Holeček 2x, Drázda 2x, Makovcová, Melka, Kočí, Lávička

 23. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 28.5. jsme odehráli své utkání na pěkně připraveném hřišti v Nýrsku. Do tohoto utkání nezasáhli 2 stabilní opory Michael Šašek a Ondra Korbel, kteří odehráli důležité utkání za staršími žáky. Nicméně rozložení sil bylo více než zřejmé a nic zvláštního se nestalo.

Od samého začátku jsme byli aktivní a s chutí jsme si zahráli a zastříleli. Do druhého poločasu jsme změnili jednotlivé posty tak, aby si děti vyzkoušely pro ně netradiční posty, tzn. útočníci hráli v obraně a naopak. Děti to vzaly jako výzvu a odehrály 2.poločas snad ještě lépe než ten první .

Za předvedené výkony si všechny děti zaslouží velkou pochvalu.

Po 23. kole krajského přeboru jsme již získali 62 bodů při skóre 247:25 nám patří 2.místo průběžné tabulky soutěže. Klobouk dolů! Je ale nutné stále na sobě pracovat..

Další kolo hrajeme až v neděli 12.6. na hřišti v Hrádku s mužstvem Vejprnic.

Naše góly vstřelili:

Kolář 4, Prexl 4, Holeček Š. 2, Drázda 2, Makovcová, Melka, Kočí a Lávička.

Sestava:

Šůsová ( B ) – Kočí, Věchtík, Lávička – Holeček Š., Melka, Prexl ( K ) – Makovcová, Pacholík, Drázda – Kolář, Vacík

 

---

24. 5. 2022, úterý, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
2:1 p (0:0) 4:1 pen.
Frýzek

24. kolo krajského přeboru mladších žáků

V rámci předehrávaného 24. kola krajského přeboru mladších žáků jsme přivítali na domácím hřišti 3. tým průběžné tabulky FK Tachov. Na podzim jsme v Tachově smolně prohráli gólem v poslední minutě utkání 0:1, a tak jsme to chtěli tentokrát zvládnout.

Po celodenním dešti bylo zřejmé, že se bude hrát na velice těžkém terénu, nicméně i přesto se odehrálo velmi kvalitní utkání. Od samého začátku se hrálo ve vysokém nasazení a hra se přelévala ze strany na stranu. I když jsme byli silnější na míči, první velkou šanci si vypracovali hosté, nicméně výborným zákrokem nás podržel brankář Petr Drázda.

Poté už jsme se dostávali do šancí i my, kdy nejprve Jakub Kolář a poté Tomáš Prexl neproměnili své velké příležitosti. Když se už oba týmy chystaly do kabin, tak po nedovoleném zákroku hostí byl nařízen přímý volný kop. O exekuci se postaral Ondra Korbel a povedenou střelou okolo zdi orazítkoval tyčku soupeřovi branky. Do konce poločasu se už nic zajímavého neodehrálo, a tak se odcházelo do kabin za nerozhodnutého stavu 0:0.

O přestávce jsme hráče nabádali k trpělivosti a častější střelbě ze střední vzdálenosti.

Ve 3.minutě druhého poločasu se ke střele dostal Ondra Korbel, brankář jeho střelu pouze vyrazil k Petrovi Frýzkovi, a ten k tyči přesně zakončil. Tedy 1:0 v náš prospěch. Krátce poté se dostal ke střele opět Ondra Korbel, ale bohužel jeho střela nebyla dostatečně razantní. Bohužel netrvalo dlouho a po povedeném protiútoku hostí jsme inkasovali. Po tomto gólu jsme si vypracovali další 3 vyložené šance, bohužel, jak Peťa Frýzek, tak Kuba Vacík nemířili přesně. Když už se zápas chýlil ke konci, umožnili jsme soupeři zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Ten hosté zahráli znamenitě a jen díky spolehlivému zákroku Petra Drázdy zápas skončil smírně výsledkem 1:1.

O vítězi musely tedy rozhodnout pokutové kopy. Když naši střelci byli 100% ( Lávička, Šůsová, Korbel a Šašek) a přidal se ještě Peťa Drázda, který chytil hned 3 penalty, zápas skončil našim vítězstvím 2:1.

Utkání se hrálo na velice těžkém terénu a přesto bylo k vidění mnoho zajímavého. Je nutno říci, že mužstvo Tachova hrálo velmi dobře a ten 1 bod si určitě zaslouží.

U nás je potřeba určitě všechny pochválit za bojovnost, pokud bych měl ale vyzvednout jednotlivce, tak velmi podařené utkání odehráli Petr Drázda, Dora Šůsová, Ondra Korbel a Marek Melka.

Po tomto utkání je již evidentní , že skončíme v tomto ročníků krajského přeboru nejhůře na 2. místě. A to je určitě velký úspěch !!!

Naše sestava:

Drázda ( GK ) – Kočí, Bílek, Holeček Š., Lávička – Kolář, Pacholík, Prexl, Melka – Šůsová, Korbel, Šašek – Vacík, Frýzek.

Branku vstřelil Petr Frýzek.

Josef Korbel

 

---

22. 5. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
16:2 (8:1)
Drázda 6x, Lávička 3x, Kolář 2x, Melka 2x, Holeček, Šůsová, vlastní

22. kolo krajského přeboru mladších žáků

V dalším kole krajského přeboru jsme na domácím hřišti  přivítali Baník Stříbro. Po zkušenosti z podzimního vzájemného zápasu a i při pohledu na tabulku bylo zřejmé, že do utkání vstoupíme jako velcí favorité. A tak se také stalo.  Od prvních minut jsme soupeře zmáčkli na jeho obranné polovině a jen se vlastně čekalo, kdy otevřeme náš gólový účet.  Baník ale urputně bránil a tak jsme se dočkali ,, až " v 9 min., kdy skóre zápasu otevřela z penalty Dorča Šůsová 1 : 0. Obraz hry byl i nadále stejný a když jsme v rozmezí 13. - 17. vstřelili další čtyři góly, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Ve 27.min po naší ojedinělé chybě v obraně sice soupeř z penalty snížil na 5 : 1, ale na našich hráčích bylo vidět, že se fotbalem baví a do přestávky přidali ještě tři branky. Poločas jsme tedy ukončili za stavu 8 : 1.

 

Potěšující je, že jsme ani za rozhodnutého stavu nepolevili a i druhá půle se nesla v duchu té první. Je třeba říct, že Stříbro postupem času začalo působit odevzdaně, ale to nic neubralo na naší snaze vstřelit co nejvíce branek. I ve druhém poločase jsme osmkrát mířili přesně a jednou inkasovali. Konečny výsledek byl tedy 16 : 2.

 

Soupeř nás sice moc neprověřil a nedonutil z nás určitě vymáčknout to nejlepší, ale to se rychle změní. Hned v úterý 24.5. k nám totíž v předehrávce přijede soupeř mnohem těžší, Tachov. A ten nás určitě prověří mnohem více. Po naší podzimní prohře na jeho hříšti mu máme jistě co vracet.  Tak snad se nám to podaří......

 

Sestava: Kočí - Soukup, Holeček, Pančenko, Šůsová, Lávička - Šlechta, Czerwek, Melka, Pacholík, Makovcová - Drázda, Kolář

 

Branky: Drázda 6, Lávička 3, Kolář 2, Melka 2, Holeček, Šůsová,vlastní

Miroslav Kočí


 


 

---

21. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B ( hřiště Hrádek )
4:0 (2:0)
Holeček, Vacík, Prexl, Faltys

 17. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 21.5.2022 jsme na hřišti v Hrádku odehráli již 17. kolo okresního přeboru. Soupeř přijel více než zdatný a tak jsme se těšili na kvalitní konfrontaci.

Od samého počátku utkání jsme byli aktivní a soupeři neumožnili kombinovat. Již v 5. minutě utkání se prosadil Šimon Holeček a tento gól přinesl na naše kopačky potřebný klid. Poté kluci hráli velmi dobře a bylo jen otázkou času, kdy padne druhý gól. Ve 30. minutě utekl hostujícím obráncům Kuba Vacík a zkušeně proměnil. V poločase jsme kluky veskrze chválili a nabádali je ke stejně aktivní hře, jako předváděli v prvním dějství.

Hned v úvodu druhého poločasu se prosadil Tomáš Prexl a o další 3 minuty později po krásné akci po ose Pančenko – Věchtík – Faltys bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Během druhého poločasu jsme byli i nadále aktivní a vytvářeli jsme si mnoho brankových příležitostí, ale další góly jsme už nepřidali.

Zápas tedy skončil naším zaslouženým vítězstvím v poměru 4:0.

Tento zápas jsme zvládli herně a výsledkově. Povedené výkony tentokrát předvedly všechny děti a tým si tentokrát zaslouží pochválit jako celek. V tabulce již máme na 1. místě 15 – ti bodový náskok a je tudíž 3 kola před koncem jasné, že se staneme okresním přeborníkem v kategorii mladších žáků .

Naše góly vstřelili:

Holeček Šimon, Vacík Jakub, Prexl Tomáš, Faltys Martin.

Sestava:

Prexl V. ( B ) – Makovec, Pavelec, Věchtík, Pančenko – Šebesta, Holeček Š., Prexl T. – Borovič, Faltys, Koudelka, Kotiš – Bílek, Vacík

Josef Korbel

 

---

18. 5. 2022, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana - semifinále ( Luby )
FKHD - Domažlice 1:2, FKHD - Luby 0:0, FKHD - Petřín 0:1
Vacík

Semifinálové turnaje

Ve středu 18.5. jsme zajížděli na semifinálový turnaj do Lub. Soupeři nám byl ,, ligový,, SK Petřín Plzeň, domácí tým Startu Luby a současný leader krajského přeboru Jiskra Domažlice.

Již na počátku turnaje byl znám klíč postupu mezi nejlepší 4 týmy ,,O pohár Hejtmana,,. Ze semifinálových skupin postupovaly nejlepší 2 týmy, s tím, že v Plzni ve druhé skupině se o finále utkaly týmy Nýrska, Rokycan, FC VP U12 a SK Petřín U12.

Report ze zápasů níže:

FK Horažďovice vs. Jiskra Domažlice 1:2

Bohužel hned v 1. minutě utkání jsme po nedorozumění naší obrany inkasovali první gól a tím byl předznamenán ráz utkání. Sice jsme se snažili o obrat, ale dlouho jsme se nemohli dostat na dostřel soupeřovi brány. Až v 15 minutě utkání jsme po rychlé akci po pravé straně dokázali vyrovnat skóre Kubou Vacíkem. Škoda, že snad z protiútoku jsme po nedůslednosti umožnili soupeři zahrávat rohový kop a následně i hlavou inkasovali. A začalo vše od znova.. Těsně před koncem utkání jsme si vytvořili ještě jednu gólovou příležitost, ale hostující gólman skvěle zasáhl a tak zápas skončil naší porážkou 1:2. Sportovně musíme uznat, že asi o ten gól si to soupeř zasloužil .

FK Horažďovice vs. Start Luby 0:0

Tento zápas jsme nezačali opět dobře a jen díky 2 skvělým zákrokům Péťi Drázdy jsme hned na úvod neinkasovali. Poté jsme se začali prosazovat a měli 3 vyložené šance, které jsme bohužel nevyužili. A když Mára Melka místo zakončení nesmyslně přihrával a Ondrovi Korbelovi gólman skvěle chytil těsně před koncem dalekonosnou střelu, zápas skončil smírně 0:0 .

FK Horažďovice vs. SK Petřín 0:1

Tento zápas byl rozhodující pro případný postup do finálových soubojů, pokud bychom zvítězili, postoupili bychom. Herně jsme předvedli nejlepší výkon na turnaji, více jsme kombinovali a nezbavovali jsme se zbytečně míče. Bohužel nás trápilo opět zakončení a když soupeř skvěle vyřešil svou jedinou velkou příležitost, museli jsme opět dotahovat nepříznivý stav utkání. Soupeře jsme zdatně sekundovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. Bohužel tu největší Mára Melka neproměnil a tím tak trochu podtrhl náš střelecký zmar na tomto turnaji. Utkání tedy skončilo 0:1 v náš neprospěch a do finálového turnaje postoupil s Jiskrou Domažlice mužstvo SK Petřín Plzeň.

Z druhého semifinálového turnaje postoupily týmy Okula Nýrsko a FC Rokycany a doplnily tak finálovou čtveřici.

Hodnocení: Odvážně a kvalitně hráli Michal Šašek, Ondra Korbel a Petr Drázda. Ostatní určitě nezklamali, ale mnohdy jim chybělo větší herní sebevědomí a ochota podstoupit mnohdy těžký bolestivý souboj.

Na tomto turnaji jsme nastoupili ve složení:

Drázda ( GK ), Šašek, Lávička, Korbel, Holeček D., Věchtík, Kočí, Pacholík, Melka, Faltys, Vacík, Šebesta, Kolář, Prexl.

Josef Korbel

 

---

15. 5. 2022, neděle, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka Plzeň
7:0 (4:0)
Vacík 5x, Korbel 2x

21. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 15.5. jsme zavítali do útulného prostředí fotbalového klubu TJ Košutka Plzeň.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a již v 6. minutě jsme vedli 3:0, kdy se prosadil 2 x Kuba Vacík a 1x Ondra Korbel. Hráli jsme rychle, přesně a byli jsme i produktivní. Navíc, když jsme v 10.minutě po krásné individuální akci Ondry Korbela zvýšili stav na 4:0, nebylo o vítězi utkání pochyb. Bohužel od tohoto stavu frustrovaný tým soupeře začal hrát agresivněji a mnohdy si pomáhal až nevybíravými zákroky za hranicí fair play. Nejprve byl doslova,, sestřelen,, Mára Melka a následně po dalším nevybíravém zákroku musel odstoupit a zápas pro zranění nedohrál Šimon Holeček. Po tomto zákroku jsme důrazně apelovali na rozhodčího, aby více chránil zdraví dětí a tvrdě trestal mnohdy až likvidační zákroky.

O poločase jsme děti upozorňovali, aby míč pokud možno dávali rychle od nohy a vyvarovali se tak možnému zranění.

Na samém začátku druhého poločasu, náš gólman Peťa Drázda odvážně vyřešil herní situaci 1x1 a po ,, zásluze,, byl opět domácím hráčem potrestán a tvrdě faulován. Poté správně zareagovala lavička domácích a zmíněného hráče stáhla ze hřiště. Po tomto zákroku se zase chvíli hrál fotbal a hned 3x se prosadil dnes velmi produktivní Kuba Vacík. Když se zápas chýlil ke konci, tak opět asi byly ,,erupce,, na slunci a domácí hráči předvedli po sobě 2 likvidační fauly, kdy ten poslední na střílejícího Ondru Korbela doslova ,, stál za to,, a je jen štěstí , že to odnesl jen modřinou nad kotníkem! Bohužel až v tento moment 2 minuty před koncem rozhodčí udělil svou první žlutou kartu utkání…

Mrzí mě, že rozhodčí do utkání včas nezasáhl, nevymezil jasná pravidla hry a tím dostatečně nechránil zdraví hráčů. Nicméně pokud tak rozhodčí neučinil, měli do zápasu zasáhnout domácí trenéři a své hráče usměrnit, to se ale bohužel až na jednu situaci nestalo!

Tento zápas se nejvíce vydařil dnes produktivnímu Kubovi Vacíkovi, přesný a trpělivý na míči byl Ondra Korbel a jistě působil gólman Petr Drázda. Ostatní děti také předvedly kvalitní výkony a zaslouží si určitě pochválit.

Naše góly vstřelili:

Vacík 5, Korbel 2.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček Š., Kočí, Věchtík – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Lávička , Melka, Pacholík, Holeček D. – Bílek, Vacík.

                                                                                                                                                                                                                                                   

---

14. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny
4:1 (3:0)
Kotiš 2x, Makovcová, Czerwek

16. kolo okresního přeboru mladších žáků

V  sobotu dopoledne jsme za krásného počasí přivítali na domácím hřišti tradičně houževnatého soupeře z Bolešin.

Od prvních minut jsme se do soupeře ,,zakousli" a zabydleli jsme se na jeho polovině hřiště. V prvních 5ti minutách jsme se dostali do dvou sólo nájezdů a jednou nastřelili břevno. I v dalším průběhu zápasu jsme měli velkou územní převahu, ale naše zakončení bylo doslova tragické. Ve 13. minutě jsme se ale dočkali zasloužené vedoucí branky, kdy gólmana hostů z 5 metrů prostřelil Vašek Kotiš. Stav 1 : 0.  Bolešiny se dostávaly před naši branku pouze ojediněle po našich chybách. V 17.minutě si Kája Makovcová krásně narazila míč s Vaškem Šebestou a zvýšila naše vedení na 2 : 0.  Po další várce našich neproměněných šancí jsme si na další gól museli počkat do 25.minuty, kdy na 3 : 0 zvýšil opět Vašek Kotiš. Za tohoto stavu rozhodčí ukončil první poločas. O přestávce jsme hráče nabádali, aby se hlavně uklidnili při zakončení. Bohužel marně..

I  druhý poločas se odehrával převážně na polovině Bolešin. Předvedli jsme i několik opravdu pěkných fotbalových akcí, ale dát větší počet gólů nám dnes nebylo souzeno. Ve 49.minutě se branky za svůj srdnatý výkon zaslouženě dočkali i hosté a snížili stav z našeho pohledu na 3 : 1.  Festival našich gólových šancí pokračoval. Neproměnili jsme dokonce ani penaltu. Až v poslední minutě zápasu jsme přeci jen Viktorem Czerwekem skóre navýšili na konečných    4 : 1.

Celý zápas jsme byli fotbalovějším týmem a zaslouženě vyhráli. Jen na lepším zakončování akcí budeme muset o trénincích zapracovat. Z týmu Bolešin musíme pochválit jejich brankáře, který zneškodnil mnoho našich střel a svůj tým zachránil od většího debaklu.

Branky: Kotiš 2, Makovcová, Czerwek

Sestava : Prexl - Makovec, Pančenko, Pavelec, Soukup - Šlechta, Faltys, Czerwek, Beránek, Šebesta - Makovcová, Kotiš

Miroslav Kočí

 

---

8. 5. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid Plzeň
16:1 (10:0)
Frýzek 4x, Korbel 2x, Prexl 2x, Holeček D. 2x, Šebesta, Šůsová, Věchtík, Šašek, Kolář, Faltys

 20. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 8.5. jsme se utkali s Rapidem Plzeň. Postavení obou mužstev v tabulce bylo rozdílné a samotný zápas to jen potvrdil.

Od samého počátku bylo jasné jakým směrem se bude zápas ubírat, měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 16 vstřelených branek…

Tentokrát nebudeme chválit jednotlivce, rozdíl mezi námi a soupeřem byl výrazný. Nicméně nic se neudělá samo a pokud by děti nemakaly, tak i na hřišti by to tak jednoznačně nevypadalo. Za nás je velmi pozitivní, že se na vstřelených gólech podílelo 10 střelců.

V tomto zápase jsme překonali ,, magickou,, hranici 200 vstřelených gólů a naše současné skóre 207 : 22 je jistě impozantní! Jen tak dále.

Naše góly vstřelili:

Frýzek 4, Korbel 2, Prexl 2, Holeček D. 2, Šebesta, Šůsová, Věchtík, Šašek, Kolář, Faltys.

Sestava:

Kotiš( B ) - Věchtík, Šebesta, Faltys, Kočí – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl , Pacholík, Melka, Holeček D. – Kolář, Frýzek.

Josef Korbel

---

7. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strážov ( hřiště Hrádek )
13:2 (4:1)
Kotiš 3x, Vacík 3x, Makovec 2x, Czerwek, Zemen, Borovič, Koudelka, Makovcová

15. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 7.5.2022 od 10:00 jsme na hřišti v Hrádku přivítali SK Strážov.

V úvodu utkání jsme nepředváděli nejlepší výkony, změna nastala po 2 vstřelených brankách Kubou Vacíkem. Poté už jsme poctivým výkonech soupeře přehrávali a vstřelili celkem 13 gólů. Soupeř se také dokázal nakonec prosadit a vstřelil 2 góly. Konečný výsledek utkání tedy činil 13:2.

Po tomto utkání jsme překonali ,,magickou,, hranici 100 vstřelených branek a se skóre 111:22 jasně dominujeme. Po 15. kole máme tedy v soutěži průměrně více než 7 vstřelených gólu na zápas !

Příští sobotu 14.5. hrajeme v Horažďovicích od 10:00 s SK Bolešiny.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 3, Vacík 3, Makovec 2, Czerwek, Zemen, Borovič, Koudelka, Makovcová.

Sestava:

Prexl ( K ) – Makovec, Beránek, Pančenko, Pavelec – Soukup, Vacík, Holeček Š. – Koudelka, Czerwek, Zemen, Makovcová – Borovič, Kotiš.

Josef Korbel

 

---

30. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Kolinec
0:3 (0:2)

14. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu dopoledne jsme zavítali na hřiště druhého týmu tabulky, který nás v předešlých vzájemných zápasech vždy maximálně prověřil a žádné naše vítězství s ním, se nerodilo lehce. Nejinak tomu bylo i dnes.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a odhodláni udržet naši neporazitelnost. Hned v úvodu jsme si vypracovali dvě obrovské šance, které jsme bohužel neproměnili a zákonitě přišel trest.  V 5. minutě jsme špatně obsadili protihráče a po rychlém protiútoku se domácí ujali vedení 1 : 0.  Branka domací  jakoby polila živou vodou a nás naopak srazila dolů. Hráči Kolince byli všude dřív, byli důrazní a vyhrávali většinu osobních soubojů. Postupem času jsme hru přece jenom vyrovnali, ale naše zakončení bylo stále hrůzostrašné. A tak nebylo divu, že udeřili opět domací. V poslední vteřině prvního poločasu dostáváme druhý gól. 2 : 0.

O přestávce se snažíme hráče hlavně povzbudit a dodat jim víru, že nic není ztraceno. Bohužel,  obraz hry se ve druhém poločase nemění. Neproměňujeme ani ty největší šance, vázne souhra, prostě se nedaří.  V 56.min dostáváme další gól a zaslouženě prohráváme celý zápas z našeho pohledu 0 : 3.

Dnes jsme neměli svůj den, i to se ve sportu stává a ztrácíme vůbec první body v soutěži.  V týdnu pořádně potrénujeme a už příští týden se budeme snažit vše odčinit v domácím zápase proti Strážovu. 

 

Sestava : Prexl - Pančenko, Pacholík, Pavelec, Makovec, - Zemen, Šlechta,  Kočí, Makovcová, Koudelka,  Soukup - Bílek, Borovič

Miroslav Kočí


 

---

30. 4. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
6:2 (3:0)
Frýzek 2x, Lávička, Korbel, Melka, Šůsová

19. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 30. 4. jsme zavítali na půdu momentálně 3.týmu průběžné tabulky. V minulém kole jsme si doma poradili s Luby a věřili jsme, že potvrdíme naší kvalitu i v okresním městě.

Od úvodu utkání jsme diktovali tempo hry, nicméně nás opět trápila koncovka, kdy zejména Kuba Vacík neproměnil snad 5 gólových šancí… První dvacetiminutovka tedy byla bez gólů a i domácí se pomalu osmělovali a vyráželi do rychlých protiútoků. Nicméně ve 23.minutě se po pěkně křídelní akci z levé strany a následné přihrávce mezi obránce prosadil Peťa Frýzek. Od vstřeleného gólu až do konce prvního poločasu jsme na hřišti dominovali a vstřelili další 2 góly, nejprve Kubou Lávičkou a poté na samém konci poločasu opět po krásné křídelní akci a přihrávkou do prázdné brány Peťou Frýzkem. Poločas tedy skončil 3:0 v náš prospěch a my neměli hráčům kromě neproměněných šancí téměř co vytknout.

Do druhého poločasu jsme chtěli navázat na aktivní výkon z poločasu prvního a přidat další góly. Zpočátku se nám to i dařilo a po zásluze jsme zvýšili vedení ve 38.minutě Ondrou Korbelem po pěkné individuální akci na 4:0. Po tomto gólu jsme tam měli ještě neuvěřitelný tlak, kdy jsme soupeře zatlačili do vlastního vápna a snad během 20 sekund jsme nastřelili 3 tyče…Od tohoto momentu jsme si asi mysleli, že se nemůže nic stát a přestali jsme být aktivní. Po naší nedůslednosti jsme následně umožnili domácímu týmu snížit skóre na 1:4. Po krátké neurovnané pasáži utkáni si ale vzal míč Marek Melka a po krásné individuální akci vstřelil gól a změnil opět skóre utkání na 5:1. Zápas se pomalu chýlil ke konci a opět po naší nedůslednosti jsme po chybné rozehrávce brankáře darovali 2. gól soupeři. Nicméně, když už to vypadalo na klidné dohrání zápasu, z následného rohového kopu Ondry Korbela a precizním zakončení hlavou Dorči Šůsové jsme opět odskočili na rozdíl 4 gólů.Tedy nakonec konečný výsledek 6:2.

Po tomto utkání jsme si upevnili 2.místo v tabulce krajského přeboru a milník 200 vstřelených branek je již na dohled.! Teď nás čekají 3 soupeři ze spodní části tabulky a poté doma, 25.5. nepříjemný Tachov, kde jsme na podzim smolně prohráli 0:1 a máme mu tudíž co vracet. Touto ztrátou jsme totiž umožnili odskočit vedoucím Domažlicím na rozdíl 6 bodů, což při současném rozložení soutěže a kvalitě Domažlic už asi nesmažeme.. Nicméně bychom chtěli 15.6. v Domažlicích vyhrát a dokázat, že nejsme horším týmem !

Všichni tomu věříme a těšíme se .

Naše góly vstřelili:

Frýzek 2, Lávička, Korbel, Melka, Šůsová.

Sestava:

Drázda ( B ) – Věchtík, Holeček D., Holeček Š., Šebesta - Šůsová, Šašek, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Lávička, Kolář – Frýzek, Vacík.

Josef Korbel


 

 

---

24. 4. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
7:0 (0:0)
Melka 2x, Kolář, Šašek, Prexl, Šůsová, Korbel

 18. kolo krajského přeboru mladších žáků

V rámci již 18. kola krajského přeboru k nám zavítal 3. tým průběžné tabulky TJ Start Luby. Náš tým po již odehraných zápasech a souvisejících výsledcích byl jednoznačně v roli favorita tohoto utkání.

Již po úvodním hvizdu jsme byli aktivnější a snažili se kombinací dostat do blízkosti hostující branky. Postupem času se nám to i dařilo a vytvářeli si četné gólové příležitosti. Nicméně jsme nebyli dostatečně důrazní, kdy své obrovské šance neproměnili Melka, Kolář, Prexl, Vacík a Bílek. Po 1. poločase tedy mohl být stav utkání již rozhodnutý, nicméně díky naší bohorovnosti v zakončení jsme do 2.poločasu nastupovali za nerozhodnutého stavu. Hlavně náš nedůraz v zakončení jsme dětem o poločasové přestávce i vyčetli.

Do druhé půle jsme nastoupili opět aktivně a po rohovém kopu ve 40. minutě skórovali hlavou Kubou Kolářem. Po tomto gólu jsme se ještě více uvolnili a předváděli krásný kombinační fotbal plný pohybu a konečně i vstřelených gólů ! Mnohdy byly po právu naše pohledné akce odměněny potleskem početného publika. Děti z Lub se snažily, nicméně ve druhé půli už to bylo pouze o domácím týmu. Za druhou polovinu utkání si celý náš tým zaslouží určitě pochválit!

Příští kolo hrajeme v sobotu 30.4. od 11:45 v Klatovech a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Melka 2, Kolář 1, Šašek 1, Prexl 1, Šůsová 1, Korbel 1.

Sestava:

Drázda ( B ) – Faltys, Holeček D., Věchtík, Kočí – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl, Melka, Pacholík, Kolář – Bílek, Vacík.

Josef Korbel


 

 

---

23. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chudenice
13:0 ( 6:0)
Kotiš 3x, Šebesta 3x, Koudelka 3x, Holeček, Soukup, 1x vlastní

 13. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 23.4. od 10:00 jsme na domácím hřišti přivítali Chudenice.

Jelikož se utkal 1. tým s posledním týmem průběžné tabulky, o výsledku utkání nebylo pochyb. Od počátku utkání jsme hráli dominantně a soupeře k ničemu nepouštěli. Po mnoha pohledných akcí jsme nakonec vstřelili úctyhodných 13 gólů a žádný neinkasovali, kdy soupeř defacto vystřelil jen jednou na naši branku. Upevnili jsme si tudíž vedení v tabulce , kde máme po 13.kolech plný počet 39 bodů. Příští sobotu 30.4. hrajeme na půdě druhého týmu tabulky Kolince, který nás jistě prověří více.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 3, Šebesta 3, Koudelka 3, Holeček 2, Soukup 1, vlastní 1.

Sestava:

Makovec ( B ) – Prexl V., Pančenko, Pavelec – Beránek, Šebesta, Holeček Š. ( K )– Soukup, Šlechta, Zemen, Makovcová – Koudelka, Kotiš.

Josef Korbel

 


 

 

---

17. 4. 2022, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B
2:1
Korbel 2x

 12. kolo okresního přeboru mladších žáků

Na velikonoční neděli 17.4. v pravé poledne jsme odehráli zápas v Lubech. Tento tým soupeře ročníku 2011 patří mezi nejlepší ve své kategorii v plzeňském kraji a očekávali jsme proto zápas plný aktivity, pohybu a samozřejmě fotbalové kvality.

Díky velikonočním svátkům, kdy nám chyběli ,,výletníci,, , nastoupili tentokrát za náš tým i čtyři stabilní hráči ,,A týmu,,. Nicméně úvod zápasu jsme nezachytili a působili jsme až příliš bezstarostně a z toho následně také soupeř po přímočaré akci vstřelil úvodní gól zápasu. Poté jsme zvýšili tempo, nicméně pozorně bránící domácí tým nám neumožnil dostat se do blízkosti brány. Z našeho územního tlaku dlouho nic nebylo, jen střely ze střední vzdálenosti, které buď byly zablokovány, nebo nebyly přesné. Až na samém konci prvního poločasu ve 34.minutě z pravé strany odcentrovala Kája Makovcová a následně její centr přesně do levého růžku zakončil Ondra Korbel. Po poločase byl tedy výsledek zápasu 1:1.

Do druhé půle jsme nabádali děti k větší odvaze a aktivitě. Zejména krajní záložníci se nebyli schopni prosadit podle našich představ a naše veškeré snahy o zakončení tudíž probíhali středem hřiště. Nicméně i ve druhé půli byl obraz hry totožný, aktivita s mírnou střeleckou převahou byla sice na naší straně, ale to nestačilo…Až to na sebe vzal ve 45.minutě Ondra Korbel a nechytatelnou střelou ze střední vzdálenosti překonal domácího brankáře. Do konce zápasu už se ani jeden tým neprosadil a zápas tedy skončil příznivěji pro nás v poměru 2:1 .

S výsledkem vzhledem k průběhu zápasu musíme být spokojeni. Nutno dodat, že dnes byl soupeř houževnatý a nebylo to pro nás jednoduché. Nicméně bez odvahy v soubojích 1 x 1 se nelze proti pozorně bránícímu týmu výrazně prosadit. Dnes toto splňoval pouze Ondra Korbel a to je tuze málo! Nicméně za snahu a bojovnost zaslouží pochválit i zbylé děti.

Po 12. kole nám stále patří 1.místo v průběžné tabulce okresního přeboru, kdy jsme stále neztratili ani bod a s 36 body a skórem 85:17 jednoznačně vedeme.

Naše góly vstřelili:

Ondřej Korbel 2x

Sestava:

Prexl V. ( B ) – Beránek, Pavelec, Otáhal, Blahuta – Lávička, Holeček D., Korbel - Makovcová, Faltys, Koudelka, Šlechta – Kolář, Makovec

Josef Korbel


 

---

16. 4. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
18:1 (7:0)
Melka 5x, Bílek 4x, Vacík 3x, Korbel 2x, Pacholík 2x, Faltys, vlastní 1x

17. kolo krajského přeboru mladších žáků

Na velikonoční sobotu jsme zavítali do Přeštic. Co se týče samotného utkání, tak konečný výsledek odpovídá tomu co se na hřišti odehrávalo. Nicméně domácí tým celý zápas houževnatě bojoval a rozhodně nám nedal ani metr ,, zadarmo,,. Bohužel několikrát i za cenu nevybíravých zákroků, které by v této kategorii být k vidění neměly…

Po fotbalové stránce opět byla dominance na naší straně, a i přesto, že jsme vstřelili 18 gólů, mohlo jich být výrazně více..

Potěšující určitě je, že v jarních odvetách se kvalitativní rozdíl mezi námi a soupeři zvětšuje, za což jsme velmi rádi, viz níže:

Senco Doubravka : podzim 2021… 11 : 2 x jaro 2022…17:2

TJ Sušice: podzim 2021…2:1 x jaro 2022….9:1

TJ Přeštice: podzim 2021…12:2 x jaro 2022..18:1

V příštím kole přivítáme v neděli 24.4. od 12:00 na domácím hřišti Luby.

Naše góly vstřelili:

Melka 5, Bílek 4, Vacík 3, Korbel 2, Pacholík 2, Faltys 1, vlastní 1.

Sestava:

Šůsová ( B ) – Faltys, Holeček Š., Šebesta - Věchtík, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Pacholík, Šašek – Bílek, Vacík

Josef Korbel

---

13. 4. 2022, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana, hř. Slovan Plzeň
FKHD - FC Rokycany 1:1, FKHD - Slovan Plzeň 2:4, FKHD - Jiskra Domažlice 5:0

Čtvrtfinálové turnaje

Ve středu 13.4. jsme zajížděli na čtvrtfinalový turnaj na hřiště Slovanu Plzeň. Soupeři nám byli ,, ligové,, FC Rokycany, domácí tým Slovanu Plzeň a naši staří známí Jiskra Domažlice U12.

Již na počátku turnaje byl znám klíč postupu do semifinálových skupin. Postupovaly nejlepší 2 týmy z každé skupiny, s tím, že u nás Slovan Plzeň hrál mimo soutěž.

Z důvodu velké marodky totiž za Slovan hrálo několik hráčů narozených 2008 ( U14 ), tedy starších, než pravidla soutěže umožňují.

Report ze zápasů níže:

FK Horažďovice vs. FC Rokycany 1:1

Zápas, který jsme měli od začátku až do konce pod kontrolou. Byli jsme pohyblivější a dominantnější na míči. Soupeř hrál jednoduše, kdy využíval dlouhé přihrávky na své fyzicky vyspělé útočníky. Bohužel po jedné takové situaci a našem nedorozumění jsme inkasovali. Po inkasovaném góle jsme přeskupili řady a 4 minuty před koncem vyrovnali Ondrou Korbelem na konečných 1:1. Ke konci zápasu jsme mohli ještě rozhodnout, ale to už jsme nestihli.. Během zápasu jsme neproměnili minimálně 5 vyložených šancí a jen díky naší lehkomyslnosti v zakončení jsme udělali zápas zajímavým až do konce. Nicméně vzhledem k postupovým šancím to byla velmi důležitá remíza.

FK Horažďovice vs. Slovan Plzeň 2:4

V zápase, který nic neřešil jsme zaspali začátek zápasu a po dvou průnicích středem hřiště jsme v 5. minutě prohrávali 0:2. Poté jsme obléhali domácí svatyni, ale více než na konečný stav 2:4 to tentokrát nebylo. Soupeř po 4 protiútocích přesně zakončoval a zejména v těchto situacích byl vidět věkový rozdíl mezi hráči, kdy my jsme v turnaji nastoupili se 7 hráči ročníku 2010 ( U12 ).

FK Horažďovice vs. Jiskra Domažlice U12 5:0

Tento zápas byl rozhodující pro případný postup do semifinálových bojů. Musím říci, že jsme si na soupeře věřili a v zápase jsme to i potvrdili. V tomto utkání jsme jasně dominovali, soupeře k ničemu nepustili a vstřelili 5 krásných gólů. Diametrálně odlišný zápas oproti předchozímu, kdy to bylo hlavně o osobních soubojích..

Zaslouženě jsme tedy postoupili společně s FC Rokycany do semifinále turnaje O pohár hejtmana.

Na tomto turnaji jsme nastoupili ve složení:

Drázda ( GK ), Šůsová, Lávička, Korbel, Holeček, Věchtík, Kočí, Pacholík, Melka, Šašek, Bílek a Kolář.

Do 2 semifinálových skupin postoupily nakonec týmy:

SK Petřín U13, Jiskra Domažlice U13, FC Viktoria Plzeň U12, SK Petřín U12, FC Rokycany, TJ Start Luby, FK Okula Nýrsko a FK Horažďovice. Semifinálová kola se odehrají ve středu 18.5.2022, místo a složení skupin nejsou ještě známy.

Josef Korbel


 

---

10. 4. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny
7:0
Šebesta 3x, Kotiš, Bílek, Otáhal, Makovec

11. kolo okresního přeboru mladších žáků

V neděli 10.4. jsme po dlouhé zimní pauze zajížděli do Bolešin.

K tomuto zápasu jsme odjeli bez gólmanů, nicméně se toho skvěle zhostili a čisté konto udrželi Vašek Kotiš a Martin Faltys. Zejména Martin zvládl odchytat svou porci zápasu jen nohama .

Postavení obou týmů v tabulce byla vše vypovídající a průběh utkání tomu i odpovídal. Kdybychom zachovali větší klid v koncovce mohlo být konečné vítězství ještě výraznější. Chtěli bychom všechny pochválit za kolektivní výkon.

Další kolo hrajeme v neděli 17.4. od 11:45 v Lubech s místním ,,B,, týmem a opět budeme chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Šebesta 3, Kotiš, Bílek, Otáhal, Makovec.

Sestava:

Faltys ( B ) – Otáhal, Makovec, Zemen – Beránek, Šebesta, Pacholík – Koudelka, Kotiš, Blahuta – Bílek ( K ).


 

Josef Korbel

---

10. 4. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice ( hřiště Hrádek )
9:1 (4:0)
Korbel 2x, Kolář 2x, Prexl, Vacík, Melka, Šašek, 1x vlastní gól

16. kolo krajského přeboru starších žáků

Po 14 denní pauze, kdy nám byl zrušen zápas v Domažlicích, jsme se utkali v derby se Sušicí. Soupeř v posledních zápasech podává kvalitní výkony a do značné míry to potvrdil i v tomto utkání.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a hned od úvodu utkání jsme si vytvářeli dobré střelecké příležitosti. V té největší ve 2. minutě utkání svou příležitost neproměnil Kuba Vacík. Nicméně trpělivou hrou jsme se do střeleckých příležitostí dostávali i nadále a v 8. minutě vstřelili gól hlavou Kuby Koláře. Poté se do hry dostali i hosté, nicméně gólovou šanci si nevytvořili. A když v 16.minutě vstřelil gól Tomáš Prexl, nebylo o osudu utkání žádných pochyb. O minutu později se prosadil Ondra Korbel, kdy přešel přes 3 hráče soupeře a po kličce gólmanovi vstřelil 3. gól utkání. Poločas završil krásným gólem Kuba Kolář a šli jsme tedy do kabin za stavu 4:0.

Ve druhém poločase jsme začali laxně a po naší chybě nabídli příležitost soupeři, který nabídnutou šancí nepohrdl, tedy 4:1. Poté už jsme začali hrát opět dominantně a vstřelili dalších 5 gólů. Celkový počet vstřelených gólů mohl být určitě větší, šance jsme na to určitě měli, nicméně i vzhledem k soupeři, který bojoval až do poslední minuty, si dosaženého výsledku určitě ceníme.

V příštím kole zajíždíme v sobotu do Přeštic, kde se budeme chtít opět především fotbalem bavit.

Naše góly vstřelili:

Korbel 2, Kolář 2, Prexl, Vacík, Melka, Šašek, 1 x vlastní gól.

Sestava:

Drázda ( B ) – Kočí , Holeček D., Věchtík, Holeček Š. - Šůsová, Korbel, Lávička - Makovcová, Šašek, Melka, Prexl – Kolář, Vacík

Josef Korbel

---

2. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
odloženo na 15.6. od 16:00

 15. kolo krajského přeboru mladších žáků

---

27. 3. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Senco Doubravka ( hřiště Hrádek )
17:1 (8:0)
Kolář 5x, Frýzek 3x, Šůsová 2x, Holeček 2x, Prexl 2x, Vacík, Kočí, Makovcová

14. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 27.3. jsme po zimní pauze odehráli další zápas mistrovské soutěže na hřišti v Hrádku s hostujícím týmem Senco Doubravka.

I když jsme se museli obejít bez několika opor, ostatní děti ukázaly, že máme velmi kvalitní a široký kádr. Ostatně 4 denního zimního soustředění v Žinkovech se zúčastnilo 26 dětí a všechny děti se také pravidelně ,,točily,, a odehrály zimní přípravné zápasy s veskrze ligovými týmy mladších žáků. Ve většině zápasů jsme nebyli rozhodně horším týmem a to jsme odehráli zápasy se Strakonicemi, Pískem, Rokycany, Viktorkou Plzeň a dalšími.

O odehraném zápase s Doubravkou toho moc psát nelze, snad jen to, že děti z Doubravky se snažily a působily odhodlaně, nicméně kvalita byla na naší straně.

V příštím kole jedeme na půdu vedoucího týmu soutěže do Domažlic a tam to bude pro nás ,,, zrcadlo,, …

Naše góly vstřelili:

Kolář 5, Frýzek 3, Šůsová 2, Holeček 2, Prexl 2, Vacík, Kočí a Makovcová po 1gólu.

Sestava:

Prexl ( B ) – Kočí , Holeček D., Lávička - Šůsová, Šašek ( K) , Prexl,- Makovcová, Frýzek, Melka – Kolář

Josef Korbel


 

---

31. 10. 2021, neděle, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Strážov
15 : 0 ( 6 : 0 )
Korbel 4x, Kotiš 3x, Koudelka 3x, Holeček D. 2x, Borovič 2x, Czerwek

10. kolo okresního přeboru mladších žáků

V neděli 31.10.2021 jsme zajížděli do vzdáleného Strážova. Jelikož se jednalo o poslední zápas podzimní části mistrovské soutěže, chtěli jsme si zápas hlavně užít a rozloučit se kvalitním výkonem.

Od začátku utkání jsme začali aktivně a vytvářeli jsme si velké množství brankových příležitostí, které se nám dařilo proměňovat a v 16.minutě utkání jsme vedli již 5:0. Poté jsme bohužel přestali být aktivní a hráli příliš ,, profesorsky,,. I přesto jsme do poločasu vstřelili ještě jeden gól a šli do kabin za stavu 6:0.

V poločasové přestávce jsme příliš spokojeni nebyli, chyběl nám větší pohyb a přesnost při zakládání útoku. Od druhého dějství jsme chtěli být aktivnější a to se myslím povedlo..

Ve druhé půli děti několikrát předvedly velmi pěkné kombinační akce, které navíc byli i zakončené gólově. Ve druhém poločase jsme prostě a jednoduše na hřišti dominovali a přidali dalších 9 gólů. Konečné vítězství 15:0 bylo určitě zasloužené a děti si zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu!

Naše góly vstřelili:

Korbel 4, Kotiš 3, Koudelka 3, Holeček David 2, Borovič 2, Czerwek 1.

Sestava:

Prexl V. ( B ) – Bílek, Makovec, Pančenko – Beránek, Věchtík, Korbel ( K ) – Koudelka, Pavelec, Holeček D., Šuhajda– Kotiš, Borovič.

Tento zápas byl náš na podzim poslední v mistrovské soutěži a hodnocení nemůže být jiné než pozitivní. Dokázali jsme zvítězit ve všech 10 utkání a nastřílet soupeřům celkem 76 branek. Patří nám tedy po podzimní části 1. místo !!!

Co se týče individuálních statistik, po dosud odehraných zápasech máme nejlepšího střelce této soutěže, Vašek Kotiš dokázal vstřelit celkem 22 gólu a s velkým náskokem vede tabulku střelců.

Dětem se sluší poděkovat za předvedené výkony, nicméně je nutné pilně pracovat na dalším rozvoji.

Od listopadu najíždíme na zimní režim, kdy nás čekají tréninky jak venku na UMT, tak v tělocvičnách. Nebudou chybět ani přátelská utkání a turnaje. Všichni věříme, že na jaře vrátíme do mistrovské soutěže ještě silnější…

Josef Korbel

---

30. 10. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice
23:1 (10:0)
Korbel 6x, Kolář 6x, Vacík 4x, Šůsová 2x, Melka 2x, Drázda, Šašek, Šebesta

12. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 30.10.2021 jsem zajížděli na půdu 12.týmu průběžné tabulky do Vejprnic. Jelikož se jednalo o poslední zápas podzimní části mistrovské soutěže, chtěli jsme si zápas hlavně užít a rozloučit se kvalitním výkonem.

Od samého počátku děti uchopily zápas za správný konec a předváděly velmi pěkné kombinační akce, které, kdyby alespoň z poloviny proměňovaly, mohl se výsledek utkání vyšplhat až na ,,nesportovní,, cifru. I přesto jsme nakonec vstřelili 23 gólů, z nichž mnoho z nich bylo opravdu velmi pěkných. V tomto zápase se rozstříleli Ondra Korbel s Kubou Kolářem, kdy oba vstřelili po 6 gólech a i ostatní se nenechali zahanbit..

Naše góly vstřelili:

Korbel 6, Kolář 6, Vacík 4, Šůsová 2, Melka 2, Drázda 1, Šašek 1, Šebesta 1.

Sestava:

Drázda ( B ) – Holeček Š., Šebesta, Věchtík – Šůsová, Lávička, Korbel ( K ) – Melka, Soukup, Holeček D., Šašek – Kolář, Vacík.

Jelikož jsme tímto ukončili podzimní část mistrovské soutěže, kdy jindy krátce zhodnotit naše výkony. Po podzimní části jsme skončili na 2.místě průběžné tabulky s 33 body a s úctyhodným skóre 135 : 16.

Celkem jsme zvítězili v 11 ze 13 zápasů a vždy to bylo určitě po zásluze, kdy jsme předváděli velmi dobré výkony a v zápasech dominovali.

Podlehli jsme pouze Domažlicím 3:4, kdy jsme prospali první poločas a byli horším týmem a ve druhé půli po parádním výkonu se nám již nepodařilo alespoň vyrovnat. Domažlice byly lepší o ten 1 gól a už se těšíme na odvetu :-)

Bohužel druhá prohra 0:1 v Tachově nás už velmi mrzí, protože nevyhrál lepší tým ! Určitě se z tohoto zápasu poučíme a v domácím prostředí potvrdíme svou kvalitu a zvítězíme…

Co se týče individuálních statistik, máme v první pětce nejlepších střelců soutěže hned 2 hráče. Na 3. místě Ondru Korbela s 27 góly a na 5. místě Kubu Koláře s 22 vstřelenými góly. Potěšující ovšem je, že oba jsou mladí, kdy Ondra bude moci nastupovat v této věkové kategorii ještě v příštím soutěžním ročníku a Kuba dokonce ještě ve 2 následujících ročnících !

Zbývá jen dětem poděkovat za předvedené výkony a pilně pracovat na dalším rozvoji.

Od listopadu najíždíme na zimní režim, kdy nás čekají tréninky jak venku na UMT, tak v tělocvičnách. Nebudou chybět ani přátelská utkání a turnaje. Všichni věříme, že na jaře vrátíme do mistrovské soutěže ještě silnější…

Josef Korbel


 

---

24. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Kolinec ( hř. Hrádek )
7:3 (2:3)
Kotiš 5x, Prexl, Holeček

9. kolo okresního přeboru mladších žáků

V mrazivém nedělním ránu k nám v dalším kole OP zavítal tým Kolince. Po prvním vzájemném zápase jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, naopak. Na hřiště jsme nastoupili odhodláni prodloužit sérii našich vítězství a úvod zápasu tomu nasvědčoval.  Už v 5. min našel Dáda Holeček pěkně Vaška Kotiše a ten asi z 10 metrů prostřelil hostujícího gólmana 1 : 0. Pak jsme ale úplně vypadli z rytmu hry. Možná přišlo až moc velké uspokojení a pocit, že se nám nemůže nic stát. Přestali jsme běhat, dostupovat protihráče, vázla kombinace i komunikace. Trest musel zákonitě přijít a přišel. Ve 12. min po chybě naší obrany je vyrovnáno, 1 : 1. Za další tři minuty už prohráváme 1 : 2. A ve 24. min po naší další obrovské chybě je stav 1 : 3. Naše hra je stále špatná, ale přesto dáváme důležitý gól do šatny. Ve 30. min po samostatném průniku nadvakrát prostřelil brankáře opět Vašek Kotiš a snižujeme na 2 : 3.

O přestávce probíhá důrazná domluva. Doufáme, že si naše slova vezmou hráči k srdci a předvedou úplně jiný výkon než v 1. poločase, protože ten byl opravdu strašidelný...

Hned od první minuty jsou naši hráči jako vyměnění. Jsme aktivní, mluvíme, běháme a hlavně už hrajeme náš fotbal. Je vidět touha se zápasem ještě něco udělat. Ve 38. min začíná těžko uvěřitelná osmiminutovka v našem podání. V již zmíněné minutě se po parádní souhře Dády Holečka a Káji Makovcové dostal míč k Vaškovi Kotišovi a ten zkompletoval hattrick, 3 : 3. Ve 42. min Kája Makovcová posílá do úniku Toma Prexla a ten nás zkušeně podél gólmana posílá do vedení, 4 : 3. Ve 43. min Dáda Holeček z hranice vápna zvyšuje střelou k tyči na 5 : 3. Hned o minutu později nahrává  Martin Pacholík do vápna Vaškovi Kotišovi a ten potvrzuje, proč je nejlepší střelec soutěže, 6 : 3. A to ještě nebylo vše, ve 46. min se míče ujímá opět Vašek Kotiš a ten se ve vápně prostě nemýlí, 7 : 3.

Do 2. poločasu nastoupil jiný tým. Běháme, dostupujeme hráče, dobře presujeme a soupeře už do konce zápasu do ničeho nepouštíme. Předvádíme pěkné fotbalové akce, za které jsme odměněni vstřelenými brankami. Zaslouženě vyhráváme a potvrzujeme naši podzimní neporazitelnost. Zatím jsme všechny zápasy vyhráli a doufáme, že naši jízdu završíme i vítězstvím příští týden v posledním podzimním kole. Za 2. poločas veliká pochvala pro celý tým!

 

Branky: V. Kotiš 5, T. Prexl, D. Holeček

 

Sestava: V. Prexl - M. Pančenko, J. Makovec, V. Kočí, D. Holeček - K. Makovcová, J. Pavelec, T. Prexl, Š. Holeček, M. Pacholík, V. Czerwek - V. Kotiš, R. Borovič

Miroslav Kočí


 

---

23. 10. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Tachov
0 : 1 ( 0 : 0 )

11. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 23.10. jsme zajížděli na ,, horkou,, půdu do Tachova. Pro fotbal byly ideální podmínky, slunečné počasí, výborně připravené hlavní hřiště a kvalitní soupeř. Věděli jsme , že nás čeká těžký zápas a to se jen a jen potvrdilo.

Nicméně do zápasu jsme vstoupili aktivně, diktovali jsme tempo hry a velké brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel pro nás, buď jsme nevyřešili zakončení dobře, nebo nás vychytal vynikající domácí gólman. Dále za zmínku stojí nepřesný rozhodčí, který jen za poločas přehlédl 2 jasné penaltové zákroky, kdy se sám na brankáře řítil Ondra Korbel a byl přidržen a dále byl ,,sestřelen ,, v pokutovém území Dominik Bílek.. V prvním poločase jsme tedy do kabin šli za stavu 0:0, ač podle průběhu utkání jsme měli vést minimálně o 3 branky..

O přestávce jsme děti nabádali k většímu důrazu v osobních soubojích a chtěli jsme být více aktivní po stranách hřiště.

Ve druhém poločase jsme i nadále byli aktivnější a ,,zamkli,, Tachov na jeho polovině. Bohužel soupeř zhustil střed hřiště a uchýlil se k destrukci. Pro nás tedy bylo velmi obtížné dostat se do ,,tutové,, šance. Buď naše akce ztroskotaly na našem nekvalitním zakončení, nebo na obětavě bránícím soupeři, který neváhal blokovat střely vlastním tělem. Druhá půle byla velmi rozkouskovaná díky velkému množství nedovolených zákroků soupeře, výsledek byl stále 0:0 a čas se chýlil ke konci. Nechtěli jsme z Tachova jen bod a proto jsme v závěru utkání hráli na velké riziko a chtěli zápas rozhodnout. Bohužel po laciné ztrátě na půli hřiště, se po velké shodě náhod dostal míč k osamocenému hráči soupeře, který zápas rozhodl.

Z výsledku zápasu jsme samozřejmě velmi zklamaní. Bohužel i takové zápasy fotbalový život přináší. Byli jsme v drtivé většině zápasu lepším týmem, nicméně jen to tentokrát nestačilo. Ke cti domácího týmů je nutno zdůraznit, že s tak disciplinovaným výkonem soupeře, jsme se ještě nesetkali. Je otázkou, zda toto patří do kategorie mladších žáků, kdy zarputilost a agresivita domácího týmu mnohdy přecházela k zákeřnosti a nesportovnímu chování a bohužel nejen dětí…To si musí ale vyhodnotit jiní…

Příští kolo nás čeká poslední podzimní zápas ve Vejprnicích.

Sestava:

Drázda ( B ) – Koudelka, Bílek, Věchtík - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl T., Soukup, Holeček D., Frýzek – Vacík, Kolář.

Josef Korbel

---

17. 10. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko / Železná Ruda ( hř.Hrádek )
19:1 (9:1)
Prexl 5x, Korbel 4x, Frýzek 3x, Soukup 2x, Drázda 2x, Lávička, Šůsová, Vacík

10. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli jsme odehráli na hřišti v Hrádku domácí zápas s týmem FK Okula Nýrsko. Podle průběžné tabulky to měl být jednoznačný zápas a průběh utkání to jen potvrdil.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v 1.minutě utkání vstřelili úvodní gól utkání. Průběh úvodních minut by jednoznačný, kdy ve 13.minutě to bylo již 5:0 a nebylo defacto o co hrát. Na naší hře to bohužel bylo znát, nicméně i přesto se šlo o poločase do kabin za stavu 9:1

O přestávce jsme děti nabádali k častějšímu přenášení těžiště hry a k včasnému dostupování soupeře při převzetí míče. Důraz byl kladen hlavně na využití šíře hřiště a vyvarování se zbytečných ztrát míče.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně a hned po rozehrání po individuální akci Ondry Korbela vstřelili 10. gól utkání. Poté jsme předváděli velmi dobrý výkon s množstvím gólových příležitostí. Při větším klidu v koncovce mohl být výsledek utkání ještě výraznější. I přesto utkání skončilo za stavu 19:1.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Děti zápas odmakaly a potvrdily umístění v průběžné tabulce krajského přeboru, kde nám patří průběžné 2.místo se získanými 30 body s velmi aktivním skóre 112:14.

Příští kolo zajíždíme na ,, horkou,, půdu do Tachova, kde budeme opět chtít hrát náš fotbal …

Naše góly vstřelili:

Prexl T. 5, Korbel 4, Frýzek 3, Soukup 2, Drázda 2, Lávička, Šůsová, Vacík-

Sestava: Prexl V. ( B ) – Holeček D., Zemen, Šebesta - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl T., Soukup, Drázda, Pacholík – Vacík, Frýzek.

Josef Korbel

---

16. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Chudenice
9:1 ( 3:0 )
Kotiš 3x, Faltys, Šuhajda, Koudelka, Makovcová, Holeček, Pavelec

8. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 16.10. jsme odjeli do dalekých Chudenic odehrát s místními mladšími žáky zápas v rámci 8.kola okresního přeboru.

Postavení obou týmů v tabulce bylo vše vypovídající a průběh utkání tomu i odpovídal. Kdybychom zachovali větší klid v koncovce, mohlo být konečné vítězství ještě výraznější. Opět byl produktivní nejlepší střelec okresního přeboru Vašek Kotiš, který rozvlnil síť soupeře celkem 3x. Škoda je, že Vašek má jen jednu nohu :-) , jinak by měl určitě ještě více vstřelených branek než současných 14…

Ostatní děti zaslouží také velkou pochvalu za předvedené výkony. Po 8. kole okresního přeboru máme plných 24 bodů při skóre 54:13. Klobouk dolů! Je ale nutné stále pracovat..

Další kolo hrajeme v neděli 24.10. na domácím hřišti s 2.týmem tabulky Sokolem Kolinec a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 3, Faltys, Šuhajda, Koudelka, Makovcová, Holeček Š., Pavelec

Sestava:

Holeček D. ( B ) – Beránek, Makovec, Pavelec, Pančenko – Holeček Š., Věchtík, Kočí ( K ) – Koudelka, Makovcová, Šuhajda, Faltys – Kotiš.

---

10. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B
8:2 (3:0)
Korbel 2x, Frýzek 2x, Drázda, Zemen, Faltys, Borovič

7. kolo okresního přeboru mladších žáků

V neděli 10.10. na naše domácí hřiště zavítali hosté z Lub. Postavení obou mužstev, kdy se utkaly týmy umístěné na 1. a 2. místě průběžné tabulky okresního přeboru určitě diváky a rodiče nezklamalo!

Díky víkendové rotaci nastoupili tentokrát za náš tým tři stabilní hráči ,,A týmu,, což mělo na průběh utkání určitě vliv. Od první minuty jsme určovali tempo zápasu a dostávali jsme se do velkého množství střeleckých příležitostí. I přesto, že jsme jich mnoho neproměnili, dokázali jsme vstřelit celkem 8 gólů a zaslouženě jsme zvítězili.

Nutno dodat, že dnes děti odvedly velmi dobré výkony a zaslouženě zvítězily.

Také je potřeba pochválit i děti z Lub, které předvedly sympatické výkony. V jejich řadách nastoupilo mnoho šikovných dětí, které se v budoucnu určitě prosadí a bude o nich slyšet...

Jednalo se určitě o velmi kvalitní okresní konfrontaci.

Naše góly vstřelili: Korbel 2, Frýzek 2, Drázda 1, Zemen 1, Faltys 1, Borovič 1.

Sestava: Prexl V. ( B ) – Bílek, Pavelec, Makovec – Šebesta, Holeček Š., Korbel ( K ) - Zemen, Faltys, Drázda – Frýzek, Borovič.

Josef Korbel

 

---

9. 10. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
14:0 (7:0)
Vacík 5x, Šašek 4x, Kotiš 3x, Lávička, Holeček David

9. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 9.10. nás čekal zápas ve Stříbře s místním Baníkem. Jelikož jsme zajížděli na půdu momentálně 12. týmu tabulky krajského přeboru, udělali jsme celkem 5 změn a dali jsme tak příležitost dalším dětem zahrát si tuto soutěž.

Od samého počátku bylo jasné, jakým směrem se bude zápas ubírat. Měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 14 vstřelených branek…

Těžko tento zápas hodnotit.., soupeř až na 3 šikovné hráče neměl parametry úrovně krajského přeboru, ale jak se říká, žádný soupeř se neporazí sám!!! Děti, které zápas odehrály si určitě zaslouží velkou pochvalu.

Naše góly vstřelili: Vacík 5, Šašek 4, Kotiš 3, Lávička 1, Holeček David 1.

Sestava: Šůsová ( B ) - Koudelka, Pančenko, Beránek, Soukup – Šašek, Lávička, Věchtík - Prexl , Melka, Makovcová, Holeček D. – Vacík, Kotiš.

V současné době procházíme ,,divným,, obdobím, kdy hrajeme zápasy s týmy z chvostu tabulky a musíme děti udržet na odpovídající zápasové výkonnosti.

Právě proto jsme odehráli ve čtvrtek 7.10. zápas s ligovými žáky Junioru Strakonice. Hrálo se na 2 hřištích, kde se utkaly ročníky 2009 a 2010. Průběh zápasů ukázal, že nemáme v mistrovské soutěži odpovídají zápasy a v první třetině utkání jsme byli všude druzí, nicméně v dalším průběhu zápasu jsme byli schopni přepnout na vyšší obrátky a být domácím důstojným a rovnocenným soupeřem. Jen více takových konfrontací! Za 14 dnů si to ve Strakonicích zopakujeme, za což jsme velmi rádi a děkujeme tímto za spolupráci Junioru Strakonice.

Josef Korbel


 


 

---

7. 10. 2021, čtvrtek, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - PU Junior Strakonice ( 2009 a 2010 )
3:7 , 4:9

Ve čtvrtek 7.10.2021 jsme odehráli zápas s ligovými žáky Junioru Strakonice. Hrálo se na 2 hřištích, kde se utkaly ročníky 2009 a 2010. Průběh zápasů ukázal, že nemáme v mistrovské soutěži odpovídají zápasy a v první třetině utkání jsme byli všude druzí, nicméně v dalším průběhu zápasu jsme byli schopni přepnout na vyšší obrátky a být domácím důstojným a rovnocenným soupeřem. Jen více takových konfrontací! Za 14 dnů si to ve Strakonicích zopakujeme, za což jsme velmi rádi a děkujeme tímto za spolupráci Junioru Strakonice.

Josef Korbel

---

3. 10. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka Plzeň
15:0 (8:0)
Kolář 4x, Korbel 2x, Prexl 2x, Šašek 2x, Lávička 2x, Drázda, Melka, Vacík

8. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 3.10. jsme na svém hřišti přivítali děti z týmu TJ Košutka Plzeň.

Od samého počátku bylo jasné jakým směrem se bude zápas ubírat, měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 15 vstřelených branek..

Po 9. odehraném kole jsme si upevnili 2.místo v tabulce. Příští kolo hrajeme ve Stříbře, kde dostanou příležitost v krajském přeboru další hráči.

Naše góly vstřelili:

Kolář 4, Korbel 2, Prexl 2, Šašek 2, Lávička 2, Drázda 1, Melka 1, Vacík 1.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček D., Šebesta, Věchtík, Soukup – Lávička, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl , Šašek, Melka, Pacholík – Kolář, Vacík.

Josef Korbel


 

---

2. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny ( hř. Hrádek )
6:2 (5:1)
Kotiš 2x, Kočí 2x, Borovič, Pavelec

6. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 2. 10. jsme na domácím hřišti v Hrádku přivítali tým z Bolešin. Jelikož jsme se s tímto soupeřem utkali už v prvním kole OP, věděli jsme, že nás čeká hlavně dobývání a překonávání obranného valu hostů. A to se i potvrdilo. Od začátku jsme diktovali tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy otevřeme skóre. To se stalo v 9. min., kdy z 15 m napřáhl Vojta Kočí a přízemní střelou k tyči nás poslal do zaslouženého vedení 1 : 0.

V 19. min. se vydal do samostatného průniku Vašek Kotiš a pěknou střelou zvýšil na 2 : 0. Za dalších pět minut předvedla parádní únik po straně hřiště Kája Makovcová, poté přesně přihrála před branku na dobře postaveného Radka Boroviče a ten se nemýlil - 3 : 0. Ve 29. min., po naší ztrátě koncentrace, jsme z ojedinělého protiútoku Bolešin inkasovali na 3 : 1. Tento stav ale vydržel pouze jednu minutu. To se z poloviny hřiště rozběhl Vojta Kočí a po pěkném sóle jsme opět vedli o tři branky 4 : 1. A to ještě nebylo vše. Ve 34. min, po pěkné kombinaci našich hráčů, se míče ujal Honza Pavelec a krásnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči u zavřel skóre 1. poločasu 5 : 1.

I druhý poločas na hřišti jasně dominujeme a předvádíme pěkné fotbalové akce. Soupeř už pouze brání okolo svého brankoviště. V 63. min, při první útočné akci Bolešin ve druhém pol., zaváháme při rozehrávce a bohužel dostáváme gól na 5 : 2. I poté pokračuje naše dobývání branky soupeře, ale proti sedmi jen bránícím hráčům se hraje opravdu špatně. Nakonec jsme ale přeci jen odměněni za naši aktivitu. Dvě minuty před koncem předvádí parádní průnik Viktor Czerwek, servíruje míč do vápna na Vaška Kotiše a ten se v podobných situacích před brankou nemýlí 6 : 2 a konec zápasu. Celý tým zaslouží za celý zápas pochvalu. Od první do poslední minuty jsme hráli pěkný, běhavý fotbal, který se musel všem přítomným líbit.

 

Branky: Kotiš 2, Kočí 2, Borovič, Pavelec

 

Sestava: Prexl - Koudelka, Bílek, Kočí, Beránek, Pančenko, Šuhajda - Czerwek, Makovcová, Holeček, Faltys, Pavelec - Kotiš, Borovič

Miroslav Kočí

---

28. 9. 2021, úterý, 16:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Křimice / Vochov ( hř. Hrádek )
6:0 (2:0)
Korbel 2x, Lávička, Šůsová, Melka, Prexl

 13. kolo  krajského přeboru mladších žáků

V úterý 28.9. jsme odehráli na hřišti v Hrádku domácí zápas s Křimicemi. Podle již odehraných utkání nás čekal těžký soupeř a utkání to jen potvrdilo.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme hned od začátku přitlačili a hráli defacto na jejich polovině hřiště. Na gól diváci nemuseli dlouho čekat, hned ve 2. minutě se po individuální akci středem hřiště prosadil Ondra Korbel a ujali jsme se tedy brzkého vedení.

Od této chvíle byl na hřišti pouze jeden tým, v 7.minutě byla naše aktivita odměněna, když se prosadil po pěkné akci Kuba Lávička. Zbytek poločasu jsme hráli náročný fotbal, ale bohužel jsme neproměnili mnoho šancí. Sportovně musíme ale uznat, že hostující brankář předvedl několik povedených zákroků. Do kabin se šlo tedy za průběžného stavu 2 : 0 pro domácí.

O přestávce jsme děti nabádali k častějšímu přenášení těžiště hry a k včasnému dostupování soupeře při převzetí míče.

Druhý poločas jsme zpočátku nehráli co jsme chtěli, ale vše zlomila přesná průniková přihrávka Ondry Korbela na Máru Melku, který pronikl z levé strany do pokutového území, kde byl i následně faulován. Nemohlo tedy následovat nic jiného než pokutový kop. Na ten se dětem tedy moc nechtělo, nicméně nakonec si míč vzal Ondra Korbel a nekompromisně penaltu proměnil. Stav utkání byl tedy od 38. minuty 3 : 0.

Od tohoto momentu jsme se uklidnili a předváděli kvalitní fotbal, který se divákům musel líbit. Nicméně tomu chybělo to podstatné, proměňovat gólové příležitosti.. Na další gól se čekalo až do 50. minuty utkání, kdy na zadní tyč rozehrál přesně rohový kop Ondra Korbel a jak bývá poslední dobou zvykem, přesně hlavou zakončovala na 4 : 0 Dorča Šůsová.

Náš tým předváděl po zbytek utkání velmi pěkný výkon s velkým množstvím průnikových přihrávek. Po jedné z nich se v 54. minutě po levé straně uvolnil Marek Melka a nekompromisně překonal hostujícího gólmana. Stav utkání po 54 minutách hry tedy byl 5: 0.

Když už to vypadalo, že utkání skončí výsledkem 5 : 0, dostal se míč v poslední minutě utkání k agilnímu Tomáši Prexlovi, který s jistotou příležitost proměnil a završil tím výsledek na konečných 6:0.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Jednalo se určitě o jeden z našich nejlepších předvedených výkonů. Děti si zaslouží bez vyjímky pochválit. Pochválit se sluší i soupeři z Křimic, který se po celý zápas houževnatě bil a přispěl tak velkým dílem ke kvalitě utkání.

Příští kolo na domácím hřišti přivítáme v neděli Košutku Plzeň a budeme chtít zisk 3 bodů potvrdit.

Naše góly vstřelili:

Korbel 2, Lávička, Šůsová, Melka, Prexl.

Sestava:

Drázda ( B ) – Věchtík, Holeček D., Soukup, Šebesta - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Šašek, Pacholík – Kolář, Frýzek.

Josef Korbel

---

26. 9. 2021, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid Plzeň
21:2 (0:0)
Korbel 4, Prexl 3, Drázda 3, Kotiš 2, Šebesta 2, Melka 2, Šůsová 1, Bílek 1, Holeček 1, Šašek 1, Kolář 1.

7. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 26.9. jsme netradičně od 17:00 odehráli zápas v Plzni na Rapidu. Postavení obou mužstev v tabulce něco napovídalo a samotný zápas to jen potvrdil.

Od samého počátku bylo jasné jakým směrem se bude zápas ubírat. Měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 21 vstřelených branek..

Tentokrát nebudeme chválit jednotlivce, všichni hráči odvedli to, co jsme si před zápasem řekli a zápas si náležitě užili. Za nás je velmi pozitivní, že se na vstřelených gólech podílelo 11 střelců.

Naše góly vstřelili:

Korbel 4, Prexl 3, Drázda 3, Kotiš 2, Šebesta 2, Melka 2, Šůsová 1, Bílek 1, Holeček 1, Šašek 1, Kolář 1.

Sestava:

Kočí ( B ) - Holeček D., Šebesta, Lávička, Bílek – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl , Vacík, Melka, Drázda – Kolář, Kotiš

Josef Korbel


 

---

25. 9. 2021, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strážov ( hř. Hrádek )
3:1 (1:0)
Makovcová, Borovič, Faltys

5. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 25. 9. jsme v dalším kole OP přivítali mužstvo Strážova.  První minuty zápasu přinesly neurovnanou hru plnou soubojů a nepřesností na obou stranách. Od 10. min se už ale začíná projevovat naše větší zkušenost a hlavně fotbalové dovednosti. Přebíráme iniciativu a připravujeme si první šance, které bohužel zatím neproměňujeme. I ty, které se jevily 100%. V 18. min to ale konečně přišlo a my se zaslouženě ujali vedení. Po pěkné kombinaci Radka Boroviče s Martinem Pančenkem se míč dostal ke Káje Makovcové, která míč nekompromisně posílá do sítě 1 : 0.

Po vedoucí brance jsme stále aktivní a vytváříme si hodně šancí. Jen to zakončení... Nastřelujeme 3 břevna a poločas vyhráváme nejtěsnějším rozdílem. Strážov ojedinělě hrozí z protiútoků, na které si musíme dát pozor.

Do druhé půle vstupujeme aktivně, naši hráči se nechávají strhnout útočnou hrou a bohužel přichází trest. Neuhlídali jsme brejk hostů, když si naši hráči nehlídají svá místa a inkasujeme vyrovnávací gól 1 : 1. Naštěstí to na naši hru nemá vliv a pokračujeme v našem tlaku. Po řadě neproměněných šancí se v 16. min střelou z 10 m prosazuje Radek Borovič a zaslouženě vedeme 2 : 1. Rozhodující úder si necháváme na poslední minutu, kdy Viktor Czerwek výborně vystihl rozehrávku soupeře, naservíroval míč do vápna pro Martina Faltyse a ten nechytatelně stvrzuje naše vítězství 3 : 1.

Dnes si celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru a velkou snahu si jít pro výhru.

 

Branky: Makovcová, Borovič, Faltys

 

Prexl - Makovec, Zemen, Beránek, Pacholík, Pančenko - Pavelec, Czerwek, Holeček, Koudelka, Makovcová, Faltys - Frýzek, Borovič

Miroslav Kočí

 

 

---

19. 9. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
4:2 (2:1)
Šůsová, Kolář, Korbel 2x

6. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 19.9. na naše domácí hřiště zavítali hosté z Klatov. SK Klatovy za 5 odehraných kol získaly plný počet 15 bodů a dokázaly vstřelit více než 70 gólů. Takže nás nečekalo určitě nic snadného..

Do zápasu jsme bohužel vstoupili pasivně a hned v 6.minutě jsme byli po zásluze potrestáni, kdy soupeř po naší nepřesnosti v rozehrávce vstřelil úvodní gól. Od tohoto momentu jsme zvýšili aktivitu a vybojovali jsme si tím vysoký počet rohových kopů. Po jednom z nich se ve 20.minutě, po přesném centru Ondry Korbela na zadní tyč, prosadila Dorča Šůsová a stanovila tím průběžný výsledek na 1 : 1. Naše aktivita ani po tomto gólu neustávala a o 2 minuty později ,,jako přes kopírák,, opět po rohovém kopu Ondry Korbela zakončoval přesně na zadní tyči Jakub Kolář. Od této chvíle byl průběh prvního poločasu vyrovnaný a šlo se tedy do kabin za poločasového výsledku 2 : 1.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a více využívat šířku hřiště a zpočátku se nám to i dařilo. Bohužel jak to tak bývá, po několika našich promarněných příležitostech přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu. Stav byl tedy 4 minuty před koncem utkání vyrovnaný 2:2. Nicméně krátce po rozehrání se dostal na půli hřiště míč ke Kubovi Kolářovi, který předvedl na levé straně parádní únik a přesně nacentroval před branku. Tam se míč po nepřehledné situaci dostal až k Ondrovi Korbelovi, který se zblízka nemýlil a vstřelil tak vítězný gól na 3 : 2. To ale nebylo zdaleka vše, po individuální akci Tomáše Prexla z levé strany se dostal míč k Ondrovi Korbelovi, který přesnou střelou ze střední vzdálenosti završil skóre zápasu na konečných 4 : 2.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Klatovy u nás předvedly velmi kvalitní výkon a donutily děti předvést maximální možné výkony. Zápas nepostrádal nasazení a pěkné fotbalové momenty na obou stranách. Jen je škoda, že takto kvalitních zápasů neodehrajeme v soutěží více.

Všechny děti si zaslouží za bojovnost velkou pochvalu. Premiéru v bráně velmi dobře zvládl Vojta Kočí, pěkné výkony předvedli Marek Melka s Dorčou Šůsovou. Přesvědčivý výkon opět předvedl produktivní Ondra Korbel.

Příští kolo zajíždíme do Plzně na Rapid a budeme chtít zisk 3 bodů potvrdit i na venkovním hřišti.

Naše góly vstřelili: Korbel 2, Kolář, Šůsová.

Sestava:

Kočí ( B ) – Věchtík, Holeček D., Šašek, Šebesta - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Soukup, Pacholík – Kolář, Vacík.

Josef Korbel

 

---

18. 9. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Kolinec
5:2 (2:1)
Kotiš 3x, Makovec, Czerwek

4. kolo okresního přeboru mladších žáků

Naším dalším soupeřem v OP mladších žáků byl Kolinec. Domácí na nás nastoupili řádně nažhaveni a v prvních minutách byli lepším týmem. My jsme hrozili spíše po rychlých brejcích. Postupně jsme hru ale vyrovnali a diváci mohli sledovat z obou stran pěkný a vyrovnaný zápas. Po opadnutí počátečního tlaku Kolince se pustil do pěkné individuální akce Honza Makovec, přešel přes dva protihráče a křížnou střelou nás poslal do vedení. Záhy, po našem rohu, jsme bohužel neuhlídali rychlý protiútok domácích a ti vyrovnali. Když už se první poločas chýlil ke konci, napodobil našeho prvního střelce Vašek Kotiš a do kabin jsme šli za vedení 1 : 2 .

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a chtěli navýšit naše vedení. To se nám ale dlouho nedařilo a my si stále museli dávat velký pozor na dobře hrající kolinecké mužstvo. Nakonec jsme se ale dočkali, Peťa Frýzek pěknou kolmicí vysunul Vaška Kotiše a ten nedal domácímu gólmanovi šanci 1 : 3. Kolinec ale nic nevzdával a zaslouženě snížil na 2 : 3 a hnal se za vyrovnáním. To jsme ale nedopustili a 5 minut před koncem vysunul dlouhým nákopem náš gólman Vojta Prexl do úniku Viktora Czerweka a ten hezkou střelou navýšil naše vedení na 2 : 4. Nejhezčí akci jsme si ale nechali až na samý závěr zápasu. Po rychle hozeném autu se míče zmocnil Viktor Czerwek a s Vaškem Kotišem předvedli krásnou kombinaci, při které proměnili domácí obránce v diváky a druhý jmenovaný pěknou střelou završil hattrick a naši výhru 2 : 5.

Za předvedenou hru si celý tým zaslouží velkou pochvalu. Pochválit ale musíme i domácí Kolinec, který byl zatím naším nejtěžším soupeřem. Velkou měrou přispěl k vysoké kvalitě utkání, které se celé hrálo ve vysokém tempu a všem divákům se muselo líbit. Jen více takových soupeřů a zápasů.

Branky: Kotiš 3, Makovec, Czerwek

Sestava: Prexl - Zemen, Makovec, Kočí, Beránek - Czerwek, Pavelec, Holeček, Frýzek, Makovcová, Koudelka - Borovič, Kotiš  

Miroslav Kočí

 

---

12. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chudenice
8:1 (3:1)
Holeček, Kočí, Czerwek, Borovič, Pavelec, Kotiš 2x, Makovcová

3. kolo okresního přeboru mladších žáků

V dalším kole OP jsme na domácím hřišti přivítali Chudenice. Od první minuty jsme měli zápas ve své režii a až na jedno zaváhání v komunikaci, které bohužel vedlo k obdržené brance, jsme soupeři nic nedovolili. Chudenice celý zápas převážně bránili, s čímž jsme měli v některých pasážích zápasu problémy. Zbytečně jsme se snažili pronikat k hostující brance středem hřiště a málo využívali krajní hráče. Nakonec jsme ale obranu protivníka prolomili a díky naší větší fotbalové kvalitě a více zkušenostem zaslouženě zvítězili.

 

Sestava : Prexl - Makovec, Bílek, Beránek, Kočí, Zemen, Pančenko - Czerwek, Holeček, Šuhajda, Makovcová, Faltys, Pavelec - Kotiš, Borovič

 

Branky  : Holeček, Kočí, Czerwek, Borovič, Pavelec, Kotiš 2, Makovcová

Miroslav Kočí

---

11. 9. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
5:0 ( 1:0 )
Kolář 2x, Vacík, Prexl, Šůsová

5. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 11.9. jsme v rámci 5.kola krajského přeboru zavítali do Lub. Luby měly po 4 odehraných kolech plný počet bodů a 40 vstřelených gólů, tudíž podle všeho nás nečekalo nic jednoduchého.

Do zápasu jsme vstoupili od počátku aktivně, ale jelikož domácí hráli v hlubokém bloku, většina našich střeleckých příležitostí byla ze střední vzdálenosti. Nicméně ve 14.minutě se Tomáš Prexl dokázal na křídle uvolnit a předložit finální přihrávku Jakubu Kolářovi, který dokázal prostřelit domácího brankáře. Od té doby to bylo z naší strany obléhání domácí ,,svatyně,,.. Jelikož ale naši křídelní hráči nedrželi šířku hřiště a tlačili se do středu hrací plochy, nebyli jsme schopni ohrozit domácího gólmana jinak, než střelou ze střední vzdálenosti. Ty ale domácí gólman buď zneškodnil, nebo jsme nemířili mezi tyče. Tak se šlo do kabin za hubeného výsledku 1:0.

O poločasové přestávce jsme důrazně nabádali křídelní hráče, aby zvětšovali hřiště a tím vytvořili prostor pro případnou přihrávku za obranu soupeře.

Úvodních 10 minut 2.poločasu se nám to ještě nedařilo, vše ale zvrátila gólová hlavička Kuby Vacíka, která padla po přesném centru Ondry Korbela. Od tohoto momentu děti předváděly kvalitní celoplošný fotbal s velkým množstvím náběhů za domácí obranu. Bylo už jen otázkou, kolik brankových příležitostí dokážeme proměnit. Nakonec se to podařilo ještě 3x…, kdy vstřelili gól po pěkném uvolnění z levé strany Tomáš Prexl, dále z pokutového kopu Dora Šůsová a po pěkné individuální akci Ondry Korbela přesně zakončující Jakub Kolář. Konečný stav zápasu činil tedy 5:0 pro FK HD.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Domácí si až na několik brejkových situací nic nevytvořili, zato naše mužstvo trpělivě drželo míč a hledalo ,,skulinky,, v obranném bloku domácího týmu. Snad jen, kdybychom více drželi šířku hřiště, mohli jsme se dostat více do zakončení. Pěkné výkony předvedla většina dětí a zaslouží si tedy pochválit. Nadstandardní výkony opět předvedli Ondra Korbel s Michaelem Šaškem, k nim se tento zápas přidal i aktivní Tomáš Prexl.

Příští kolo hrajeme doma s Klatovy a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Kolář 2, Vacík, Prexl, Šůsová.

Sestava:

Drázda ( B ) – Soukup, Holeček D., Věchtík – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl, Melka, Pacholík, Vacík – Kolář, Frýzek.

Josef Korbel

---

5. 9. 2021, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B
4:2 (1:1)
Makovcová, Zemen, Bílek, Kotiš

2. kolo okresního přeboru mladších žáků

 Ve 2. kole okresního přeboru mladších žáků jsme jeli do Lub, kde nás čekal velice houževnatý a hlavně běhavý soupeř. S pohybem lubských jsme měli zejména v 1. poločase nemalé problémy. Vázla nám nejen souhra, ale i komunikace na hřišti. Do šaten jsme šli za spravedlivého stavu 1:1. Do druhé půle jsme nastoupili odhodláni remízu zvrátit v naše vítězství. Zlepšili jsme pohyb a tím se dostávali do šancí. Ještě v 50. min. byl stav nerozhodný  2 : 2, ale v poslední desetiminutovce jsme ukázali velkou vůli a zaslouženě vyhráli 4 : 2. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, odhodlání zvítězit a v neposlední řadě i za pěkné fotbalové akce.

Naše branky vstřelili: Karolína Makovcová, Štěpán Zemen, Dominik Bílek a Vašek Kotiš.

Sestava: Prexl - Kočí, Bílek, Beránek, Zemen - Holeček, Koudelka, Pavelec, Faltys, Otahál, Makovcová - Blahuta, Kotiš

Miroslav Kočí


 

 

---

5. 9. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
12:2 (8:1)
Korbel 4x, Kolář 3x, Soukup 2x, Frýzek, Prexl, Šašek

4. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 5.9. na naše domácí hřiště zavítali hosté z Přeštic. Do zápasu jsme vstoupili od počátku aktivně a hned ve 3. minutě umístěnou střelou vstřelil branku Ondra Korbel. Od tohoto momentu jsme byli ve všech směrech nebezpečnější a určovali tempo hry. Po mnoha pěkných akcích jsme vstřelili další góly a na konci prvního poločasu jsme vedli již 8:1. Hosté se nicméně nevzdávali a houževnatě bojovali o příznivější výsledek.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně a určovat tempo hry. Nicméně asi pod dojmem příznivého výsledku jsme trochu polevili a nedostávali jsme se do zakončení. I přesto byl zápas i nadále v naší režii a nakonec jsme přidali další 4 góly. Zápas tedy skončil naší zaslouženou výhrou v poměru 12:2.

I přes nepříznivý stav zaslouží pochválit i hosté, kteří houževnatě bojovali celý zápas a tím nás nutili k neustálé aktivitě.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Drtivá většina dětí se snažila a předvedla pěkné výkony. Nadstandartním výkonem se předvedli Venca Šebesta s Michalem Šaškem, velkým dílem opět přispěl k týmovému výkonu odvážným individuálním výkonem střelec 4 gólů Ondra Korbel.

Příští kolo zajíždíme do Lub, kde budeme opět chtít předvést odvážný výkon.

Sestava:

Šůsová ( B ) – Czerwek, Holeček Š., Šašek - Věchtík, Šebesta, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Soukup, Vacík – Kolář, Frýz

Josef Korbel

 

---

28. 8. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny
11:2 (5:1)
Frýzek 3x, Kotiš 3x, Šuhajda 2x, Czerwek 2x, Faltys 1x

1. kolo okresního přeboru mladších žáků

V prvním kole OP mladších žáků jsme zajížděli do Bolešin. Na velmi kvalitní travnaté ploše odehráli naši kluci povedený zápas. Již od první minuty jsme diktovali hru, hezkými kombinačními akcemi jsme si vytvořili velké množství šancí, v síti v prvním poločase skončilo pět gólů. Druhý poločas přinesl totožný obrázek poločasu prvního, defacto hra na jednu branku s dalšími brankovými příležitostmi se šesti góly v síti domácích. Celkový výsledek 11:2 v náš prospěch jasně vypovídá o průběhu zápasu. Závěrem bych všechny kluky pochválil za předvedený týmový výkon.

Sestava: V.Prexl – Š.Zemen, D.Bílek, A.Věchtík, F.Beránek, J.Makovec, M.Pančenko – V.Czerwek, J.Pavelec, P.Frýzek, O.Koudelka, D.Šuhajda, M.Faltys – V.Kotiš.

 

 

 

---

28. 8. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
2:1 (1:0)
Kolář, vlastní

3. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 28.8. jsme zajížděli v rámci 3.kola krajského přeboru mladších žáků k sousedům do Sušice.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v 8. minutě zápasu po přesné přihrávce Ondry Korbela přesně zakončil Kuba Kolář. Po vstřelení gólu jsme byli i nadále aktivní a vytvořili si i několik brankových příležitostí, bohužel jsme je, jak je naším zvykem, neproměňovali a domácí tým tak dostali do hry. Nicméně i tak lze říci, že našeho gólmana zaměstnávaly veskrze jen dlouhé nákopy domácích za naší obranu, kde musel prokázat svou fotbalovou zdatnost. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro nás.

Ač jsme byli ve vedení, rozhodně nevládla s naším výkonem o přestávce spokojenost. Zejména naše obrana se neadaptovala na umělý povrch a působila značně nejistě, s tím i souviselo nepřesné zakládání našich útočných akcí. Nutno ale podotknout, že domácí drtivou většinu zakládali dlouhým nákopem a s tím si na tomto povrchu fotbalově poradí jen málo dětí v této věkové kategorii. Do druhého poločasu jsme chtěli zpřesnit založení a samotnou přípravu útočných akcí.

V počátku druhé půle jsme domácí zatlačili a měli i několik slibných akcí, bohužel ale opět bez gólového efektu. Až po nepřehledné situaci v pokutovém území jsme nakonec i s pomocí domácího hráče vstřelili šťastný gól na 2:0. Od tohoto momentu se zdálo, že zápas v klidu dohrajeme a přidáme další góly. Opak se stal naopak pravdou, po zbytečných chybách a následných faulech domácí hrozili po standardních situacích. Nakonec po střetu v pokutovém území 2 minuty před koncem byl nařízen proti nám pokutový kop, který domácí proměnili a konečný stav byl tedy stanoven na konečných 2:1 pro Horažďovice.

Hodnocení zápasu nemůže být i přes vítězství pozitivní. Drtivá většina dětí si za celý zápas nebyla schopna poradit s umělým povrchem, nicméně i tady nalezneme pozitiva.., zápas nám ukázal nutnost zapracovat na kvalitním převzetí míče a zlepšení finální fáze…Nutno ale říci, že soupeř ze Sušice byl houževnatý a pokud budou takto hrát i nadále, žádný tým to zde jednoduché mít nebude.

Aby nebylo vše jen negativní, našly se určitě i děti, které zahrály velmi dobře a výraznou měrou tak přispěly k našemu vítězství. V bráně velmi jistě působil Peťa Drázda, v obraně se ve druhé půle rozehráli k kvalitnímu výkonu Dorča Šůsová s Vaškem Šebestou, v záloze drželi prapor Mára Melka s Matějem Soukupem a velmi kvalitním výkonem se předvedl opět Ondra Korbel. Ostatní tento zápas nezastihl v optimální formě.

Příští týden se utkáme od 12:00 v Horažďovicích s Přešticemi a všechny tudíž na tento zápas srdečně zveme.

Naše góly vstřelili:

Kolář, vlastní.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček D., Lávička, Holešek Š., Šlechta - Šůsová, Šebesta, Korbel ( K ), Prexl - Šašek, Pacholík, Melka, Soukup – Kolář, Vacík.

 

---

22. 8. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
3:4 (0:3)
Frýzek 2x, Korbel

2. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 22.8. jsme na domácím hřišti přivítali mladší žáky TJ Jiskra Domažlice, které budou patřit bezesporu k favoritům soutěže a tudíž nás velmi zajímalo, jak si se zápasem děti poradí.

Začátek utkání nás nezastihl v dobrém rozpoložení, soupeř diktoval hru a byl nebezpečnější. Hráči Domažlic byli pohyblivější a neustále zaměstnávali naší obranu. Gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 19.minutě se po naší velké chybě dostal útočník soupeře k míči a krásným lobem překonal našeho gólmana. My jsme se naopak i přes veškerou snahu nebyli schopni dostat do hry. Nebyli jsme dost odvážní v osobních soubojích a zároveň se nám nedařilo udržet míč v útoku. Hostující branku jsme ohrozili pouze dalekonosnou střelou Ondřeje Korbela, kdy ale parádní zákrok předvedl hostující gólman. Do konce prvního poločasu jsme po našich individuálních chybách obdrželi další 2 góly a zaslouženě jsme tedy do kabin šli za nepříznivého stavu 0:3.

O pauze mezi poločasy jsme děti nabádali k větší odvaze v osobních soubojích a důslednému dostupování hostujících hráčů. Dále jsme změnili rozestavení a přeskupili posty s tím, že se pokusíme zápas ještě zdramatizovat.

Do druhé půle jsme vstoupili sebevědomě a vytvářeli jsme si šance, k naší smůle jsme je ale nedokázali proměnit. Až v 55. minutě utekl hostující obraně Ondřej Korbel a střelou na vzdálenější tyč vstřelil náš první gól. Od této chvíle jsme stupňovali náš tlak, ze kterého vznikla 100% šance Tomáše Prexla, který z ideální pozice pouze trefil tyč! Bohužel se opět naplnilo známe pravidlo ,, nedáš dostaneš,, kdy po velké chybě našeho gólmana hosté vstřelili hodně laciný gól. I přesto jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a soupeře přehrávali. Naše snaha byla odměněna v 60. minutě, kdy po průnikové přihrávce unikl obraně Petr Frýzek a bezpečně proměnil. Stav utkání tedy byl 10 minut do konce 2:4 v náš neprospěch. V následujících 10 minutách se toho ještě mnohé událo..nejprve Ondřej Korbel unikl obraně, udělal kličku gólmanovi , nicméně na brankové čáře jeho pokus hosté odvrátili. Z následného rohového kopu se míč odrazil k Petru Frýzkovi, který nekompromisně zakončil pod břevno. Bohužel více už jsme toho nestihli, tudíž zápas skončil 4:3 pro Domažlice.

Jednalo se o zápas dvou rozdílných poločasů, kdy soupeř vstřelil o 1 gól více a tudíž zvítězil zaslouženě. Nicméně za druhý poločas si naše děti zaslouží pochválit. Jedeme dál…, příští týden nás v sobotu čeká zápas v Sušici a je potřeba začít novou vítěznou sérii.

Naše góly vstřelili: Frýzek 2, Korbel

Sestava: Drázda ( B ) - Holeček D., Šebesta, Soukup, Věchtík - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ), - Šašek, Prexl, Pacholík, Melka - Frýzek, Kolář

Josef Korbel

---

14. 8. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK SENCO Doubravka
11:2 (7:1)
4 x Kolář, 2 x Korbel, Prexl, Pacholík, Šašek, Šůsová, Frýzek

1. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 14. 8. jsme zajížděli v rámci 1. kola krajského přeboru mladších žáků do Plzně, kde jsme se utkali s místním SK SENCO Doubravka. Byla to trochu pro nás neznámá, protože díky předčasnému ukončení loňského soutěžního ročníku, jsme se se soupeřem ještě nepotkali. Nicméně jsme byli optimisté, zvláště když jsme úspěšně absolvovali letní soustředění v Žinkovech a odehráli kvalitní zápasy s ligovými žáky Strakonic a Petřína. Zejména výhra a předvedená hra v generálce se Strakonicemi byla pro nás povzbuzením před začátkem sezóny.

Co se týče samotného mistrovského zápasu.  Již od samého začátku bylo patrné, kdo že bude určovat tempo hry. I přes velmi nepříjemné tropické počasí, jsme předváděli velmi povedené kombinační akce a bylo zřejmé, že se na góly nebude dlouho čekat. Již ve 3. minutě utkání se po krásné kombinační akci Prexla s Korbelem prosadil zcela neobsazený Kolář. Do konce úvodního dějství pak padlo po velmi pěkných akcích dalších 6 gólů a tak se o přestávce šlo do kabin za stavu 7:1 pro Horažďovice.

Již o přestávce bylo evidentní, že děti toho mají opravdu dost. Začínat utkání v pravé poledne, kdy je 30 stupňů není vůbec ideální. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním ještě nějaký gól přidat a vyvarovat se zbytečným ztrát míče, které nám následně berou mnoho sil. Druhá půle už z naší strany nebyla tolik dominantní, nicméně i tak jsme vstřelili další 4 góly a zaslouženě zvítězili v poměru 11:1.

I přes vysoké vítězství nebyla naše hra určitě ideální, zejména musíme zapracovat na správném postavení krajních hráčů a vyvarovat se zbytečných ztrát, které nás poté stojí mnoho sil. Na druhou stranu musíme děti pochválit za jejich aktivní pojetí hry a za mnoho krásných fotbalových akcí.

Co se týče jednotlivých výkonů. Zápas mohli určitě odehrát lépe krajní záložníci, kteří se mnohdy nepohybovali ve správných prostorech a následně tím trpěla souhra celého týmu. Na druhou stranu to měli složitější, protože se od nich očekává množství běžeckých náběhů a tomu prostě tropické počasí moc nepřálo. Nadstandardně naopak utkání odehráli brankář Drázda, středový hráči Korbel a Šůsová a střelecky tým držel produktivní Kolář. Ostatní hráči přispěli k vítězství velmi slušnými výkony.

Příští neděli 22. 8. od 12:00 nás čeká na domácím hřišti soupeř z Domažlic, který bezesporu bude patřit k nejlepším v soutěži. Až tento zápas ukáže, zda i my můžeme pomýšlet na příčky nejvyšší…

Naše góly vstřelili:

Kolář 4, Korbel 2, Prexl 1, Šůsová 1, Pacholík 1, Frýzek 1, Šašek 1.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček D., Šebesta, Šašek - Šůsová, Korbel ( K ), Prexl - Frýzek, Pacholík, Melka, Faltys  – Kolář, Kotiš.

Josef Korbel

 

---

12. 2. 2020, středa, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Zimní soustředění Žinkovy ( 12.2. - 16.2.2020 )
Výsledek ještě není znám

Příjezd do Žinkov ve středu 12.2. v 16:30, odjezd v neděli 16.2.2020 ve 13:00.

---

4. 7. 2019, čtvrtek (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Polsko, 4.-7.7.2019
Výsledek ještě není znám
---

16. 6. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Horšovský Týn
Výsledek ještě není znám
---

2. 6. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
Výsledek ještě není znám
---

25. 5. 2019, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolevec
Výsledek ještě není znám
---

15. 5. 2019, středa, 15:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana PK - Přeštice
podrobnosti v komentari

HD : Přeštice        0:1

HD : Petřín           0:3

HD : Cerhovice    1:0

---

17. 4. 2019, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana PK - Mrákov, Horažďovice, Domažlice, Košutka
podrobnosti v komentáři
FK HD - Sokol Mrákov 4:0 FK HD - TJ Jiskra Domažlice 2:6 FK HD - TJ Košutka 1:2
---

14. 4. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
0:11
---

10. 4. 2019, středa, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rokycany, hř. Husovo sady
1:6
---

7. 4. 2019, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
2:7
---

31. 3. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
4:6
---

27. 3. 2019, středa (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana PK - Horní Bříza, HD, Viktoria, Kasejovice, Nýrsko
Výsledek ještě není znám
---

23. 3. 2019, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
2:4

 V sobotu odehráli kluci 2. kolo krajské soutěže v Nýrsku. Opět nás bylo poskrovnu a měli pouze jednoho hráče na střídání. Přestože hráli kluci téměř bez střídání, makali do posledního hvizdu. Bohužel prohráli 4:2. Tíží nás neproměné šance a potrestáné chyby. 

---

17. 3. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid
3:2

 Po zimní prestavce máme za sebou první jarní mistrovský zapas s Rapidem. Nasi velmi oslabenou sestavu doplnili kluci ze starší přípravky (Honza Boř a Péťa Hvostal). Asi všichni jsme čekali, že to bude náročné. Přiznám se, že jsem to snad ani nechtěl vidět. Kluci však bojovali a odměnou jim byl vedoucí gól. Po prvním poločase jsme vedli 2:1. Slibný začátek. Ve druhém poločase bylo znát, že klukům ubývají síly. Soupeř toho nevyužil, kluci zatnuli zuby a ještě přidali 3. gól. Ke konci soupeř korigoval na 3:2. Odhodlaný výkon, bojovnost a chuť vyhrát přinesly výborný vstup do jarní části. Klukům patří pochvala. 

 
---

12. 1. 2019, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Coach Cup Rokycany
Výsledek ještě není znám
---

31. 10. 2018, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Pohár hejtmana Horní Bříza
podrobnosti v komentáři

HD : Horní Bříza.            1:2

HD : FC Viktoria Plzeň   1:5

HD : Kasejovice               7:4

 

---

10. 10. 2018, středa, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Pohár hejtmana Horažďovice
podrobnosti v komentáři

HD : Nepomuk    0:7

HD : Senco           0:6

HD : Zruč             2:0

---

29. 9. 2018, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby
1:11 (1:3)

Slabší soupeř nám usnadnil zahrát si fotbálek a vylepšit si skóre.

---

19. 9. 2018, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Pohár hejtmana Žákava
podrobnosti v komentáři

HD : Zakava....3:1

HD : Petřín......0:0

HD : Rapid.......2:5

 

---

9. 9. 2018, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Nepomuk
2:8 (0:4)

Zápas, který by bylo lepší nevidět. Ale kluci zase viděli jak se hraje v kraji. Je co zlepšovat.

---

5. 9. 2018, středa, 17:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Rapid Plzeň - hř. Lopatárna
3:2 (1:1)

Ne moc povedený zapas. Jestli pozdní čas nebo nástup do školy či co bylo příčinou, že kluci byli mimo. Soupeř sice nebyl moc kvalitní, ale na nás to stačilo.

---

2. 9. 2018, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Přeštice
2:1 (1:1)

První venkovní utkání je za námi. Bohužel nezasloužená prohra. Ve druhém poločase naše výrazná převaha nebyla přeměněna v góly. Kluci si za odvedený výkon vysloužili od diváků potlesk ve stoje.

---

26. 8. 2018, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Okula Nýrsko
4:0 (0:0)

Máme za sebou první mistrovský zápas. Sotva jsme přijeli ze soustředění, hned jsme jeli na zápas. Z počátku jsme měli obavu, že kluci budou ze soustředení unavení, ale na druhou stranu jsme vědeli, že jsou trénovaní a že to dají.

V prvním poločase nás trápila koncovka a neproměňování šancí. S počtem neproměnených šancí se zvyšovala nervozita. V druhém poločase se konečně podařilo vstřelit gól a kluci se dostali do pohody a konečný účet uzavřeli na 4:0.

Soupeř asi nepatřil mezi nejsilnější, kteří nás v nadcházející náročné sezóně čekají a pokud budeme chtít uspět, budeme muset předvést lepší výkony. Nicméně skvělý start.

Děkujeme divákům, kteří v hojném počtu přišli podpořit naše mladé borce.

Příští týden nás čeká dvojzápas - 30.8. v 17:45 hrajeme doma s Rokycanama a 2.9. jedeme do Přeštic.

 

---

26. 9. 2016, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nalžovské Hory
3:2 (1:1)
Polena, Karásek, Lávička

"B" mužstvo - okresní přebor

---

19. 9. 2016, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Kolinec
5:1 (2:0)
2 x Rojt, 2 x Mládek, Karásek

"B" mužstvo - okresní přebor

---

9. 9. 2016, pátek, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Měčín
5:1 (3:0)
2 x Lávička, Stupka, Rojt, Pajer

"B" mužstvo - okresní přebor

---

5. 9. 2016, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby "B"
1:5 (0:2)
Kočiš

"B" mužstvo - okresní přebor

---

28. 9. 2015, pondělí, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana
Výsledky v komentáři.

FKHD - Nepomuk  1 : 3

FKHD - Doubravka  1 : 1

FKHD - Viktoria Plzeň  2 : 4

---

9. 9. 2015, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana
Výsledky zápasů v komentáři.

FKHD - Sušice  1 : 1

FKHD - Nýrsko  2 : 1

FKHD - Luby  1 : 3

---

26. 8. 2015, středa, 17:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
0:5 (0:3)

 A. Rojt – V. Král, Š. Urban, D. Těžký, O. Polena, A. Horkel, T. Pivnička, J. Reindl, F. Smíšek, J. Zábranský, A. Faltys, P. Janda.

 

 

---

8. 2. 2015, neděle, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Junior Strakonice
3:4
Smíšek František 2x, Král Luboš

 Sestava:

Přerost- Stulík, Faltys - Masopust, Král, Horkel - Jedlička, Zábranský (Polomis, Smíšek, Král V, Zábranský)

---

24. 8. 2014, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
1:8 (0:6)
Faltys

 Sestava: Přerost - Pikeš, Jedlička, Polomis - Stulík, Faltys, Pavelec - Král (Smíšek, Bartoš, Pančenko, Koloros, Horkel)

---

14. 8. 2014, čtvrtek, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice
5:2 (3:0)
3xKrál L, 2xPikeš

 Přerost - Jedlička, Koloros,Ráž - Pančenko, Král L, Horkel- Pikeš (Bartoš, Smíšek, Král V)

---

19. 4. 2014, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
3:5(1:3)
Hnídek, Král, Koloros

 Pohledné utkání ve kterém se útočilo na obou stranách. My jsme neproměnili několik šancí (2x odkrytá brána, 2x břevno a tyč), tím pádem se nemůže vyhrát. 

 

Hokr - Polena, Boček - Štěch, Král, Hlaváč - Hnídek, Jedlička - Bartheldy, Pavelec, Koloros  

---

5. 4. 2014, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
7:1 (4:0)
3xKrál, 2xBartheldy, 2xHnídek - Viktora

Jednoznačné a zasloužené vítězství.

---

22. 3. 2014, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
6:3 (3:3)
3xBarthedly, Hnídek, Štěch, Král

 Sestava: Přerost(Hokr) - Boček, Polena - Stulík, Král, Štěch - Hnídek, Bartheldy - Jedlička, Hlaváč, Ráž     

---

18. 3. 2014, úterý, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Nalžovské Hory
6:4
2x Hnídek Tomáš, Štěch Jakub, Jedlička Dalibor, Hokr Filip, Hlaváč Radim

 Sestava: Přerost - Ráž, Polena - Štěch, Král, Stulík - Hnídek, Jedlička (Boček, Hlaváč, Hokr)

---

11. 3. 2014, úterý, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice
6:2 (2:1)
2x Král Luboš, 2x Hnídek Tomáš, Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav

 Sestava: Jakub Přerost - Jakub Boček, Pavel Ráž - Tomáš Stulík, Tomáš Hnídek, Luboš Král - Dalibor Jedlička, Václav Bartheldy (Petr Pavelec, Vojtěch Král)

 

 

---

8. 3. 2014, sobota, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Osek
7:5 (3:3)
za domácí 3xLuboš Král, 2xJakub Boček, Dalibor Jedlička, Tomáš Stulík

Celé utkání jsme odehráli pouze s osmi hráči. Ti co nastoupili tak bojovali celý zápas a nezklamali. Chyběli - Štěch, Polena, Hokr, Hlaváč - lyž. výcvik, Koloros, Pančenko - nemoc a Pikeš, Pavelec, Bartheldy - ?.

Sestava -  Jakub Přerost - Pavel Ráž, Jakub Boček - Vojtěch Král, Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík - Dalibor Jedlička, Luboš Král

Někteří hráči by jse měli zamyslet, nad přístupem k tréninkům a zápasům.

---

9. 2. 2014, neděle, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Strakonice
9:1 (5:0)
3xHnídek, 2xKoloros, 2xKrál, Bartheldy, Štěch

 Sestava: Přerost - Ráž, Polena - Stulík, Král, Hnídek - Pavelec, Koloros - Boček, Bartheldy, Štěch  

---

2. 11. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - ZČE Plzeň
6:0 (3:0)
Hnídek Tomáš 3x, Král Luboš 2x, Jakub Boček

 Sestava: Hokr Filip (Přerost Jakub) - Boček Jakub, Polena Matěj - Štěch Jakub, Král Luboš, Stulík Tomáš - Hnídek Tomáš, Batrheldy Václav - Jedlička Dalibor, Pavelec Petr, Hlaváč Radim, Ráž Pavel 

---

27. 10. 2013, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Smíchov
2:1(2:0)
Hnídek Tomáš, Bartheldy Václav

Sestava: Jakub Přerost - Jakub Boček, Pavel Ráž, Matěj Polena, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Luboš Král,  Tomáš Stulík, Václav Bartheldy, Filip Hokr, Josef Koloros

---

19. 10. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
2:4 (0:2)
Hnídek, Bartheldy

 Přerost - Polena, Boček - Stulík, Král, Štěch - Hnídek, Bartheldy - Jedlička, Pavelec, Ráž, Hlaváč, Koloros

---

5. 10. 2013, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
2:8 (2:2)
Král, Hnídek

 Sestava: Hokr Filip (Přerost Jakub)-Boček Jakub, Ráž Pavel-Stulík Tomáš, Hnídek Tomáš, Štěch Jakub-Král Luboš, Bartheldy Václav - Jedlička Dalibor, Polena Matěj, Pavelec Petr, Pikeš Radim, Palečko Ondřej   

---

28. 9. 2013, sobota, 11:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice
0:9 (0:2)

 Sestava: Přerost Jakub - Polena Matěj, Ráž Pavel - Stulík Tomáš, Hnídek Tomáš, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav, Hlaváč Radim, Král Luboš, Pikeš Radin, Palečko Ondřej, Pavelec Petr  

---

21. 9. 2013, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
3:10 (1:3)
2x Král Luboš, Hnídek Tomáš

 Sestava: Přerost Jakub - Boček Jakub, Ráž Pavel - Štěch Jakub, Hnídek Tomáš, Stulík Tomáš - Bartheldy Václav, Jedlička Dalibor - Král Luboš, Pavele Petr, Pikeš Radim, Hokr Filip, Koloros Josef  

---

14. 9. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
5:5 (1:4) na penalty 6:5
2xBartheldy, Hnídek Tomáš, Stulík, Pikeš, roz. penalta Hnídek - 3xJánský, Křeš, Mertl

Po 1. poločase to vypadalo na další prohranný zápas. Hráči se nevzdali a v druhém poločase zabrali a 3 minuty před koncem vyrovnal Radim Pikeš. V penaltovém rozstřelu byli dva hrdinové - Tomáš Hnídek dal jedinou penatlu a Jakub Přerost všechny penalty soupeře zlikvidoval. Stínem dnešního zápasu byli zákeřné fauly bez míče nebo po jeho odehrání na Jakuba Štěcha (do konce zápasu už nenastoupil), Jakuba Přerosta, Filipa Hokra a Tomáše Stulíka, po kterých padli dvě žluté a nakonec jedna červená karta.      

Sestava: Přerost Jakub - Stulík Tomáš, Polena Matěj -  Hnídek Tomáš, Filip Hokr, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav -  Pikeš Radim, Koloros Josef, Pavelec Petr, Ráž Pavel, Hlaváč Radim, Ondřej Palečko

---

11. 9. 2013, středa, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
2:8 (1:4)

 Sestava: Přerost Jakub (Hokr Filip) - Stulík Tomáš, Polena Matěj -  Hnídek Tomáš, Král Luboš, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav -  Pikeš Radim, Koloros Josef, Pavelec Petr, Ráž Pavel, Hlaváč Radim

---

8. 9. 2013, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
6:3 (3:3)
2xBartheldy Václav, 2xHnídek Tomáš, Jedlička Dalibor, Král Luboš

Tým odehrál celý zápas v plném nasazení za ci si zaslouží pochvalu.

Sestava: Přerost Jakub - Stulík Tomáš, Polena Matěj -  Hnídek Tomáš, Král Luboš, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, BartheldyVáclav -  Pikeš Radim, Palečko Ondřej, Koloros Josef, Pavelec Petr

---

5. 9. 2013, čtvrtek, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Nalžovské Hory
9:2 (6:1)
2xŠtěch, 2xBartheldy, 2xHnídek, Palčeko, Pikeš, Pavelec,

Sestava: Přerost (Hlaváč) - Polena, Koloros - Stulík, Hnídek, Štěch - Jedlička, Bartheldy (Král, Pikeš, Pavelec, Palečko, Hokr)

---

28. 8. 2013, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:7
Radim Hlaváč

 Sestava: Jakub Přerost - Pavel Ráž, Matěj Polena - Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík, Jakub Štěch - Dalibor Jedlička, Václav Bartheldy -  Radim Pikeš, Radim Hlaváč, Josef Koloros, Alex Pančenko, Jakub Boček

---

24. 8. 2013, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
5:7 (3:3)
2x Tomáš Hnídek, Jakub Štěch, Luboš Král, Václav Bartheldy

Sestava: Jakub Přerost, Pavel Ráž, Matěj Polena, Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík, Luboš Král, Dalibor Jedlička, Václav Bartheldy, Jakub Štěch, Josef Koloros, Alex Pančenko, Petr Pavelec 

---

19. 8. 2013, pondělí, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Osek
12:0
Stulík 4, Král 3, Pavelec 2, Hlaváč 2, Ráž

Sestava: Přerost - Jedlička, Ráž - Stulík, Král, Pavelec - Hlaváč, Koloros (Pančenko)

---

10. 8. 2013, sobota, 11:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strakonice
2:3
Jakub Štěch, Tomáš Hnídek

Sestava: Přerost, Jedlička, Polena, Palečko, Král, Stulík, Bartheldy, Hnídek, Hlaváč, Koloros, Štěch, 

 

---

8. 8. 2013, čtvrtek, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nalžovské Hory
7:5
Palečko, Štěch, Král, Polena, Bartheldy, Hnídek, Jedlička

 Sestava: Přerost, Jedlička, Polena, Palečko, Král, Ráž, Stulík, Bartheldy, Hnídek, Hlaváč, Koloros, Štěch

---

8. 6. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
2:10 (1:5)
Jakub Štěch, Marek Hájek

 Soupeř z Doubravky byl fyzicky, herně i takticky vyspělejší a tak s přehledem a klidem zvítězil. Naše mužstvo nastoupilo s velkým respektem a hned z počátku snadno inkasovalo tři branky. Pak jsme trošičku ubrali respektu, přidali na důrazu a občas jsme se dostali i na polovinu hostů. Jednu brejkovou situaci jsme dokázali proměnit v gól. Po průniku Marka Hájka a přihrávce před branku využil svůj důraz Jakub Štěch, když dokázal míč protlačit do branky. Ve drhém poločase jsme se dostávali před hostující branku o něco častěji. Druhý náš gól padl po individuální akci Marka Hájka, který se prosadil přes tři soupeře a dokázal prostřelit i hostujícího brankáře. Celý zápas jsme odehráli jen s jedním střídajícím hráčem a se dvěma hráči ze starší přípravky v základní sestavě.

 Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Polena ( odstoupil hned v úvodu utkání pro zranění), Tomáš Stulík, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Jakub Štěch, Jakub Boček, Luboš Král, Dalibor Jedlička.

Chyběli: Václav Bartheldy, Martina Panušková - zranění, Karel Pivnička - nemoc

---

25. 5. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:5 (0:3)
Tomáš Hnídek

 Utkání, do kterého jsme nastoupili se sestavou doplněnou o hráče starší přípravky a s Janem Formanem v brance, se nakonec ukázalo jako vydařené. Sice jsme prohráli velkým rozdílem, ale za svoji hru se nemusíme stydět. Hosté byli vyspělejší a tak se dokázali individuelně prosazovat a vstřelit branky.

---

20. 4. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
5:5 (3:2)
2x Tomáš Hnídek, Jakub Boček, Jakub Štěch, Luboš Král

Pohledné, útočné, vyrovnané utkání, které mělo velmi dramatickou zápletku. Úvodní gól utkání jsme vstřelili my, ale pak si Martina vybrala chvilku nepozornosti a hosté lacino vyrovnali. My jsme však dokázali do konce poločasu strhnout vedení na svoji stranu a poločas skončil naším překvapivým vítězstvím 3:2. Ve druhém poločase dostala hra ještě větší spád, akce se přelévali z jedné strany na druhou, šance střídala šanci a brankáři předváděli výborné zákroky. Ještě pět minut před koncem bylo utkání vyrovnané, dvě minuty před koncem však hosté vstřelili vedoucí gól a vypadalo to, že je rozhodující. My jsme však měli velkou vůli vyrovnat a štěstí se k nám nakonec přiklonilo, když jsme v poslední minutě dokázali po skrumáži vyrovnat. Vše, co mu stálo v cestě prostřelil Luboš Král a zajistil tak utkání zasloužené vyrovnaní.

Sestava:  Martina Panušková, Matěj Polena, Filip Fuščič, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Tereza , Jakub Boček, Luboš Král

---

31. 3. 2013, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - ZČE Plzeň
0:13 (0:3)

 S posledním mužstvem tabulky jsme bohužel prohráli šíleným skorem, které mělo několik příčin. Naše "zbylá" základní kostra mužstva, která nebyla nemocná, odehrála celý zápas za starší žáky a nutno říct, že tam makali na hranici svých možností. Pro ně byl zápas za mladší, jako kdyby měli v nohou už dva zápasy, takže na jejich výkonu to bylo, zvláště ve druhé půli, znát. Jan Forman už druhý zápas zaskakuje na místě golmana, bez jakékoliv brankářské přípravy, takže i z toho občas pramení góly, kterým by se dalo zabránit. Na druhou stranu nutno podotknout, že předvedl několik skvělých zákroků, kdy zabránil vstřelení branky. Ve druhém poločase už těm našim "zkušenějším" došli úplně síly a hlavně rychlost a výsledkem bylo, že na naši branku se valil jeden útok za druhým a skore v náš neprospěch narůstalo.

Sestava: Jan Forman - Matěj Polena, Pavel Ráž (SP) - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík (SP), Jakub Boček - Luboš Král (SP), Dalibor Jedlička (SP)

Chyběli: Marek Hájek, Filip Fuščič, Martina Panušková, Karel Pivnička - (nemoc), Václav Bartheldy

---

27. 1. 2013, neděle, 8:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj v Nepomuku - hala
7.místo
Tomáš Hnídek

 Ve skupině jsme narazili na soupeře, kteří se v konečném pořadí umístili na prvním druhém a pátém místě, takže naše boje o body byly velmi těžké. V prvním utkání jsme narazili na Blovice, které nakonec turnaj vyhráli a vzhledem k tomu, že to byl náš první zimní zápas, byla porážka 2:0 velmi přijatelná. Ve durhém utkání jsme narazili na rivala z krajského přeboru Klatovy a rvali jsme se alespoň o bod a vstřelenou branku. Klatovští však byli lepším týmem a zvítězili 3:0. V posledním utkání skupiny jsme se utkali s Pískem, který až do druhého poločasu finále procházel turnajem naprosto suverénně a dostali jsme lekci jak ve hře, tak i v bojovnosti. Zápas nakonec skončil 8:0 v náš neprospěch. V posledním utkání o 7. místo jsme nastoupili proti Lubům, které překvapivě skončili ve druhé skupině na posledním místě. Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec měli více štěstí při rozhodujících penaltách, když nejprve Jan Forman soupeřovu penaltu chytil a pak svůj kop proměnil ve vítězný gól.

Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Polena, Tomáš Hnídek, Jakub Štěch, Jakub Boček, Václav Bartheldy, Jakub Daněk.

Pořadí turnaje: 1.Blovice, 2.Písek, 3.Rokycany, 4. Nepomuk, 5.Klatovy, 6.Sušice, 7.Horažďovice, 8.Luby

---

3. 11. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
1:10 (0:7)
Marek Hájek

 S lídrem tabulky jsme sehráli trošku lepší až druhý poločas, kdy jsme hned v úvodu vstřelili branku po akci Marka Hájka. Hosté v podstatě kontrolovali hru a my jsme hrozili z rychlých protiútoků. Bohužel se nám nepodařilo další šance proměnit a tak jsme skončili pouze u jednoho vstřeleného gólu.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Karel Pivnička, Matěj Polena - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Marek Hájek - Václav Bartheldy - Jakub Boček, Jakub Daněk, Jakub Masopust

---

28. 10. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
2:4 (1:1)
2x Jakub Štěch

Na zápas jsme odjeli pouze s osmi hráči, protože ostatní se nedostavili pro zranění, nebo kvůli obavě rodičů z nepřiznivého počasí. To se v Tachově naštěstí nepotvrdilo, umělá tráva byla bez sněhu a počasí nám nakonec taky přálo. Snad i naše hra byla tímto příznivým vývojem počasím ovlivněna a soupeře, ačkoliv nastoupil kompletní a nachází se několik příček nad námi, jsme se nezalekli a snažili jsme se s ním držet krok. V prvním poločase jsme nakonec uhráli skvělých 1:1, když nádhernou přihrávku Marka Hájka za obranu s přehledem proměnil výborně naběhnuvší Jakub Štěch. Nutno podotknout, že při nás stálo štěstí a hlavně výborné zákroky Martiny Panuškové v naší brance, která chvílemi doslova čarovala. A protože se ji dnes dařila i rozehrávka patřila k nejlepším hráčům našeho mužstva. Vlastně musíme pochválit všechny hráče, protože i přes to, že hráli bez střídání, tak vydrželi se soupeřem běhat po celý zápas a dokonce jsme ve druhém poločase měli více šancí ke vstřelení gólů, než v poločase prvním. Domácí nám vstřelili tři góly, ale neměli zdaleka tolik šancí jako v poločase prvním.Nám se po stejné akci jako v poločase prvním, podařilo Jakubem Štěchem snížit na 2:4. Šanci na vstřelení hatricku pak Jakub Štěch dostal ještě v závěru utkání, svůj únik po pravé straně však bohužel tentokrát nedokázal proměnit v branku. Pochvalu zaslouží celé mužstvo jak za bojovnost, tak i za předvedenou hru, protože se nebálo hrát za žádné situace a byly vidět i pohledné fotbalové akce.

Sestava: Martina Panušková - Jakub Boček, Jan Forman, Filip Fuščič - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Jakub Daněk.

---

20. 10. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
1:8 (0:2)
Marek Hájek

Ačkoliv měla většina hráčů soupeře za sebou zápas za starší žáky, čekali jsme těžký zápas, což se také potvrdilo. V prvním poločase jsme hráli celkem vyrovnanou hru, bohužel jsme nedokázali vstřelit žádnou branku a naopak jsme dvakrát inkasovali. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním soupeři ještě víc znepříjemnit hru a vstřelit nějaký gól. Místo toho jsme my třikrát za sebou inkasovali po velmi špatné rozehrávce už od naší branky. Soupeř se tak snadno dostal do zakončení a nezaváhal. Od té doby prakticky kontroloval hru a my jsme se dostali ke vstřelení čestného gólu až v závěru, když sólo přes celé hřiště završil čestným gólem Marek Hájek.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Karel Pivnička, Matěj Polena, Jakub Štěch, Jan Forman, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Jakub Daněk, Jakub Boček

 

---

14. 10. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
4:4 (3:4) PK 2:4

 Zápas měl vcelku vyrovnaný průběh, když se hra i skóre přelévaly z jedné strany na druhou. V brance tentokrát Martinu Panuškovou zaskočil Jenda Forman a nutno říct, že předváděl velmi dobré zákroky a několikrát nás zachránil od jistého gólu. Zato naši střelci se trošku trápili a několikrát jsme nevyužili jasnou brankovou příležitost. Nakonec se nám ve druhé půli podařilo nepříznivé skóre srovnat a dovést zápas alespoň k pokutovým kopům. Tam jsme však nebyli vůbec úspěšní a nakonec jsmeje  prohráli.

Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Polena, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Karel Pivnička, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Jakub Daněk, Jakub Boček.

---

28. 9. 2012, pátek, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Smíchov Plzeň
5:2 (1:0)
2x Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Jakub Štěch, Jakub Boček

Utkání sedmi statečných, tak byl se dal nazvat náš zápas se Smíchovem. Měli jsme totiž pouhých sedm hráčů a ti bez střídání odehráli celé utkání. Úvodní minuty zápasu patřili hostům, kteří byli o něco vyšší než naši hráči a tak jsme chodili do soubojů hodně bojácně. Pak jsme vstřelili branku a zjistili jsme, že se i s tímto soupeřem dá hrát. Hra se přelévala ze strany na stranu, a i když byl soupeř o malinko lepší, nakonec jse šli do kabin s jednogólovým náskokem. Ve druhém poločase jsme očekávali zvýšenou aktivitu soupeře, ale opak byl pravdou, o malinko lepší jsme byli my a protože nás jako tradičně podržela Martina Panušková v brance, získali jsme zaslouženě vítězství. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří zápas odmakali až do poslední minuty. Vítězný pokřik byl pak pomyslnou třešničkou na dortu.

Sestava: Martina Panušková -  Filip Fuščič, Jakub Daněk - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Václav Bartheldy - Marek Hájek, Jakub Boček

---

22. 9. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
1:3 (0:1)
Marek Hájek

Se Sušicí jsme odehráli dobrý zápas, bohužel se špatným koncem. Sice jsme první poločas prohráli 1:0, ale hráli jsme dobře, nebojácně, kombinovali jsme a vytvořili jsme si i nějaké šance. Domácí jich sice měli o něco víc, ale ty s přehledem likvidovala Martina Panušková v naší brance. Ve druhé půli jsme se dostávali  dosti často do brejkových situací, ale na "rychlé" umělé trávě nám míč v poslední chvíli vždy utekl. Proměnili jsme tak jenom jednu, kdy po průniku Tomáše Hnídka domácího golmana prostřelil Marek Hájek. Radost nám však vydržela jen chvíli, protože domácí vstřelili druhý gól. Navíc Martina ještě kryla pokutový kop, který se kopal za ruku, kterou nepochopitelně zahrál Jakub Boček. Třetí gól jsme nakonec dostali až v poslední minutě, kdy už jsme hráli hodně na riziko se snahou vyrovnat, což se nám bohužel nepodařilo. Velkou pochvalu zaslouží všichni hráči, zvláště pak Marek Hájek a Tomáš Hnídek, kteří odehráli zápas i za starší žáky.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Polena - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Václav Bartheldy - Marek Hájek, Jakub Boček - Jakub Daněk.

---

15. 9. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
1:8 (1:3)
Tomáš Hnídek

Výsledek je,  vzhledem k předvedené hře, pro naše mužstvo hodně krutý.  Místy se hrál vyrovnaný fotbal a nebýt hostujícího hráče (175 cm !!  vysokého hrajícího brankáře), kterého se většina našich hráčů zbytečně doslova bála a utíkala mu z cesty, určitě by i skore bylo jiné.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Jakub Daněk, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Marek Bartheldy, Jakub Štěch, Dalibor Jedlička

---

9. 9. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
8:9 (4:5)
3x Vaclav Bartheldy, 2x Marek Hájek, Marek Bartheldy, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek

 V Přešticích byl zápas jako na houpačce, bohužel se smolným koncem pro nás. Domácí začali zápas náporem a hned v prvních 15-ti minutách nám nastříleli tři branky. My jsme však dokázali náskok stáhnout až na přijatelných poločasových 4:5. Do druhé půle jsme vstoupili s vědomím, že se se soupeřem  dá hrát vyrovnané utkání a díky tomu, že domácí špatně bránili, jsme dokázali získat náskok tří branek 8:5!!. Potom však jeden šťastný gól domácích dokázal zavelet ke smolnému obratu pro nás, kdy domácí vyrovnali na 8:8. V této době jsme nedokázali využít dost situací ke vstřelení vítězné branky. Nakonec jsme inkasovali rozhodující gól na 8:9 v poslední minutě z přísně nařízené penalty, je však nutno říct, že jí předcházelo dost nšich zbytečných chyb v práci s míčem.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Polena, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Marek Bartheldy, Jakub Štěch

---

1. 9. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - ZČE Plzeň
9:2 (7:1)
Marek Hájek 4x, Tomáš Hnídek 2x, Karel Pivnička 2x, Dalibor Jedlička

  Do zápasu jsme nastupovali s respektem a zpočátku to vypadalo na těžký zápas. Byli jsme nedůrazní v osobních a nesoustředili jsme se na hru a také jsme inkasovali první branku. Tuto krizi jsme však brzo překonali, díky nebojácné hře "mladíků" ze starší přípravky a také díky dobré hře Tomáše Hnídka a dobrého zakončování  Marka Hájka, který po samostatných únicích dokázal skóre otočit v náš prospěch. Nakonec to byli hosté, kteří do konce poločasu tahali za kratší konec a sedmkrát inkasovali. Do druhého poločasu hosté nastoupili s podstatně větším důrazem a rychlostí a od gólové pohromy nás mnohokrát zachránila brankářka Martina Panušková. Později se hra vyrovnala a objevili se šance na obou stranách, skoré se však už tak rychle a výrazně jako v úvodní půlhodině neměnilo.  Mužstvo si za výkon v prvním poločase zaslouží pochvalu, zvláště hráči přípravky Luboš Král, Pavel Ráž, Radim Pikeš a Dalibor Jedlička.

Sestava:  Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Radim Pikeš, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Pavel Ráž, Luboš Král, Dalibor Jedlička

---

29. 8. 2012, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
0:7 (0:3)

V zápase jsme s domácími nedokázali držet krok a po zásluze jsme prohráli. Faktem je, že kdybychom proměnili všechny brankové příležitosti v prvním poločase, skore a možná i průběh zápasu by se asi vyvíjel jinak. Bohužel s narůstajícím časem a brankami v naší síti domácím přibývalo sebevědomí a nám naopak ubývalo. Zvláště starší hráči neodvedli očekávané maximum a nedokázali se vyrovnat s důrazně hrajícími domácími.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Jakub Štěch, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Pavel Ráž, Luboš Král

---

25. 8. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
4:4 (2:3) (pen 1:3)

S Košutkou, se kterou jsme na konci minulého ročníku vysoko prohráli, jsme tentokrát sehráli více než vyrovnanou partii a prohráli jsme až na penalty, ve kterých se nám vůbec nedařilo. Zápas jsme začali aktivně se základní sestavou, kde hráli i Marek Hájek, Karel Pivnička, Tomáš Hnídek i Jan Forman, kteří předtím odehráli i větší část zápasu za starší žáky. Soupeře jsme kombinačně přehrávali, dostávali jsme se do šancí a některé i proměnili. Bohužel jsme se nevyvarovali dosti zásadních chyb, ze kterých jsme inkasovali  laciné góly, takže poločas nakonec skončil vítězstvím domácích 3:2. Ve druhé půli nám domácí vstřelili čtvrtou branku a vypadalo to že zápas už nedokážeme zvrátit. Musíme mužstvo pochválit za dobrou hru a vůli s výsledkem něco udělat , což se nám nakonec podařilo vyrovnáním v posledních minutách na 4:4. Ve snaze dát branky, jsme hru hodně otevřeli a domácí měli plno brejkových příležitostí, které však díky dobré hře obrany a dobrých zákroků Martiny Panuškové, nedokázali naštěstí využít. Pochvalu zaslouží i hráči ze starší přípravky Pavel Ráž, Luboš Král, Tomáš Stulík, Radim Pikeš a Dalibor Jedlička, kteří svým střídáním a nebojácnou hrou pomohli k dobrému výsledku celého týmu.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Karel Pivnička, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Jan Forman, Marek Hájek, Jakub Boček, Pavel Ráž, Luboš Král, Tomáš Stulík, Radim Pikeš a Dalibor Jedlička

---

10. 6. 2012, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
2:8 (1:5)
2x Marek Hájek

 Zápas, který jsme odehráli proti druhému mužstvu tabulky, můžeme napsat mezi smolné. Předvedli jsme dobrou hru s velkým množstvím neproměněných šancí, kdy jsme šli sami na brankáře, nebo zakončovali z velké blízkosti mimo tři tyče. Celé mužstvo hrálo statečně i když proti nim v mužstvu soupeře hráli čtyři hráči s výškou okolo 170 cm a jednomu dokonce již rašily vousy!!!

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Matěj Polena, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman, Karel Pivnička

---

3. 6. 2012, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK ZČE
2:6 (1:3)

 Zápas, který pro domácí rozhodl fyzicky vyspělý střední záložník domácích, který zařídil většinu gólu svými nechytatelnými bombami ze střední vzdálenosti. Naše mužstvo bojovalo velmi statečně a rozhodně se za předvedenopu hru nemusí stydět.  Škoda mnoha neproměněných šancí, jenž by nám zlepšili skore tohoto utkání.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Matěj Polena, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman, Karel Pivnička

---

26. 5. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - OTAVA CUP
5. místo
Marek Hájek 2 x, Michal Kovář, Tomáš Macoun

 Turnaj jsme začali utkáním proti rivalovi ze Sušice. Sušičtí jsou lepší a tak prostě jasně a jednodušše zvítězili. Dalším naším soupeřem bylo mužstvo z Brna, které mělo také herně navrch a zaslouženě zvítězilo. Poslední utkání sobotního dne jsme sehráli s prvním zahraničním soupeřem. Ačkoliv byl soupeř fyzicky lepší a my s ním měli problémy, mohli jsme zápas alespoň trochu zdramatizovat. Marek Hájek dostal přihrávku do brejku a šel sám na brankáře, ten ho při zákroku fauloval a musel jít pod sprchy. Bohužel z toho nebyla penalta, ale jen trestný kop, který jsme nedokázali zužitkovat. Marek měl ještě dvě brejkové příležitosti, ale jednou trefil vedle a podruhé se štěstím zakročil náhradní brankář hostů. Nakonec jsme žadný gól nedali a naopak opět inkasovali příděl. Druhý nedělný den turnaje jsme měli před sebou dva zahraniční účastníky družstvo z Německa a Slovenska. První utkání, tentokrát se hrálo na umělce v Sušici, jsme hráli se Slováky. úUvod nám vyšel parádně. Po akci Míši Kováře, Tomáše Hnídka a finální přihrávce Marka Hájka s přehledem zakončil Tomáš Macoun.  Slováci však dokázali zápas otočit na 3:1 v jejich prospěch. Ve druhém poločase jsme dokázali vyrovnat, nejprve jsme vyrovnali Míšou Kovářem  z penalty, která byla nařízena za faul na Marka Hájka. Dokonalý obrat pak dokonal Marek Hájek sám, když se dokázal dvakrát brejkově prosadit a získat tak pro nás první a překvapivé vítězství. Velkou zásluhu na vítězství má opět i Martina Panušková v naší brance, která zlikvidovala i pokutový kop.  Poslední soupeřem bylo fyzicky nejvyspělejší mužstvo z Německa, vedle jejichž hráču vypadali naši fotbalisté jako dětičky ze školky.  Náš nejmenší, ale "nejdrsnější" fotbalista, Jakub Boček,  dostal těžký úkol a to hrát na jejich nejvetšího záložníka a znepříjemňovat mu hru. Jakubovi se úkol zalíbil, hrál s chutí. Občas to vypadalo, jako souboj Davida s Goliášem, ale Jakub se rozhodně za svůj výkon nemusí stydět a svým dílem přispěl k tomu, že naše porážka nebyla tak krutá, jak jsme očekávali. Nakonec jsme skončili na 5. místě za námi se umístilo slovenské družstvo.

Fotky z turnaje v Klatovském deníku.

---

13. 5. 2012, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
4:2 (4:2)
2x Michal Kovář, Marek Hájek, Tomáš Hnídek

 V prvním poločase jsme pokračovali ve hře, kterou jsme praktikovali i proti Přešticím. Důraz v soubojích, rychlé kombinace, "nebát se hrát", to byly hlavní příčiny, proč jsme soupeře v první půli  dokázali přehrát a vstřelit i čtyři branky. Soupeř dokázal vsítit pouze dvě a tak jsme odcházeli do kabin spokojeni. Ve druhé půli přišel opět útlum a čekání na gól do naší branky, ale nepřesnost hostujících útočníků a hlavně výborné zákroky Martiny Panuškové nás zachránili před inkasovaným gólem. Zápas nakonec skončil naším vítězstvím. Nutno dodat, že soupeř si za svoji hru ve druhém poločase remízu zasloužil. Snad to pro nás bude poučením v dalších zápasech.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

 

---

8. 5. 2012, úterý, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
5:1 (4:0)
3 x Hájek, 2 x Kovář

 Výborný výkon našeho mužstva v prvním poločase udal ráz celému utkání. V první půli jsme předváděli výborný fotbal s kombinačními akcemi a průniky po křídlech, na jejichž koncích jsme třikrát zakončovali do prázdné branky!!!  Naši hráči byli oproti jiným zápasům jako vyměnění, chtěli hrát, nabízeli se do kombinace, nebáli se hrát "jeden na jednoho" a byli u všech míčů dříve než soupeř, což se projevilo i na sebevědomí a hře. Ve druhé půli hosté přidali a my jsme zase začali čekat "jak to dopadne" až jsme nakonec gól dostali.  Naštěstí se v poslední čtvrtině zápasu naši hráči probrali a začali hrát zase aktivněji, lépe kombinovali a také z toho vytěžili pátou branku. Trenérům, divákům i samotným hráčům se zápas moc líbil a všichni si ho užili. Všichni si za svůj výkon zasluhují velkou pochvalu, opětovně svým výborným výkonem podržela mužstvo Martina Panušková v naší brance.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

 

---

5. 5. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
3:9 (1:6)
2x Marek Hájek, Tomáš Hnídek

 Domácí byli lepším týmem, ale naše mužstvo je potřeba pochválit za nebojácnost a snahu dát nějaký ten gól. Nakonec se nám to povedlo třikrát a nějaké šance zůstaly nevyužity, nutno podotknout že tomu bylo stejně i na straně soupeře.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

 

 

---

28. 4. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:7 (0:4)
Tomáš Hnídek

 Ne moc povedené utkání, kdy jsme zbytečně  inkasovali po opakujících se hrubých chybách. Ve druhé půli, jsme sice předvedli několik pohledných útočných akcí, ale dokázali jsme proměnit jen jednu a vstřelili alespoň čestný gól. Po prvním poločase musela pro zdravotní potíže z branky odstoupit jinak velmi dobře chytající Martina Panušková. Ve druhém poločase ji vystřídal Tomáš Macoun, který počínal také velmi dobře a před několika dalšími brankami nás zachránil.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek,

---

21. 4. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
1:11 (1:4)
Hnídek Tomáš

Zápas nakonec probíhal, ke spokojenosti obou mužstev, na hlavním hřišti na trávě. My jsme začali velmi dobře, když po průniku Marka Hájka a neúspěšné teči Jakuba Štěcha, vrátil míč do odkryté branky Tomáš Hnídek. Pak jsme ještě 10 minut dokázali s domácími hrát vyrovnanou partii. Jakmile se však domácím podařilo vstřelit vyrovnávací gól, dostali se do hry, začali se tlačit před naši branku, kde několik našich chybných rozehrávek dokázali přetavit na čtyři góly. Ve druhé půli jsme sice hned inkasovali, ale dokázali jsme si, vždy po spolupráci dvojice Jakub Štěch, Marek Hájek, vytvořit dvě velmi dobré brankové příležitosti, které jsme však nedokázali proměnit. Ke konci zápasu, po herním výpadku několika hráčů a odstoupení Michala Kováře (opět bolavý sval), jsme pak kupili jednu chybu za druhou a domácí nás za to lehce trestali, takže skore bohužel narostlo až na 11.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek,

---

18. 4. 2012, středa, 8:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj v Přešticích
4.místo
bez branky!!

 Na turnaji se nakonec sešla pro nás těžká váha v podobě Klatov, Sušice a Přeštic. Nedorazili "hratelní" soupeři Vejprnice a Košutka. Sehráli jsme tři zápasy, při nichž jsme bohužel nevstřelili ani gól, i když jsme tak deset brankových příležitostí měli. Zvláště v zápase s Přešticemi jsme měli šest  tutovek, kdy Marek Hájek šel sám na brankaře, ale buď šlo zakončení těsně vedle branky, nebo Mára trefil brankaře. Z tohoto pohledu je pro nás výsledek 0:7 velmi krutý. V prvním zápase se Sušicí jsme předváděli náš ustrašený fotbal a zaslouženě prohráli 0:7, když jsme si snad nevytvořili ani šanci. Poslední zápas s Klatovama, vítězem turnaje jsme první půli nehráli až tak špatně, ale ve druhém poločase už byla většina hráčů opět "mimo hru", takže skore narostlo až na 0:9. Turnaj byl dobře zorganizován a k velké pohodě přispěli i tři hráči Viktorie Plzeň, Pavel Horváth, Milan Bakoš a Marian Čišovský, kteří na hodinu dorazili a věnovali se podepisování fotek, dresů a velmi žádaného focení s dětmi. Druhým nejlepším brankařem byla vyhlášena Martina Panušková a neztratil se ani Marek Hájek, se kterým měli soupeři hodně starostí, ale jeho výkon nebyl podpořen vstřelenou brankou. Z našich hráčů zaslouží pochvalu ještě Jakub Štěch, který statečně bojoval se staršími protihráči. Ostatní podali průměrný až podprůměrný výkon, navíc bez bojovnosti, což na ostatní kvalitní mužstva nestačilo.

Sestava: Martina Panušková - Jakub Boček, Karel Pivnička, Matěj Heimlich, Jan Forman, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Filip Fuščič, Marek Hájek, Tomáš Macoun

---

14. 4. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Smíchov
4:3 (1:2)
2x Tomáš Macoun, Vladimír Slepička, Marek Hájek

Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že je šance získat první jarní body, ale musíme se o to poprat.  Bohužel hosté byli v prvním poločase lepší a několikrát nás od inkasované branky zachránila výborně chytající Martina Panušková, dvakrát i s pomocí brankové  konstrukce. My jsme hráli opět ustrašeně a bez chuti. Do druhé půle jakoby však přišlo jiné mužstvo, bojovalo jako jeden muž a předvedlo i hezké akce. A protože jsme bojovali až do konce, dostalo se nám nakonec zasloužené odměny, v podobě prvního jarního vítězství.  Hosté byli změnou naší hry ve druhé půli hodně zaskočeni a moc se do příležitostí ke vstřelení branky nedostávali. Pochvalu za výkon ve druhém poločase zasluhuje celé mužstvo, nad které tentokrát vyčníval výkon už zmiňované Martiny v naší brance, pak Jakuba Štěcha a výborný druhý poločas Máry Hájka. V průběhu druhé půle pak do zápasu naskočil pozdě příchozí Jan Forman  a zacelil tak díru v sestavě po Michalu Kovářovi, který bohužel pro zranění (bolest třísel) zápas nedohrál.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

---

8. 4. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
1:5 (0:2)

Zápas ve Stříbře se soupeřem, který by měl být "hratelný" jsme opět trestuhodně prohospodařili. Naše mužstvo hrálo bez vůle zvítězit, nebo soupeře řádně potrápit, takže jsme nakonec pětkrát inkasovali a dali pouze jedinný gól. Velmi dobře zahrál pouze Jakub štěch, který za to později dostal i náležitou odměnu - dres hráče Viktorie Plzeň - Milana Petrželi!! Za zmínku ještě stojí výborné zákroky Martiny Panušků v naší brance a aktivita a nebojácnost Jana Formana při hře jeden na jednoho.

Sestava FKHD: Martina Panušková - Karel Pivnička, Matěj Heimlich, Vladimír Slepička, Jan Forman, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek

---

31. 3. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
4:5 (2:3)
2 x Hájek, Štěch, Macoun

K prvnímu utkání doma jsme, až na Filipa Fuščiče (nemoc), nastoupili kompletní. K vidění bylo vyrovnané utkání s pohlednými akcemi na obou stranách. Hosté začali utkání ve velkém stylu a v krátkém sledu vstřelili i dvě branky. My jsme se však nevzdali, dokázali jsme třikrát dotáhnout skóre, ovšem závěrečné slovo však bohužel patřilo hostům, takže nedošlo ani na atraktivní penaltový rozstřel.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Mates Heimlich, Vladimír Slepička, Jan Forman, Jakub Štěch, Michal Kovář, Marek Hájek,Tomáš Macoun, Tomáš Hnídek

---

25. 3. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
2:12 (0:9)

První naše mistrovské utkání dopadlo velmi nepříznivě. Hned na úvod utkání jsme inkasovali dvě laciné branky a to určilo ráz prvního poločasu. Fyzicky vyspělí domácí si s naším ustrašeným mužstvem v prvním poločase dělali co chtěli a tak skončil debaklem. Ve druhé půli jsme začali odvážněji a dokázali jsme s domácími jakž takž držet krok. Měli jsme i několik šancí na vstřelení gólu, ale nedokázali jsme je dotáhnout do konce.

---

5. 11. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK ZČE
4:4 (2:0)
2 x Michal Kovář, Marek Hájek, Jakub Štěch

Máme za sebou trochu smolný zápas. Začali jsme nebojácně a hosty jsme tím notně zaskočili, protože si za celý první poločas nevytvořili vyloženou brankovou příležitost. My jsme měli pět vyložených brankových příležitostí, když sám na branku šel dvakrát Marek Hájek a třikrát Jakub Štěch, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat. Jakub Štěch při poločasové přestávce poznamenal: " Jsem jako Petržela s Barcou".  Musím říct, že to byla trefná poznámka. Do poločasu jsme přesto dvě branky dali a zaslouženě jsme vedli 2:0. Obě vstřelil Míša Kovář, první z penalty, která byla odpískaná za faul na dravě hrající Martinu Panuškovou, a druhou přidal krásnou křížnou střelou. Hned v úvodu druhé půle dali hosté kontaktní branku, ale my jsme hned vzápětí navýšili skóre na 4:1 brankami Marka Hájka a Jakuba Štěcha. Jenže hosté se nevzdali a nakonec nás tolik neproměněných šancí z prvního poločasu mrzelo, protože hosté nakonec skore srovnali na 4:4. Šťastnější byli i v penaltovém rozstřelu, takže na nás zbyl pouhý bod. Vzhledem k předvedené hře, zvláště v první půli, je pro nás remíza ztrátou.

Sestava: Tomáš Macoun - Karel Pivnička, Vladimír Slepička, Matěj Heimlich, Filip Fuščič - Jakub Štěch, Michal Kovář, Marek Hájek - Martina Panušková, Tomáš Hnídek.

 

---

30. 10. 2011, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
5:10 (2:7)
3x Tomáš Hnídek, 2x Marek Hájek

 Zápas v Přešticích se pro nás začal vyvíjet  hodně nešťastně, hned v úvodních minutách jsme inkasovali. Po několika dalších minutách jsme sice  brankou Marka Hájka dokázali vyrovnat, ale potom se na domácích kopačkách drželo hodně štěstí a skoro všechny situace okolo naší branky končily brankou v naší síti. My jsme dokázali z mnoha šancí bohužel vstřelit jenom jednu, kdy po hezké akci Marka Hájka zakončoval do prázdné branky Tomáš Hnídek. Ve druhém poločasu jsme zlepšili důraz v osobních soubojích a začali jsme si vytvářet i hodně gólových příležitostí, ale domácí měli v brance výborného gólmana, kterého jsme dokázali překonat pouze třikrát. Za to domácí i teď dávali góly lehce a poměrně snadno. Vzhledem k námi předvedenému výkonu je výsledek pro nás dost krutý, ale zase předvedená hra určitě všechny potěšila. I diváci si určitě přišli na své, když viděli oboustranně útočný fotbal s množstvím šancí a hezkých kokmbinačních akcí na obou stranách.

Sestava: Tomáš Macoun - Vladimír Slepička, Jan Forman, Filip Fuščič - Jakub Štěch, Michal Kovář, Marek Hájek - Martina Panušková, Tomáš Hnídek, Matěj Heimlich.

---

22. 10. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice
6:6 (6:3) na pk 2:3

 V prvním poločase jsme ovládali hru, proměňovali šance a dalo by se říct, že jsme zápas měli pod kontrolou. Do druhého poločasu však nastoupili hosté důrazněji a odvážněji.    My jsme nejistě zakončovali své útoky a vyrobili i chybičky, kterých hosté dokázali využít až na těsných 6:5. V tom okamžiku jim narostla křídla a svou vůlí po gólech a vyrovnání nás dostali na kolena. Prakticky  jsme se ve druhém poločase nedostali do šance a horko těžko jsme odolávali tlaku hostů. Za druhý poločas zaslouženou remízu (minimálně) si hosté vystřelili několik minut před koncem. V penaltovém rostřelu jsme pakpokračovali v bojácném výkonu – dvakrát jsme  nedokázali proměnit penaltu a hosté zaslouženě získali i druhý bod.

Sestava: Tomáš Macoun - Filip Fuščič, Jan Forman, Láďa Slepička - Marek Hájek, Michal Kovář, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek - Martin Panušková, Matěj Heimlich.

---

15. 10. 2011, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
1:6 (0:3)
Martina Panušková

 Úvodní polovina  prvního poločasu byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Pak přišel gól do naší sítě a do poločasu jsme bohužel dostali ještě další tři branky. Na všech brankách se bohužel opět podepsali naše chyby v obranné fázi. Ve druhé půli už byli domácí lepším týmem, ale nutno říct, že i my jsme se dostali do několika gólových šancí, ale nedokázali jsme je s chladnou hlavou zakončit. Jedinný gól jsme vstřelili po důrazném napadání Martiny Panuškové, která využila chybu domácího golmana.

Sestava: Tomáš Macoun ( velmi dobrý výkon) - Filip Fuščič, Jan Forman, Karel Pivnička - Jakub Štěch ( velmi dobrý výkon),  Michal Kovář, Tomáš Hnídek - Marek Hájek (velmi dobrý výkon a to odehrál celý zápas i za starší žáky) - Martina Panušková, Matěj Heimlich, Vladimír Slepička.

---

9. 10. 2011, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
2:13 (1:6)
Štěch, Hájek

Hosté byli fyzicky vyspělejší, ale v prvním poločase jim domácí stačili a hráli s nimi vyrovnanou hru. Nebýt dvou branek, které si domácí prakticky vstřelili sami, bylo by i skore přijatelnější. Do druhého poločasu nastoupili domácí bojácně a proti vyspělejším hostům neměli šanci uspět. Ti svoji převahu vyjádřili i brankově a ve druhém poločase toho slabě hrajícím domácím mnoho nedovolili.

---

2. 10. 2011, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:8 (1:4)
Marek Hájek

Domácí byli lepším týmem než my, ale pomohly jim k tomu opět naše zbytečné chyby  při rozehrávce, ze kterých jsme inkasovali zbytečné 4 branky. Už v první minutě jsme se ujali vedení po průniku Marka Hájka, domácí však rychle vyrovnali a začínalo se znovu. Další nadějný průnik Marka Hájka domácí zastavili faulem, za který by v dospělém fotbalu následovala červená karta, tady pouze žlutá. Bohužel to nebylo ani v pokutovém území, takže z toho byl jen trestný kop z uctivé vzdálenosti od domácí branky, který jsme nevyužili. Tato situace některé naše hráče asi ovlivnila, protože začali předvádět bojácný, nesoustředěný výkon se kterým jsme nemohli proti dobrému soupeři uspět. Bohužel nám stále ještě chybí  zraněný Michal Kovář, jehož nepřítomnost je na mužstvu hodně znát. Obdiv a pochvalu zaslouží brankářka Martina Panušková, která přijela na zápas až z Nýrska a svými zákroky se zasloužila o to, že skore na naší straně nebylo dvouciferné.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Jan Forman, Vladimír Slepička - Jakub Štěch, Marek Hájek, Tomáš Macoun - Tomáš Hnídek - Karel Pivnička,

---

28. 9. 2011, středa, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
0:4 (0:2)

Hosté byli fyzicky vyspělejší a svoje přednosti využívali v osobních soubojích, které vyhrávali, a to hlavně v těch důležitých okamžicích. K jasnému výsledku bohužel přispěly i naše dva vlastní góly a třikrát nastřelené břevno hostující branky. Tentokrát nám chyběl Michal Kovář, což bylo znát,  a Tomáš Macoun s Markem Hájkem hráli zápas i za starší žáky, takže ke konci jim ubývaly síly. Velmi dobrý výkon podala opět chytající Martina Panušková.

Sestava:  Martina Panušková - Filip Fuščič, Jan Forman, Vladimír Slepička - Jakub Štěch, Marek Hájek, Tomáš Macoun - Tomáš Hnídek - Lukáš Valovič, Karel Pivnička

---

24. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
2:5 (0:2)
Marek Hájek, Matěj Kříž

Hosté byli lepším týmem než domácí a zaslouženě vyhráli. Domácí však bojovali a na počátku druhého poločasu dvakrát snížili náskok soupeře a nebýt jejich hrubých chyb v rozehrávce, mohli dosáhnout lepšího výsledku. Lví podíl však na tom má i vynikajícího výkon brankařky Panuškové v prvním poločase, která chytila několik jistých gólů. Do druhého poločasu však pro nevolnost nemohla nastoupit a tak za ni zaskočil Jan Forman.

---

17. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Smíchov
2:4 (1:3)

 Zápas se Smíchovem nás nezastihl se štěstěnou na kopačkách. Sice jsme vedli gólem Marka Hájka, který se prodral mezi domácími obránci a nekompromisně zavěsil, jenže domácí brzo vyrovnali a do poločasu přidali ještě dva góly po našich nedokonalých rozehrávkách. Do druhého poločasu jsme nastoupili ofenzivně a podařilo se nám brzo snížit na 2:3, ale pak jsme gól nedokázali vstřelit, i když jsme měli hodně brankových příležitostí, několikrát šel na branku sám Marek Hájek, ale nedokázal překonat domácího golmana. Domáci nakonec náskok uhájili a ještě přidali gól navrh, když naše nedokonalé pokrytí středu hřiště využil domácí kapitán a nechytatelnou střelou do šibenice pojistil vítězství. S hrou mužstva i s předvedenými individuelními výkony však musíme být spokojeni, protože jsme až do poslední chvíle hráli o body.

Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Heimlich - Tomáš Macoun, Michal Kovář, Marek Hájek, Vládimír Slepička - Tomáš Hnídek - Jakub Štěch.

---

10. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
6:1 (2:1)
3 x Marek Hájek, 3 x Michal Kovář

Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem. O tom, že skóre hovoří jednoznačně pro domácí, rozhodly výkony dvou hráčů, Michala Kováře a Marka Hájka, kteří dali po třech brankách a přispěli tak velkou měrou k jasnému vítězství domácích. Hosté předváděli dobrou hru a prohra 1:6 je vzhledem k jejich předvedenému výkonu poměrně krutá.

---

3. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
1:3 (1:0)
Marek Hájek

Vyrovnané utkání, ve kterém jsme hrozili z rychlých protiútoků. Po jednom z nich jsme se dostali do vedení zásluhou Marka Hájka, který přešel přes dva obránce a s přehledem zakončil. Domácí se v 1. poločase trápili. Nevycházelo jim skoro nic, byli málo důrazní v osobních soubojích a nedokázali proměnit své vyložené šance. Ve druhém poločase zlepšili domácí pohyb a po faulu na Adama Vacka proměnil penaltu nadvakrát Zbyněk Mašek. Za dalších 7 minut již domácí vedli, když po kombinaci Adam Vacek, Jakub Pavlík a Martin Bastl posledně jmenovaný prudkou střelou zvýšil na 2:1. Uběhl opět stejný čas a po přihrávce Vacka zvýšil Jakub Pavlík křižnou střelou na 3:1. My jsme se nevzdali a několikrát jsme ještě ohrozili branku domácích.

---

31. 8. 2011, středa, 14:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
1:8 (1:5)

Domácí byli vyspělejší a navíc se hrálo na UMT, což nám zvláště při přihrávkách dělalo potíže.

---

27. 8. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
2:12 (2:7)
2 x Marek Hájek

Hosté byli fyzicky vyspělejší a domácí hrající poprvé v nové sestavě jim nestačili ani herně. V prvním poločase sice stačili ještě třígólový náskok hostů stáhnout, ale pak už stříleli góly pouze hosté.

---

0. 0. 0000, úterý, 21:55 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
Výsledek ještě není znám

Hlavní partneři

Naši hlavní partneři, kteří umožňují existenci a celosezónní provoz FK Horažďovice. Děkujeme!

Sponzoři

Níže uvedení příznivci fotbalu v Horažďovicích tuto sezonu podporují rozvoj fotbalu v našem městě. Děkujeme!       

  • Lukeš Karel – Papírnictví
  • Devětsil - lékárna
  • Ing. Petr Klečka
  • Hana Zímová - Restaurace U Hlaváčků