18. 3. 2023, sobota, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Přeštice - 14.kolo KP MŽ
14:1 (5:1)
Vacík 7x, Frýzek 3x, Borovič 2x, Melka, Pančenko

 14. kolo krajského přeboru

Po dlouhé zimní přípravě jsme se všichni těšili, až vypukne jarní část soutěže mladších žáků. V sobotu 18 .3. 2023 jsme se konečně dočkali. K prvnímu jarnímu kolu jsme zajížděli do Přeštic. Dle očekávání se zápas odehrál na umělé trávě. Celou zimu jsme taktéž odehráli na „umělce“, tak nás tento povrch nezaskočil.

Prvních 15 minut bylo z naší strany vlažných a nemohli jsme se moc dostat do hry. Prohrávali jsme osobní souboje, často nás soupeř vystavoval do ofsajdů, prostě nebylo to ono.

Až v 17.minutě jsme se dočkali první jarní branky. Náš tradiční střelec Kuba Vacík skóroval a vedeme 1:0. Tato branka nás uklidnila a najednou jsme byli všude první. Soupeř nás zastavoval jen za cenu faulů. Do poločasu jsme přidali ještě čtyři branky, postupně se trefili Peťa Frýzek 2x, Kuba Vacík 1x a Martin Pančenko 1x. Soupeř nám vstřelil jeden gól, poločas tedy 5:1 v náš prospěch. Druhý poločas byl již jednoznačně v naší režii. Diváci viděli z naší strany mnohé hezké akce, které končily většinou góly. O devět gólů ve druhém poločase se podělili Kuba Vacík 5x, Radek Borovič 2x, Mára Melka 1x a Peťa Frýzek 1x. Na konečném výsledku 14:1 se podíleli všichni hráči do jednoho, za což jsme rádi. Všichni si zaslouží pochvalu. Příští zápas, který sehrajeme v neděli 26. 3. 2023 v Hrádku, budeme atakovat hranici 100 vstřelených gólů. Pokud jste zvědaví, přijďte se všichni podívat.

Branky: J.Vacík 7x, P.Frýzek 3x, R.Borovič 2x, M.Melka 1x, M.Pančenko 1x.

Sestava: V.Šebesta – V.Kočí, M.Pančenko, K.Makovcová, D.Blahuta – D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, R.Borovič, – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

---

13. 11. 2022, neděle, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Jiskra Domažlice
3:1 (3:1)
Holeček, Makovcová, Vacík

13. kolo krajského přeboru

V neděli 13.11.2022 jsme v rámci 13. kola krajského přeboru mladších žáků zajížděli k očekávanému „zápasu podzimu“ do Domažlic. Vstup do utkání nám vyšel náramně. Již v 5.minutě vysunul krásnou přihrávkou Venca Šebesta Davida Holečka, a ten nechytatelnou střelou do šibenice rozjásal nás i naše zmrzlé fanoušky. Bohužel, hned po rozehrání soupeř vyšachoval naši obranu a bylo vyrovnáno na 1:1. Poté byl zápas většinou vyrovnaný. Několik zajímavých šancí jsme si připravili my i soupeř. Žádná šance, však nerozvlnila síť ani na jedné straně. Změna skóre přišla ve 28.minutě a k naší velké radosti do sítě domácích. Kuba Vacík ve středu pole udržel míč a skvostnou přihrávkou za obranu Domažlic nastartoval k úniku Káju Makovcovou. Kája má poslední dobu fantastickou formu a prokázala to i dnes. Křižnou přízemní střelou nám zajistila vedení 2:1. Hned za 3 minuty Kuba Vacík využil zaváhání domácího gólmana a navýšil již na 3:1. Takto i skončil velmi záživný první poločas.

I druhý poločas přinesl z obou stran vysoké tempo a kvalitní podívanou. Domácí měli mírnou převahu, ale naši svěřenci si pozornou a zodpovědnou hrou vše pohlídali. Po jednom našem protiútoku Fíla Šimanovský trefil tyč domácí branky. V poslední pětiminutovce se domácí nedechli k závěrečnému tlaku.

Nejprve nás podržel v brance Vojta Kočí, který byl dnes naší oporou. Pak přišla ještě jedna šance domácích, ale domácí hráč mířil vedle. Po závěrečném hvizdu paní rozhodčí, propukla v našem týmu velká radost. Vyhráli jsme 3:1!

Vynikající týmový výkon nám přinesl tři body. Znamená to, že jsme lídrem podzimní části tabulky bez ztráty bodu s celkovým skóre 83:12. Navíc Kuba Vacík je v gólově hitparádě s 25 góly podzimním králem střelců. Všem děkujeme za podzimní spanilou jízdu soutěží a věříme, že na jaře navážeme na úspěšný podzim. Úspěch nepřijde sám, je za ním tvrdá práce a především skvělá parta kluků a holek, kteří táhnou za jeden provaz.

Branky: D.Holeček 1x, K.Makovcová 1x, J.Vacík 1x.

Sestava: V.Kočí – A.Věchtík, V.Šebesta, M.Pančenko -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, – J.Kolář, J.Vacík.

Jiří Frýzek


 

 

---

6. 11. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice
8:0 (5:0)
Frýzek 2x, Kolář, Makovcová, Šimanovský, Šebesta, Věchtík, Pančenko

12. kolo krajský přebor

Ve 12. kole krajského přeboru mladších žáků se odehrálo na domácí půdě v Hrádku regionální derby se Sušicí. Po počátečním oťukávání z obou stran jsme udeřili v 11. minutě. Kuba Kolář kolmicí vysunul Peťu Frýzka a ten nám ranou k tyči zajistil vedení 1:0. V 16.minutě Dáda Holeček odebral míč hostujícímu obránci a postupoval sám ze strany na branku hostí, před brankou viděl lépe postaveného Kubu Koláře a krásně mu naservíroval míč před prázdnou branku, vedeme 2:0. Ve 22.minutě velmi aktivní Dáda Holeček prošel až do vápna hostí a byl faulován. Penalty se ujal Tonda Věchtík a s přehledem navýšil skóre na 3:0. Ve 24. minutě Peťa Frýzek poslal přihrávku za obranu pro Fílu Šimanovského a ten křižnou střelou stanovil již na 4:0. O minutu později opět Peťa Frýzek přihrává za obranu hostí, tentokráte Káje Makovcové, která po dlouhém sprintu přízemní střelou stanovila poločasový výsledek 5:0.

Hned v první minutě druhé půlky zafungovala kombinace mezi Kubou Kolářem a Peťou Frýzkem, druhý jmenovaný si po přihrávce navedl míč do ještě lepší pozice a krásně vymetl šibenici hostující branky, 6:0. Na další gól se čekalo až do 56.minuty, Martin Pančenko po sérii přihrávek s Kubu Kolářem, povedenou střelou k tyči upravil na 7:0. V 59. minutě zahráli hosté v jejich pokutovém území rukou a kopala se další penalta v náš prospěch. Penalty se chopil Vašek Šebesta a uzavřel dnešní skóre na konečných 8:0.

K dnešnímu zápasu není skoro co vytknout, opět, jako proti Tachovu, jsme podali výborný kolektivní výkon. I přes vysokou porážku musíme ocenit i tým ze Sušice, který bojoval až do konce. Je třeba poděkovat našim i hostujícím fanouškům, kteří vytvořili pěknou fotbalovou atmosféru. Příští týden zajíždíme do Domažlic, kde nás čeká „zápas podzimu „.

Branky: P.Frýzek 2x, J.Kolář 1x, K.Makovcová 1x, F.Šimanovský 1x, V.Šebesta 1x, A.Věchtík 1x, M.Pančenko 1x.

Sestava: V.Kočí – V.Otáhal, A.Věchtík, V.Šebesta, M.Pančenko -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, – J.Kolář.

Jiří Frýzek


 

 

---

29. 10. 2022, sobota, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice/Kasejovice
1:4 (1:1)
Blahuta

10. kolo okresního přeboru

V 10. kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli do sousedních Chanovic k poslednímu zápasu podzimní části. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, jelikož soupeř se u nás prezentoval velmi dobře. První poločas byl většinou vyrovnaný, trochu více ze hry jsme měli my. První gól padl až ve 21. minutě, bohužel pro nás do naší sítě. Ve 27. minutě Domča Blahuta skóre vyrovnal a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhý poločas byl z naší strany lepší než ten první, ale k naší smůle jsme nedokázali využít i ty největší tutovky. Domácí brankář měl dnes skvělý den a jednoznačně nás vychytal. Zato domácí nás potrestali celkem 3x. Pravidlo nedáš dostaneš, dnes platilo snad trojnásob. I díky tomuto souběhu událostí, jsme po delší době tahali za kratší konec a prohráli 4:1. Není nutno věšet hlavy, i přes hru jsme podali bojovný výkon, který však nepřinesl žádný bod. Každopádně podzimní část soutěže ukončíme na 1.místě, za což patří klukům velké poděkování. Přes zimu budeme opět poctivě trénovat a připravíme se na jarní část, kde bychom chtěli navázat na úspěšný podzim.

Branky: D.Blahuta 1x.

Sestava: V.Prexl – M.Končal, V.Ryba, M.Kubal, D.Blahuta, M. Kopnický, V.Janeček, O.Beréneyi, R.Borovič, P.Míka, F.Beránek, J.Pilek, J.Jiřík.

Jiří Frýzek

---

29. 10. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Tachov
5:1 (1:0)
Kolář 2x, Makovcová 2x, Šimanovský

11. kolo krajského přeboru

V 11.kole krajského přeboru mladších žáků jsme zajížděli až do dalekého Tachova. Utkání slibovalo zajímavou podívanou, jelikož se střetl první tým tabulky s třetím týmem tabulky. Hned na začátku utkání se do nás pustil soupeř zhurta a vytvořil si mírný tlak, z kterého však nic nebylo. Po počáteční snaze domácích jsme poté převzali otěže zápasu již my. V 10.minutě atakoval Kuba Kolář velmi dobře gólmana domácích, ten chtěl míč odkopnout, ale Kubu trefil do nohy a od té se míč dokutálel do sítě. Vedeme 1:0. Tento gól nás vyloženě nastartoval a dodal sebevědomí. Do konce poločasu jsme měli několik vyložených šancí, které buď zneškodnil výborný brankář domácích, nebo jsme trefovali pouze tyče. Po hezkých individuálních akcích trefili tyč Tonda Věchtík a Dáda Holeček. Poločas skončil 1:0, ale skóre mohlo být o hodně vyšší v náš prospěch.

Ve druhém poločase se ke skvělému výkonu rozehrála Kája Makovcová, které bylo plné hřiště. Rychlostně jí soupeř vůbec nestíhal, a díku tomu v krajních prostorech vznikaly velmi zajímavé momenty. Ve 40. minutě, po jednom výpadu Káji z levé strany, se dostal míč ke Kubovi Kolářovi, a ten se většinou v těchto situacích nemýlí, což potvrdil i dnes. Skóre se posunulo na 2:0. I za tohoto stavu jsme hráli velmi dobře a další góly na sebe nenechaly čekat. Ve 49. minutě se po odražené střele Máry Melky dostal míč ke zcela volnému Fílovi Šimanovskému, který pohodlně upravil na 3:0. V 54.minutě si na dlouhý výkop našeho brankáře Vojty Kočího naběhla a následně krásně do běhu zpracovala Kája Makovcová, postupovala sama na domácího gólmana a umístěnou střelou k tyči upravila již na 4:0. V 59. minutě se dočkali gólu i domácí. Po zmatcích v naší obraně se dostal míč k domácímu kapitánovi Marku Veselému, který přízemní střelou snížil na 4:1. Poslední gól jsme si nechali na 68.minutu, Peťa Frýzek se na pravé straně zbavil domácí obrany a naservíroval míč před bránu, kam si naběhla Kája Makovcová a uklidila míč do branky. Po závěrečném hvizdu pana rozhodčího jsme si mohli užít radost z dnešní výhry 5:1.

S trenéry jsme se shodli, že dnešní zápas byl naším nejlepším výkonem podzimní části. V brance byl jistý Vojta Kočí, který nás v některých momentech podržel. Obranu tradičně držel Vašek Šebesta, kterému výborně sekundovali Tonda Věchtík, Vlasta Otáhal a Martin Pančenko. Dnes byla důležitá naše záloha, která jednoznačně předčila zálohu domácích. Ve středu pole se rvali jako lvi Peťa Frýzek s Márou Melkou, kteří i dobře zásobovali krajní záložníky, kde byli hodně vidět a připravili řadu šancí Dáda Holeček, Kája Makovcová a Fíla Šimanovský. Na hrotu útoku naběhal dnes mnoho kilometrů bojovník Kuba Kolář. Ještě jednou všem děkujeme za dnešní perfektní kolektivní výkon. Za týden nás čeká na domácí půdě v Hrádku derby se Sušicí.

Branky: J.Kolář 2x, K.Makovcová 2x, F.Šimanovský 1x.

Sestava: V.Kočí – V.Otáhal, A.Věchtík, V.Šebesta, M.Pančenko -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, – J.Kolář.

Jiří Frýzek


 

 

---

23. 10. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Košutka Plzeň
5:0 (4:0)
Vacík 3x, Frýzek, Melka

10. kolo krajského přeboru 

V 10.kole krajského přeboru mladších žáků jsme doma v Horažďovicích přivítali soupeře z Plzně - Košutky. Typicky podzimnímu počasí, odpovídal i terén. Hrací plocha dosti nerovná a hrbolatá. Do 15. minuty byla hra z obou stran neurovnaná a nepřesná. První gól zápasu přinesla právě 15.minuta, kdy si Peťa Frýzek stáhl na vápně míč na levou nohu a umístil střelu přesně k tyči. Vedeme 1:0. Ve 24.minutě rozehrála rychle aut z pravé strany Kája Makovcová na Peťu Frýzka, který zatáhl míč a přihrál Kubovi Vacíkovi před bránu. Pro toho již nebyl problém skórovat na 2:0. Ve 32.minutě byla k vidění další pěkná akce, tentokrát z levé strany. Dáda Holeček si navedl míč na levou nohu, s citem neservíroval míč Márovi Melkovi, který nejprve hlavou trefil gólmana. Gólman míč jen vyrazil před sebe a Mára pohotově doklepl do branky. Ještě do přestávky upravil na 4:0 Kuba Vacík, který z dálky překvapil hostujícího brankáře.

Do druhé půlky jsme vstoupili trochu ospale a nechali soupeře zbytečně hrát. Byly jsme málo důrazní a pozdě jsme přistupovali k hráčům soupeře. I tak jsme to byli opět my, kdo skóroval. Míč z pravé strany zatáhla Kája Makovcová, ideálně předložila Kubovi Vacíkovi a ten neměl problém přidat další branku. Do konce zápasu se již nic zásadního nestalo. I když jsme vyhráli 5:0, tak musíme ocenit výkon soupeře, který se u nás prezentoval velmi sympatickým dojmem a mnohdy nám nepříjemně stěžoval situaci. Hodnocení dnešního výkonu je takové, že zápas rozhodla první půlka, která byla z našeho pohledu velmi vydařená. Druhý poločas už takový nebyl a spíše se již dohrával. Některé herní situace jsme mohli řešit lépe. Přesto všem našim svěřencům děkuji za dnešní výkon. Ještě nás na podzim čekají 3 kola, kde změříme síly s velmi kvalitními týmy.

Branky: J.Vacík 3x, P.Frýzek 1x, M.Melka 1x.

Sestava: V.Kočí – V.Otáhal, A.Věchtík, V.Šebesta, V.Kotiš -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský, P.Míka, – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

 

 

---

22. 10. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Kovo Strážov
6:1 (4:1)
Pančenko 2x, Blahuta, Ryba, Kopnický, Prexl

 9. kolo okresního přeboru

V 9. kole okresního přeboru mladších žáků jsme doma v Hrádku přivítali soupeře ze Strážova. Ze začátku na velmi těžkém terénu byla hra vyrovnaná. Ale v 6.minutě utekl všem Martin Pančenko a podél gólmana rozvlnil síť. Za necelé 2 minuty jsme už vedli 2:0, to se trefil Maty Kopnický. Ještě do poločasu jsme přidali další dvě branky, jmenovitě Martin Pančenko a Venca „Kapr“ Ryba. V závěru poločasu soupeř snížil na stav 4:1, takto se šlo i do kabin. Druhý poločas se již odehrával v naší režii. Po dalších brankách Vojty Prexla z penalty a Domčy Blahuty, jsme skóre navýšili již na 6:1. Do konce zápasu jsme si výsledek v klidu pohlídali. Dnes si všichni zaslouží pochvalu za bojovnost, neboť dnešní těžký terén moc kombinační hry nedovolil.

Branky: M.Pančenko 2x, D.Blahuta 1x, V.Ryba 1x, M.Kopnický 1x, V.Prexl 1x.

Sestava: M.Hermanchak – P.Němec, V.Ryba, M.Kubal, D.Blahuta, M. Kopnický, V.Prexl, M.Pančenko, R.Borovič,, J.Pavelec, F.Beránek, J.Pilek.

Jiří Frýzek


 

---

16. 10. 2022, neděle, 15:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Rapid Plzeň
8:3 (3:1)
Vacík 3x, Borovič 2x, Frýzek, Kotiš, Kolář

9. kolo krajského přeboru

V 9.kole krajského přeboru mladších žáků jsme odjížděli k odpolednímu zápasu na půdu Rapidu Plzeň. Zápas jsme začali aktivně a během pár minut jsme si vytvořili minimálně 3 gólové situace. Změna skóre přišla až v 10.minutě, to se nádherně z dálky trefil Vašek Kotiš. I po gólu jsme měli převahu, kterou jsme však nedokázali využít v další branku. Ve 20.minutě po našem nedůrazu se dostal domácí hráč do střelecké pozice, kterou proměnil v gól. Naštěstí nás tento gól nerozhodil a o 5 minut později jsme šli opět do vedení, jmenovitě Peťa Frýzek si pohrál s domácí obranou a bodýlkem prostřelil gólmana. Ve 30. minutě byla k vidění další gólová situace. Po akci Peťa Frýzek – Dáda Holeček , uklidil míč do prázdné branky Kuba Vacík. Výsledkem 3:1 skončil také první poločas.

Ve druhém poločase se naše hra více a více stupňovala. Především naši krajní hráči byli velmi aktivní a připravovali šance pro ostatní. Na 4:1 zvyšoval Kuba Kolář, který hlavou dorazil povedenou střelu Káji Makovcové. Poté během jedné minuty dal dva slepené góly Kuba Vacík. Zvlášť druhý gól byl od Kuby velmi pěkný. Naběhl si na dlouhý aut a po vítězném osobním souboji postupoval sám na gólmana, kterému nedal šanci. V 54.minutě přišla velmi pěkná chvíle Máry Melky, prošel vším, co mu stálo v cestě a naservíroval míč před prázdnou branku, kde číhal Ráďa Borovič a upravil skóre na 7:1. V 55.minutě jsme měli trochu slabší chvilku a nechali jsme soupeře vstřelit zbytečný druhý gól. Poslední branku jsme si nechali na 60. minutu, Kája Makovcová z levé strany odcentrovala a Radek Borovič uklidil míč do sítě. Dnešní konečný stav tedy 8:2. Všichni naši hráči dnes podali velmi dobrý kolektivní výkon, soupeře jsme jasně přehráli. Jen je škoda dalších neproměněných šancí, kterých bylo dnes opravdu mnoho.

Branky: J.Vacík 3x, R.Borovič 2x, P.Frýzek 1x, V.Kotiš 1x, J.Kolář 1x.

Sestava: V.Prexl – V.Otáhal, V. Kočí, V.Šebesta, V.Kotiš -D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, R.Borovič – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

15. 10. 2022, sobota, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice B
6:2 (1:1)
Míka, Blahuta, Šimanovský 4x

8. kolo okresního přeboru

V 8.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli do Sušice. Zápas se odehrál na umělé trávě. Soupeři jsme chtěli vrátit prohru z domácího prostředí. První poločas byl vyrovnaný. Soupeř se ujal vedení z pokutového kopu. My jsme ve 24. minutě kontrovali na 1:1, střelcem naší branky byl Pavel Míka. První poločas skončil 1:1. Ve 43.minutě jsme se ujali vedení, když se trefil Domča Blahuta. Domácí ve 46.minutě vyrovnali na 2:2. Od stavu 2:2 jsme již byli lepším týmem. Branky jsme si nechali až na poslední desetiminutovku, v rozmezí 63. až 73. minuty se 4x za sebou střelecky prosadil Fíla Šimanovský. Konečné dnešní skóre 6:2. Všichni kluci si zaslouží za dnešní zápas pochvalu.

Branky: F. Šimanovský 4x, D. Blahuta 1x, P. Míka 1x.

Sestava: A. Svoboda – P. Němec, V. Ryba, M. Kubal, D. Blahuta, M. Kopnický, P. Míka, M. Pančenko, F. Šimanovský, V. Prexl, F. Beránek.

Jiří Frýzek

---

9. 10. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Klatovy 1898
4:2 (2:0)
Vacík 2x, Holeček 2x

8. kolo krajského přeboru

V 8. kole krajského přeboru mladších žáků jsme doma v Horažďovicích přivítali „ligový tým z Klatov.„ Utkání slibovalo zajímavou podívanou, a to se také potvrdilo. Již ve 4. minutě Martin Pančenko vysunul krásnou kolmicí Kubu Vacíka, ten poslal míč ještě lépe postavenému Dádovi Holečkovi, který krásnou střelou do šibenice nedal brankáři hostí šanci. Vedeme 1:0!

Další průběh zápasu se většinou odehrával ve středu pole. Více ze hry měli hosté, především díky našemu nedůrazu. Až moc jednoduše jsme prohrávali osobní souboje, a z toho pramenily šance hostí. Vašek Kotiš, který dnes nastoupil do branky, byl však vždy, tam kde měl být. Ve 24. minutě jsme se dostali do dvoubrankového vedení, díky našemu ostrostřelci Kubovi Vacíkovi, ten sice nadvakrát, ale míč do sítě dostal. Takto skončil i první poločas.

Do druhé půlky vstoupili hosté aktivně, ve 38. minutě se po našem nedůrazu dostal míč až před naši branku, kde již nebyl problém pro útočníka hostí skórovat. Hned ve 40. minutě na pravé straně krásně zakombinovali Peťa Frýzek s Fílou Šimanovským, po tomto ťukesu, Fíla postupoval sám na gólmana a hosté jen za cenu faulu zabránili gólu. Faul se však stal ve vápně, a proto následovala penalta. K exekuci se postavil Dáda Holeček a suverénně navýšil skóre na 3:1. Vypadalo to, že nás třetí gól uklidnil, ale bohužel to tak nebylo. Hosté pořád hráli svoji agresivní hru, někdy až za hranicí regulérnosti, ale většinou zůstala píšťalka sudího němá. Našim hráčům dělal po celý zápas důrazný styl soupeře problémy. Po jednom ošemetném souboji před naší brankou, rozhodčí k údivu všech odpískal penaltu v náš neprospěch. Hosté, však darovanou penaltou pohrdli a kopli ji vedle branky. Ke snížení skóre stejně došlo. Po dalekonosné střele z pravé strany míč skončil v naší síti a bylo drama. Do konce zápasu chybělo ještě 7 minut. Závěr jsme si však pohlídali a naopak jsme ještě přidali pojišťovací gól. Peťa Frýzek se dobře vrátil s útočníkem hostů, vybojoval míč a dlouhou přihrávkou na pravou stranu, vybídl ke sprintu Káju Makovcovou, která výborně zatáhla míč až do vápna hostů, zvedla hlavu a nahrála Kubovi Vacíkovi před bránu. Ten se štěstím dotlačil míč do sítě. Do konce zápasu se už nic nestalo. Dnes jsme doslova vydřeli zápas 4:2. Bylo vidět, že hosté za dva měsíce, co hrají „ligovou soutěž žáků“ výkonnostně vyrostli. S důrazem jakým se dnes Klatovy prezentovaly, jsme se zatím v průběhu letošního ročníku nesetkali. Bylo vidět, že nám to dělalo po celý zápas potíže. Fotbal se ale hraje na góly, a těch jsme dnes dali více. Defenzivu držel dnešní kapitán Vojta Kočí, který byl vždy na správném místě a často zamezil nebezpečným útokům hostů. Dnešní výkon nebyl moc líbivý, byl vydřený. Díky všem za přístup a máknutí až do konce.

Branky: J.Vacík 2x, D.Holeček 2x.

Sestava: V.Kotiš – V.Otáhal, V. Kočí, F.Beránek, M.Pančenko-D.Holeček, P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

8. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Bolešiny
11:0 (5:0)
Kotiš 3x, Borovič 2x, Míka 2x, Kubal, Beréneyi, vlastní 2x

7. kolo okresního přeboru

V 7.kole okresního přeboru mladších žáků jsme na domácí půdě v Hrádku přivítali hosty z Bolešin. Od začátku až do konce zápasu se jednalo o jednoznačnou dominanci našeho týmu. Jistá defenziva byla podpořena dnes velmi kvalitní ofenzivou. Všichni kluci si zahráli s chutí. Po poločase 5:0, jsme ve druhé půli přidali další branky, a konečné skóre se zastavilo na čísle 11:0. Nejvíce se střelecky dařilo Vaškovi Kotišovi, který vsítil hattrick. Samozřejmě, že pochvalu zaslouží i ostatní kluci, kteří Vaškovi dobře sekundovali. Příští zápas zajíždíme do Sušice, kde bychom chtěli soupeři oplatit porážku z 3.kola.

Branky: V.Kotiš 3x, R.Borovič 2x, P.Míka 2x, V.Kubal 1x, O.Beréneyi 1x, vlastní 2x.

Sestava: M.Hermanchak – P.Němec, V.Ryba, M.Kubal, R.Borovič, D.Blahuta, M.Končal, V.Kubal, V.Kotiš, P.Míka, O.Beréneyi, Š.Zemen, J.Pilek.

Jiří Frýzek


 

 

---

1. 10. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby B
10:1 (5:1)
Šimanovský 5x, Borovič 4x, Procházka

6. kolo okresního přeboru

V 6.kole OP mladších žáků jsme se střetli v podzimní sezóně již podruhé s týmem z Lub „B“. Tentokrát jsme hráli na domácím hřišti v Horažďovicích. Začátek utkání byl z obou stran dost nepřesný. Hosté se dostávali do šancí především dlouhými nákopy přes naši obranu, kde vždy číhal útočník. To nám dělalo problémy. Od sedmé minuty, kdy jsme vstřelili první gól Ráďou Borovičem, jsme se uklidnili a začali hrát výborný fotbal. Kluci dobře presovali soupeře, dále jsme využívali oba křídelní prostory, z kterých létaly velmi nebezpečné centry. Především Patrik Procházka svojí rychlostí dělal soupeři velké problémy. Do poločasu zkompletoval hattrick Fíla Šimanovský, jednu branku přidal, také dnes dobře hrající, Patrik Procházka. Poločasové skóre bylo 5:1 v náš prospěch.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek jako ten první. Naše aktivita a pohyb po hřišti, byl pro soupeře velmi nepříjemný. Z této naší aktivní hry pramenily i další branky v bráně hostů. Postupně se trefili, Ráďa Borovič 3x a Fíla Šimanovský 2x. Plno dalších tutovek jsme ještě nevyužili. I na druhé straně se činil náš brankář Adam Svoboda, který také zneškodnil několik nebezpečných šancí hostů. Za dnešní výkon je třeba vyzdvihnout celý tým, který šlapal po celý zápas perfektně a zcela zaslouženě zvítězil tímto vysokým poměrem. Díky tomuto vítězství jsme se vyhoupli do čela okresního přeboru mladších žáků.

Branky: F.Šimanovský 5x, R.Borovič 4x, P.Procházka 1x.

Sestava: A.Svoboda – P.Němec, V.Ryba, J.Pavelec, M.Kubal, F.Beránek, V.Otáhal, R.Borovič, D.Blahuta, F.Šimanovský, P.Procházka, M.Končal, V.Kubal.

Jiří Frýzek


 

 

---

28. 9. 2022, středa, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chanovice/Kasejovice
3:1 (2:0)
Procházka, Hermanchak, Kubal

5. kolo okresního přeboru

Ve vloženém 5.kole na svátek Svatého Václava, jsme doma v Hrádku přivítali družstvo z Chanovic. Již ve třetí minutě jsme se ujali vedení, kdy Patrik Procházka po pravé straně utekl všem hráčům soupeře a přízemní střelou k pravé tyči vstřelil gól. Soupeř hrozil především z brejků, které měl opravdu nebezpečné. Během první půle se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři byli neprůstřelní. Až ve 24. minutě, tentokrát po levé straně, se pěkně uvolnil Max Hermanchak a postupoval sám na brankáře, zachoval pevné nervy a navýšil skóre na 2:0. Takto skončil i první poločas.

Druhá půlka byla hodně podobná té první. O šance na obou stranách nebyla nouze, avšak dnes byli oba brankáři vynikající. V 51. minutě se nám přece jenom podařilo navýšit skóre, v nepřehledné situaci před brankou hostí se míč dostal k Vaškovi Kubalovi a ten si s příležitostí poradil jako zkušený mazák a dostal nás do tříbrankového vedení. Čtyři minuty před koncem zápasu si i hosté užili radost z gólu, musíme říct, že si hosté za předvedený výkon minimálně jeden gól zasloužili. Konečné skóre tedy 3:1 pro nás. Hodnocení zápasu je pozitivní, kluci podali velmi dobrý výkon a diváci se nenudili. Nutno pochválit i tým hostí, který přispěl také ke kvalitnímu zápasu.

Branky: P.Procházka 1x, M.Hermanchak 1x, V.Kubal 1x.

Sestava: A.Svoboda – P.Němec, V.Ryba, J.Kouba, J.Pavelec, M.Kubal, O.Beréneyi, R.Borovič, Š.Zemen, M.Hermanchak, P.Procházka, P.Míka, V.Kubal.

Jiří Frýzek


 

 

---

27. 9. 2022, úterý, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FC Křimice
6:0 (2:0)
Vacík 2x, Šimanovský, Melka, Beránek, Holeček

2. kolo krajského přeboru

K dohrávce 2. kola krajského přeboru mladších žáků jsme zajížděli do Křimic. Očekávali jsme těžký zápas, jelikož 4 hráči z týmu Křimic hrají pravidelně za starší žáky. Prvních dvacet minut jsme měli územní převahu, ale bez gólového efektu. Šance přicházely, avšak finální fáze našeho zakončení byla mizerná. Prvního gólu jsme se dočkali ve 28. minutě, kdy Kuba Vacík doklepl do sítě střelu Dády Holečka. Za další 4 minuty vybojoval míč Kuba Vacík, individuálně se dostal až před branku soupeře a nekompromisně pod břevno skóroval. Po poločase jsme tedy vedli 2:0.

Hned na začátku druhé půlky se dostal míč po závaru k noze Fíly Šimanovského, který si míč navedl na pravou nohu a od tyčky branky upravil na 3:0. V dalším průběhu utkání jsme hru neustále kontrolovali, hlavně jsme využívali křídelní prostory, z kterých jsme si vytvářeli zajímavé brankové příležitosti. Skóre se měnilo až po jednom z mnoha rohových kopů, na centr Dády Holečka si naběhl na první tyč Fíla Beránek a upravil na 4:0. Chvíli na to si s obranou domácích včetně gólmana pohrál Mára Melka a dal na 5:0. Poslední, šestý gól, jsme si nechali na poslední minutu. Peťa Frýzek vysunul kolmicí Dádu Holečka a ten svojí slabší nohou (levačkou) uzavřel skóre dnešního zápasu. Dnešní výkon našeho týmu se nám moc líbil, všichni hráči zahráli velmi dobře a konečný výsledek je zcela zasloužený.

Branky: J.Vacík 2x, F.Šimanovský 1x, M.Melka 1x, F.Beránek 1x, D.Holeček 1x.

Sestava: D.Šůsová – V.Otáhal, V.Šebesta, A.Věchtík, F.Beránek, V.Kotiš-D.Holeček ,P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, P.Míka, F.Šimanovský – J.Vacík.

Jiří Frýzek

 

---

25. 9. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko / Železná Ruda
8:1 (5:0)
Vacík 4x, Frýzek 2x, Kotiš, Borovič

6. kolo krajského přeboru

V 6.kole krajského přeboru mladších žáků jsme na „domácím hřišti v Hrádku“ přivítali kluky z Nýrska. Tento zápas nás bohužel nezastihl v optimální formě. Po celý zápas se nám nechtělo moc běhat a už vůbec ne bojovat. I přes tyto nedostatky jsme soupeře přehráli výsledkem 8:1, po poločase 5:0. Gólově nás opět podržel Kuba Vacík, který vsítil 4 góly. Další góly dále přidali Peťa Frýzek 2x, Vašek Kotiš 1x a Ráďa Borovič také 1x. V celkové hitparádě krajského přeboru se Kuba Vacík vyšvihl na čelo střelců s celkem 14-ti zásahy. Většina našich hráčů zahrála pod své možnosti, což je škoda, protože víme, že mají určitě na mnohem lepší výkony. I takové zápasy se občas stanou a je třeba se z nich poučit, aby to v dalších zápasech vypadalo lépe.

Branky: J.Vacík 4x, P.Frýzek 2x, V.Kotiš 1x, R.Borovič 1x.

Sestava: V.Prexl – V.Otáhal, V.Šebesta, A.Věchtík, F.Beránek- D.Holeček -P.Frýzek, M.Melka, K.Makovcová, R.Borovič – J.Vacík, V.Kotiš.

Jiří Frýzek

---

25. 9. 2022, neděle, 12:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Kovo Strážov
7:2 (4:1)
Kubal 2x, Khín 3x, Berényi, Kouba

4. kolo okresního přeboru

Ve 4.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli až do Strážova. Hned od první minuty jsme diktovali hru. Kluci dobře využívali křídelní prostory, hlavně pravá strana byla velmi aktivní. Poločas skončil 4:1 v náš prospěch. I ve druhé půlce jsme byli lepším týmem a přidali další branky. Střelecky se zaskvěl „host ze starší přípravky „Steve Khín, který vsítil hatrick. Další góly přidali Vašek Kubal 2x, Ondra Beréneyi 1x a Kuba Kouba 1x. Tento zápas se nám opravdu povedl, a proto chvála patří celému týmu.

Branky: S.Khín 3x, V.Kubal 2x, O.Beréneyi 1x, J.Kouba 1x.

Sestava: M.Hermanchak – M.Končal, P.Němec, V.Ryba, J.Kouba, J.Pavelec, M.Kubal, O.Beréneyi, S.Khín, P.Vivatěnko, M.Pančenko, P.Procházka, P.Míka, V.Kubal.

Jiří Frýzek

 

---

17. 9. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Baník Stříbro
5:3 (2:2)
Vacík, Melka 2x, Kolář, Holeček

5. kolo krajského přeboru

V 5. kole krajského přeboru mladších žáků jsme cestovali až do dalekého Stříbra. Zápas se odehrál na umělé trávě.

V prvních 15 minutách nás soupeř zaskočil velmi dobrým pohybem a napadáním. Z toho pramenilo, že po slepených gólech v 9. a 10. minutě zbytečně prohráváme 2:0. Po 15 minutách jsme konečně začali hrát svoji hru. Nejprve snížil Kuba Vacík na 2:1 a ještě do poločasu vyrovnal Mára Melka na 2:2.

V druhé půlce jsme již byli lepším týmem a zaslouženě šli do vedení, když náš třetí gól dal Kuba Kolář. Za chvíli svým druhým gólem v zápase navýšil skóre Mára Melka a vedeme 4:2. Následně však soupeř opět snížil na stav 4:3. Konečné uklidnění přinesl až gól na 5:3, o který se postaral Dáda Holeček. Konečné skóre mohlo být i vyšší, ale naše další střely zastavily buď tyčky, nebo břevna.

Hodnocení zápasu: Až na prvních 15 minut, kde nás soupeř zaskočil, jsme odehráli dobré utkání. Všichni zaslouží pochvalu za přístup k zápasu. Závěrem je nutno pochválit i kluky ze Stříbra, kteří také přispěli ke kvalitnímu utkání.

Branky: M.Melka 2x, J.Vacík 1x, J.Kolář 1x, D.Holeček 1x.

Sestava: V.Prexl – P.Procházka, F.Beránek, M.Pančenko, V.Kotiš, D.Holeček - P.Frýzek, M.Melka, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

---

17. 9. 2022, sobota, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice B
2:6 (1:4)
Zemen, Otáhal

3. kolo okresního přeboru

Za velmi nepříznivého počasí jsme ve 3.kole okresního přeboru mladších žáků doma v Horažďovicích, přivítali družstvo ze Sušice „B“. Od začátku zápasu působil soupeř fotbalověji. Největší problémy nám dělalo především dostupování k hráčům, všude jsme byli pozdě. Dalším negativním aspektem byly osobní souboje, skoro každý jsme prohráli. A bohužel, to ve fotbale rozhoduje. Soupeř nás potrestal třemi góly a prohráváme 3:0. Poté jsme se trochu oklepali a na 3:1 snížil velmi povedenou střelou Štěpa Zemen. Co to bylo platné, když hned z protiútoku opět soupeř navýšil skóre na 4:1, takto se šlo i do kabin.

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší než ten první. Po křídelních prostorech jsme si vypracovali i několik šancí, ale bez střeleckého úspěchu. A tak zase přišlo na řadu pravidlo nedáš, dostaneš. V tomto případě to platilo dvojnásob a soupeř navýšil skóre až na 6:1. I za tohoto stavu jsme nepřestali hrát a odměnou byla branka Vlasty Otáhala, který po individuální akci přesně zamířil a korigoval na konečných 6:2 v náš neprospěch.

Konečné hodnocení: Dnes rozhodovala agresivita v osobních soubojích, pohyb na hřišti a dostupování hráčů. Ve všech těchto věcech byl soupeř dnes lepší, a proto zaslouženě vyhrál. Naše kluky bych i přesto pochválil, že zápas nevzdali a bojovali až do konce zápasu. Tentokrát to nevyšlo, ale ještě je spousta dalších zápasů, kde si určitě spravíme chuť.

Branky: Š.Zemen 1x, V.Otáhal 1x.

Sestava: A.Svoboda – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, J.Kouba, J.Pavelec, M.Kubal, R.Borovič, V.Otáhal.

Jiří Frýzek


 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby
3:1(3:0)
Frýzek 2x, Vacík

4. kolo krajského přeboru

Ve 4. kole krajského přeboru mladších žáků, jsme doma v Horažďovicích, přivítali hosty z Lub. Utkání slibovalo kvalitní úroveň a vyrovnaný průběh. Hned ve 2. minutě, po rohu Davida Holečka, skóroval hlavou do sítě Kuba Vacík. Vedeme 1:0. Tato branka nás samozřejmě povzbudila. V 16. a 17. minutě přišly chvíle Peťi Frýzka. Nejdříve po samostatné akci, kdy obešel 3 hráče a levou nohou uklidil míč k tyči do sítě, 2:0, a poté po vysunutí od Kuby Vacíka šel sám na branku soupeře, zachoval pevné nervy a chytře přehodil gólmana, 3:0. Do konce poločasu se hra většinou odehrávala ve středu pole s mnoha osobními souboji.

V poločase jsme naše hráče varovali, že ještě není zdaleka vyhráno. Soupeř do druhého poločasu vstoupil aktivně a dobýval častěji naši branku. My jsme se naopak ze zabezpečené obrany snažili o brejkové situace, které již do konce utkání branku nepřinesly. Soupeř si za výkon ve druhém poločase branku zasloužil a ta také přišla. Na konečných 3:1 pro nás korigoval útočník hostí Honza Šilar. Zápas byl po celou dobu atraktivní a naše konečné vítězství je velmi cenné. Všem našim hráčům děkuji za přístup k utkání.

Branky: P.Frýzek 2x, J.Vacík 1x.

Sestava: V.Prexl – V.Šebesta, A.Věchtík, M.Pančenko, V.Kotiš, D.Holeček - P.Frýzek, K.Makovcová, P.Míka, F.Šimanovský – J.Vacík, J.Kolář.

 

Jiří Frýzek

 

 

 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Bolešiny
5:0 (2:0)
Zemen 2x, Borovič, Kubal, Kouba

2. kolo okresního přeboru

Ve 2.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli opět na venkovní zápas, tentokrát do Bolešin. Díky vytrvalému dešti bylo utkání ohroženo, ale počasí se nakonec umoudřilo a zápas se mohl odehrát. Po brankách Štěpána Zemena a Radka Boroviče, jsme vedli po prvním poločase 2:0. Druhý poločas jsme měli také herně pod kontrolou a přidali další branky, respektive se trefili Štěpán Zemen, svojí druhou brankou, Kuba Kouba a Vašek Kubal. Konečné skóre 5:0 pro nás. Všichni si zaslouží pochvalu, jak k zápasu přistoupili.

Branky: Š.Zemen 2x, V.Kubal 1x, J.Kouba 1x, R.Borovič 1x.

Sestava: M.Hermančak – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, O.Berenyi, J.Kouba, J.Pilek, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka, F.Beránek, R.Borovič.

Jiří Frýzek


 

---

11. 9. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Bolešiny
5:0 (2:0)
Zemen 2x, Borovič, Kubal, Kouba

2. kolo okresního přeboru

Ve 2.kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli opět na venkovní zápas, tentokrát do Bolešin. Díky vytrvalému dešti bylo utkání ohroženo, ale počasí se nakonec umoudřilo a zápas se mohl odehrát. Po brankách Štěpána Zemena a Radka Boroviče, jsme vedli po prvním poločase 2:0. Druhý poločas jsme měli také herně pod kontrolou a přidali další branky, respektive se trefili Štěpán Zemen, svojí druhou brankou, Kuba Kouba a Vašek Kubal. Konečné skóre 5:0 pro nás. Všichni si zaslouží pochvalu, jak k zápasu přistoupili.

Branky: Š.Zemen 2x, V.Kubal 1x, J.Kouba 1x, R.Borovič 1x.

Sestava: M.Hermančak – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, O.Berenyi, J.Kouba, J.Pilek, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka, F.Beránek, R.Borovič.

Jiří Frýzek


 

---

4. 9. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Slavia Vejprnice
22:0 (10:0)
Kolář 5x, Vacík 8x, Kotiš 1x, Melka 3x, Holeček 2x, Frýzek 3x

3. kolo krajského přeboru

Ve 3. kole krajského přeboru mladších žáků jsme doma v Horažďovicích přivítali hosty z Vejprnic. Utkání bylo od 1. minuty jednoznačné. Soupeř bohužel nedosahoval naší úrovně a působil zcela odevzdaně. Naši svěřenci si s radostí zastříleli a neustále navyšovali skóre. Konečné skóre 22:0. Střelecky se nejvíce dařilo dvěma Kubům, Vacíkovi, který dal 8 gólů a Kolářovi, ten dal 5 gólů. Tento zápas nás neprověřil, ale na druhou stranu, žádný soupeř se neporazí sám. Všem hráčům a hráčce tímto děkuji, jak k zápasu přistoupili.

Branky: J.Vacík 8x, J.Kolář 5x, P.Frýzek 3x, M.Melka 3x, D.Holeček 2x, V.Kotiš 1x.

Sestava: V.Prexl – A.Věchtík, M.Pančenko, V.Kotiš, V.Czerwek – D.Holeček, P.Frýzek, R.Borovič, M.Melka, K.Makovcová – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

4. 9. 2022, neděle, 14:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby B
4:3 (2:1)
Zemen, Kubal 2x, Míka

1. kolo okresního přeboru

V 1. kole okresního přeboru mladších žáků jsme zajížděli do Lub. Zápas byl od začátku vyrovnaný. Soupeř šel do vedení 1:0, ještě do poločasu jsme zápas otočili na 2:1. Po přestávce dvěma slepenými góly soupeř dal na 3:2. Naši kluci, ale zápas nevzdali a makali až do konce. A přišla odměna v podobě dvou našich gólů. Konečné skóre 4:3 v náš prospěch. Všichni si zaslouží pochvalu za vzorně vybojovaný zápas.

 

Branky: V.Kubal 2x, Š.Zemen 1x, P.Míka 1x.

Sestava: M.Hermančak – M.Končal, P.Němec, D.Blahuta, V.Ryba, Š.Zemen, O.Berenyi, J.Kouba, P.Míka, V.Kubal, J.Pavelec, M.Kubal, P.Procházka.

Jiří Frýzek


 

 

---

21. 8. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Přeštice
6:1 (3:1)
Melka 2x, Kolář, Šimanovský, Makovcová, Míka

 1. kolo krajského přeboru

Na „domácím hřišti“ v Hrádku odstartovala nová sezóna krajského přeboru mladších žáků. Los nám přisoudil jako prvního soupeře tým z Přeštic. Začátek zápasu nebyl z naší strany dobrý, soupeř hrál jednoduchý fotbal, z obrany dlouhé nákopy dopředu a to nám dělalo problémy. My se naopak snažili hrát po zemi a využívat křídelní prostory. Bohužel krajní hra v prvním poločase nefungovala, buď jsme se chytili do ofsajdu nebo jsme míč zbytečně ztráceli. Z jedné útočné akce hostů, jsme v obraně jen útočníka stínovali a nemohlo to skončit jinak než brankou v naší síti. Prohráváme 0:1. Inkasovaná branka nás nakopla a došlo ke zlepšení hry. Brankami Máry Melky, Kuby Koláře a Filipa Šimanovského jsme skóre do poločasu otočili v náš prospěch na 3:1.

Nutno říci, že jsme ještě zahodili několik tutovek. Do druhého poločasu jsme udělali změny na postech, především jsme chtěli oživit křídelní prostory. Soupeř hrál druhý poločas stejně houževnatě a bojovně jako první poločas. Z naší strany byl již výkon v druhé půli zlepšený a soupeře jsme zaměstnávali především z krajů. Náš čtvrtý gól byl po krásné akci, kdy si naběhla Kája Makovcová do uličky, utekla všem hráčům soupeře a křižnou střelou po zemi krásně zakončila do sítě. Za chvíli opět hrála důležitou roli rychlonožka Kája, která přízemním centrem nahrála Pavlovi Míkovi před prázdnou branku, ten šancí nepohrdl a poslal míč do branky. Vedeme 5:1. Na konečných 6:1 svým druhým gólem v zápasu upravil Mára Melka. Za druhý poločas zaslouží naši hráči pochvalu, jen je škoda, že některé vyložené šance řešíme příliš zbrkle a lehkomyslně. Konečné skóre mohlo být i vyšší. Je třeba pochválit i výkon soupeře, který nás opravdu prověřil a nedal nám vůbec nic zadarmo.

Branky: M.Melka 2x, J.Kolář 1x, F.Šimanovský 1x, K.Makovcová 1x, P.Míka 1x.

Sestava: V.Prexl – A.Věchtík, M.Pančenko, V.Šebesta, M.Melka, D.Blahuta – D.Holeček, P.Míka, F.Šimanovský, V.Kotiš, K.Makovcová – J.Vacík, J.Kolář.

Jiří Frýzek

 

---

15. 6. 2022, středa, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
Výsledek ještě není znám

 15. kolo krajského přeboru mladších žáků

---

28. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chudenice
8:1 (2:1)
Kotiš 6x, Šlechta, Czerwek

 18. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 28.5. jsme odjeli do dalekých Chudenic odehrát s místními mladšími žáky zápas v rámci 18.kola okresního přeboru.

Postavení obou týmů v tabulce bylo vševypovídající a průběh utkání tomu i odpovídal. Kdybychom zachovali zejména v 1.poločase větší klid v koncovce, mohlo být konečné vítězství ještě výraznější. Opět byl produktivní nejlepší střelec okresního přeboru Vašek Kotiš, který rozvlnil síť soupeře celkem 6x. Zbylé 2 góly vstřelili Viktor Czerwek a Vláďa Šlechta. Soupeř z ojedinělého útoku vstřelil 1 gól a tak utkání skončilo našim vítězstvím 8:1. Za předvedené výkony si zaslouží děti určitě pochválit.

Po 18. kole okresního přeboru máme celkem 51 bodů při skóre 127:24. Klobouk dolů! Je ale nutné stále pilně pracovat..

Další kolo hrajeme v sobotu 4.6. na hřišti v Hrádku s 3. týmem tabulky Sokolem Kolinec a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 6, Šlechta, Czerwek.

Sestava: Prexl ( B ) – Beránek, Makovec, Pančenko – Šlechta, Pavelec, Šebesta ( K ) – Borovič, Czerwek – Kotiš.

Josef Korbel

 

---

28. 5. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
16:0 (7:0)
Kolář 4x, Prexl 4x, Holeček 2x, Drázda 2x, Makovcová, Melka, Kočí, Lávička

 23. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 28.5. jsme odehráli své utkání na pěkně připraveném hřišti v Nýrsku. Do tohoto utkání nezasáhli 2 stabilní opory Michael Šašek a Ondra Korbel, kteří odehráli důležité utkání za staršími žáky. Nicméně rozložení sil bylo více než zřejmé a nic zvláštního se nestalo.

Od samého začátku jsme byli aktivní a s chutí jsme si zahráli a zastříleli. Do druhého poločasu jsme změnili jednotlivé posty tak, aby si děti vyzkoušely pro ně netradiční posty, tzn. útočníci hráli v obraně a naopak. Děti to vzaly jako výzvu a odehrály 2.poločas snad ještě lépe než ten první .

Za předvedené výkony si všechny děti zaslouží velkou pochvalu.

Po 23. kole krajského přeboru jsme již získali 62 bodů při skóre 247:25 nám patří 2.místo průběžné tabulky soutěže. Klobouk dolů! Je ale nutné stále na sobě pracovat..

Další kolo hrajeme až v neděli 12.6. na hřišti v Hrádku s mužstvem Vejprnic.

Naše góly vstřelili:

Kolář 4, Prexl 4, Holeček Š. 2, Drázda 2, Makovcová, Melka, Kočí a Lávička.

Sestava:

Šůsová ( B ) – Kočí, Věchtík, Lávička – Holeček Š., Melka, Prexl ( K ) – Makovcová, Pacholík, Drázda – Kolář, Vacík

 

---

24. 5. 2022, úterý, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
2:1 p (0:0) 4:1 pen.
Frýzek

24. kolo krajského přeboru mladších žáků

V rámci předehrávaného 24. kola krajského přeboru mladších žáků jsme přivítali na domácím hřišti 3. tým průběžné tabulky FK Tachov. Na podzim jsme v Tachově smolně prohráli gólem v poslední minutě utkání 0:1, a tak jsme to chtěli tentokrát zvládnout.

Po celodenním dešti bylo zřejmé, že se bude hrát na velice těžkém terénu, nicméně i přesto se odehrálo velmi kvalitní utkání. Od samého začátku se hrálo ve vysokém nasazení a hra se přelévala ze strany na stranu. I když jsme byli silnější na míči, první velkou šanci si vypracovali hosté, nicméně výborným zákrokem nás podržel brankář Petr Drázda.

Poté už jsme se dostávali do šancí i my, kdy nejprve Jakub Kolář a poté Tomáš Prexl neproměnili své velké příležitosti. Když se už oba týmy chystaly do kabin, tak po nedovoleném zákroku hostí byl nařízen přímý volný kop. O exekuci se postaral Ondra Korbel a povedenou střelou okolo zdi orazítkoval tyčku soupeřovi branky. Do konce poločasu se už nic zajímavého neodehrálo, a tak se odcházelo do kabin za nerozhodnutého stavu 0:0.

O přestávce jsme hráče nabádali k trpělivosti a častější střelbě ze střední vzdálenosti.

Ve 3.minutě druhého poločasu se ke střele dostal Ondra Korbel, brankář jeho střelu pouze vyrazil k Petrovi Frýzkovi, a ten k tyči přesně zakončil. Tedy 1:0 v náš prospěch. Krátce poté se dostal ke střele opět Ondra Korbel, ale bohužel jeho střela nebyla dostatečně razantní. Bohužel netrvalo dlouho a po povedeném protiútoku hostí jsme inkasovali. Po tomto gólu jsme si vypracovali další 3 vyložené šance, bohužel, jak Peťa Frýzek, tak Kuba Vacík nemířili přesně. Když už se zápas chýlil ke konci, umožnili jsme soupeři zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Ten hosté zahráli znamenitě a jen díky spolehlivému zákroku Petra Drázdy zápas skončil smírně výsledkem 1:1.

O vítězi musely tedy rozhodnout pokutové kopy. Když naši střelci byli 100% ( Lávička, Šůsová, Korbel a Šašek) a přidal se ještě Peťa Drázda, který chytil hned 3 penalty, zápas skončil našim vítězstvím 2:1.

Utkání se hrálo na velice těžkém terénu a přesto bylo k vidění mnoho zajímavého. Je nutno říci, že mužstvo Tachova hrálo velmi dobře a ten 1 bod si určitě zaslouží.

U nás je potřeba určitě všechny pochválit za bojovnost, pokud bych měl ale vyzvednout jednotlivce, tak velmi podařené utkání odehráli Petr Drázda, Dora Šůsová, Ondra Korbel a Marek Melka.

Po tomto utkání je již evidentní , že skončíme v tomto ročníků krajského přeboru nejhůře na 2. místě. A to je určitě velký úspěch !!!

Naše sestava:

Drázda ( GK ) – Kočí, Bílek, Holeček Š., Lávička – Kolář, Pacholík, Prexl, Melka – Šůsová, Korbel, Šašek – Vacík, Frýzek.

Branku vstřelil Petr Frýzek.

Josef Korbel

 

---

22. 5. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
16:2 (8:1)
Drázda 6x, Lávička 3x, Kolář 2x, Melka 2x, Holeček, Šůsová, vlastní

22. kolo krajského přeboru mladších žáků

V dalším kole krajského přeboru jsme na domácím hřišti  přivítali Baník Stříbro. Po zkušenosti z podzimního vzájemného zápasu a i při pohledu na tabulku bylo zřejmé, že do utkání vstoupíme jako velcí favorité. A tak se také stalo.  Od prvních minut jsme soupeře zmáčkli na jeho obranné polovině a jen se vlastně čekalo, kdy otevřeme náš gólový účet.  Baník ale urputně bránil a tak jsme se dočkali ,, až " v 9 min., kdy skóre zápasu otevřela z penalty Dorča Šůsová 1 : 0. Obraz hry byl i nadále stejný a když jsme v rozmezí 13. - 17. vstřelili další čtyři góly, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Ve 27.min po naší ojedinělé chybě v obraně sice soupeř z penalty snížil na 5 : 1, ale na našich hráčích bylo vidět, že se fotbalem baví a do přestávky přidali ještě tři branky. Poločas jsme tedy ukončili za stavu 8 : 1.

 

Potěšující je, že jsme ani za rozhodnutého stavu nepolevili a i druhá půle se nesla v duchu té první. Je třeba říct, že Stříbro postupem času začalo působit odevzdaně, ale to nic neubralo na naší snaze vstřelit co nejvíce branek. I ve druhém poločase jsme osmkrát mířili přesně a jednou inkasovali. Konečny výsledek byl tedy 16 : 2.

 

Soupeř nás sice moc neprověřil a nedonutil z nás určitě vymáčknout to nejlepší, ale to se rychle změní. Hned v úterý 24.5. k nám totíž v předehrávce přijede soupeř mnohem těžší, Tachov. A ten nás určitě prověří mnohem více. Po naší podzimní prohře na jeho hříšti mu máme jistě co vracet.  Tak snad se nám to podaří......

 

Sestava: Kočí - Soukup, Holeček, Pančenko, Šůsová, Lávička - Šlechta, Czerwek, Melka, Pacholík, Makovcová - Drázda, Kolář

 

Branky: Drázda 6, Lávička 3, Kolář 2, Melka 2, Holeček, Šůsová,vlastní

Miroslav Kočí


 


 

---

21. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B ( hřiště Hrádek )
4:0 (2:0)
Holeček, Vacík, Prexl, Faltys

 17. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 21.5.2022 jsme na hřišti v Hrádku odehráli již 17. kolo okresního přeboru. Soupeř přijel více než zdatný a tak jsme se těšili na kvalitní konfrontaci.

Od samého počátku utkání jsme byli aktivní a soupeři neumožnili kombinovat. Již v 5. minutě utkání se prosadil Šimon Holeček a tento gól přinesl na naše kopačky potřebný klid. Poté kluci hráli velmi dobře a bylo jen otázkou času, kdy padne druhý gól. Ve 30. minutě utekl hostujícím obráncům Kuba Vacík a zkušeně proměnil. V poločase jsme kluky veskrze chválili a nabádali je ke stejně aktivní hře, jako předváděli v prvním dějství.

Hned v úvodu druhého poločasu se prosadil Tomáš Prexl a o další 3 minuty později po krásné akci po ose Pančenko – Věchtík – Faltys bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Během druhého poločasu jsme byli i nadále aktivní a vytvářeli jsme si mnoho brankových příležitostí, ale další góly jsme už nepřidali.

Zápas tedy skončil naším zaslouženým vítězstvím v poměru 4:0.

Tento zápas jsme zvládli herně a výsledkově. Povedené výkony tentokrát předvedly všechny děti a tým si tentokrát zaslouží pochválit jako celek. V tabulce již máme na 1. místě 15 – ti bodový náskok a je tudíž 3 kola před koncem jasné, že se staneme okresním přeborníkem v kategorii mladších žáků .

Naše góly vstřelili:

Holeček Šimon, Vacík Jakub, Prexl Tomáš, Faltys Martin.

Sestava:

Prexl V. ( B ) – Makovec, Pavelec, Věchtík, Pančenko – Šebesta, Holeček Š., Prexl T. – Borovič, Faltys, Koudelka, Kotiš – Bílek, Vacík

Josef Korbel

 

---

18. 5. 2022, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana - semifinále ( Luby )
FKHD - Domažlice 1:2, FKHD - Luby 0:0, FKHD - Petřín 0:1
Vacík

Semifinálové turnaje

Ve středu 18.5. jsme zajížděli na semifinálový turnaj do Lub. Soupeři nám byl ,, ligový,, SK Petřín Plzeň, domácí tým Startu Luby a současný leader krajského přeboru Jiskra Domažlice.

Již na počátku turnaje byl znám klíč postupu mezi nejlepší 4 týmy ,,O pohár Hejtmana,,. Ze semifinálových skupin postupovaly nejlepší 2 týmy, s tím, že v Plzni ve druhé skupině se o finále utkaly týmy Nýrska, Rokycan, FC VP U12 a SK Petřín U12.

Report ze zápasů níže:

FK Horažďovice vs. Jiskra Domažlice 1:2

Bohužel hned v 1. minutě utkání jsme po nedorozumění naší obrany inkasovali první gól a tím byl předznamenán ráz utkání. Sice jsme se snažili o obrat, ale dlouho jsme se nemohli dostat na dostřel soupeřovi brány. Až v 15 minutě utkání jsme po rychlé akci po pravé straně dokázali vyrovnat skóre Kubou Vacíkem. Škoda, že snad z protiútoku jsme po nedůslednosti umožnili soupeři zahrávat rohový kop a následně i hlavou inkasovali. A začalo vše od znova.. Těsně před koncem utkání jsme si vytvořili ještě jednu gólovou příležitost, ale hostující gólman skvěle zasáhl a tak zápas skončil naší porážkou 1:2. Sportovně musíme uznat, že asi o ten gól si to soupeř zasloužil .

FK Horažďovice vs. Start Luby 0:0

Tento zápas jsme nezačali opět dobře a jen díky 2 skvělým zákrokům Péťi Drázdy jsme hned na úvod neinkasovali. Poté jsme se začali prosazovat a měli 3 vyložené šance, které jsme bohužel nevyužili. A když Mára Melka místo zakončení nesmyslně přihrával a Ondrovi Korbelovi gólman skvěle chytil těsně před koncem dalekonosnou střelu, zápas skončil smírně 0:0 .

FK Horažďovice vs. SK Petřín 0:1

Tento zápas byl rozhodující pro případný postup do finálových soubojů, pokud bychom zvítězili, postoupili bychom. Herně jsme předvedli nejlepší výkon na turnaji, více jsme kombinovali a nezbavovali jsme se zbytečně míče. Bohužel nás trápilo opět zakončení a když soupeř skvěle vyřešil svou jedinou velkou příležitost, museli jsme opět dotahovat nepříznivý stav utkání. Soupeře jsme zdatně sekundovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. Bohužel tu největší Mára Melka neproměnil a tím tak trochu podtrhl náš střelecký zmar na tomto turnaji. Utkání tedy skončilo 0:1 v náš neprospěch a do finálového turnaje postoupil s Jiskrou Domažlice mužstvo SK Petřín Plzeň.

Z druhého semifinálového turnaje postoupily týmy Okula Nýrsko a FC Rokycany a doplnily tak finálovou čtveřici.

Hodnocení: Odvážně a kvalitně hráli Michal Šašek, Ondra Korbel a Petr Drázda. Ostatní určitě nezklamali, ale mnohdy jim chybělo větší herní sebevědomí a ochota podstoupit mnohdy těžký bolestivý souboj.

Na tomto turnaji jsme nastoupili ve složení:

Drázda ( GK ), Šašek, Lávička, Korbel, Holeček D., Věchtík, Kočí, Pacholík, Melka, Faltys, Vacík, Šebesta, Kolář, Prexl.

Josef Korbel

 

---

15. 5. 2022, neděle, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka Plzeň
7:0 (4:0)
Vacík 5x, Korbel 2x

21. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 15.5. jsme zavítali do útulného prostředí fotbalového klubu TJ Košutka Plzeň.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a již v 6. minutě jsme vedli 3:0, kdy se prosadil 2 x Kuba Vacík a 1x Ondra Korbel. Hráli jsme rychle, přesně a byli jsme i produktivní. Navíc, když jsme v 10.minutě po krásné individuální akci Ondry Korbela zvýšili stav na 4:0, nebylo o vítězi utkání pochyb. Bohužel od tohoto stavu frustrovaný tým soupeře začal hrát agresivněji a mnohdy si pomáhal až nevybíravými zákroky za hranicí fair play. Nejprve byl doslova,, sestřelen,, Mára Melka a následně po dalším nevybíravém zákroku musel odstoupit a zápas pro zranění nedohrál Šimon Holeček. Po tomto zákroku jsme důrazně apelovali na rozhodčího, aby více chránil zdraví dětí a tvrdě trestal mnohdy až likvidační zákroky.

O poločase jsme děti upozorňovali, aby míč pokud možno dávali rychle od nohy a vyvarovali se tak možnému zranění.

Na samém začátku druhého poločasu, náš gólman Peťa Drázda odvážně vyřešil herní situaci 1x1 a po ,, zásluze,, byl opět domácím hráčem potrestán a tvrdě faulován. Poté správně zareagovala lavička domácích a zmíněného hráče stáhla ze hřiště. Po tomto zákroku se zase chvíli hrál fotbal a hned 3x se prosadil dnes velmi produktivní Kuba Vacík. Když se zápas chýlil ke konci, tak opět asi byly ,,erupce,, na slunci a domácí hráči předvedli po sobě 2 likvidační fauly, kdy ten poslední na střílejícího Ondru Korbela doslova ,, stál za to,, a je jen štěstí , že to odnesl jen modřinou nad kotníkem! Bohužel až v tento moment 2 minuty před koncem rozhodčí udělil svou první žlutou kartu utkání…

Mrzí mě, že rozhodčí do utkání včas nezasáhl, nevymezil jasná pravidla hry a tím dostatečně nechránil zdraví hráčů. Nicméně pokud tak rozhodčí neučinil, měli do zápasu zasáhnout domácí trenéři a své hráče usměrnit, to se ale bohužel až na jednu situaci nestalo!

Tento zápas se nejvíce vydařil dnes produktivnímu Kubovi Vacíkovi, přesný a trpělivý na míči byl Ondra Korbel a jistě působil gólman Petr Drázda. Ostatní děti také předvedly kvalitní výkony a zaslouží si určitě pochválit.

Naše góly vstřelili:

Vacík 5, Korbel 2.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček Š., Kočí, Věchtík – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Lávička , Melka, Pacholík, Holeček D. – Bílek, Vacík.

                                                                                                                                                                                                                                                   

---

14. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny
4:1 (3:0)
Kotiš 2x, Makovcová, Czerwek

16. kolo okresního přeboru mladších žáků

V  sobotu dopoledne jsme za krásného počasí přivítali na domácím hřišti tradičně houževnatého soupeře z Bolešin.

Od prvních minut jsme se do soupeře ,,zakousli" a zabydleli jsme se na jeho polovině hřiště. V prvních 5ti minutách jsme se dostali do dvou sólo nájezdů a jednou nastřelili břevno. I v dalším průběhu zápasu jsme měli velkou územní převahu, ale naše zakončení bylo doslova tragické. Ve 13. minutě jsme se ale dočkali zasloužené vedoucí branky, kdy gólmana hostů z 5 metrů prostřelil Vašek Kotiš. Stav 1 : 0.  Bolešiny se dostávaly před naši branku pouze ojediněle po našich chybách. V 17.minutě si Kája Makovcová krásně narazila míč s Vaškem Šebestou a zvýšila naše vedení na 2 : 0.  Po další várce našich neproměněných šancí jsme si na další gól museli počkat do 25.minuty, kdy na 3 : 0 zvýšil opět Vašek Kotiš. Za tohoto stavu rozhodčí ukončil první poločas. O přestávce jsme hráče nabádali, aby se hlavně uklidnili při zakončení. Bohužel marně..

I  druhý poločas se odehrával převážně na polovině Bolešin. Předvedli jsme i několik opravdu pěkných fotbalových akcí, ale dát větší počet gólů nám dnes nebylo souzeno. Ve 49.minutě se branky za svůj srdnatý výkon zaslouženě dočkali i hosté a snížili stav z našeho pohledu na 3 : 1.  Festival našich gólových šancí pokračoval. Neproměnili jsme dokonce ani penaltu. Až v poslední minutě zápasu jsme přeci jen Viktorem Czerwekem skóre navýšili na konečných    4 : 1.

Celý zápas jsme byli fotbalovějším týmem a zaslouženě vyhráli. Jen na lepším zakončování akcí budeme muset o trénincích zapracovat. Z týmu Bolešin musíme pochválit jejich brankáře, který zneškodnil mnoho našich střel a svůj tým zachránil od většího debaklu.

Branky: Kotiš 2, Makovcová, Czerwek

Sestava : Prexl - Makovec, Pančenko, Pavelec, Soukup - Šlechta, Faltys, Czerwek, Beránek, Šebesta - Makovcová, Kotiš

Miroslav Kočí

 

---

8. 5. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid Plzeň
16:1 (10:0)
Frýzek 4x, Korbel 2x, Prexl 2x, Holeček D. 2x, Šebesta, Šůsová, Věchtík, Šašek, Kolář, Faltys

 20. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 8.5. jsme se utkali s Rapidem Plzeň. Postavení obou mužstev v tabulce bylo rozdílné a samotný zápas to jen potvrdil.

Od samého počátku bylo jasné jakým směrem se bude zápas ubírat, měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 16 vstřelených branek…

Tentokrát nebudeme chválit jednotlivce, rozdíl mezi námi a soupeřem byl výrazný. Nicméně nic se neudělá samo a pokud by děti nemakaly, tak i na hřišti by to tak jednoznačně nevypadalo. Za nás je velmi pozitivní, že se na vstřelených gólech podílelo 10 střelců.

V tomto zápase jsme překonali ,, magickou,, hranici 200 vstřelených gólů a naše současné skóre 207 : 22 je jistě impozantní! Jen tak dále.

Naše góly vstřelili:

Frýzek 4, Korbel 2, Prexl 2, Holeček D. 2, Šebesta, Šůsová, Věchtík, Šašek, Kolář, Faltys.

Sestava:

Kotiš( B ) - Věchtík, Šebesta, Faltys, Kočí – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl , Pacholík, Melka, Holeček D. – Kolář, Frýzek.

Josef Korbel

---

7. 5. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strážov ( hřiště Hrádek )
13:2 (4:1)
Kotiš 3x, Vacík 3x, Makovec 2x, Czerwek, Zemen, Borovič, Koudelka, Makovcová

15. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 7.5.2022 od 10:00 jsme na hřišti v Hrádku přivítali SK Strážov.

V úvodu utkání jsme nepředváděli nejlepší výkony, změna nastala po 2 vstřelených brankách Kubou Vacíkem. Poté už jsme poctivým výkonech soupeře přehrávali a vstřelili celkem 13 gólů. Soupeř se také dokázal nakonec prosadit a vstřelil 2 góly. Konečný výsledek utkání tedy činil 13:2.

Po tomto utkání jsme překonali ,,magickou,, hranici 100 vstřelených branek a se skóre 111:22 jasně dominujeme. Po 15. kole máme tedy v soutěži průměrně více než 7 vstřelených gólu na zápas !

Příští sobotu 14.5. hrajeme v Horažďovicích od 10:00 s SK Bolešiny.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 3, Vacík 3, Makovec 2, Czerwek, Zemen, Borovič, Koudelka, Makovcová.

Sestava:

Prexl ( K ) – Makovec, Beránek, Pančenko, Pavelec – Soukup, Vacík, Holeček Š. – Koudelka, Czerwek, Zemen, Makovcová – Borovič, Kotiš.

Josef Korbel

 

---

30. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Kolinec
0:3 (0:2)

14. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu dopoledne jsme zavítali na hřiště druhého týmu tabulky, který nás v předešlých vzájemných zápasech vždy maximálně prověřil a žádné naše vítězství s ním, se nerodilo lehce. Nejinak tomu bylo i dnes.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a odhodláni udržet naši neporazitelnost. Hned v úvodu jsme si vypracovali dvě obrovské šance, které jsme bohužel neproměnili a zákonitě přišel trest.  V 5. minutě jsme špatně obsadili protihráče a po rychlém protiútoku se domácí ujali vedení 1 : 0.  Branka domací  jakoby polila živou vodou a nás naopak srazila dolů. Hráči Kolince byli všude dřív, byli důrazní a vyhrávali většinu osobních soubojů. Postupem času jsme hru přece jenom vyrovnali, ale naše zakončení bylo stále hrůzostrašné. A tak nebylo divu, že udeřili opět domací. V poslední vteřině prvního poločasu dostáváme druhý gól. 2 : 0.

O přestávce se snažíme hráče hlavně povzbudit a dodat jim víru, že nic není ztraceno. Bohužel,  obraz hry se ve druhém poločase nemění. Neproměňujeme ani ty největší šance, vázne souhra, prostě se nedaří.  V 56.min dostáváme další gól a zaslouženě prohráváme celý zápas z našeho pohledu 0 : 3.

Dnes jsme neměli svůj den, i to se ve sportu stává a ztrácíme vůbec první body v soutěži.  V týdnu pořádně potrénujeme a už příští týden se budeme snažit vše odčinit v domácím zápase proti Strážovu. 

 

Sestava : Prexl - Pančenko, Pacholík, Pavelec, Makovec, - Zemen, Šlechta,  Kočí, Makovcová, Koudelka,  Soukup - Bílek, Borovič

Miroslav Kočí


 

---

30. 4. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
6:2 (3:0)
Frýzek 2x, Lávička, Korbel, Melka, Šůsová

19. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 30. 4. jsme zavítali na půdu momentálně 3.týmu průběžné tabulky. V minulém kole jsme si doma poradili s Luby a věřili jsme, že potvrdíme naší kvalitu i v okresním městě.

Od úvodu utkání jsme diktovali tempo hry, nicméně nás opět trápila koncovka, kdy zejména Kuba Vacík neproměnil snad 5 gólových šancí… První dvacetiminutovka tedy byla bez gólů a i domácí se pomalu osmělovali a vyráželi do rychlých protiútoků. Nicméně ve 23.minutě se po pěkně křídelní akci z levé strany a následné přihrávce mezi obránce prosadil Peťa Frýzek. Od vstřeleného gólu až do konce prvního poločasu jsme na hřišti dominovali a vstřelili další 2 góly, nejprve Kubou Lávičkou a poté na samém konci poločasu opět po krásné křídelní akci a přihrávkou do prázdné brány Peťou Frýzkem. Poločas tedy skončil 3:0 v náš prospěch a my neměli hráčům kromě neproměněných šancí téměř co vytknout.

Do druhého poločasu jsme chtěli navázat na aktivní výkon z poločasu prvního a přidat další góly. Zpočátku se nám to i dařilo a po zásluze jsme zvýšili vedení ve 38.minutě Ondrou Korbelem po pěkné individuální akci na 4:0. Po tomto gólu jsme tam měli ještě neuvěřitelný tlak, kdy jsme soupeře zatlačili do vlastního vápna a snad během 20 sekund jsme nastřelili 3 tyče…Od tohoto momentu jsme si asi mysleli, že se nemůže nic stát a přestali jsme být aktivní. Po naší nedůslednosti jsme následně umožnili domácímu týmu snížit skóre na 1:4. Po krátké neurovnané pasáži utkáni si ale vzal míč Marek Melka a po krásné individuální akci vstřelil gól a změnil opět skóre utkání na 5:1. Zápas se pomalu chýlil ke konci a opět po naší nedůslednosti jsme po chybné rozehrávce brankáře darovali 2. gól soupeři. Nicméně, když už to vypadalo na klidné dohrání zápasu, z následného rohového kopu Ondry Korbela a precizním zakončení hlavou Dorči Šůsové jsme opět odskočili na rozdíl 4 gólů.Tedy nakonec konečný výsledek 6:2.

Po tomto utkání jsme si upevnili 2.místo v tabulce krajského přeboru a milník 200 vstřelených branek je již na dohled.! Teď nás čekají 3 soupeři ze spodní části tabulky a poté doma, 25.5. nepříjemný Tachov, kde jsme na podzim smolně prohráli 0:1 a máme mu tudíž co vracet. Touto ztrátou jsme totiž umožnili odskočit vedoucím Domažlicím na rozdíl 6 bodů, což při současném rozložení soutěže a kvalitě Domažlic už asi nesmažeme.. Nicméně bychom chtěli 15.6. v Domažlicích vyhrát a dokázat, že nejsme horším týmem !

Všichni tomu věříme a těšíme se .

Naše góly vstřelili:

Frýzek 2, Lávička, Korbel, Melka, Šůsová.

Sestava:

Drázda ( B ) – Věchtík, Holeček D., Holeček Š., Šebesta - Šůsová, Šašek, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Lávička, Kolář – Frýzek, Vacík.

Josef Korbel


 

 

---

24. 4. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
7:0 (0:0)
Melka 2x, Kolář, Šašek, Prexl, Šůsová, Korbel

 18. kolo krajského přeboru mladších žáků

V rámci již 18. kola krajského přeboru k nám zavítal 3. tým průběžné tabulky TJ Start Luby. Náš tým po již odehraných zápasech a souvisejících výsledcích byl jednoznačně v roli favorita tohoto utkání.

Již po úvodním hvizdu jsme byli aktivnější a snažili se kombinací dostat do blízkosti hostující branky. Postupem času se nám to i dařilo a vytvářeli si četné gólové příležitosti. Nicméně jsme nebyli dostatečně důrazní, kdy své obrovské šance neproměnili Melka, Kolář, Prexl, Vacík a Bílek. Po 1. poločase tedy mohl být stav utkání již rozhodnutý, nicméně díky naší bohorovnosti v zakončení jsme do 2.poločasu nastupovali za nerozhodnutého stavu. Hlavně náš nedůraz v zakončení jsme dětem o poločasové přestávce i vyčetli.

Do druhé půle jsme nastoupili opět aktivně a po rohovém kopu ve 40. minutě skórovali hlavou Kubou Kolářem. Po tomto gólu jsme se ještě více uvolnili a předváděli krásný kombinační fotbal plný pohybu a konečně i vstřelených gólů ! Mnohdy byly po právu naše pohledné akce odměněny potleskem početného publika. Děti z Lub se snažily, nicméně ve druhé půli už to bylo pouze o domácím týmu. Za druhou polovinu utkání si celý náš tým zaslouží určitě pochválit!

Příští kolo hrajeme v sobotu 30.4. od 11:45 v Klatovech a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Melka 2, Kolář 1, Šašek 1, Prexl 1, Šůsová 1, Korbel 1.

Sestava:

Drázda ( B ) – Faltys, Holeček D., Věchtík, Kočí – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl, Melka, Pacholík, Kolář – Bílek, Vacík.

Josef Korbel


 

 

---

23. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chudenice
13:0 ( 6:0)
Kotiš 3x, Šebesta 3x, Koudelka 3x, Holeček, Soukup, 1x vlastní

 13. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 23.4. od 10:00 jsme na domácím hřišti přivítali Chudenice.

Jelikož se utkal 1. tým s posledním týmem průběžné tabulky, o výsledku utkání nebylo pochyb. Od počátku utkání jsme hráli dominantně a soupeře k ničemu nepouštěli. Po mnoha pohledných akcí jsme nakonec vstřelili úctyhodných 13 gólů a žádný neinkasovali, kdy soupeř defacto vystřelil jen jednou na naši branku. Upevnili jsme si tudíž vedení v tabulce , kde máme po 13.kolech plný počet 39 bodů. Příští sobotu 30.4. hrajeme na půdě druhého týmu tabulky Kolince, který nás jistě prověří více.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 3, Šebesta 3, Koudelka 3, Holeček 2, Soukup 1, vlastní 1.

Sestava:

Makovec ( B ) – Prexl V., Pančenko, Pavelec – Beránek, Šebesta, Holeček Š. ( K )– Soukup, Šlechta, Zemen, Makovcová – Koudelka, Kotiš.

Josef Korbel

 


 

 

---

17. 4. 2022, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B
2:1
Korbel 2x

 12. kolo okresního přeboru mladších žáků

Na velikonoční neděli 17.4. v pravé poledne jsme odehráli zápas v Lubech. Tento tým soupeře ročníku 2011 patří mezi nejlepší ve své kategorii v plzeňském kraji a očekávali jsme proto zápas plný aktivity, pohybu a samozřejmě fotbalové kvality.

Díky velikonočním svátkům, kdy nám chyběli ,,výletníci,, , nastoupili tentokrát za náš tým i čtyři stabilní hráči ,,A týmu,,. Nicméně úvod zápasu jsme nezachytili a působili jsme až příliš bezstarostně a z toho následně také soupeř po přímočaré akci vstřelil úvodní gól zápasu. Poté jsme zvýšili tempo, nicméně pozorně bránící domácí tým nám neumožnil dostat se do blízkosti brány. Z našeho územního tlaku dlouho nic nebylo, jen střely ze střední vzdálenosti, které buď byly zablokovány, nebo nebyly přesné. Až na samém konci prvního poločasu ve 34.minutě z pravé strany odcentrovala Kája Makovcová a následně její centr přesně do levého růžku zakončil Ondra Korbel. Po poločase byl tedy výsledek zápasu 1:1.

Do druhé půle jsme nabádali děti k větší odvaze a aktivitě. Zejména krajní záložníci se nebyli schopni prosadit podle našich představ a naše veškeré snahy o zakončení tudíž probíhali středem hřiště. Nicméně i ve druhé půli byl obraz hry totožný, aktivita s mírnou střeleckou převahou byla sice na naší straně, ale to nestačilo…Až to na sebe vzal ve 45.minutě Ondra Korbel a nechytatelnou střelou ze střední vzdálenosti překonal domácího brankáře. Do konce zápasu už se ani jeden tým neprosadil a zápas tedy skončil příznivěji pro nás v poměru 2:1 .

S výsledkem vzhledem k průběhu zápasu musíme být spokojeni. Nutno dodat, že dnes byl soupeř houževnatý a nebylo to pro nás jednoduché. Nicméně bez odvahy v soubojích 1 x 1 se nelze proti pozorně bránícímu týmu výrazně prosadit. Dnes toto splňoval pouze Ondra Korbel a to je tuze málo! Nicméně za snahu a bojovnost zaslouží pochválit i zbylé děti.

Po 12. kole nám stále patří 1.místo v průběžné tabulce okresního přeboru, kdy jsme stále neztratili ani bod a s 36 body a skórem 85:17 jednoznačně vedeme.

Naše góly vstřelili:

Ondřej Korbel 2x

Sestava:

Prexl V. ( B ) – Beránek, Pavelec, Otáhal, Blahuta – Lávička, Holeček D., Korbel - Makovcová, Faltys, Koudelka, Šlechta – Kolář, Makovec

Josef Korbel


 

---

16. 4. 2022, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
18:1 (7:0)
Melka 5x, Bílek 4x, Vacík 3x, Korbel 2x, Pacholík 2x, Faltys, vlastní 1x

17. kolo krajského přeboru mladších žáků

Na velikonoční sobotu jsme zavítali do Přeštic. Co se týče samotného utkání, tak konečný výsledek odpovídá tomu co se na hřišti odehrávalo. Nicméně domácí tým celý zápas houževnatě bojoval a rozhodně nám nedal ani metr ,, zadarmo,,. Bohužel několikrát i za cenu nevybíravých zákroků, které by v této kategorii být k vidění neměly…

Po fotbalové stránce opět byla dominance na naší straně, a i přesto, že jsme vstřelili 18 gólů, mohlo jich být výrazně více..

Potěšující určitě je, že v jarních odvetách se kvalitativní rozdíl mezi námi a soupeři zvětšuje, za což jsme velmi rádi, viz níže:

Senco Doubravka : podzim 2021… 11 : 2 x jaro 2022…17:2

TJ Sušice: podzim 2021…2:1 x jaro 2022….9:1

TJ Přeštice: podzim 2021…12:2 x jaro 2022..18:1

V příštím kole přivítáme v neděli 24.4. od 12:00 na domácím hřišti Luby.

Naše góly vstřelili:

Melka 5, Bílek 4, Vacík 3, Korbel 2, Pacholík 2, Faltys 1, vlastní 1.

Sestava:

Šůsová ( B ) – Faltys, Holeček Š., Šebesta - Věchtík, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Pacholík, Šašek – Bílek, Vacík

Josef Korbel

---

13. 4. 2022, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - O pohár Hejtmana, hř. Slovan Plzeň
FKHD - FC Rokycany 1:1, FKHD - Slovan Plzeň 2:4, FKHD - Jiskra Domažlice 5:0

Čtvrtfinálové turnaje

Ve středu 13.4. jsme zajížděli na čtvrtfinalový turnaj na hřiště Slovanu Plzeň. Soupeři nám byli ,, ligové,, FC Rokycany, domácí tým Slovanu Plzeň a naši staří známí Jiskra Domažlice U12.

Již na počátku turnaje byl znám klíč postupu do semifinálových skupin. Postupovaly nejlepší 2 týmy z každé skupiny, s tím, že u nás Slovan Plzeň hrál mimo soutěž.

Z důvodu velké marodky totiž za Slovan hrálo několik hráčů narozených 2008 ( U14 ), tedy starších, než pravidla soutěže umožňují.

Report ze zápasů níže:

FK Horažďovice vs. FC Rokycany 1:1

Zápas, který jsme měli od začátku až do konce pod kontrolou. Byli jsme pohyblivější a dominantnější na míči. Soupeř hrál jednoduše, kdy využíval dlouhé přihrávky na své fyzicky vyspělé útočníky. Bohužel po jedné takové situaci a našem nedorozumění jsme inkasovali. Po inkasovaném góle jsme přeskupili řady a 4 minuty před koncem vyrovnali Ondrou Korbelem na konečných 1:1. Ke konci zápasu jsme mohli ještě rozhodnout, ale to už jsme nestihli.. Během zápasu jsme neproměnili minimálně 5 vyložených šancí a jen díky naší lehkomyslnosti v zakončení jsme udělali zápas zajímavým až do konce. Nicméně vzhledem k postupovým šancím to byla velmi důležitá remíza.

FK Horažďovice vs. Slovan Plzeň 2:4

V zápase, který nic neřešil jsme zaspali začátek zápasu a po dvou průnicích středem hřiště jsme v 5. minutě prohrávali 0:2. Poté jsme obléhali domácí svatyni, ale více než na konečný stav 2:4 to tentokrát nebylo. Soupeř po 4 protiútocích přesně zakončoval a zejména v těchto situacích byl vidět věkový rozdíl mezi hráči, kdy my jsme v turnaji nastoupili se 7 hráči ročníku 2010 ( U12 ).

FK Horažďovice vs. Jiskra Domažlice U12 5:0

Tento zápas byl rozhodující pro případný postup do semifinálových bojů. Musím říci, že jsme si na soupeře věřili a v zápase jsme to i potvrdili. V tomto utkání jsme jasně dominovali, soupeře k ničemu nepustili a vstřelili 5 krásných gólů. Diametrálně odlišný zápas oproti předchozímu, kdy to bylo hlavně o osobních soubojích..

Zaslouženě jsme tedy postoupili společně s FC Rokycany do semifinále turnaje O pohár hejtmana.

Na tomto turnaji jsme nastoupili ve složení:

Drázda ( GK ), Šůsová, Lávička, Korbel, Holeček, Věchtík, Kočí, Pacholík, Melka, Šašek, Bílek a Kolář.

Do 2 semifinálových skupin postoupily nakonec týmy:

SK Petřín U13, Jiskra Domažlice U13, FC Viktoria Plzeň U12, SK Petřín U12, FC Rokycany, TJ Start Luby, FK Okula Nýrsko a FK Horažďovice. Semifinálová kola se odehrají ve středu 18.5.2022, místo a složení skupin nejsou ještě známy.

Josef Korbel


 

---

10. 4. 2022, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny
7:0
Šebesta 3x, Kotiš, Bílek, Otáhal, Makovec

11. kolo okresního přeboru mladších žáků

V neděli 10.4. jsme po dlouhé zimní pauze zajížděli do Bolešin.

K tomuto zápasu jsme odjeli bez gólmanů, nicméně se toho skvěle zhostili a čisté konto udrželi Vašek Kotiš a Martin Faltys. Zejména Martin zvládl odchytat svou porci zápasu jen nohama .

Postavení obou týmů v tabulce byla vše vypovídající a průběh utkání tomu i odpovídal. Kdybychom zachovali větší klid v koncovce mohlo být konečné vítězství ještě výraznější. Chtěli bychom všechny pochválit za kolektivní výkon.

Další kolo hrajeme v neděli 17.4. od 11:45 v Lubech s místním ,,B,, týmem a opět budeme chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Šebesta 3, Kotiš, Bílek, Otáhal, Makovec.

Sestava:

Faltys ( B ) – Otáhal, Makovec, Zemen – Beránek, Šebesta, Pacholík – Koudelka, Kotiš, Blahuta – Bílek ( K ).


 

Josef Korbel

---

10. 4. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice ( hřiště Hrádek )
9:1 (4:0)
Korbel 2x, Kolář 2x, Prexl, Vacík, Melka, Šašek, 1x vlastní gól

16. kolo krajského přeboru starších žáků

Po 14 denní pauze, kdy nám byl zrušen zápas v Domažlicích, jsme se utkali v derby se Sušicí. Soupeř v posledních zápasech podává kvalitní výkony a do značné míry to potvrdil i v tomto utkání.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a hned od úvodu utkání jsme si vytvářeli dobré střelecké příležitosti. V té největší ve 2. minutě utkání svou příležitost neproměnil Kuba Vacík. Nicméně trpělivou hrou jsme se do střeleckých příležitostí dostávali i nadále a v 8. minutě vstřelili gól hlavou Kuby Koláře. Poté se do hry dostali i hosté, nicméně gólovou šanci si nevytvořili. A když v 16.minutě vstřelil gól Tomáš Prexl, nebylo o osudu utkání žádných pochyb. O minutu později se prosadil Ondra Korbel, kdy přešel přes 3 hráče soupeře a po kličce gólmanovi vstřelil 3. gól utkání. Poločas završil krásným gólem Kuba Kolář a šli jsme tedy do kabin za stavu 4:0.

Ve druhém poločase jsme začali laxně a po naší chybě nabídli příležitost soupeři, který nabídnutou šancí nepohrdl, tedy 4:1. Poté už jsme začali hrát opět dominantně a vstřelili dalších 5 gólů. Celkový počet vstřelených gólů mohl být určitě větší, šance jsme na to určitě měli, nicméně i vzhledem k soupeři, který bojoval až do poslední minuty, si dosaženého výsledku určitě ceníme.

V příštím kole zajíždíme v sobotu do Přeštic, kde se budeme chtít opět především fotbalem bavit.

Naše góly vstřelili:

Korbel 2, Kolář 2, Prexl, Vacík, Melka, Šašek, 1 x vlastní gól.

Sestava:

Drázda ( B ) – Kočí , Holeček D., Věchtík, Holeček Š. - Šůsová, Korbel, Lávička - Makovcová, Šašek, Melka, Prexl – Kolář, Vacík

Josef Korbel

---

2. 4. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
odloženo na 15.6. od 16:00

 15. kolo krajského přeboru mladších žáků

---

27. 3. 2022, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Senco Doubravka ( hřiště Hrádek )
17:1 (8:0)
Kolář 5x, Frýzek 3x, Šůsová 2x, Holeček 2x, Prexl 2x, Vacík, Kočí, Makovcová

14. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 27.3. jsme po zimní pauze odehráli další zápas mistrovské soutěže na hřišti v Hrádku s hostujícím týmem Senco Doubravka.

I když jsme se museli obejít bez několika opor, ostatní děti ukázaly, že máme velmi kvalitní a široký kádr. Ostatně 4 denního zimního soustředění v Žinkovech se zúčastnilo 26 dětí a všechny děti se také pravidelně ,,točily,, a odehrály zimní přípravné zápasy s veskrze ligovými týmy mladších žáků. Ve většině zápasů jsme nebyli rozhodně horším týmem a to jsme odehráli zápasy se Strakonicemi, Pískem, Rokycany, Viktorkou Plzeň a dalšími.

O odehraném zápase s Doubravkou toho moc psát nelze, snad jen to, že děti z Doubravky se snažily a působily odhodlaně, nicméně kvalita byla na naší straně.

V příštím kole jedeme na půdu vedoucího týmu soutěže do Domažlic a tam to bude pro nás ,,, zrcadlo,, …

Naše góly vstřelili:

Kolář 5, Frýzek 3, Šůsová 2, Holeček 2, Prexl 2, Vacík, Kočí a Makovcová po 1gólu.

Sestava:

Prexl ( B ) – Kočí , Holeček D., Lávička - Šůsová, Šašek ( K) , Prexl,- Makovcová, Frýzek, Melka – Kolář

Josef Korbel


 

---

31. 10. 2021, neděle, 13:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Strážov
15 : 0 ( 6 : 0 )
Korbel 4x, Kotiš 3x, Koudelka 3x, Holeček D. 2x, Borovič 2x, Czerwek

10. kolo okresního přeboru mladších žáků

V neděli 31.10.2021 jsme zajížděli do vzdáleného Strážova. Jelikož se jednalo o poslední zápas podzimní části mistrovské soutěže, chtěli jsme si zápas hlavně užít a rozloučit se kvalitním výkonem.

Od začátku utkání jsme začali aktivně a vytvářeli jsme si velké množství brankových příležitostí, které se nám dařilo proměňovat a v 16.minutě utkání jsme vedli již 5:0. Poté jsme bohužel přestali být aktivní a hráli příliš ,, profesorsky,,. I přesto jsme do poločasu vstřelili ještě jeden gól a šli do kabin za stavu 6:0.

V poločasové přestávce jsme příliš spokojeni nebyli, chyběl nám větší pohyb a přesnost při zakládání útoku. Od druhého dějství jsme chtěli být aktivnější a to se myslím povedlo..

Ve druhé půli děti několikrát předvedly velmi pěkné kombinační akce, které navíc byli i zakončené gólově. Ve druhém poločase jsme prostě a jednoduše na hřišti dominovali a přidali dalších 9 gólů. Konečné vítězství 15:0 bylo určitě zasloužené a děti si zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu!

Naše góly vstřelili:

Korbel 4, Kotiš 3, Koudelka 3, Holeček David 2, Borovič 2, Czerwek 1.

Sestava:

Prexl V. ( B ) – Bílek, Makovec, Pančenko – Beránek, Věchtík, Korbel ( K ) – Koudelka, Pavelec, Holeček D., Šuhajda– Kotiš, Borovič.

Tento zápas byl náš na podzim poslední v mistrovské soutěži a hodnocení nemůže být jiné než pozitivní. Dokázali jsme zvítězit ve všech 10 utkání a nastřílet soupeřům celkem 76 branek. Patří nám tedy po podzimní části 1. místo !!!

Co se týče individuálních statistik, po dosud odehraných zápasech máme nejlepšího střelce této soutěže, Vašek Kotiš dokázal vstřelit celkem 22 gólu a s velkým náskokem vede tabulku střelců.

Dětem se sluší poděkovat za předvedené výkony, nicméně je nutné pilně pracovat na dalším rozvoji.

Od listopadu najíždíme na zimní režim, kdy nás čekají tréninky jak venku na UMT, tak v tělocvičnách. Nebudou chybět ani přátelská utkání a turnaje. Všichni věříme, že na jaře vrátíme do mistrovské soutěže ještě silnější…

Josef Korbel

---

30. 10. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice
23:1 (10:0)
Korbel 6x, Kolář 6x, Vacík 4x, Šůsová 2x, Melka 2x, Drázda, Šašek, Šebesta

12. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 30.10.2021 jsem zajížděli na půdu 12.týmu průběžné tabulky do Vejprnic. Jelikož se jednalo o poslední zápas podzimní části mistrovské soutěže, chtěli jsme si zápas hlavně užít a rozloučit se kvalitním výkonem.

Od samého počátku děti uchopily zápas za správný konec a předváděly velmi pěkné kombinační akce, které, kdyby alespoň z poloviny proměňovaly, mohl se výsledek utkání vyšplhat až na ,,nesportovní,, cifru. I přesto jsme nakonec vstřelili 23 gólů, z nichž mnoho z nich bylo opravdu velmi pěkných. V tomto zápase se rozstříleli Ondra Korbel s Kubou Kolářem, kdy oba vstřelili po 6 gólech a i ostatní se nenechali zahanbit..

Naše góly vstřelili:

Korbel 6, Kolář 6, Vacík 4, Šůsová 2, Melka 2, Drázda 1, Šašek 1, Šebesta 1.

Sestava:

Drázda ( B ) – Holeček Š., Šebesta, Věchtík – Šůsová, Lávička, Korbel ( K ) – Melka, Soukup, Holeček D., Šašek – Kolář, Vacík.

Jelikož jsme tímto ukončili podzimní část mistrovské soutěže, kdy jindy krátce zhodnotit naše výkony. Po podzimní části jsme skončili na 2.místě průběžné tabulky s 33 body a s úctyhodným skóre 135 : 16.

Celkem jsme zvítězili v 11 ze 13 zápasů a vždy to bylo určitě po zásluze, kdy jsme předváděli velmi dobré výkony a v zápasech dominovali.

Podlehli jsme pouze Domažlicím 3:4, kdy jsme prospali první poločas a byli horším týmem a ve druhé půli po parádním výkonu se nám již nepodařilo alespoň vyrovnat. Domažlice byly lepší o ten 1 gól a už se těšíme na odvetu :-)

Bohužel druhá prohra 0:1 v Tachově nás už velmi mrzí, protože nevyhrál lepší tým ! Určitě se z tohoto zápasu poučíme a v domácím prostředí potvrdíme svou kvalitu a zvítězíme…

Co se týče individuálních statistik, máme v první pětce nejlepších střelců soutěže hned 2 hráče. Na 3. místě Ondru Korbela s 27 góly a na 5. místě Kubu Koláře s 22 vstřelenými góly. Potěšující ovšem je, že oba jsou mladí, kdy Ondra bude moci nastupovat v této věkové kategorii ještě v příštím soutěžním ročníku a Kuba dokonce ještě ve 2 následujících ročnících !

Zbývá jen dětem poděkovat za předvedené výkony a pilně pracovat na dalším rozvoji.

Od listopadu najíždíme na zimní režim, kdy nás čekají tréninky jak venku na UMT, tak v tělocvičnách. Nebudou chybět ani přátelská utkání a turnaje. Všichni věříme, že na jaře vrátíme do mistrovské soutěže ještě silnější…

Josef Korbel


 

---

24. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Kolinec ( hř. Hrádek )
7:3 (2:3)
Kotiš 5x, Prexl, Holeček

9. kolo okresního přeboru mladších žáků

V mrazivém nedělním ránu k nám v dalším kole OP zavítal tým Kolince. Po prvním vzájemném zápase jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, naopak. Na hřiště jsme nastoupili odhodláni prodloužit sérii našich vítězství a úvod zápasu tomu nasvědčoval.  Už v 5. min našel Dáda Holeček pěkně Vaška Kotiše a ten asi z 10 metrů prostřelil hostujícího gólmana 1 : 0. Pak jsme ale úplně vypadli z rytmu hry. Možná přišlo až moc velké uspokojení a pocit, že se nám nemůže nic stát. Přestali jsme běhat, dostupovat protihráče, vázla kombinace i komunikace. Trest musel zákonitě přijít a přišel. Ve 12. min po chybě naší obrany je vyrovnáno, 1 : 1. Za další tři minuty už prohráváme 1 : 2. A ve 24. min po naší další obrovské chybě je stav 1 : 3. Naše hra je stále špatná, ale přesto dáváme důležitý gól do šatny. Ve 30. min po samostatném průniku nadvakrát prostřelil brankáře opět Vašek Kotiš a snižujeme na 2 : 3.

O přestávce probíhá důrazná domluva. Doufáme, že si naše slova vezmou hráči k srdci a předvedou úplně jiný výkon než v 1. poločase, protože ten byl opravdu strašidelný...

Hned od první minuty jsou naši hráči jako vyměnění. Jsme aktivní, mluvíme, běháme a hlavně už hrajeme náš fotbal. Je vidět touha se zápasem ještě něco udělat. Ve 38. min začíná těžko uvěřitelná osmiminutovka v našem podání. V již zmíněné minutě se po parádní souhře Dády Holečka a Káji Makovcové dostal míč k Vaškovi Kotišovi a ten zkompletoval hattrick, 3 : 3. Ve 42. min Kája Makovcová posílá do úniku Toma Prexla a ten nás zkušeně podél gólmana posílá do vedení, 4 : 3. Ve 43. min Dáda Holeček z hranice vápna zvyšuje střelou k tyči na 5 : 3. Hned o minutu později nahrává  Martin Pacholík do vápna Vaškovi Kotišovi a ten potvrzuje, proč je nejlepší střelec soutěže, 6 : 3. A to ještě nebylo vše, ve 46. min se míče ujímá opět Vašek Kotiš a ten se ve vápně prostě nemýlí, 7 : 3.

Do 2. poločasu nastoupil jiný tým. Běháme, dostupujeme hráče, dobře presujeme a soupeře už do konce zápasu do ničeho nepouštíme. Předvádíme pěkné fotbalové akce, za které jsme odměněni vstřelenými brankami. Zaslouženě vyhráváme a potvrzujeme naši podzimní neporazitelnost. Zatím jsme všechny zápasy vyhráli a doufáme, že naši jízdu završíme i vítězstvím příští týden v posledním podzimním kole. Za 2. poločas veliká pochvala pro celý tým!

 

Branky: V. Kotiš 5, T. Prexl, D. Holeček

 

Sestava: V. Prexl - M. Pančenko, J. Makovec, V. Kočí, D. Holeček - K. Makovcová, J. Pavelec, T. Prexl, Š. Holeček, M. Pacholík, V. Czerwek - V. Kotiš, R. Borovič

Miroslav Kočí


 

---

23. 10. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Tachov
0 : 1 ( 0 : 0 )

11. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 23.10. jsme zajížděli na ,, horkou,, půdu do Tachova. Pro fotbal byly ideální podmínky, slunečné počasí, výborně připravené hlavní hřiště a kvalitní soupeř. Věděli jsme , že nás čeká těžký zápas a to se jen a jen potvrdilo.

Nicméně do zápasu jsme vstoupili aktivně, diktovali jsme tempo hry a velké brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel pro nás, buď jsme nevyřešili zakončení dobře, nebo nás vychytal vynikající domácí gólman. Dále za zmínku stojí nepřesný rozhodčí, který jen za poločas přehlédl 2 jasné penaltové zákroky, kdy se sám na brankáře řítil Ondra Korbel a byl přidržen a dále byl ,,sestřelen ,, v pokutovém území Dominik Bílek.. V prvním poločase jsme tedy do kabin šli za stavu 0:0, ač podle průběhu utkání jsme měli vést minimálně o 3 branky..

O přestávce jsme děti nabádali k většímu důrazu v osobních soubojích a chtěli jsme být více aktivní po stranách hřiště.

Ve druhém poločase jsme i nadále byli aktivnější a ,,zamkli,, Tachov na jeho polovině. Bohužel soupeř zhustil střed hřiště a uchýlil se k destrukci. Pro nás tedy bylo velmi obtížné dostat se do ,,tutové,, šance. Buď naše akce ztroskotaly na našem nekvalitním zakončení, nebo na obětavě bránícím soupeři, který neváhal blokovat střely vlastním tělem. Druhá půle byla velmi rozkouskovaná díky velkému množství nedovolených zákroků soupeře, výsledek byl stále 0:0 a čas se chýlil ke konci. Nechtěli jsme z Tachova jen bod a proto jsme v závěru utkání hráli na velké riziko a chtěli zápas rozhodnout. Bohužel po laciné ztrátě na půli hřiště, se po velké shodě náhod dostal míč k osamocenému hráči soupeře, který zápas rozhodl.

Z výsledku zápasu jsme samozřejmě velmi zklamaní. Bohužel i takové zápasy fotbalový život přináší. Byli jsme v drtivé většině zápasu lepším týmem, nicméně jen to tentokrát nestačilo. Ke cti domácího týmů je nutno zdůraznit, že s tak disciplinovaným výkonem soupeře, jsme se ještě nesetkali. Je otázkou, zda toto patří do kategorie mladších žáků, kdy zarputilost a agresivita domácího týmu mnohdy přecházela k zákeřnosti a nesportovnímu chování a bohužel nejen dětí…To si musí ale vyhodnotit jiní…

Příští kolo nás čeká poslední podzimní zápas ve Vejprnicích.

Sestava:

Drázda ( B ) – Koudelka, Bílek, Věchtík - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl T., Soukup, Holeček D., Frýzek – Vacík, Kolář.

Josef Korbel

---

17. 10. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko / Železná Ruda ( hř.Hrádek )
19:1 (9:1)
Prexl 5x, Korbel 4x, Frýzek 3x, Soukup 2x, Drázda 2x, Lávička, Šůsová, Vacík

10. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli jsme odehráli na hřišti v Hrádku domácí zápas s týmem FK Okula Nýrsko. Podle průběžné tabulky to měl být jednoznačný zápas a průběh utkání to jen potvrdil.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v 1.minutě utkání vstřelili úvodní gól utkání. Průběh úvodních minut by jednoznačný, kdy ve 13.minutě to bylo již 5:0 a nebylo defacto o co hrát. Na naší hře to bohužel bylo znát, nicméně i přesto se šlo o poločase do kabin za stavu 9:1

O přestávce jsme děti nabádali k častějšímu přenášení těžiště hry a k včasnému dostupování soupeře při převzetí míče. Důraz byl kladen hlavně na využití šíře hřiště a vyvarování se zbytečných ztrát míče.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně a hned po rozehrání po individuální akci Ondry Korbela vstřelili 10. gól utkání. Poté jsme předváděli velmi dobrý výkon s množstvím gólových příležitostí. Při větším klidu v koncovce mohl být výsledek utkání ještě výraznější. I přesto utkání skončilo za stavu 19:1.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Děti zápas odmakaly a potvrdily umístění v průběžné tabulce krajského přeboru, kde nám patří průběžné 2.místo se získanými 30 body s velmi aktivním skóre 112:14.

Příští kolo zajíždíme na ,, horkou,, půdu do Tachova, kde budeme opět chtít hrát náš fotbal …

Naše góly vstřelili:

Prexl T. 5, Korbel 4, Frýzek 3, Soukup 2, Drázda 2, Lávička, Šůsová, Vacík-

Sestava: Prexl V. ( B ) – Holeček D., Zemen, Šebesta - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl T., Soukup, Drázda, Pacholík – Vacík, Frýzek.

Josef Korbel

---

16. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Chudenice
9:1 ( 3:0 )
Kotiš 3x, Faltys, Šuhajda, Koudelka, Makovcová, Holeček, Pavelec

8. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 16.10. jsme odjeli do dalekých Chudenic odehrát s místními mladšími žáky zápas v rámci 8.kola okresního přeboru.

Postavení obou týmů v tabulce bylo vše vypovídající a průběh utkání tomu i odpovídal. Kdybychom zachovali větší klid v koncovce, mohlo být konečné vítězství ještě výraznější. Opět byl produktivní nejlepší střelec okresního přeboru Vašek Kotiš, který rozvlnil síť soupeře celkem 3x. Škoda je, že Vašek má jen jednu nohu :-) , jinak by měl určitě ještě více vstřelených branek než současných 14…

Ostatní děti zaslouží také velkou pochvalu za předvedené výkony. Po 8. kole okresního přeboru máme plných 24 bodů při skóre 54:13. Klobouk dolů! Je ale nutné stále pracovat..

Další kolo hrajeme v neděli 24.10. na domácím hřišti s 2.týmem tabulky Sokolem Kolinec a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Kotiš 3, Faltys, Šuhajda, Koudelka, Makovcová, Holeček Š., Pavelec

Sestava:

Holeček D. ( B ) – Beránek, Makovec, Pavelec, Pančenko – Holeček Š., Věchtík, Kočí ( K ) – Koudelka, Makovcová, Šuhajda, Faltys – Kotiš.

---

10. 10. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B
8:2 (3:0)
Korbel 2x, Frýzek 2x, Drázda, Zemen, Faltys, Borovič

7. kolo okresního přeboru mladších žáků

V neděli 10.10. na naše domácí hřiště zavítali hosté z Lub. Postavení obou mužstev, kdy se utkaly týmy umístěné na 1. a 2. místě průběžné tabulky okresního přeboru určitě diváky a rodiče nezklamalo!

Díky víkendové rotaci nastoupili tentokrát za náš tým tři stabilní hráči ,,A týmu,, což mělo na průběh utkání určitě vliv. Od první minuty jsme určovali tempo zápasu a dostávali jsme se do velkého množství střeleckých příležitostí. I přesto, že jsme jich mnoho neproměnili, dokázali jsme vstřelit celkem 8 gólů a zaslouženě jsme zvítězili.

Nutno dodat, že dnes děti odvedly velmi dobré výkony a zaslouženě zvítězily.

Také je potřeba pochválit i děti z Lub, které předvedly sympatické výkony. V jejich řadách nastoupilo mnoho šikovných dětí, které se v budoucnu určitě prosadí a bude o nich slyšet...

Jednalo se určitě o velmi kvalitní okresní konfrontaci.

Naše góly vstřelili: Korbel 2, Frýzek 2, Drázda 1, Zemen 1, Faltys 1, Borovič 1.

Sestava: Prexl V. ( B ) – Bílek, Pavelec, Makovec – Šebesta, Holeček Š., Korbel ( K ) - Zemen, Faltys, Drázda – Frýzek, Borovič.

Josef Korbel

 

---

9. 10. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
14:0 (7:0)
Vacík 5x, Šašek 4x, Kotiš 3x, Lávička, Holeček David

9. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 9.10. nás čekal zápas ve Stříbře s místním Baníkem. Jelikož jsme zajížděli na půdu momentálně 12. týmu tabulky krajského přeboru, udělali jsme celkem 5 změn a dali jsme tak příležitost dalším dětem zahrát si tuto soutěž.

Od samého počátku bylo jasné, jakým směrem se bude zápas ubírat. Měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 14 vstřelených branek…

Těžko tento zápas hodnotit.., soupeř až na 3 šikovné hráče neměl parametry úrovně krajského přeboru, ale jak se říká, žádný soupeř se neporazí sám!!! Děti, které zápas odehrály si určitě zaslouží velkou pochvalu.

Naše góly vstřelili: Vacík 5, Šašek 4, Kotiš 3, Lávička 1, Holeček David 1.

Sestava: Šůsová ( B ) - Koudelka, Pančenko, Beránek, Soukup – Šašek, Lávička, Věchtík - Prexl , Melka, Makovcová, Holeček D. – Vacík, Kotiš.

V současné době procházíme ,,divným,, obdobím, kdy hrajeme zápasy s týmy z chvostu tabulky a musíme děti udržet na odpovídající zápasové výkonnosti.

Právě proto jsme odehráli ve čtvrtek 7.10. zápas s ligovými žáky Junioru Strakonice. Hrálo se na 2 hřištích, kde se utkaly ročníky 2009 a 2010. Průběh zápasů ukázal, že nemáme v mistrovské soutěži odpovídají zápasy a v první třetině utkání jsme byli všude druzí, nicméně v dalším průběhu zápasu jsme byli schopni přepnout na vyšší obrátky a být domácím důstojným a rovnocenným soupeřem. Jen více takových konfrontací! Za 14 dnů si to ve Strakonicích zopakujeme, za což jsme velmi rádi a děkujeme tímto za spolupráci Junioru Strakonice.

Josef Korbel


 


 

---

7. 10. 2021, čtvrtek, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - PU Junior Strakonice ( 2009 a 2010 )
3:7 , 4:9

Ve čtvrtek 7.10.2021 jsme odehráli zápas s ligovými žáky Junioru Strakonice. Hrálo se na 2 hřištích, kde se utkaly ročníky 2009 a 2010. Průběh zápasů ukázal, že nemáme v mistrovské soutěži odpovídají zápasy a v první třetině utkání jsme byli všude druzí, nicméně v dalším průběhu zápasu jsme byli schopni přepnout na vyšší obrátky a být domácím důstojným a rovnocenným soupeřem. Jen více takových konfrontací! Za 14 dnů si to ve Strakonicích zopakujeme, za což jsme velmi rádi a děkujeme tímto za spolupráci Junioru Strakonice.

Josef Korbel

---

3. 10. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka Plzeň
15:0 (8:0)
Kolář 4x, Korbel 2x, Prexl 2x, Šašek 2x, Lávička 2x, Drázda, Melka, Vacík

8. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 3.10. jsme na svém hřišti přivítali děti z týmu TJ Košutka Plzeň.

Od samého počátku bylo jasné jakým směrem se bude zápas ubírat, měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 15 vstřelených branek..

Po 9. odehraném kole jsme si upevnili 2.místo v tabulce. Příští kolo hrajeme ve Stříbře, kde dostanou příležitost v krajském přeboru další hráči.

Naše góly vstřelili:

Kolář 4, Korbel 2, Prexl 2, Šašek 2, Lávička 2, Drázda 1, Melka 1, Vacík 1.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček D., Šebesta, Věchtík, Soukup – Lávička, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl , Šašek, Melka, Pacholík – Kolář, Vacík.

Josef Korbel


 

---

2. 10. 2021, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny ( hř. Hrádek )
6:2 (5:1)
Kotiš 2x, Kočí 2x, Borovič, Pavelec

6. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 2. 10. jsme na domácím hřišti v Hrádku přivítali tým z Bolešin. Jelikož jsme se s tímto soupeřem utkali už v prvním kole OP, věděli jsme, že nás čeká hlavně dobývání a překonávání obranného valu hostů. A to se i potvrdilo. Od začátku jsme diktovali tempo hry a bylo jen otázkou času, kdy otevřeme skóre. To se stalo v 9. min., kdy z 15 m napřáhl Vojta Kočí a přízemní střelou k tyči nás poslal do zaslouženého vedení 1 : 0.

V 19. min. se vydal do samostatného průniku Vašek Kotiš a pěknou střelou zvýšil na 2 : 0. Za dalších pět minut předvedla parádní únik po straně hřiště Kája Makovcová, poté přesně přihrála před branku na dobře postaveného Radka Boroviče a ten se nemýlil - 3 : 0. Ve 29. min., po naší ztrátě koncentrace, jsme z ojedinělého protiútoku Bolešin inkasovali na 3 : 1. Tento stav ale vydržel pouze jednu minutu. To se z poloviny hřiště rozběhl Vojta Kočí a po pěkném sóle jsme opět vedli o tři branky 4 : 1. A to ještě nebylo vše. Ve 34. min, po pěkné kombinaci našich hráčů, se míče ujal Honza Pavelec a krásnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči u zavřel skóre 1. poločasu 5 : 1.

I druhý poločas na hřišti jasně dominujeme a předvádíme pěkné fotbalové akce. Soupeř už pouze brání okolo svého brankoviště. V 63. min, při první útočné akci Bolešin ve druhém pol., zaváháme při rozehrávce a bohužel dostáváme gól na 5 : 2. I poté pokračuje naše dobývání branky soupeře, ale proti sedmi jen bránícím hráčům se hraje opravdu špatně. Nakonec jsme ale přeci jen odměněni za naši aktivitu. Dvě minuty před koncem předvádí parádní průnik Viktor Czerwek, servíruje míč do vápna na Vaška Kotiše a ten se v podobných situacích před brankou nemýlí 6 : 2 a konec zápasu. Celý tým zaslouží za celý zápas pochvalu. Od první do poslední minuty jsme hráli pěkný, běhavý fotbal, který se musel všem přítomným líbit.

 

Branky: Kotiš 2, Kočí 2, Borovič, Pavelec

 

Sestava: Prexl - Koudelka, Bílek, Kočí, Beránek, Pančenko, Šuhajda - Czerwek, Makovcová, Holeček, Faltys, Pavelec - Kotiš, Borovič

Miroslav Kočí

---

28. 9. 2021, úterý, 16:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Křimice / Vochov ( hř. Hrádek )
6:0 (2:0)
Korbel 2x, Lávička, Šůsová, Melka, Prexl

 13. kolo  krajského přeboru mladších žáků

V úterý 28.9. jsme odehráli na hřišti v Hrádku domácí zápas s Křimicemi. Podle již odehraných utkání nás čekal těžký soupeř a utkání to jen potvrdilo.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme hned od začátku přitlačili a hráli defacto na jejich polovině hřiště. Na gól diváci nemuseli dlouho čekat, hned ve 2. minutě se po individuální akci středem hřiště prosadil Ondra Korbel a ujali jsme se tedy brzkého vedení.

Od této chvíle byl na hřišti pouze jeden tým, v 7.minutě byla naše aktivita odměněna, když se prosadil po pěkné akci Kuba Lávička. Zbytek poločasu jsme hráli náročný fotbal, ale bohužel jsme neproměnili mnoho šancí. Sportovně musíme ale uznat, že hostující brankář předvedl několik povedených zákroků. Do kabin se šlo tedy za průběžného stavu 2 : 0 pro domácí.

O přestávce jsme děti nabádali k častějšímu přenášení těžiště hry a k včasnému dostupování soupeře při převzetí míče.

Druhý poločas jsme zpočátku nehráli co jsme chtěli, ale vše zlomila přesná průniková přihrávka Ondry Korbela na Máru Melku, který pronikl z levé strany do pokutového území, kde byl i následně faulován. Nemohlo tedy následovat nic jiného než pokutový kop. Na ten se dětem tedy moc nechtělo, nicméně nakonec si míč vzal Ondra Korbel a nekompromisně penaltu proměnil. Stav utkání byl tedy od 38. minuty 3 : 0.

Od tohoto momentu jsme se uklidnili a předváděli kvalitní fotbal, který se divákům musel líbit. Nicméně tomu chybělo to podstatné, proměňovat gólové příležitosti.. Na další gól se čekalo až do 50. minuty utkání, kdy na zadní tyč rozehrál přesně rohový kop Ondra Korbel a jak bývá poslední dobou zvykem, přesně hlavou zakončovala na 4 : 0 Dorča Šůsová.

Náš tým předváděl po zbytek utkání velmi pěkný výkon s velkým množstvím průnikových přihrávek. Po jedné z nich se v 54. minutě po levé straně uvolnil Marek Melka a nekompromisně překonal hostujícího gólmana. Stav utkání po 54 minutách hry tedy byl 5: 0.

Když už to vypadalo, že utkání skončí výsledkem 5 : 0, dostal se míč v poslední minutě utkání k agilnímu Tomáši Prexlovi, který s jistotou příležitost proměnil a završil tím výsledek na konečných 6:0.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Jednalo se určitě o jeden z našich nejlepších předvedených výkonů. Děti si zaslouží bez vyjímky pochválit. Pochválit se sluší i soupeři z Křimic, který se po celý zápas houževnatě bil a přispěl tak velkým dílem ke kvalitě utkání.

Příští kolo na domácím hřišti přivítáme v neděli Košutku Plzeň a budeme chtít zisk 3 bodů potvrdit.

Naše góly vstřelili:

Korbel 2, Lávička, Šůsová, Melka, Prexl.

Sestava:

Drázda ( B ) – Věchtík, Holeček D., Soukup, Šebesta - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Šašek, Pacholík – Kolář, Frýzek.

Josef Korbel

---

26. 9. 2021, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid Plzeň
21:2 (0:0)
Korbel 4, Prexl 3, Drázda 3, Kotiš 2, Šebesta 2, Melka 2, Šůsová 1, Bílek 1, Holeček 1, Šašek 1, Kolář 1.

7. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 26.9. jsme netradičně od 17:00 odehráli zápas v Plzni na Rapidu. Postavení obou mužstev v tabulce něco napovídalo a samotný zápas to jen potvrdil.

Od samého počátku bylo jasné jakým směrem se bude zápas ubírat. Měli jsme zápas absolutně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólových šancí dokážeme proměnit. Nakonec se skóre zastavilo na cifře 21 vstřelených branek..

Tentokrát nebudeme chválit jednotlivce, všichni hráči odvedli to, co jsme si před zápasem řekli a zápas si náležitě užili. Za nás je velmi pozitivní, že se na vstřelených gólech podílelo 11 střelců.

Naše góly vstřelili:

Korbel 4, Prexl 3, Drázda 3, Kotiš 2, Šebesta 2, Melka 2, Šůsová 1, Bílek 1, Holeček 1, Šašek 1, Kolář 1.

Sestava:

Kočí ( B ) - Holeček D., Šebesta, Lávička, Bílek – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl , Vacík, Melka, Drázda – Kolář, Kotiš

Josef Korbel


 

---

25. 9. 2021, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strážov ( hř. Hrádek )
3:1 (1:0)
Makovcová, Borovič, Faltys

5. kolo okresního přeboru mladších žáků

V sobotu 25. 9. jsme v dalším kole OP přivítali mužstvo Strážova.  První minuty zápasu přinesly neurovnanou hru plnou soubojů a nepřesností na obou stranách. Od 10. min se už ale začíná projevovat naše větší zkušenost a hlavně fotbalové dovednosti. Přebíráme iniciativu a připravujeme si první šance, které bohužel zatím neproměňujeme. I ty, které se jevily 100%. V 18. min to ale konečně přišlo a my se zaslouženě ujali vedení. Po pěkné kombinaci Radka Boroviče s Martinem Pančenkem se míč dostal ke Káje Makovcové, která míč nekompromisně posílá do sítě 1 : 0.

Po vedoucí brance jsme stále aktivní a vytváříme si hodně šancí. Jen to zakončení... Nastřelujeme 3 břevna a poločas vyhráváme nejtěsnějším rozdílem. Strážov ojedinělě hrozí z protiútoků, na které si musíme dát pozor.

Do druhé půle vstupujeme aktivně, naši hráči se nechávají strhnout útočnou hrou a bohužel přichází trest. Neuhlídali jsme brejk hostů, když si naši hráči nehlídají svá místa a inkasujeme vyrovnávací gól 1 : 1. Naštěstí to na naši hru nemá vliv a pokračujeme v našem tlaku. Po řadě neproměněných šancí se v 16. min střelou z 10 m prosazuje Radek Borovič a zaslouženě vedeme 2 : 1. Rozhodující úder si necháváme na poslední minutu, kdy Viktor Czerwek výborně vystihl rozehrávku soupeře, naservíroval míč do vápna pro Martina Faltyse a ten nechytatelně stvrzuje naše vítězství 3 : 1.

Dnes si celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru a velkou snahu si jít pro výhru.

 

Branky: Makovcová, Borovič, Faltys

 

Prexl - Makovec, Zemen, Beránek, Pacholík, Pančenko - Pavelec, Czerwek, Holeček, Koudelka, Makovcová, Faltys - Frýzek, Borovič

Miroslav Kočí

 

 

---

19. 9. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
4:2 (2:1)
Šůsová, Kolář, Korbel 2x

6. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 19.9. na naše domácí hřiště zavítali hosté z Klatov. SK Klatovy za 5 odehraných kol získaly plný počet 15 bodů a dokázaly vstřelit více než 70 gólů. Takže nás nečekalo určitě nic snadného..

Do zápasu jsme bohužel vstoupili pasivně a hned v 6.minutě jsme byli po zásluze potrestáni, kdy soupeř po naší nepřesnosti v rozehrávce vstřelil úvodní gól. Od tohoto momentu jsme zvýšili aktivitu a vybojovali jsme si tím vysoký počet rohových kopů. Po jednom z nich se ve 20.minutě, po přesném centru Ondry Korbela na zadní tyč, prosadila Dorča Šůsová a stanovila tím průběžný výsledek na 1 : 1. Naše aktivita ani po tomto gólu neustávala a o 2 minuty později ,,jako přes kopírák,, opět po rohovém kopu Ondry Korbela zakončoval přesně na zadní tyči Jakub Kolář. Od této chvíle byl průběh prvního poločasu vyrovnaný a šlo se tedy do kabin za poločasového výsledku 2 : 1.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a více využívat šířku hřiště a zpočátku se nám to i dařilo. Bohužel jak to tak bývá, po několika našich promarněných příležitostech přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu. Stav byl tedy 4 minuty před koncem utkání vyrovnaný 2:2. Nicméně krátce po rozehrání se dostal na půli hřiště míč ke Kubovi Kolářovi, který předvedl na levé straně parádní únik a přesně nacentroval před branku. Tam se míč po nepřehledné situaci dostal až k Ondrovi Korbelovi, který se zblízka nemýlil a vstřelil tak vítězný gól na 3 : 2. To ale nebylo zdaleka vše, po individuální akci Tomáše Prexla z levé strany se dostal míč k Ondrovi Korbelovi, který přesnou střelou ze střední vzdálenosti završil skóre zápasu na konečných 4 : 2.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Klatovy u nás předvedly velmi kvalitní výkon a donutily děti předvést maximální možné výkony. Zápas nepostrádal nasazení a pěkné fotbalové momenty na obou stranách. Jen je škoda, že takto kvalitních zápasů neodehrajeme v soutěží více.

Všechny děti si zaslouží za bojovnost velkou pochvalu. Premiéru v bráně velmi dobře zvládl Vojta Kočí, pěkné výkony předvedli Marek Melka s Dorčou Šůsovou. Přesvědčivý výkon opět předvedl produktivní Ondra Korbel.

Příští kolo zajíždíme do Plzně na Rapid a budeme chtít zisk 3 bodů potvrdit i na venkovním hřišti.

Naše góly vstřelili: Korbel 2, Kolář, Šůsová.

Sestava:

Kočí ( B ) – Věchtík, Holeček D., Šašek, Šebesta - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Soukup, Pacholík – Kolář, Vacík.

Josef Korbel

 

---

18. 9. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Kolinec
5:2 (2:1)
Kotiš 3x, Makovec, Czerwek

4. kolo okresního přeboru mladších žáků

Naším dalším soupeřem v OP mladších žáků byl Kolinec. Domácí na nás nastoupili řádně nažhaveni a v prvních minutách byli lepším týmem. My jsme hrozili spíše po rychlých brejcích. Postupně jsme hru ale vyrovnali a diváci mohli sledovat z obou stran pěkný a vyrovnaný zápas. Po opadnutí počátečního tlaku Kolince se pustil do pěkné individuální akce Honza Makovec, přešel přes dva protihráče a křížnou střelou nás poslal do vedení. Záhy, po našem rohu, jsme bohužel neuhlídali rychlý protiútok domácích a ti vyrovnali. Když už se první poločas chýlil ke konci, napodobil našeho prvního střelce Vašek Kotiš a do kabin jsme šli za vedení 1 : 2 .

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a chtěli navýšit naše vedení. To se nám ale dlouho nedařilo a my si stále museli dávat velký pozor na dobře hrající kolinecké mužstvo. Nakonec jsme se ale dočkali, Peťa Frýzek pěknou kolmicí vysunul Vaška Kotiše a ten nedal domácímu gólmanovi šanci 1 : 3. Kolinec ale nic nevzdával a zaslouženě snížil na 2 : 3 a hnal se za vyrovnáním. To jsme ale nedopustili a 5 minut před koncem vysunul dlouhým nákopem náš gólman Vojta Prexl do úniku Viktora Czerweka a ten hezkou střelou navýšil naše vedení na 2 : 4. Nejhezčí akci jsme si ale nechali až na samý závěr zápasu. Po rychle hozeném autu se míče zmocnil Viktor Czerwek a s Vaškem Kotišem předvedli krásnou kombinaci, při které proměnili domácí obránce v diváky a druhý jmenovaný pěknou střelou završil hattrick a naši výhru 2 : 5.

Za předvedenou hru si celý tým zaslouží velkou pochvalu. Pochválit ale musíme i domácí Kolinec, který byl zatím naším nejtěžším soupeřem. Velkou měrou přispěl k vysoké kvalitě utkání, které se celé hrálo ve vysokém tempu a všem divákům se muselo líbit. Jen více takových soupeřů a zápasů.

Branky: Kotiš 3, Makovec, Czerwek

Sestava: Prexl - Zemen, Makovec, Kočí, Beránek - Czerwek, Pavelec, Holeček, Frýzek, Makovcová, Koudelka - Borovič, Kotiš  

Miroslav Kočí

 

---

12. 9. 2021, neděle, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Chudenice
8:1 (3:1)
Holeček, Kočí, Czerwek, Borovič, Pavelec, Kotiš 2x, Makovcová

3. kolo okresního přeboru mladších žáků

V dalším kole OP jsme na domácím hřišti přivítali Chudenice. Od první minuty jsme měli zápas ve své režii a až na jedno zaváhání v komunikaci, které bohužel vedlo k obdržené brance, jsme soupeři nic nedovolili. Chudenice celý zápas převážně bránili, s čímž jsme měli v některých pasážích zápasu problémy. Zbytečně jsme se snažili pronikat k hostující brance středem hřiště a málo využívali krajní hráče. Nakonec jsme ale obranu protivníka prolomili a díky naší větší fotbalové kvalitě a více zkušenostem zaslouženě zvítězili.

 

Sestava : Prexl - Makovec, Bílek, Beránek, Kočí, Zemen, Pančenko - Czerwek, Holeček, Šuhajda, Makovcová, Faltys, Pavelec - Kotiš, Borovič

 

Branky  : Holeček, Kočí, Czerwek, Borovič, Pavelec, Kotiš 2, Makovcová

Miroslav Kočí

---

11. 9. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
5:0 ( 1:0 )
Kolář 2x, Vacík, Prexl, Šůsová

5. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 11.9. jsme v rámci 5.kola krajského přeboru zavítali do Lub. Luby měly po 4 odehraných kolech plný počet bodů a 40 vstřelených gólů, tudíž podle všeho nás nečekalo nic jednoduchého.

Do zápasu jsme vstoupili od počátku aktivně, ale jelikož domácí hráli v hlubokém bloku, většina našich střeleckých příležitostí byla ze střední vzdálenosti. Nicméně ve 14.minutě se Tomáš Prexl dokázal na křídle uvolnit a předložit finální přihrávku Jakubu Kolářovi, který dokázal prostřelit domácího brankáře. Od té doby to bylo z naší strany obléhání domácí ,,svatyně,,.. Jelikož ale naši křídelní hráči nedrželi šířku hřiště a tlačili se do středu hrací plochy, nebyli jsme schopni ohrozit domácího gólmana jinak, než střelou ze střední vzdálenosti. Ty ale domácí gólman buď zneškodnil, nebo jsme nemířili mezi tyče. Tak se šlo do kabin za hubeného výsledku 1:0.

O poločasové přestávce jsme důrazně nabádali křídelní hráče, aby zvětšovali hřiště a tím vytvořili prostor pro případnou přihrávku za obranu soupeře.

Úvodních 10 minut 2.poločasu se nám to ještě nedařilo, vše ale zvrátila gólová hlavička Kuby Vacíka, která padla po přesném centru Ondry Korbela. Od tohoto momentu děti předváděly kvalitní celoplošný fotbal s velkým množstvím náběhů za domácí obranu. Bylo už jen otázkou, kolik brankových příležitostí dokážeme proměnit. Nakonec se to podařilo ještě 3x…, kdy vstřelili gól po pěkném uvolnění z levé strany Tomáš Prexl, dále z pokutového kopu Dora Šůsová a po pěkné individuální akci Ondry Korbela přesně zakončující Jakub Kolář. Konečný stav zápasu činil tedy 5:0 pro FK HD.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Domácí si až na několik brejkových situací nic nevytvořili, zato naše mužstvo trpělivě drželo míč a hledalo ,,skulinky,, v obranném bloku domácího týmu. Snad jen, kdybychom více drželi šířku hřiště, mohli jsme se dostat více do zakončení. Pěkné výkony předvedla většina dětí a zaslouží si tedy pochválit. Nadstandardní výkony opět předvedli Ondra Korbel s Michaelem Šaškem, k nim se tento zápas přidal i aktivní Tomáš Prexl.

Příští kolo hrajeme doma s Klatovy a budeme opět chtít předvést kvalitní a odvážnou hru.

Naše góly vstřelili:

Kolář 2, Vacík, Prexl, Šůsová.

Sestava:

Drázda ( B ) – Soukup, Holeček D., Věchtík – Šašek, Šůsová, Korbel ( K ) - Prexl, Melka, Pacholík, Vacík – Kolář, Frýzek.

Josef Korbel

---

5. 9. 2021, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby B
4:2 (1:1)
Makovcová, Zemen, Bílek, Kotiš

2. kolo okresního přeboru mladších žáků

 Ve 2. kole okresního přeboru mladších žáků jsme jeli do Lub, kde nás čekal velice houževnatý a hlavně běhavý soupeř. S pohybem lubských jsme měli zejména v 1. poločase nemalé problémy. Vázla nám nejen souhra, ale i komunikace na hřišti. Do šaten jsme šli za spravedlivého stavu 1:1. Do druhé půle jsme nastoupili odhodláni remízu zvrátit v naše vítězství. Zlepšili jsme pohyb a tím se dostávali do šancí. Ještě v 50. min. byl stav nerozhodný  2 : 2, ale v poslední desetiminutovce jsme ukázali velkou vůli a zaslouženě vyhráli 4 : 2. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, odhodlání zvítězit a v neposlední řadě i za pěkné fotbalové akce.

Naše branky vstřelili: Karolína Makovcová, Štěpán Zemen, Dominik Bílek a Vašek Kotiš.

Sestava: Prexl - Kočí, Bílek, Beránek, Zemen - Holeček, Koudelka, Pavelec, Faltys, Otahál, Makovcová - Blahuta, Kotiš

Miroslav Kočí


 

 

---

5. 9. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
12:2 (8:1)
Korbel 4x, Kolář 3x, Soukup 2x, Frýzek, Prexl, Šašek

4. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 5.9. na naše domácí hřiště zavítali hosté z Přeštic. Do zápasu jsme vstoupili od počátku aktivně a hned ve 3. minutě umístěnou střelou vstřelil branku Ondra Korbel. Od tohoto momentu jsme byli ve všech směrech nebezpečnější a určovali tempo hry. Po mnoha pěkných akcích jsme vstřelili další góly a na konci prvního poločasu jsme vedli již 8:1. Hosté se nicméně nevzdávali a houževnatě bojovali o příznivější výsledek.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně a určovat tempo hry. Nicméně asi pod dojmem příznivého výsledku jsme trochu polevili a nedostávali jsme se do zakončení. I přesto byl zápas i nadále v naší režii a nakonec jsme přidali další 4 góly. Zápas tedy skončil naší zaslouženou výhrou v poměru 12:2.

I přes nepříznivý stav zaslouží pochválit i hosté, kteří houževnatě bojovali celý zápas a tím nás nutili k neustálé aktivitě.

Hodnocení zápasu nemůže být jiné než pozitivní. Drtivá většina dětí se snažila a předvedla pěkné výkony. Nadstandartním výkonem se předvedli Venca Šebesta s Michalem Šaškem, velkým dílem opět přispěl k týmovému výkonu odvážným individuálním výkonem střelec 4 gólů Ondra Korbel.

Příští kolo zajíždíme do Lub, kde budeme opět chtít předvést odvážný výkon.

Sestava:

Šůsová ( B ) – Czerwek, Holeček Š., Šašek - Věchtík, Šebesta, Korbel ( K ),- Prexl, Melka, Soukup, Vacík – Kolář, Frýz

Josef Korbel

 

---

28. 8. 2021, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolešiny
11:2 (5:1)
Frýzek 3x, Kotiš 3x, Šuhajda 2x, Czerwek 2x, Faltys 1x

1. kolo okresního přeboru mladších žáků

V prvním kole OP mladších žáků jsme zajížděli do Bolešin. Na velmi kvalitní travnaté ploše odehráli naši kluci povedený zápas. Již od první minuty jsme diktovali hru, hezkými kombinačními akcemi jsme si vytvořili velké množství šancí, v síti v prvním poločase skončilo pět gólů. Druhý poločas přinesl totožný obrázek poločasu prvního, defacto hra na jednu branku s dalšími brankovými příležitostmi se šesti góly v síti domácích. Celkový výsledek 11:2 v náš prospěch jasně vypovídá o průběhu zápasu. Závěrem bych všechny kluky pochválil za předvedený týmový výkon.

Sestava: V.Prexl – Š.Zemen, D.Bílek, A.Věchtík, F.Beránek, J.Makovec, M.Pančenko – V.Czerwek, J.Pavelec, P.Frýzek, O.Koudelka, D.Šuhajda, M.Faltys – V.Kotiš.

 

 

 

---

28. 8. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
2:1 (1:0)
Kolář, vlastní

3. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 28.8. jsme zajížděli v rámci 3.kola krajského přeboru mladších žáků k sousedům do Sušice.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v 8. minutě zápasu po přesné přihrávce Ondry Korbela přesně zakončil Kuba Kolář. Po vstřelení gólu jsme byli i nadále aktivní a vytvořili si i několik brankových příležitostí, bohužel jsme je, jak je naším zvykem, neproměňovali a domácí tým tak dostali do hry. Nicméně i tak lze říci, že našeho gólmana zaměstnávaly veskrze jen dlouhé nákopy domácích za naší obranu, kde musel prokázat svou fotbalovou zdatnost. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro nás.

Ač jsme byli ve vedení, rozhodně nevládla s naším výkonem o přestávce spokojenost. Zejména naše obrana se neadaptovala na umělý povrch a působila značně nejistě, s tím i souviselo nepřesné zakládání našich útočných akcí. Nutno ale podotknout, že domácí drtivou většinu zakládali dlouhým nákopem a s tím si na tomto povrchu fotbalově poradí jen málo dětí v této věkové kategorii. Do druhého poločasu jsme chtěli zpřesnit založení a samotnou přípravu útočných akcí.

V počátku druhé půle jsme domácí zatlačili a měli i několik slibných akcí, bohužel ale opět bez gólového efektu. Až po nepřehledné situaci v pokutovém území jsme nakonec i s pomocí domácího hráče vstřelili šťastný gól na 2:0. Od tohoto momentu se zdálo, že zápas v klidu dohrajeme a přidáme další góly. Opak se stal naopak pravdou, po zbytečných chybách a následných faulech domácí hrozili po standardních situacích. Nakonec po střetu v pokutovém území 2 minuty před koncem byl nařízen proti nám pokutový kop, který domácí proměnili a konečný stav byl tedy stanoven na konečných 2:1 pro Horažďovice.

Hodnocení zápasu nemůže být i přes vítězství pozitivní. Drtivá většina dětí si za celý zápas nebyla schopna poradit s umělým povrchem, nicméně i tady nalezneme pozitiva.., zápas nám ukázal nutnost zapracovat na kvalitním převzetí míče a zlepšení finální fáze…Nutno ale říci, že soupeř ze Sušice byl houževnatý a pokud budou takto hrát i nadále, žádný tým to zde jednoduché mít nebude.

Aby nebylo vše jen negativní, našly se určitě i děti, které zahrály velmi dobře a výraznou měrou tak přispěly k našemu vítězství. V bráně velmi jistě působil Peťa Drázda, v obraně se ve druhé půle rozehráli k kvalitnímu výkonu Dorča Šůsová s Vaškem Šebestou, v záloze drželi prapor Mára Melka s Matějem Soukupem a velmi kvalitním výkonem se předvedl opět Ondra Korbel. Ostatní tento zápas nezastihl v optimální formě.

Příští týden se utkáme od 12:00 v Horažďovicích s Přešticemi a všechny tudíž na tento zápas srdečně zveme.

Naše góly vstřelili:

Kolář, vlastní.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček D., Lávička, Holešek Š., Šlechta - Šůsová, Šebesta, Korbel ( K ), Prexl - Šašek, Pacholík, Melka, Soukup – Kolář, Vacík.

 

---

22. 8. 2021, neděle, 12:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
3:4 (0:3)
Frýzek 2x, Korbel

2. kolo krajského přeboru mladších žáků

V neděli 22.8. jsme na domácím hřišti přivítali mladší žáky TJ Jiskra Domažlice, které budou patřit bezesporu k favoritům soutěže a tudíž nás velmi zajímalo, jak si se zápasem děti poradí.

Začátek utkání nás nezastihl v dobrém rozpoložení, soupeř diktoval hru a byl nebezpečnější. Hráči Domažlic byli pohyblivější a neustále zaměstnávali naší obranu. Gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 19.minutě se po naší velké chybě dostal útočník soupeře k míči a krásným lobem překonal našeho gólmana. My jsme se naopak i přes veškerou snahu nebyli schopni dostat do hry. Nebyli jsme dost odvážní v osobních soubojích a zároveň se nám nedařilo udržet míč v útoku. Hostující branku jsme ohrozili pouze dalekonosnou střelou Ondřeje Korbela, kdy ale parádní zákrok předvedl hostující gólman. Do konce prvního poločasu jsme po našich individuálních chybách obdrželi další 2 góly a zaslouženě jsme tedy do kabin šli za nepříznivého stavu 0:3.

O pauze mezi poločasy jsme děti nabádali k větší odvaze v osobních soubojích a důslednému dostupování hostujících hráčů. Dále jsme změnili rozestavení a přeskupili posty s tím, že se pokusíme zápas ještě zdramatizovat.

Do druhé půle jsme vstoupili sebevědomě a vytvářeli jsme si šance, k naší smůle jsme je ale nedokázali proměnit. Až v 55. minutě utekl hostující obraně Ondřej Korbel a střelou na vzdálenější tyč vstřelil náš první gól. Od této chvíle jsme stupňovali náš tlak, ze kterého vznikla 100% šance Tomáše Prexla, který z ideální pozice pouze trefil tyč! Bohužel se opět naplnilo známe pravidlo ,, nedáš dostaneš,, kdy po velké chybě našeho gólmana hosté vstřelili hodně laciný gól. I přesto jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a soupeře přehrávali. Naše snaha byla odměněna v 60. minutě, kdy po průnikové přihrávce unikl obraně Petr Frýzek a bezpečně proměnil. Stav utkání tedy byl 10 minut do konce 2:4 v náš neprospěch. V následujících 10 minutách se toho ještě mnohé událo..nejprve Ondřej Korbel unikl obraně, udělal kličku gólmanovi , nicméně na brankové čáře jeho pokus hosté odvrátili. Z následného rohového kopu se míč odrazil k Petru Frýzkovi, který nekompromisně zakončil pod břevno. Bohužel více už jsme toho nestihli, tudíž zápas skončil 4:3 pro Domažlice.

Jednalo se o zápas dvou rozdílných poločasů, kdy soupeř vstřelil o 1 gól více a tudíž zvítězil zaslouženě. Nicméně za druhý poločas si naše děti zaslouží pochválit. Jedeme dál…, příští týden nás v sobotu čeká zápas v Sušici a je potřeba začít novou vítěznou sérii.

Naše góly vstřelili: Frýzek 2, Korbel

Sestava: Drázda ( B ) - Holeček D., Šebesta, Soukup, Věchtík - Šůsová, Lávička, Korbel ( K ), - Šašek, Prexl, Pacholík, Melka - Frýzek, Kolář

Josef Korbel

---

14. 8. 2021, sobota, 12:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK SENCO Doubravka
11:2 (7:1)
4 x Kolář, 2 x Korbel, Prexl, Pacholík, Šašek, Šůsová, Frýzek

1. kolo krajského přeboru mladších žáků

V sobotu 14. 8. jsme zajížděli v rámci 1. kola krajského přeboru mladších žáků do Plzně, kde jsme se utkali s místním SK SENCO Doubravka. Byla to trochu pro nás neznámá, protože díky předčasnému ukončení loňského soutěžního ročníku, jsme se se soupeřem ještě nepotkali. Nicméně jsme byli optimisté, zvláště když jsme úspěšně absolvovali letní soustředění v Žinkovech a odehráli kvalitní zápasy s ligovými žáky Strakonic a Petřína. Zejména výhra a předvedená hra v generálce se Strakonicemi byla pro nás povzbuzením před začátkem sezóny.

Co se týče samotného mistrovského zápasu.  Již od samého začátku bylo patrné, kdo že bude určovat tempo hry. I přes velmi nepříjemné tropické počasí, jsme předváděli velmi povedené kombinační akce a bylo zřejmé, že se na góly nebude dlouho čekat. Již ve 3. minutě utkání se po krásné kombinační akci Prexla s Korbelem prosadil zcela neobsazený Kolář. Do konce úvodního dějství pak padlo po velmi pěkných akcích dalších 6 gólů a tak se o přestávce šlo do kabin za stavu 7:1 pro Horažďovice.

Již o přestávce bylo evidentní, že děti toho mají opravdu dost. Začínat utkání v pravé poledne, kdy je 30 stupňů není vůbec ideální. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním ještě nějaký gól přidat a vyvarovat se zbytečným ztrát míče, které nám následně berou mnoho sil. Druhá půle už z naší strany nebyla tolik dominantní, nicméně i tak jsme vstřelili další 4 góly a zaslouženě zvítězili v poměru 11:1.

I přes vysoké vítězství nebyla naše hra určitě ideální, zejména musíme zapracovat na správném postavení krajních hráčů a vyvarovat se zbytečných ztrát, které nás poté stojí mnoho sil. Na druhou stranu musíme děti pochválit za jejich aktivní pojetí hry a za mnoho krásných fotbalových akcí.

Co se týče jednotlivých výkonů. Zápas mohli určitě odehrát lépe krajní záložníci, kteří se mnohdy nepohybovali ve správných prostorech a následně tím trpěla souhra celého týmu. Na druhou stranu to měli složitější, protože se od nich očekává množství běžeckých náběhů a tomu prostě tropické počasí moc nepřálo. Nadstandardně naopak utkání odehráli brankář Drázda, středový hráči Korbel a Šůsová a střelecky tým držel produktivní Kolář. Ostatní hráči přispěli k vítězství velmi slušnými výkony.

Příští neděli 22. 8. od 12:00 nás čeká na domácím hřišti soupeř z Domažlic, který bezesporu bude patřit k nejlepším v soutěži. Až tento zápas ukáže, zda i my můžeme pomýšlet na příčky nejvyšší…

Naše góly vstřelili:

Kolář 4, Korbel 2, Prexl 1, Šůsová 1, Pacholík 1, Frýzek 1, Šašek 1.

Sestava:

Drázda ( B ) - Holeček D., Šebesta, Šašek - Šůsová, Korbel ( K ), Prexl - Frýzek, Pacholík, Melka, Faltys  – Kolář, Kotiš.

Josef Korbel

 

---

12. 2. 2020, středa, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Zimní soustředění Žinkovy ( 12.2. - 16.2.2020 )
Výsledek ještě není znám

Příjezd do Žinkov ve středu 12.2. v 16:30, odjezd v neděli 16.2.2020 ve 13:00.

---

4. 7. 2019, čtvrtek (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Polsko, 4.-7.7.2019
Výsledek ještě není znám
---

16. 6. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Horšovský Týn
Výsledek ještě není znám
---

2. 6. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
Výsledek ještě není znám
---

25. 5. 2019, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Bolevec
Výsledek ještě není znám
---

15. 5. 2019, středa, 15:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana PK - Přeštice
podrobnosti v komentari

HD : Přeštice        0:1

HD : Petřín           0:3

HD : Cerhovice    1:0

---

17. 4. 2019, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana PK - Mrákov, Horažďovice, Domažlice, Košutka
podrobnosti v komentáři
FK HD - Sokol Mrákov 4:0 FK HD - TJ Jiskra Domažlice 2:6 FK HD - TJ Košutka 1:2
---

14. 4. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
0:11
---

10. 4. 2019, středa, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rokycany, hř. Husovo sady
1:6
---

7. 4. 2019, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
2:7
---

31. 3. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
4:6
---

27. 3. 2019, středa (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana PK - Horní Bříza, HD, Viktoria, Kasejovice, Nýrsko
Výsledek ještě není znám
---

23. 3. 2019, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
2:4

 V sobotu odehráli kluci 2. kolo krajské soutěže v Nýrsku. Opět nás bylo poskrovnu a měli pouze jednoho hráče na střídání. Přestože hráli kluci téměř bez střídání, makali do posledního hvizdu. Bohužel prohráli 4:2. Tíží nás neproměné šance a potrestáné chyby. 

---

17. 3. 2019, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Rapid
3:2

 Po zimní prestavce máme za sebou první jarní mistrovský zapas s Rapidem. Nasi velmi oslabenou sestavu doplnili kluci ze starší přípravky (Honza Boř a Péťa Hvostal). Asi všichni jsme čekali, že to bude náročné. Přiznám se, že jsem to snad ani nechtěl vidět. Kluci však bojovali a odměnou jim byl vedoucí gól. Po prvním poločase jsme vedli 2:1. Slibný začátek. Ve druhém poločase bylo znát, že klukům ubývají síly. Soupeř toho nevyužil, kluci zatnuli zuby a ještě přidali 3. gól. Ke konci soupeř korigoval na 3:2. Odhodlaný výkon, bojovnost a chuť vyhrát přinesly výborný vstup do jarní části. Klukům patří pochvala. 

 
---

12. 1. 2019, sobota, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Coach Cup Rokycany
Výsledek ještě není znám
---

31. 10. 2018, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Pohár hejtmana Horní Bříza
podrobnosti v komentáři

HD : Horní Bříza.            1:2

HD : FC Viktoria Plzeň   1:5

HD : Kasejovice               7:4

 

---

10. 10. 2018, středa, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Pohár hejtmana Horažďovice
podrobnosti v komentáři

HD : Nepomuk    0:7

HD : Senco           0:6

HD : Zruč             2:0

---

29. 9. 2018, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Start Luby
1:11 (1:3)

Slabší soupeř nám usnadnil zahrát si fotbálek a vylepšit si skóre.

---

19. 9. 2018, středa, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Pohár hejtmana Žákava
podrobnosti v komentáři

HD : Zakava....3:1

HD : Petřín......0:0

HD : Rapid.......2:5

 

---

9. 9. 2018, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Nepomuk
2:8 (0:4)

Zápas, který by bylo lepší nevidět. Ale kluci zase viděli jak se hraje v kraji. Je co zlepšovat.

---

5. 9. 2018, středa, 17:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Rapid Plzeň - hř. Lopatárna
3:2 (1:1)

Ne moc povedený zapas. Jestli pozdní čas nebo nástup do školy či co bylo příčinou, že kluci byli mimo. Soupeř sice nebyl moc kvalitní, ale na nás to stačilo.

---

2. 9. 2018, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Přeštice
2:1 (1:1)

První venkovní utkání je za námi. Bohužel nezasloužená prohra. Ve druhém poločase naše výrazná převaha nebyla přeměněna v góly. Kluci si za odvedený výkon vysloužili od diváků potlesk ve stoje.

---

26. 8. 2018, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - FK Okula Nýrsko
4:0 (0:0)

Máme za sebou první mistrovský zápas. Sotva jsme přijeli ze soustředění, hned jsme jeli na zápas. Z počátku jsme měli obavu, že kluci budou ze soustředení unavení, ale na druhou stranu jsme vědeli, že jsou trénovaní a že to dají.

V prvním poločase nás trápila koncovka a neproměňování šancí. S počtem neproměnených šancí se zvyšovala nervozita. V druhém poločase se konečně podařilo vstřelit gól a kluci se dostali do pohody a konečný účet uzavřeli na 4:0.

Soupeř asi nepatřil mezi nejsilnější, kteří nás v nadcházející náročné sezóně čekají a pokud budeme chtít uspět, budeme muset předvést lepší výkony. Nicméně skvělý start.

Děkujeme divákům, kteří v hojném počtu přišli podpořit naše mladé borce.

Příští týden nás čeká dvojzápas - 30.8. v 17:45 hrajeme doma s Rokycanama a 2.9. jedeme do Přeštic.

 

---

26. 9. 2016, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nalžovské Hory
3:2 (1:1)
Polena, Karásek, Lávička

"B" mužstvo - okresní přebor

---

19. 9. 2016, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Kolinec
5:1 (2:0)
2 x Rojt, 2 x Mládek, Karásek

"B" mužstvo - okresní přebor

---

9. 9. 2016, pátek, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Měčín
5:1 (3:0)
2 x Lávička, Stupka, Rojt, Pajer

"B" mužstvo - okresní přebor

---

5. 9. 2016, pondělí, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby "B"
1:5 (0:2)
Kočiš

"B" mužstvo - okresní přebor

---

28. 9. 2015, pondělí, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana
Výsledky v komentáři.

FKHD - Nepomuk  1 : 3

FKHD - Doubravka  1 : 1

FKHD - Viktoria Plzeň  2 : 4

---

9. 9. 2015, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj Hejtmana
Výsledky zápasů v komentáři.

FKHD - Sušice  1 : 1

FKHD - Nýrsko  2 : 1

FKHD - Luby  1 : 3

---

26. 8. 2015, středa, 17:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
0:5 (0:3)

 A. Rojt – V. Král, Š. Urban, D. Těžký, O. Polena, A. Horkel, T. Pivnička, J. Reindl, F. Smíšek, J. Zábranský, A. Faltys, P. Janda.

 

 

---

8. 2. 2015, neděle, 14:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Junior Strakonice
3:4
Smíšek František 2x, Král Luboš

 Sestava:

Přerost- Stulík, Faltys - Masopust, Král, Horkel - Jedlička, Zábranský (Polomis, Smíšek, Král V, Zábranský)

---

24. 8. 2014, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
1:8 (0:6)
Faltys

 Sestava: Přerost - Pikeš, Jedlička, Polomis - Stulík, Faltys, Pavelec - Král (Smíšek, Bartoš, Pančenko, Koloros, Horkel)

---

14. 8. 2014, čtvrtek, 16:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice
5:2 (3:0)
3xKrál L, 2xPikeš

 Přerost - Jedlička, Koloros,Ráž - Pančenko, Král L, Horkel- Pikeš (Bartoš, Smíšek, Král V)

---

19. 4. 2014, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
3:5(1:3)
Hnídek, Král, Koloros

 Pohledné utkání ve kterém se útočilo na obou stranách. My jsme neproměnili několik šancí (2x odkrytá brána, 2x břevno a tyč), tím pádem se nemůže vyhrát. 

 

Hokr - Polena, Boček - Štěch, Král, Hlaváč - Hnídek, Jedlička - Bartheldy, Pavelec, Koloros  

---

5. 4. 2014, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
7:1 (4:0)
3xKrál, 2xBartheldy, 2xHnídek - Viktora

Jednoznačné a zasloužené vítězství.

---

22. 3. 2014, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
6:3 (3:3)
3xBarthedly, Hnídek, Štěch, Král

 Sestava: Přerost(Hokr) - Boček, Polena - Stulík, Král, Štěch - Hnídek, Bartheldy - Jedlička, Hlaváč, Ráž     

---

18. 3. 2014, úterý, 16:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Nalžovské Hory
6:4
2x Hnídek Tomáš, Štěch Jakub, Jedlička Dalibor, Hokr Filip, Hlaváč Radim

 Sestava: Přerost - Ráž, Polena - Štěch, Král, Stulík - Hnídek, Jedlička (Boček, Hlaváč, Hokr)

---

11. 3. 2014, úterý, 16:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Sušice
6:2 (2:1)
2x Král Luboš, 2x Hnídek Tomáš, Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav

 Sestava: Jakub Přerost - Jakub Boček, Pavel Ráž - Tomáš Stulík, Tomáš Hnídek, Luboš Král - Dalibor Jedlička, Václav Bartheldy (Petr Pavelec, Vojtěch Král)

 

 

---

8. 3. 2014, sobota, 15:30 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - TJ Osek
7:5 (3:3)
za domácí 3xLuboš Král, 2xJakub Boček, Dalibor Jedlička, Tomáš Stulík

Celé utkání jsme odehráli pouze s osmi hráči. Ti co nastoupili tak bojovali celý zápas a nezklamali. Chyběli - Štěch, Polena, Hokr, Hlaváč - lyž. výcvik, Koloros, Pančenko - nemoc a Pikeš, Pavelec, Bartheldy - ?.

Sestava -  Jakub Přerost - Pavel Ráž, Jakub Boček - Vojtěch Král, Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík - Dalibor Jedlička, Luboš Král

Někteří hráči by jse měli zamyslet, nad přístupem k tréninkům a zápasům.

---

9. 2. 2014, neděle, 13:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Strakonice
9:1 (5:0)
3xHnídek, 2xKoloros, 2xKrál, Bartheldy, Štěch

 Sestava: Přerost - Ráž, Polena - Stulík, Král, Hnídek - Pavelec, Koloros - Boček, Bartheldy, Štěch  

---

2. 11. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - ZČE Plzeň
6:0 (3:0)
Hnídek Tomáš 3x, Král Luboš 2x, Jakub Boček

 Sestava: Hokr Filip (Přerost Jakub) - Boček Jakub, Polena Matěj - Štěch Jakub, Král Luboš, Stulík Tomáš - Hnídek Tomáš, Batrheldy Václav - Jedlička Dalibor, Pavelec Petr, Hlaváč Radim, Ráž Pavel 

---

27. 10. 2013, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Smíchov
2:1(2:0)
Hnídek Tomáš, Bartheldy Václav

Sestava: Jakub Přerost - Jakub Boček, Pavel Ráž, Matěj Polena, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Luboš Král,  Tomáš Stulík, Václav Bartheldy, Filip Hokr, Josef Koloros

---

19. 10. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
2:4 (0:2)
Hnídek, Bartheldy

 Přerost - Polena, Boček - Stulík, Král, Štěch - Hnídek, Bartheldy - Jedlička, Pavelec, Ráž, Hlaváč, Koloros

---

5. 10. 2013, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
2:8 (2:2)
Král, Hnídek

 Sestava: Hokr Filip (Přerost Jakub)-Boček Jakub, Ráž Pavel-Stulík Tomáš, Hnídek Tomáš, Štěch Jakub-Král Luboš, Bartheldy Václav - Jedlička Dalibor, Polena Matěj, Pavelec Petr, Pikeš Radim, Palečko Ondřej   

---

28. 9. 2013, sobota, 11:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice
0:9 (0:2)

 Sestava: Přerost Jakub - Polena Matěj, Ráž Pavel - Stulík Tomáš, Hnídek Tomáš, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav, Hlaváč Radim, Král Luboš, Pikeš Radin, Palečko Ondřej, Pavelec Petr  

---

21. 9. 2013, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
3:10 (1:3)
2x Král Luboš, Hnídek Tomáš

 Sestava: Přerost Jakub - Boček Jakub, Ráž Pavel - Štěch Jakub, Hnídek Tomáš, Stulík Tomáš - Bartheldy Václav, Jedlička Dalibor - Král Luboš, Pavele Petr, Pikeš Radim, Hokr Filip, Koloros Josef  

---

14. 9. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
5:5 (1:4) na penalty 6:5
2xBartheldy, Hnídek Tomáš, Stulík, Pikeš, roz. penalta Hnídek - 3xJánský, Křeš, Mertl

Po 1. poločase to vypadalo na další prohranný zápas. Hráči se nevzdali a v druhém poločase zabrali a 3 minuty před koncem vyrovnal Radim Pikeš. V penaltovém rozstřelu byli dva hrdinové - Tomáš Hnídek dal jedinou penatlu a Jakub Přerost všechny penalty soupeře zlikvidoval. Stínem dnešního zápasu byli zákeřné fauly bez míče nebo po jeho odehrání na Jakuba Štěcha (do konce zápasu už nenastoupil), Jakuba Přerosta, Filipa Hokra a Tomáše Stulíka, po kterých padli dvě žluté a nakonec jedna červená karta.      

Sestava: Přerost Jakub - Stulík Tomáš, Polena Matěj -  Hnídek Tomáš, Filip Hokr, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav -  Pikeš Radim, Koloros Josef, Pavelec Petr, Ráž Pavel, Hlaváč Radim, Ondřej Palečko

---

11. 9. 2013, středa, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
2:8 (1:4)

 Sestava: Přerost Jakub (Hokr Filip) - Stulík Tomáš, Polena Matěj -  Hnídek Tomáš, Král Luboš, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, Bartheldy Václav -  Pikeš Radim, Koloros Josef, Pavelec Petr, Ráž Pavel, Hlaváč Radim

---

8. 9. 2013, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
6:3 (3:3)
2xBartheldy Václav, 2xHnídek Tomáš, Jedlička Dalibor, Král Luboš

Tým odehrál celý zápas v plném nasazení za ci si zaslouží pochvalu.

Sestava: Přerost Jakub - Stulík Tomáš, Polena Matěj -  Hnídek Tomáš, Král Luboš, Štěch Jakub - Jedlička Dalibor, BartheldyVáclav -  Pikeš Radim, Palečko Ondřej, Koloros Josef, Pavelec Petr

---

5. 9. 2013, čtvrtek, 17:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sokol Nalžovské Hory
9:2 (6:1)
2xŠtěch, 2xBartheldy, 2xHnídek, Palčeko, Pikeš, Pavelec,

Sestava: Přerost (Hlaváč) - Polena, Koloros - Stulík, Hnídek, Štěch - Jedlička, Bartheldy (Král, Pikeš, Pavelec, Palečko, Hokr)

---

28. 8. 2013, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:7
Radim Hlaváč

 Sestava: Jakub Přerost - Pavel Ráž, Matěj Polena - Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík, Jakub Štěch - Dalibor Jedlička, Václav Bartheldy -  Radim Pikeš, Radim Hlaváč, Josef Koloros, Alex Pančenko, Jakub Boček

---

24. 8. 2013, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
5:7 (3:3)
2x Tomáš Hnídek, Jakub Štěch, Luboš Král, Václav Bartheldy

Sestava: Jakub Přerost, Pavel Ráž, Matěj Polena, Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík, Luboš Král, Dalibor Jedlička, Václav Bartheldy, Jakub Štěch, Josef Koloros, Alex Pančenko, Petr Pavelec 

---

19. 8. 2013, pondělí, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Osek
12:0
Stulík 4, Král 3, Pavelec 2, Hlaváč 2, Ráž

Sestava: Přerost - Jedlička, Ráž - Stulík, Král, Pavelec - Hlaváč, Koloros (Pančenko)

---

10. 8. 2013, sobota, 11:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Strakonice
2:3
Jakub Štěch, Tomáš Hnídek

Sestava: Přerost, Jedlička, Polena, Palečko, Král, Stulík, Bartheldy, Hnídek, Hlaváč, Koloros, Štěch, 

 

---

8. 8. 2013, čtvrtek, 17:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nalžovské Hory
7:5
Palečko, Štěch, Král, Polena, Bartheldy, Hnídek, Jedlička

 Sestava: Přerost, Jedlička, Polena, Palečko, Král, Ráž, Stulík, Bartheldy, Hnídek, Hlaváč, Koloros, Štěch

---

8. 6. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
2:10 (1:5)
Jakub Štěch, Marek Hájek

 Soupeř z Doubravky byl fyzicky, herně i takticky vyspělejší a tak s přehledem a klidem zvítězil. Naše mužstvo nastoupilo s velkým respektem a hned z počátku snadno inkasovalo tři branky. Pak jsme trošičku ubrali respektu, přidali na důrazu a občas jsme se dostali i na polovinu hostů. Jednu brejkovou situaci jsme dokázali proměnit v gól. Po průniku Marka Hájka a přihrávce před branku využil svůj důraz Jakub Štěch, když dokázal míč protlačit do branky. Ve drhém poločase jsme se dostávali před hostující branku o něco častěji. Druhý náš gól padl po individuální akci Marka Hájka, který se prosadil přes tři soupeře a dokázal prostřelit i hostujícího brankáře. Celý zápas jsme odehráli jen s jedním střídajícím hráčem a se dvěma hráči ze starší přípravky v základní sestavě.

 Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Polena ( odstoupil hned v úvodu utkání pro zranění), Tomáš Stulík, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Jakub Štěch, Jakub Boček, Luboš Král, Dalibor Jedlička.

Chyběli: Václav Bartheldy, Martina Panušková - zranění, Karel Pivnička - nemoc

---

25. 5. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:5 (0:3)
Tomáš Hnídek

 Utkání, do kterého jsme nastoupili se sestavou doplněnou o hráče starší přípravky a s Janem Formanem v brance, se nakonec ukázalo jako vydařené. Sice jsme prohráli velkým rozdílem, ale za svoji hru se nemusíme stydět. Hosté byli vyspělejší a tak se dokázali individuelně prosazovat a vstřelit branky.

---

20. 4. 2013, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
5:5 (3:2)
2x Tomáš Hnídek, Jakub Boček, Jakub Štěch, Luboš Král

Pohledné, útočné, vyrovnané utkání, které mělo velmi dramatickou zápletku. Úvodní gól utkání jsme vstřelili my, ale pak si Martina vybrala chvilku nepozornosti a hosté lacino vyrovnali. My jsme však dokázali do konce poločasu strhnout vedení na svoji stranu a poločas skončil naším překvapivým vítězstvím 3:2. Ve druhém poločase dostala hra ještě větší spád, akce se přelévali z jedné strany na druhou, šance střídala šanci a brankáři předváděli výborné zákroky. Ještě pět minut před koncem bylo utkání vyrovnané, dvě minuty před koncem však hosté vstřelili vedoucí gól a vypadalo to, že je rozhodující. My jsme však měli velkou vůli vyrovnat a štěstí se k nám nakonec přiklonilo, když jsme v poslední minutě dokázali po skrumáži vyrovnat. Vše, co mu stálo v cestě prostřelil Luboš Král a zajistil tak utkání zasloužené vyrovnaní.

Sestava:  Martina Panušková, Matěj Polena, Filip Fuščič, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Tereza , Jakub Boček, Luboš Král

---

31. 3. 2013, neděle, 15:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - ZČE Plzeň
0:13 (0:3)

 S posledním mužstvem tabulky jsme bohužel prohráli šíleným skorem, které mělo několik příčin. Naše "zbylá" základní kostra mužstva, která nebyla nemocná, odehrála celý zápas za starší žáky a nutno říct, že tam makali na hranici svých možností. Pro ně byl zápas za mladší, jako kdyby měli v nohou už dva zápasy, takže na jejich výkonu to bylo, zvláště ve druhé půli, znát. Jan Forman už druhý zápas zaskakuje na místě golmana, bez jakékoliv brankářské přípravy, takže i z toho občas pramení góly, kterým by se dalo zabránit. Na druhou stranu nutno podotknout, že předvedl několik skvělých zákroků, kdy zabránil vstřelení branky. Ve druhém poločase už těm našim "zkušenějším" došli úplně síly a hlavně rychlost a výsledkem bylo, že na naši branku se valil jeden útok za druhým a skore v náš neprospěch narůstalo.

Sestava: Jan Forman - Matěj Polena, Pavel Ráž (SP) - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Tomáš Stulík (SP), Jakub Boček - Luboš Král (SP), Dalibor Jedlička (SP)

Chyběli: Marek Hájek, Filip Fuščič, Martina Panušková, Karel Pivnička - (nemoc), Václav Bartheldy

---

27. 1. 2013, neděle, 8:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj v Nepomuku - hala
7.místo
Tomáš Hnídek

 Ve skupině jsme narazili na soupeře, kteří se v konečném pořadí umístili na prvním druhém a pátém místě, takže naše boje o body byly velmi těžké. V prvním utkání jsme narazili na Blovice, které nakonec turnaj vyhráli a vzhledem k tomu, že to byl náš první zimní zápas, byla porážka 2:0 velmi přijatelná. Ve durhém utkání jsme narazili na rivala z krajského přeboru Klatovy a rvali jsme se alespoň o bod a vstřelenou branku. Klatovští však byli lepším týmem a zvítězili 3:0. V posledním utkání skupiny jsme se utkali s Pískem, který až do druhého poločasu finále procházel turnajem naprosto suverénně a dostali jsme lekci jak ve hře, tak i v bojovnosti. Zápas nakonec skončil 8:0 v náš neprospěch. V posledním utkání o 7. místo jsme nastoupili proti Lubům, které překvapivě skončili ve druhé skupině na posledním místě. Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec měli více štěstí při rozhodujících penaltách, když nejprve Jan Forman soupeřovu penaltu chytil a pak svůj kop proměnil ve vítězný gól.

Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Polena, Tomáš Hnídek, Jakub Štěch, Jakub Boček, Václav Bartheldy, Jakub Daněk.

Pořadí turnaje: 1.Blovice, 2.Písek, 3.Rokycany, 4. Nepomuk, 5.Klatovy, 6.Sušice, 7.Horažďovice, 8.Luby

---

3. 11. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
1:10 (0:7)
Marek Hájek

 S lídrem tabulky jsme sehráli trošku lepší až druhý poločas, kdy jsme hned v úvodu vstřelili branku po akci Marka Hájka. Hosté v podstatě kontrolovali hru a my jsme hrozili z rychlých protiútoků. Bohužel se nám nepodařilo další šance proměnit a tak jsme skončili pouze u jednoho vstřeleného gólu.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Karel Pivnička, Matěj Polena - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Marek Hájek - Václav Bartheldy - Jakub Boček, Jakub Daněk, Jakub Masopust

---

28. 10. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
2:4 (1:1)
2x Jakub Štěch

Na zápas jsme odjeli pouze s osmi hráči, protože ostatní se nedostavili pro zranění, nebo kvůli obavě rodičů z nepřiznivého počasí. To se v Tachově naštěstí nepotvrdilo, umělá tráva byla bez sněhu a počasí nám nakonec taky přálo. Snad i naše hra byla tímto příznivým vývojem počasím ovlivněna a soupeře, ačkoliv nastoupil kompletní a nachází se několik příček nad námi, jsme se nezalekli a snažili jsme se s ním držet krok. V prvním poločase jsme nakonec uhráli skvělých 1:1, když nádhernou přihrávku Marka Hájka za obranu s přehledem proměnil výborně naběhnuvší Jakub Štěch. Nutno podotknout, že při nás stálo štěstí a hlavně výborné zákroky Martiny Panuškové v naší brance, která chvílemi doslova čarovala. A protože se ji dnes dařila i rozehrávka patřila k nejlepším hráčům našeho mužstva. Vlastně musíme pochválit všechny hráče, protože i přes to, že hráli bez střídání, tak vydrželi se soupeřem běhat po celý zápas a dokonce jsme ve druhém poločase měli více šancí ke vstřelení gólů, než v poločase prvním. Domácí nám vstřelili tři góly, ale neměli zdaleka tolik šancí jako v poločase prvním.Nám se po stejné akci jako v poločase prvním, podařilo Jakubem Štěchem snížit na 2:4. Šanci na vstřelení hatricku pak Jakub Štěch dostal ještě v závěru utkání, svůj únik po pravé straně však bohužel tentokrát nedokázal proměnit v branku. Pochvalu zaslouží celé mužstvo jak za bojovnost, tak i za předvedenou hru, protože se nebálo hrát za žádné situace a byly vidět i pohledné fotbalové akce.

Sestava: Martina Panušková - Jakub Boček, Jan Forman, Filip Fuščič - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Jakub Daněk.

---

20. 10. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
1:8 (0:2)
Marek Hájek

Ačkoliv měla většina hráčů soupeře za sebou zápas za starší žáky, čekali jsme těžký zápas, což se také potvrdilo. V prvním poločase jsme hráli celkem vyrovnanou hru, bohužel jsme nedokázali vstřelit žádnou branku a naopak jsme dvakrát inkasovali. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním soupeři ještě víc znepříjemnit hru a vstřelit nějaký gól. Místo toho jsme my třikrát za sebou inkasovali po velmi špatné rozehrávce už od naší branky. Soupeř se tak snadno dostal do zakončení a nezaváhal. Od té doby prakticky kontroloval hru a my jsme se dostali ke vstřelení čestného gólu až v závěru, když sólo přes celé hřiště završil čestným gólem Marek Hájek.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Karel Pivnička, Matěj Polena, Jakub Štěch, Jan Forman, Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Jakub Daněk, Jakub Boček

 

---

14. 10. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
4:4 (3:4) PK 2:4

 Zápas měl vcelku vyrovnaný průběh, když se hra i skóre přelévaly z jedné strany na druhou. V brance tentokrát Martinu Panuškovou zaskočil Jenda Forman a nutno říct, že předváděl velmi dobré zákroky a několikrát nás zachránil od jistého gólu. Zato naši střelci se trošku trápili a několikrát jsme nevyužili jasnou brankovou příležitost. Nakonec se nám ve druhé půli podařilo nepříznivé skóre srovnat a dovést zápas alespoň k pokutovým kopům. Tam jsme však nebyli vůbec úspěšní a nakonec jsmeje  prohráli.

Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Polena, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Karel Pivnička, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Jakub Daněk, Jakub Boček.

---

28. 9. 2012, pátek, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Smíchov Plzeň
5:2 (1:0)
2x Tomáš Hnídek, Marek Hájek, Jakub Štěch, Jakub Boček

Utkání sedmi statečných, tak byl se dal nazvat náš zápas se Smíchovem. Měli jsme totiž pouhých sedm hráčů a ti bez střídání odehráli celé utkání. Úvodní minuty zápasu patřili hostům, kteří byli o něco vyšší než naši hráči a tak jsme chodili do soubojů hodně bojácně. Pak jsme vstřelili branku a zjistili jsme, že se i s tímto soupeřem dá hrát. Hra se přelévala ze strany na stranu, a i když byl soupeř o malinko lepší, nakonec jse šli do kabin s jednogólovým náskokem. Ve druhém poločase jsme očekávali zvýšenou aktivitu soupeře, ale opak byl pravdou, o malinko lepší jsme byli my a protože nás jako tradičně podržela Martina Panušková v brance, získali jsme zaslouženě vítězství. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří zápas odmakali až do poslední minuty. Vítězný pokřik byl pak pomyslnou třešničkou na dortu.

Sestava: Martina Panušková -  Filip Fuščič, Jakub Daněk - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Václav Bartheldy - Marek Hájek, Jakub Boček

---

22. 9. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
1:3 (0:1)
Marek Hájek

Se Sušicí jsme odehráli dobrý zápas, bohužel se špatným koncem. Sice jsme první poločas prohráli 1:0, ale hráli jsme dobře, nebojácně, kombinovali jsme a vytvořili jsme si i nějaké šance. Domácí jich sice měli o něco víc, ale ty s přehledem likvidovala Martina Panušková v naší brance. Ve druhé půli jsme se dostávali  dosti často do brejkových situací, ale na "rychlé" umělé trávě nám míč v poslední chvíli vždy utekl. Proměnili jsme tak jenom jednu, kdy po průniku Tomáše Hnídka domácího golmana prostřelil Marek Hájek. Radost nám však vydržela jen chvíli, protože domácí vstřelili druhý gól. Navíc Martina ještě kryla pokutový kop, který se kopal za ruku, kterou nepochopitelně zahrál Jakub Boček. Třetí gól jsme nakonec dostali až v poslední minutě, kdy už jsme hráli hodně na riziko se snahou vyrovnat, což se nám bohužel nepodařilo. Velkou pochvalu zaslouží všichni hráči, zvláště pak Marek Hájek a Tomáš Hnídek, kteří odehráli zápas i za starší žáky.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Polena - Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Václav Bartheldy - Marek Hájek, Jakub Boček - Jakub Daněk.

---

15. 9. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
1:8 (1:3)
Tomáš Hnídek

Výsledek je,  vzhledem k předvedené hře, pro naše mužstvo hodně krutý.  Místy se hrál vyrovnaný fotbal a nebýt hostujícího hráče (175 cm !!  vysokého hrajícího brankáře), kterého se většina našich hráčů zbytečně doslova bála a utíkala mu z cesty, určitě by i skore bylo jiné.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Jakub Daněk, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Marek Bartheldy, Jakub Štěch, Dalibor Jedlička

---

9. 9. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
8:9 (4:5)
3x Vaclav Bartheldy, 2x Marek Hájek, Marek Bartheldy, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek

 V Přešticích byl zápas jako na houpačce, bohužel se smolným koncem pro nás. Domácí začali zápas náporem a hned v prvních 15-ti minutách nám nastříleli tři branky. My jsme však dokázali náskok stáhnout až na přijatelných poločasových 4:5. Do druhé půle jsme vstoupili s vědomím, že se se soupeřem  dá hrát vyrovnané utkání a díky tomu, že domácí špatně bránili, jsme dokázali získat náskok tří branek 8:5!!. Potom však jeden šťastný gól domácích dokázal zavelet ke smolnému obratu pro nás, kdy domácí vyrovnali na 8:8. V této době jsme nedokázali využít dost situací ke vstřelení vítězné branky. Nakonec jsme inkasovali rozhodující gól na 8:9 v poslední minutě z přísně nařízené penalty, je však nutno říct, že jí předcházelo dost nšich zbytečných chyb v práci s míčem.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Polena, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Václav Bartheldy, Marek Bartheldy, Jakub Štěch

---

1. 9. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - ZČE Plzeň
9:2 (7:1)
Marek Hájek 4x, Tomáš Hnídek 2x, Karel Pivnička 2x, Dalibor Jedlička

  Do zápasu jsme nastupovali s respektem a zpočátku to vypadalo na těžký zápas. Byli jsme nedůrazní v osobních a nesoustředili jsme se na hru a také jsme inkasovali první branku. Tuto krizi jsme však brzo překonali, díky nebojácné hře "mladíků" ze starší přípravky a také díky dobré hře Tomáše Hnídka a dobrého zakončování  Marka Hájka, který po samostatných únicích dokázal skóre otočit v náš prospěch. Nakonec to byli hosté, kteří do konce poločasu tahali za kratší konec a sedmkrát inkasovali. Do druhého poločasu hosté nastoupili s podstatně větším důrazem a rychlostí a od gólové pohromy nás mnohokrát zachránila brankářka Martina Panušková. Později se hra vyrovnala a objevili se šance na obou stranách, skoré se však už tak rychle a výrazně jako v úvodní půlhodině neměnilo.  Mužstvo si za výkon v prvním poločase zaslouží pochvalu, zvláště hráči přípravky Luboš Král, Pavel Ráž, Radim Pikeš a Dalibor Jedlička.

Sestava:  Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Radim Pikeš, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Pavel Ráž, Luboš Král, Dalibor Jedlička

---

29. 8. 2012, středa, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
0:7 (0:3)

V zápase jsme s domácími nedokázali držet krok a po zásluze jsme prohráli. Faktem je, že kdybychom proměnili všechny brankové příležitosti v prvním poločase, skore a možná i průběh zápasu by se asi vyvíjel jinak. Bohužel s narůstajícím časem a brankami v naší síti domácím přibývalo sebevědomí a nám naopak ubývalo. Zvláště starší hráči neodvedli očekávané maximum a nedokázali se vyrovnat s důrazně hrajícími domácími.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Jakub Štěch, Jan Forman, Tomáš Stulík, Jakub Boček, Marek Hájek, Pavel Ráž, Luboš Král

---

25. 8. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
4:4 (2:3) (pen 1:3)

S Košutkou, se kterou jsme na konci minulého ročníku vysoko prohráli, jsme tentokrát sehráli více než vyrovnanou partii a prohráli jsme až na penalty, ve kterých se nám vůbec nedařilo. Zápas jsme začali aktivně se základní sestavou, kde hráli i Marek Hájek, Karel Pivnička, Tomáš Hnídek i Jan Forman, kteří předtím odehráli i větší část zápasu za starší žáky. Soupeře jsme kombinačně přehrávali, dostávali jsme se do šancí a některé i proměnili. Bohužel jsme se nevyvarovali dosti zásadních chyb, ze kterých jsme inkasovali  laciné góly, takže poločas nakonec skončil vítězstvím domácích 3:2. Ve druhé půli nám domácí vstřelili čtvrtou branku a vypadalo to že zápas už nedokážeme zvrátit. Musíme mužstvo pochválit za dobrou hru a vůli s výsledkem něco udělat , což se nám nakonec podařilo vyrovnáním v posledních minutách na 4:4. Ve snaze dát branky, jsme hru hodně otevřeli a domácí měli plno brejkových příležitostí, které však díky dobré hře obrany a dobrých zákroků Martiny Panuškové, nedokázali naštěstí využít. Pochvalu zaslouží i hráči ze starší přípravky Pavel Ráž, Luboš Král, Tomáš Stulík, Radim Pikeš a Dalibor Jedlička, kteří svým střídáním a nebojácnou hrou pomohli k dobrému výsledku celého týmu.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Karel Pivnička, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Jan Forman, Marek Hájek, Jakub Boček, Pavel Ráž, Luboš Král, Tomáš Stulík, Radim Pikeš a Dalibor Jedlička

---

10. 6. 2012, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
2:8 (1:5)
2x Marek Hájek

 Zápas, který jsme odehráli proti druhému mužstvu tabulky, můžeme napsat mezi smolné. Předvedli jsme dobrou hru s velkým množstvím neproměněných šancí, kdy jsme šli sami na brankáře, nebo zakončovali z velké blízkosti mimo tři tyče. Celé mužstvo hrálo statečně i když proti nim v mužstvu soupeře hráli čtyři hráči s výškou okolo 170 cm a jednomu dokonce již rašily vousy!!!

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Matěj Polena, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman, Karel Pivnička

---

3. 6. 2012, neděle, 17:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK ZČE
2:6 (1:3)

 Zápas, který pro domácí rozhodl fyzicky vyspělý střední záložník domácích, který zařídil většinu gólu svými nechytatelnými bombami ze střední vzdálenosti. Naše mužstvo bojovalo velmi statečně a rozhodně se za předvedenopu hru nemusí stydět.  Škoda mnoha neproměněných šancí, jenž by nám zlepšili skore tohoto utkání.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Matěj Polena, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman, Karel Pivnička

---

26. 5. 2012, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - OTAVA CUP
5. místo
Marek Hájek 2 x, Michal Kovář, Tomáš Macoun

 Turnaj jsme začali utkáním proti rivalovi ze Sušice. Sušičtí jsou lepší a tak prostě jasně a jednodušše zvítězili. Dalším naším soupeřem bylo mužstvo z Brna, které mělo také herně navrch a zaslouženě zvítězilo. Poslední utkání sobotního dne jsme sehráli s prvním zahraničním soupeřem. Ačkoliv byl soupeř fyzicky lepší a my s ním měli problémy, mohli jsme zápas alespoň trochu zdramatizovat. Marek Hájek dostal přihrávku do brejku a šel sám na brankáře, ten ho při zákroku fauloval a musel jít pod sprchy. Bohužel z toho nebyla penalta, ale jen trestný kop, který jsme nedokázali zužitkovat. Marek měl ještě dvě brejkové příležitosti, ale jednou trefil vedle a podruhé se štěstím zakročil náhradní brankář hostů. Nakonec jsme žadný gól nedali a naopak opět inkasovali příděl. Druhý nedělný den turnaje jsme měli před sebou dva zahraniční účastníky družstvo z Německa a Slovenska. První utkání, tentokrát se hrálo na umělce v Sušici, jsme hráli se Slováky. úUvod nám vyšel parádně. Po akci Míši Kováře, Tomáše Hnídka a finální přihrávce Marka Hájka s přehledem zakončil Tomáš Macoun.  Slováci však dokázali zápas otočit na 3:1 v jejich prospěch. Ve druhém poločase jsme dokázali vyrovnat, nejprve jsme vyrovnali Míšou Kovářem  z penalty, která byla nařízena za faul na Marka Hájka. Dokonalý obrat pak dokonal Marek Hájek sám, když se dokázal dvakrát brejkově prosadit a získat tak pro nás první a překvapivé vítězství. Velkou zásluhu na vítězství má opět i Martina Panušková v naší brance, která zlikvidovala i pokutový kop.  Poslední soupeřem bylo fyzicky nejvyspělejší mužstvo z Německa, vedle jejichž hráču vypadali naši fotbalisté jako dětičky ze školky.  Náš nejmenší, ale "nejdrsnější" fotbalista, Jakub Boček,  dostal těžký úkol a to hrát na jejich nejvetšího záložníka a znepříjemňovat mu hru. Jakubovi se úkol zalíbil, hrál s chutí. Občas to vypadalo, jako souboj Davida s Goliášem, ale Jakub se rozhodně za svůj výkon nemusí stydět a svým dílem přispěl k tomu, že naše porážka nebyla tak krutá, jak jsme očekávali. Nakonec jsme skončili na 5. místě za námi se umístilo slovenské družstvo.

Fotky z turnaje v Klatovském deníku.

---

13. 5. 2012, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
4:2 (4:2)
2x Michal Kovář, Marek Hájek, Tomáš Hnídek

 V prvním poločase jsme pokračovali ve hře, kterou jsme praktikovali i proti Přešticím. Důraz v soubojích, rychlé kombinace, "nebát se hrát", to byly hlavní příčiny, proč jsme soupeře v první půli  dokázali přehrát a vstřelit i čtyři branky. Soupeř dokázal vsítit pouze dvě a tak jsme odcházeli do kabin spokojeni. Ve druhé půli přišel opět útlum a čekání na gól do naší branky, ale nepřesnost hostujících útočníků a hlavně výborné zákroky Martiny Panuškové nás zachránili před inkasovaným gólem. Zápas nakonec skončil naším vítězstvím. Nutno dodat, že soupeř si za svoji hru ve druhém poločase remízu zasloužil. Snad to pro nás bude poučením v dalších zápasech.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

 

---

8. 5. 2012, úterý, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
5:1 (4:0)
3 x Hájek, 2 x Kovář

 Výborný výkon našeho mužstva v prvním poločase udal ráz celému utkání. V první půli jsme předváděli výborný fotbal s kombinačními akcemi a průniky po křídlech, na jejichž koncích jsme třikrát zakončovali do prázdné branky!!!  Naši hráči byli oproti jiným zápasům jako vyměnění, chtěli hrát, nabízeli se do kombinace, nebáli se hrát "jeden na jednoho" a byli u všech míčů dříve než soupeř, což se projevilo i na sebevědomí a hře. Ve druhé půli hosté přidali a my jsme zase začali čekat "jak to dopadne" až jsme nakonec gól dostali.  Naštěstí se v poslední čtvrtině zápasu naši hráči probrali a začali hrát zase aktivněji, lépe kombinovali a také z toho vytěžili pátou branku. Trenérům, divákům i samotným hráčům se zápas moc líbil a všichni si ho užili. Všichni si za svůj výkon zasluhují velkou pochvalu, opětovně svým výborným výkonem podržela mužstvo Martina Panušková v naší brance.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

 

---

5. 5. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
3:9 (1:6)
2x Marek Hájek, Tomáš Hnídek

 Domácí byli lepším týmem, ale naše mužstvo je potřeba pochválit za nebojácnost a snahu dát nějaký ten gól. Nakonec se nám to povedlo třikrát a nějaké šance zůstaly nevyužity, nutno podotknout že tomu bylo stejně i na straně soupeře.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

 

 

---

28. 4. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:7 (0:4)
Tomáš Hnídek

 Ne moc povedené utkání, kdy jsme zbytečně  inkasovali po opakujících se hrubých chybách. Ve druhé půli, jsme sice předvedli několik pohledných útočných akcí, ale dokázali jsme proměnit jen jednu a vstřelili alespoň čestný gól. Po prvním poločase musela pro zdravotní potíže z branky odstoupit jinak velmi dobře chytající Martina Panušková. Ve druhém poločase ji vystřídal Tomáš Macoun, který počínal také velmi dobře a před několika dalšími brankami nás zachránil.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek,

---

21. 4. 2012, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
1:11 (1:4)
Hnídek Tomáš

Zápas nakonec probíhal, ke spokojenosti obou mužstev, na hlavním hřišti na trávě. My jsme začali velmi dobře, když po průniku Marka Hájka a neúspěšné teči Jakuba Štěcha, vrátil míč do odkryté branky Tomáš Hnídek. Pak jsme ještě 10 minut dokázali s domácími hrát vyrovnanou partii. Jakmile se však domácím podařilo vstřelit vyrovnávací gól, dostali se do hry, začali se tlačit před naši branku, kde několik našich chybných rozehrávek dokázali přetavit na čtyři góly. Ve druhé půli jsme sice hned inkasovali, ale dokázali jsme si, vždy po spolupráci dvojice Jakub Štěch, Marek Hájek, vytvořit dvě velmi dobré brankové příležitosti, které jsme však nedokázali proměnit. Ke konci zápasu, po herním výpadku několika hráčů a odstoupení Michala Kováře (opět bolavý sval), jsme pak kupili jednu chybu za druhou a domácí nás za to lehce trestali, takže skore bohužel narostlo až na 11.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Filip Fuščič, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek,

---

18. 4. 2012, středa, 8:30 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Turnaj v Přešticích
4.místo
bez branky!!

 Na turnaji se nakonec sešla pro nás těžká váha v podobě Klatov, Sušice a Přeštic. Nedorazili "hratelní" soupeři Vejprnice a Košutka. Sehráli jsme tři zápasy, při nichž jsme bohužel nevstřelili ani gól, i když jsme tak deset brankových příležitostí měli. Zvláště v zápase s Přešticemi jsme měli šest  tutovek, kdy Marek Hájek šel sám na brankaře, ale buď šlo zakončení těsně vedle branky, nebo Mára trefil brankaře. Z tohoto pohledu je pro nás výsledek 0:7 velmi krutý. V prvním zápase se Sušicí jsme předváděli náš ustrašený fotbal a zaslouženě prohráli 0:7, když jsme si snad nevytvořili ani šanci. Poslední zápas s Klatovama, vítězem turnaje jsme první půli nehráli až tak špatně, ale ve druhém poločase už byla většina hráčů opět "mimo hru", takže skore narostlo až na 0:9. Turnaj byl dobře zorganizován a k velké pohodě přispěli i tři hráči Viktorie Plzeň, Pavel Horváth, Milan Bakoš a Marian Čišovský, kteří na hodinu dorazili a věnovali se podepisování fotek, dresů a velmi žádaného focení s dětmi. Druhým nejlepším brankařem byla vyhlášena Martina Panušková a neztratil se ani Marek Hájek, se kterým měli soupeři hodně starostí, ale jeho výkon nebyl podpořen vstřelenou brankou. Z našich hráčů zaslouží pochvalu ještě Jakub Štěch, který statečně bojoval se staršími protihráči. Ostatní podali průměrný až podprůměrný výkon, navíc bez bojovnosti, což na ostatní kvalitní mužstva nestačilo.

Sestava: Martina Panušková - Jakub Boček, Karel Pivnička, Matěj Heimlich, Jan Forman, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek, Filip Fuščič, Marek Hájek, Tomáš Macoun

---

14. 4. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Smíchov
4:3 (1:2)
2x Tomáš Macoun, Vladimír Slepička, Marek Hájek

Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že je šance získat první jarní body, ale musíme se o to poprat.  Bohužel hosté byli v prvním poločase lepší a několikrát nás od inkasované branky zachránila výborně chytající Martina Panušková, dvakrát i s pomocí brankové  konstrukce. My jsme hráli opět ustrašeně a bez chuti. Do druhé půle jakoby však přišlo jiné mužstvo, bojovalo jako jeden muž a předvedlo i hezké akce. A protože jsme bojovali až do konce, dostalo se nám nakonec zasloužené odměny, v podobě prvního jarního vítězství.  Hosté byli změnou naší hry ve druhé půli hodně zaskočeni a moc se do příležitostí ke vstřelení branky nedostávali. Pochvalu za výkon ve druhém poločase zasluhuje celé mužstvo, nad které tentokrát vyčníval výkon už zmiňované Martiny v naší brance, pak Jakuba Štěcha a výborný druhý poločas Máry Hájka. V průběhu druhé půle pak do zápasu naskočil pozdě příchozí Jan Forman  a zacelil tak díru v sestavě po Michalu Kovářovi, který bohužel pro zranění (bolest třísel) zápas nedohrál.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Matěj Heimlich, Jakub Boček, Vladimír Slepička, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek, Jan Forman

---

8. 4. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
1:5 (0:2)

Zápas ve Stříbře se soupeřem, který by měl být "hratelný" jsme opět trestuhodně prohospodařili. Naše mužstvo hrálo bez vůle zvítězit, nebo soupeře řádně potrápit, takže jsme nakonec pětkrát inkasovali a dali pouze jedinný gól. Velmi dobře zahrál pouze Jakub štěch, který za to později dostal i náležitou odměnu - dres hráče Viktorie Plzeň - Milana Petrželi!! Za zmínku ještě stojí výborné zákroky Martiny Panušků v naší brance a aktivita a nebojácnost Jana Formana při hře jeden na jednoho.

Sestava FKHD: Martina Panušková - Karel Pivnička, Matěj Heimlich, Vladimír Slepička, Jan Forman, Jakub Štěch, Michal Kovář, Tomáš Hnídek, Tomáš Macoun, Marek Hájek

---

31. 3. 2012, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
4:5 (2:3)
2 x Hájek, Štěch, Macoun

K prvnímu utkání doma jsme, až na Filipa Fuščiče (nemoc), nastoupili kompletní. K vidění bylo vyrovnané utkání s pohlednými akcemi na obou stranách. Hosté začali utkání ve velkém stylu a v krátkém sledu vstřelili i dvě branky. My jsme se však nevzdali, dokázali jsme třikrát dotáhnout skóre, ovšem závěrečné slovo však bohužel patřilo hostům, takže nedošlo ani na atraktivní penaltový rozstřel.

Sestava: Martina Panušková - Karel Pivnička, Mates Heimlich, Vladimír Slepička, Jan Forman, Jakub Štěch, Michal Kovář, Marek Hájek,Tomáš Macoun, Tomáš Hnídek

---

25. 3. 2012, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
2:12 (0:9)

První naše mistrovské utkání dopadlo velmi nepříznivě. Hned na úvod utkání jsme inkasovali dvě laciné branky a to určilo ráz prvního poločasu. Fyzicky vyspělí domácí si s naším ustrašeným mužstvem v prvním poločase dělali co chtěli a tak skončil debaklem. Ve druhé půli jsme začali odvážněji a dokázali jsme s domácími jakž takž držet krok. Měli jsme i několik šancí na vstřelení gólu, ale nedokázali jsme je dotáhnout do konce.

---

5. 11. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK ZČE
4:4 (2:0)
2 x Michal Kovář, Marek Hájek, Jakub Štěch

Máme za sebou trochu smolný zápas. Začali jsme nebojácně a hosty jsme tím notně zaskočili, protože si za celý první poločas nevytvořili vyloženou brankovou příležitost. My jsme měli pět vyložených brankových příležitostí, když sám na branku šel dvakrát Marek Hájek a třikrát Jakub Štěch, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat. Jakub Štěch při poločasové přestávce poznamenal: " Jsem jako Petržela s Barcou".  Musím říct, že to byla trefná poznámka. Do poločasu jsme přesto dvě branky dali a zaslouženě jsme vedli 2:0. Obě vstřelil Míša Kovář, první z penalty, která byla odpískaná za faul na dravě hrající Martinu Panuškovou, a druhou přidal krásnou křížnou střelou. Hned v úvodu druhé půle dali hosté kontaktní branku, ale my jsme hned vzápětí navýšili skóre na 4:1 brankami Marka Hájka a Jakuba Štěcha. Jenže hosté se nevzdali a nakonec nás tolik neproměněných šancí z prvního poločasu mrzelo, protože hosté nakonec skore srovnali na 4:4. Šťastnější byli i v penaltovém rozstřelu, takže na nás zbyl pouhý bod. Vzhledem k předvedené hře, zvláště v první půli, je pro nás remíza ztrátou.

Sestava: Tomáš Macoun - Karel Pivnička, Vladimír Slepička, Matěj Heimlich, Filip Fuščič - Jakub Štěch, Michal Kovář, Marek Hájek - Martina Panušková, Tomáš Hnídek.

 

---

30. 10. 2011, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Přeštice
5:10 (2:7)
3x Tomáš Hnídek, 2x Marek Hájek

 Zápas v Přešticích se pro nás začal vyvíjet  hodně nešťastně, hned v úvodních minutách jsme inkasovali. Po několika dalších minutách jsme sice  brankou Marka Hájka dokázali vyrovnat, ale potom se na domácích kopačkách drželo hodně štěstí a skoro všechny situace okolo naší branky končily brankou v naší síti. My jsme dokázali z mnoha šancí bohužel vstřelit jenom jednu, kdy po hezké akci Marka Hájka zakončoval do prázdné branky Tomáš Hnídek. Ve druhém poločasu jsme zlepšili důraz v osobních soubojích a začali jsme si vytvářet i hodně gólových příležitostí, ale domácí měli v brance výborného gólmana, kterého jsme dokázali překonat pouze třikrát. Za to domácí i teď dávali góly lehce a poměrně snadno. Vzhledem k námi předvedenému výkonu je výsledek pro nás dost krutý, ale zase předvedená hra určitě všechny potěšila. I diváci si určitě přišli na své, když viděli oboustranně útočný fotbal s množstvím šancí a hezkých kokmbinačních akcí na obou stranách.

Sestava: Tomáš Macoun - Vladimír Slepička, Jan Forman, Filip Fuščič - Jakub Štěch, Michal Kovář, Marek Hájek - Martina Panušková, Tomáš Hnídek, Matěj Heimlich.

---

22. 10. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Vejprnice
6:6 (6:3) na pk 2:3

 V prvním poločase jsme ovládali hru, proměňovali šance a dalo by se říct, že jsme zápas měli pod kontrolou. Do druhého poločasu však nastoupili hosté důrazněji a odvážněji.    My jsme nejistě zakončovali své útoky a vyrobili i chybičky, kterých hosté dokázali využít až na těsných 6:5. V tom okamžiku jim narostla křídla a svou vůlí po gólech a vyrovnání nás dostali na kolena. Prakticky  jsme se ve druhém poločase nedostali do šance a horko těžko jsme odolávali tlaku hostů. Za druhý poločas zaslouženou remízu (minimálně) si hosté vystřelili několik minut před koncem. V penaltovém rostřelu jsme pakpokračovali v bojácném výkonu – dvakrát jsme  nedokázali proměnit penaltu a hosté zaslouženě získali i druhý bod.

Sestava: Tomáš Macoun - Filip Fuščič, Jan Forman, Láďa Slepička - Marek Hájek, Michal Kovář, Jakub Štěch, Tomáš Hnídek - Martin Panušková, Matěj Heimlich.

---

15. 10. 2011, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Doubravka
1:6 (0:3)
Martina Panušková

 Úvodní polovina  prvního poločasu byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Pak přišel gól do naší sítě a do poločasu jsme bohužel dostali ještě další tři branky. Na všech brankách se bohužel opět podepsali naše chyby v obranné fázi. Ve druhé půli už byli domácí lepším týmem, ale nutno říct, že i my jsme se dostali do několika gólových šancí, ale nedokázali jsme je s chladnou hlavou zakončit. Jedinný gól jsme vstřelili po důrazném napadání Martiny Panuškové, která využila chybu domácího golmana.

Sestava: Tomáš Macoun ( velmi dobrý výkon) - Filip Fuščič, Jan Forman, Karel Pivnička - Jakub Štěch ( velmi dobrý výkon),  Michal Kovář, Tomáš Hnídek - Marek Hájek (velmi dobrý výkon a to odehrál celý zápas i za starší žáky) - Martina Panušková, Matěj Heimlich, Vladimír Slepička.

---

9. 10. 2011, neděle, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Klatovy
2:13 (1:6)
Štěch, Hájek

Hosté byli fyzicky vyspělejší, ale v prvním poločase jim domácí stačili a hráli s nimi vyrovnanou hru. Nebýt dvou branek, které si domácí prakticky vstřelili sami, bylo by i skore přijatelnější. Do druhého poločasu nastoupili domácí bojácně a proti vyspělejším hostům neměli šanci uspět. Ti svoji převahu vyjádřili i brankově a ve druhém poločase toho slabě hrajícím domácím mnoho nedovolili.

---

2. 10. 2011, neděle, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Tachov
1:8 (1:4)
Marek Hájek

Domácí byli lepším týmem než my, ale pomohly jim k tomu opět naše zbytečné chyby  při rozehrávce, ze kterých jsme inkasovali zbytečné 4 branky. Už v první minutě jsme se ujali vedení po průniku Marka Hájka, domácí však rychle vyrovnali a začínalo se znovu. Další nadějný průnik Marka Hájka domácí zastavili faulem, za který by v dospělém fotbalu následovala červená karta, tady pouze žlutá. Bohužel to nebylo ani v pokutovém území, takže z toho byl jen trestný kop z uctivé vzdálenosti od domácí branky, který jsme nevyužili. Tato situace některé naše hráče asi ovlivnila, protože začali předvádět bojácný, nesoustředěný výkon se kterým jsme nemohli proti dobrému soupeři uspět. Bohužel nám stále ještě chybí  zraněný Michal Kovář, jehož nepřítomnost je na mužstvu hodně znát. Obdiv a pochvalu zaslouží brankářka Martina Panušková, která přijela na zápas až z Nýrska a svými zákroky se zasloužila o to, že skore na naší straně nebylo dvouciferné.

Sestava: Martina Panušková - Filip Fuščič, Jan Forman, Vladimír Slepička - Jakub Štěch, Marek Hájek, Tomáš Macoun - Tomáš Hnídek - Karel Pivnička,

---

28. 9. 2011, středa, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Košutka
0:4 (0:2)

Hosté byli fyzicky vyspělejší a svoje přednosti využívali v osobních soubojích, které vyhrávali, a to hlavně v těch důležitých okamžicích. K jasnému výsledku bohužel přispěly i naše dva vlastní góly a třikrát nastřelené břevno hostující branky. Tentokrát nám chyběl Michal Kovář, což bylo znát,  a Tomáš Macoun s Markem Hájkem hráli zápas i za starší žáky, takže ke konci jim ubývaly síly. Velmi dobrý výkon podala opět chytající Martina Panušková.

Sestava:  Martina Panušková - Filip Fuščič, Jan Forman, Vladimír Slepička - Jakub Štěch, Marek Hájek, Tomáš Macoun - Tomáš Hnídek - Lukáš Valovič, Karel Pivnička

---

24. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Sušice
2:5 (0:2)
Marek Hájek, Matěj Kříž

Hosté byli lepším týmem než domácí a zaslouženě vyhráli. Domácí však bojovali a na počátku druhého poločasu dvakrát snížili náskok soupeře a nebýt jejich hrubých chyb v rozehrávce, mohli dosáhnout lepšího výsledku. Lví podíl však na tom má i vynikajícího výkon brankařky Panuškové v prvním poločase, která chytila několik jistých gólů. Do druhého poločasu však pro nevolnost nemohla nastoupit a tak za ni zaskočil Jan Forman.

---

17. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - SK Smíchov
2:4 (1:3)

 Zápas se Smíchovem nás nezastihl se štěstěnou na kopačkách. Sice jsme vedli gólem Marka Hájka, který se prodral mezi domácími obránci a nekompromisně zavěsil, jenže domácí brzo vyrovnali a do poločasu přidali ještě dva góly po našich nedokonalých rozehrávkách. Do druhého poločasu jsme nastoupili ofenzivně a podařilo se nám brzo snížit na 2:3, ale pak jsme gól nedokázali vstřelit, i když jsme měli hodně brankových příležitostí, několikrát šel na branku sám Marek Hájek, ale nedokázal překonat domácího golmana. Domáci nakonec náskok uhájili a ještě přidali gól navrh, když naše nedokonalé pokrytí středu hřiště využil domácí kapitán a nechytatelnou střelou do šibenice pojistil vítězství. S hrou mužstva i s předvedenými individuelními výkony však musíme být spokojeni, protože jsme až do poslední chvíle hráli o body.

Sestava: Jan Forman - Filip Fuščič, Matěj Heimlich - Tomáš Macoun, Michal Kovář, Marek Hájek, Vládimír Slepička - Tomáš Hnídek - Jakub Štěch.

---

10. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Stříbro
6:1 (2:1)
3 x Marek Hájek, 3 x Michal Kovář

Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem. O tom, že skóre hovoří jednoznačně pro domácí, rozhodly výkony dvou hráčů, Michala Kováře a Marka Hájka, kteří dali po třech brankách a přispěli tak velkou měrou k jasnému vítězství domácích. Hosté předváděli dobrou hru a prohra 1:6 je vzhledem k jejich předvedenému výkonu poměrně krutá.

---

3. 9. 2011, sobota, 11:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nýrsko
1:3 (1:0)
Marek Hájek

Vyrovnané utkání, ve kterém jsme hrozili z rychlých protiútoků. Po jednom z nich jsme se dostali do vedení zásluhou Marka Hájka, který přešel přes dva obránce a s přehledem zakončil. Domácí se v 1. poločase trápili. Nevycházelo jim skoro nic, byli málo důrazní v osobních soubojích a nedokázali proměnit své vyložené šance. Ve druhém poločase zlepšili domácí pohyb a po faulu na Adama Vacka proměnil penaltu nadvakrát Zbyněk Mašek. Za dalších 7 minut již domácí vedli, když po kombinaci Adam Vacek, Jakub Pavlík a Martin Bastl posledně jmenovaný prudkou střelou zvýšil na 2:1. Uběhl opět stejný čas a po přihrávce Vacka zvýšil Jakub Pavlík křižnou střelou na 3:1. My jsme se nevzdali a několikrát jsme ještě ohrozili branku domácích.

---

31. 8. 2011, středa, 14:45 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Domažlice
1:8 (1:5)

Domácí byli vyspělejší a navíc se hrálo na UMT, což nám zvláště při přihrávkách dělalo potíže.

---

27. 8. 2011, sobota, 11:45 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Nepomuk
2:12 (2:7)
2 x Marek Hájek

Hosté byli fyzicky vyspělejší a domácí hrající poprvé v nové sestavě jim nestačili ani herně. V prvním poločase sice stačili ještě třígólový náskok hostů stáhnout, ale pak už stříleli góly pouze hosté.

---

0. 0. 0000, úterý, 21:55 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší žáci) - Luby
Výsledek ještě není znám

Hlavní partneři

Naši hlavní partneři, kteří umožňují existenci a celosezónní provoz FK Horažďovice. Děkujeme!

Sponzoři

Níže uvedení příznivci fotbalu v Horažďovicích tuto sezonu podporují rozvoj fotbalu v našem městě. Děkujeme!       

  • Pizzerie V Zámku - Roubal
  • Devětsil - lékárna
  • Hospoda U Hlaváčků
  • Petr Bednarik - zemědělské, zámečnické služby