24. 9. 2023, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Košutka Plzeň
5:1 (3:1)
Balog 2x, Mužík 3x

6. kolo krajský přebor

---

17. 9. 2023, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Sparta Radkovice, hřiště Hrádek
6:1 (2:0)
Balog 3x, Mužík 2x, Červeňák

 5. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund, Boř, Vacík, Janeček, Červeňák, Kolář F., Kolář M., Holeček, Fabián, Balog, Mužík

Střídali: Čonka, Končal, Pavelec, Sládek, Polomis, Jarolím, Višťiak

V nedělním utkání jsme na hřišti v Hrádku přivítali tým z Radkovic. Počasí připomínalo spíše červenec než konec září.

Proto jsme chtěli utkání rozhodnout hned v úvodu a rozložit síly na všechny hráče. Sice se nám podařilo vstřelit dvě branky, ale soupeř neustále hrozil rychlými protiútoky, ale díky nepřesnosti v koncovce jsme drželi čisté konto.

Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že budeme více držet balon, budeme trpěliví. Soupeř vycházel ze zajištěné obrany a po zisku míče přecházel do rychlých útoků. Bohužel se nám nepodařilo jeden takovýto protiútok zachytit, soupeř využil špatného postavení stoperů, postupoval sám na gólmana a pohodlně zakončil nabídnutou šanci. Obdržená branka nás probrala, začali jsme hrát, více kombinovat a během chvilky jsme přidali dva zásahy do soupeřovy branky. Za několik minut se mohl soupeř radovat podruhé, ale nařízenou penaltu za naši ruku ve vápně neproměnil. A tak jsme si vzali poslední slovo my, a dvěma závěrečnými trefami jsme upravili výsledek na 6:1.

Ač výsledek vypadá jednoznačně, na hřišti bylo vidět mnoho gólových příležitostí na obou stranách.

Miloš Boř

---

10. 9. 2023, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ START Luby
6:0 (0:0)
Mužík 3x, Balog, Končal, Fabián

4. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka, Boř, Vacík, Kolář F., Sládek, Holeček, Kolář M., Mužík, Balog, Janeček, Červeňák

Střídali: Polomis, Končal, Fabián, Jarolím, Benda, Vištiak

V pátém kole jsme zavítali na hřiště lubského Startu. Věděli jsme, že nás čeká houževnatý soupeř, který bude hlavně spoléhat na defenzivu.

Od úvodního hvizdu jsme začali dobývat domácí tvrz, ale velká snaha o vstřelení úvodní branky nám nevycházela. Naopak jsme se nesoustředili na bránění a soupeř nám několikrát poslal varování.

Do druhé půle jsme klukům připomněli co po nich chceme, a aby byli trpěliví, že to bude o jednom gólu, kterým se soupeř sesype. V 57. minutě byl po 2 ŽK vyloučen Fíla Kolář a paradoxně nám tím pomohl. Soupeř s vidinou přesilové hry vylezl ze svého obraného krunýře, ale než stačil cokoliv vymyslet, Martin Mužík vstřelil náš toužený gól. Než se soupeř vzpamatoval, stačili jsme během 10 minut ještě 3x skórovat a domácí se úplně odevzdali. S chutí hrající kluci ještě přidali dva góly a domácí vysvobodil až rozhodčí, který odpískal konec zápasu.

Pět odehraných kol, pět vítězství, dobrá práce hoši.

Miloš Boř

---

3. 9. 2023, neděle, 16:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice
7:3 (4:2)
Balog 2x, vlastní, Holeček, Kolář, Mužík 2x

3. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka, Boř, Červeňák, Fabián (20.Sládek), Janeček, Benda (46. Kolář), Vacík (64.Jarolím), Holeček, Kolář F. (60.Končal), Balog (60.Zajíček), Mužík (68.Vištiak)

Po středeční domácí výhře s Vejprnicemi, jsme se s tímto soupeřem utkali opět, v rámci 3. kola.

Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme se nastěhovali před domácí branku a vytvářeli si šance k otevření skóre. Již v 5. minutě jsme prolomili domácí obranu a zaslouženě vedli. Bohužel jsme soupeři dovolili brzy srovnat stav, a po naší špatné komunikaci v zadních řadách, se domácí ujali vedení. Naštěstí si vedení neužili dlouho, po dvou minutách jsme za pomoci domácí obrany vyrovnali stav. I v dalších minutách jsme měli herně navíc, ale góly jsme přidali až v samém závěru poločasu, po pěkných kombinačních akcích.

Ve druhém poločase jsme pokračovali v našem náporu, po 20 odehraných minutách jsme přidali 3 branky, a pohodlně kráčeli k dalšímu vítězství. Soupeři se podařilo upravit výsledek až v závěru zápasu, kdy proměnil nařízený pokutový kop.

Kromě krátkého herního výpadku po obdržené druhé brance, kluci zasluhují pochvalu za svůj výkon. Hráli s velkou chutí a zápas si užívali jako my, trenéři.

Díky hoši.

Miloš Boř

---

30. 8. 2023, středa, 18:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice, hřiště Hrádek
4:1 (2:0)
Mužík 3x, Balog

 14. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka, Boř (Končal), Janeček (Pavelec), Fabián (Červeňák), Vacík, Kolář F. (Višťiak), Sládek, Holeček, Kolář M. (Benda), Balog (Jarolím), Mužík

Ve středečním vloženém kole jsme se na hřišti v Hrádku utkali se soupeřem z Vejprnic. Oproti předešlým kolům nás čekal tradiční účastník KP.

Od prvních minut se hrálo aktivně na obě strany, týmy si vytvářely slibné šance k otevření skóre. Jako první jsme využili nabídnuté šance my, kdy Martin Mužík obešel všechno co mu stálo v cestě a pohodlně uklidil míč do branky. Na druhý zásah Martina jsme nemuseli čekat dlouho, a po 25 minutách na ukazateli svítil stav 2:0. Do konce poločasu jsme bohužel polevili, soupeř se více dostal do hry a více ohrožoval naši svatyni. Tu ovšem hájil Filip Čonka a svými zákroky nás několikrát podržel a tak jsme mohli odcházet do kabiny s čistým kontem.

O přestávce jsme klukům připomněli věci, o kterých jsme se bavili na začátku utkání. Slova si vzali k srdci a úvod nám vyšel náramně. Martin k dokončení svého hattricku potřeboval 2 minuty a o chvilku později se připomněl i náš druhý útočník Kája Balog. Pohodlné vedení 4:0 jsem měli pod kontrolou a soupeři jsme dovolili snížit pouze z penalty. Druhou nabídnutou penaltu v závěru utkání Filip chytil a tím podtrhl svůj výborný výkon.

Za dnešní výkon je potřeba pochválit všechny kluky, i ty, co se dostali na hřiště v průběhu hry. Když je dobrá parta kluků, tak je dobrý základ pro úspěch.

Miloš Boř

---

27. 8. 2023, neděle, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Spartak Klenčí pod Čerchovem
14:0 (6:0)
Balog 3x, Mužík 4x, Janeček, Benda, Vištiak, Kolář F. 2x, vlastní 2x

2. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka, Boř, Fabián, Janeček (46. Červeňák), Vacík, Kolář F., Holeček (60. Vištiak), Sládek (46.Benda), Kolář M. (46. Jarolím), Balog (60.Končal), Mužík

Ve druhém kole KPMD jsme zavítali na hřiště Spartaku Klenčí pod Čerchovem. Soupeř pro nás neznámý a proto jsme nechtěli nic ponechat náhodě.

Již od prvních minut bylo patrné, kdo bude udávat tempo hry. Překonat domácí, kteří bránili v deseti lidech, byl pro nás tvrdý oříšek. Soupeř náš tlak odvracel dlouhými odkopy na naší polovinu, kde nebyli naši obránci pod žádným tlakem a pohodlně rozehrávali míče. Nebo soupeř za cenu rohových kopů odvracel do autu. Střeleckou smůlu jsme prolomili po 20 minutách hry a do konce poločasu jsme zatížili konto soupeře šesti zásahy.

Do druhé půle jsme udělali několik hráčských změn a po klucích jsme chtěli větší klid na míči, rychleji měnit těžiště hry a být produktivnější v koncovce. Čelit čerstvým silám bylo pro domácí obranu čím dál tím těžší, a když jsme zrychlili hru přihrávkami, byl soupeř bezradný. Nakonec se ukazatel skóre zastavil na dvoumístné cifře a domácí odcházeli do kabin s čtrnácti gólovým přídělem.

V dalším týdnu nás čekají dvě utkání, ve středu a v neděli s týmem Vejprnic. Pošetřené síly, široký kádr a kvalitní příprava budou tím hlavním stavebním kamenem pro úspěšné zdolání „anglického“ týdne.

Miloš Boř

---

19. 8. 2023, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - FK Planá
8:1 (3:0)
Mužík 4x, Holeček 2x, Kolář, Končal

1. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka, Boř, Fabián (60.Benda), Polomis, Vacík (70.Zajíček), Kolář F. (46.Červeňák), Holeček, Sládek (70.Višťiak), Kolář M. (60.Jarolím), Balog (60.Končal), Mužík

V sobotu jsme odstartovali novou sezónu, kdy většina kluků přešla z žákovské kategorie do kategorie mladšího dorostu, proto jsme byli plni očekávání, jak si s tím poradí. A premiéra to byla vítězná.

Od úvodu jsme předváděli kombinační fotbal, ale v koncovce jsme byli nepřesní. Jediný problém, s kterým jsme se těžko vyrovnávali, byla tvrdá hra soupeře, kdy nepochopitelně zůstávala píšťalka rozhodčího němá. Nicméně se šlo do kabin za příznivého stavu 3:0, kdy branky obstarali Mužík, Holeček, a po krásné trefě z přímého kopu Martin Kolář.

Vstup do druhé půle se nám vůbec nepovedl. Než si kluci upravili svoji výstroj, tak jsme vyndávali míč z naší sítě. To bylo ze strany soupeře vše. V další části hry jsme již nepolevili v koncentraci a třemi góly Martina Mužíka, brankou Matyho Holečka a v samém závěru trefou Míry Končala jsme rozhodli o osudu utkání.

O víkendu se představíme na hřišti Klenčí, což je soupeř pro nás neznámý. Ale pokud budeme předvádět hru, jakou jsme se prezentovali, nebude to s námi mít soupeř lehké.

Miloš Boř

 

---

10. 6. 2023, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SŠ Plzeň
0:10 (0:3)

20. kolo krajský přebor

Sestava: Filip Čonka /brankář/, Ondřej Pavelec, Martin Fabián, Jiřina, Kolář, Mužík, Pančenko, Sládek, Balog, Přibyl, Pavlíček

Střídali: Holeček, Červeňák, Benda

V sobotu 10. 6. 2023 jsme zajížděli k poslednímu zápasu krajského přeboru dorostu na SŠ Plzeň. Inkasovali jsme velice rychlý gól již v první minutě, a celkově se nám zápas nevydařil. Náš výkon byl ovlivněn i tím, že jsme nebyli v optimální sestavě, a doplnili nás starší žáci. I přes naši snahu jsme tentokrát na vítěze soutěže nestačili, ale i tak nám patří konečné druhé místo v soutěži.

Jitka Šedivá

---

4. 6. 2023, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Luby / Švihov
4:0 (0:0)
Balog, Mlnařík, Šabek, Holeček

19. kolo krajský přebor

Sestava: Filip Čonka /brankář/, Ondřej Pavelec, Martin Fabián, Martin Pavlíček /Jindřich Janeček/, David Hanula /Jakub Sládek/, Filip Kolář, Ondřej Přibyl, Zdeněk Krotkovský , Marek Mlnařík, Ondřej Přibyl /Vojtěch Beníšek/, Ondřej Šabek, Karel Balog

V zápase o druhé místo jsme byli celé utkání lepším týmem. Zápas začal naším náporem a neproměňováním mnoha šancí. Soupeř podnikal ojedinělé rychlé protiútoky po dlouhých odkopech. Pokračovali jsme v tlaku, sám na brankáře běžel Zdeněk Krotkovský, Karel Balog a Marek Mlnařík. Bohužel, všechny střely směřovaly doprostřed branky. Soupeř měl pouze šanci z rychlého protiútoku, který jsme zastavili za cenu přímého kopu. V našich šancích byli v zakončení několikrát Ondřej Šabek a Marek Mlnařík. Druhý poločas byl opět v naší režii, měli jsme několik šancí a už jsme byli produktivní. Karel Balog zakončil samostatný nájezd na brankáře k tyči, a vedli jme 1 : 0! Vojtěch Beníšek přišel jako střídající hráč a měl několik šancí, ale neproměnil. V závěru se zaslouženě prosadili nejlepší hráči na hřišti Marek Mlnařík a Ondřej Šabek. Zápas ukončil gólem na 4 : 0 Matyáš Holeček, po krásné přihrávce na malé vápno od Marka Mlnaříka. Dobrý výkon, kluci děkuji!!! Po vyhraném zápase máme jistotu druhého místa v krajském přeboru.

Miroslav Lávička

---

21. 5. 2023, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Košutka Plzeň
6:2 (1:0)
Šabek, Balog 2x, Pančenko, Krotkovský, Červeňák

17. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš, /brankář/ Martin Pavlíček, Fabián Martin, Jakub Pivnička, Ondřej Pavelec, Karel Balog, Kolář Filip /Kristián Červeňák/, Pančenko Tomáš, Šabek Ondřej [K] /Václav Benda/, Zdeněk Krotkovský, Martin Jiřina /Vojtěch Beníšek/

Odehráli jsme opět výborné utkání, kdy jsme měli mnoho šancí po celý zápas. Nejlepšími hráči našeho týmu byli střelci branek, Tomáš Pančenko, Karel Balog, Ondřej Šabek, ale i další. Střední záložníci Tomáš Pančenko a Ondřej Šabek výrazně převyšovali soupeře, na jejich kombinace bylo radost se dívat. V útoku hraje každý zápas výborně Karel Balog, což je vidět i na vstřelených gólech. Odehráli jsme utkání za pomoci tří starších žáků, kteří se snažili, bojovali a odehráli dobré utkání.

První poločas jsme začali v dobrém tempu, zatlačili soupeře, a měli jsme jednu šanci za druhou. V 15. minutě utekl Filip Kolář obraně hostů, po faulu následovala penalta, kterou proměnil Ondřej Šabek. Do konce poločasu jsme pokračovali neproměňováním šancí, Košutka neměla žádnou šanci. Druhá půlka začala stejně jako první. Měli jsme šance, a dávali góly. Postupem času vstřelili gól v 61‘ a 78‘ Karel Balog, 71‘ Tomáš Pančenko, 72‘ Zdeněk Krotkovský, a 75‘ Kristián Červeňák ve svém prvním zápase za dorost.

Miroslav Lávička

---

13. 5. 2023, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice
6:0 (1:0)
Pančenko 3x, Balog 2x, Krotkovský

16. kolo krajský přebor

Sestava: Filip Čonka /brankář/ Martin Pavlíček, Fabián Martin, Jakub Pivnička, Ondřej Pavelec /Jan Boř/, Karel Balog, Ondřej Přibyl /Míra Končal/, Pančenko Tomáš, Ondřej Šabek [K] /Martin Kolář/, Krotkovský Zdeněk, Marek Mlnařík /Václav Benda/

 

Celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Hosté si mohli odvést větší debakl, kdybychom proměňovali šance již v prvním poločasu.

 

Zápas začal naším náporem a neproměňováním mnoha gólových příležitostí. Soupeře jsme nepustili vůbec k ničemu. V našich šancích byli v zakončení několikrát Ondřej Šabek, Tomáš Pančenko, Karel Balog a Zdeněk Krotkovský. Největší příležitosti měl Ondřej Šabek, když šel dvakrát sám na brankáře. Produktivní byl jen v poslední minutě prvního poločasu Karel Balog, když krásným obstřelem trefil horní roh branky. Do kabin jsme šli za stavu 1 : 0, šancí bylo hodně!

 

Druhý poločas byl opět v naší režii, měli jsme několik šancí a proměnili jsme je! Nejdříve Tomáš Pančenko neproměnil střelu z malého vápna, za několik minut ale vstřelil tři góly. Karel Balog vstřelil svůj druhý gól ze stejného místa a trefil opět horní růžek branky. Posledním střelcem byl Zdeněk Krotkovský, když po centru dal gól hlavou. Náš nejlepší výkon, kluci děkuji!!!

Miroslav Lávička

---

7. 5. 2023, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SŠ Plzeň
0:7 (0:3)

 15. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, 46‘ Čonka Filip /brankář/, Fabián Martin, Ondřej Pavelec, Pančenko Tomáš /Jan Boř/, Jiřina Martin, Krotkovský Zdeněk, Pavlíček Martin, Přibyl Ondřej /Končal Miroslav/, Šabek Ondřej[K] /Václav Benda/


První domácí mistrovský zápas jara jsme odehráli v Hrádku. Ondřej Šabek a Tomáš Pančenko absolvovali druhý zápas po sobě, což ovlivnilo celé utkání. Dohrávali jsme zápas se šesti staršími žáky, což proti prvnímu týmu tabulky bylo znát. Zápas začal v dobrém tempu. Sportovní škola nemá v soutěži konkurenci, ztratila pouze tři body za porážku s námi na podzim. Hosté šance řešili výborně a skóre se zastavilo na 7 : 0 pro hosty. Děkuji hráčům starších žáků, kteří přijeli po svém zápase. Pokud by nepřijeli, dohrávali bychom s méně hráči.

Miroslav Lávička

 

---

30. 4. 2023, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Luby / Švihov
0:1 (0:1)

14. kolo krajský přebor

Sestava: Čonka /brankář/, Ondřej Pavelec, Martin Fabián, Martin Pavlíček, Tomáš Pančenko, Filip Kolář, Ondřej Přibyl /Jonáš Fremund/, Zdeněk Krotkovský /Míra Končel/, Václav Benda / Jan Boř/, Ondřej Šabek, Karel Balog

 

Celé utkání jsme byli lepším týmem, bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí, a proto jsme prohráli.

Zápas začal naším náporem a neproměňováním mnoha šancí. Soupeř podnikal ojedinělé rychlé protiútoky po dlouhých odkopech. Jeden jsme po nedohodě stoperů s brankářem neuhlídali a dostali jsme gól. Pokračovali jsme v tlaku, sám na brankáře běžel Zdeněk Krotkovský, Karel Balog, Ondřej Přibyl, bohužel, všechny střely směřovaly doprostřed branky.

Největší šanci měl Zdeněk Krotkovský, když se k němu odrazil míč po standartní situaci. Byl v ideální pozici dva metry před prázdnou brankou, neproměnil, přestřelil. Soupeř měl pouze šanci z rychlého protiútoku, který jsme zastavili za cenu přímého kopu. Přímý kop po teči ve zdi chytil fantastickým zákrokem Filip Čonka. V našich šancích byli v zakončení několikrát Ondřej Šabek, Tomáš Pančenko. Druhý poločas byl opět v naší režii, měli jsme několik šancí, ale nemohli vstřelit gól. Za očekáváním jsou výkony některých hráčů. Chyběl nám Marek Mlnařík a Martin Jiřina, kteří odehráli velice tvrdý zápas za starší dorost, odnesli si z něho několik šrámů a nemohli nastoupit. Nepodařilo se nám dát gól a prohráli jsme!

Miroslav Lávička

---

16. 4. 2023, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Košutka Plzeň (UMT Bolevec)
4:4 (3:1)
Mlnařík Kristián 3x, Balog

12. kolo krajský přebor

V neděli zavítal dorost na plzeňský Bolevec, kde sehrál mistrovský zápas s Košutkou Plzeň (hřiště na Košutce prochází rekonstrukcí).

Zápas se hrál na umělé trávě, která není u hráčů moc oblíbená, ale jinak v krásném areálu.

 

Do zápasu jsme bohužel nevstoupili dobře, již v 6. minutě jsme zbytečně rychle, hluboko na naší půlce rozehráli aut na brankáře Filipa Čonku, který netrefil dlouhý nákop a pro domácího útočníka již nebyl problém do odkryté svatyně vsítit branku.

Toto nás ale pozitivně nakoplo k výbornému výkonu v prvním poločase.

Záhy, po dlouhém a přesném nákopu daleko za půlku hřiště vysunul Filip Čonka Kristiána Mlnaříka, který přeloboval brankáře, bohužel pro nás jen do tyče.

Následně se dvakrát opřel z veliké dálky do míče velice aktivní David Hanula (bohužel pro nás aktivní jen 70 minut, následně se projevil jeho trénikový deficit) a vystrašil domácího brankáře. Pro fotbal jen škoda, že tyto projektily, jak od Roberta Carlose nebyly přesnější.

V 17. minutě se poprvé trefil brankostroj Kristián Mlnařík. Ondra Šebek krásným pasem za stopery hostů vyslal Kristiána Mlnaříka, který z osy hřiště postupoval sám na brankáře a ukázkovým blafákem vyrovnal.

Ve 34. minutě se opět prosadil Kristián Mlnařík z rohovém kopu, které dobře zahrával Martin Pavlíček. Svým společným důrazem s Karlem Balogem dotlačil míč za brankovou čáru.

Zde se opět projevila Kristiánova obrovská vůle dávat góly.

Dále jsme předváděli velice pěkné kombinační akce, které režírovali Ondřej Šabek a Tomáš Pančenko a s velmi pohyblivým Zdendou Krotkovským.

Ze strany hostů přicházely nebezpečné protiútoky. S těmi si ale velmi dobře poradila naše obrana, kde se výborně doplňoval Martin Fabián se soubojovým Jindrou Janečkem a rychlým Ondrou Pavelcem.

Když už se zdálo, že půjdem do kabin s jednobrankovým vedením, posunul Ondra Šabek z levé strany na Kristiána Mlnaříka, který zpoza vápna završil krásnou střelou čistý hattrick.

O poločase jsme udělali předem domluvené změny, kdy ze hřiště odešli Jindra Janeček, Ondra Pavelec a Ondra Šabek. Místo nich naskočili Martin Polomis, Mates Holeček a Ondra Přibyl.

Začátek druhého poločasu se vyvíjel v podobném duchu jako první, bohužel jen začátek. S přibývajícím časem nám docházely síly.

Hra se vyrovnala a po dalším střídání v 55. minutě, kdy ze hřiště putoval Martin Pavlíček, Zdenda Krotkovský a Kristián Mlnařík, kteří tým drželi běžecky a soubojově, jsme se dostávali čím dál víc pod tlak.

Střídající hráči, věkem straší žáci a menšího vzrůstu často nezachytávali náběhy a prohrávali sprintové souboje. V rozmezí 50. až 75 minuty byl dokonám obrat na 4:3.

Dva góly vsítil rychlohonohý kapitán Dan Pašek a připsal si také svůj hattrick.

Po čtvrté inkasované brance jsme se semkli a v poslední pasáži utkání jsme hru vyrovnali. Z toho pramenil v 84. minutě roh, po kterém se odrazil míč ke Kájovi Balogovi, který vyrovnal.

V 90. minutě ještě našel Martin Fabián poslední síly a převedl sólo snad přes 5. protihráčů, bohužel do zakončení se přes zbytek blokujících hráčů nedostal.

V nastavení jsme si utkání pohlídali a dovedli ho ke spravedlivé remíze. 

Závěrem chci, jako zastupující trenér, popřát brzké uzdravení Markovi Lávičkovi a poděkovat všem hráčům za předvedený výkon.

 

Čonka Filip (59. Fremund Jonáš)

Pavelec Ondřej (Přibyl Ondřej) - Janeček Jindřich (45. Polomis Martin) - Fabián Martin - Hanula David

Kristián Mlnařík (55. Kolář Martin) - Šabek Ondřej (45. Holeček Matyáš) - Pančenko Tomáš - Pavlíček Martin (55. Benda Václav),

Balog Karel - Krotkovský Zdeněk (55. Končal Miroslav)

Václav Holeček

---

9. 4. 2023, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice
7:1 (3:1)
Šabek 3x, Kristián Mlnařík, Marek Mlnařík, Mužík 2x

11. kolo krajský přebor

 

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/ Martin Pavlíček, Fabián Martin, Ondřej Pavelec, Kolář Filip, Pančenko Tomáš, Jiřina Martin, Krotkovský Zdeněk, Ondřej Šabek /Martin Mužík/, Marek Mlnařík /K/, Kristián Mlnařík

První poločas začal velkou převahou našeho týmu a pokračoval téměř do konce zápasu. Byli jsme ve všech směrech lepším týmem! Začali jsme v dobrém tempu, zatlačili soupeře a měli jsme jednu šanci za druhou. Ve 4. minutě prošel středem vápna přes dva hráče Ondřej Šabek a vstřelil gól. Druhý gól dal Ondřej Šabek hlavou po rohovém kopu a hattrick završil ve 47. minutě. V prvním poločase dal gól Kristián Mlnařík, když si naběhl do pokutového území z pravé strany, udělal kličku do středu a zakončil k tyči. V prvním poločase jsme po nedorozumění mezi našimi hráči dostali jediný gól Vejprnic.

Druhý poločas jsme měli opět velkou převahu, kterou gólově vyjádřil dvěma brankami Martin Mužík. K zamyšlení je pouze zahrávání přímých kopů, kterých jsme měli cca k deseti a výrazně jsme neohrozili nevelkého brankáře Vejprnic.

Miroslav Lávička

 

---

6. 11. 2022, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Košutka Plzeň
5:4 (3:1)
Pančenko 3x, Mlnařík, Hanula

2. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund Jonáš, /brankář/ Martin Pavlíček, Fabián Martin, David Hanula, Kolář Filip, Pančenko Tomáš, Končal Míra, Mlnařík Marek [K], Boř Jan, Ondřej Pavelec

Začali jsme v dobrém tempu, soupeře jsme zatlačili a měli jednu šanci za druhou. Odehráli jsme opět výborné utkání, kdy jsme měli mnoho šancí po celý zápas. Nejlepšími hráči našeho týmu byli střelci branek Tomáš Pančenko, Marek Mlnařík, David Hanula, ale i další, Martin Pavlíček, Martin Fabián a Jiří Stupka.

Střední záložníci Tomáš Pančenko a Marek Mlnařík výrazně převyšovali soupeře, na jejich kombinace bylo radost se dívat. Škoda jen, že jsme odehráli utkání bez střídání za pomoci tří hráčů starších žáků, kteří se snažili a bojovali.

Poločas jsme vyhráli 3:1, když jsme z jediné šance domácích dostali gól.

Druhá půlka začala stejně jako první. Měli jsme šance a dávali góly. Tomáš Pančenko dal svůj první hattrick v dorostu, když ho avizoval v přestávce a dodržel, co slíbil, i za cenu žluté karty. Po třetím gólu sundal dres a běžel k lavičce. V závěru nám docházely síly, Marek Mlnařík hrál druhý zápas, a dalším hráčům také. Stále jsme měli dostatečný náskok, který jsme udrželi.

Miroslav Lávička

---

30. 10. 2022, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice
2:2 ( 2:0)
Mlnařík, Pančenko

 1. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund Jonáš, Filip Čonka /brankáři/ Martin Pavlíček, Fabián Martin, Jindřich Janeček, David Hanula, Kolář Filip /Ondřej Přibyl/, Pančenko Tomáš, Jiřina Martin[K], Krotkovský Zdeněk, Martin Mužík /Matyáš Holeček/

Začali jsme v dobrém tempu, soupeře jsme zatlačili a měli jsme jednu šanci za druhou. V 11. minutě po střele Zdeňka Krotkovského dorazil Kristián Mlnařík míč do odkryté branky a vedli jsme 1:0. Dalo by se říct, že jsme trefovali jednu tyčku či břevno za druhým. Martin Jiřina i Zdeněk Krotkovský dvakrát trefili konstrukci branky, další následovali. Celkem pětkrát jsme za první půlku trefili konstrukci branky. Ve 45. minutě po krásné kombinaci vstřelil gól Tomáš Pančenko.

Ve druhém poločasu z ojedinělého brejku snížili domácí na 2:1 (v 65. minutě). Od tohoto okamžiku domácí začali hrát agresivně, někdy až za hranou. Rozhodčí jim udělil během 4 minut tři žluté karty. Po jednom ze zákroků musel střídat velice dobře hrající Jindra Janeček. V 81. minutě nás oslabil Martin Jiřina, když dostal červenou kartu za:,,to si děláš pr…..“, na adresu rozhodčího! Za chvíli nás domácí potrestali a vyrovnali. Dobře zápas odehráli všichni starší žáci. Remíza nebyla spravedlivá, měli jsme vyhrát!

Miroslav Lávička


 

 

---

22. 10. 2022, sobota, 10:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SŠ Plzeň
2:1 (1:0)
Krotkovský 2x

10. kolo krajský přebor

Střelci HD: 9‘ a 79‘ Zdeněk Krotkovský

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Ondřej Pavelec, Fabián Martin, Kolář Filip /Končal Miroslav/ /Mlnařík Marek/, Pančenko Tomáš, Jiřina Martin/K/, Kristián Mlnařík, Krotkovský Zdeněk, Pavlíček Martin, Matějka Jakub, Václav Benda /Šabek Ondřej/

Přijeli jsme na zápas k vedoucímu týmu tabulky, který rozdal několik debaklů soupeřům s několika staršími žáky. Soupeř nás podcenil a doplatil na to první porážkou a první ztrátou bodů. Zápas začal v dobrém tempu, Sportovní škola hrála pěkný fotbal, ani my jsme nezaostávali. V 6. minutě chytil Jonáš penaltu a byl naším nejlepším hráčem. Soupeř měl několik šancí, ale my jsme ve 40. minutě po standardní situaci vstřelili gól Zdeňkem Krotkovským. Druhý poločas probíhal stejně, domácí měli šance, ale neproměnili je. V 75. minutě jsme inkasovali po rohovém kopu. V 78. minutě nastoupil Ondřej Šabek a Marek Mlnařík a za minutu pobytu na hřišti přihrál Marek Mlnařík Zdeňkovi Krotkovskému a ten dal na 2:1.

Miroslav Lávička

 

---

15. 10. 2022, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Luby / Švihov
3:0 (2:0)
Mužík 2x, Mlnařík

9. kolo krajského  přeboru

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/, Čonka 45‘ /brankář/, Ondřej Pavelec, Martin Fabián, Martin Polomis, Martin Pavlíček, Mužík Martin /Matyáš Holeček/, Martin Jiřina /K/, Tomáš Pančenko, Filip Kolář /Ondřej Přibyl/, Zdeněk Krotkovský, Ondřej Šabek /Kristián Mlnařík/

Celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Luby si mohly odvést větší debakl, kdybychom proměňovali šance již v prvním poločasu.

Zápas začal naším náporem a neproměňováním mnoha šancí. Soupeř měl pouze dvě šance z rychlých protiútoků, samostatné nájezdy zneškodnil brankář Jonáš Fremund. V našich šancích byli v zakončení několikrát Ondřej Šabek, Martin Mužík a Zdeněk Krotkovský. Největší šance měl Ondřej Šabek, když dvakrát šel sám na brankáře a střely z malého vápna Zdeňkem Krotkovským mimo branku. Produktivní byl Martin Mužík ve 12. minutě, který krásně vyřešil samostatný nájezd, a z rohového kopu, kdy vyskočil nejvýše. Do kabin jsme šli za stavu 2:0.

Druhý poločas byl opět v naší režii, měli jsme několik šancí, ale nemohli vstřelit další gól. Až v 88. minutě po úniku Tomáše Pančenka, který přihrál přihrávkou po zemi na malé vápno Kristiánovi Mlnaříkovi, a ten skŕoval. Náš nejlepší výkon, kluci děkuji!!!

Miroslav Lávička


 

---

1. 10. 2022, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Košutka Plzeň
1:3 (1:1)
Šabek

7. kolo krajský přebor

Střelci HD: Šabek

Sestava: Fremund, Pavelec, Pivnička, Janeček, Fabián, Kolář, Pančenko, Pavlíček, Krotkovský, Šabek, Sládek

Střídali: Boř, Končal, Benda

Mladší dorostenci nastoupili v základní sestavě se 3 staršími žáky Jindřichem Janečkem, Ondřejem Pavelcem a Jakubem Sládkem, další 3 byli připraveni na střídačce. Utkání začalo velmi svižně a bylo plné osobních soubojů a střetů, ale vše v rámci pravidel. Domácí stupňovali tlak, který vyústil v první branku v 19. minutě. Autorem byl Ondřej Šabek, který spolu s Jakubem Pivničkou patřili k nejlepším hráčům utkání. Pokračovali jsme v aktivní hře a měli další šance. Ve 40. minutě bohužel po přímém kopu propadla obrana a hostující hráč se ocitl sám před brankářem a skóroval.

Druhý poločas jsme začali důrazně, ale v 51. minutě hosté po nastřelené ruce obránce proměnili pokutový kop. Do hry se pak dostali všichni náhradníci. Po individuální akci hostujícího Paška šla TJ Košutka do vedení 3:1. Přestože jsme prohráli, všichni zaslouží pochvalu za předvedený výkon, týká se to i všech 6 starších žáků, kteří nastoupili a pomohli odehrát tento náročný zápas.

Petr Pavelec

 

---

25. 9. 2022, neděle, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice
1:1 (0:0)
Jiřina

6. kolo krajský přebor

Sestava: Fremund Jonáš /brankář/ [K], Stupka Jiří, Fabián Martin, Pavelec Ondřej, Kolář Filip, Pančenko Tomáš, Jiřina Martin, Krotkovský Zdeněk, Šabek Ondřej /Pivnička Jakub/, Boř Jan / Přibyl Ondřej/

První domácí mistrovský zápas jsme odehráli v neděli 25.9.2022 v Horažďovicích. Zápas začal v dobrém tempu, hosté hráli pěkný fotbal, ani my jsme nezaostávali. Utkání se po většinu času odehrávalo uprostřed hřiště, mnoho šancí nebylo vidět. Občas byly vidět pěkné kombinace, které ani jeden z týmů nedokázal využít. V 73. minutě zaběhl za naší obranu Marek Fiala a prostřelil brankáře na zadní tyč. Od této doby jsme začali hrát a měli jsme šance. Jiří Stupka trefil po teči obránce tyč a z následného rohu dal vyrovnávací gól Martin Jiřina. Remíza byla pro oba týmy spravedlivá.

Miroslav Lávička

 

---

17. 9. 2022, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SŠ Plzeň
1:9 (1:3)
Mlnařík

5. kolo krajského přeboru

Střelci HD: 9. Mlnařík Marek (pen.)

Střelci Luby: 6. Novotný Šimon, 28. Novotný Šimon, 40. Übermajer Vladimír, 46. Novotný Šimon, 56. Gust Tomáš, 57. Novotný Šimon, 68. Gust Tomáš, 69. Gust Tomáš, 82. Novotný Šimon

Sestava:

Fremund Jonáš /brankář/ [K], Stupka Jiří, Fabián Martin, Kolář Filip, Mlnařík Marek, Pančenko Tomáš, Jiřina Martin, Krotkovský Zdeněk, Pavlíček Martin, Přibyl Ondřej /Končal Miroslav/, Šabek Ondřej

První domácí mistrovský zápas jsme odehráli 17.9.2022 v Hrádku. Po starším dorostu nemohl z důvodu zranění zasáhnout do hry Jakub Pivnička a další hráči (Jiřina Martin, Zdeněk Krotkovský, Jiří Stupka, Ondřej Přibyl), absolvovali druhý zápas po sobě, což ovlivnilo celé utkání.

Zápas začal v dobrém tempu, Sportovní škola hrála pěkný fotbal, ani my jsme nezaostávali. V 6. minutě jsme prohrávali, v 9. minutě vyrovnal z penalty, po faulu na Ondřeje Šabka, Marek Mlnařík. Rozdílovým hráčem byl 198 centimetrů vysoký Šimon Novotný, který vstřelil čtyři góly. Musím zmínit, že čtyřem gólům, co jsme dostali, předcházely hrubé chyby v obraně, kdy jsme jim tzv. ,,namazali“. Měli jsme i několik brankových příležitostí, ale nedali jsme. Po faulu na Ondřeje Šabka, šel sám faulovaný kopat pokutový kop a neproměnil. Hosté šance řešili výborně a skóre se zastavilo na 9:1 pro hosty.

Miroslav Lávička

---

11. 9. 2022, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Luby / Švihov
1:3 (0:2)
Pivnička

4. kolo krajského přeboru

Sestava: Fremund – Fabián, Hanula, Pavlíček, Přibyl, Kolář, Krotkovský, Pančenko, Pavelec, Pivnička, Končal

Góly: Pivnička

 

V neděli 11.9.2022 jsme zajížděli do Lub. První mistrovský zápas byl hodně ovlivněn absencí několika opor, které chyběly, a to jak ze zdravotních důvodů, tak z důvodů dovolených. Po fotbalové stránce jsme se snažili hrát fotbal po zemi. Hlavním důvodem našeho neúspěchu bylo, že jsme prohrávali souboje, jak v útoku, tak i v obraně.

Zápas začal dlouhými pasy soupeře a důraznou hrou. Ve 3. minutě jsme inkasovali první gól z rohového kopu. Naší největší šancí byl průnik Filipa Koláře a Zdeňka Krotkovského, bohužel z dobrých šancí jsme nevstřelili branku. Snažili jsme se střílet, ale všechno mimo bránu.

Ve 40. minutě jsme dostali druhý gól, kdy po dlouhém nákopu prošel míč naší obranou, z levé strany nacentroval záložník a útočník vstřelil gól.

Určitě se nechalo koukat na několik pěkných kombinací po zemi a individuálních akcích Tomáše Pančenka, Zdeňka Krotkovského, Filipa Koláře, ale i stopera Jakuba Pivničky. Střela Tomáše Pančenka se otřela o břevno a několik dalších střel šlo těsně vedle. V 85. minutě jsme po brejku inkasovali třetí gól. V závěru zápasu dal náš nejlepší hráč, Jakub Pivnička, krásný gól z přímého kopu do šibenice!

Miroslav Lávička

 

---

12. 5. 2012, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Přeštice
1:3 (1:1)
Vachuška Aleš

Sestava FKHD: Říha - J.Hájek, Vaněček, T.Nováček, Červený - Vachuška, Brokeš, Kovář, Pena - Makovec, Mareš (Vrzal)

---

28. 4. 2012, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Vejprnice
1:4 (1:2)
Vachuška Aleš

Sestava FKHD: Říha - Hájek, Vaněček, Vrzal, Červený - T.Nováček, T.Greger, Vachuška, T.Pařil - Kovář, Mareš (Pena).

---

15. 4. 2012, neděle, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Doubravka
1:7 (0:3)
Roman Kovář

Proti výbornému soupeři jsme moc šancí na vítězství něměli, zvláště když jsme celý zápas odehráli bez střídání a v silně kombinované sestavě (ze základní sestavy chyběli- Petr Nováček, Václav Panuška, Aleš Vachuška a Tomáš Greger). Přesto jsme několik hezkých kombinací předvedli a po důrazném presingu Romana Kováře i vstřelili čestný úspěch.

---

7. 4. 2012, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SŠ Plzeň
0:3 (0:0)

Mladší dorostenci oproti starším spoluhráčům sehráli naopak jeden z herně nejlepších zápasů celé sezóny. Lídra soutěže v prvním poločase i s pomocí větru nepustili do tempa, hosté, ač byli herně na výši, se dostali jen k několika střeleckým pokusům, které brankáře Penu nemohli nikterak vylekat. Domácí si vytvořili dva nebezpečné pokusy po pěkných kombinačních akcích zakončených žáky Milanem Hlaváčem a Martinem Ondrejíčkou. Ve druhém poločase se domácí nezaměřili vyloženě na bránění cenné remízy a podnikali především přes při chuti hrající Kováře a Nováčka nebezpečné protiútoky. Jedna z nekoncentrovaností však přinesla inkasovanou branku. Chyby v komunikaci v defenzivě využil nejlepší hráč hostů Novák a s pomocí tyče obstřelil vybíhajícího Penu. Domácí to nezabalili a snažili se o vyrovnání, ten však vyrovnání nepřinesl a naopak hosté využili v samotném závěru dva brejky do rozhozené obrany k navýšení skóre.

Sestava FKHD: Pena - J.Hájek, Vaněček, Brokeš, Červený, Ondrejíčka, T.Nováček, Kovář, T.Pařil, Mareš, Milan Hlaváč (Prokopius, Marek Hlaváč)

---

31. 3. 2012, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Klatovy
1:6 (0:1)
Pena

 Dokud kluci mohli, hráli s favoritem vyrovnanou partii a vypracovali si i dvě vyložené šance. Branku však nedali a tak trestal soupeř. Ve druhém poločase už to byla jasná záležitost pro domácí, naší čestnou branku vstřelil Pena po akci Makovce.

---

18. 3. 2012, neděle, 11:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Katovice
1:3

Naše mužstvo v tomto zápase nepředvedlo tak špatný výkon po herní stránce, bohužel neproměnilo možná sedm brankových příležitostí a náš brankář také neměl úplně nejlepší den.

---

19. 11. 2011, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Jiskra Domažlice
4:4 (3:2), 4:2 na PK
Mareš Lukáš ('15), Makovec Jaroslav ('33), Prokopius Filip ('38), Boček Jan ('63)

Penalty proměnili: Makovec Jaroslav, Šašek Martin, Boček Jan, Mareš Lukáš

13.kolo KP mladšího dorostu hrané jako Pohár předsedy KM

Sestava: Pena Miroslav - Boček Jan, Vaněček Filip, Šašek Martin, Červený Vojtěch - Prokopius Filip, Nováček Tomáš, Vachuška Aleš, Beránek Daniel - Makovec Jaroslav, Mareš Lukáš (Jedlička Marek)

Nejlepší utkání podzimu jsme si nechali na samotný závěr. Přestože jsme nastupovali bez opor: Vaška Panušky, Tomáše Gregera, Vaška Vrzala (jeli se starším dorostem) a Petra Nováčka (zranění), kluci předvedli bojovný sympatický výkon a na domažlické umělé trávě nechali všechno. Nutno uznat, že nám výrazně pomohla přítomnost Martina Šaška, který za nás hrál premiérově. Po čtvrthodině jsme šli po krásné střele Lukáše Mareše do vedení. Domácí sice záhy otočili na 2:1, ale nám se stejný kousek do přestávky povedl také. Nejprve Jarda Makovec přehodil brankáře a těsně před přestávkou zakončil kombinační akci Filip Prokopius. Ve druhém poločase přidal čtvrtou branku po rohu Honza Boček a je veliká škoda, že jsme tento náskok nedotáhli ke třem bodům. Domácí po našich zbytečných chybách v posledních deseti minutách srovnali, ale naštěstí jsme zvládli penalty a připsali si druhý bod. Pochvala patří všem hráčům.

---

12. 11. 2011, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Jiskra Domažlice
0:1 (0:0)

12.kolo OP mladšího dorostu

Sestava: Pena Miroslav - Hájek Jiří, Vaněček Filip, Hlaváč Marek, Červený Vojtěch - Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Nováček Tomáš, Kovář Roman - Mareš Lukáš, Beránek Daniel (Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Greger Tomáš, Boček Jan)

Po vítězství nad Sušící jsme si věřili i na Domažlice, které se ukázali jako velmi silný soupeř. Velká škoda, že se nám za starší dorost zranil Venca Panuška a Tomáš Greger, který hrál také celé utkání za starší, nastoupil pro nachlazení až do druhého poločasu. Podobní jako starší dorostenci, jsme se horko těžko dostávali přes defenzivu domácích. Hosté byli přeci jen o něco lepší a zaslouženého vítězství se dočkali po hezkém angličanu z druhého poločasu.

---

5. 11. 2011, sobota, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Sušice
1:0 (1:0)
Panuška Václav ('18)

11.kolo KP mladšího dorostu, hrané jako Pohár předsedy KM

Sestava: Hlaváč Marek - Červený Vojtěch, Vaněček Filip, Greger Tomáš, Hlaváč Milan - Ondrejíčka Martin, Vrzal Václav, Panuška Václav, Vachuška Aleš - Boček Jan, Nováček Tomáš (Pařil Tomáš)

Na desátý pokus první výhra, přestože jsme nastoupili s hráčem z pole Markem Hlaváčem v brance, protože brankář Patrik Lukeš má zlomenou klíční kost a Vláďa Ondrejíčka nemá chuť. Sušice zase přijela jen s devíti hráči a tím nám dala šanci na úspěch. Naší hře hodně pomohla přítomnost třech žáků a přestože kvalita utkání neměla valnou úroveň. V prvním poločase jsme se dostali do vedení brankou Vaška Panušky z přímého kopu a to pak již kontrolovali až do závěru. Škoda, že se nám jej nepadařilo potvrdit. Na druhé straně i soupeř měl nebezpečné situace, se kterými si Marek Hlaváč poradil

---

22. 10. 2011, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Sušice
0:8 (0:3)

9.kolo KP mladšího dorostu

Sestava: Lukeš Patrik - Nováček Tomáš, Nováček Petr, Brokeš Pavel, Greger Tomáš - Prokopius Filip, Vrzal Václav, Panuška Václav, Hlaváč Marek - Beránek Daniel

Utkání mladšího dorostu jsme se jeli bohužel jen zúčastnit. Ještě ráno nás bylo jen sedm, nakonec jsme dali dohromady alespoň desítku hráčů, která srdnatě bojovala do doby než se skóre narůstalo. Úvodní minuty byly herně vyrovnané, šance se střídali na obou stranách, přes důrazná upozornění se naši hráči podobně jako starší předchůdci soupeře báli v osobních soubojích a nechali si několikrát tvrdě nakopat. Po čtvrtém surovém ostrém zákroku vytekl i trenér Bedřich Otta a za urážku hlavního rozhodčího byl vykázan z lavičky. Do přestávky jsme 3x inkasovali a druhý poločas už bavil jen domácí hráče. Ti naši často pouštěli soupeře v nájezdech několika hráčů na brankáře Patrika Lukeše a jinak než debaklem to dopadnout nemohlo.

---

15. 10. 2011, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Přeštice
1:3 (1:3)
Nováček Petr ('17)

8.kolo KP mladšího dorostu

Sestava: Ondrejíčka Vladimír - Lukeš Patrik, Brokeš Pavel, Vaněček Filip, Greger Tomáš - Hlaváč Marek, Nováček Petr, Panuška Václav, Mareš Lukáš - Beránek Daniel, Makovec Jaroslav (Nováček Tomáš, Prokopius Filip)

Proti Přešticím jsme konečně věřili v úspěch, ale už před zápasem bylo jasné, že s absencí čtyř hráčů stabilní základní sestavy to bude hodně těžké. Naši psychiku navíc ještě více oslabila smolná vlastní branka Marka Hlaváče. Kluci se ještě zvedli, Peťa Nováček po narážečce s Vencou Panuškou vyrovnal, ale to bylo od nás vše, do poločasu jsme dostali dvě branky po hrubých chybách a na zvrat již nebylo.

---

8. 10. 2011, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Sušice
0:2 (0:0)

7.kolo KP mladšího dorostu, hrané jako Pohár předsedy KM

Sestava: Lukeš Patrik - Pařil Tomáš, Nováček Petr, Vaněček Filip, Greger Tomáš - Kovář Roman, Panuška Václav, Nováček Tomáš, Hájek Martin - Vachuška Aleš, Mareš Lukáš (Boček Jan)

V derby v Sušici jsme měli na to, abychom body přivezli, v utkání jsme nebyli horší než domácí, ale přesto jsme prohráli. Rozhodovalo se za nerozhodného stavu, když Hájek nastřelil tyč. Domácí nám vzápětí z protiútoku vstřelili vedoucí branku. Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání, ale v závěru jsme od domácích inkasovali druhou branku při hře vabank.

---

1. 10. 2011, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Slavia Vejprnice
2:3 (1:0)
Vachuška Aleš ('39), Beránek Daniel ('47)

6.kolo KP mladšího dorostu

Sestava: Lukeš Patrik - Červený Vojtěch, Nováček Tomáš, Greger Tomáš, Hlaváč Marek - Kovář Roman, Panuška Václav, Vachuška Aleš, Nováček Petr, Vaněček Filip - Beránek Daniel (Pena Miroslav, Pařil Tomáš)

Proti Vejprnicím se nám konečně podařilo protrhnout střeleckou smůlu a minutu před koncem poločasu jsme po akci Aleše Vachušky šli do vedení. Když toto vedení pojistil ve druhém poločase druhou brankou Dan Beránek, věřili jsme konečně v zisk bodů. Bohužel ač většina hráčů soupeře hrála druhý zápas za sebou, v závěru utkání nás hosté dokázali zlomit. Během jedné minuty se jim podařilo srovnat a 7 minut před koncem vstřelili i vítěznou branku. V závěru se nám i přes slibnou střelu Aleše Vachušky vyrovnat nepodařilo. Na bodový zisk si tak musíme ještě počkat.

 

---

28. 9. 2011, středa, 14:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - Jiskra Domažlice
0:2 (0:0)

5.kolo KP mladšího dorostu, hrané jako Pohár předsedy KM

Sestava: Lukeš Patrik - Červený Vojtěch, Nováček Petr, Brokeš Pavel, Greger Tomáš - Kovář Roman, Panuška Václav, Mareš Lukáš, Nováček Tomáš, Vachuška Aleš - Beránek Daniel (Makovec Jaroslav, Hlaváč Marek, Motl Jiří, Boček Jan)

V dalším domácím zápase jsme hostili Jiskru Domažlice a konečně si věřili i na zisk bodů. To se však nepodařilo a opět jsme prohráli stylem, že nejsme schopni utkání zlomit za nerozhodného stavu. Když se prosadí soupeř, bývá to pak již složité. Utkání se hrálo dosti tvrdě a pro zranění nedohrál jeden hráč z každé strany (z naší kapitán Tomáš Greger). Věřme, že oba zranění budou dále v pořádku.

---

17. 9. 2011, sobota, 10:00 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SK Senco Doubravka
0:4 (0:2)

4.kolo KP mladšího dorostu

Sestava: Lukeš Patrik - Pena Miroslav, Červený Vojtěch, Greger Tomáš, Pařil Tomáš - Kovář Roman, Vrzal Václav, Makovec Jaroslav, Panuška Václav, Vachuška Aleš - Hájek Martin (Vasko Adam, Boček Jan, Ondrejíčka Martin)

Ve velmi kombinované sestavě se kluci proti dalšímu favoritovi z Plzně semkli a bojovali jako tým. Bohužel utkání mělo opět zcela naše typické rysy, když kluci za nerozhodného stavu neproměnili dvě velmi dobré příležitosti a soupeř toto dokázal trestat. Ve druhém poločase již byl soupeř lepší a navýšil svoje vedení na čtyřbrankový rozdíl.

---

10. 9. 2011, sobota, 12:15 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - SŠ Plzeň
1:8 (0:5)
Panuška Václav

3.kolo KP mladšího dorostu

Sestava: Lukeš Patrik - Červený Vojtěch, Brokeš Pavel, Nováček Petr, Greger Tomáš - Vachuška Aleš, Panuška Václav, Nováček Tomáš, Vrzal Václav, Kovář Roman - Beránek Daniel (Mareš Lukáš)

Utkání na půdě největšího favorita v Plzni Na Roudné bylo pro kluky zatím nejtěžší oříškem. Výsledný debakl nemusel být takto vysoký, kdyby se nevyvarovali hloupých zbytečných chyb. Autorem čestného úspěchu byl Vašek Panuška krásnou brankou z přímého volného kopu.

---

3. 9. 2011, sobota, 12:15 hod. (doma)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Klatovy
0:4 (0:1)

2.kolo KP mladšího dorostu

Sestava: Ondrejička Vladimír - Hlaváč Marek, Brokeš Pavel, Greger Tomáš, Červený Vojtěch, Vachuška Aleš, Panuška Václav, Pena Miroslav, Vrzal Václav, Kovář Roman, Nováček Tomáš (Lukeš Patrik, Makovec Jaroslav, Hájek Martin, Pařil Tomáš, Vaněček Filip)

Hned po týdnu v domácí odvetě jsme hostili opět Klatovy. Hosté byli tentokrát unavenější, neboť většina z nich hrála i předzápas za starší dorost. V prvním poločase jsme měli několik slibných šancí, které jsme nedotáhli do konce a soupeř zákonitě trestal a opět dovedl utkání do vítězného konce.

---

26. 8. 2011, pátek, 18:00 hod. (venku)

FK Horažďovice (Mladší dorost) - TJ Klatovy
1:5 (0:2)
Beránek Daniel

1.kolo KP mladšího dorostu, hrané jako pohár předsedy KM

Sestava: Lukeš Patrik - Červený Vojtěch, Nováček Petr, Brokeš Pavel, Greger Tomáš - Vachuška Aleš, Panuška Václav, Nováček Tomáš, Vrzal Václav, Mareš Lukáš - Beránek Daniel (Kovář Roman, Hájek Jiří, Hlaváč Marek)

V premiéře kluci vzdorovali úvodních 20 minut, pak však zkušenější soupeř převzal otěže utkání a začal střílet i branky. Za stavu 4:0 jsme dosáhli čestného úspěhu, když se trefil Dan Beránek.

Hlavní partneři

Naši hlavní partneři, kteří umožňují existenci a celosezónní provoz FK Horažďovice. Děkujeme!

Sponzoři

Níže uvedení příznivci fotbalu v Horažďovicích tuto sezonu podporují rozvoj fotbalu v našem městě. Děkujeme!       

  • Lukeš Karel – Papírnictví
  • Devětsil - lékárna
  • Ing. Petr Klečka
  • Hana Zímová - Restaurace U Hlaváčků